خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 42
    1. Top | #16
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

بابا جان اگه درباره چیزی اطلاع ندارید چرا به بچه مردم اطلاعات غلط بهش میدید؟

من درباره درآمد پرستاری اطلاع زیادی ندارم.
      فرق آموزش ابتدایی دانشگاه فرهنگیان با پرستاری:
      آموزش ابتدایی فرهنگیان از همون اول استخدامی. پرستاری معلوم نیست بعد اتمام تحصیل استخدام بشی یا نشی.
      آموزش ابتدایی فرهنگیان از سربازی معافی. پرستاری نه.
      آموزش ابتدایی از همون اول حقوق میگیری. پرستاری نه.

و اما درآمد معلمی:
      ما یک جورمعلم نداریم بچه ها. لطفا خیلی توجه کنید به این:
      ما تو آ.پ این شغلها رو میتونیم داشته باشیم:
      آموزگار، آموزگار تربیت بدنی، دبیر رشته های مختلف متوسطه اول و متوسطه دوم، هنرآموز همون معلم هنرستان.
      معاون اجرایی، آموزشی، پرورشی و مدیر.
      مربی بهداشت، مشاور.
      کارمند ستادی که پستهاش از کارشناس شروع میشه مثل همه ادارات تا رئیس و مدیر کل.
      حقوق و درآمد اینها یکسان نیست ولی تقریبا به همه میگیم معلم.
      به غیر از چنتا از پستهای بالا، بقیه اکثرا تحت شرایطی و بسته به تحصیلات و تجربیات خودتون و منطقه و استانتون قابل تبدیل به هم هستند.

آموزگار و دبیر تازه استخدام شده بعد از اتمام دانشگاه فرهنگیان یا استخدامی ماده 28 بین 2 تا 2.5 میلیون حقوق داره.
      اکثر استانهای کشور چون نیاز شدید به معلم دارن حتما امکان اضافه کاری هست. آموزگار ابتدایی میتونه دو شیفت تدریس کنه.
      دبیر هم که مشخصه.
      من تو شهر خودمون دبیر ریاضی میشناسم که ماهانه تا 20 میلیون درامد داره تو متوسطه اول.
      دبیر ریاضی متوسطه دوم تا 40 میلیون هم داریم.
      آموزگار و دبیر با 15 سال سابقه حدود 4.5 تا 5 میلیون حقوق ثابت داره. البته باز هم ممکنه کمی کمتر یا بیشتر باشه که باز هم بستگی به خیلی چیزا داره!

و اما مزایای معلمی نسبت به پرستاری.
      معلمی هم سختی های خودش رو داره.
      مثلا باید مطالعه داشته باشید و اطلاعاتتون رو سعی کنید بروز کنید. و یک سری مشکلات دیگه. ولی
      تو معلمی شیفت شب و فضای بیمارستان و بیماری و احتمالا موارد مربوط به بیماری که برای خیلیها قابل تحمل نیست ندارید.
      تو معلمی تعطیلات تابستون + خرداد رو دارید.
      تا 3 هفته تعطیلات عید دارید.
      فضای کاریتون رو هر سال میتونید عوض کنید اگه راحت نبودید و خوشتون نیومد.
      با بچه ها سر کار دارید که خیلی صاف و ساده و دوست داشتنی اند.

من نمیگم درامد معلمی خیلی خوبه. میگم بستگی به خودتون داره.
      معلم داریم تو کشور که تحصیلاتش پزشکیه و پزشکی رو بوسیده گذاشته کنار و درامد چندصدمیلیونی داره که میشناسید.

و اما مهمترین نکته معلمی اینه که جا برای پیشرفت بسیار داره. مخصوصا نسبت به پرستاری.
      همون اوقات طلایی تعطیلات فرصت خوبیه برای تحصیلات و ...
      من دوستانی دارم که بعد از دانشگاه فرهنگیان پزشکی هم تحصیل کردند...
      ویرایش توسط Bffensive : 11 مرداد 1398 در ساعت 13:10

2. Top | #17
      کاربر انجمن

Khabalod
      نمایش مشخصات
      من خودم بعد کنکور ب قدری حالم بد بود ک اصن طرف درصد گیری نرفتم...ولی خب میتونم حدس بزنم چیز جالبی (ب لطف سنجش و سهمیه ها) ازش در نمیاد....
      سر این دو تا رشته با مامان بابام نمیتونم ب توافق برسم...اونا میگن تربیت معلم حتی اگ شده ابتدایی(خودشون هر دو دبیرن یکی ابتدایی یکی هم متوسطه 2)...ولی من نمیتونم خودمو قانع کنم بعد این همه درس و یه سال پشت کنکور موندن برم ابتدایی!!!!! قصدم توهین نیس ولی ادم بایدبتونه با خودشم کنار بیاد دیگ....از پرستاری هم بدم نمیاد ولی ب خاطر بازار کارش دو دلم...نمیدونم بعد تموم شدن درس جذبش چه طوره..
      .اگ قرار باشه بعدش بیکار باشی ک این همه درس خوندن واسه چیه پس...شما بودید چی کار میکردید؟!

به جای انگلیسی و آلمانی و فرانسه، برید زبون آدم زبون نفهم یاد بگیرید
      درسته سخت تره ولی این روزا کاربردی تره …

3. Top | #18
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

به حرف پدر و مادرت گوش کن.

4. Top | #19
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Nahal__ نمایش پست ها
      من خودم بعد کنکور ب قدری حالم بد بود ک اصن طرف درصد گیری نرفتم...ولی خب میتونم حدس بزنم چیز جالبی (ب لطف سنجش و سهمیه ها) ازش در نمیاد....
      سر این دو تا رشته با مامان بابام نمیتونم ب توافق برسم...اونا میگن تربیت معلم حتی اگ شده ابتدایی(خودشون هر دو دبیرن یکی ابتدایی یکی هم متوسطه 2)...ولی من نمیتونم خودمو قانع کنم بعد این همه درس و یه سال پشت کنکور موندن برم ابتدایی!!!!! قصدم توهین نیس ولی ادم بایدبتونه با خودشم کنار بیاد دیگ....از پرستاری هم بدم نمیاد ولی ب خاطر بازار کارش دو دلم...نمیدونم بعد تموم شدن درس جذبش چه طوره..
      .اگ قرار باشه بعدش بیکار باشی ک این همه درس خوندن واسه چیه پس...شما بودید چی کار میکردید؟!
      قشنگ درکت میکنم چون یه همچین شرایطی رو تجربه کردم قبل اعلام نتایج واقعا بحث زیاده ... هر کی یه چیزی بهت میگه چه خانواده چه فامیل چه دوست و اشنا ! مهم خودتی اگه میتونی بخونی یه سال دیگه بمون نمیتونی هم که باید بری .. این از این

درمورد این دو رشته هم چرا خودتون نمیرین از دانشجوهایی که در حال تحصیلن بپرسین؟ میتونی راحت تر مقایسه کنی اینجوری .اینجا هرکی بر اساس تفکرو علاقش نظر خودشو میده ...نظر دوستان محترمه ولی بهتره از دانشجوهای جفت رشته ها بپرسین که خدارو شکر تو انجمن هم کم نیستن

یه مورد دیگه اینکه شما تا حالا پرستار بیکار دیدی؟والا من ندیدم ...تو پرستاری دستت برای شاغل شدن بازه .بازم نهایتا تصمیم خودته که مهمه .موفق باشی

5. Top | #20
      در انتظار تایید ایمیل

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      اینکه به اینده و حقوق توجه میکنین خیلی خوبه ولی من بازم تاکید میکنم مهم علاقه ست
      دختر دایی من 2سال پرستاری خوند دید با روحیاتش جور نیست انصراف داد
      یکی از دوستام رفت فرهنگیان آموزش ابتدایی حوصله بچه ها رو نداشت اصلا نمیتونست باهاشون سروکله بزنه اینو خود دانشگاه اخراج کرد
      عمر خودتونو تلف نکنین

6. Top | #21
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      ببینید تصمیم اصلی با شماست و تصمیم خیلی مهمی هست ینی تو این مدت پیش روتون باید به شدت روش تمرکز کنید و از مشاورای با تجربه کمک بگیرید. بحث یه عمر زندگی شماست پس محتاط باشید

از پرستاری اطلاع زیادی ندارم اما یه سری نکته بگم در مورد فرهنگیان

فرهنگیان دانشگاهیه که از سال 91 شده دانشگاه قبل از اون تربیت معلم بود و مدرکی که میداد فوق دیپلم بود پس طبیعیه که بخاطر تازه تاسیس بودن یه سری مشکلات داشته باشه که بستگی به شما داره که چطوری به مشکلات دانشگاه فرهنگیان نگاه کنید در هر صورت دوره تحصیل گذراست و تموم میشه

منطقه ای که شما قراره توش تدریس کنید در همون ابتدا با توجه به رتبه و تراز و مصاحبه شما انتخاب میشه و شما تشریف میبرید محضر یه تعهد به مدت دوبرابر تحصیل امضا میکنید. از همون روز اول شما کارمند رسمی- آزمایشی دولت هستید و فیش حقوقی و کد پرسنلی براتون صادر میشه.

این چهار سال فرهنگیان جز سابقه شما حساب میشه. اما موردی که یکی از بچه ها گفت که حداکثر حقوق معلما 2 میلیونه آمار چند سال پیشه نه الان!

در مورد رشته ای که انتخاب می کنید هم حساس باشید که دبیری انتخاب میکنید یا رشته های دیگه البته امکان تغییر هم بعد از گرفتن یه مدرک مربط وجود داره اما به دلیل کمبود معلم کار سختی شده! من خودم خیلی از معلما رو میشناختم که از ابتدایی رفتن به دبیرستان و بالعکس!

رشته آموزش ابتدایی از گرایش های رشته علوم تربیتیه ینی شما علاوه بر دروس اختصاصی دانشگاه فرهنگیان درسای رشته علوم تربیتی رو می خونید برای ادامه تحصیل هم اکثرا یا همین علوم تربیتی رو ادامه میدن یا روان شناسی

رشته پرستاری رو هم حتما از بچه های انجمن که تو این رشته تحصیل می کنن یا مشغول به کارن جویا بشید.

امیدوارم بهترین اتفاق براتون بیوفته

پ.ن: من در مورد پرستاری فقط یه سری چیزا میدونستم که براساس شنیده ها بود ینی ممکنه اطلاعات غلطی باشه. خواهشا در مورد چیزی که اطلاع ندارید اطلاعات غلط ندید. اینجا گپ نمیزنیم بحث زندگی آینده یه نفره. اجازه بدید افرادی که اطلاع دارن راهنمایی کنن
      ویرایش توسط ali.nanok : 10 مرداد 1398 در ساعت 22:47

7. Top | #22
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط KingMehdi79 نمایش پست ها
      آموزش ابتدایی یا پرستاری
      دبیری اگه واسه واسه کنکور و دبیرستان باشه جای پیشرفتش خیلی بیشتره
      پرستاری شغل خیلی سخت تریه
      من یکی از دوستام آموزش ابتدایی یه شهر دورافتاده قبول شدهو همین الان دارن بهش ماهانه 1 تومن میدن

8. Top | #23
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      این متن حاوی نوشته های دلخراش است لطفا اگر تحمل ندارید نخوانید

اگر میخوای
      تاسوعا عاشورا بیرون باشی
      عیدت عید باشه و راحت باشی
      پنجشنبه جنعه راحت استراحت کنی با خانواده
      سه ماه تابستونت مثل تابستون باشه و تفریح کنی
      شب رو به عنوان استراحت بشناسی
      وقت کافی برای مطالعه و یادگیری حرفه های دیگه داشته باشی
      توی شغلت لبخند باشه و دیرتر پیر بشی
      با بچه ها شعر بخونی و بخندی
      سربازی فقط رزم بری
      استخدام رسمی قطعی باشی و خیالت راحت باشه 99%
      سریع وارد بازنشستگی بشی و از جوونی هات لذت ببری

میتونی به فرهنگیان فکر کنی، مشورت بگیری و در اخر انتخاب کنی.

یک دبیر فرهیخته اگرچه خودش پزشک نشده ولی هزاران پزشک تربیت میکنه که در کار همه اون ها سهیم هست و پاداش اخروی داره.

اگر دوست نداری انتخاب نکن، بچه ها معلم اخمو ناراحت دوس ندارن
      آقای معلم بد

9. Top | #24
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اگر دوست داری

به مردم دردمند خدمت خالصانه کنی
      با افرادی که امروز بدترین روزشونه همدردی کنی
      نزدیک به علم یک پزشک بشی
      وارد اقیانوس علم طبابت بشی
      در محیط بیمارستان کنار پزشکان و پرسنل جراحی باشی
      یک حقوق مناسب روبه بالا بگیری
      جای پیشرفت علمی برات باز باشه
      صدات کنن اقای دکتر و phd بگیری (واقعا دکتری پرستاری زحمت میخواد سختی داره بسیار خیلی تلاش میخواد تو ارشدش موندن)
      مورد لطف مردم قرار بگیری که لطف خاصی به سفیدپوشان دارن
      جز سفیدپوشان بشی
      زمینه کاری دست خودت باشه و خودت انتخاب کنی
      قرار دادی باهات قرارداد کاری ببند
      زیر قید بند یک سازمان نباشی که به تو امر و نهی کنه
      شیفت شب بیدار باشی برای خدمت به خلق خدا
      حرف پزشک، گاهی یک نوجوون که پزشک هست رو بخوری
      حرف جراح بخوری
      فحش مردم بعضی اوقات بخوری
      درد مردم همراهی کنی
      دو سال سربازی بری

از خودم ننوشتم با دانشجو ها و فارغ التحصیلان صحبت کردم

میگن بعد چند سال واقعا به ادم فشار میاد و ادم خشن میشه یکم
      و اینکه درامدش بیشتره
      جذب مردان بهتره برا کار
      باید دنبال کار خودت باشی
      دوران تحصیل از سال سوم یک حقوق کمی میدن از طرف بیمارستان یکی گفت 500
      از همون اول هم بیمارستان میرین
      خودم علاقه دارم

10. Top | #25
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      باورت میشه منم بین این دو موندم و کلی صحبت کردم ولی راحتی فرهنگیان به پول پرستاری ترجیح دادم

پرستار واقعا فداکار اون پول در قبال کارش چیزی نیست مثل پول معلم در کارش

اگه دوست داشتی شمارتو برام بفرست یکم صحبت کنیم منم این دورشته رو حتما میزنم
      پیام خصوصی بده البته اگر تمایل داری

11. Top | #26
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من خودم دانشجو معلمم. البته من دبیری ریاضی میخونم و تقریبا میشه گفت تو این اوضاع که "حیوان نجیبی به نام سگ صاحب خودشو نمیشناسه " اینجور مشاغل که تضمین شغل دارن از بقیه خیلی بهترن. البته فک میکنم پرستار بیکار خیلی کم باشه و معلمولا شاغلن. اما در مورد آموزش ابتدایی باید حتما این نکته رو در نظر بگیرید که آموزش به بچه های کم سن و سال و سر و کله زدن با اونا رو بهش علاقه داشته باشید یا حداقل ازش متنفر نباشید درباره معلمی علاقه خیلی مهمه. رشته های دبیری ( نه آموزش ابتدایی) چون شما زمان کافی برای داشتن شغل دوم و سوم رو هم دارید ( 24 ساعت در هفته سر کار میرید) یا حتی اضافه کار تو همون دبیری اگه زرنگ باشید میتونید به سطح مالی قابل قبولی برسید.اما آموزش ابتدایی شنبه تا چهارشنبه باید سرکار برید زیاد زمان ندارید برای شغل دوم.
      بازم این حرفای من و بقیه دوستان رو ملاک اصلی قرار ندید . خودتون با خودتون خلوت کنید و با درنظر گرفتن "علاقه" و "صد البته شرایط " تصمیم نهایی رو بگیرید.
      یا حق
      ویرایش توسط IMAN7 : 11 مرداد 1398 در ساعت 01:55

12. Top | #27
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط KingMehdi79 نمایش پست ها
      آموزش ابتدایی یا پرستاری
      اگه حقوق برات مهمه پرستاری
      اگه از زیر دست بودن بدت میاد اگه از امر و نهی بدت میاد اصلا طرف پرستا ری نرو که برات عذابه اما بدون که اگه بری اموزش ابتدایی باید با حقوق کمش بسازی.یکی از اشنایان معلم ابتدایی به زور زندگیش رد میکنه و میگه اگه خانومم شاغل نبود باید قید زنگی مشترک با این حقوق کم میزدم

13. Top | #28
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MehranWilson نمایش پست ها
      مثل اینه که رو با پیکان مدل 57(معلمی) مقایسه کنی
      من برعکس فکر میکنم
      معلمی(bmw)
      پرستاری(پراید 81)

14. Top | #29
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      اون مقدار کمی که حقوق پرستاری بیشتره اصلا در مقابل مزایای بسیار زیاد معلمی ارزش نداره و به نظر من که هر دو شغل را در اطرافیانم می بینم، قابل مقایسه نیستند.
      در معلمی شما 24 ساعت در هفته کار می کنید که ماهانه میشه حدود 100 ساعت، در صورتی که پرستار باید 44 ساعت در هفته و حدود 200 ساعت در ماه کار کنه. (یعنی تقریبا دو برابر)
      اگر تعطیلات تابستان و عید و دوران امتحانات را در نظر بگیریم حدود 4 ماه از سال هم معلم اصلا سر کار نمیره. پنجشنبه و جمعه هم تعطیله. اما پرستار روزهایی که بقیه تعطیل هستند و حتی نصف تعطیلات عید هم باید سر کار باشه.
      ساعات کاری معلم مشخصه و میتونه بر اساس اون برای زندگیش برنامه ریزی کنه. اما یک پرستار ساعت کاریش یکنواخت نیست و میتونه هر روز متفاوت باشه (صبح، عصر، شب)
      خود شیفت شب رفتن و بیدار ماندن پرستار در آن میتونه بسیار عذاب آور باشه و باعث به هم ریختن ساعت بیولوژیک بدن بشه که خواب فرد را در شبهای دیگه که شیفت نمیره هم مختل میکنه.
      اینها همه تازه غیر از سختی های دیگه کار پرستاری مثل برخورد بد بیمار و همراهانش، زیر دست پزشکان بودن، مسئولیت بسیار زیاد، تماس با میکروبها و عفونتهای خطرناک بیمارستانی و ... هستند.
      ویرایش توسط Armin383 : 14 مرداد 1398 در ساعت 10:27

15. Top | #30
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      پولشو بیخیال به چی علاقه داری؟
      دبیری؟ دوست داری بشینی تو کلاس با بچه هات بگی بخندی؟ یا تصورت از کلاس درس فقط یه محیط خشکه؟ خیلیارو دیدم به این کار عشق میورزن همیشه بچه ها یه سری هدایای کارِ دست هدیه میدن به معلمشون... خودِ هدیه ها شاید ارزش چندانی نداشته باشه ولی عشقی که توش هست فراتر از اینه که بخوای بنویسیش!
      یه معلم صبحا میره از خونه بیرون خیلی وقتا تو یه محیط دوستانه دور بقیه ی معلما که دوستاش محسوب میشن میشینن صبحونه میخورن! بعدش میرن سرکلاس بچه ها ذوق زده باهات حرف میزنن از اتفاقات دیروزشون (اگه معلم خوبی باشی همیشه تعدادی از بچه های کلاس از دیدنت ذوق میکنن)

پرستاری؟ بازم میشینی کنار همکارات... بعضی شبا که شیفتین دور هم جمع میشین تا صب میگین میخندین اون وسط چندبارم هرکی پامیشه به وظیفش رسیدگی میکنه برمیگرده! برخلاف تصورمون توی هردوتا شغل روابط دوستانه هست... ادم اگه بخواد لذت ببره میتونه از هم صحبت شدن با بیمارش یا دانش اموزش لذت ببره!!

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)