خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 36
    1. Top | #16
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط happy boy نمایش پست ها
      سلام.من3بارکنکور تجربی دادم.12سال شاگرداول بودم.ازاولش واقعامیخوندم.وسط اولین کنورم به مشکل مالی ناجورخوردیم.خونوادم کاملا ورشکسته شدوماشین وخونه فروختیم.ازمنفی صفرشروع کردیم وفعلاهنوزم کلی قسط میدیم.پدرم مریض شدوالانم فعلاتاچندماه نمیتونه کارکنه.پول بازنشستگیشم کلا پر.البته توضیح اینابرااین بودکه بگم واقعاشرایط خوبی نداشتم بایدکمک میکردم وهرکی جای من بود بیکار واینمیستاد.کلی هم قضیه دیگه پیش اومدکه احساسی بود(نزدیکی به طلاق وخواهروبرادر کوچیک وبرادربزرگ بازی وفلان..)و اتفاقای احساسی مخصوص این سن.خب هرجوونی مث من تحت فشارقرار میگرفت.برادرس خوندن.کنکورام جالب نشد ولی این آخریه روباهمه ی همه همه ی وجودم خوندم باکتاباواینا.اماخب گاهی بایدکمک خرج بودم وخب میدونیدکه چی میگم اینکه هم بایدخودتو جمع وجورکنی وهم قوی بمونی ونشکنی واین حرفاوفلان وفلان..
      خلاصه پارسال9000هزاروخورده ای منطقه3تجربی شدم.به آرزوهای اینهمه سال نرسیدم. بااینکه تلاش میکردم وکلی تایپیک باانرژی میذاشتم توهمین انجمن.انگیزه وانرژی وفلان..زدم پرستاری های نزدیک وبعضی دیگه از رشته ها امانشدوقبول نشدم ونامیدشدم.ازیه طرف فشارمالی وحشتناک مسیولیت ایجادمیکرد.اجاره وقسط وفلان..
      ازتابستون پارسال من وبرادرم شروع کردیم به کار.ازکارگری شروع کردم.ازکارخونه کلوچه وسفال وتا گارسونی رستوران.مجبوربودم میزی روپاک کنم که رفقام به طعنه1000تومن انعام گذاشتن رومیز تمیز کنم.همونایی که توکتابخونه بخودم میگفتم میخونم آیندم مث اینا نشه که برا1دقیقه دیدنم بایدروزی وقت بگیرن وازاین حرفای انگیزشی..امارفتن دانشگاه آزادوبه ریش من وبقیه خندیدن.
      وسط همون رستوران وگارسونی وهزاربارخوردشدن غرورم، یه فکری به سرم زدکه چرابراخودم کارنکنم.شروع کردم ازچیزایی که برام مونده بود.کیک وغذای خونگی.دستپخت مامانم عالی بودبه منم یادداد.شروع کردیم.به بازاریابی کافی شاپاواینا.بدنبودحداقل آدم تاآخرماه شرمنده هزینه هاوچشمای منتظر،نمی موند.نزدیک ثبت نام کنکور98دلم گرفت.فکرشوبکن به دانشگاهی که یروز پزشکیش آرزوت بودبایدهرروز میرفتی ولی براکیک فروختن به همسن وسالای سرخوش خودت.خلاصه کنکورثبت نام کردم ولی ایندفعه انسانی.چون شنیده بودم میشه دانشگاه فرهنگیان انسانی بیشتر میگیره.جون نداشتم تجربی بخونم دیگه حالم ازکتابااینه بهم میخورد..ازوسطای اردیبهشت شروع کردم تقریبابطورمنظم.کاروگذاشتم کناروباآخرین انرژیم خوندم.کنکور انسانی دادم.بعد کنکور چون بازار شهرستان بد بودباهزارجور دردسر وقرض واینااومدیم تهران.به امیدبازار بهتر ورونق کارخونگیمون.ولی فعلاشروع نکردیم..
      بادرصدایی که زدم باکلیدسنجش رتبه ام منطقه3 براساس کانون وکارنامه سال97 رتبه ام میشه400تا800منطقه3.امکانش هست پدرم دوباره مشغول یه ارگانی بشه چون قبلا پست های زیادی داشته منظورم اینه شاید قسمتی ازفشارمالی روخونوادم ایشالابرداشته میشه)
      شمااگه جای من بودید،شمادوست عزیزی که نمیشناسمت اگه یروزجای من بودی چه رشته ای انتخاب میکردی؟اگه دقیقاسرنوشتت مث من بودچیکارمیکردی؟اینکه اززندگیم گفتم براجلب ترحم یاقایم نکردن ناکامی های قبول نشدنم پشت نقاب سختی های زندگیم نیس.براشفاف ترشدن شراطیم ودقیق ترشدن جواب شمابود.شمااگه شرایط منوداشتید چیکارمیکردید؟ یه دل میگه انسانی کلابازار کارنداره.بچسب به بازار ولی کو بازار؟بااین وضع بازار؟تازه من که نه تجربه دارم نه سرمایه نه هیشکی که که کمکم کنه جزخدا.مث کسی که بیدارشه ببینه وسط اقیانوسه وندونه کجاپاروبزنه.
      یه دل میگه فرهنگیان بددنیس.گرچه پول معلمی کمه.امابالاخره تواین شرایط اینم غنیمته.برای منی که روزی بقول محمدبهمن بیگی روزی شاهین تیزبال افق هابودم به کمتراز3رشته تاپ وماشین وخونه خوب قانع نمیشدم حالا فقط میخام ماه به سلامتی وبی شرمندگی به آخربرسه وبی استرس بخابم.همین.که نگران حداقلی های زندگیمون نشم.خیلی خسته ام از استرس وحرص وغصه.
      . بااین وضع هیچ اطلاعی از رشته های انسانی ندارم هیچی.ازبازارکاروآیندشون..
      1_شما کلا اگه جای من بودید چیکارمیکردید؟
      2_رشته های خوب انسانی چیان؟من روان شناسی ومددکاری وجامعه شناسی دوس دارم واماازدرس وآینده وبازارکارش اطلاعی ندارم..
      یکی ازدوستایه عموم وضع مشابع شماداشت ایشون پدرش کارگربود تابستونا توپارک یخ دربهشت میفروخت بعدمدرسه هم باپدرش کارگری میکرد درکنارش دوسالم پشت کنکور موند بدون کلاس ،یادمه یه بارپیشش نشستم دیدم داره باپاک کن جواب تست کتاباروپاک میکنه، گفتم چه کاریه بروبخردیگ فقط بهم لبخند زد همون سال تربیت معلم قبول شد یه سال بعدش هم رفت حج ..همین چن ماه پیش باعموم دیدمش گفت :استاد دانشگاه شده ،ماشینم داشت درکل واقعاازصفررسده بود به همه چی .خواستم بگم خواستن توانستنه ،دبیری خوبه ولی به فکر یع شغل دیگم باش درکنارش

2. Top | #17
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام.من3بارکنکور تجربی دادم.12سال شاگرداول بودم.ازاولش واقعامیخوندم.وسط اولین کنورم به مشکل مالی ناجورخوردیم.خونوادم کاملا ورشکسته شدوماشین وخونه فروختیم.ازمنفی صفرشروع کردیم وفعلاهنوزم کلی قسط میدیم.پدرم مریض شدوالانم فعلاتاچندماه نمیتونه کارکنه.پول بازنشستگیشم کلا پر.البته توضیح اینابرااین بودکه بگم واقعاشرایط خوبی نداشتم بایدکمک میکردم وهرکی جای من بود بیکار واینمیستاد.کلی هم قضیه دیگه پیش اومدکه احساسی بود(نزدیکی به طلاق وخواهروبرادر کوچیک وبرادربزرگ بازی وفلان..)و اتفاقای احساسی مخصوص این سن.خب هرجوونی مث من تحت فشارقرار میگرفت.برادرس خوندن.کنکورام جالب نشد ولی این آخریه روباهمه ی همه همه ی وجودم خوندم باکتاباواینا.اماخب گاهی بایدکمک خرج بودم وخب میدونیدکه چی میگم اینکه هم بایدخودتو جمع وجورکنی وهم قوی بمونی ونشکنی واین حرفاوفلان وفلان..
      خلاصه پارسال9000هزاروخورده ای منطقه3تجربی شدم.به آرزوهای اینهمه سال نرسیدم. بااینکه تلاش میکردم وکلی تایپیک باانرژی میذاشتم توهمین انجمن.انگیزه وانرژی وفلان..زدم پرستاری های نزدیک وبعضی دیگه از رشته ها امانشدوقبول نشدم ونامیدشدم.ازیه طرف فشارمالی وحشتناک مسیولیت ایجادمیکرد.اجاره وقسط وفلان..
      ازتابستون پارسال من وبرادرم شروع کردیم به کار.ازکارگری شروع کردم.ازکارخونه کلوچه وسفال وتا گارسونی رستوران.مجبوربودم میزی روپاک کنم که رفقام به طعنه1000تومن انعام گذاشتن رومیز تمیز کنم.همونایی که توکتابخونه بخودم میگفتم میخونم آیندم مث اینا نشه که برا1دقیقه دیدنم بایدروزی وقت بگیرن وازاین حرفای انگیزشی..امارفتن دانشگاه آزادوبه ریش من وبقیه خندیدن.
      وسط همون رستوران وگارسونی وهزاربارخوردشدن غرورم، یه فکری به سرم زدکه چرابراخودم کارنکنم.شروع کردم ازچیزایی که برام مونده بود.کیک وغذای خونگی.دستپخت مامانم عالی بودبه منم یادداد.شروع کردیم.به بازاریابی کافی شاپاواینا.بدنبودحداقل آدم تاآخرماه شرمنده هزینه هاوچشمای منتظر،نمی موند.نزدیک ثبت نام کنکور98دلم گرفت.فکرشوبکن به دانشگاهی که یروز پزشکیش آرزوت بودبایدهرروز میرفتی ولی براکیک فروختن به همسن وسالای سرخوش خودت.خلاصه کنکورثبت نام کردم ولی ایندفعه انسانی.چون شنیده بودم میشه دانشگاه فرهنگیان انسانی بیشتر میگیره.جون نداشتم تجربی بخونم دیگه حالم ازکتابااینه بهم میخورد..ازوسطای اردیبهشت شروع کردم تقریبابطورمنظم.کاروگذاشتم کناروباآخرین انرژیم خوندم.کنکور انسانی دادم.بعد کنکور چون بازار شهرستان بد بودباهزارجور دردسر وقرض واینااومدیم تهران.به امیدبازار بهتر ورونق کارخونگیمون.ولی فعلاشروع نکردیم..
      بادرصدایی که زدم باکلیدسنجش رتبه ام منطقه3 براساس کانون وکارنامه سال97 رتبه ام میشه400تا800منطقه3.امکانش هست پدرم دوباره مشغول یه ارگانی بشه چون قبلا پست های زیادی داشته منظورم اینه شاید قسمتی ازفشارمالی روخونوادم ایشالابرداشته میشه)
      شمااگه جای من بودید،شمادوست عزیزی که نمیشناسمت اگه یروزجای من بودی چه رشته ای انتخاب میکردی؟اگه دقیقاسرنوشتت مث من بودچیکارمیکردی؟اینکه اززندگیم گفتم براجلب ترحم یاقایم نکردن ناکامی های قبول نشدنم پشت نقاب سختی های زندگیم نیس.براشفاف ترشدن شراطیم ودقیق ترشدن جواب شمابود.شمااگه شرایط منوداشتید چیکارمیکردید؟ یه دل میگه انسانی کلابازار کارنداره.بچسب به بازار ولی کو بازار؟بااین وضع بازار؟تازه من که نه تجربه دارم نه سرمایه نه هیشکی که که کمکم کنه جزخدا.مث کسی که بیدارشه ببینه وسط اقیانوسه وندونه کجاپاروبزنه.
      یه دل میگه فرهنگیان بددنیس.گرچه پول معلمی کمه.امابالاخره تواین شرایط اینم غنیمته.برای منی که روزی بقول محمدبهمن بیگی روزی شاهین تیزبال افق هابودم به کمتراز3رشته تاپ وماشین وخونه خوب قانع نمیشدم حالا فقط میخام ماه به سلامتی وبی شرمندگی به آخربرسه وبی استرس بخابم.همین.که نگران حداقلی های زندگیمون نشم.خیلی خسته ام از استرس وحرص وغصه.
      2_رشته های خوب انسانی چیان؟من روان شناسی ومددکاری وجامعه شناسی دوس دارم واماازدرس وآینده وبازارکارش اطلاعی ندارم..
      شاید الان در نگاه اول بهترین کار ممکن رفتن به رشته فرهنگیان باشهه اما خریت نکن این همه زحمت هایی که کشیدی و سختی که تحمل کردی برای رشته فرهنگیان از سرش زیاده{دوستان رشته فرهنگیان حمله نفرمایید تجربی وحشت ناکه نسبت به انسانی و ریاضی}یه روز به خودت میای میبینی یه معلم ساده ایی که دم وزارت کشور واسه افزایش حقوق وایسادی یه روز میرسه یه دکتر همسن و سال خودت میبینی و میمونی با یه اه پر افسوس.این همه تحمل کردی یه سال هم روش واسه افسوس نخوردن واسه ندیدن خوردشدن ارزوهات واسه اینکه زحمت و رنجت هیچی نشه اره یسال نشستن سخته نمیگم راحته اما تو مرد این راه هستی شک نکن

3. Top | #18
      کاربر انجمن

Sheytani
      نمایش مشخصات
      مبارزه و تلاش تا سرحد مرگ. برای رسیدن به خواسته

4. Top | #19
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      خودت بهتر میدونی
      به نظرم اگه علاقه داشتی برو فرهنگیان

5. Top | #20
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      درباره رشته انسانی اطلاعات زیادی ندارم ولی خواستم بگم ادمایی مثل تو حتما موفق میشن بالاخره و حقشون هم هست موفقیت !
      دست از تلاش بر ندار هیچوقت لطفا...
      بذار بقیه خوش بگذرونن وقتی داری سخت تلاش میکنی
      بذار بقیه بخوابن وقتی داری کار میکنی
      تفاوت ها بالاخره مشخص میشه

6. Top | #21
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      سلاااام
      ایول و دسخوش به این همه مسئولیت پذیری
      من اگه جای شما بودم وکالتو انتخاب میکردم البته هم علاقه میطلبه و هم اینکه برای اینکه ی وکیل خوب بشید باید خیلی تلاش کنیدو وفن بیان خوب و یکسری روحیات خاص داشته باشید.
      و البته فرهنگیان هم خوبه شغلت تضمین شدس(هرچند که حقوقش پایینه) و از بدو ورود به دانشگاه ی مقدار حقوق دارید و خب اگه اینجا هم کاربلد باشید میتونید به جاهای خیلی خوبی برسید مثل کلاس خصوصی و...
      Hello from the otheside
      مشاوره کنکور
      تل
      Fatemenm76
      مشاوره خصوصی تا روز کنکور
      مصاحبم:https://forum.konkur.in/thread55148.html

7. Top | #22
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط seven نمایش پست ها
      سلاااام
      ایول و دسخوش به این همه مسئولیت پذیری
      من اگه جای شما بودم وکالتو انتخاب میکردم البته هم علاقه میطلبه و هم اینکه برای اینکه ی وکیل خوب بشید باید خیلی تلاش کنیدو وفن بیان خوب و یکسری روحیات خاص داشته باشید.
      و البته فرهنگیان هم خوبه شغلت تضمین شدس(هرچند که حقوقش پایینه) و از بدو ورود به دانشگاه ی مقدار حقوق دارید و خب اگه اینجا هم کاربلد باشید میتونید به جاهای خیلی خوبی برسید مثل کلاس خصوصی و...

من خودم داییم،شوهرخالم ،دخترخالم الان چن ساله میخان وکالت قبول شن نمیشه ..بعدازاپارسال سهمیه روهم زیاد کردند به نظرم برای پزشکی تلاش کنی بهترازوکالته

8. Top | #23
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amir.hesam نمایش پست ها
      من خودم داییم،شوهرخالم ،دخترخالم الان چن ساله میخان وکالت قبول شن نمیشه ..بعدازاپارسال سهمیه روهم زیاد کردند به نظرم برای پزشکی تلاش کنی بهترازوکالته
      بله قطعن سخته وکالت یکی از بهترین رشته ها و پردرامدتریناس منطقیه که رسیدن بهش سخت باشه...اخه شرایط رو هم باید درنظر گرفت من اگه شرایط ایشونو داشتم احتمالا همچین تصمیمی میگرفتم
      Hello from the otheside
      مشاوره کنکور
      تل
      Fatemenm76
      مشاوره خصوصی تا روز کنکور
      مصاحبم:https://forum.konkur.in/thread55148.html

9. Top | #24
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام .
      درمورد دبیری باید بگم که مزیتش اینه یه حقوق ثابت داری همیشه‌

درمورد سایر رشته ها مثل روانشناسی و حقوق که الان تاپ ترین رشته ها توی انسانی هستن باید بگم الان کلی فارغ التحصیل از این دو تا رشته داریم که بیکار هستن. اگه میخوای تو این رشته ها موفق شی باید خیلی هم درس بخونی و هم کلی زرنگ باشی و چندین سال درست رو ادامه بدی. و احتمال دل سرد شدنت وسط راه هست. اگه علاقه داری توصیه میکنم اگه نه که هیچی. و باز هماز افرادی که توی این رشته ها تحصیل کردن و موفق شدن بپرس

انتخاب بعدی رشته علوم قضایی هستش که از زمان ورود به رشته بهت حقوق و امکانات میدن و وقتی هم قاضی شدی حقوق عالی و قابل توجهی گیرت میاد.ولی خب معایبش اینه که گزینش داره که خیلی سخت گیری میکنن. رتبت باید زیر صد باشه البته زیر پونصد هم گرفتن ولی احتمال کمتری داره. یه سری محدودیت ها دارن مثل پوشش یا اینکه نمیتونن از کشور خارج شن که اینا هم برای یه سری قابل تحمل نیست.

ولی توصیه میکنم بری دنبال اونچیزی که علاقه و رویاته . موفق باشی

10. Top | #25
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      کسی میدونه امسال فرهنگیان افزایش ظرفیت داشته یانه؟البته میدونم دفترچه نیومده.

11. Top | #26
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات

حوزه علمیه

12. Top | #27
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saj8jad نمایش پست ها

حوزه علمیه

13. Top | #28
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام خوب هستین یه مدت نبودم چه خبر از کنکورتون بسلامتی امسال دیگه رفتنی هستین؟

14. Top | #29
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Insidee نمایش پست ها
      سلام خوب هستین یه مدت نبودم چه خبر از کنکورتون بسلامتی امسال دیگه رفتنی هستین؟
      سلام.من که میخام برم کنکور ازپشت مث زلیخاچنگول میزنه وسوسه میکنه بمووون ولی متاسفانه دیگه جون ندارم.دیگه نمیکشم کتاب میبینم تشنج میکنم.انسانی خیلی راحت ازتجربی بودبرام ولی نمیدونم چیکارکنم.یه دل میگه برودنبال عشقت ادبیات دانشگاه تهران باجمع محشرواستادای خفنش که مثلایه ترم باشفیعی کدکنی برمیداری البته من شنیدماکنارشم کارکن خداروزی رسونه یه دلم میگه بروفرهنگیان...

15. Top | #30
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

سلام.من که میخام برم کنکور ازپشت مث زلیخاچنگول میزنه وسوسه میکنه بمووون ولی متاسفانه دیگه جون ندارم.دیگه نمیکشم کتاب میبینم تشنج میکنم.انسانی خیلی راحت ازتجربی بودبرام ولی نمیدونم چیکارکنم.یه دل میگه برودنبال عشقت ادبیات دانشگاه تهران باجمع محشرواستادای خفنش که مثلایه ترم باشفیعی کدکنی برمیداری البته من شنیدماکنارشم کارکن خداروزی رسونه یه دلم میگه بروفرهنگیان...
      بیخیال برو فرهنگیان عالیه خواهرم خودش فرهنگیانه خودش میگه از پزشکی بهتره

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن