خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 7 از 7 نخستنخست ... 67
    نمایش نتایج: از 91 به 104 از 104
    1. Top | #91
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ShoukoNishimiya نمایش پست ها
      تیزهوشی فقط 5 درصد تاثیر داره... من، شما یا هرکس دیگه 16 ساعت با تمرکز درس بخونه هم می تونه 1 بشه... همیشه باید حقیقت رو گفت
      منو شما اگه 16 ساعت درس میخوندیم اینجا نبودیم. در حال درس خوندن بودیم.
      اکثرا 16 ساعت میخونن ولی 5 ساعت درس میخونن 11 ساعت آواز میخونن.
      وقتی اینجا هستیم یعنی داریم آواز میخونیم.

خشم بیش از حد گرفتن وحشت آرد و لطف بی وقت هیبت ببرد.
      نه چندان درشتی کن که از تو سیر گردند و نه چندان نرمی که بر تو دلیر شوند.

درشتی و نرمی به هم در به است .......چو فاصد که جراح و مرهم نه است

درشتی نگیرد خردمند پیش ..............نه سستی که ناقص کند قدر خویش

نه مر خویشتن را فزونی نهد ..............نه یکباره تن در مذلت دهد

شبانی با پدر گفت: ای خردمند ...........مرا تعلیم ده پیرانه یک پند

بگفتا: نیکمردی کن نه چندان..............که گردد خیره گرگ تیز دندان

2. Top | #92
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sina_u نمایش پست ها
      منو شما اگه 16 ساعت درس میخوندیم اینجا نبودیم. در حال درس خوندن بودیم.
      اکثرا 16 ساعت میخونن ولی 5 ساعت درس میخونن 11 ساعت آواز میخونن.
      وقتی اینجا هستیم یعنی داریم آواز میخونیم.

لطفا در این مورد من رو با خودت جمع نبند..
      من میانگین 13 ساعت روزانه می خوندم... برای دو تا نهایت سه رقمی آماده بودم... کارنامه ها و ترازام هم هست... دو سه روز قبل از کنکور و روز کنکور مشکلی برام پیش اومد...هر جور می خوایی قضاوت کن اما من می دونم که تلاشم رو کردم... امسال هم می مونم با همون ساعت مطالعه اما با هدفی بزرگ تر...

3. Top | #93
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Sarbaz khasre نمایش پست ها
      هر کسی بخونه میتونه
      ولی هر سال یه نفر یک میاره
      این چطور تونستنیه؟
      تونستیه... هرکسی بخواد و تلاش کنه شب و روز قطعا می تونه

4. Top | #94
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ema نمایش پست ها

به نظر نمیاد ایشون داغون شده باشن : /
      داغون نشده چون خودشم گفت تک بعدیه ! کل عمرش نشسته درس خونده بعد اینکه دانشگاهش تموم شد بد ضربه میخوره تو سن 30 و خورده ای سالگی. همه چی کنکور و درس نیست به خدا

5. Top | #95
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Brah نمایش پست ها
      داغون نشده چون خودشم گفت تک بعدیه ! کل عمرش نشسته درس خونده بعد اینکه دانشگاهش تموم شد بد ضربه میخوره تو سن 30 و خورده ای سالگی. همه چی کنکور و درس نیست به خدا
      اومم به نظر شما خانم میرزاخانی یا انیشتین یا هر فرد دیگه که تمام عمرش رو روی یک مسئله ی خاص گذاشته داغون شده ؟! من نمیخوام ایشون رو با اون افراد مقایسه کنم اما در کل بعضیها مدل زندگیشون اینجوریه ، روی یه مسئله ی خاص فوکوس میکنن و تقریبا تمام وقت روی اون کار میکنن و اتفاقا ازش بازخورد مثبت هم میگیرن ، هر کسی لایف استایل خودش رو داره : )
      stars can't shine without darkness

6. Top | #96
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ema نمایش پست ها

اومم به نظر شما خانم میرزاخانی یا انیشتین یا هر فرد دیگه که تمام عمرش رو روی یک مسئله ی خاص گذاشته داغون شده ؟! من نمیخوام ایشون رو با اون افراد مقایسه کنم اما در کل بعضیها مدل زندگیشون اینجوریه ، روی یه مسئله ی خاص فوکوس میکنن و تقریبا تمام وقت روی اون کار میکنن و اتفاقا ازش بازخورد مثبت هم میگیرن ، هر کسی لایف استایل خودش رو داره : )
      حرفم یکم بی ربطی ولی خب اونا توی ریاضی و فیزیک که علم های بی پایانی هستن کل عمرشون رو گذاشتن

منظورم اینه که کسی که آخرش میخواد دکتر بشه و بعدش خانواده تشکیل بده اونوقت شکسته میشه...

اصلا به من چه

7. Top | #97
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      کسی کارنامش رو داره
      !LOSE YOURSELF IN SCIENCE

8. Top | #98
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط banafsheh نمایش پست ها
      با «ايزدمهر احمدی نژاد» كه در كنكور سراسري 1398 موفق به كسب رتبه اول در رشته تجربي گرديده و از جمله دانش‌آموزان موفق و نمونه مجتمع علامه طباطبايي – واحد كارگرشمالي مي‌باشند گپ و گفتي درباره كنكور و رتبه ايشان در اين ماراتن نفس‌گير انجام داديم. هرچند مجتمع علامه سرشار از نمونه‌هايي مانند دانش‌آموز ايزدمهر است اما باشد تا تجربه اين دانش‌آموز موفق سرمشق كساني قرار گيرد كه به آينده‌اي روشن مي‌انديشند.

نحوه مطالعه شما در آزمون سراسري و براي دروس مختلف چگونه بود؟

سال دهم و يازدهم سعي كردم فيزيك و رياضي را جلوتر بخوانم كه سال دوازدهم وقت كم نياورم سال آخر چون آن دو درس را خوانده بودم بيشتر زيست خواندم در مورد شيمي هم سعي كردم مسائل اين درس را در سال يازدهم ببندم تا سال آخر وقت داشته باشم بيشتر روي حفظيات درس زيست كار كنم. درس دين و زندگي را هم در ترم دوم سال دوازدهم بستم هر چند قبلاً آن را مرور كرده بودم و پيش زمينه داشتم اما كامل و با دقت نخوانده بودمش. در ادبيات هم هر روز بيشتر روي تست زدن كار مي‌كردم. حفظيات اين درس را هم در ترم دوم سال دوازدهم بستم. بيشتر كارهاي عربي را در سال يازدهم انجام داده بودم زبان انگليسي را هم در سال آخر در حد كتاب درسي خواندم چون سال قبل‌تر از كتاب‌هاي كمك آموزشي اين درس استفاده كرده بودم.

پس براي كنكور يك برنامه بلند مدت داشتيد؟

بله از تابستاني كه به پايه دهم رفتم.

همان موقع هدفگذاري كرديد؟

راستش دو سال اول هدف گذاري خاصي نبود و خيلي به رتبه بالا فكر نمي‌كردم اما سال آخر بود كه هدف خود را تعيين كردم.

فكر مي‌كردي چه رتبه‌اي بياوري؟

اظهار نظر در اين مورد كمي سخت است چون من تمام رقيبانم را نمي شناسم.

حدس خودت چه بود؟

حدسم اين بود كه رتبه ام زير 50 شود.

تك رقمي چطور؟

نمي دانم.

انتظار خانواده چه بود؟

هرچند چيزي نمي گفتند اما فكر مي‌كنم انتظارشان از من بالا بود.

خيلي از دانش آموزان از اذيت شدن خود در سال آخر مي نالند اما جالب است كه شما چنين احساسي نداريد!

بله . چون من تمهيدات خودم را از سال يازدهم چيده بودم و با يك برنامه ريزي دقيق موفق شدم موانع را از سر راه بردارم از اين رو اضطراب و دلهره نداشتم.

روزي چند ساعت درس مي‌خواندي؟

آن روزهايي كه مدرسه نمي‌رفتم از 8 صبح تا 12 شب. بين اين اوقات يكي دو ساعتي را هم استراحت مي‌كردم.

روزهاي عادي چطور؟

روز هايي كه مدرسه مي‌رفتم درس خواندن را از ساعت 4 يا 4:30 شروع مي‌كردم و تا ساعت 12 شب ادامه مي‌دادم.

و اين نظم پيوسته بود؟

بله. اصرار زيادي داشتم كه اين نظم از روز اول تا روز آخر يك روال داشته باشد.

در اين بين خسته نمي شدي؟

اواخر سال آخر يك كم حوصله‌ام سر مي‌رفت كه با كمي استراحت بهتر مي شدم.

درس‌هاي مورد علاقه‌ات كدامند؟

در عمومي‌ها درس عربي و در اختصاصي‌ها فيزيك را خيلي دوست دارم.

جزو معدود دانش‌آموزاني هستي كه عربي درس مورد علاقه‌اش است!

مي خندد....... بله!

چطور به عربي علاقه‌مند شدي؟

از نظر من عربي نسبت به دروس ديگر قاعده‌مندتر است و اگر كسي وقت بگذارد مي‌تواند درصد بالايي از اين درس را در كنكور تضمين كند. ولي در ديگر دروس عمومي شانس هم دخيل است.

پس عربي را به خاطر درصد بالايي كه ممكن بود در كنكور بزني خيلي دوست داشتي!

بله. اصلاً من با عربي شروع كردم.

عربي را چند درصد زدي؟

تنها يك غلط داشتم.

هفته آخر كنكور چه حال و هوايي داشتي؟

روز آخر فقط مقداري قسمت واژه نامه ادبيات مانده بود كه انجامش دادم.

پس تا لحظه آخر مشغول خواندن بودي؟

بالاخره چند تا مبحث مانده بود كه بايد تكليفشان را روشن مي‌كردم.

يعني روز آخر هيچ استراحتي نكردي؟

روز آخر ساعت يازده و نيم شب خوابيدم. بر اين باور بودم وقتي تا آخرين فرصت خواندن را ادامه بدهم مطالب در حافظه كوتاه مدتم بهتر مي ماند.

روز كنكور چه ساعتي بيدار شدي؟

اگر بخواهم دقيق بگويم ساعت5.50 دقيقه صبح.

در آن روز استرس نداشتي؟

خودم هم تعجب مي‌كردم چون انتظار استرس بيشتري داشتم اما كاملاً راحت و ريلكس بودم. حداقل تا زماني كه امتحانات اختصاصي تمام شد همين حالت را داشتم.

وقت كم آوردي؟

در اختصاصي ها اضافه هم آوردم ولي نه در عمومي ها وقت كم نياوردم. همه تست ها را زدم اما دلم مي خواست با خيال راحت تر جواب هايم را مروركنم كه نشد.

در آزمون هاي مدرسه به زود آمدن از سر جلسه مشهور بودي روز كنكور هم همينطور بود؟

تا آنجا كه به ياد دارم تنها يك بار در مدرسه اينطوري شد اما در كنكور هيچ عجله اي نداشتم و راحت سر جايم نشسته بودم.

گفتي تو اختصاصي ها وقت اضافه آوردي در اين وقت اضافه چه كردي؟

محاسباتم را مرور كردم كه اتفاقاً يك خطا پيدا كردم كه درستش كردم.

گفته مي‌شود يك معلم مثلاً درس رياضي هم اگر بخواهد روزي كنكور دهد خيلي برايش سخت است كه رياضي را 100درصد بزند اما شما وقت اضافه آورديد!

وقت اضافه آوردن از نظر من كار خارق ‌العاده‌اي نيست براي همين براي سوال شما جواب خاصي ندارم.

محاسباتت بيشتر ذهني بود؟

بله. محاسبات خيلي از سئوالات را ذهني انجام دادم.

قبلاً در زمينه محاسبات ذهني كار كرده بودي؟

از زمان دبستان اين مهارت در من قوي بود.

ژن خوب داري؟

مي خندد. نظري ندارم.

واقعيت اين است كه محاسبات كار ساده اي نيست. خيلي‌ها به عنوان يك معلم نمي‌توانند رياضي يا فيزيك را در كنكور 100 درصد بزنند. از اين رو وقت اضافه آوردن در محاسبات كنكوري خيلي موضوع طبيعي نيست. خودت فكر مي كني چقدر اين موضوع ژنتيك است و چقدر به مهارت هايي برمي‌گردد كه در دوران تحصيل كسب كرده‌اي؟

من اينطور فكر مي كنم كه هنوز ثابت نشده چقدر دارا بودن هوش ژنتيكي است و چقدر اين موضوع به مقدار كاري كه از مغز كشيده مي شود بستگي دارد. من هم نمي دانم.

چه چيزي را ذهني حساب كردي و با چه تكنيكي؟

زماني كه فرمول را مي‌خواستم جايگزين كنم فرمول را نمي‌نوشتم و فقط اعداد را ضرب و تقسيم مي‌كردم.

دانش‌آموزان هم سن شما آرزوهايي دارند كه وقتي بزرگ شدند شايد آن آرزوها را فراموش كنند. به عنوان كسي كه رتبه يك كنكور هستي روياهايت براي آينده چيست؟

به باور من بخش بزرگي از اين روياها منوط به تحقق يافتن رتبه مورد نظرم در كنكور بود كه شد اما نمي‌دانم تا آن زمان چه چيزي و چه رويايي قرار است اتفاق بيفتد.

دوست داري در دانشگاه چه رشته‌اي بخواني و بعد از اتمام دانشگاه چه خواهي كرد؟

خيلي دوست دارم رشته پزشكي دانشگاه تهران را بخوانم. اما در حال حاضر براي بعد از دانشگاه نظر خاصي ندارم.

تخصص خاصي مورد نظرت هست؟

در رابطه با تخصص بيشتر به چشم و راديولوژي گرايش دارم.

پدر چه شغلي دارند؟

ايشان جراح و فوق تخصص قفسه سينه هستند.

آيا تاثير شغل ايشان است كه شما را به سمت پزشكي سوق داده است؟

در فضايي كه دانش‌آموزان كشور در آن سير مي‌كنند اين فضا بيشتر دانش آموزان رشته تجربي را به سمت پزشكي سوق مي‌دهد. شايد پدرم هم دوست داشتند كه من پزشكي بخوانم اما براي اين‌كه انتخاب من را مديريت نكنند هيچگاه اين علاقه را به صورت علني به من نگفتند.

در صحبت هايت از علاقه به فيزيك و رياضي گفتي اما هواداران رشته پزشكي بيشتر درس زيست‌شناسي را مي‌پسندند؟

خب آن زيست شناسي كه ما در دبيرستان و كنكور مي خوانيم خيلي با آن چه كه در دانشگاه تدريس مي شود متفاوت است. اما من نگفتم كه زيست را دوست ندارم تنها گفتم رياضي و فيزيك را بيشتر دوست دارم.

پس چرا رشته‌اي را انتخاب نمي‌كني كه اين دو درس در آن حضور پررنگ‌تري دارند؟

تعداد زيادي از هم كلاسي‌هاي من در رشته تجربي عاشقانه رياضي و فيزيك را دوست دارند اما دنبال اين بخش از علائق خود نمي‌روند چون آينده چنداني در آن نمي‌بينند.

شما در سال دهم جزو دارندگان شرايط براي حضور در كلاس‌هاي المپياد بوديد چرا به اين بحث ورود نكرديد؟

تا آن جا كه به ياد دارم من براي شيمي و رياضي امتحان دادم. در مورد درس رياضي نتيجه‌اش را به ما ندادند چون رشته‌ام نبود، شيمي را هم خودم نرفتم و ادامه ندادم. اين كه چرا به المپياد ورود پيدا نكردم به اين علت بود كه بر اين باور بودم ريسك المپياد خيلي بالاست. به خود گفتم اگر نتوانم مدال طلا بگيرم عملاً وقت را از دست داده‌ام و من هم دوست نداشتم روي آينده‌ام ريسك كنم.

اوقاتي كه درس نمي‌خواندي چه مي‌كردي؟

روزهايي كه امتحان مي‌دادم بيشتر خود را آزاد مي‌گذاشتم. البته كار خاصي هم نمي‌كردم و بيشتر فيلم مي‌ديدم.

به ورزش و يا هنر علاقه‌اي نداري؟

راستش را بخواهيد از بچگي توجه خاصي به اين دو مقوله نداشتم.

سرگرمي دوران بچگي‌ات چه بود؟

راستش را بخواهيد خيلي از دوران كودكي‌ام خاطره‌اي يادم نمي‌آيد. تقريبا از پنجم ابتدايي خاطرات در زهنم هست كه آن روزها نيز بيشتر پازل را براي سرگرمي كودكان انتخاب مي‌كردند. اين پررنگ‌ترين خاطره دوران كودكي‌ام است.

جالب است فكر مي‌كردم حافظه قوي داري؟

به حافظه چندان ربط ندارد. اگر به موضوعي علاقه نداشته باشم خود به خود از ذهنم حذف مي‌شود.

گاهي برخي به دليل زياد درس خواندن دچار ياس و دلزدگي مي شوند. آيا شما هم چنين تجربه‌اي داريد و اگر بلي چه راهكاري براي آن انتخاب كرديد؟

بله. براي من هم اين دوران پيش آمده است تنها كاري كه كردم به آن اهميت ندادم تا خودش برطرف شود.

اين وضعيت در انگيزه‌هاي شما هم تاثير داشت؟

براي من درس خواندن بيشتر حكم وظيفه را دارد تا انگيزه. اين وضعيت تا پايه يازدهم ادامه داشت و در سال آخر رتبه خوب و تك رقمي موجب تقويت انگيزه‌ام شد.

گفته مي شود احتمال آن كه شما يكي از رتبه‌هاي برتر كنكور امسال باشيد زياد است. اين احتمال چقدر در روحيه شما موثر بوده؟

زياد خوشايند نيست چون موجب افزايش توقع اطرافيان از آدم مي شود اما اگر از جنبه مثبت نگاه كنيم موجب تقويت روحيه ام شد و احساس كردم راه درستي را انتخاب كرده ام كه موجب تقويت اين ديدگاه در اطرافيان شده است.

در دبيرستان كارگر شمالي براي خودت رقيبي مي ديدي؟

سال آخر اينقدر درگير درس و زمانبندي بودم كه وقتي براي مشاهده رقبا نداشتم.

چقدر از اين كه مجتمع علامه را براي درس خواندن انتخاب كرديد راضي هستيد؟

گاهي اوقات آدمي تصميمي مي گيرد و بعد از چندي كه به عقب بر مي گردد تا نگاه كند آن تصميم يا فلان انتخاب درست بوده است يا نه! بايد بگويم از اين تصميم كه مدرسه علامه طباطبايي را براي ادامه تحصيلم انتخاب كرده ام راضي هستم.

سال آخر از كدام يك از درس‌هايت بيشتر لذت بردي؟

زيست، ادبيات و شيمي.

و از بين اين سه درس كدام را بيشتر از همه دوست داري؟

درس ادبيات و معلمش را خيلي دوست داشتم. يكي از دروسي كه خيلي روي آن وقت گذاشتم ادبيات بود. واقعاً اين درس را دوست دارم چون موجب انبساط فكر مي شود.

مهمترين ويژگي شخصيت خود را چه مي دانيد؟

اين كه بعد از كسب موفقيت غرور به سراغ من نمي‌آيد.

رابطه‌ات با اينترنت چطور است؟

به اينترنت علاقه مندم اما گرايشي به شبكه هاي اجتماعي ندارم.

پدر و مادر چه نظري درباره درس خواندن شما دارند؟

آنها هميشه از من حمايت كرده اند اما انتخاب نحوه و شكل درس خواندن را به خودم واگذاركرده‌اند. فضاي كنكور در خانه ما به رسميت شناخته شده بود.

چه توصيه‌اي براي دوستاني از پايه دهم تا دوازدهم داري؟

در پايه‌هاي دهم و يازدهم كاري كه خودم كردم و به نظرم خوب مي‌آيد اين است كه كتاب هايي كه كمتر حفظيات دارد را براي سال دوازدهم گذاشتم.

درس‌ها را بيشتر كنكوري مي‌خواندي يا تشريحي؟

بيشتر كنكوري مي‌خواندم.

از خلاصه نويسي هم كمك گرفتي؟

بيشتر براي نكاتي كه يادم مي رفت.

تاثير مشاورانت در زمان بندي درس خواندنت چطور بود؟

خيلي از نكاتي كه مشاوران به من ياد‌آوري كردند برايم مفيد بود.

برايم هميشه سئوال بود كه شما در برخي آزمون ها شركت نمي‌كرديد اما من با معلم هايت كه صحبت‌كردم مي‌گفتند شما هميشه درس‌ها را خوانده بودي؟ چطور خودت را محك مي‌زدي؟

در چند آزموني كه دادم غير از دو مورد نفر اول بودم. به نظرم آمد كه آزمون به انگيزه‌هاي من كمك زيادي نمي‌كند به همين دليل با هماهنگي مشاوران مدرسه در آزمون‌ها شركت نمي‌كردم.

همه مي دانند مجتمع علامه طباطبايي يك برند آموزشي است و همه كساني كه وارد اين مجتمع مي شوند از يك سطح كيفي برخوردار هستند به ويژه در واحد كارگر شمالي يك سطحي را گذرانده اند كه مشغول درس خواندن در آن واحد هستند. به نظرم مقايسه خودت با آنها طوري است كه انگار در يك كنكور كوچك قرار گرفته‌اي چطور براي شركت در اين رقابت انگيزه كمي داشتي؟

زماني كه من براي درس خواندن مي‌گذاشتم خيلي زياد بود. شايد وجود اين فاصله بود كه احساس نياز براي شركت در آزمون دبيرستان را در من كم رنگ مي‌كرد.

دوستانت سر جلسه امتحان ازت تقلب نمي خواستند؟

سال دوازدهم خير اما در پايه‌هاي دهم و يازدهم خودم به همكلاسي‌هايم كمك مي‌كردم.

معدل امتحان نهايي پايه دوازدهم شما چند بود؟

تنها 25 صدم رياضي و 25 صدم فيزيك را غلط داشتم بقيه دروس را 20 گرفتم.

شب هاي امتحان در مقايسه با ساير روزها فرقي برايت داشت؟

در پايه دهم و يازدهم نه زياد اما در پايه دوازدهم خيلي برايم فرق داشت.

براي امتحان نهايي چكار كردي؟

حفظيات را بيشتر مي خواندم و بقيه را هم بلد بودم.

بعد از كنكور دچار خلاء نشدي؟

نه. خودم را سرگرم مي‌كنم. دوست ندارم چنين اتفاقي برايم بيفتند.

چنين روحيه‌اي داري كه دانش خودت را در اختيار ديگران قراردهي؟

بله. اگر فرصتش پيش بيايد با كمال ميل اين كار را انجام خواهم داد.

امتحان نهايي و كنكور را چطور مديريت كردي؟

چون از اول براي كنكور مي‌خواندم براي همين زياد برايم امتحان نهايي آخر سال با ساير امتحانات فرق نمي‌كرد.

غير از كتاب هاي درسي چه مطالعه ديگري داشتي؟

هر كتابي در هر درس كه توسط هر انتشاراتي چاپ مي‌شد من آن را خوانده‌ام. سال دهم بيشتر تست مي‌زدم. سال يازدهم و دوازدهم كتاب‌هاي آموزشي هم مي‌خواندم.

تصميم نداري بعد از كنكور كمي با ورزش كردن يا پرداختن به هنر تفريح كني؟

چرا حتماً. يكي از اتفاقاتي كه خواهد افتاد همين توجه به هنر و ورزش است كه به آن خواهم پرداخت.

تا به حال كتاب غير درسي خوانده‌اي؟

هميشه از خواندن كتاب‌هاي غيردرسي حوصله‌ام سر رفته است.

اگر از دور به خودت نگاه‌كني خودت را تك بُعدي مي بيني يا چند بُعدي؟

(با خنده...) به نظرم تك بُعدي.

چرا نمي خواهي به مهارت‌هاي غير درسي بپردازي؟

امتحان كردم فعلاً در مورد من جواب نداده.

تشويق‌ها و يا احتمالاً انتقادهاي اطرافيانت چه تاثيري در انتخاب مسيري كه برگزيده‌اي داشته است؟

اطرافيان كه اصلاً از درس صحبت نمي‌كردند بيشتر صحبت‌هاي من با آنها هنوز هم غير‌درسي است.

خواهر يا برادر ديگري هم داريد؟

بله. يك خواهر دارم كه پايه دهم است.

شيوه درس خواندن شما براي خواهرت هم الگوست؟

او خيلي از من بازيگوش‌تر است اما من هر كاري از دستم برآيد برايش انجام خواهم‌داد.

رشته‌اش رياضي است يا تجربي؟

تجربي.

آيا پدر و مادر، خواهر را هم به خواندن رشته تجربي و پزشك شدن ترغيب مي‌كنند؟

بله.

شكي در پشتكار شما نيست اما اگر از شما بخواهند يك ويژگي ديگر از خودت نام ببري چه مي‌گويي؟

شايد در كسب رشد و موفقيت در اين راه بتوانم از هوش نام ببرم. هر چند در اين بين خانواده هم خيلي از من حمايت كرده‌اند.

اگر به عقب برگردي باز هم به علامه مي‌آمدي؟

بله. من از مسيري كه طي كرده‌ام راضي هستم و اگر به عقب برگردم دوباره همين مسير را انتخاب خواهم كرد.

منبع
      تا اونجا که گفت ژنش خوبه و با لبخند ملیح جواب میده خوندم :/
      مصاحبه های انجمن خودمون واقعی تر و کاربردی تره
      پ ن : زیاد گول این مصاحبه ها رو نخورین همه چیز به تلاش خود ادم بستگی داره ، این بابا از ۸ صبح تا ۱۲ شب درس خونده از سال دهمم دورنمای ذهنی رتبه ی زیر ۵۰ داشته !!
      کنکور سخت هست ولی دیگه اینجوریاهم افسانه ای نیس

9. Top | #99
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      یه حقیقتی هس رتبه های زیر ۱۰۰ آدم های normal نیستند ساعتی که واسه درس میزارن رو هرکسی نمیتونه بهش برسه و وقت زیادی رو پای هیچی نمیزارن همون دوستی که بالا گفتن درسته مصاحبه های انجمن خیلی بهتره

اینجور افراد رو با یه بار گفتگو میشه عیار شو نو فهمید هرچند متاسفانه خیلی ها تا به یه جایی میرسند خودشونو بالا میگیرن و انگار بقیه رو احمق فرض میکنن.
      اونجایی که میگه هوش خودم خیلی خوبه و..... قشنگ داره میگه من فلانم و بهمال و اینا .....
      ?why do we fall
      so that we can learn
      to pick ourselves
      up

10. Top | #100
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط 44.51om نمایش پست ها
      اره تو روابط اجتماعیش تاثیر داره ..خدایی حالت خوبه؟

این اسمشو هر کی میشنوه همینطوریش ۴ تا گوش در میاره
      وای به اون روز که تو خیابون ببیننش!
      *ببخشین از کدوم منابع استفاده کردین؟ **رمز موفقیتتون چیه؟***کدوم کلاسا رفتین؟****کار مشاوره هم خواهین کرد؟

من خودم مهتا ستاریانو (۵کشوری) دیده بودم تا تو افق محو شه خیره شده بودم فقط
      *ینی رتبه های برتر چجوری راه میرن؟
      *نحوه صحیح راه رفتن چجوریه؟
      ​این نشون میده شما کمبود داری وگرنه دلیلی نداره شاخ دربیاری شاخب رای رستگار رحمانی دربیار اینا راهی جز دکتر شدن نداشتن یعنی راه عجیبی نداشتن ک برن و نرفتن چون پدر مادر متخصصن..
      ما دوباره سبز میشویم

11. Top | #101
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      میخوام صد ساله سیاه یه همچین زندگی نکبتی ای نداشته باشم. بهش میگن هنر و وردش دوست داری؟ میگه نه. بچه گیام یادمه یه چند تا پازل حل میکردم.
      طرف از سال دهم واسه ی رتبه ی زیر 50 برنامه ریزی کرده بعد بهش میگن چجوری فرمولو نمینویسی و حل میکنی؟ اصا لازم داره که بنویسه؟ اختلاف سطح و تایم مطالعه ی این آقا و همچنین وضعیت مالی و خانوادگی و همینطور دبیران و آموزششون با شما خیلی متفاوته. توی چشم من این فرد شاید برنده ی کنکور باشه ولی تاحالا بازنده ی زندگیش بوده. خودتونو درگیر مصاحبه های کذایی رتبه های برتر نکنید, کتاب رو بزارید جلوتون و شروع به خوندن و تست زدن کنید, راه خودشو به شما نشون میده. امیدوارم این مصاحبه ها روی روحیه دوستان تاثیر نزاره.

12. Top | #102
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نمیدونم چرا
      ولی از اونجایی که خوندم یه خواهر داره و تجربی هم هست و همه هم ازش انتظار پزشکی دارن دلم به حال خواهرش سوخت
      اگه خدایی نکرده شکست بخوره چقدر داداششو میزنن تو سرش
      امیدوارم اینجوری نشه واسش

امضا :یک عدد زخم خورده

13. Top | #103
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      UP
      !LOSE YOURSELF IN SCIENCE

14. Top | #104
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Avatar2020 نمایش پست ها
      UP
      آپ کردنه این تاپیک به چه دردی میخوره دقیقا؟؟؟ یارو سه سال روزی ده ساعت درس خونده دیگه بدرد ماها نمیخوره نکته ای هم برامون نداره.

صفحه 7 از 7 نخستنخست ... 67

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)