خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 43
    1. Top | #16
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      #تست_زمان_دار
      سوال:
      میشه در مورد تستای زماندار توضیح بدین
      اینک چه تستایی رو باید زماندار کار کرد و میشه تستای علامتدارُ زماندار کار کنیم؟
      یا چه تعداد تست رو با چه تایمی بزنیم؟
      ---------------------------------------------------
      جواب:
      گاهی اوقات شنیدم مشاورا که میگن تست های آموزشی رو زمان دار بزنید!یعنی کار ازین بیهوده تر نداریم!
      چه منطقی پشت این کاره اصن؟! تست های آموزشی معمولا با ترتیب سختی به آسونی چیده شدن و نه برای آزمون.
      طرح سوال برای آزمون کاملا متفاوته(آزمون از مباحث و تیپ های مختلف میاره و درجه سختی پراکندس.ولی آموزشی اینطور نیست)
      و بهتره که هر تستی رو که میزنید همون موقع پاسخ رو ببینید نه که برید 60 تا تست بزنید و بعدا چک کنید(تا بخواید دوباره یادتون بیاد این تست چی بوده و... زمان تلف میشه.)
      تعداد تست هم بودجه ی آزمون مشخص میکنه.اگه فاصله ی شما تا رسیدن به آزمون خیلی زیاده یعنی وسواس مطالعاتی دارید یا ساعت مطالعتون کمه.
      ممنون میشم اگه در این تاپیک پستی نزارید و سوالاتتون رو پیام خصوصی بفرستید
      سوالی داشتید یا منشن کنید یا خصوصی بفرستید
      وگرنه امکان دیدنش نیست دیگه

2. Top | #17
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      #درسنامه_زیست
      سوال:
      آیا درسنامه ی زیست نیازه؟
      ---------------------------------------------
      جواب:
      کلا درسنامه زیست ،همون پاسخ تشریحیاس!(به جز چند مبحث مثل ژنتیک و مسائل)
      اگه شما درسنامه رو بخونید مثل اینه که داره براتون جواب تست هارو اسپویل میکنه
      بعد میرید تست هارو خوب جواب میدید حس میکنید درسنامه موثر بوده.ولی سر آزمون میبینید همچین چیزی نیست!
      نکات رو توی تست یادبگیرید بهتره تا توی درسنامه بخواید روزنامه وار بخونید.(اگه دقت کنید بعضی وقتا یه اشتباه باعث میشه تا اخر عمرتون اون نکته رو فراموش نکنید=یکی از فواید تست و آزمون)
      درسنامه ی زیست کلا چیز خاصی نیست و بهتره زمانش رو بدید به تست و کتاب درسی.
      اگه دیگه خیلییییییی اصرار دارید به درسنامه بزارید اولویت آخر.یعنی کتابو بخونید تستم بزنید اگه متوجه نشدید بازم حالا برید درسنامه یا فیلم.
      موفق باشید

ویرایش توسط matrooke : 07 مهر 1398 در ساعت 17:54

3. Top | #18
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      چگونه خرخون! شویم؟!
      (این رو قبلا توی یک تاپیک گذاشته بودم گفتم اینجا هم بزارم .جالبه)
      -------------------------------------------------------------------------
      لابد خیلیا شنیدین یا حتی خودتون گفتید که مثلا فلانی ترازش بالا ۷ هزار شد همش خرخونی کرده "منم انقد بخونم" همینقد میشم!
      حالا کاری نداریم که واقعا سطح و توانشون یکیه یا نه ولی همین"منم انقد بخونم" یه استعداده!با اینطور حرفا ارزش کارشون رو نیارید پایین!
      اینکه از همه چیت بزنی برای یه هدف یک ساله دیگه و هر روز این همه بخونی الکی نیست
      بهترین ویژگی ک توی این بچه های دانشگامون دیدم این بود که وقتی میشینن پشت کتاب،با بمب هم تکون نمیخورن!
      موثرترین مقوله برای خرخونی!!! محیطه مناسبه.گوشی و اینترنت که کنارت فعال باشه که نمیشه درس خوند!
      اخر هر شب بیاید بنویسید اون روز چیا باعث شد شما درس نخونید یادداشت کنید و سعی در برطرف کردنش کنید.همینه ،راه خاص دیگه ای هم نداره در رابطه با تمرکز هم وویس گذاشتم اینجا
      اگه ارادشو داری و هدفت مهمه و نمیخوای بعد نتایج بیای اینجا مدرک برای تقلب پیدا کنی! همین الاااان پاشو لیستت رو اماده کن وگرنه هنوزم کنار اون ۹۹ درصدِ متاسفانه ناموفق در کنکوری
      یاعلی

4. Top | #19
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      #عقب_افتادن_از_آزمون

سوال:از آزمون عقب افتادم چه کنم؟!
      ------------------------
      جواب:
      کلا هر وقت زمان کم میاد برید سراغ اولویت بندی.اولویت بندی باعث میشه جبران این کم کاریتون بعدا راحت تر باشه
      هر وقت عقب میوفتید از آزمون مباحث رو به 3 دسته تقسیم کنید.
      1-دسته اول: مباحثی که پیش نیاز آزمون بعدی هست(فرضا شما 19 مهر رو شرکت نمیکنیدو3 آبان رو میرید.پس میاید مباحثی از 3 آبان که پیش نیاز 17 آبان هست رو در دسته اول قرار میدید)
      2-دسته دوم:مباحثی که جبرانشون سخته.که اکثرا اختصاصی رو شامل میشه(طبیعتا اینکه ریاضی عقب بمونید جبرانش خیلی سخت تر از دینی و عربیه!)
      این دسته طبیعتا با دسته یک اشتراکات زیادی داره.
      3- دسته سوم: هر چی که جزو دو دسته بالا نباشه میشه دسته 3 که معمولا عمومی ها هستند.

درطول روز هر سه دسته رو بخونید و طبیعتا دسته یک و دو بیشتر برنامه رو شامل میشه(مثلا 20 درصد برای دسته 3 بزارید و باقی 80 درصد رو به دو دسته اول بدید.)

5. Top | #20
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      #نداشتن_حوصله_مطالعه_در_تاب تان
      سوال: چند وقته شروع کردم به مطالعه ولی بعد چند ساعت دیگه انگیزه و حوصله ندارم چه کنم؟
      ---------------------
      جواب:خب این سوال به خیلی فاکتورهای بستگی داره و خیلی هاش شخصی هستن که نمیشه برای همه نسخه ی یکسان پیچید ولی چند مورد که ذهنم رسیده رو میگم:
      ۱.فرار از یکنواختی: مثلا شما به جای اینکه ده بار متن کتاب زیست رو بخونید خب سه بار متن کتاب رو بخونید بارهای بعدی تست بزنید،علامت دار بزنید،ازمون بزنید،خلاصه بخونید،خلاصه بنویسید و...در کل منظورم اینه مثل یک ربات نباشید که دقیقا یه رویه ثابت رو برای مدت طولانی انجام میدن.تنوع بیارید توی نحوه ی مطالعه و برنامه ریزی(خیلی چیزهارو شامل میشه.همین مثالی که زدم یا مثلا ترتیب خواندن دروس و...)البته افراط نکنید چون باعث میشه چیزی تو ذهنتون تثبیت نشه
      ۲.تحلیل و ایرادیابی برنامه:یعنی چی؟یعنی شما همینجور سرتون رو نندازید پایین و هی بخونید و برید جلو.
      اون چیزایی که خوندید رو از خودتون ازمون بگیرید(اگر ازمون شرکت میکنید این مشکل رو ندارید احتمالا)
      یه بخشی از ازمون خوب میشه یعنی کارتون درست بوده پس ادامه بدید
      یه بخشی خراب میشه یعنی برنامتون اشتباه بود خب سعی کنید حل کنید!(با پرسیدن و...)
      ۳.تغییر محیط درس:مثلا یه مدت برید کتابخونه(اگه فضاش خوبه) یا برید یه اتاق دیگه و...که البته با وجود کرونا یکم سخت تر شده.
      ۴.تنظیم خواب:اصلا فکر به موفقیت نکنید مگر اینکه خوابتون درست باشه!یعنی دیگه قبل ۱۲ بخوابید حدودا ۷ و ۸ پاشید.هر چی بیشتر قبل ناهار درس بخونید مفید تره.هم بحث انرژیه ،هم تمرکز و هم منظم بودن و...توی اولویت اول همینه!
      ۵.تفریح:در تابستان میتونید یه مدت تفریح داشته باشید هرچند در طول سال تحصیلی محدود تر میشه.پس قطع نکنید تفریح رو در تابستون.نکته ی مهم:اینستاگرام ،انجمن و... تفریح نیستن!قوی ترین اراده هم در برابر اینا کم میاره!بشدت مضر.از ما گفتن
      ۶.برنامه رو روی کاغذ بیارید!:همینجور صبح بیدارنشید یک کتاب بردارید و شروع کنید به خوندن!برنامه تون رو روی کاغذ بیارید تا حدود یک هفته و اخر هر هفته هم تحلیلش کنید(مورد دوم)
      نکته اخر:راه رتبه شدن همین راه های ساده اند!ساده هستن ولی آسون نیستن.سخته منظم بودن،سخته درگیر حاشیه نشدن!ولی سادن و با راه های بیخود پیچیده خودشون رو گول نزنید
      موفق باشید

6. Top | #21
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سوال
      :سلام خسته نباشید
      مدرسه تیزهوشان درس میخونم و نمره هامم قابل قبولن .موقع امتحان خرداد شد و به این خاطر که کرونا تو شهر ما جولان میداد امتحانات برگزار نشد ( یازدهم هستم ) اوایل فکر میکردم چقد خوب شد که اینجوری شد تا همین چند روز پیش که نمیدونم چرا انگار یکی پا گذاشت رو ترمزم و به اینجا رسیدم که مهمترین بخش های برنامه تابستانم رو اجرا نکردم . الان هم که 20 مرداده و بقیه بچه ها تقریبا اخر کارشون هستن ولی من هنوزم دارم فکر میکنم که چیکار کنم . خواستم ازتون بپرسم که به نظر شما چیکار باید بکنم تا این عقب موندگی هام رو جبران کنم ؟!
      ممنون
      --------------------
      پاسخ
      :سلام تشکر
      مورد اول اینکه میگید بقیه برنامه هاشون پیش رفته و... که خیالتون راحت اینطور نیست!
      مورد دوم در رابطه با برنامه تابستون:
      اولویت بندی کنید دروس رو بر روی کاغذ و با توجه به اون اولویت بندی پیش برید و تا اخر تابستون هرچقدرش رو تونستید انجام بدید
      نکات اولویت بندی:معمولا اولویت با دروس اختصاصی هست(در رابطه با عمومی ترجمه عربی/قرابت/آرایه/ واگر زبان خارجه ضعیف هستید میتونه تو برنامه تون باشه)
      بین پایه و دوازدهم طبیعتا پایه.چون در طول سال دوازدهم با سرعت کمتری پیش میره تو ازمون ها ولی پایه با سرعت دوبرابر
      ین دو پایه اولویت با اونیه که ضعیف ترید(کلا اولویت در تابستون با مواردیه ضعیفید)
      چند نکته هم درمورد تابستان:
      قرار نیست چیزی رو توی تابستون تموم کنید یا .ایه پایه ای رو ببندید!
      هدف تابستون یادگرفتن برنامه ریزی و درس خوندنه که وقتی سال تحصیلی بعدی شروع شد نخواید از اول شروع کنید به یاد،رفتن اینها
      و تا حدودی هم هدف تابستون اینه که مقداری از فشار سال تحصیلی کمتر کنید(برای محکم کاری فقط،الزامی نیست)
      خلاصه که:اولویت بندی کنید روی کاغذ بنویسید تا هرچقد تونستید از موارد روی کاغذ رو انجام بدید و هرچقدم موند عیب نداره(آزمون برای تحلیل فراموش نشه)
      موفق باشید

7. Top | #22
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      #تغییر_نظام
      سلام.
      تعداد زیادی هستن از بچه های نظام قدیم که امسال هم قصد دارن بمونن برای کنکور.اما خب امسال فرقش اینه تا الان که گفتن برای ۱۴۰۰ دیگه نظام قدیم نداریم.
      نظر من به تغییر نظام هست به دلایل زیر:
      ۱.ممکنه چند ماه بعد بچه ها کمپین بزنن و مسئولان رو وادار کنن برای سال های بعد هم نظام قدیم باشه.ممکنه هم(همونجور که تا الان سنجش نشون داده) خیلی محکم باشن که دیگه قضیه ی نظام قدیم تموم یشه.ولی چیزی که اینجا مشخصه تقریبا ،بلاتکلیفیه نظام قدیمه!فشار پشت کنکور موندن خودش به تنهایی زیاد هست و دیگه واقعا اضافه شدن بلاتکلیفی قابل تحمل نیست!
      ۲.پارسال هم گفتم اونایی ک چیزی نخوندن یا درصد خاصی ندارن در نظام قدیم هم برن نظام جدید و فقط اونایی توصیه میشه که درس های زیست و شیمی بالا حدودا ۷۰ هستن!ولی امسال به جفتشون توصیه میکنم که تغییر نظام بدن به خاطر مورد یک که گفتم(اگه که اون دو درس که گفتم قوی نیستید واقعا منطقی نیست بمونید نطام قدیم ولی اگه درصدتون بالاس و... دیگه بستگی به خودتون داره که چه اولویتی براتون مهمه)
      ۳.در رابطه با منابع هم باید بگم برای اونایی که هزینه ها براشون سنگینه میتونن از اقوام/کتاب های دست دوم نظام جدید هایی که دیگه نمیخوان کنکور بدن تهیه کنن.یکم پیگیری کنید میتونید کلی هزینه صرفه جویی کنید
      خلاصه که اگه قرار باشه ۱۴۰۰ نباشه اصلا که بحثی نیست ولی اگه بزارن هم گفتم بدلیل بار روانی و... بهتره تکلیف خودتون رو مشخص کنید موفق باشید

8. Top | #23
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      #منابع_نظام_جدید

یک بررسی خلاصه برای منابع: (تاکید میکنم خلاصه!)
      ادبیات:مبحثی های الگو کلا خوبن
      عربی:جامع خ سبز یا گاج(خ سبز ۴ مولف خوب داره و کتاب قوی ای هستش ولی شنیدم فراتر از کتاب هم داره)در کل فرقی نرارن
      دینی:اینم مثل عربی(فرقی نداره ولی نظر شخصیم خسبزه)
      زبان:خ سبز در اولویت بعدی مبتکران(نظر شخصی)
      ریاضی:مهروماه کلا یک منبع همه چی تمومه.ترتیب تستا،ازمون، سطح سوالات و... کلا خیلی خوبه(البته درسنامه شو من خودم به شخصه خوشم نیومد ولی مشکلی نداره و کامله)اگه حوصله ی درسنامه طولانی ندارید در مرحله ی بعدی میکرو خوبه
      آی کیو هم سطح بالاست(ولی خب فک نکنم با مهروماه تفاوتی داشته باشه)
      زیست:زارع گاج /خ سبز ماز (هر کدوم پسندیدید.نظر شخصی= زارع)
      شیمی:والا هی میبینم میگن مبتکران ولی اصلا نمی پسندم(خیلی حجیمه!) ولی رتبه برتر هم هست که استفاده کرده و گفتن خوبه
      بهترینشون ب نظرم میکرو گاجه. و در مرحله ی بعد خ سبز
      اما بنظرم هیچ فرقی نمیکنه کدومو بخونید!انچنان این کتابا تو درصداتون فرقی ایجاد نمیکنن.شیمی که فقط امسال سخت نبود.از ۹۷ (دراصل ۹۳!) نشون داد هر درسی اسون بشه ،شیمی نمیشه!اینجاس که منبع موج ازمون اهمیت پیدا میکنه!ضعف در سرعته بیشتر، تا فهم مطلب.
      فیزیک:گاج و خ سبز مثل همن.هر کدوم سلیقتون پسندید(من خودم خ سبز رو دقیق تر نگاه کردم و کاملا مناسبه)برای سطح بالاتر طبیعتا الگو

9. Top | #24
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سوال:با توجه به اینکه امسال شیمی انقد سخت بود برای ۱۴۰۰ چه کنیم؟و چه منبعی میتونه پوشش بده؟
      ------------------
      جواب:
      من نمیدونم کدوم کنکور شیمی اسون اومده که امسال انتظار داشتید اینجور نباشه!از ۹۷ (دراصل ۹۳) تفاوت شیمی با بقیه اختصاصی بیشتر شده.و کنکورای بعدی هم همینه.پس غافلگیر شدن و... معنی نداره برای کسی که میخواد رتبه برتر بشه.
      در مورد منبع:
      هیییییچ فرقی نمیکنه!هر سه تاشون خوبن.(مبتکران،خ سبز،میکرو)اصلا مشکل کنکور مفهوم نیست که.مشکل زمانه.که این سه کتاب برای اموزشه مفهوم هستن که هر سه تاشون مفهوم رو خوب بهتون منتقل میکنه.
      اما بخش اصلی برای سرعت و مهارت ازمون زدنه.مشکل اصلی اینجاست که باید حتما تو برنامه تون جاش بدید به اندازه کافی.(موج ازمون ،فار، یا هر ازمون دیگه ای تو اینترنت و...)
      دنبال راه عجیب غریب هم نباشید!سرعت عمل در محاسبات چیزی نیست که بخواد با فرمول و... بدست بیاد.باید دست به قلم شد و هی سوال حل کرد.
      پس خلاصه:
      منبع اموزشی رو خوب میخونید+تا میتونید ازمون میزنید(سلیقه من:میکرو+موج)
      جز این بخوای بری چیزی جز سردرگمی و استرس سر کنکور نصیبت نمیشه.
      چندتا نکات ریز هم هست برای سرعت که بعدا ان شالله میگم.

موفق باشید.

10. Top | #25
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سوال:
      رتبه تک رقمی/دو رقمی دقیقا چه ویژگی هایی دارن که این رتبه رو بدست اوردن؟
      مدرسه؟:تقریبا میشه گفت این مورد انچنان تاثیری در موفقیتشون نداشته.جالبیش اینه بچه های شهر های بزرگه که مدارس برتر بودن(تهران و تبریز) باهاشون صحبت که میکردم اکثرا از مدرسه فراری بودن یا گوش نمیدادن.البته هستن کسانی هم که به معلم گوش میدن که اون عزیزان هم کلا ذات درسخون و منطمی دارن وگرنهعلت اصلیش واقعا این نیست.(البته اگه معلم خوبی هم بوده استفاده میکردن)
      کلاس/مشاور/منبع خاصی؟: منبع رو خب از مصاحبه رتبه برتر های همینجا هم دیدین که چیز عجیب غریبی نبوده!در مورد کلاس و مشاور اکثرا نداشتن یا اگرم داشتن بیشتر مثلا میبینی اون مشاور چسبیده به این رتبه برتر که بعدا بگه کار من بود این برتر شد.(البته تبریزیا به شدت کلاس میرن.اونم بخاطر جو رقابتی خاص شهرشونه تا حدودی.وگرنه مثلا با تک رقمی هاشون صحبت میکردم میگفتن مثلا فلان دبیر معروف زیست اصلا یذره مفید نبود کلاسش و... هرچند هستند هم کسانی که از اساتید خوبی استفاده کردند.)
      ساعت مطالعه؟:خیلیا تصورشون اینه که مثلا رتبه برترا ۱۶ ساعت درس میخونن!ازینا هست که خودشو میکشه پای درس (حتی الان تو دانشگاه)اما اکثرا چیزی حدودی ۹ .۱۰ ساعت میخوندن.
      هر چیزی که تا اینجا گفتم بین افراد مشترک نبوده و خیلی تفاوت داشتن ولی یک مورد هست که تقریبا بین همشون مشترکه! اونم استمرار درس خوندنه!یعنی اینا بشینن پای درس با تانک هم تکون نمیخورن!مثلا اگه عروسی ای چیزی باشه و درس داشته باشن نمیرن!اینجا بعضیا یه تاپیک میبینن یک ماه شون حروم میشه!
      یکی از رتبه برتر ها(زیر۲۰) میگفت اصلا نمیتونستم بالای ۹ بخونم.میرسید به ۹ دیگه میزاشتم کنار .ولی نکتش اینه بود که دیگه تا روز کنکور همش همین ۹ ساعت بوده!نه که بیاید یه روز ۱۲ ساعت یه هفته صفر ساعت!
      دقت کنید
      موفق باشید

11. Top | #26
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      آزمون شرکت کردن و کرونا
      -----------------------
      در اصل دلایلی که میگفتیم آزمون ثبت نام کنید:
      ۱.تا حدودی ترازش نشون میداد که در چه وضعیتی قرار دارید
      ۲.فضای شبه کنکور در حوزه امتحانی.که برای روز کنکور امادتون میکنه
      ۳.مجبورتون میکرد با برنامه باشید تا حدودی
      اما خب این ۳ تا با مجازی شدن آزمون ها دیگه مثل قبل نیستن
      تراز دیگه فکر نکنم معنایی داشته باشه.فضا هم که دیگه پر.
      پس فرقی نمیکنه چه ازمون بنویسید یا نه
      ولی آزمون دادن ضروریه!دیگه مجبورید توی خونه آزمون بدید و تحلیل کنید ولی خب نکته های مثبتی هم داره:
      ۱.میتونید برنامه رو شخصی سازی تر کنید.انعطاف پذیری بیشتر میشه و میتونید بیشتر تمرکز کنید بر نقاط ضعفتون.(البته خب مهارت میخواد الکی برنامه رو بهم نریزید)
      ۲.خیلی در قید دو هفته ای بودن آزمون ها نیستید(که البته این بیشتر ضرر میزنه تا مفید باشه اگه حواستون نباشه)
      شرایط در کل جالب نیست!مخصوصا برای عزیزانی که ارادشون اندکی ضعیف تره.
      ولی خب اگه کنترل کنید میتونید فایده هایی هم ببرید ازین وضع
      آزمون هارو سعی کنید در شبیه ترین شرایط ب کنکور بزنید(زمان،لباس،صندلی و...)
      حتما هم تحلیل کنید
      موفق باشید

12. Top | #27
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      حذف مباحث در کنکور:
      سلام.در رابطه با حدف کردن مباحث در کنکور به چند نکته باید توجه کنید:
      ۱. چه موقع میخواید حذف کنید؟یه وقت نزدیک کنکورید و کلی درس مونده خب اونجا طبیعتا به یک سری مباحث نمی رسید و اینجا منطقیه.ولی خب الان که یک سال مونده حذف کردن منطقی نیست!(دررابطه با کسایی صحبت میکنم که رتبه ی خوب میخوان)
      ۲.با حذف کردن یک مبحث شک نکنید یک قدم از رتبه شدن دور می شید
      ۳.بهتره به جای حذف کردن اولویت بندی کنید.مباحث رو از اسون به سخت مثلا مرتب کنید و هر چقد که زمان اجازه داد میخونید.یعنی هدفتون اینه همه ی اولویت هارو بخونید.حالا چه بشه چ نشه.
      ۴.در یک سری درس ها حذف کردن به کل درس ضربه میزنه!یعنی چی؟مثلا ریاضی و فیزیک شما فصل یک سال دوازده رو حدف کنید انچنان به باقی فصل ها اسیب نمیزنه.ولی زیست و شیمی اینطور نیست.مطالب هر فصل تقریبا با تمام های فصل های دیگه ترکیب میشه.حتی اگه ترکیب شدنی نباشه چه میکنن؟مثلا سوال شمارشی میدن و هر جمله رو از یک فصل میارن!خب این باعث میشه به خاطر یک جمله باقی جملاتی که بلد بودید بپره! فلان مورد گیاهی نخوندی و نمیدونی،جانوری که خوندی رو از دست میدی!
      ۵.بعضیا مثلا بشدت ریاضی و فیزیکشون ضعیفه(مخصوصا اونایی که هدفشون لزوما پزشکی و... نیست) چه کار کنن؟اینا همون اولویت بندی که گفتم رو انجام بدن.درس هایی که میشه خوند و راحت زد رو به ترتیب بچینید هر چقدر تونستید بخونید.ولی حتما باید این ضعف رو با شیمی و زیست جبران کنید!

13. Top | #28
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      استرس و کنکور!
      استرس از کجا نشات میگیره؟وقتی استرس میگیریم که از نتیجه چیزی اطلاع نداشته باشیم!اگر نتونیم پیش بینی کنیم استرس میگیرم.خب طبیعتا کنکور نمیدونیم قراره چه اتفاقی میش بیاد ولی میتونی با احتمال بیشتری پیش بینی کنیم و این تا حدودی استرس رو کم میکنه(هیچ وقت نمیشه به ۱۰۰درصد رسید چون بخشیش مربوط میشه به عملکرد همون روزتون سر آزمون)خب حالا چجور مشخص تر کنیم ایندمون رو ؟
      ۱.آگاهی از مسیر طبیعی کنکور:یه موقعایی یک مطلب میخونید بعد یک هفته فراموش میکنید و حس میکنید این یک ضعف حافظه است که شما دارید و باعث میشه استرس بگیرید برای کنکور.ولی خب اگه بدونید که این بخشی از طبیعته مسیر کنکوره و قرار نیست با بار اول همه چیز یادتون بمونه و کلی مرور در اینده دارید دیگه استرس نمیگیرید.پس اطلاعاتتون رو درمورد مسیر کنکور ببرید بالا(مثلا هدف این تاپیک همینه)
      ۲.اطلاع از وضعیت خودتون:شما باید بدونید دقیقا قبلا چه کردید الان باید چه کنید و در آینده(به طور دقیق) چه خواهید کرد.یعنی بدونید کجای مسیر هستید.چه ایراداتی دارید چه نقاط قوتی دارید.برای رفع فلان مشکل چه کردم؟و...مثلا برنامه بلند مدت ارمون ها میشه اینده شما.برنامه کوتاه مدت خودتون میشه کاری که الان باید کنید و...اینا رو اگه یادداشت کنید قشنگ به خودتون مسلط میشید و منطقی و عقلانی ایرادتتون برطرف میشه.پس برنامه تون رو حتما روی کاغذ بیارید
      ۳.یه سری استرس ها به کنکور ربطی نداره.عوامل خارجی باعث اینا شده(خانواده ،دوستان،اوضاع مالی و...).کلا هر موردی که ذهتون رو درگیر میکنه یادداشت کنید.این باعث میشه افکار اشفته ی ذهن منظم روی کاغذ اورده بشه و بتونید عاقلانه تصمیم بگیرید(یه بحث روانشناسیه)حتی اگه راه حل پیدا نشه ازین که منظم شدن افکار راحت تر میشد
      در آخر استرس بخشی از کنکوره و نبودنش طبیعی نیست.همین استرس میتونه به شما انگیزه مطالعه بده.
      موفق باشید

14. Top | #29
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      #پزشکی
      کسانی که دانشجو پزشکی شدن/میخوان بشن این مستند رو ببینن.قشنگه.
      درمورد مسیر پزشکیه(کاملا هم واقعی!)جالبه بدونید.

کلیک کنید

15. Top | #30
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      #افزایش_ساعت_مطالعه
      -----------------------------
      سلام
      روش های افزایش ساعت مطالعه خیلی زیاده و دلایل متفاوتی هستند که مانع شما میشن.از محیط گرفته تا انگیزه و هدف و...
      اینجا به یک مورد اشاره میکنم برای کسایی که میشینن پای کتاب ولی اخر روز از ساعت مطالعه راضی نیستن.
      از صبح که بیدار می شید یک برگه کاغذ بزارید کنارتون و دقیق در مورد کاراتون ساعت به ساعت گزارش بنویسید
      یعنی چی؟مثلا:
      ساعت ۷تا ۷ ونیم صبحانه.ساعت ۷ونیم تا ۱۰ ریاضی۱۰تا۱۰و ربع گوشی و...
      کامل اینارو بنویسید.خوده همین نوشتن ساعت مطالعتون رو میبره بالا!
      اما اصل کارتون بعد این نوشتن شروع میشه.
      حالا بیاید بررسی کنید کجاها تایمتون بیخود از دست رفته؟و سعی کنید هر روز یکی ازین هارو محدود کنید.و بعد مدتی نتیجه ی اصلی کار رو متوجه می شید.(این مورد فقط برای کنکور نیست برای دانشجو و... هم کاربرد داره)
      اگه همینجوری بدون اطلاع بخواید درس بخونید بدون اینکه متوجه شید، زمان ناشیانه میگذره
      این نوشتن باعث میشه اطلاع و کنترل تون بر خودتون کامل بره بالا.
      انجام بدید نتیجه میده
      و دراخر هم وسواسی نباشید و بیشتر توانتون نخونید که زدگی از درس با خودش میاره!
      موفق باشید

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)