خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 39
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات

پردیس لطفا مطلع ها تشریف بیارن تو

سلام به همگی.
      بچه ها من واقعا گیجم نمیدونم چی به چیه.یه مشاور درس درمونم پیدا نمیشه.امروز از یه مشاور چند تا سوال پرسیدم همه رو پیچوند.منم دیگه ادامه ندادم.
      تو پستای دیگه بعضی از دوستان اشاراتی کردن.ممنون میشم توضیح کامل بدین.
      من رتبم به بعضی پردیس های تیپ یک میخوره،مثلا اهواز.
      طبیعتا به پردیس های تیپ دو و سه هم میخوره.
      اگه من خواستم انتقالی بگیرم،پردیس دور تیپ یک رو بزنم یا نزدیک تیپ دو رو یا کلا تیپ بندی دانشگاه ها اهمیتی نداره تو مسئله انتقال؟
      میترسم تیپ یک جای دور رو بزنم از طرفی انتقالی ندن و من بمونم و این مسافت طولانی.
      بعد کجا می شه فهمید که ایا محل تشکیل کلاسای دولتی و پردیس یکی هست یا جداست؟
      توی کارت دانشجویی می نویسه پردیس بین الملل یا مجازی؟یا کلا کارت دانشجویی شون مثه دولتی هاست؟

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط DR-NAZANIN نمایش پست ها
      سلام به همگی.
      بچه ها من واقعا گیجم نمیدونم چی به چیه.یه مشاور درس درمونم پیدا نمیشه.امروز از یه مشاور چند تا سوال پرسیدم همه رو پیچوند.منم دیگه ادامه ندادم.
      تو پستای دیگه بعضی از دوستان اشاراتی کردن.ممنون میشم توضیح کامل بدین.
      من رتبم به بعضی پردیس های تیپ یک میخوره،مثلا اهواز.
      طبیعتا به پردیس های تیپ دو و سه هم میخوره.
      اگه من خواستم انتقالی بگیرم،پردیس دور تیپ یک رو بزنم یا نزدیک تیپ دو رو یا کلا تیپ بندی دانشگاه ها اهمیتی نداره تو مسئله انتقال؟
      میترسم تیپ یک جای دور رو بزنم از طرفی انتقالی ندن و من بمونم و این مسافت طولانی.
      بعد کجا می شه فهمید که ایا محل تشکیل کلاسای دولتی و پردیس یکی هست یا جداست؟
      توی کارت دانشجویی می نویسه پردیس بین الملل یا مجازی؟یا کلا کارت دانشجویی شون مثه دولتی هاست؟

سلام
      1. خیلی خیلی دقت کنید و بعد از تحقیق انتخاب رشته محل کنید و اصلا به امید انتقال نباشید؛ چون پردیس "اگه" انتقالی بده(بعد از کلی درد سر و استرس)؛ باید هم به مقصد شهریه بدید و هم به مبدا. ( مقصد که طبیعتا کل شهریه رو میگیره؛ مبدا هم نمیدونم یا کل یا شهریه ی ثابت)؛
      اگه مهمانی هم بخواید بگیرید(چه موقت، چه دایم) اونم بعد کلی دردسر؛ اولا به نظرم از همون ابتدای ترم اول نمیشه(و باید یک یا دو ترم گذشته باشه)؛ ثانیا قضیه ی پرداخت مقداری از شهریه(شهریه ثابت) به مبدا پابرجاست؛
      پس در نتیجه بهتره از همون اول شهری رو که میخواید قطعا توش چند سال بمونید بزنید. (به نظرم تیپ دو نزدیک از تیپ یک دور، قطعا بهتره؛ همچنین وارد دانشگاه که بشید، میبینید که این تیپ بندی ها واقعا زیاد مهم و تاثیر گذار نیست و مهم، تلاش خود دانشجو هست).
      کلا چرا بیاید تیپ یک دور رو بزنید و بعد دنبال انتقال به تیپ دو نزدیک باشید، خوب از همون اول شهر نزدیکتون رو بزنید.

2. این سوالتون رو باید جزیی تر پاسخ بدم؛ کلا دو تا سوال مشابه هم هست که با هم قاطی نشه:

الف) آیا بچه های بین الملل، دقیقا توی کلاس بچه های روزانه و کنار اونها میشینن؟ این رو از دفترچه نمیشه فهمید؛ ولی a. "معمولا" بچه های
      ظرفیت
      مازاد، کنار بچه های روزانه هستن و b. بچه های پردیس، "بعضی دانشگاه ها" همون کلاس روزانه ها هستن و "بعضی دانشگا هها" کلاس جدا براشون تشکیل میشه؛ مثلا دارو مشهد، ورودی مهر، کلا روزانه ان و ورودی بهمن، کلا پردیس هستن و دانشجوی پردیس، کنار دانشجوی روزانه نمیشینه.
      در مورد سوال الف، اگه دانشگاه خاصی مدنظرتون هست، بهتره از دوستانی که توی اون دانشگاهها هستن یا بچه های همین انجمن سوال کنید.

ب) آیا محل تحصیل(یعنی مکان دانشکده ی مدنظر) در یک رشته، بین بچه های روزانه و مازاد/پردیس یکی هست یا خیر؟ اینو از دفترچه میشه فهمید؛ چون توی قسمت توضیحات مینویسه؛ مثلا(طبق سالهای قبل) محل تحصیل بچه های بین الملل در دانشگاه علوم پزشکی یزد، واقع در احمد آباد مشیر هست(نه اون دانشکده و جایی که بچه های روزانه هستن) یا مثالهای دیگه که توی دفترچه هست...
      بعضی جاها هم روزانه و بین الملل؛ در یک مکان برگزار میشه (مثل مشهد، ولو با هم، هم کلاسی نیستن).

توی قسمت ب هم، معمولا "مازاد" در همون مکان هستن و "پردیس" هم باید به دفترچه نگاه کرد.(اگه جلوش هیچی ننوشته بود، یعنی توی همون دانشکده ی بچه های روزانه برگزار میشه).

تذکر1: بعضی دانشگاهها، بچه های غیرروزانه، تا آخر علوم پایه مکان دیگه ای هستن و بعدش میان جای بقیه؛ خلاصه بهتره مورد به مورد بررسی بشه.

تذکر2: اگه بحث مالی ش براتون مهمه؛ حتما دانشگاه به دانشگاه بررسی کنید، که پارسال ترم اول چقدر گرفتن(معمولا هم زیاد ربطی به تیپ دانشگاه نداره)؛ پارسال دانشگاه تیپ 1 داشتیم که ترم اول 9500 گرفت، دانشگاه تیپ 1 دیگه هم داشتیم که 12 گرفت. نکته ی بعدی اینه که دانشگاههایی وجود دارن که همون موقع، هزینه دو ترم(یعنی سال اول) رو میگیرن.(البته به گمونم اکثرا موقع ثبت نام، فقط همون هزینه ترم اول رو میگیرن).

تذکر3. راجع به هر دانشگاه خواستید، جستجو کنید: اطلاعیه ثبت نام دانشگاه علوم پزشکی مثلا اصفهان+سراسری+97

مثال:
      https://edu.mui.ac.ir/1722

3. کارت دانشجویی شون معمولا عین روزانه هاست، فقط روش قید شده مثلا دوره ی پردیس بین الملل(مازاد رو نمیدونم).
      ویرایش توسط jhasani : 16 مرداد 1398 در ساعت 23:40

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      پردیس کدوم از اینا به ترتیب بهتره؟
      یزد،کاشان،شهرکرد،اراک،ایل ام،اهواز،خرم آباد

4. Top | #4
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      پردیس کدوم از اینا به ترتیب بهتره؟
      یزد،کاشان،شهرکرد،اراک،ایل ام،اهواز،خرم آباد
      چه رشته ای؟ پزشکی اهوازو میدونم واقعا خوبه
      از بقیه اطلاع ندارم
      ولی اگر دوری نزن خودت اذیت میشی برا پزشکی واقعا خیلی مهم نیست عمومی کجا باشی

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Toofan نمایش پست ها
      چه رشته ای؟ پزشکی اهوازو میدونم واقعا خوبه
      از بقیه اطلاع ندارم
      ولی اگر دوری نزن خودت اذیت میشی برا پزشکی واقعا خیلی مهم نیست عمومی کجا باشی
      بله پزشکی رو میگم.خب یزد و کاشان و اراک نزدیک تره.

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      @araz
      چرا انجمن نقل ها رو اطلاع نمیده.قبلن تشکرا رو اطلاع نمیداد.الان نقل هم بهش اضاف شده

7. Top | #7
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      یه چند تا نکته هم من اضافه کنم
      دانشجوهای پردیس کلا متعلق به دانشکده ی پردیس خودگردان هستن، یعنی ممکنه شفاها گفته بشه که دانشجوی دانشکده ی پزشکی یا دارو یا دندان هستن ولی روی کاغذ و کارت و سایت ، جلوی دانشکده نوشته پردیس خودگردان و جلوی رشته تحصیلی نوشته میشه مثلا داروسازی ( این موضوع ربطی که اینکه کنار هم بشینن دانشجو های روزانه و پردیس یا جدا باشن نداره. کلاسای ما یکیه ولی ابن موارد صدق میکنه راجبه ما ) در مورد مدرک اطلاعی ندارم که چی مینویسن

از طرفی ، مدرک دانشجوهای پردیس، توسط مسئول پردیس بین الملل امضا میشه ، نه رئیس دانشکده ی مثلا پزشکی یا دندان یا دارو

در مورد انتقال هم قبلا یه سری توضیحات رو داده بودم

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hyun jung نمایش پست ها
      یه چند تا نکته هم من اضافه کنم
      دانشجوهای پردیس کلا متعلق به دانشکده ی پردیس خودگردان هستن، یعنی ممکنه شفاها گفته بشه که دانشجوی دانشکده ی پزشکی یا دارو یا دندان هستن ولی روی کاغذ و کارت و سایت ، جلوی دانشکده نوشته پردیس خودگردان و جلوی رشته تحصیلی نوشته میشه مثلا داروسازی ( این موضوع ربطی که اینکه کنار هم بشینن دانشجو های روزانه و پردیس یا جدا باشن نداره. کلاسای ما یکیه ولی ابن موارد صدق میکنه راجبه ما ) در مورد مدرک اطلاعی ندارم که چی مینویسن

از طرفی ، مدرک دانشجوهای پردیس، توسط مسئول پردیس بین الملل امضا میشه ، نه رئیس دانشکده ی مثلا پزشکی یا دندان یا دارو

در مورد انتقال هم قبلا یه سری توضیحات رو داده بودم
      اونایی هم که مازادن کلاساشون جداس مثه پردیس؟رو کارت اونام نوشته مازاد؟

9. Top | #9
      کاربر فعال

نمایش مشخصات

اونایی هم که مازادن کلاساشون جداس مثه پردیس؟رو کارت اونام نوشته مازاد؟
      اطلاع دقیق ندارم ولی یادم میاد تو انجمن یه نفر گفته بود برای مازاد ها کارت و همه چی مثل روزانه هاست و اگر خودشون نگن کسی نمیفهمه که شهریه پرداخت میکنن

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      اطلاع دقیق ندارم ولی یادم میاد تو انجمن یه نفر گفته بود برای مازاد ها کارت و همه چی مثل روزانه هاست و اگر خودشون نگن کسی نمیفهمه که شهریه پرداخت میکنن
      بین ازاد و پردیس کدوم بهتره؟ از نظر کیفیت آموزشی و شانس قبولی واسه تخصص.شهریه رو میدونم ازاد یه کم کمتره

11. Top | #11
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      پردیس بهتره چون متعلق به دانشگاه علوم پزشکیه و این به مراتب بهتر از دانشگاه آزاده چون تا جایی که من میدونم دانشگاه آزاد در مورد رشته های مربوط به علوم پزشکی که کارآموزی و کلا حوزه ی بیمارستانی دارن ،با دانشگاه های آموزشی علوم پزشکی قرارداد داره و ممکنه یه زمانی بنا به دلایلی مشکلی پیش بیاد و دو تا دانشگاه با هم به توافق نرسن
      ( چند وقت پیش یه موردش رو فکر کنم تو کانال ها دیدم ) اون موقع نمیدونم چی میشه ( دوباره تاکید میکنم که با توجه به مطلبی که خونده بودم گفتم این موضوع رو )
      از طرفی اگر کلاس های پردیس و روزانه یکی‌باشه که چه بهتر میشه برای پردیس در مقابل آزاد

واسه تخصص تا جایی که من میدونم فرقی نمیکنه حالا باز خودتون پرس و جو کنین

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      پردیس بهتره چون متعلق به دانشگاه علوم پزشکیه و این به مراتب بهتر از دانشگاه آزاده چون تا جایی که من میدونم دانشگاه آزاد در مورد رشته های مربوط به علوم پزشکی که کارآموزی و کلا حوزه ی بیمارستانی دارن ،با دانشگاه های آموزشی علوم پزشکی قرارداد داره و ممکنه یه زمانی بنا به دلایلی مشکلی پیش بیاد و دو تا دانشگاه با هم به توافق نرسن
      ( چند وقت پیش یه موردش رو فکر کنم تو کانال ها دیدم ) اون موقع نمیدونم چی میشه ( دوباره تاکید میکنم که با توجه به مطلبی که خونده بودم گفتم این موضوع رو )
      از طرفی اگر کلاس های پردیس و روزانه یکی‌باشه که چه بهتر میشه برای پردیس در مقابل آزاد

واسه تخصص تا جایی که من میدونم فرقی نمیکنه حالا باز خودتون پرس و جو کنین
      ممنونم.الان داشتم دفترچه پارسال رو میدیدم یه سری از ورودی ها پزشکی مازاد ۶ نفر و اینا بود که قطعا کلاسای اینا با دولتیا یکیه.چون واسه ۶ نفر فک نکنم کلاس جدا بزارن!
      به نظرتون پزشکی مازاد شهرکرد بهتره یا یزد یا کاشان؟

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ترووخددا بگو شهریه دارو که میری چقدره..همه رو باید یه جا داد یا قسط بندی میشه..

14. Top | #14
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط bande khoda نمایش پست ها
      حدودا ۱۰ میلیون هر ترم
      برای انتخاب واحد باید شهریه ثابت ( حدود ۲ میلیون ) پرداخت بشه، برای باقیش تا شروع امتحانات اون ترم ( یعنی یه بازه ی ۳ تا ۴ ماهه ) فرصت هست ( البته واسه دانشگاه ما اینجوری بود ممکنه دانشگاه های دیگه متفاوت باشن )
      ویرایش توسط hyun jung : 22 مرداد 1398 در ساعت 14:30

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط bande khoda نمایش پست ها
      سوال منم هست.

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن