خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 17
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

Lightbulb کسی هست کنکور امسال شیمی رو بالا ۸۰ زده باشه؟

اگر هست بیاد تجربیاتشو در مورد منابعی که استفاده کرده ونحوه مطالعه درس شیمی بگه

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      البته نظام جدید منظورمه

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من 81 زدم

4. Top | #4
      mlt
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      ماشالله
      رتبت چند شد؟
      منبعت شیمیت چی بود؟
      نقل قول نوشته اصلی توسط parsa01 نمایش پست ها
      من 81 زدم

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط arash2001 نمایش پست ها
      ماشالله
      رتبت چند شد؟
      منبعت شیمیت چی بود؟
      ممنون ، رتبم 1500 منطقه 2 ، منبع پایه خیلی سبز ، دوازدهم هم خیلی سبز و میکرو ، انشالا تو مصاحبه بیشتر توضیح میدم خدمتتون

6. Top | #6
      mlt
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      ممنون
      فقط یه سوال
      دهم و یازدهم رو هم خوندید(شیمی خیلی سبز)تو سالای پایه یا فقط پایه رو سال اخر خوندید؟
      نقل قول نوشته اصلی توسط parsa01 نمایش پست ها
      ممنون ، رتبم 1500 منطقه 2 ، منبع پایه خیلی سبز ، دوازدهم هم خیلی سبز و میکرو ، انشالا تو مصاحبه بیشتر توضیح میدم خدمتتون

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ایول داداش
      حالا خدایی دوربین مخفیه یا واقعا ۸۱زدی

8. Top | #8
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      من 69 زدم ، کمکی خواستین تا بگم ...

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      من شیمی رو 100 زدم.
      اول این که کتاب رو باید خیلی خوب خوند و چندین و چند بار دوره و خلاصه نویسی ( به موازات تست زنی) کرد
      حتما هم خود کتاب باشه نه کتاب کمک درسی چون متن خود کتاب منبعه نه کتابای کمک درسی
      کتاب کمک درسی ها در مواقعی به کار میان که حس میکنی خوب مبحث رو نمیفهمی و یه حالت توضیح اضافه برای بعضی فصلا داره نه همشون.
      بعدش هر فصلی رو که کتاب خونده میشه میریم سراغ تست زنی که کتاب میکروگاج رو واسه پایه و خیلی سبز رو برای دوازدهم پیشنهاد میکنم.
      برای حل مسایل اکثرا معلما و مشاورا اصرار دارن مسائل تیپ بندی بشه و به تناسب تیپ ها فرمول حفظ بشه که به نظرم کار غلطیه،
      باید سعی بشه یه منطق و مفهوم کلی و عمیق از درس شیمی و مسائلش توذهن ایجاد بشه که اگه طراح سوال جدیدی داد به مشکل نخوری.
      مثلا برای فصل تعادل من اکثرا سعی میکردم از فرمول اصلی ثابت تعادل استفاده کنم و فقط وقتی از فرمول های میانبر استفاده میکردم که خودم تشخیص میدادم نه به تناسب نوع مسئله.
      برای مسائل استوکیومتری هم بهتره از تناسب استفاده کنی ولی در عین حال مفهوم تبدیل ها مد نظر باشه که بیدقتی محاسباتی کمتر بشه.
      اگه سوال دیگه ای هم هست خوشحال میشم کمک کنم.

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ممنون
      فقط یه سوال
      دهم و یازدهم رو هم خوندید(شیمی خیلی سبز)تو سالای پایه یا فقط پایه رو سال اخر خوندید؟
      جداگانه خوندم البته سال اخر برای پایه ابی قلمچی رو هم زدم
      گاهی گمان نمیکنی ولی خوب میشود ، گاهی نمیشود که نمیشود که نممیشود

11. Top | #11
      mlt
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      فقط خیلی سبز؟
      برا سرعت چکار کردین؟
      فقط با همون خیلی سبز سرعتتون زیاد شد یا کتابی برا ازمون داشتید؟
      نقل قول نوشته اصلی توسط IdaM نمایش پست ها
      من شیمی رو 100 زدم.
      اول این که کتاب رو باید خیلی خوب خوند و چندین و چند بار دوره و خلاصه نویسی ( به موازات تست زنی) کرد
      حتما هم خود کتاب باشه نه کتاب کمک درسی چون متن خود کتاب منبعه نه کتابای کمک درسی
      کتاب کمک درسی ها در مواقعی به کار میان که حس میکنی خوب مبحث رو نمیفهمی و یه حالت توضیح اضافه برای بعضی فصلا داره نه همشون.
      بعدش هر فصلی رو که کتاب خونده میشه میریم سراغ تست زنی که کتاب میکروگاج رو واسه پایه و خیلی سبز رو برای دوازدهم پیشنهاد میکنم.
      برای حل مسایل اکثرا معلما و مشاورا اصرار دارن مسائل تیپ بندی بشه و به تناسب تیپ ها فرمول حفظ بشه که به نظرم کار غلطیه،
      باید سعی بشه یه منطق و مفهوم کلی و عمیق از درس شیمی و مسائلش توذهن ایجاد بشه که اگه طراح سوال جدیدی داد به مشکل نخوری.
      مثلا برای فصل تعادل من اکثرا سعی میکردم از فرمول اصلی ثابت تعادل استفاده کنم و فقط وقتی از فرمول های میانبر استفاده میکردم که خودم تشخیص میدادم نه به تناسب نوع مسئله.
      برای مسائل استوکیومتری هم بهتره از تناسب استفاده کنی ولی در عین حال مفهوم تبدیل ها مد نظر باشه که بیدقتی محاسباتی کمتر بشه.
      اگه سوال دیگه ای هم هست خوشحال میشم کمک کنم.

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      فقط خیلی سبز؟
      برا سرعت چکار کردین؟
      فقط با همون خیلی سبز سرعتتون زیاد شد یا کتابی برا ازمون داشتید؟
      سرعت اهسته اهسته زیاد میشه خیلی نگران نباشید
      فقط موضوعی که هست اینه که باید تلاش تدریجی داشته باشی تا سرعت بالا بره
      مثلا هرشب حتما حتما ده تا مسئله از مبحث مورد نظر حل بشه به مدت یک ماه تا سرعت کم کم بره بالا
      اگه سوالات تموم شدو هنوز سرعت یا تسلط مطلوب نیست خیلی سبز پایه و میکرو دوازدهم پیشنهاد میشه
      و برای بعد از عید هم موج ازمون چون سوالاش چالشی تره

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام دوست عزیز منم 80 زدم رتبم 600
      سوالات شیمی امسال خیلی آسون بودند ولی وقت کم آوردم به دلایلی .
      برای شیمی شما باید اون رو به 3 دسته تقسیم کنید 1 حفظی:متن کتاب رو خیلی خوب حفظ کنید(خیلی مهم ولی سخت و نچسبه)2 : مفاهیم رو حتما یاد بگیرین من روی فیلم آموزشی نظام قدیم تاکید دارم مخصوصا آقاجانی آلا ولی از درسنامه کتاب کار ها غافل نشید 3:محاسباتی : اول سرعت بسیار پایینه سعی کنید از کسر های پیش ساخته استفاده کنید فقط حفظ نکنید بفهمید چکار می کنید کم کم بسیار تدریجی سرعتتون بالا می ره مثلا من سرعت استوکیومتری در اوخر دوازدهم بالا رفت مسئله های زیادی حل کنید.
      من خیلی سبز و میکرو( دهم و یازدهم) داشتم در تابستان هم بهمن بازرگانی دهم و یازدهم خواندم سال دوازدهم هم خیلی سبز داشتم فیلم های آقاجانی خیلی کمکم کرد .

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      متاسفانه شیمی پدر بچه های نظام قدیم رو دراورده.
      برای نظام جدیدی ها خیلی آسون تر از نظام قدیمی ها بوده. بیشتر از اون درصدی که مثلا ترازارو یکی کردن باهاش!
      اگر تو کارنامه ها دقت کنید میبینید هرکی شیمیش رو پایین زده رتبه اش عجیب اومده پایین.
      هرکی بالا زده کارنامه ش مثل سالهای قبل معمولیه.

15. Top | #15
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام بهت تبریک میگم
      زمان ما نظام قدیم بودیم مبتکران تو پایه وخیلی سبز تو پیش حرف اول رو میزدن ولی الان میبینم خیلی فرق کرده پس الان میگی پایه میکرو وخیلی سبز دوازدهم مبتکران؟

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن