خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 45
    1. Top | #16
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      سلام و وقت بخیر.
      واسه شیمی, پیش و پایه همشون مبتکران اوکین. بجز سال 3 که خیلی سبز بهتره.
      در کنارش حتما موج آزمون هم کار کنین.
      در ضمن, نیازی نیس که کل درسنامه رو بخونین! درسنامه رو صرفا گفتمم قبلا...همون فرمول هاش + 2 3 تا از مثال های اولیه اش(برای روشن شدن موتورتون) بخونین. کافیه!
      در صورت تمایل برای "مشاوره خصوصی" پیام بدین.

مصاحبه کنکور:
      http://forum.konkur.in/thread64595.html

2. Top | #17
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط WickedSick نمایش پست ها
      سلام و وقت بخیر.
      واسه شیمی, پیش و پایه همشون مبتکران اوکین. بجز سال 3 که خیلی سبز بهتره.
      در کنارش حتما موج آزمون هم کار کنین.
      در ضمن, نیازی نیس که کل درسنامه رو بخونین! درسنامه رو صرفا گفتمم قبلا...همون فرمول هاش + 2 3 تا از مثال های اولیه اش(برای روشن شدن موتورتون) بخونین. کافیه!
      سلام . به نظرتون عیبی نداره که شیمی رو از سال پیش شروع کنیم به جای سال اول؟(البته با رعایت پیش نیازا)
      مثلا من فیلمای آقای آقاجانی رو میبینم (هرچند برای نظام قدیمه ) اول جدول تناوبی دوم اعداد کوانتومی و بعدش یهو رفته سراغ سینتیک... یعنی ترتیب عجیب غریبی داره ....

احمق آن کسی ست که برای باور خود ، دنبال دلیل است ...
      و احمق تر کسی ست که عمر اش را صرف باور دیگران کند!

3. Top | #18
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط shaqayeq.mousavi نمایش پست ها

سلام . به نظرتون عیبی نداره که شیمی رو از سال پیش شروع کنیم به جای سال اول؟(البته با رعایت پیش نیازا)
      مثلا من فیلمای آقای آقاجانی رو میبینم (هرچند برای نظام قدیمه ) اول جدول تناوبی دوم اعداد کوانتومی و بعدش یهو رفته سراغ سینتیک... یعنی ترتیب عجیب غریبی داره ....
      سلام
      ببین راستش اوکی نیس. من خودم موافقش نیستم!
      واسه شیمی تو باید یه سری چیزا رو بدونی.
      از شیمی 2 فصل 1: تقریبا هیچی نیاز نیس. پایه محسوب نمیشه اونقدر.
      شیمی 2 فصل 2: بازم پایه خاصی نیاز نداره. فقط جدول تناوبی, اونم گروه های اصلی رو حفظ باشید. احتمالا بدرد میخوره. حفظ کردنشون گلابیه واقعا..سر واژه سازی یا هرجور که خودتون راحت تریذد. واسه 18 گروه اصلی.
      شیمی 2 فصل 3: اون جدول که ظرفیت یون ها رو گفته رو حتما بخونین.
      از فصل 4 و 5ش هم چیز خاصی نیاز نیس.

اینا پایه کل شیمی حساب میشن! اصلا شما هرجایی برید اینا به دردتون میخورن و نیازن..
      حالا در مورد ترتیب..
      من خودم قلم چی, سالی که کنکور دادم, اول زوج کتاب سال سوم رو ورداشتم. و بعدش سال دوم.
      چرا؟ اولا که سال سوم استوکیمتری داشت که شدیدا مهم بود. دوما اینکه سال دوم مطالبش فرار بود و بهتر بود نزدیک تر به کنکور میخوندم.
      و همزمان هم باهاش, پیش دانشگاهی رو میبردم جلو.
      در صورت تمایل برای "مشاوره خصوصی" پیام بدین.

مصاحبه کنکور:
      http://forum.konkur.in/thread64595.html

4. Top | #19
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط WickedSick نمایش پست ها
      سلام
      ببین راستش اوکی نیس. من خودم موافقش نیستم!
      واسه شیمی تو باید یه سری چیزا رو بدونی.
      از شیمی 2 فصل 1: تقریبا هیچی نیاز نیس. پایه محسوب نمیشه اونقدر.
      شیمی 2 فصل 2: بازم پایه خاصی نیاز نداره. فقط جدول تناوبی, اونم گروه های اصلی رو حفظ باشید. احتمالا بدرد میخوره. حفظ کردنشون گلابیه واقعا..سر واژه سازی یا هرجور که خودتون راحت تریذد. واسه 18 گروه اصلی.
      شیمی 2 فصل 3: اون جدول که ظرفیت یون ها رو گفته رو حتما بخونین.
      از فصل 4 و 5ش هم چیز خاصی نیاز نیس.

اینا پایه کل شیمی حساب میشن! اصلا شما هرجایی برید اینا به دردتون میخورن و نیازن..
      حالا در مورد ترتیب..
      من خودم قلم چی, سالی که کنکور دادم, اول زوج کتاب سال سوم رو ورداشتم. و بعدش سال دوم.
      چرا؟ اولا که سال سوم استوکیمتری داشت که شدیدا مهم بود. دوما اینکه سال دوم مطالبش فرار بود و بهتر بود نزدیک تر به کنکور میخوندم.
      و همزمان هم باهاش, پیش دانشگاهی رو میبردم جلو.
      آها اگر اینطور باشه که خیلی خوبه چون من هفته پیش این پیش نیازا رو خوندم . راستش علت این که من همه اش فکر میکنم با شیمی مشکل دارم اینه که هر معلمی دیدم میگفت شیمی رو از دهم شروع کنید برید جلو ، منم هی سال دهم (دوم قدیم) رو میخونم متنش یادم میرفت ( شیمی ما داستان زیاد داره) وگرنه با حل مسئله مشکلی ندارم.

مرسی

5. Top | #20
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات

آها اگر اینطور باشه که خیلی خوبه چون من هفته پیش این پیش نیازا رو خوندم . راستش علت این که من همه اش فکر میکنم با شیمی مشکل دارم اینه که هر معلمی دیدم میگفت شیمی رو از دهم شروع کنید برید جلو ، منم هی سال دهم (دوم قدیم) رو میخونم متنش یادم میرفت ( شیمی ما داستان زیاد داره) وگرنه با حل مسئله مشکلی ندارم.

مرسی
      حفظیات شیمی روبذارآخرابخون فعلا تمرکزت روحلیات ومفهومیات باشه.
      وَلَا يَحْزُنْكَ قَوْلُهُمْ إِنَّ الْعِزَّةَ لِلَّهِ جَمِيعًا هُوَ السَّمِيعُ الْعَلِيمُ ﴿۶۵﴾

و گفتارشان تو را غمگین نکند
      زیرا همه عزت و توانمندی برای خداست
      او شنوا و داناست .

6. Top | #21
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      یه نگاهی به فار هم داشته باشین

7. Top | #22
      mlt
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Parla11 نمایش پست ها

الگو رو شنیدم اوکی نیس.
      بازرگان خیلی سنگینه. میمونه فیلش... دیدیش؟
      میکرو میگی اوکی نبود.
      میمونه خیلی سبز.

چقدر خوب راهنمایی میکنم
      اواسط مرداد نسخه واجب شیمی بازرگان میاد که میشه تک جلدی سبکتر میشه

8. Top | #23
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام...
      این اندوه بزرگ شیمی نظام جدید رو چیکار باید کرد؟؟؟

یک نوع کتاب شیمی معرفی کنید که قصه نگفته باشه ... من کتاب شیمی گاج میکروطبقه بندی رو دارم و کاملا اعصابمو بهم ریخته ... فقط دهم و یازدهمش باهم 1040 صفحه دارن و بخشی از تستاش از داستانای غیر شیمی کتابه که اعصابمو داغون کرده ( البته اینو بگم که تستای با کیفیت هم زیاد داره)

به یک کتاب خیلی شیمی محور و جمع و جور و دوست داشتنی نیازمندیم که مسلط به دو زبان شیمی و فارسی باشد ....

اگر میشناسید معرفی کنید

Parla11@
      مهروماه کم حجم و خوب بود
      تالیفی ها و کنکور ها رو جدا کرده بود
      تعداد تستاش هم نجومی نبود

9. Top | #24
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Parla11 نمایش پست ها

من یعنی میخواستم میکرو شیمی بگیرم
      بازرگان هم برا دهم و یازدهم هر کدوم دو جلدی نوشته. نمیدونم چه فکری کرده هر چی میخونم تموم نمیشه:/
      قراره تک جلدی بشه

10. Top | #25
      کاربر نیمه فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات

ببین تقریبا همه شیمی وصله به هم ، شما حتی با مطالعه پیش نیاز هم به نظر من اماده مطالعه سطح های بالاتر نیستی ، شما در حقیقت فقط این پیش نیاز ها رو حفظ کردی و شاید هم به زور کارتو راه بندازه اما خیلی زود فراموششون میکنی ، شما اول از همه نیاز داری به یه درک بالایی از شیمی پایه برسی ، نمی دونم نظام قدیمی یا جدید منظور من اول از همه دوم دبیرستاته بعد سوم ، بدون این ها به هیچ عنوان نمی تونید چیزی از پیش بفهمید ، من پیشنهاد میکنم تا میتونید پایه ی شیمی تون رو قوی کنید ، اگه پایه ی قوی ای داشته باشید شما در آینده خیلی کارتون ساده تر میشه و فصل های سنگینی مثل اسید و باز رو خیلی راحت میتونید درک کنید ، همونطور که گفتم نمی دونم نظام قدیمید و یا جدید و درباره کتاب های نظام جدید شیمی اطلاعی ندارم اما طبق تجربه خودم که نظام قدیمم درک شیمی فقط و فقط با مبتکران ممکن میشه (با روش های دیگه راه بسیار دشواری خواهید داشت)
      ویرایش توسط Amirhossein10 : 03 مرداد 1398 در ساعت 05:08

11. Top | #26
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amirhossein10 نمایش پست ها
      ببین تقریبا همه شیمی وصله به هم ، شما حتی با مطالعه پیش نیاز هم به نظر من اماده مطالعه سطح های بالاتر نیستی ، شما در حقیقت فقط این پیش نیاز ها رو حفظ کردی و شاید هم به زور کارتو راه بندازه اما خیلی زود فراموششون میکنی ، شما اول از همه نیاز داری به یه درک بالایی از شیمی پایه برسی ، نمی دونم نظام قدیمی یا جدید منظور من اول از همه دوم دبیرستاته بعد سوم ، بدون این ها به هیچ عنوان نمی تونید چیزی از پیش بفهمید ، من پیشنهاد میکنم تا میتونید پایه ی شیمی تون رو قوی کنید ، اگه پایه ی قوی ای داشته باشید شما در آینده خیلی کارتون ساده تر میشه و فصل های سنگینی مثل اسید و باز رو خیلی راحت میتونید درک کنید ، همونطور که گفتم نمی دونم نظام قدیمید و یا جدید و درباره کتاب های نظام جدید شیمی اطلاعی ندارم اما طبق تجربه خودم که نظام قدیمم درک شیمی فقط و فقط با مبتکران ممکن میشه (با روش های دیگه راه بسیار دشواری خواهید داشت)
      شیمی اول ما سال دهمه که به این صورته هر 2 فصل شیمی پایه شما شده یه فصل از شیمی ما ... و هر فصلی شامل شیمی و داستان های زندگی ( مثل بالا رفتن امید به زندگی در جوامع امروزی) هست. که این بخش داستان مانندش خیلی عذاب آوره وگرنه همونطور که بالا تر گفتم من با خود بخش شیمی پایه مشکلی ندارم ... ( خداییش آدم کتابای شیمی شما رو میبینه عاشق شیمی میشه .. یکم تاریخچه علمی گفته که حداقل به شیمی ربط داره کتاب ما که خیلی مزخرفه) این بخش هایی هم که آقای توفیقی گفتن من هم قبلا تست زدم و مفهومشو درک کردم ( منظورم از اینکه هی یادم میره، بخش داستانه )
      علت این که گفتم از پیش شروع کنم اینه ؛ این فصل ها رو حدود 1 ماه قبل امتحان دادم و به خوبی توی ذهنم هستن . مثلا همین اسید و بازی که شما میگید رو بلدم و به خوبی درک میکنم و همینطور فصلای بعدش رو ....( بالاخره باید فرقی بین منی که این درسا رو 8 ماه خوندم با کسی که این فصلا رو تازه میخواد شروع کنه باشه یا نه؟)

12. Top | #27
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      واقعا اندوه بزرگی هست فکر کنم باید بذاریم بازرگان تک جلدیش رو منتشر کنه ببینیم چه جوری میشه

این بازرگان از زمان ناصر الدین شاه کتاب کنکوری می نوشته
      !Impossible is just a big word thrown around by small men who find it easier to live in the world

13. Top | #28
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      up

14. Top | #29
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      دوستان شیمیو باید چه کرد واسه کسی که تو این درس افتضاحه

15. Top | #30
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Panizz نمایش پست ها
      دوستان شیمیو باید چه کرد واسه کسی که تو این درس افتضاحه
      من درسنامه مبتکران خوندم با تست iq
      60 زدم که البته درصد شاخی هم نیست

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)