خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات

رشته شیمی کاربردی یا محض

سلام هرکی کلا هرچی راجب این رشته میدونه بگه خوبیاش بدی هاش بازارکار و چیز های دیگه ، یه چیزی که خیلی اذیتم میکنه این روزا ، مشکلم تو ریاضیه ، من از ریاضی بدم نمیاد حتی خیلی هم ریاضیو دوست دارم اما به خاطر یه سری کمال گرایی ها زمان کنکور من تمرکزم رو از ریاضی برداشتم و گذاشتم رو یه سری دیگه از درس ها واسه همین ریاضیم بشدت ضعیف موند که البته الان ۲۰ روزی میشه که ریاضیو از دهم شروع کردم و تا پایان تابستون حداقل دهم رو کامل تموم میکنم و تا حد توانم یازدهم رو هم تا جایی که برسم تموم میکنم ، همش نگران اینم که تو دانشگاه از لحاظ ریاضی به مشکل بر بخورم ، یعنی تو دانشگاه از دروس پایه هم درس میدن ؟ بقیه بچه ها در چه سطحی هستن؟ ، کسی اطلاع داره باید حتما پایه ی قوی ای داشت من با توصیفی که از وضعیتم کردم میتونم از پسش بر بیام ؟ و سوال آخر بین بوعلی ، گیلان ، زنجان و اراک پیشنهادتون چیه و اگه در مورد هر کدوم نظری دارید حتما بگید ، مثلا جو شهر و مردم و دانشگاه هر کدوم چجوریه ، تو کدوم بهتر میشه درس خوند (هم لحاظ استاید و سطح دانشگاه هم از لحاظ جو بچه ها و محیط دانشگاه ) و در آخر اینکه هم محض و هم کاربردی تو ارشد گرایش شیمی آلی دارن یا فقط شیمی محض داره این گرایشو

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      پول چی کار بارش چطوره این رشته، از حال احوال دانشجوهاش خبر داری؟ متن تو اینترنت و این ور اون ور ول کن مثلا تو اینترنت نوشته مهندس عمران 8 میلیون حقوق! تو شهرستانی مثل گیلان با لیسانس عمران 1 تومن هم به زوره مگر کار کنی بعد 10 سال بشناسنت تازه بشه 2 یا 3 تومن شاید

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      شیمی محض صرفا در آینده میتونی کار تدریس و تا حدودی کار تحقیقاتی انجام بدی... و متاسفانه خیلی جای پیشرفت و اینده خلصی نداره. شیمی کاربردی الان بازار کارش بد نیست تو صنایع و جاهای مختلف بازار کار داره ولی حقوق خیلی بالایی نداره اگه خوب کار کنی در حد پیرا پزشکیا میتونی دربیاری.
      در ضمن درباره ریاضی ، ریاضی عمومی جز دروس این رشتس ولی در حد پاس شدنش اصلا سخت نیست همین دبیرستانو خوب بخونی نگرانی نداره... بعدا ک پاس کردی میبینی چقد نگرانیت بیخود بوده.
      کلا اگ شیمی میخونی باید ریسک بازار کار ضعیفشو به جون بخری و تا ارشد و دکترا ادامه بدی.

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      آپ

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      یکی از دوستام پارسال رفت شیمی کاربردی
      ببین از لحاظ بازار کار مثل ۹۹ درصد رشته ها پارتی حرف اولو میزنه
      بعد از اون‌ از لحاظ شانس بخوایم بگیم‌ اگه شیمی کاربردی بری نسبت به محض بهتره
      درکل رشته شیمی با لیسانسش هیچکاری نمیتونی بکنی (بدون پارتی داشتن)اما اگه قصد داری ارشد بگیری میتونه رشته ی اینده داری باشه

6. Top | #6
      mlt
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      کی اینجا رشتش شیمی هست؟یه حاضری بزنید
      ...

7. Top | #7
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      شیمی ازون رشته های شرطیه ؛ یعنی چی؟
      یعنی اینکه باید یا پولدار باشی بتونی کارگاه تولیدی بزنی (بدون شیمی هم میتونی ولی شیمی بهت دید میده)
      یا اینکه شرایط مهاجرت کردن رو داشته باشی
      اینکه توقع داشته باشی بیای شیمی و بعدشم کار داشته باشی بیخوده

بین محض و کاربردی تنها توی ۱۵ تا ۲۰ واحد بسته به دانشگاهت تفاوت هست
      گرایش های ارشدت هم کاملا یکیه
      لیسانسش هم خیلی بدرد بخور نیست ولی تا دکتری تو دانشگاه دولتی بری و ادم قانعی باشی میتونی یا هیئت علمی بشی (از علوم پایه شدن یکم راحت تره) یا تو شرکت ها با ی حقوقی استخدام بشی

8. Top | #8
      mlt
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _POORYA_ نمایش پست ها
      شیمی ازون رشته های شرطیه ؛ یعنی چی؟
      یعنی اینکه باید یا پولدار باشی بتونی کارگاه تولیدی بزنی (بدون شیمی هم میتونی ولی شیمی بهت دید میده)
      یا اینکه شرایط مهاجرت کردن رو داشته باشی
      اینکه توقع داشته باشی بیای شیمی و بعدشم کار داشته باشی بیخوده

بین محض و کاربردی تنها توی ۱۵ تا ۲۰ واحد بسته به دانشگاهت تفاوت هست
      گرایش های ارشدت هم کاملا یکیه
      لیسانسش هم خیلی بدرد بخور نیست ولی تا دکتری تو دانشگاه دولتی بری و ادم قانعی باشی میتونی یا هیئت علمی بشی (از علوم پایه شدن یکم راحت تره) یا تو شرکت ها با ی حقوقی استخدام بشی
      الان شما دانشجو دکتراش هستی که وضعیتش خبر داری؟
      ...

9. Top | #9
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mlt نمایش پست ها

الان شما دانشجو دکتراش هستی که وضعیتش خبر داری؟
      نه مگه باید شیمی بخونم که از شیمی بدونم
      با چند نفر شیمی خونده حرف زدم گفتم چی به چیه

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      بازار کار درست درمونی ندارن ولی من باشم میرم محض
      برای بورسیه گرفتن و کَندن و رفتن از ایران خواهان بیشتری داره و راحت تره
      آدمی که همیشه با گذشته اش میجنگه! هیچ آینده ای نداره...

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن