خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 7 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 100
    1. Top | #31
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      موضوعی های نشر الگو بطور کلی کتاب های خوبین
      من میکروطلایی رو به این خاطر توصیه کردم که واقعا باعث یه جهش تو درک ادبیاتی و درنتیجه درصدم شد
      برای قرابت اول یه درسنامه بخونید راجع به این که اصولا باید چی کار کنید تا مفهوم اصلی شعر رو بفهمید و بعدش تست کار کنید
      هرچی تست بیشتر کار کنید بهتره
      معنی کردن شعرای کتاب واقعا ضروری نیست شما فقط باید مفهوم کلی شعر رو دریافت کنید

2. Top | #32
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ببخشید میشه درباره روش مطالعه درس عربیتون هم توضیح بدید؟

3. Top | #33
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط rozhano نمایش پست ها
      ببخشید میشه درباره روش مطالعه درس عربیتون هم توضیح بدید؟
      عربی رو اول درسنامه قواعد رو از روی خیلی سبز مطالعه می کردم بعد میرفتم سراغ کلمات کتاب و بعد از حفظ معانی درس رو ترجمه میکردم. سعی میکردم به کاربرد قواعد داخل درس توجه کنم و جملات دارای قواعد مربوطه رو محل اعرابی کلماتشونو مشخص میکردم تا قواعد جا بیفته. بعد تمرین های کتاب درسی رو بررسی می کردم و نهایتن هم می رفتم سراع تست
      اول تست قواعد، بعد کلمه/ ترجمه و در اخر هم درک مطلب

4. Top | #34
      mlt
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      کتاب نمیشناسی که متن درس رو از نظر قواعد بررسی کرده باشه؟چقدر زمان میبرد متن درس رو کار کنید؟
      نقل قول نوشته اصلی توسط IdaM نمایش پست ها
      عربی رو اول درسنامه قواعد رو از روی خیلی سبز مطالعه می کردم بعد میرفتم سراغ کلمات کتاب و بعد از حفظ معانی درس رو ترجمه میکردم. سعی میکردم به کاربرد قواعد داخل درس توجه کنم و جملات دارای قواعد مربوطه رو محل اعرابی کلماتشونو مشخص میکردم تا قواعد جا بیفته. بعد تمرین های کتاب درسی رو بررسی می کردم و نهایتن هم می رفتم سراع تست
      اول تست قواعد، بعد کلمه/ ترجمه و در اخر هم درک مطلب

5. Top | #35
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط arash2001 نمایش پست ها
      کتاب نمیشناسی که متن درس رو از نظر قواعد بررسی کرده باشه؟چقدر زمان میبرد متن درس رو کار کنید؟
      نه کتابی نمیشناسم
      متن کتاب ۱ الی ۱.۵ ساعت طول میکشید

6. Top | #36
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نه کتابی نمیشناسم
      متن کتاب ۱ الی ۱.۵ ساعت طول میکشید
      ببخشید درباره نحوه تست زنی و مرورتون یه توضیح کامل میدید؟خیلی ممنون خیلی به من کمک کردید

7. Top | #37
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      یه سوال راجع به انتخاب رشته ی آزاد دارم من وقتی دکمه ی تایید و پرینت انتخاب رشته رو میزنم صفحه سیو میشه اما پیامی برای اینکه مطمئن بشم انتخاب رشته ام ثبت شده یا نه نشون داده نمیشه برا همه اینطوریه یا من بلد نیستم ؟

8. Top | #38
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ببخشید درباره نحوه تست زنی و مرورتون یه توضیح کامل میدید؟خیلی ممنون خیلی به من کمک کردید
      تست زنی خوب طبعا بسته به نوع مبحث روشم فرق داشت
      برای ریاضی بعد از خوندن درسنامه چیزی حدود ۳۰-۴۰ تا تست اموزشی حل میکردم. یعنی زمان حل برام مهم نبود و همچنین بعد حل تست جوابارو همون موقع چک میکردم. بعدش میرفتم سراغ سری تست بعدی و تلاشم این بود که سوالارو تو زمان کمتری حل کنم و پاسخنامه رو کمتر چک کنم. بعدش سری بعدی و سری بعدی... و فقط موقعی بس میکردم که مهارتم به حد لازم رسیده باشه. این پروسه برای هر مبحث تقریبا ۱۰ روز طول میکشید
      برای زیست تستهارو ۵ دسته کرده بودم (مضارب۵، مضارب۵+۱ و...)
      بعد از یکی دو دفعه که کتاب رو عمیق خوندم و خلاصه نوشتم مضارب ۵ رو اموزشی میزدم و نکات رو یادداشت میکردم. دقت میکردم که چه نکاتی بیشتر یادم رفته یا چه نکاتی مد نظر طراحه. بعدش سری های بعدی رو ازمونی میزدم و بعد از یکی دوسری تست درس رو دوباره خلاصه میکردم. این دفعه تسلط نسبتا زیادی رو درس داشتم. یکی دو سری باقی مونده هم در صورت وجود وقت تا ازمون پیش رو به صورت ازمون میزدم
      برای فیزیک سعی میکرم خیلی دقیق و عمقی کتاب و جزوه رو مطالعه کنم و خیلی رو تسلط رو مفاهیم تاکید میکردم. بعد از مطالعه یه سری تست اموزشی میزدم و کاربرد مفاهیم رو تو تست میدیدم و سری تست های بعدی رو ازمونی میزدم. تو فیزیک نکات میانبر و فرمول های حفظی به ندرت به کار میان. بیشتر سعی کنید درکتون عمیق شه. این طوری وقتی سوال جدید بهتون میدن ذهنتون ظرفیت کافی برای خلق راه حل با توجه به مفهوم رو خواهد داشت. خلاصه نویسی بعد از تسلط رو فصل ابزار مناسبی برای جمع بندی اون فصله. بعلاوه بعد عید میتونید خلاصه هارو مطالعه کنید و مجبور به مطالعه دوباره مطالب نیستید
      برای شیمی هم بیشتر تاکیدتون رو کتاب + مفاهیم باشه اگه رو اینا مسلط باشین سرعت تست زنی بالا میره. هرچند یک سری روش های تستی مثل تکنیک تناسب میتونه کمک حالتون باشه اما بیشتر رو فرمول های اصلی تمرکز کنید تا بیدقتی محاسباتی پایین بیاد. اگه مشکل سرعت دارید سعی کنید هرشب تست بزنید تا به سوالا عادت کنید. من برای شیمی مثل فیزیک تست میزدم فقط فرقی که مطالعشون داشت مرور های بیشتر رو متن کتاب برای شیمی بود. اگه رو متن کتاب مسلط باشید سوالای حفظی رو سریعتر جواب میدید و وقت دارید برای سوالای محاسباتی. خلاصه نویسی هم خیلی کمک میکنه برای شیمی.

9. Top | #39
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      برای مرور :
      برای ریاضی یه سری تست کلی از مبحث بزنید و ببینید چه سوالا/مفاهیم/فرمولایی فراموشتون شده اون مطلب رو رو دوباره مطالعه کنید و مشخصا از همون مبحث تست بزنید. بعدش دوباره یه سری تست کلی بزنید و مطمئن شید رو همه چیز مسلطین. همچنین برای مرور کلی مطلب کتاب مهرو ماه خلاصه های خیلی خوبی اخر هر فصل داره که میشه تو یه ربع بیست دقیقه مبحث رو سریع مرور کرد.
      برای زیست کتاب فوق العاده اهمیت داره هروقت خواستید مرور کنید مطالعه دوباره کتاب اولویت داره به هرکار دیگه ای. اگه مطالب فراموش شده بعد از مطالعه دوباره خلاصه نویسی کنید. اگه بعد از اینها وقت دارید یه تعدادی هم تست بزنید.
      برای فیزیک خلاصتون رو درحد یه ربع نیم ساعت مطالعه کنید و بعد یه سری تست بزنید. هرکجا مشکل دارید مبحث رو مطالعه کنید و از همون قسمت چندین تست بزنید تا دستتون راه بیفته‌.
      دوباره یه سری تست کلی بزنید و مطمئن شید همه چیز یادتونه.
      بزای شیمی تاکید اولیه ام رو کتابه. بعد از مطالعه دوباره کتاب تست بزنید. مباحثی که اشکال دارید رو بازخوانی کنید و سوال حل کنید تا اشکال برطرف شه. در نهایت هم دوباره اگه وقت دارید یه مرور کلی دیگه رو کتاب داشته باشین.
      ویرایش توسط IdaM : 27 مرداد 1398 در ساعت 00:41

10. Top | #40
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      میکروطبقه بندی پایه و دوازدهم برای دور اول سپس حتما موج آزمون رو کار کنید برای درس ریاضی

11. Top | #41
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      موج آزمون شیمی سطحش چجوریه؟سطح تستاش درحد میکرو هستش؟میکرو و خیلی سبز تفاوت زیادی دارن؟

12. Top | #42
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      زبانم ضعیفه
      تو تابستون با چی شروع کنم؟ ی درسنامه خیلی مختصر و مفید(جامع و مانع) میخوام واس گرامر، چی استفاده کنم؟ از الان با گرامر شرو کنم؟؟؟

زودتر مصاحبه کنید منتظریم

13. Top | #43
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Arash.ye نمایش پست ها
      موج آزمون شیمی سطحش چجوریه؟سطح تستاش درحد میکرو هستش؟میکرو و خیلی سبز تفاوت زیادی دارن؟
      موج آزمون کتاب خوبیه و سطح سوالاش هم خوبه اما اول میکرو رو شروع کنید بهتره. چون تعداد تستهای میکرو برای هرمطلب بیشتره و مطالب بهتر جا می افتند.
      خیلی سبز از میکرو اسونتره

14. Top | #44
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Phatums نمایش پست ها
      زبانم ضعیفه
      تو تابستون با چی شروع کنم؟ ی درسنامه خیلی مختصر و مفید(جامع و مانع) میخوام واس گرامر، چی استفاده کنم؟ از الان با گرامر شرو کنم؟؟؟

زودتر مصاحبه کنید منتظریم
      من خودم زبانم خوب بود و کمتر از بقیه دروس بهش توجه میکردم.
      اما درسنامه های خیلی سبز رو که دیدم به نظرم خوب بودن برای گرامر. پیشنهادم اینه که الان تا حدودای آبان و آذر روی گرامر و لغت خیلی تمرکز کنید. هرچی لغت و گرامر پیشرفت کنه کلوز و ریدینگتون هم بهتر میشه. لغت رو سعی کنید علاوه بر لغات کتاب لغات پایه و ضروری خارج از کتاب هم بخونید تا قدرت فهم ریدینگ و کلوزتون بالا بره. اگه زبانتون ضعیفه سعی کنید خیلی با زبان در تماس باشید و مثلا هر روز حتما نیم ساعت براش وقت بزارید.

15. Top | #45
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      موج آزمون کتاب خوبیه و سطح سوالاش هم خوبه اما اول میکرو رو شروع کنید بهتره. چون تعداد تستهای میکرو برای هرمطلب بیشتره و مطالب بهتر جا می افتند.
      خیلی سبز از میکرو اسونتره
      نه داداش میدونی من میخوام ببینم اگه موج و میکروی شیمی سطحشون یکیه یکی رو انتخاب کنم با خیلی سبز کار کنم

صفحه 3 از 7 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن