خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 5 از 5 نخستنخست ... 45
    نمایش نتایج: از 61 به 68 از 68
    1. Top | #61
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_habibi نمایش پست ها
      فایل پیوست 89570تاثیر زیست رو ببینید وععمومی ا حالا هی برید برای ریاضی فیزیک تست بزنید......همون وقت صرف عمومی ها کنید تمومه
      تو بعد 4 سال کنکور دادن هنوز نفهمیدی که همه درسارو باید بالا زد؟حالا با این تاکتیک زیست و عمومی تو به کجا رسیدی که بقیه بخوان به حرفت گوش بدن؟حالا اگه سال سال بعد میخوایی کنکور بدی جرعت داری ریاضی و فیزیک و پایین بزن

2. Top | #62
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sadegh18 نمایش پست ها

تو بعد 4 سال کنکور دادن هنوز نفهمیدی که همه درسارو باید بالا زد؟حالا با این تاکتیک زیست و عمومی تو به کجا رسیدی که بقیه بخوان به حرفت گوش بدن؟حالا اگه سال سال بعد میخوایی کنکور بدی جرعت داری ریاضی و فیزیک و پایین بزن
      ​من 4سال کنکور ندادم بعدشم خاصیت ادم بی بته س ک دیگران ب تمسخر میگیره
      ما دوباره سبز میشویم

3. Top | #63
      کاربر انجمن

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط WickedSick نمایش پست ها
      اساسا چیزی به اسم کنکور "اسون" وجود نداره.
      بحث بین کنکور "سخت" و "سخت تر" همیشه مطرحه. این تا اینجای ماجرا.(میدونم که شما اشاره ای نکردین, کلی گفتم)

مورد دوم افزایش رقابته که یه چیز غیر قابل انکاره. هر ساله بهتر میشن دانش آموزا و منابع بهتر میشن و...

مورد سوم, کمتر بودن درجه سختی سوالات امسال نسبت به سالهای قبله.
      ببینین, کنکور یه آزمون استاندارده. و همچنین داوطلبین هم همه انسانن و افرادی خارج از کره خاکی یا مانند سوپرمن نیستن. پس هردوی اینها از قانون نمودار زنگوله ای طبعیت میکنن. و کاملا استاندارد توزیع شدن.
      خب. قبول کنین اگه هم قرار باشه سطح بچه ها قویتر بشه چیزی نهایتااااا در حد 3 4 درصد کشوری هستش. نه اینکه کل میانگین به یک باره 10 20 درصد بکشه بالا!
      وقتی اینقد یهو کشید بالا چه معنیی داره؟ که امسال از حداقل سال 97 که میشد سال قبلش, سطح کمتری از لحاظ سوالات داشته.
      لطفا جبهه نگیرید. بازم فک نکنم لازم به ذکر باشه که من کنکورمو سال 97 دادم پس هیچ دلیلی نداره که بخوام بزنم(دور از جون) توی سر شما. صرفا قصدم تنویر این موضوعه.
      این دو مورد قسمت اصلی ماجران. قسمت دیگه ماجرا هم برمیگرده به دو نظامه شدن. که قطعا و بلاشک سازمان سنجش نمیتونه به صورت 100 درصد این معادل سازی رو رعایت کنه و چیزی حدود چند درصد(کم) این وسط آمار به هم میریزه.

بله, هرکسی با شلوار راحتی توی خونه لَم بده و نگاه سوالات کنه به نظرش ساده میان. بحث سختی توی امتحانه. من خودمم این موضوعو میدونم! و کاملا آگاهم.
      و این نکته رو بگم که من حتی سوالات امسال رو درست حسابی ندیدم. پس از کجا نظر دادم؟ از روی درصدا. رتبه 2000 پارسال میانگین چیزی حدود 60 داشته توی درس ها و امسال 70. پس یعنی امسال کنکور یه مقدار بهتر بوده نسبت به سالای قبل و دقیقا به خاطر همینه که آمار بهم ریخته و رتبه ها عجیب غریب شدن.

میدونین مثل چیه؟ فرض کنین شما یه پازل دارید که 1000 تیکه است. و میدینش به یه فرد. دفعه اول اون فرد توی 2 روز حلش میکنه, دفه دوم 1 روز و...
      هردفعه کمتر چون داره هردفعه قویتر میشه(توی این مثال ایشون, همون جامعه آماری داوطلبین تجربیه و پازل همون سطح سوالات کنکوره).
      فرض کنین بعد از 10 12 دفعه حل کردن این پازل, که ایشون قاعدتا باید دیگه توی 10 دیقه حلش کنه, نه تنها پازل رو سخت تر نکنی بلکه ساده ترشم کنی! مثلا پازل 100 تیکه بدی.
      خب کل تایم و درصد و سختی و همه چی به هم میریزه موضوع اصلی هم همینه. سازمان سنجش یه اشتباه به شدت مسخره کرد. اینکه امسال با اینکه دانش آموزا هر سال دارن قویتر میشن, سوالاتی به نسبت روون تر از سالای قبل داد.

حرفاتونو تا حدی قبول دارم ولی نمیدونم ک چ ربطی ب حرف من داشت؟! آخرش نفهمیدم با من موافقی یا مخالف؟!
      در ضمن اگ منظورت از کسی ک با شلوار راحتی تو خونه میشینه منم، باید ب عرضتون برسونم من با ی شلوار لی (ک اصلا هم داحت نبود) توی گرما همین کنکور رو دادم. هم 97 هم 98 رو. و ب جرات میگم 98 خیلی اسون تر از 97 بود. البته آسون ک ن، معقولانه

4. Top | #64
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط shaghayegh.t نمایش پست ها
      حرفاتونو تا حدی قبول دارم ولی نمیدونم ک چ ربطی ب حرف من داشت؟! آخرش نفهمیدم با من موافقی یا مخالف؟!
      در ضمن اگ منظورت از کسی ک با شلوار راحتی تو خونه میشینه منم، باید ب عرضتون برسونم من با ی شلوار لی (ک اصلا هم داحت نبود) توی گرما همین کنکور رو دادم. هم 97 هم 98 رو. و ب جرات میگم 98 خیلی اسون تر از 97 بود. البته آسون ک ن، معقولانه
      پاراگراف اول
      اون پرانتز. به وضوح گفتم حرفم کلی بود عزیز، این سوالتون یعنی از قضا متن رو هم نخوندینا.
      در صورت تمایل برای "مشاوره خصوصی" پیام بدین.

مصاحبه کنکور:
      http://forum.konkur.in/thread64595.html

5. Top | #65
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      دوستان نظرتون درباره ی میانگین درصدهای کنکور 98 که منتشر شده چیه؟

من شخصا فکر نمی کردم اوضاع به این بدی باشه. 48 نفر شیمی رو 100 زدن. 4500 نفر بالای 75 زدن.
      یا زیست شناسی رو 2000 نفر بالای 84 زدن!
      واضحه که اغلب این درصدها مربوط به نظام جدیده. جالبیش اینه که توی درسی مثل ادبیات که سطح سوالات تقریبا توی دو نظام یکی بوده، کلا 1 نفر هم 100 نزده.
      بعد طرف میاد توی تاپیک زیست شناسی از این که زیست خیلی سبز چهار تا سوال عددی برای ژنتیک داده ناراحته و میگه کنکور 98 همه چیش قالب کتاب بود چرا این چیزا رو مطرح کردن.
      اگه قراره امسال هم به نظام جدید جای سوال، شکل بدن و بگن فرزند گلم این شکل ها رو با مداد رنگی رنگ بزن، و به قدیم هم طبق روال خودش سوال بدن، اوضاع نامساعد میشه.

6. Top | #66
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MoeinSanjary نمایش پست ها
      دوستان نظرتون درباره ی میانگین درصدهای کنکور 98 که منتشر شده چیه؟

من شخصا فکر نمی کردم اوضاع به این بدی باشه. 48 نفر شیمی رو 100 زدن. 4500 نفر بالای 75 زدن.
      یا زیست شناسی رو 2000 نفر بالای 84 زدن!
      واضحه که اغلب این درصدها مربوط به نظام جدیده. جالبیش اینه که توی درسی مثل ادبیات که سطح سوالات تقریبا توی دو نظام یکی بوده، کلا 1 نفر هم 100 نزده.
      بعد طرف میاد توی تاپیک زیست شناسی از این که زیست خیلی سبز چهار تا سوال عددی برای ژنتیک داده ناراحته و میگه کنکور 98 همه چیش قالب کتاب بود چرا این چیزا رو مطرح کردن.
      اگه قراره امسال هم به نظام جدید جای سوال، شکل بدن و بگن فرزند گلم این شکل ها رو با مداد رنگی رنگ بزن، و به قدیم هم طبق روال خودش سوال بدن، اوضاع نامساعد میشه.
      کنکور ۹۸ قطعا ساده ترین کنکور بوده و انتظار چنین درصدایی هم میرفت
      ولی اینجا چیزی که هست شرایط خیلی به نفع نظام جدید هم نبوده . از هر ۲ نفر کلاس ما ۱ نفر‌نظام قدیمه ! دوست من مثل من زیست رو ۸۵ درصد زده ولی اون توی تطبیق درصد ها شده ۹۱ درصد . این ۶ درصد زیست میدونید چقدر وحشتناکه اونم توی بازه ۸۵ تا ۱۰۰ ؟! حالا فکر کنید این تاثیر توی تمام دروس اختصاصی اتفاق بیفته ...
      درکل همیشه همه معترضن ، بهترین کار اینه که درگیر حواشی نشیم

7. Top | #67
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed79 نمایش پست ها
      کنکور ۹۸ قطعا ساده ترین کنکور بوده و انتظار چنین درصدایی هم میرفت
      ولی اینجا چیزی که هست شرایط خیلی به نفع نظام جدید هم نبوده . از هر ۲ نفر کلاس ما ۱ نفر‌نظام قدیمه ! دوست من مثل من زیست رو ۸۵ درصد زده ولی اون توی تطبیق درصد ها شده ۹۱ درصد . این ۶ درصد زیست میدونید چقدر وحشتناکه اونم توی بازه ۸۵ تا ۱۰۰ ؟! حالا فکر کنید این تاثیر توی تمام دروس اختصاصی اتفاق بیفته ...
      درکل همیشه همه معترضن ، بهترین کار اینه که درگیر حواشی نشیم
      در کل همیشه همه معترضن. ولی برای رقابت تنگاتنگی که نیم درصد هم تعیین کننده ست فکر نمی کنم هر دو نظام، به یک مقدار، بهره ی مساوی از سادگی کنکور برده باشن.
      در مورد فیزیک و ریاضی که هیچ بحثی نیست چون مثل هم بودن. ولی در مورد زیست شناسی و مخصوصا شیمی به نظرم تفاوت بیشتر از این حرفاست و یه مقدار آدمو نگران می کنه.

8. Top | #68
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MoeinSanjary نمایش پست ها
      در کل همیشه همه معترضن. ولی برای رقابت تنگاتنگی که نیم درصد هم تعیین کننده ست فکر نمی کنم هر دو نظام، به یک مقدار، بهره ی مساوی از سادگی کنکور برده باشن.
      در مورد فیزیک و ریاضی که هیچ بحثی نیست چون مثل هم بودن. ولی در مورد زیست شناسی و مخصوصا شیمی به نظرم تفاوت بیشتر از این حرفاست و یه مقدار آدمو نگران می کنه.
      آره متاسفانه ...
      حق و نا حق خیلی خیلی زیاد بود توی کنکور ۹۸
      ولی ۹۹ قطعا وضع بهتره

صفحه 5 از 5 نخستنخست ... 45

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)