خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 9 از 32 نخستنخست ... 891019 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 121 به 135 از 479
    1. Top | #121
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام عزیزان
      با رتبه زیر گروه ۱ ۲۱۵۰ منطقه سه،پردیس پزشکی چه شهرهایی میتونم برم.مازاد ایلام امیدی هست؟

2. Top | #122
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Minaaaaaaa نمایش پست ها
      بعد
      رشته هایی مثل تغذیه گفتاردرمانی پروتز دندان هوشبری اتاق عمل اعضای مصنوعی میشه درمورد هرکدوم هرکس اطلاعی داره راهنماییم کنه خیلی ممتون میشم ازتون واقعا گیج شدم هیچی نمی دونم
      رشته تغذیه
      محاسن: تا مقطع دکترا تو کشور هست و میشه ادامه داد. استرس کاریش خیلی کم و از این نظر خیلی بهتر از رشته هایی مثل علوم آز و هوشبری یا اتاق عمل و از این دست رشته هاست. خودت می تونی مطب بزنی و حتی برخی از دستگاههای لاغری رو بیاری البته نه همه دستگاهها. اگه با پزشک عمومی همکاری کنی میشه با همدیگه هر دستگاهی که دوست داری بیاری مثل کاری که دوستای من انجام دادند. تجویز مکمل ها در حیطه وظایف کارشناس این رشته هست. از همون مقطع کارشناسی می تونی مطب بزنی و نیازی به طرح رفتن نداری. طرحش هم اختیاری هست. یکی از برتری هاش نسبت به برخی رشته های پیراپزشکی اینه خودتی و خودت. نیازی نداری یکی بیاد ببرت سرکار. کلا شیفت و این چیزا نداره. منتظر استخدام نیستی. سختی دروسش تو دانشگاه در حد متوسط هست. دروسی مثل بیوشیمی و فیزیولوژی رو نسبت به بقیه رشته ها بیشتر می خونی. چون تو آزمون ارشد این دو درس ضریب 2 دارند و خیلی پر اهمیت هستند. تهران- شهید بهشتی- تبریز- اصفهان قطب های این رشته هستند و بقیه دانشکده ها هم در حال پیشرفتن. در مراکز بهداشت پزشک، پرستار و ماما و گاها بهیار مادران باردار مشکل دار رو به کارشناس تغذیه ارجاع میده (مادران باردار مشکل دار منظور مادران دیابتی و مادرانی که وزن گیریشون مشکل داره). البته برای چاقی لاغری هم مراجعه می کنند این دیگه بستگی به شرح وظایف کارشناس تغذیه داره تو اون مرکز. تو برخی بیمارستان ها که بیماران خاص نگهداری میشن باید غذای مخصوص براشون تهیه بشه. نظارت این کار بر عهده ی کارشناس تغذیه است. در کنارش مادران باردار و بیماران دیابتی و برخی بیماران خاص باید تو بیمارستان روزانه مشاوره بگیرن از کارشناس تغذیه.

معایب: تقریبا میشه گفت بجز خواجه حافظ شیرازی کل ایران یه پا متخصص تغذیه اند. امکان نداره کسی از شما یه سوالی در مورد تغذیه بپرسه و بقیه زودتر از شما اظهار فضل نکنند (اون هم مطالب پیش پا افتاده و غیر علمی). این قضیه باعث شده همه اجازه دخالت به خودشون رو بدند در این رشته. حتی بعضیا پارو فراتر گذاشته و مثلا مربی بدنسازی که فرق بین اسید آمینه و گلوکز رو نمی دونه بیاد رژیم بده، یا طرف فیزیولوژی ورزشی خونده میاد در مورد تغذیه ورزشکاران صحبت می کنه در حالی که کمترین سوادی در این زمینه نداره یا هر کی یه پیج اینستا باز کرده و داره بر اساس گروه خونی یا ماه تولد رژیم میده (در حالی که هیچ بنیه ی علمی نداره اینکار) هیچ کس هم بهش نظارتی نداره. تقریبا اکثر خانومهای آرایشگر متخصص تغذیه اند اصلا بزنه کیسه صفرای طرف رو در بیاره با رژیم نابودش، کسی کاری به کارش نداره چون نظام پزشکی و نظارت بر درمان فقط یقه مدرک دار هارو میگیره بقیه آزادند کلا. مردم هم هنوز به اون سطح از فرهنگ نرسیدند که بدونن که رژیم درمانی مخصوص رژیم درمانگر هست. یکی دیگه از معایبش عملکرد ضعیف مسئولین این رشته است. سال 85 رشته تغذیه بعد از سه رشته دکترا و فیزیوتراپی بهمراه بینایی سنجی جزو 5 رشته تاپ بود ولی الان کجاست؟؟ دلیلش اینه مسولین فیزیوتراپی و بینایی سنجی در مقطع ارشد اجازه ندادند کسی وارد این رشته بشه اونوقت تو رشته تغذیه هر رشته با ربط و بی ربط میتونه بیاد و ارشد این رشته رو امتحان بده. طرف سال 85 با رتبه 900 منطقه 3 تغذیه تبریز بزور قبول شده. از طرفی دوستی هم با رتبه نزدیک 50 هزار زیست جانوری آزاد قبول شده اونوقت اجازه داره بیاد ارشد این رشته رو امتحان بده. هر چند در چند سال اخیر و به همت دوستان مجوز مطب برای کسانی که بیس تغذیه نداشتند در مطقع ارشد باطل شده. در کل برای خانومها رشته خوبیه از این جهت که استرس کاریش خیلی کم هست و درگیری ای با بیمار ندارند.
      ویرایش توسط Rubiker : 22 مرداد 1398 در ساعت 23:28

3. Top | #123
      کاربر انجمن

Daghon
      نمایش مشخصات
      سلام کسی دفترچه انتخاب رشته دانشگاه ازاد با سوابق رو داره ؟ رفتم سایت ازاد 4 تا دفترچه هست ولی اصلا معلوم نیست چی به چیه ؟

هرچی بشه از تو دست نمیکشم (من رشته داروسازی دانشگاه تهران قبول شدم )

از ماست که بر ماست

4. Top | #124
      کاربر نیمه فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Skinner نمایش پست ها

سلام

یک نمونه میفرستم در دانشگاهها سرچ کنید دستتون میاد

مدیریت پردیس خودگردان - اخبار > اطلاعیه وام شهریه دانشجویی (تبصره 2)
      هر ترم وام میدن؟
      منظورم اینه وامی که میدن برای کمک هزینه شهریه س دیگه؟
      Responsible for the MEMEs of the association

5. Top | #125
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Alirezaaaaa نمایش پست ها
      شما میدونید چیه شرایطش؟
      یا اگه نمیدونید میشه توی پیام خصوصی یه نفرو معرفی کنید باهاش حرف بزنم؟
      خیلی ممنون
      ۱) مقدارش خیلی زیاد نیست معمولا. یعنی جوری نیست که کل ششهریه حتی یک ترم رو تامین کنه
      ۲) تا جایی که من میدونم دو بار در طول تحصیل میشه دریافتش کرد
      ۳) شما مثلا یک ترم درخواست میدی میری تو لیست بررسی و ممکنه اون ترم وام به شما تعلق نگیره
      ۴) دانشگاه وام های مختلفی رو در واسه دانشجو ها در نظر میگیره و تفاوت وام شهریه با وام های دیگه اینه که مبلغ این وام از بخش مالی دانشگاه مستقیما به اسم شما میره بخش پردیس خودگردان و بعد از تایید یخش پردیس ، اون مبلغ از شهریه اون ترم شما کم میشه. یعنی عملا پولی دست شما نمیاد و بین حساب های خود دانشگاه جا به جا میشه ( واسه دانشگاه ما که اینجوریه )
      ۵) برای ثبت نام و رفتن تو لیست بررسی واسه پرداخت وام هم یه تعهد محضری میخوان با یه ضامن
      اینا رو من میدونم

6. Top | #126
      کاربر نیمه فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hyun jung نمایش پست ها
      ۱) مقدارش خیلی زیاد نیست معمولا. یعنی جوری نیست که کل ششهریه حتی یک ترم رو تامین کنه
      ۲) تا جایی که من میدونم دو بار در طول تحصیل میشه دریافتش کرد
      ۳) شما مثلا یک ترم درخواست میدی میری تو لیست بررسی و ممکنه اون ترم وام به شما تعلق نگیره
      ۴) دانشگاه وام های مختلفی رو در واسه دانشجو ها در نظر میگیره و تفاوت وام شهریه با وام های دیگه اینه که مبلغ این وام از بخش مالی دانشگاه مستقیما به اسم شما میره بخش پردیس خودگردان و بعد از تایید یخش پردیس ، اون مبلغ از شهریه اون ترم شما کم میشه. یعنی عملا پولی دست شما نمیاد و بین حساب های خود دانشگاه جا به جا میشه ( واسه دانشگاه ما که اینجوریه )
      ۵) برای ثبت نام و رفتن تو لیست بررسی واسه پرداخت وام هم یه تعهد محضری میخوان با یه ضامن
      اینا رو من میدونم
      بنابراین برای هر ترم نمیدن؟
      Responsible for the MEMEs of the association

7. Top | #127
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      کسی هست بتونه تو انتخاب رشته زبان کمکم کنه ؟
      ادبیات بهتره یا مترجمی ؟
      هدفم اینکه تو داشگاه تدریس کنم ( همیشه آرزوم بوده )

رتبم 1300 - منطقه 3
      زیر گروه 1 - 705

با این رتبه تبریز قبول میشم ؟

8. Top | #128
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط cRAzY.boY نمایش پست ها
      ادبیات بهتره یا مترجمی ؟

رتبم 1300 - منطقه 3
      زیر گروه 1 - 705

اینم انتخاب رشته مجازی سنجش

98.png

دوستان کسی در مورد دانشگاه شهید مدنی تبریز اطلاعاتی داره ؟ از ارومیه بهتره یا بدتر ؟

9. Top | #129
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      اقا منطقه سه امسال قوی بودن یا جمعیتشون رفت بالا؟ من کشوریم شده ۹۰۴۹ منطقه ۲۱۰۰ در حالی که سالیان قبل با این رتبه منطقه زیر ۱۷۰۰ میشد

10. Top | #130
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط LORD KORD نمایش پست ها
      اقا منطقه سه امسال قوی بودن یا جمعیتشون رفت بالا؟ من کشوریم شده ۹۰۴۹ منطقه ۲۱۰۰ در حالی که سالیان قبل با این رتبه منطقه زیر ۱۷۰۰ میشد
      من کشوریم ۲۹۰۰۰ رتبه در منطقه ۸۰۰۰ ! چی بگم! ( منطقه ۳ هم زیاد شده )

11. Top | #131
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      دبیری زیست یا دبیری شیمی ؟ ( به هر دو علاقه دارم ) از نظر اینده کاری و ...

12. Top | #132
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Alirezaaaaa نمایش پست ها
      بنابراین برای هر ترم نمیدن؟
      البته که نه!!

13. Top | #133
      کاربر برتر
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ashkan.Amiri نمایش پست ها
      سلااااام کسی هست؟
      فیزیو باید روی جای دور حساب کنی چون منطقه یکی،اسم شهری کهکه می خوای بگو تا بران ببینم

14. Top | #134
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام دوستان من توسهمیه ۵درصد توزیرگروه یک ۱۳ شدم ورتبه منطقم هم ۳۸ منطقه ۲شد.باتوجه به این که دانشگاه تهران فقط ۹نفر برای ۵درصد میگیره آیا من پزشکی تهران قبول میشم یا شهید بهشتی؟البته کارشناس سنجش گفت داوطلبان سهمیه ۵درصد با سهمیه مناطق نیز گزینش میشوند.

15. Top | #135
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط cRAzY.boY نمایش پست ها
      ادبیات بهتره یا مترجمی ؟

رتبم 1300 - منطقه 3
      زیر گروه 1 - 705

برای تدریس در آموزشگاهها بهتره آموزش انگلیسی انتخاب کنید
      شانس دارید انتخاب درست کنید

صفحه 9 از 32 نخستنخست ... 891019 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن