خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

حرکت شناسی و دینامیک رو چطور باید خوند؟؟

سلام برو بچ کنکوری!من در مبحث حرکت شناسی و دینامیک مشکل دارم!!اصن نمیدونم چی هس؟؟؟!!!من الان دارم فیزیک 2 فصل 2 رو میخونم اما هیچی نمیفهمم!!دبیر فیزیک پیشم وقتی فصل 1 رو توضیح میداد من نمیفهمیدم یعنی چی؟؟!!!در ضمن باید بهتون بگم فقط در این فصل ها مشکل دارم و چیزی نمیفهمم!!کمککککککککککککککک ککک کنین

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      توصـیه میکـنم اول از هـر چـیـز کتـاب درسـی رو بـخـون , واسـه یادگیـری حـرکت شـناسی فـوق الـعادست , واسـه من
      کـه اینـطور بـود.تـمرینـاتـش رو هـم 100% حـل کـن. مـن بـعد از خونـدن کـتاب درسی واسه خودم جـزوه نوشـتم که واقـعا
      واسم کارآمد بود.واسه دینامیک هم کتاب درسی رو بخون , همه چیز رو بخوبی یاد میگیری ; البته بجز نیروی عـمودی تـکیه
      گاه که واسه یادگیریش یک فرمـول خاص نداره و باید با توجـه به شکل خودت فـرمول رو تشخیص بدی.در کـل وقتی معلمتون
      میخواد یه مبحث جدید رو درس بده , شما قبلش اون مبحث رو از رو کتاب به خوبی بخون تا موقع تدریس بدونی چی به چیه.

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

كمك براي فيزيك حركت شناسي و ديناميك !!!!

دوستان من فارغ التحصيلم توي فيزيك بخش حركت شناسي و ديناميك مشكل دارم و ضعف دارم تو اين مباحث چون خيلي از اين دو تا تست مياد ميخوام عالي كار كنم كه بتونم تستاش رو بزنم توي كنكور. ميشه راهنمايي كنيد چه فيلمايي ببينم (درسنامه كتاب تست بخونم ياد نميگيرم) كدوم دبير فيلماش واقعا خوبه براي اين دو بحث يا مثلا فيلماي موسسه خاصي هست هزينشم هر چي باشه مهم نيست... ترخدا راهنمايي كنيد. ميخوام توي فيزيك درصد بالا بدست بيارم ولي توي اين دو فصل مشكل دارم اگه ميشه راهنمايي كنيد ممنون
      ویرایش توسط popeye : 17 مهر 1396 در ساعت 11:51

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      فیلمای فیزیک رحمانی پیروزان دانش خوبن

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad113 نمایش پست ها
      فیلمای فیزیک رحمانی پیروزان دانش خوبن
      شما نتيجه گرفتيد؟ تونستيد تستاي كنكور رو بزنيد ؟ مخصوصا توي اين دو بحثي كه گفتم؟

6. Top | #6
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      فیلم های آلاء رو ببینن که رایگان هم هست. انتخاب دبیرش سلیقه ایه.
      !!!Let’s learn sth from others mistakes, because life is not too long for us to experience all thing!!!
      www.submovies.ir

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      فار ی کتاب آموزش داره فقط حرکت و دینامیکه واقعا عالیه برای آموزش ولی بعد اینکه تموم شد باید برای پرکاری تستی ی کتاب دیگه بخری

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      فیزیک استاد فدائی فرد : (درحال تدریس هست امسال ، هر چندروز یک جلسش منتشر میشه)
      فیزیک حمید فدایی فرد صفر تا صد چهارم دبیرستان (97-96) | آلاء

فیزیک استاد کازرانیان :

فیزیک کازرانیان کلاس کنکور(2) (95-94) | آلاء

فیزیک استاد طلوعی:
      فیزیک دکتر طلوعی صفر تا صد کنکور (96-95) | آلاء

هر سه استاد خوب هستن ولی اگه من بودم به دلیل اینکه استاد کازرانیان خیلی توضیح میده ایشونو انتخاب میکردم.
      استاد فدایی فرد هم خیلی خوب هستن و فیلم هاشون هم امسال داره ضبط میشه.و خیلی خوب توضیح میدن.
      استاد طلوعی فرمول زیاد بکار میبرن ولی بچه ها کنکوری باهاشون نتیجه گرفتن.

شما هر از استاد یک جلسه دانلود کنید ببینید هر کدوم واستون راحت تر بود اونو دنبال کنید.

9. Top | #9
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      برای حرکت شناسی اول نیازه مفهوم حرکت یکنواخت و حرکت با شتاب ثابتو خوب بفهمی و درکش کنی
      تو حرکت شناسی میشه یه سوالو به چندین روش حل کرد پیشنهاد میکنم وقتی با یه سوال رو برو میشی سعی کنی اونو به چند روش حل کنی تا به تسلط برسی
      اوایل زیاد طول میکشه تست زدن ولی مهم نیست کم کم راه میافتی
      فقط چیزیکه مهمه اینکه حفظی با تستا برخورد نکن اونارو تحلیل کن بعد حلش کن دنبال یه فورمول نباش که عدد رو توش جایگذاری کنی تا جواب بدست بیاد این اشتباهیه که خیلیا انجام میدن
      پس اول از همه فهمیدن مفهوم حرکته
      دوم دبیرستان که بودم دبیرمون داشت سینماتیک درس میداد . اون زمان فکر میکردم سینماتیک (حرکت شناسی ) خیلی سخته با هر مسئله ای که روبه رو می شدم با خودم میگفتم این یعنی چه جوری حل میشه دبیر به همون یه جزوه 200 صفحه ای داد که توش پر مسائل حرکت بود من اون جزوه رو چند بار خودندم و تستاشو زدم ولی نتیجش این شد که فقط حفظشون کردم و در عمل یاد نگرفتم
      دبیر امسالمون اصلا جزوه نداد فقط توضیح داد . مفهوم حرکت شتابدارو خیلی خوب گفت . همون یک جلسه توضیح دادنش برام کافی بود تا من کل تستای اون فصلو بزنم اونم بدون اشکال
      پیشنهادم اینه تا میتونید کمتر فرمول حفظ کنید و تا حد امکان درسو بفهمید

حرکت یکنواخت که خب اسونه
      حرکت شتابدار 3 تا فرمول داره یکی مکان مان یکی مستقل از زمان یکی دیگه مستقل از شتابه که بعضیا گیج میشن و نمیدونن از کدوم فرمول استفاده کنن
      هر وقت مسئله ای شتاب داد یا شتاب خواست از مستقل از زمان استفاده میکنیم
      اگه زمان داد یا زمانخواست از مستقل از شتاب
      در غیر این دو صورت از مکان زمان
      درضمن کمک گرفتن از نمودارم تو بعضی مسائل خیلی کمک میکنه جوری که راه حلو نصف میکنه
      مهمترین نمودار هم نمودار سرعت زمانه که تقریبا همه اطلاعاتو بهمون میده اینکه شتاب چنده و جابه جایی و مسافت و اینکه حرکت کند شونده و تند شونده و سرعت لحظه ای
      اگه نمودار شتاب زمان دادن حتمن باید به سرعت زمان تبدیلش کنین
      تبدیل نمودار هم که اسونه

حرکت 2 متحرک چیز خاصی نداره الکی خیلیا گندش کردن
      یه نکته که خیلی خیلی مهمه و خیلی ها اونو نادیده میگیرن و با اون میشه همه سوال های حرکت 2 متحرک رو حل کرد اینه که باید یه معادله حرکت بین 2 متحرک پیدا کنی یه مثال میزنم
      میگه 2 محرک در یک جهت اولی با شتاب صفر و سرعت 20 و دومی با شتاب ثابت 2 از حال سکون حرکت میکنن اگه دومی 20 متر از اولی عقبتر باشه اونا تو چه زمانی به هم میرسن ؟
      اینطور میگیم : دلتا ایکس اولی (همون جابه جایی ) +20 = دلتا ایکس دومی ...... بعدش برا هر جابه جایی فرمول خاص خودشو مینویسیم
      حالا اگه بگه بیشترین فاصله ای که از هم دارن تو چه ثانیه ایه اینطور میگیم
      فاصله این 2 تا اول در حال افزایش چون سرعت دومی کمتر از اولیه تا اینکه سرعت ها باهم برابر شن تو این زمان 2 متحرک بیشترین فاصله رو از هم دارن بعد اون چون دومی شتاب داره سرعتش بیشتر میشه و فاصله اونا از هم کمتر میشه تا اینکه به هم میرسن خب این تحلیل
      ثانیه 10 بیشترین فاصله و اندازشم میشه 220 متر
      خب اگه سوال بگه چند بار اونا تو فاصله 30 متری از هم قرار میگیرن چی؟
      جواب میشه 3 بار
      بار اول همون که 2 متحرک که از هم دور میشدن فاصلوش 30 شد بار دوم وقتی سرعت متحرک دوم بیشتر از اولی شد و اونا درحال نزدیک شدن به هم بودن و بار سوم وقتی متحرک دوم از اولی سبقت میگیره

حرکت سقوطی هم مبحث جالبیه که فعلا حوصله شو ندارم که توضیح بدم

دینامیکو هنو نخوندم

چقدر توضیح دادم البته بعید میدونم کسی بخونه
      ویرایش توسط amir_usj : 17 مهر 1396 در ساعت 15:41

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      برو تو سایت الا(صنعتی شریف) فیزیک کازرانیان رو ببین
      مخصوصا دینامیک رو خیلی خوب گفته
      حتما مشکلت حل میشه

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)