خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 17
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات

ژنتیک در زیست نظام جدید

سلام دوستان
      من امروز داشتم فهرست زیست سال یازدهم رو نگاهی میانداختم
      دیدم ژنتیک خیلی تغییر کرده نسبت به زیست 2 نظام قدیم کل ژنتیک شده این فصل
      فصل 6 - تقسیم یاخته 79
      گفتار 1 - فام تن )کروموزوم( 80
      گفتار 2 - رِشتِمان )میتوز( 84
      گفتار 3 - کاستمان )میوز( و تولیدمثل جنسی
      درسته ؟ یا اشتباه میکنم بقیش رفته زیست پیش؟؟

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نظام جدیدا نمیدونن؟!

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام ، علاوه بر اونایی که شما گفتید در دوازدهم هم چند فصل به ژنتیک اختصاص داره .

ژنتیک نظام جدید =

مولکول‌های اطلاعاتی ( فصل اول زیست‌شناسی 3)
      رشتمان (میتوز) و کاستمان (میوز) و انواع کامه (گمت) (فصل ششم زیست‌شناسی 2)
      انتقال اطلاعات در نسل‌ها (فصل سوم زیست‌شناسی 3)
      ژنتیک گیاهی ( فصل هشتم زیست‌شناسی 2)
      تغییر در جمعیت‌ها ( فصل چهارم زیست‌شناسی 3)
      ویرایش توسط Mr.Lambert : 03 مرداد 1398 در ساعت 14:28

4. Top | #4
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mr.Lambert نمایش پست ها
      سلام ، علاوه بر اونایی که شما گفتید در دوازدهم هم چند فصل به ژنتیک اختصاص داره .

ژنتیک نظام جدید =

مساعل هم دارن؟

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات

ژنتیک نظام جدید =

ممنون دوست عزیز
      پس یعنی مطالب ژنتیک زیست ۲ کم نشده فقط مننقل شده به زیست ۳ ؟

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط pegahmht نمایش پست ها
      ممنون دوست عزیز
      پس یعنی مطالب ژنتیک زیست ۲ کم نشده فقط مننقل شده به زیست ۳ ؟

از موضوعات زیست نظام جدید در هر پایه چیزی منتقل یا حذف نشده از اول همین بوده ! ( از نظام قدیم مطلع نیستم )
      فقط یازدهم جزیی تره و در دوازدهم بیشتر کتاب ( از عکس جلدش هم مشخصه ) به ژنتیک اختصاص داره و طبق گفته کتاب طرح مسائل عددی ممنوع میباشد ( هرچند که کتب تست رعایت نکردن این موضوع رو و تست های محاسباتی هم دادن )

البته از اونجایی که طرح سوال اعراب و تعریب هم در نظام جدید به گفته کتاب! ممنوع بوده و امسال هم در کنکور ریاضی و هم تجربی ازش 2 تست طرح شد ( جالبه هیچکیم پاسخگو نیست ) بعید نیست از مسائل ژنتیک هم سوال بدن

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      از موضوعات زیست نظام جدید در هر پایه چیزی منتقل یا حذف نشده از اول همین بوده ! ( از نظام قدیم مطلع نیستم )
      فقط یازدهم جزیی تره و در دوازدهم بیشتر کتاب ( از عکس جلدش هم مشخصه ) به ژنتیک اختصاص داره و طبق گفته کتاب طرح مسائل عددی ممنوع میباشد ( هرچند که کتب تست رعایت نکردن این موضوع رو و تست های محاسباتی هم دادن )

البته از اونجایی که طرح سوال اعراب و تعریب هم در نظام جدید به گفته کتاب! ممنوع بوده و امسال هم در کنکور ریاضی و هم تجربی ازش 2 تست طرح شد ( جالبه هیچکیم پاسخگو نیست ) بعید نیست از مسائل ژنتیک هم سوال بدن
      ممنون دوست عزیز
      البته منظورم از منتقل شدن و حذف نظام قدیم به جدید بود
      کاش کسی که اطلاع داره و زیست نظام قدیم و هم جدید رو بررسی کرده بیاد توضیح بده

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام , ببینید من خودم نظام جدیدم و خیلی بحث با بچه های نظام قدیم سر زیست داشتیم , ژنتیک و ژنتیک جمعیت محاسباتی نظام جدید نداره و کنکور هم سوالی نمیده (نداد) , یک سری مباحث مشابه و یک سری متفاوت , مثلا هر دو گروه فنیل کتنوری رو دارن , بعد نظام قدیم مثلا دیستروفی عضلانی داره ما رنگ ذرت که یک صفت چنو جایگاهی با 27 تا ژنوتیپ هست رو داریم و ازش امسال سوال هم طرح شد , قدیم مثلا میتوز و میوز جدا یک فصل بوده اما در جدید هر دو در یک فصل اند , مثلا میتوز نظام جدید نسبت به قدیم حتی یک مرحله اضافه تر هم داره , کتاب نظام قدیم گسترده تره ولی مباحث رو خیلی سطحی گفته , نظام جدید خیلی عمیق گفته , اصلا گوارش و جدب نظام جدید با قدیم قابل مقایسه نیست , نظام جدید بسیار سنگین تر شده اما در ژنتیک بیشتر تست ها به سمت پیدا کردن ژنوتیپ مادر و پدر از روی فرزند یا بالعکس رفته و احتمال نداریم!

9. Top | #9
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      سلام دوستان
      فصل 6 - تقسیم یاخته 79

ای بابا ... حالا درسته شایعه شده زیست ما از آب خوردن آسون تره و اصلا 1/6 زیست شما نمیشه (!!!!) ولی نه در این حد!! حتی تصورشم خنده داره ...

ما عللاوه بر این مباحث چندین فصل مرتبط با ماده وراثتی میخونیم یه فصلم به عنوان ژنتیک داریم که مسائل محدود تری داره ...

در ضمن درسته دفتر تالیف و سازمان سنجش با شما دشمنن ولی با ما هم فامیل نیستن

احمق آن کسی ست که برای باور خود ، دنبال دلیل است ...
      و احمق تر کسی ست که عمر اش را صرف باور دیگران کند!

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      اگه منظورت مسائل ژنتیک هست به اون شکلی که تو نظام قدیم بود نه نداره.
      تو کتاب دوازدهم فصل یکش فصل یک پیش ما هست.
      3 فصل دیگه اش و گفتار اول فصل 4 تو کتاب زیست سوم ما هست. یعنی اصلا جزء کتاب پیش ما محسوب نمیشه.
      5 فصل 3و6و 9 و 10 و 11 کتاب پیش ما حذف شده از کتاب دوازدهم.

خشم بیش از حد گرفتن وحشت آرد و لطف بی وقت هیبت ببرد.
      نه چندان درشتی کن که از تو سیر گردند و نه چندان نرمی که بر تو دلیر شوند.

درشتی و نرمی به هم در به است .......چو فاصد که جراح و مرهم نه است

درشتی نگیرد خردمند پیش ..............نه سستی که ناقص کند قدر خویش

نه مر خویشتن را فزونی نهد ..............نه یکباره تن در مذلت دهد

شبانی با پدر گفت: ای خردمند ...........مرا تعلیم ده پیرانه یک پند

بگفتا: نیکمردی کن نه چندان..............که گردد خیره گرگ تیز دندان
      ویرایش توسط sina_u : 04 مرداد 1398 در ساعت 14:39

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط shaqayeq.mousavi نمایش پست ها

ای بابا ... حالا درسته شایعه شده زیست ما از آب خوردن آسون تره و اصلا 1/6 زیست شما نمیشه (!!!!) ولی نه در این حد!! حتی تصورشم خنده داره ...

ما عللاوه بر این مباحث چندین فصل مرتبط با ماده وراثتی میخونیم یه فصلم به عنوان ژنتیک داریم که مسائل محدود تری داره ...

در ضمن درسته دفتر تالیف و سازمان سنجش با شما دشمنن ولی با ما هم فامیل نیستن
      اگر پست منو با دقت میخوندی متوجه میشدی که به علت چند سال دور بودن از جو کنکور؛ من بدون هیچ قضاوتی راجع به نظام قدیم و جدید سوال پرسیدم و اون چیزی که برداشت خودم بوده رو پرسیدم که آیا برداشتم درست بوده یا خیر؟ و هیچ حرفی راجع به اینکه کدوم آسونه و کدوم سخته و سنجش با شما فامیله یا با ما نزدم!!
      پ.ن اگر نمیتونید سوالی رو که موضوع تاپیک هست رو پاسخ بدید باور کنید مجبور به نظر دادن و مزه پروندون هم نیستید

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sina_u نمایش پست ها
      اگه منظورت مسائل ژنتیک هست به اون شکلی که تو نظام قدیم بود نه نداره.
      تو کتاب دوازدهم فصل یکش فصل یک پیش ما هست.
      3 فصل دیگه اش و گفتار اول فصل 4 تو کتاب زیست سوم ما هست. یعنی اصلا جزء کتاب پیش ما محسوب نمیشه.
      5 فصل 3و6و 9 و 10 و 11 کتاب پیش ما حذف شده از کتاب دوازدهم.

مرسی دوست عزیز راهنماییت مفید بود.

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amir.Reza نمایش پست ها
      سلام , ببینید من خودم نظام جدیدم و خیلی بحث با بچه های نظام قدیم سر زیست داشتیم , ژنتیک و ژنتیک جمعیت محاسباتی نظام جدید نداره و کنکور هم سوالی نمیده (نداد) , یک سری مباحث مشابه و یک سری متفاوت , مثلا هر دو گروه فنیل کتنوری رو دارن , بعد نظام قدیم مثلا دیستروفی عضلانی داره ما رنگ ذرت که یک صفت چنو جایگاهی با 27 تا ژنوتیپ هست رو داریم و ازش امسال سوال هم طرح شد , قدیم مثلا میتوز و میوز جدا یک فصل بوده اما در جدید هر دو در یک فصل اند , مثلا میتوز نظام جدید نسبت به قدیم حتی یک مرحله اضافه تر هم داره , کتاب نظام قدیم گسترده تره ولی مباحث رو خیلی سطحی گفته , نظام جدید خیلی عمیق گفته , اصلا گوارش و جدب نظام جدید با قدیم قابل مقایسه نیست , نظام جدید بسیار سنگین تر شده اما در ژنتیک بیشتر تست ها به سمت پیدا کردن ژنوتیپ مادر و پدر از روی فرزند یا بالعکس رفته و احتمال نداریم!
      ممنون دوست عزیز
      جواب سوالمو گرفتم

14. Top | #14
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      اگر پست منو با دقت میخوندی متوجه میشدی که به علت چند سال دور بودن از جو کنکور؛ من بدون هیچ قضاوتی راجع به نظام قدیم و جدید سوال پرسیدم و اون چیزی که برداشت خودم بوده رو پرسیدم که آیا برداشتم درست بوده یا خیر؟ و هیچ حرفی راجع به اینکه کدوم آسونه و کدوم سخته و سنجش با شما فامیله یا با ما نزدم!!
      پ.ن اگر نمیتونید سوالی رو که موضوع تاپیک هست رو پاسخ بدید باور کنید مجبور به نظر دادن و مزه پروندون هم نیستید
      راستش من وقتی این کامنت رو نوشتم ، پستتون رو تا آخر خوندم و متوجه نشدم که چندسال از تحصیل دور بودید چون نگفته بودید . در ضمن من جوابتون رو در قسمت قرمز رنگ دادم اگر خونده باشید

در ضمن شما باید به دو دلیل به من حق بدید ...

یک این که از وقتی کتاب دوازدهم منتشر شده و حتی پیش از اون ، هزارتا پست برای مقایسه این دو نظام در این درس خاص ارسال شده که شما میتونستید با یک سرچ کمتر از یک دقیقه ای اطلاعات لازم رو پیدا کنید و همچنین با چنین نتایجی رو به رو میشدید
      %DA%98%D9%86%D8%AA%DB%8C%DA%A9.pngکه البته من سرچ کردم و بر حسب اتفاق پست های قبلی شما رو در این مورد دیدم%DA%98%D9%86%D8%AA%DB%8C%DA%A92.png

به این ترتیب پاسخ دو بند اولتون رو دریافت کردید و بی شک از کامنت اول من سوء برداشت شده . امیدوارم این کامنت هم سوال های هردوی ما رو حل کرده باشه . باز هم اگر کتابی رو کامل خوندید و برداشت جدیدی داشتید سعی میکنم با کمال احترام یا جواب ندم و مزه نپرونم یا مثل الان، کاملا جدی پاسختون رو بدم .. موفق باشید

احمق آن کسی ست که برای باور خود ، دنبال دلیل است ...
      و احمق تر کسی ست که عمر اش را صرف باور دیگران کند!

ویرایش توسط shaqayeq.mousavi : 05 مرداد 1398 در ساعت 06:06

15. Top | #15
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      سلام دوستان
      فصل 6 - تقسیم یاخته 79
      ژنتیک سلولی ( تقسیم سلولی و ..) با کمی تغییرات نسبت به قدیم ، دارای محتویات یکسان اند ... ولی توی گامت زایی در قسمت تولید مثل انسان ، تغیرات جزئیش یجورایی مهم میشه
      ژنتیک مندلی در حد مفاهیم دارند و حالا برخی کتابا ژنتیک بیماری انسانی رو هم میذارند ولی در حد مسائل امتحان نهایی ... اما در کنکور صرفا باید از روی احتمالات و مفاهیم سوال بدند ( مثلا تشخیص نوع بیماری ژنتکی در فرزندان و...)
      دودمانه هم بطور کلی حذف شده براشون
      انواع آمیزش ها ( گل میمونی و جدول مندل و ...) توی کتابشون هستش که امسالم سوال ژنتیک گیاهی بر اساس همین مفاهیم ژنتیک مندلی باید حل میشده ولی با دونستن اطلاعات چرخه گیاهی از سال یازدهم شون
      ژنتیک جمعیت نظام قدیم تقریبا حذف شده ... فقط یه سری مطالب کلی و مفاهیم (جهش و رانش و شارش و.. بعلاوه امیزش همسان پسندانه و... ) با فصل تکامل نظام قدیم ادغام شده و سال دوازدهم میخونند بچه ها ...
      یه سری اطلاعات که قدیم در فصل 5 سوم میخوندیم ( ساختار dna و ..) و پیش نیاز پروتئین سازی بود ، بچه های جدید در درس 1 دوازدهم قبل از پروتئین سازی میخونند ...

در کل ژنتیک شون در ژنتیک سلولی مولکولی خلاصه میشه که سال یازدهم و دوازدهم میخونند ...

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن