خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 43
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

سوالات متداول(matrooke)

سلام عزیزان

خوابم میاد پس سریع میرم سر اصل مطلب

خیلی وقتا خیلیا سوالاتی میپرسن و دوس داشتم در جواب اون سوال یه تاپیک جامع بزنم ولی خب ترکیبی از تنبلی و فشار دانشگاه و حساسیت من
      اجازه ی عملی شدن رو نمی داد.
      به ذهنم رسید که یک تاپیک بزنم که هر پستش یه تاپیک کوچیک باشه
      محتوای پست ها جوابه من به سوالاتیه که:
      1.شما تو پ.خ پرسیدید
      2.سوالاتی که به نظر خودم مهمه برای یک کنکوری
      3.سوالاتی که توی تلگرام و... پرسیده میشن
      4. و...
      یه خواهش دارم
      انجمن که ماله من نیست،هر جا می خواید میتونید پست بزارید ولی اگه لطف کنید اجازه بدید فقط من توی این تاپیک پست بزارم ممنون میشم.
      اگر سوالی دارید پیام خصوصی بفرستید حتما جواب میدم.
      که هم تایپک منظم تری باشه و هم کار من راحت تر باشه در جواب دادن بهتون.
      مرسی که همکاری میکنید

در رابطه سوالات جامعی مثل روش مطالعه و برنامه ریزی و... به این تاپیک مراجعه کنید:

http://forum.konkur.in/thread63039.html

موفق باشید
      محسن

سوالی داشتید یا منشن کنید یا خصوصی بفرستید
      وگرنه امکان دیدنش نیست دیگه

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      #روش_مطالعه
      سوال:
      سلام
      1-آقاي محمدي يه سوال شما رياضي و فيزيك رو درصد بالا زدين درسته
      من وقتي مثلاً فيزيك ميخونم يا رياضي با جزوه دبيرم راحتم ولي خوب كامل نيستن
      ولي درسنامه هارو كه ميخوام بخونم خيلي طول ميكشه انگار كه دارم مثلاً حفظشون ميكنم و اينكه شما داخل درسنامه هاي فيزيك هم علامت ميزدين يا مثلاً هايلايت ميكردين؟
      2-كلاً من نميدونم مثلاً ١٠ صفحه يه درس رو ميخوام بخونم نميدونم چطور بخونمش كه وقت زيادي ازم نگيره بعضي وقتا از بس رويك صفحه هستم كلافه ميشم آخرش ميبينم نفهميدمش

----------------------------------------
      جواب: در رابطه با خوندن درسنامه ریاضی و فیزیک باید بگم درسنامه خوندن بیشتر از یه حدی بی فایده که هست هیچ،ضرر هم داره حتی.مثلا دیگه بیشتر از 45 دقیقه نباید برای درسنامه خوندن بگذرونید و اکثر تایم رو باید توی تست بزارید.مهم نیست چند غلط میزنید ولی بخش اصلی اموزش توی تسته.
      2.قرار نیست با یک بار خوندن 100 درصد مطلب رو یاد بگیرید.بار اول حتی به 50 درصد هم رضایت بدید و برید جلو(یه خورده این متن مبهمه.منظورم اینه مثلا 2 ساعت نزارید برای 10 صفحه ی زیست که به خیال خودتون دارید با تمرکز 100 درصد میخونید. بار اول دارید کتاب زیست میخونید به 60 -70 درصد رضایت بدید و باقی تایم رو برید تست و وقتی بار بعد میاید کتاب این بار بیشتر به 100 نزدیک شدید.پس کمال گرایی رو بزارید کنارکه جلوی پیشرفت رو میگیره وپله پله به 100 نزدیک شید)

ممنون میشم اگه در این تاپیک پستی نزارید و سوالاتتون رو پیام خصوصی بفرستید

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      #تغیر_رشته_ ای #مطالعه_زیست
      سوال:
      سلام من زیستم صفره چون تغییر رشته ای هستم کتابو که میخونم خیلی جاهاشو اصلا نمیفهمم بنظرتون چکار کنم؟ درسنامه خیلی سبز خوبه؟شرایط دی وی دی خریدن رو ندارم
      ---------------------------------------
      جواب: تحمل کنید و ادامه بدید.اصلا مهم نیست چه تعداد غلط میزنید حتی 100 تا پشت هم غلط زدید مهم نیست.
      با صبر و حوصله ادامه بدید به خوندن و به هر سوالی میرسید نکات رو 1-خوب بخونید 2-یادداشت کنید 3- و هی مرورشون کنید.انقد این ایرادات رو مرور کنید که ملکه ذهنتون بشه و کمتر از دوماه با روزی 3 الی 4 ساعت خیلی خوب راه میوفتید.درسنامه که من اصلا توصیه نمی کنم مگربرای ژنتیک(من خودم خ سبز خوندم که خوب بود ولی از فیلم هم میتونید استفاده کنید.)
      پ.ن:برای اونایی که میپرسن دی وی دی ببینیم یا نه والا من که توصیه نمیکنم مگر اینکه یه بخشی رو کتاب بخونید و تست بزنید و مرور کنید ولی بازم متوجه نشید اون وقت برای "رفع اشکال" دی وی دی ببینید.همون آلا خوبه به عنوان مثال.

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      #منابع #زیست #شیمی
      سوال:
      سلام میشه تو تاپیک سوالات یه مقایسه ای بین زیست نشر الگو و خیلی سبز نظام جدید و شیمی خیلی سبز و نشر الگوی نظام جدید انجام بدین؟ ممنون
      ----------------------------------------------
      جواب:
      سلام
      اول اینکه بگم در رابطه با منابع دو نوع نظر داریم یکی نظر عمومیه یعنی ایرادات و مزایا به طور کلی گفته میشن یه نظر دیگه هم سلیقه ایه.مهمه که تو نظراتی که از منابع میخونیم فرق این دوتا رو بدونیم
      زیست: نشر الگو به هیچ وجه.هم سلیقه ای میگم و هم از نظر طرح کتاب.این کتاب ازون کتاباس که به خاطر مولفش معروف شده(که اونم برمیگرده به سال 93...) و ازون موقع دیده میشه همینجور دارن مشاورا اسم این کتاب رو میارن.تست خوب داره و منکرش نیستم ولی تست های بیخودش کم نیست.اشتباهات هم زیاده(چون میده دانشجوها پاسخنامه مینویسن بعضی تستارو).و مشکل اصلی این کتاب اینه که یه سری سوالات و نکات فقط و فقط برداشت طراح کتابه و بعضی جاها به نکاتی بیخود ،به شدت توجه میکنه و دهن دانش آموز رو سرویس میکنه.نمیگم کتاب بدیه ولی در برابر سایر کتاب ها واقعا عقبه.(طبیعتا پیدا میشه افرادی که با این کتاب رتبه شدن!)
      دوتا منبع خوب داریم برای یکی خ سبز(ماز) یکی هم کتاب های گاج اقای زارع (که 12ام رو نمیدونم چرا ندادن).
      جفتشون عالین و اینجا سلیقه میاد وسط. هر کدوم رو دوس دارید انتخاب کنید و ادامه بدید شاید اصن تونستید جفتشون رو بخونید
      از نظر سلیقه ی خودم کتاب گاج بهتره.

شیمی:واقعا فرق گذاشتن بین کتاب های شیمی از سخت ترین کارهاس.چون که تست ها خیلی مشترکن و خیلی از لحاظ سطح تست فرق ندارن
      4تا منبع هستن که اسماشون رو میشنویم من اینارو میگم جلو هر کدوم توضیحات رو میدم تصمیم با خودتون:
      مبتکران:حجم دیوانه کننده.تست ها خوبن(مجددا میگم اشتراکات زیاده).ولی خب بزرگترین مشکل این حجم دیوانه کنندس که دانش آموز رو میبره سمت هدر دادن تایم سر درسنامه که به نظرم اصلا مناسب نیست(لزوما حجم زیاد به این معنی نیست که خوب آموزش داده و حتی باعث میشه به حاشیه برید)
      الگو: حجمش خیلی خوبه.درسنامه و خلاصه نکات جالبی هم داره.درکل ایرادی ندیدم ازین کتاب.یعنی باید یکی بشینه تمام تستاشو بررسی کنه تا اگه ایرادی باشه بفهمه.یه فصل صفر هم داره برای راه حل های سریع محاسباتی.اگه این کتابو دارید که هیچی همین رو ادامه بدید ولی اگه ندارید پیشنهاد من یکی از دو کتاب بعدیه.
      خ سبز:کتاب خیلی خوبیه.درسنامه عالی حجم مناسب و تست های خوب.برای نظام قدیم هم همینطوره.از نظر سلیقه یکم کتاب به نظرم بهم ریخته بود ولی درکل خوبه و به نظرم از مبتکران هم بهتره.
      گاج:والا سال پیش که میکرو طبقه بندیش عالی ترین بود ولی امسال نمیدونم گاج چ کرده با این طلایی ها پس فعلا نظری نمیدم در موردش.اگه از بچه های نظام جدید کسی چیزی میدونه ممنون میشه بهم توی پیام خصوصی بگید
      مرسی
      برای شیمی به نظرم خ سبز خوبه و در مرحله ی بعد الگو(سلیقه)

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      #زیست #چند_منبع
      سوال:
      زیست تک منبع باشیم بده؟یعنی iqکار کنیم هفته بعد هم اشتباهاتمون رو کار کنیم...یا باید حتما دو منبع باشه؟انگار مد شده مشاورا و کنکوری‌ها چشم بسته میگن دو منبع برا زیست باید کار بشه.
      ----------------------------------------------
      جواب:
      دو منبع رو به طور موازی نمیشه پیش برد.کاره درستی نیست.شما وقتی 200 تست میزنید تازه کارتون شروع شده باید برید سراغ علامت دارها و هی مرور کنید اینارو(چیزی که خیلیا تو انجمن دیدم انجام نمیدن). مرور نکردن علامت دارها یعنی هر چی تست زدی بیهوده بوده وپیشرفتی در کار نیست.
      فرض می کنیم شما برای سال سوم یه منبع داشتید و اونو حل کردید و تاحدودی هم علامت دارها رو زدید خب الان میتونید بری سراغ منبع جدید.ولی نه که دوتا کتاب آموزشی رو موازی ببرید جلو.
      چه منابعی رو میشه همزمان برد جلو؟
      منابعی که کاربردشون متفاوته
      مثلا کتاب آزمون با کتاب تست آموزشی .ولی نمیشه دوتا کتاب آموزش رو باهم پیش برد .نه وقت میشه و نه فایده ای داره.

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      #تغییر_نظام
      سوال:
      نظام قدیم بخونم یا جدید؟
      ---------------------------------------------------
      جواب: شرایط تغییر یا عدم تغییر رو میگم دیگه تصمیم با خودتون:
      1-اگر خیلی اهل نق زدن هستید و کلا دیگه دیدتون و ذهنیتتون به نظام قدیم عوض شده و خوشتون نمیاد ازش پس بدون نیاز به دلیل های دیگه برید نظام جدید(دلیل:پشت کنکور موندن خودش کلی چالش داره و فشار و بدبختی دیگه نباید این نظام هم روی مخ دانش آموز باشه!)
      2-اگر درصد شیمی زیست خیلی بالایی دارید و ذهنیت بدی ندارید نسبت به نظام قدیم پس بمونید نظام قدیم(دلیل:مشخصه دگ چندسال برای اینا تایم گذاشتید و بهتره تایمتون بجای اینکه برای عادت کردن به نظام جدید بره برای سایر دروس ضعیفتون بره)
      3-اگر کلا هیچی نخوندید و قصد دارید 99 کنکور بدید بهتره ک برید نظام جدید(دلیل:کاره خاصی نکردید دیگه :/ برید نظام جدید شاید بختتون باز شد بلکه درس خوندید
      )
      4-اگر پس از سال ها دور از کنکور امسال قصد کنکور دارید برید
      نظام جدید(دلیل:کتابا بهتر گیرتون میاد.یه سری حذفیات هست در نظام جدید وکلا دلیلی نیس که برید نظام قدیمی که تکلیفش مشخص نیس برای سال های آینده)
      خلاصه بخوام بگم اگه بچه درسخونید و زیست و شیمی هم خوب خوندید و کلا اهل نق زدن نیستید بمونید قدیم وگرنه برید جدید

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      #ساعت_مطالعه
      سوال:
      حداکثر ساعت مطالعه در روز باید چقدر باشه؟
      -------------------------------------------------------------------------------------
      جواب:حداکثر ساعت مطالعه رو در اولویت اول توان شما مشخص میکنه نه یک مشاور یا یک دوست و...!
      فرض میکنیم امروز 8 ساعت خوندید و حس میکنید دیگه توان خوندن ندارید خب دیگه برای این روزتون بسه(مگر شرایط خاصی باشه مثل شب امتحان یا عقب افتادن زیاد از برنامه و...)
      یه روز ممکنه 6 ساعت بخونید حوصله نداشته باشید دیگه. یه روز ممکنه 12 ساعت بخونید ولی هنوزعطش خوندن داشته باشید.
      ولی خب یک حداقل هم برای خودتون انتخاب کنید(به نظرم روزی زیر 6 ساعت نداشته باشید)
      نوسانی هم سعی کنید نشه.میانگین 8 ساعت در روز عالی ترین ساعت مطالعس به شرطی که مستمر باشه.
      پس این مواردی که گفتم باعث میشه ساعت مطالعه روزانتون مشخص بشه.
      پ.ن: یه سریا میان میگن نه الان زیاد نخون بعدا زده میشی و الان با روزی3 ،4 ساعت شروع کن و...
      مقدار ساعت مطالعه نیست که باعث بشه بعدا زده بشید.فراتر از حد توان و روانِ که باعث میشه بعدا زده بشید!
      موفق باشید

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      #زبان_ضعیف #عربی_ضعیف
      سوال:

سلام من تو درس عربی و زبان خیلی ضعیفم عربی بدم میومد نخوندم درست حسابی پایه ضعیفی هم دارم زبانم که کلا کلاس زبان نرفتم میخواستم بدونم بنظرتون اشتباهه از dvd یا کلاس کنکور استفاده کنم؟واسه عربی خدابییش وقت نزاشتم این نتیجه شد ولی زبان رو وقت گذاشتم.ولی خوب واسه اینا کلاسم میتونم برم کلا نظرتون چیه خودم حس خوبی با dvdندارم از راهنمایی همه چیو خودم خوندم حتی با معلمم نمیتونستم پیس برم خودم سرخودی میخوندم ولی این دوتا درسو بدجور امسال ضربه خوردم تنها درسایه زیر 53 درصدم بودن.
      -------------------------------------------------------------------------
      جواب:سلام
      عربی: برای این درس چون پایه ی ضعیفی دارید طبق تجربه که از دانش آموز های ضعیف دیدم میتونید از دی وی دی استفاده کنید(خیلی کمک میکنه چون عربی درس قاعده مندیه و فرمول طوره!)برای همین دی وی دی میتونه کمکتون کنه و حتی کلاسه خوب هم کمک میکنه بهتون. ولی دی وی دی به نظرم بهتره و اولویت اول باشه.دی وی دی ناصحی موسسه آلا خوبه.
      زبان: این درس هر چقدرم کلاس برید اول باید دایره لغاتتون رو خوب ببرید بالا.هیچ کلاسی این کارو نمیکنه و حتما خودتون باید با برنامه مستمر لغات رو یاد بگیرید(هستن دبیرهایی که میان لغات رو رمز گذاری میکنن ولی کاره بیهوده ایه!)
      1-روزانه لغات زیادی یاد بگیرید(یا روش لایتنر یا روش tick8 گاج)
      2-بعد سراغ گرامر برید
      3-بعد سراغ ریدینگ و گرامر
      این ترتیب رو انجام ندید پیشرفت نمیکنید.
      پس تا میتونید لغت یاد بگیرید.(کتاب 1201 لغات تکمیلی کنکور مهروماه خوبه ولی خب چاپ نمیشه دیگه ولی پی دی افش موجوده.کتاب ضمیمه شهاب اناری هم خوبه و هر کتابی که لغات اضاف مهم داره)
      موفق باشید

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      #علامت_دارها#تست_زنی
      سوال:
      چه تست هایی رو علامت بزنم؟
      ----------------------------------------------------
      جواب: سه دسته از سوالات رو باید علامت بزنید.(به ترتیب اولویت میگم)
      1-سوالاتی رو که کلا غلط زدید و کامل براتون جدید بوده.(من دور شماره سوال دایره میکشیدم.بار بعد اگر تونستم حلش کنم داخل دایره رو هاشور میزدم)
      2-سوالاتی که شما درست حل کردید ولی راه حل کتاب از راه شما بهتره(کنار سوال بنویسید راه حل).این مورد خیلی میتونه بهتون کمک کنه.چون باعث میشه ذهنتون از چند بُعد به مسائل نگاه کنه و اگه یک تیپ جدید سوال بزارن جلوتون با سرعت، بهترین راه رو پیدا می کنید
      3-سوالاتی که درست حل کردید راه حل کتاب هم مثل راه حل شماست،ولی سوال خیلی سواله قشنگیه و حس میکنید ارزش دوباره زدن رو داره(من کنار اینا مینوشتم عجب )
      برای دسته ی 3 حساس نباشید فوقش توی 30 -40 تا تست یدونه اینطور باشه.
      دسته ی اول از بقیه مهم تره
      زمانِ زدن علامت دارها :فرض میکنیم این آزمون قراره تابع بیاد.200تا سوالم هست تو کتابتون.اول این 200 تارو میزنید.بر فرض 50تا علامت دار دارید.بعد میاید این 50 تا رو دوباره میزنید.اونایی که تونستید حل کنید که هاشور میزنید.اونایی که نتونستید حل کنید بار بعد میاید سراغشون و...
      بعدا بخواید اون فصل رو مرور کنید ازین 50تا علامت دارها استفاده کنید.
      بخش مهم یاد گرفتن همین علامت دارهاست.همینان که باعث میشه شما توی یک درس پیشرفت کنید وگرنه سوالاتی که بلد بودید که نیاز به کاری نداره.
      اهمیت بدید به علامت دار ها.

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      #آزمون_آزمایشی #گاج #قلم_چی
      سوال:
      کدوم آزمون برم؟
      -------------------------------------
      جواب:
      اکثر نظرات درباره ی آزمون آزمایشی سلیقه ایه.خیلی توجه نکنید.
      مثلا میان میگن سطح سوالاتش نزدیک به کنکور نیست یا فلان آزمون نزدیکه یا فلان آزمون استاندارد تره و...
      اینارو اکثرا با توجه به درصدی ک گرفتن میگن.مثلا اگه من 80 زدم گزینه دو رو یعنی سطحش استاندارد تره ولی گاج که 30 زدم استاندارد نیست
      بررسی سطح سوالات الکی که نیست.باید بشینی دونه دونه بررسی کنی و بیای با کنکور تطبیق بدی و... که فکر نکنم کسی همچین کاری کرده باشه و اصن این کار در سطح یک کنکوری نیست.
      البته میشه اینو تشخیص داد که آزمون ها معقوله یا نه (ولی اینم باز نباید با درصد خودتون توی آزمون بسنجید)
      چندتا معیار میگم تا کمکتون کنه توی انتخاب آزمون(سنجش رو که واقعا من ندیدم کار بکنه رو آزمون ها غیرجامعش و کلا به نظرم جالب نمیاد!گزینه دو هم که قبلا دیدم خیلی بالا پایین داشت و برنامش هم جالب به نظر نمیومد.ولی خب اطلاع کامل ندارم ازشون درهمین حده پس نظر قطعی در این موارد نمیدم و فقط بین دو آزمون گاج و قلم چی که بررسی کردم نظر میدم)
      1.اگر مشکلتون هزینس و بحث کلیدی ایه براتون خب برید گاج.
      2.جامعه آماری توی آزمون های مبحثی خیلی به کار نمیاد.ولی اینکه اکثر اطرافیان ماله یک آزمون مشترک باشن حس رقابت درست میکنه(تاحدودی مثبت) که باعث میشه تلنگر بخورید و از درس جا نزنید(برای اونایی میگم که میخونن وگرنه کسی که درس نمیخونه و هی نتایج بد میگیره مشخصه هر جا بره ضد حال میخوره).پس در رابطه با این گزینه برتری با قلم چیه(مجددا میگم جامعه آماری رو از نظر رتبه خیلی اهمیت ندید.نه که بیخیال باشید ولی بی اهمیت هم نباشید)
      3.برنامه راهبردی:تفاوت آن چنانی نیست بیشتر اوقات گاج زودتر تموم میکنه و به نظر میاد مرور بیشتری هست پیش خودتون فکر کنید که خب هر چی مرور بیشتر باشه بهتره ولی اینطور نیست.مرور ماله وقتیه ک خوب درس هارو تموم کنید و وقتی درس رو خوب نخوندید هزارتا مرور بزارن اصن چه فایده؟! برنامه گاج برای پشت کنکوری ای که یکم مباحث رو خونده میتونه مفید باشه.ولی نظر شخصی من با توجه به تجربه ای که داشتم اگه بخواید با کیفیت درس بخونید بزور بتونید با قلم چی تموم کنید و زودتر از اون یه سری جاها باید از کیفیت بزنید.(توی اختلاف این دو برنامه خیلی ریز شدم و انقدر تفاوت ندارن در اصل.هر قدر تلاش کنید توی هر کدوم ازین آزمون ها همون نتیجه رو میگیرید.)
      4.سطح سوالات:یکی از بی فایده ترین بحث ها بین دانش آموزان گرامی.که کاملا هم سلیقه ای نظر میدن.به جای اینکه بگم کدوم بهتره بزارید خیالتون رو راحت کنم.قرار نیست هیچ کدوم ازین تست ها توی کنکور بیاد و حتی اگرم بیاد شما یادتون نمیاد.اگرم احیانا دیدید جایی نوشته مطابقت 90درصدی آزمون های ما با کنکور این در اصل مغللطس.
      1.کنکور با توجه به کنکور های سابق میاره.
      2.آزمون ها با توجه به کنکور های سابق کپی برداری میکنن.
      3.پس آزمون ها،کنکور را پیش بینی کردند
      سطح سوالات اصلا نمیتونید مقایسه کنید و هر دو آزمون سطح سوالات طوریه که اون فایده ای که قراره ازشون بدست بیارید رو فراهم میکنه.
      5.آزمون رو برای تحلیل عملکرد گذشته میریم تا برنامه ی آینده رو طرح کنیم. همه ی کنکور همینه.موفقیت توی کنکور همینه و بس.چندبار دیگه بگم؟
      شما چند هفته یه سری مباحث رو با برنامتون میخونید بعد از اون ازمون میدید.حالا تحلیل میکنید و ایرادات برنامه و عملکرد این چند هفتتون مشخص میشه.نقاط قوت رو پیدا میکنید و اونارو ادامه میدید برای آینده.نقاط ضعف رو پیدا میکنید و با نظر خودتون یا کمک از دیگران راه حل این ضعف رو پیدا میکنید و سعی میکنید در برنامه آینده حل بشه.(تمام موفقیت کنکور توی همین جمله ها بود)
      6.تقلب،آزمون گواه، پشتیبان فلان و ... اینا در استفاده ای که قراره از یک آزمون ببرید هیچ تداخلی ایجاد نمیکنن.پس ایراد خاصی نیستن.

این ها معیار ها بودن حالا نظر شخصی من:
      ترجیحا برید قلم چی ولی در این دو صورت برید آزمون های دیگه(ترجیحا گاج)
      1.خصومت شخصی با قلم چی اگه دارید برید گاج(کلا روی مختونه قلمچی در حدی که باعث میشه اختلال توی تمرکز داشته باشید و ... در این صورت برید گاج.دیگه این مشکلتون حل شدنی نیست پس به جای اینکه بشینید هی بقیه رو قانع کنید قلم چی بده وقتتون رو بزارید روی آزمون گاجِ خودتون)
      2.مشکل هزینه.اگر مشکل هزینه دارید خب برید گاج اینو دیگه نمیشه کاری کرد.

امیدوارم کمک کننده باشه این متن و از سردرگمی درتون بیاره.
      موفق باشید

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      #زوج_کتاب #جمعبندی
      سوال:
      سلام دوست گرامی امیدوارم حالت خوب باشه
      ممنون میشم تجربه خودت در مورد زوج کتاب قلم چی در مورد درس فیزیک و شیمی در اختیار من قرار بدی کدوم انتخاب بهتر هست تقریبا هم فیزیک هم شیمی پایه ام در زوج کتاب در یک سطح هستن نمیتونم بگم کدوم قوی تر هستم سوال بعدی من از شما دوست گرامی در مورد دوران جمع بندی هست من از خیلی ها میشنوم اگر که دوران عید دوران طلایی هست و جمع بندی پایه و به دنبالش کل پیش شروع میشه و خیلی ها صحبت از این می‌کنند که داوطلب موفق کسی هست که قبل از عید همه دروس پایه و پیش ببنده من راستش این قسمت خوب متوجه نمیشم چون وقتی من با برنامه قلم چی بیام جلو بخشی از دروس من در انتهای فروردین و اوایل اردیبهشت تموم میشه آیا ارزش این داره که حتما تا قبل از عید همه دروس بست ولی به صورت فشرده که قطعا کیفیت کار میاد پایین و بعد از عید به روش هرمی جمع بندی کرد ؟
      ----------------------------------------------------------------------------
      جواب:سلام.
      برای فیزیک فرق خاصی نداره.فصل به فصل بررسی کنید هر کدوم ضعیف ترید.برای شیمی اگه هر دوتا رو برابر هستید خب باید برید سراغ اونی که ذاته مباحث سخته(مساله طبیعتا سخت تره پس مساله رو انتخاب میکنید برای زوج اول)
      کلا دو تا اولویت برای انتخاب هست:
      1-هر کدوم ضعیف ترید رو انتخاب میکنید چون نیم سال اول تایمتون بیشتره راحت تر از درس های سخت بر میاید.
      2-اگه برابر هستید اونی که وقت گیر تره رو انتخاب میکنید.

در مورد سوال دوم: خیر به هیچ وجه این کارو نکنید.اکثر افرادی که این حرفو میزنن فقط یه چیزی شنیدن!
      همونطور که خودتون گفتید از کیفیت مجبورید بزنید!پس طبیعتا کار عاقلانه ای نیست.بهترین تایم اواسط اردیبهشته.(تحت شرایط خاصی ممکنه افرادی بتونن طرفای عید مباحث بیشتر از آزمون بخونن ولی بازم حتما باید مباحث ازمون رو پیش برن)
      خیلی درگیر این حرف مشارها که میگن باید قبل عید همه رو ببندی که مثلا خیلی خوب جمعبندی کنی و... نشید.شما اگه با کیفیت بخونی توی جمعبندی کارت فوووووق العاده راحته.و این کیفیتی که ازش حرف میزنم رو هم بزور میشه با قلم چی پیش آورد چه برسه قبل از عید!
      موفق باشید

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      #انگیزه
      سوال:
      سلام
      من یه مشکلی دارم وسط درس خوندن مدام با خودم میگم نمیشه و نمیتونی هی پیش خودم میگم پایه ات ضعیفه و زمان کم و آخرین فرصت ؛
      منم با حجم مطالب و dvd کلا ول کردم الان خیلی پشیمونم
      هدفم اوایل پزشکی تهران بود ولی الان به رتبه ی زیر 10K راضیم برم فقط سراسری پرستاری یا شیمی اینا
      چیکار کنم با این روحیه؟
      ----------------------------------------------------------
      جواب:وقتی که به خودتون میگید نمیشه لابد یه چیزی دیدید که میگید نمیشه!اون مورد چیه؟
      آزمون بد؟کنکورهای قبل رو خوب ندادید؟و...
      توی این موارد مشکل از راه انتخابی شماست نه از خوده شخص شما!
      ولی اگه وقتی فهمیدید راهتون نتیجه نمیده ولی بازم همون رویه قبل رو میرید حالا دیگه ایراد از شماست!
      چیزی به اسم پایه ضعیف هم وجود نداره.شاید یک مورد کمک کننده باشه ولی یک مورد لازم نیست!
      زمان به هیچ وجه کم نیست اینو وقتی متوجه میشید که کنکور رو خوب بدید یا خوب بشناسید! با قاطعیت میگم این زمان خیلی مناسبه.
      دنبال راه های عجیب غریب هم نباشید.همون روش مطالعه و برنامه ریزی و... که گفتم تو تاپیک هاکفایت میکنه برای موفقیت.

پس راه درست رو برید و هر جا نتیجه نگرفتید بگردید با تحلیل دنبال اشتباه تا اصلاح بشه.
      بدون این کار همینجور دارید زمانتون رو در راه بیهوده هدر میدید.
      رتبه زیر10هزارهم از الان به عنوان هدف،توهین به زمانه!کنکور اونقدر که فک میکنید سخت نیست ولی بعضیا خودشون سخت میگیرن راهو!

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      #موج_آزمون
      سوال:
      چه موقع از سال از کتاب های موج آزمون(یا هر نوع آزمون دیگه) استفاده کنیم؟
      -------------------------------------------------
      جواب:در اصل آزمون زدن مرحله ی آخره از روش مطالعه(1-آموزش 2-تمرین 3-تسلط( 1-علامت دار و2-آزمون و...))
      پس یعنی هر وقت شما دو مرحله ی اول رو رد کردید میرید سراغ آزمون.
      برای درس شیمی بهتر جوری برنامه بریزید که درطول سال هم آزمون بزنید درکنار سایر مراحل چون بحث سرعت خیلی مهمه در این درس.
      برای سایر دروس اختصاصی هم اگر تونستید و وقت شد بزنید ولی الزامی نداره و اگه نمیرسید میتونید بزارید برای جمعبندی.
      و برای دروس عمومی بهتره بزار همون طرفای عید که جامع شبه کنکوریا خوده کنکور رو بزنید.چون بهترین منبع همین سوالاته کنکوره برای عمومی

14. Top | #14
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      سلام خسته نباشید
      من تجربی نظام قدیم هستم و فقط عمومی دوم رو خوندم . مباحث ازمون عمومی و اختصاصی دوم و سوم هست . از طرفی میخوام شرکت کنم و تراز هم انچنان برام مهم نیست( پشتیبانم گفت مهم نباشه برام) به نظرتون با توجه به وقت دو هفته ای چه مباحثی رو بخونم برای ازمون ؟

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      #پاسخنامه_خوندن
      سوال:
      پاسخ سوالاتی که صحیح زدیم هم بخونیم؟
      -------------------------
      جواب:
      ۱.سوالاتی که کامل غلط زدید خب مشخصه باید بخونید و سوال رو علامت دار کنید.
      ۲.سوالاتی که درست زدید رو خیلی سریع یه نگاه اجمالی میکنید(درحد۵ ثانیه)اگه راه حل شبیه راه حل شما بود خب هیچی سریع رد میشید وگرنه اگه فرق داشت باید بخونید ببینید از راه حل شما بهتره یا نه ...که اگر بهتر از راه حل شما بود باید علامت بزنید(توضیح دادم قبلا)
      بعضی وقتا هم توی پاسخنامه یه سری نکات می بینید که اونقدر مهم نیست که وارد کتاب بشه ولی خیلی بی اهمیت هم نیست(مثلا یک مفهوم خاصی یا یک روش محاسباتی و...) میتونید توی همون پاسخ نامه علامت بزنید بعدا چک کنید

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)