خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23
    نمایش نتایج: از 31 به 42 از 42
    1. Top | #31
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط farhud نمایش پست ها

بابا جان اگه درباره چیزی اطلاع ندارید چرا به بچه مردم اطلاعات غلط بهش میدید؟

من درباره درآمد پرستاری اطلاع زیادی ندارم.
      فرق آموزش ابتدایی دانشگاه فرهنگیان با پرستاری:
      آموزش ابتدایی فرهنگیان از همون اول استخدامی. پرستاری معلوم نیست بعد اتمام تحصیل استخدام بشی یا نشی.
      آموزش ابتدایی فرهنگیان از سربازی معافی. پرستاری نه.
      آموزش ابتدایی از همون اول حقوق میگیری. پرستاری نه.

و اما درآمد معلمی:
      ما یک جورمعلم نداریم بچه ها. لطفا خیلی توجه کنید به این:
      ما تو آ.پ این شغلها رو میتونیم داشته باشیم:
      آموزگار، آموزگار تربیت بدنی، دبیر رشته های مختلف متوسطه اول و متوسطه دوم، هنرآموز همون معلم هنرستان.
      معاون اجرایی، آموزشی، پرورشی و مدیر.
      مربی بهداشت، مشاور.
      کارمند ستادی که پستهاش از کارشناس شروع میشه مثل همه ادارات تا رئیس و مدیر کل.
      حقوق و درآمد اینها یکسان نیست ولی تقریبا به همه میگیم معلم.
      به غیر از چنتا از پستهای بالا، بقیه اکثرا تحت شرایطی و بسته به تحصیلات و تجربیات خودتون و منطقه و استانتون قابل تبدیل به هم هستند.

آموزگار و دبیر تازه استخدام شده بعد از اتمام دانشگاه فرهنگیان یا استخدامی ماده 28 بین 2 تا 2.5 میلیون حقوق داره.
      اکثر استانهای کشور چون نیاز شدید به معلم دارن حتما امکان اضافه کاری هست. آموزگار ابتدایی میتونه دو شیفت تدریس کنه.
      دبیر هم که مشخصه.
      من تو شهر خودمون دبیر ریاضی میشناسم که ماهانه تا 20 میلیون درامد داره تو متوسطه اول.
      دبیر ریاضی متوسطه دوم تا 40 میلیون هم داریم.
      آموزگار و دبیر با 15 سال سابقه حدود 4.5 تا 5 میلیون حقوق ثابت داره. البته باز هم ممکنه کمی کمتر یا بیشتر باشه که باز هم بستگی به خیلی چیزا داره!

و اما مزایای معلمی نسبت به پرستاری.
      معلمی هم سختی های خودش رو داره.
      مثلا باید مطالعه داشته باشید و اطلاعاتتون رو سعی کنید بروز کنید. و یک سری مشکلات دیگه. ولی
      تو معلمی شیفت شب و فضای بیمارستان و بیماری و احتمالا موارد مربوط به بیماری که برای خیلیها قابل تحمل نیست ندارید.
      تو معلمی تعطیلات تابستون + خرداد رو دارید.
      تا 3 هفته تعطیلات عید دارید.
      فضای کاریتون رو هر سال میتونید عوض کنید اگه راحت نبودید و خوشتون نیومد.
      با بچه ها سر کار دارید که خیلی صاف و ساده و دوست داشتنی اند.

من نمیگم درامد معلمی خیلی خوبه. میگم بستگی به خودتون داره.
      معلم داریم تو کشور که تحصیلاتش پزشکیه و پزشکی رو بوسیده گذاشته کنار و درامد چندصدمیلیونی داره که میشناسید.

و اما مهمترین نکته معلمی اینه که جا برای پیشرفت بسیار داره. مخصوصا نسبت به پرستاری.
      همون اوقات طلایی تعطیلات فرصت خوبیه برای تحصیلات و ...
      من دوستانی دارم که بعد از دانشگاه فرهنگیان پزشکی هم تحصیل کردند...
      داداش مطمنی اطلاعاتت درسته؟
      درآمد معلم 40 میلیون ؟؟؟؟؟
      کدام معلمی بالای 5 میلیون در میاره؟
      معلم آموزش و پرورش رو میگمااااا
      نه معلم کنکوری
      احتمالا منظور شما معلم کنکوری هست که اونم فقط 5درصد معلمان آموزش و پرورش هستند

2. Top | #32
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط امیر123 نمایش پست ها
      چی رو با چی مقایسه کردی
      اول از لحاظ درامد مقایسه میکنم
      دبیری تا 2 میلیون
      پرستاری بین 3 تا 6 میلیون
      نتیجه برتری پرستاری

از لحاظ بازار کار پرستاری تقریبا بیکاری نداره ولی دبیری یکم بازارکارش اشباع شده

از لحاظ قبولی پرستاری سخت تره معمولا تا 30 هزار کشوری جذب میشه ولی دبیری ابتدایی حتی تا 90 هزار کشوری هم راه داره

در نتیجه پرستاری بهتره اگه رتبت بخوره
      اطلاعاتت خیلی قدیمیه
      اولا حداقل حقوق یه معلم الان که دارم باهات حرف میزنم 2 تومن هست
      بعدش هم دبیری و معلمی جزو معدود رشته هایی هستند که استخدام رسمی میشن و اصلا اشباع بودن نداریم
      پرستاری اگه بتونی کار پیدا کنی و استخدام بشی استخدام قراردادی هستی نه رسمی

3. Top | #33
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      فعلا حکم دانشجو معلمان 1500 هست
      یک دبیر ابتدایی هم پرسیدم 2 و خورده ای میگرفت

4. Top | #34
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط farhud نمایش پست ها

بابا جان اگه درباره چیزی اطلاع ندارید چرا به بچه مردم اطلاعات غلط بهش میدید؟

من درباره درآمد پرستاری اطلاع زیادی ندارم.
      فرق آموزش ابتدایی دانشگاه فرهنگیان با پرستاری:
      آموزش ابتدایی فرهنگیان از همون اول استخدامی. پرستاری معلوم نیست بعد اتمام تحصیل استخدام بشی یا نشی.
      آموزش ابتدایی فرهنگیان از سربازی معافی. پرستاری نه.
      آموزش ابتدایی از همون اول حقوق میگیری. پرستاری نه.

و اما درآمد معلمی:
      ما یک جورمعلم نداریم بچه ها. لطفا خیلی توجه کنید به این:
      ما تو آ.پ این شغلها رو میتونیم داشته باشیم:
      آموزگار، آموزگار تربیت بدنی، دبیر رشته های مختلف متوسطه اول و متوسطه دوم، هنرآموز همون معلم هنرستان.
      معاون اجرایی، آموزشی، پرورشی و مدیر.
      مربی بهداشت، مشاور.
      کارمند ستادی که پستهاش از کارشناس شروع میشه مثل همه ادارات تا رئیس و مدیر کل.
      حقوق و درآمد اینها یکسان نیست ولی تقریبا به همه میگیم معلم.
      به غیر از چنتا از پستهای بالا، بقیه اکثرا تحت شرایطی و بسته به تحصیلات و تجربیات خودتون و منطقه و استانتون قابل تبدیل به هم هستند.

آموزگار و دبیر تازه استخدام شده بعد از اتمام دانشگاه فرهنگیان یا استخدامی ماده 28 بین 2 تا 2.5 میلیون حقوق داره.
      اکثر استانهای کشور چون نیاز شدید به معلم دارن حتما امکان اضافه کاری هست. آموزگار ابتدایی میتونه دو شیفت تدریس کنه.
      دبیر هم که مشخصه.
      من تو شهر خودمون دبیر ریاضی میشناسم که ماهانه تا 20 میلیون درامد داره تو متوسطه اول.
      دبیر ریاضی متوسطه دوم تا 40 میلیون هم داریم.
      آموزگار و دبیر با 15 سال سابقه حدود 4.5 تا 5 میلیون حقوق ثابت داره. البته باز هم ممکنه کمی کمتر یا بیشتر باشه که باز هم بستگی به خیلی چیزا داره!

و اما مزایای معلمی نسبت به پرستاری.
      معلمی هم سختی های خودش رو داره.
      مثلا باید مطالعه داشته باشید و اطلاعاتتون رو سعی کنید بروز کنید. و یک سری مشکلات دیگه. ولی
      تو معلمی شیفت شب و فضای بیمارستان و بیماری و احتمالا موارد مربوط به بیماری که برای خیلیها قابل تحمل نیست ندارید.
      تو معلمی تعطیلات تابستون + خرداد رو دارید.
      تا 3 هفته تعطیلات عید دارید.
      فضای کاریتون رو هر سال میتونید عوض کنید اگه راحت نبودید و خوشتون نیومد.
      با بچه ها سر کار دارید که خیلی صاف و ساده و دوست داشتنی اند.

من نمیگم درامد معلمی خیلی خوبه. میگم بستگی به خودتون داره.
      معلم داریم تو کشور که تحصیلاتش پزشکیه و پزشکی رو بوسیده گذاشته کنار و درامد چندصدمیلیونی داره که میشناسید.

و اما مهمترین نکته معلمی اینه که جا برای پیشرفت بسیار داره. مخصوصا نسبت به پرستاری.
      همون اوقات طلایی تعطیلات فرصت خوبیه برای تحصیلات و ...
      من دوستانی دارم که بعد از دانشگاه فرهنگیان پزشکی هم تحصیل کردند...
      دوست من شما بنظرم بهتر بود فقط درباره همون معلمی مینوشتید و با پرستاری مقایسه نمیکردید!
      گفتید پرستاری معلوم نیست بعد از اتمام تحصیل استخدام بشید!! دیگه اینه همه میدونن تو ایران پرستاری از مشاغلیه که بهش خیلی نیازه نه فقط ایران که اکثر کشورای دنیا کمبود پرستار دارن
      مورد بعدی اینه که میگید معلمی جای پیشرفت بیشتری داره. باید در نهایت احترام بگم خیلی مخالفم چون چندتا معلم دارم اطرافمون که حتی اگه هم راضی باشن حداقل به این اطمینان رسیدن که به سرحد رشدشون رسیدن تو این حرفه(ابتدایی درس میدن)
      یکیشون که سابقش 4 یا 5 ساله الان داره 2.5 میل حقوق میگیره البته خانومه و این براش مناسبه ولی ایا برای یه مرد هم مناسبه؟
      تازه امکان مهاجرت به خارج برای یک پرستار خلی بیشتر از یک دبیره !

البته اون بحث تعطیلیا و شیفت شب نداشتن هم بالاخره از مزیت های معلم بودنه که به درستی اشاره شده
      ممنون

شاد بودن هنر است
      گر به شادی تو دل های دگر باشد شاد
      -------------------------------------------------------------
      لباتون خندون

5. Top | #35
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      به این نکته توجه کردین که

حتی در شهرستان های ضعیف هم رتبه قبولی پرستاری روزانه همون دور بر 10 هزار هست یکم بالا پایین مگر اینکه ظرفیت مازاد باشه

اما دبیری ابتدایی راحت تا 20 هزار هم پذیرش داره

حقوق یک پرستار با لیسانس در شهرستان ها از دبیر خیلی بیشتر نیست این تفاوت تو شهر های بزرگ فاحشه و شاید 2 ملیون فرق کنه
      البته که با ارشد و سوپروایزر شدن حقوق بیشتر میشه اما ابتدایی دیگه راهیی نیست مگر یک شغل دیگه باشه کنارش

کلا پیراپزشکی ها رتبه بهتری میخوان برا قبولی

6. Top | #36
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط loading نمایش پست ها
      داداش مطمنی اطلاعاتت درسته؟
      درآمد معلم 40 میلیون ؟؟؟؟؟
      کدام معلمی بالای 5 میلیون در میاره؟
      معلم آموزش و پرورش رو میگمااااا
      نه معلم کنکوری
      احتمالا منظور شما معلم کنکوری هست که اونم فقط 5درصد معلمان آموزش و پرورش هستند
      گفتم درامد، نگفتم حقوق.
      تو همه مشاغل درصد کمی به موفقیتهای بزرگ و خیلی بزرگ میرسند. معلمی هم استثنا نیست. اکثرا دبیران کنکور همون دبیران آموزش و پرورش هستن. یه درصدی هم استخدام رسمی جایی نیستن ولی موفقن. ولی بالاخره معلمند.

7. Top | #37
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ashkan.Amiri نمایش پست ها
      دوست من شما بنظرم بهتر بود فقط درباره همون معلمی مینوشتید و با پرستاری مقایسه نمیکردید!
      گفتید پرستاری معلوم نیست بعد از اتمام تحصیل استخدام بشید!! دیگه اینه همه میدونن تو ایران پرستاری از مشاغلیه که بهش خیلی نیازه نه فقط ایران که اکثر کشورای دنیا کمبود پرستار دارن
      مورد بعدی اینه که میگید معلمی جای پیشرفت بیشتری داره. باید در نهایت احترام بگم خیلی مخالفم چون چندتا معلم دارم اطرافمون که حتی اگه هم راضی باشن حداقل به این اطمینان رسیدن که به سرحد رشدشون رسیدن تو این حرفه(ابتدایی درس میدن)
      یکیشون که سابقش 4 یا 5 ساله الان داره 2.5 میل حقوق میگیره البته خانومه و این براش مناسبه ولی ایا برای یه مرد هم مناسبه؟
      تازه امکان مهاجرت به خارج برای یک پرستار خلی بیشتر از یک دبیره !

البته اون بحث تعطیلیا و شیفت شب نداشتن هم بالاخره از مزیت های معلم بودنه که به درستی اشاره شده
      ممنون
      فکر کنم گفتم که ما توی آ.پ دهها پست داریم که همه رو با عنوان معلم میشناسن ولی شرایطشون و درامدشون فرق میکنه.
      جا برای پیشرفت معلم ابتدایی نیست؟ قطعا اشتباه میکنید.
      جا برای پیشرفت معلم ابتدایی هم هست، به شرطی که علاقه و انگیزه بسیار قوی پشتش باشه. اصولا بدون انگیزه و علاقه موفقیت در هیچ شغلی امکان پذیر نیست.
      چندین نفر از اساتید ما در تربیت معلم و دانشگاه فرهنگیان، دوستان خودم و اطلاعاتی که به واسطه مدتی اشتغال در قسمت ستادی در آ.پ داشتم موید این‌ادعای منه.

8. Top | #38
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام دوستان. من پدرم امسال سال آخر خدمت و مادرم هم 22 سالگی خدمتش توی آموزش و پرورش هست. هردو هم متوسطه 2 هستندالبته پدرم 4 سال آخر خدمت رو مدیریت داشت. توی آموزش و پرورش راه های زیادی واسه پیشرفت هست. هر معلم رتبه شغلی داره که بالاترین آن عالی هست. با توجه منطقه تدریس و... رتبه بیشتر میشه و طبعا حقوق بیشتر میشه. به طور کلی هر 6 سال یه معلم افزایش رتبه خواهد داشت که میشه این زمان رو با تدریس در مناطق روستایی کمتر کرد و به نوعی زودتر به افزایش حقوق دست پیدا کرد و الان حقوق 2.5 واسه یک معلم ابتدایی حداقل حقوق هس. از طرفی شما میتونید ارشد رو مثلا یک رشته علوم پایه بخونید و برید در متوسطه یک یا دو تدریس کنید یا اینکه در کادر اداری قرار بگیرید ینی تدریس رو کنار بزارید و مثلا معاون مدرسه یا کادر اجرایی اداره آموزش و پرورش بشید و کلی سمت دیگ. شغل دوم هم به راحتی میتونید داشته باشید و اگر در متوسطه قرار بگیرید کلاس های تقویتی هم میتونید داشته باشید.

9. Top | #39
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      با سلام
      خدمت اون دسته از عزیزانی که نمیدونن عرض کنم که استخدامی پرستاری خیلی زیاد نیست
      چون خودم چند نفرو میشناسم دارم میگم
      دانشگاه آزاد هم داره هرسال کلی پرستار میده بیرون پس فکر نکنید فارغ التحصیلارو. رو هوا میبرن
      در مورد معلمی هم یه امتحانی هست اگه معلم خوب و پژوهشگری باشی و قبول بشی میتونی ۴ سال خارج از ایران به بچه های سفیرا درس بدی و حقوق خوبی بگیری و درعین حال تو یه کشور خارجی با هزینه دولت زندگی کنی و البته که تدریس خصوصی الان بیشتر از یه دکتر درمیاره
      خلاصه پیشرفت هست اما به عرضه طرف برمیگرده

10. Top | #40
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      اپ
      ای آنکه نتیجه چهار و هفتی.......وز هفت و چهار دائم اندر تفتی
      می خور که هزار بار بیشت گفتم.....باز آمدنت نیست،چو رفتی رفتی

11. Top | #41
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      پرستاری
      ?why do we fall
      so that we can learn
      to pick ourselves
      up

12. Top | #42
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      بستگی به علاقه داره واقعا نمیشه مقایسه کرد مثلا اگر من الان میام میگم پرستاری چون اصلا تدریس کردن رو دوس ندارم و این دلیلی بر بد بودن فرهنگیان نیست. در مورد استخدام شدن هم بازم میگم (علاقه ) شما برو دنبال علاقه ات و بشو بهترین در اون رشته . رو هوا استخدام میشی

اما حالا ک تا اینجا اومدم نظرم رو بگم به نظر من پرستاری حداقل از این نظر که جای پیشرفت زیادی داره بهتره . و هم اینکه من اولین اولویتم برای ی رشته مهاجرت اون رشته هست که فکر میکنم پرستاری راحت تر باشه

صفحه 3 از 3 نخستنخست ... 23

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)