خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 4 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 58
    1. Top | #16
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط parsa01 نمایش پست ها
      سلام تضمین شغلی فقط تو استخدام رسمیه که اونم میتونن حقوقتو ندن ، اما در کل به نظرم اینده پزشکی از دندون و دارو روشن تره ، ولی همچنان رشته های تجربی حداقل تا 10-15 سال اینده وضع خوبی دارن و سرامد هستن ، به امید اینکه رشته های مهندسی و فنی هم پیشرفت کنه
      برید خودتون بپرسید.ولی همین الانشم خوب نیست.باید سری تو سرا در بیاری.
      ?

2. Top | #17
      در انتظار تایید ایمیل

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام تضمین شغلی فقط تو استخدام رسمیه که اونم میتونن حقوقتو ندن ، اما در کل به نظرم اینده پزشکی از دندون و دارو روشن تره ، ولی همچنان رشته های تجربی حداقل تا 10-15 سال اینده وضع خوبی دارن و سرامد هستن ، به امید اینکه رشته های مهندسی و فنی هم پیشرفت کنه
      خب من سال بعد قبول بشم 15 سال دیگ یه متخصص میشم که
      اگه 15 سال دیگ اشباع بشه چه کنم ببخشید البته فقط یه سواله اگه میشه راهنمایی کنید

3. Top | #18
      در انتظار تایید ایمیل

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط bbehzad نمایش پست ها
      برید خودتون بپرسید.ولی همین الانشم خوب نیست.باید سری تو سرا در بیاری.
      آره دقیقا
      نمیدونم چرا خانوادم اینو نمیفهمن که عمرمو باید بزارم که برسم به ماهی 10 تومن که بچم باهاش کیف کنه نه خودم

4. Top | #19
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ترسو نمایش پست ها
      خب من سال بعد قبول بشم 15 سال دیگ یه متخصص میشم که
      اگه 15 سال دیگ اشباع بشه چه کنم ببخشید البته فقط یه سواله اگه میشه راهنمایی کنید
      اولا یه سوال میپرسم اگه پزشکی و دندون اشباع بشن ( به نظرم حتی اگه 50 درصد هم افزایش ظرفیت بدن باز هم اشباع نمیشه ) بقیه رشته ها بهتر میشن؟ همین الان هم دارن جو میدن حتی راجع مهندسی ، الان واقعا اگه اهل کار باشی ودانشگاه خوب خونده باشی کار واست همیشه هست

5. Top | #20
      در انتظار تایید ایمیل

Mamoli
      نمایش مشخصات
      اولا یه سوال میپرسم اگه پزشکی و دندون اشباع بشن ( به نظرم حتی اگه 50 درصد هم افزایش ظرفیت بدن باز هم اشباع نمیشه ) بقیه رشته ها بهتر میشن؟ همین الان هم دارن جو میدن حتی راجع مهندسی ، الان واقعا اگه اهل کار باشی ودانشگاه خوب خونده باشی کار واست همیشه هست
      آره پس رشته مهم نیس مهم خود ادمه

6. Top | #21
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      برید دنبال علاقه تون،چه پزشکی باشه چه شیمی محض چه دبیری...پول همه چیز نیست،متخصص در هر رشته ای میتونه پولدار بشه...زندگیتون رو برای خودتون هیجان انگیز بکنید

7. Top | #22
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ترسو نمایش پست ها
      آره پس رشته مهم نیس مهم خود ادمه
      رشته که مهمه ولی علاقه هم مهمه ، علاقه با راحت طلبی فرق میکنه ، شما مثلا درس نخونین و به درس اهمیت ندین و الکی بگین که نه من عاشق این رشتم پس درامدم خوب میشه ، این خبرا نیست واقعا ، در کل هر رشته درامد خیلی بالا و خیلی پایین داره ولی عموم فارغ التحصیلای اون رشته مهمن ، مثلا داروساز و پزشکا میانگین درامدشون از معلم و مهندس و .. بیشتره حقیقتا

8. Top | #23
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      اگه پزشکی اشباع شد یکی دوتا از این پزشکا رم بفرستین شهر ما،چون تنها پزشک شهرمون (عمومی)وقتی نیست منشیش دارو تجویز میکنه یه چند تا متخصصم بفرستین که مجبور نشم برا معاینه ۵۰کیلو متر برم و بیام.ممنون

9. Top | #24
      کاربر باسابقه

Sheytani
      نمایش مشخصات
      در جواب شما باید گفت که مقایسه بورس و یه رشته که واقعا خنده داره این اتفاق و داستان از کندی فقط یه شوآف برای بزرگ کردن این شخص از سوی مجلات و حتی شرکت های خودشه ، الان با این وضع پس هر موقع جامعه رفتن به سمت یک چیز یعنی سقوط در راهه؟ شما راجع بازارهای مالی معلومه اطلاعاتتون ضعیفه وگرنه "قطعا" این پست رو به این شکل نمی نوشتی ، موفق باشین
      چرا خنده داره ؟ اینده رشته به میزان عرضه و تقاضا ربطی نداره ؟سرمایه غیر از عمر و استعدادمون داریم؟
      این داستانو من توی کتاب رفرنس خوندم و ترجمه کردم.جوزف کندی مجله ای نداره !
      کسی نتیجه گرفت که سقوط در راهه ؟ من گفتم فقط سوال میپرسم برای جواب گرفتن.
      ممنون.

10. Top | #25
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amin-jh نمایش پست ها
      چرا خنده داره ؟ اینده رشته به میزان عرضه و تقاضا ربطی نداره ؟سرمایه غیر از عمر و استعدادمون داریم؟
      این داستانو من توی کتاب رفرنس خوندم و ترجمه کردم.جوزف کندی مجله ای نداره !
      کسی نتیجه گرفت که سقوط در راهه ؟ من گفتم فقط سوال میپرسم برای جواب گرفتن.
      ممنون.
      اولا که جوزف کندی از افراد بسیار برجسته در زمینه سیاست و اقتصاده و در کارپشته بودن ایشون شکی نیست و اینکه ایشون عضو حزب دموکرات بود و درسته که اسما مجله ای نداشت ولی خیلی از تمجید و تعریف ها از ایشون سفارشی بود ، بگذریم... ببینین رشته ای مثل پزشکی و سایر رشته های حوزه بهداشت همواره تقاضا دارن و نمیتونیم کاری کنیم که مردم مریض نشن و... حتی اگه سطح بهداشت بالا هم بره چه بسا تقاضا برای معاینه بیشتر هم بشه، ولی در کل شما داستان اول که گذاشتین و... نتیجه گیری کردین که یحتمل پزشکی سقوط در پیش داره
      اینم گفته خودتون : "
      به نظر شما شباهتی بین مواردی که ذکر شد و سرنوشت این سه رشته پرطرفدار وجود داره؟
      آیا رشته های تجربی به سرنوشت رشته های مهندسی دچار میشوند؟ حتما میدونید دهه هفتاد و هشتاد رشته های مهندسی بسیار پرطرفدار بودند."

11. Top | #26
      کاربر باسابقه

Sheytani
      نمایش مشخصات
      اولا که جوزف کندی از افراد بسیار برجسته در زمینه سیاست و اقتصاده و در کارپشته بودن ایشون شکی نیست و اینکه ایشون عضو حزب دموکرات بود و درسته که اسما مجله ای نداشت ولی خیلی از تمجید و تعریف ها از ایشون سفارشی بود ، بگذریم... ببینین رشته ای مثل پزشکی و سایر رشته های حوزه بهداشت همواره تقاضا دارن و نمیتونیم کاری کنیم که مردم مریض نشن و... حتی اگه سطح بهداشت بالا هم بره چه بسا تقاضا برای معاینه بیشتر هم بشه، ولی در کل شما داستان اول که گذاشتین و... نتیجه گیری کردین که یحتمل پزشکی سقوط در پیش داره
      اینم گفته خودتون : "
      به نظر شما شباهتی بین مواردی که ذکر شد و سرنوشت این سه رشته پرطرفدار وجود داره؟
      آیا رشته های تجربی به سرنوشت رشته های مهندسی دچار میشوند؟ حتما میدونید دهه هفتاد و هشتاد رشته های مهندسی بسیار پرطرفدار بودند."
      میگم از کتاب رفرنس نویسنده معتبر اوردم اصلا اون داستان مقدمه بود چرا گیر دادین به اونجا
      بله سهوا جانبدارانه بود قبل از تذکرتون اصلاح شد.
      سوال اول اینبود که اینده چی میشه
      سوال دوم اینکه ایا واقعا ارزشش رو داره که علاوه بر صرف زمان و تلاش زیاد قید علاقه و استعداد ذاتی رو هم بزنیم یا نه؟

12. Top | #27
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amin-jh نمایش پست ها
      میگم از کتاب رفرنس نویسنده معتبر اوردم اصلا اون داستان مقدمه بود چرا گیر دادین به اونجا
      بله سهوا جانبدارانه بود قبل از تذکرتون اصلاح شد.
      سوال اول اینبود که اینده چی میشه
      سوال دوم اینکه ایا واقعا ارزشش رو داره که علاوه بر صرف زمان و تلاش زیاد قید علاقه و استعداد ذاتی رو هم بزنیم یا نه؟
      درسته ، دوست عزیز حقیقتا همونطور که تو پست های قبلی گفتم الان باند قوی ای هستن پزشکان که به قول یکی از بچه های همین انجمن حتی به فکر دانشجوها هم نیستن و میبینید که به جای اینکه ظرفیت ها رو واقعا افزایش بدن ، حتی امسال کاهش هم دادن و اومدن جاهای دور افتاده که امکان رشد پزشک کمه رو ظرفیتش رو زیاد کردن ، اما در کل اگه واقعا شما دانشجوی خوب باشین و اهل کار و پژوهش و مطالعه باشین در سه رشته وحتی فیزیوتراپی اینده خوبی دارین ولی هرچیزی بهایی داره ، در این وضع فعلی برای فرد معمولی پزشکی و رشته های خوب که شغل خوبی دارن بها و قیمتش تلاش و ممارسته ، در مورد سوال دومتون ، باید دید علاقتون واقعیه؟ یا صرفا یه دوست داشتن و راحت طلبیه؟ من خودم اینجا و تو خیلی گروپ ها و.. میشنوم که اره ، تو درس پول نیست و باید رفت تو بازار ، ولی به جد میگم بازار برای یک نفر با دست خالی هیچ خبری نیست و نهایتا 2-3 تومن درامد از طریق کار ازاد که خیلیاشون سخت تر از درس خوندن هستن گیرتون میاد ، ولی اگر واقعا علاقتون چیز دیگه هست و روشن فکرانه به این رشته علاقه دارید و تونستین اینده رو ترسیم کنین به نظرم برید سراغ همون رشته ، اما در نظر بگیرین که شما باید ازدواج کنی و همیشه جوان نیستی و....

13. Top | #28
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط BATMAN نمایش پست ها
      برید دنبال علاقه تون،چه پزشکی باشه چه شیمی محض چه دبیری...پول همه چیز نیست،متخصص در هر رشته ای میتونه پولدار بشه...زندگیتون رو برای خودتون هیجان انگیز بکنید
      متاسفانه علاقه تو ایران یعنی کشک
      اینجا آمریکا نیست که هر کس با توجه به علاقش بتونه به یه درآمد خوب برسه
      باید رشته ای رو انتخاب کنی که پس فردا جلوی خانوادت وبچه هات شرمنده نشی برای مقدار کمی پول
      میشه علاقه رو در کنار یه شغل زاینده ی پول دنبال کرد

14. Top | #29
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      دقیقا ایول علاقه اونم اینجا

15. Top | #30
      کاربر باسابقه

Sheytani
      نمایش مشخصات
      درسته ، دوست عزیز حقیقتا همونطور که تو پست های قبلی گفتم الان باند قوی ای هستن پزشکان که به قول یکی از بچه های همین انجمن حتی به فکر دانشجوها هم نیستن و میبینید که به جای اینکه ظرفیت ها رو واقعا افزایش بدن ، حتی امسال کاهش هم دادن و اومدن جاهای دور افتاده که امکان رشد پزشک کمه رو ظرفیتش رو زیاد کردن ، اما در کل اگه واقعا شما دانشجوی خوب باشین و اهل کار و پژوهش و مطالعه باشین در سه رشته وحتی فیزیوتراپی اینده خوبی دارین ولی هرچیزی بهایی داره ، در این وضع فعلی برای فرد معمولی پزشکی و رشته های خوب که شغل خوبی دارن بها و قیمتش تلاش و ممارسته ، در مورد سوال دومتون ، باید دید علاقتون واقعیه؟ یا صرفا یه دوست داشتن و راحت طلبیه؟ من خودم اینجا و تو خیلی گروپ ها و.. میشنوم که اره ، تو درس پول نیست و باید رفت تو بازار ، ولی به جد میگم بازار برای یک نفر با دست خالی هیچ خبری نیست و نهایتا 2-3 تومن درامد از طریق کار ازاد که خیلیاشون سخت تر از درس خوندن هستن گیرتون میاد ، ولی اگر واقعا علاقتون چیز دیگه هست و روشن فکرانه به این رشته علاقه دارید و تونستین اینده رو ترسیم کنین به نظرم برید سراغ همون رشته ، اما در نظر بگیرین که شما باید ازدواج کنی و همیشه جوان نیستی و....
      .حتما بازار بیشتر از 2-3 تومن جا داره ولی نه بدون تجربه و تخصص با سن 20 سال واردش بشی. از سنین پایین تر بیشتر جوابه.
      ممنون از نظر شما.

صفحه 2 از 4 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)