خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 5 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 62
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

اثبات اینکه طراح کنکور 98 در درس زیست به نظام قدیم ها در سوال 192 ظلم کرده

picture1.jpgاگر کلید نهایی روی همین 1 بخوره
      این سوال طبق متن کتاب نظام جدید جواب گزینه 1 داره واحتمالا خیلی از قدیمی ها هم غلط زدن یا اصلا نتونستن بزنن نشون میده سوال از کتاب جدید برای قدیم طرح شده
      در کتاب قدیم نوشته شده انتهای زنجیره انتقال الکترون اونجایی هست که اکسیژن الکترون رو میگیره یعنی دیگه کانال جزو زنجیزه نیست پس متن کتاب قدیم میگه این سوال جواب صحیح نداره
      ولی متن کتاب جدید گزینه 1 رو میتونه جواب بگیره اینم اثبات ظلم به قدیمی ها

picture2.jpg
      اینم متن کتاب جدید
      picture3.jpg
      ویرایش توسط یار و غار تویی : 10 مرداد 1398 در ساعت 10:41

2. Top | #2
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      عزیزم بر اساس کتاب دوازدهم هم آنزیم atp ساز یا همون کانال جز زنجیره نیست به خاطر همین تصویرش از زنجیره انتقال جدا شده خیلی از منابع نظام جدید مثل خیلی سبز و میکرو هم اینو نوشتن

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      وا مصیبتا در سوال 192 حقشون ضایع شد چه اسفناک برید شورش کنید

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام
      نظام قدیمم . اینو خود شما نتیجه گرفتی کانال atp ساز جزو زنجیره نیست خود کتاب اینو ننوشته من موقع خوندن کتاب خودم کانال رو جزو زنجیره میگرفتم . دقتم کنی زیر شکل نوشته که زنجیره انتقال atp میسازه در نتیجه کانال جزو زنجیره هستش و گزینه 1 جواب میشه . البته اینم بگم که کتاب ما چندین جا واقعا مبهم بود و معلم اینجا کارش تو چشم میومد که طبق کنکورای سالای قبل رفع ابهام کنه و بگه چیو چی بگیرید ما هم عادت کردیم خودم همه سوالارو همه گزینه هارو میخوندم ولی این سوال ابهام انچنانی نداشت

5. Top | #5
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      ببینید من حرفتونو به طور کلی قبول دارم ولی حقیقتا با حذف گزینه به راحتی می شد فهمید که گزینه ی یک هست چون سه تای دیگه کلا معلومه غلطن

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط yasinsh نمایش پست ها
      ببینید من حرفتونو به طور کلی قبول دارم ولی حقیقتا با حذف گزینه به راحتی می شد فهمید که گزینه ی یک هست چون سه تای دیگه کلا معلومه غلطن
      خود گزینه 1 رد میشه دیگه رد گزینه ای به نظرت وجود خارجی داره

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط msperouz نمایش پست ها
      سلام
      نظام قدیمم . اینو خود شما نتیجه گرفتی کانال atp ساز جزو زنجیره نیست خود کتاب اینو ننوشته من موقع خوندن کتاب خودم کانال رو جزو زنجیره میگرفتم . دقتم کنی زیر شکل نوشته که زنجیره انتقال atp میسازه در نتیجه کانال جزو زنجیره هستش و گزینه 1 جواب میشه . البته اینم بگم که کتاب ما چندین جا واقعا مبهم بود و معلم اینجا کارش تو چشم میومد که طبق کنکورای سالای قبل رفع ابهام کنه و بگه چیو چی بگیرید ما هم عادت کردیم خودم همه سوالارو همه گزینه هارو میخوندم ولی این سوال ابهام انچنانی نداشت
      شما مثل اینکه پاسخ تشریحی دبیر های زیست شناسی ندیدن همه بالااستثنا گفتن این سوال غلطه برای نظام قدیم چون وقتی متن و شکل کتاب نوشته انتهای زنجیره اینجاست دیگه بعد از انتها دیگر انتهایی وجود خارجی نباید داشته باشه پس متن و شکل کتاب قدیم غلطه
      حتی شما بگی درسته کتاب مبهمه که دبیر هایی چون خادم / دکتر شاکری / هاشم زاده همه میگن غلطه / حتی کسی که آزمون های انلاین برگزار میکرده گفته غلطه اون خیلی از این زنجیره قطعا سوال طرح کرده بوده

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      داداش دارای اشتباه میزدی ! طبق کتاب نظام جدید اصلا این سوال جواب نداره و غلطه ! کی گقته ما کانال رو جز زنجیزه می گیریم؟ ما بهمون گفتن اتفاقا شما برعکس قدیما نمی گیرید ! اگر به اون شکل نگاه کنی می بینی که وسطش رو بریده و کانال رو از زنجیره جدا کرده. تعریف زنجیره در کتاب ما نوشته شده : مولکول هایی که الکترون می گیرند یا از دست می دهند. در صورتی که چنین اتفاقی برای اون کانال (آنزیم atp ساز) نمی افتد.

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amir.Reza نمایش پست ها
      داداش دارای اشتباه میزدی ! طبق کتاب نظام جدید اصلا این سوال جواب نداره و غلطه ! کی گقته ما کانال رو جز زنجیزه می گیریم؟ ما بهمون گفتن اتفاقا شما برعکس قدیما نمی گیرید ! اگر به اون شکل نگاه کنی می بینی که وسطش رو بریده و کانال رو از زنجیره جدا کرده. تعریف زنجیره در کتاب ما نوشته شده : مولکول هایی که الکترون می گیرند یا از دست می دهند. در صورتی که چنین اتفاقی برای اون کانال (آنزیم atp ساز) نمی افتد.
      حداقلش اینه که در کتاب جدید انتهای زنجیره رو مشخص نکرده چون سوال کنکوره و به فرض درست بودن طرح شده اگر درست باشه طبق کتاب جدید فقط میتونه درست باشه چون تضادی با متنش نداره
      اگر این سوال حذف نشه برای قدیم ها و درست باشه این نتیجه گیری من درسته
      ولی قطعا این سوال چه درست باشه چه غلط برای قدیم ها طراح باید حذف کنه چون تضاد با متن کتابشون داره / ولی اگر کلید نهایی روی همین 1 بخوره همینی هست که ما گفتیم

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      دوستان مثل اینکه همشون از جمله خودم توی دام طراح افتادیم.
      توی این سوال کانال جزو زنجیره حساب نشده و طراح اشتباه نکرده. بلکه باید با دید ریاضی به سوال نگاه کرد. اگه دقت کنین وسط گزینه ی یک از (یا) استفاده شده و توی ریاضیات هم خوندیم که توی جملات شرطی اگه یکی از جملاتی که قبل یا بعد از (یا) میان درست باشن اون وقت کل جمله درسته.
      به نظرم این سوال ناجوانمردانه ترین و غیر اخلاقی ترین سوال امسال بودکه از نظر منطقی و زیستی غلطه ولی از دید ریاضی کاملا درسته

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Sabzake نمایش پست ها
      دوستان مثل اینکه همشون از جمله خودم توی دام طراح افتادیم.
      توی این سوال کانال جزو زنجیره حساب نشده و طراح اشتباه نکرده. بلکه باید با دید ریاضی به سوال نگاه کرد. اگه دقت کنین وسط گزینه ی یک از (یا) استفاده شده و توی ریاضیات هم خوندیم که توی جملات شرطی اگه یکی از جملاتی که قبل یا بعد از (یا) میان درست باشن اون وقت کل جمله درسته.
      به نظرم این سوال ناجوانمردانه ترین و غیر اخلاقی ترین سوال امسال بودکه از نظر منطقی و زیستی غلطه ولی از دید ریاضی کاملا درسته
      از نظر ریاضی هم غلطه چون فقط در خلاف جهت هست
      وقتی فقطی در ریاضی وجود داره دیگه یا بی معنی هست وقتی در ریاضی یا استفاده می کنیم که دو تا احتمال داریم
      پس چه از نظر ریاضی چه زیست غلط هست
      جهت فقط مربوط به کانال هست

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط یار و غار تویی نمایش پست ها
      وقتی فقطی در ریاضی وجود داره دیگه یا بی معنی هست وقتی در ریاضی یا استفاده می کنیم که دو تا احتمال داریم

حرف دوستمون(
      Sabzake) درسته.
      دو طرف یا هر کدوم درست باشه جمله نهایی درسته. حتی اگه یکی از جمله های دو طرف یا درست نباشه یکیش درست باشه جمله درسته.
      ربطی به پروتئین تولید کننده atp نداره.
      اگه و بین دو جمله بود هر دو جمله باید درست باشه تا نتیجه جمله درست در بیاد.
      خشم بیش از حد گرفتن وحشت آرد و لطف بی وقت هیبت ببرد.
      نه چندان درشتی کن که از تو سیر گردند و نه چندان نرمی که بر تو دلیر شوند.

درشتی و نرمی به هم در به است .......چو فاصد که جراح و مرهم نه است

درشتی نگیرد خردمند پیش ..............نه سستی که ناقص کند قدر خویش

نه مر خویشتن را فزونی نهد ..............نه یکباره تن در مذلت دهد

شبانی با پدر گفت: ای خردمند ...........مرا تعلیم ده پیرانه یک پند

بگفتا: نیکمردی کن نه چندان..............که گردد خیره گرگ تیز دندان
      ویرایش توسط sina_u : 10 مرداد 1398 در ساعت 11:15

13. Top | #13
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط یار و غار تویی نمایش پست ها
      عزیز در خلاف جهت تعدادش صفره دیگه درسته؟ و صفر هم یکی از اعداده حقیقی هستش. پس یا در خلاف جهت هست یا در جهت. فک کنم یه سوال نوار قلب بود سال 96 که اون هم همینطوری بود الان دقیقا یادم نیست.
      حالا اینکه شما بخواین مقاومت کنین و قبول نکنین این رو یه بحث جداست. در هر صورت امکان نداره این سوال حذف بشه

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Sabzake نمایش پست ها
      عزیز در خلاف جهت تعدادش صفره دیگه درسته؟ و صفر هم یکی از اعداده حقیقی هستش. پس یا در خلاف جهت هست یا در جهت. فک کنم یه سوال نوار قلب بود سال 96 که اون هم همینطوری بود الان دقیقا یادم نیست.
      حالا اینکه شما بخواین مقاومت کنین و قبول نکنین این رو یه بحث جداست. در هر صورت امکان نداره این سوال حذف بشه
      کاملا اشتباه میگی
      اگر تخمیر بود قبول بود مثلا میگیم تجزیه گلوکز یا از تخمیر هست یا از چرخه کربس
      مثلا وقتی تو فقط میتونی بری شیراز دیگه تهرانی وجود نداره که بری تهران که بگیم یا میری شیراز یا میری تهران بحث اینه که احتما شری نداریم اینه فقط یک احتمال داریم
      عدد صفر هم در بازه تعریف نشده
      در ریاضی وقتی چیزی جز دامنه تابع نباشه دیگر اون نمیتونه جواب باشه انشالله تابع رو خوب بلدی دیگه
      احتمال صفر اصلا تعریف نشده است چون نداریمش
      احتمالش شرطی هم وقتی هست که دو حالت داری مثلا میگی علی اگر قبول شود اگر قبول شود اینکار میکنه
      این فقط یه حالت داره حالت دومی نداره که شرطی بزنی

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

bazande
      نمایش مشخصات
      سلام...سوال که ابهام خاصی نداره و گزینه دو و سه و چهار کاملا غلط بود و میشد از روی رد گزینه رفت

صفحه 1 از 5 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن