خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 24
    1. Top | #1
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات

خ.د.ایران : داوطلبان نظام قدیم و یک مشکل جدید (!)

تاریخ انتشار: پنجشنبه 27 تير 1398 - 15:01
      کد خبر: 320355
      کنکور سراسری 98 با هشتگ «نه به تراز مشترک» دوباره خبرساز شد؛
      داوطلبان نظام قدیم و یک مشکل جدید
      هر چند کنکور 98 با تمام اعتراضات در مورد زمان برگزاری و یا تاثیر معدل بر آزمون در نهایت برگزار شد اما به نظر می رسد حواشی آن هنوز ادامه خواهد داشت. این بار داوطلبان نظام قدیم به اطلاعیه جدید سازمان سنجش پیرامون نحوه محاسبه تراز داوطلبان اعتراض دارند.

به گزارش خبرنگار صنفی-آموزشی «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ حواشی کنکور سراسری 98 حتی پس از برگزاری آن در تیر ماه همچنان حواشی خود را حفظ کرده است. این بار هشتگ «نه به تراز مشترک» از طرف داوطلبان نظام قدیم کنکور خبر از حاشیه ای دیگری در مورد کنکور 98 می دهد.
      ماجرا از این قرار است که امسال به دلیل ورود داوطلبان نظام آموزشی جدید به صف داوطلبان کنکور سراسری، سازمان سنجش برای کنکور سراسری دو نوع سوال و بر اساس سیستم آموزشی نظام جدید و نظام قدیم طراحی کرد. اما ماجرا انجا حاشیه دار می شود که سازمان سنجش آموزش کشور در اطلاعیه در 20 تیر ماه اعلام کرد: «هر چند سوالات در دو نظام متفاوت طراحی شده است، اما سوالات طوری طراحی شده است که سطح دشواری یکسانی دارند، به ویژه اینکه از مباحث مشترک دو نظام آموزشی قدیم و جدید (6-3-3)، سوال یکسان طرح شده است. لذا تراز نمرات خام آزمون، به صورت کلی در هر درس و گروه با هم محاصبه خواهد شد و نمرات هر نظام به صورت جداگانه تراز نمی شود.»

اطلاعیه سازمان سنجش پیرامون تراز مشترک دو نظام اموزشی جدید و قدیم
      همین موضوع باعث شده است تا داوطلبان نظام قدیم در اعتراض به نحوه محاسبه تراز علمی خود دست به اعتراض بزنند. برخی از داوطلبان با گذاشتن هشتگ هایی مانند «نه به تراز مشترک» نسبت به تراز مشترک گرفتن این داوطلبان با داوطلبان نظام جدید اعتراض کنند. اهمیت این مسئله آنجا بیشتر می شود که به دلیل متفاوت بودند سوالات عملا هم تراز گرفتن سوالات شبهه دار شده است. از طرفی در نظر سنجی انجام شده در سایت «کانون فرهنگی آموزش» داوطلبان نظام قدیم نسبت به داوطلبان نظام جدید بیشتر معتقد هستند که سوالات انها سخت بوده است.

نظرسنجی از داوطلبان نظام جدید درباره سطح دشواری فیزیک در آزمون سراسری 98

نظرسنجی از داوطلبان نظام قدیم درباره سطح دشواری فیزیک در آزمون سراسری

یکی از داوطلبان نظام قدیم پیرامون تفاوت سوالات گفت:«سازمان سنجش برای داوطلبان هر گروه سوالات جداگانه طرح کرده و بعضی مباحث مشترک هم سوالات یکسان طرح کرد. در دروس عمومی مشکل زیادی برای داوطلبان وجود نداشت اما در دروس اختصاصی مشکل بزرگی رخ داده است. در درس ریاضی 27 تست و در درس فیزیک هم 27 تست مشترک طرح شده اما این تست های مشترک گرایش زیادی به کتب نظام جدید آموزشی داشتند و به عبارتی از فعالیت ها و تمارین کتاب داوطلبان نظام جدید طرح شدند و برای این گروه آسان تلقی می شوند در حالی که داوطلبان نظام قدیم به شدت تاکید دارند که این سوالات برای انها سخت بوده و این یک ناعدالتی است.»

او گفت:«سازمان سنجش که قبلا با اطلاعیه هایی بسیار مبهم طوری وانمود کرده بود که قرار است به هر گروه از ترازها و محاسبات پیچیده آماری مقایسه ای عادلانه انجام شود طبق اطلاعیه جدید می خواهد به هر دو گروه یک تراز مشترک بدهد که این یک ناعدالتی بزرگ محسوب می شود و داوطلبان نظام قدیم را بسیار نگران کرده و حتی دبیران مطرح کنکور هم به این موضوع اعتراض دارند.»

نظر سنجی از داوطلبان نظام جدید درباره سطح دشواری ریاضی در آزمون سراسری 98

نظر سنجی از داوطلبان نظام جدید درباره سطح دشواری ریاضی در آزمون سراسری

از طرفی دیگر یکی از داوطلبان نظام قدیم در گفت و گویی با اشاره به متفاوت بودن منابع درسی گفت:« قطعا زمانی که شرایط این دو گروه از داوطلبان با هم مساوی نبوده، هم‌ترازشدن‌شان مشکلاتی را ایجاد می‌کند و قطعا سنجش آنها در شرایط یکسان به ضرر هر دو طیف از داوطلبان تمام می‌شود. شما تصور کنید در درسی مانند زیست‌شناسی در رشته علوم تجربی داوطلبان نظام قدیم باید کتاب 660 صفحه‌ای را می‌خواندند، اما داوطلبان نظام جدید با کتاب 460 صفحه‌ای روبه‌رو بودند و این یک نمونه برای عدم‌یکسان بودن شرایط داوطلبان کافی است.»

همه این مسائل باعث شده است تا هم تراز قرار دادن دو نظام جدید و قدیم مورد اعتراض داوطلبان نظام قدیم قرار بگیرد. یکی از داوطلبان پیرامون خواسته داوطلبان نظام قدیم از سازمان سنجش گفت: «ما می خواهیم سازمان سنجش به هر گروه تراز جداگانه ای اختصاص دهد تا حق کسی ضایع نشود.»

باید دید سازمان سنجش برای رفع مشکل حدود 50 درصد از شرکت کنندگان در آزمون سراسری چه برنامه ای خواهد داشت.

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      واقعا سنجش باید یه راهی رو پیدا کنه که در حق نظام قدیما ظلم نشه چون اگه الانم خیلی صدای بچه ها درنیاد بعد از نتایج در میاد مخصوصا کسایی مثل من که امسال دومین کنکورشون بوده و واقعا حداقل حق این رو داشتیم که واسه بار دوم وقتی زحمت میکشیم نتیجه تلاشمونو ببینیم واقعا خواسته زیادی نیست ما دفعه پنجممونم نیست که کنکور میدیم که بخوان بگن همون سالای قبل قبول میشدید مشکل خودتونه
      چون واقعا مگه میشه دو داوطلب با کتابای متفاوت اموزش متفاوت سوالات اکثرا متفاوت فقط بر اساس درصد رقابت کنن؟
      یه راه اماری باید وجود داشته باشه که عدالت رو برقرار کنه
      امیدوارم سنجش برای این "باید دید سازمان سنجش برای رفع مشکل حدود 50 درصد از شرکت کنندگان در آزمون سراسری چه برنامه ای خواهد داشت."یه برنامه ای داشته باشه و کاری کنه هر کس به حق خودش برسه

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      بچه های نظام قدیم که تهران هستید برید پیش اعضای کمیسیون آموزش مجلس(به خصوص آقای حاجی بابایی) و موضوع رو پیگیری کنید. من اگه تهران بودم خودم حتما میرفتم.
      حتی سازمان سنجش هم برید.

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MOHAMAD HOSSEIN نمایش پست ها
      بچه های نظام قدیم که تهران هستید برید پیش اعضای کمیسیون آموزش مجلس(به خصوص آقای حاجی بابایی) و موضوع رو پیگیری کنید. من اگه تهران بودم خودم حتما میرفتم.
      حتی سازمان سنجش هم برید.
      به شدت بهت توصیه میکنم برای گرفتن حقت رو هیچکسی حساب باز نکن. چون ممکنه در آینده شکستهای بزرگی از این حساب باز کردن رو دیگران بخوری.
      یه روزو مشخص کنین همه بلندشید برین حقتونو بگیرین.
      اگه الان میخواستی بری دانشگاه ثبت نام کنی می گفتی فلانی چون تهرانی برو برای من ثبت نام کن.

خشم بیش از حد گرفتن وحشت آرد و لطف بی وقت هیبت ببرد.
      نه چندان درشتی کن که از تو سیر گردند و نه چندان نرمی که بر تو دلیر شوند.

درشتی و نرمی به هم در به است .......چو فاصد که جراح و مرهم نه است

درشتی نگیرد خردمند پیش ..............نه سستی که ناقص کند قدر خویش

نه مر خویشتن را فزونی نهد ..............نه یکباره تن در مذلت دهد

شبانی با پدر گفت: ای خردمند ...........مرا تعلیم ده پیرانه یک پند

بگفتا: نیکمردی کن نه چندان..............که گردد خیره گرگ تیز دندان
      ویرایش توسط sina_u : 27 تیر 1398 در ساعت 18:52

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sina_u نمایش پست ها
      به شدت بهت توصیه میکنم برای گرفتن حقت رو هیچکسی حساب باز نکن. چون ممکنه در آینده شکستهای بزرگی از این حساب باز کردن رو دیگران بخوری.
      یه روزو مشخص کنین همه بلندشید برین حقتونو بگیرین.
      اگه الان میخواستی بری دانشگاه ثبت نام کنی می گفتی فلانی چون تهرانی برو برای من ثبت نام کن.

حق با شماست. من هم برای یه هفته دیگه برنامه دارم برم ولی میترسم تا اون موقع دیر شده باشه.
      خواهشا بچه های تهران تو خونه نمونید.:troll (16)::troll (16):
      دیدن نماینده های مجلس کار سختی نیست.

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      حق با شماست. من هم برای یه هفته دیگه برنامه دارم برم ولی میترسم تا اون موقع دیر شده باشه.
      خواهشا بچه های تهران تو خونه نمونید.:troll (16)::troll (16):
      دیدن نماینده های مجلس کار سختی نیست.
      اینکار تنها با نامه بازی حل نمیشه.
      چون اینا دورتون زدن هر کسی بهشون اعتراض کتبی کنه میگن بهشون گفتیم 80 درصد سوالات مشترکه و ...

اینکار فقط با حضور فیزیکی در سازمان سنجش اونهم جمعی حل میشه.
      نماینده و .. رو ببینین ولی حتما جمعی نه فردی برین سنجش برای مطالبه حقتون چون تکی اصلا آدم حسابتون نمیکنن.

بهترین کار اینه یه تاپیک بزنین همینجا قرار بگذارید هر چه سریعتر تا قبل از اومدن نتیجه چند هزار نفری برین اونجا تجمع کنین و فشار بیارین وگرنه یه سال دیگه باید عمرتونو پشت کنکور تلف کنین.

خشم بیش از حد گرفتن وحشت آرد و لطف بی وقت هیبت ببرد.
      نه چندان درشتی کن که از تو سیر گردند و نه چندان نرمی که بر تو دلیر شوند.

درشتی و نرمی به هم در به است .......چو فاصد که جراح و مرهم نه است

درشتی نگیرد خردمند پیش ..............نه سستی که ناقص کند قدر خویش

نه مر خویشتن را فزونی نهد ..............نه یکباره تن در مذلت دهد

شبانی با پدر گفت: ای خردمند ...........مرا تعلیم ده پیرانه یک پند

بگفتا: نیکمردی کن نه چندان..............که گردد خیره گرگ تیز دندان

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      محاصبه؟
      Responsible for the MEMEs of the association

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات

کسانی که نسبت و ضع موجود اعتراض دارند باید مستقیما تشریف شون رو ببرن سازمان سنجش
      در غیر اینصورت اعتراضات غیرحضوری و مجازی و شبه مجازی شما هیج اهمیت و فایده ای نداره و نخواهد داشت
      بدرود

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      زمین شناسی نظام جدیدو دیدید من پرسیدم گفتن فقط یازدهمشون داره اونم 7 فصل ابکی
      حالا زمین ما خودش یه پا زیست واسه خودش بقیه درسام که بقیه میدونن خدایی بی انصافیه
      یعنی معدل تاثیر مستقیم بدن انقد داوطلبا قدیمی نابود نمیشن که تراز مشترک
      انگار هممون قراره برسیم طبقه 20 فقط جدیدا با اسانسور ما با پله بعد میگن تعداد طبقات برای جفتتون یکی هست دیگه

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      دلتون به نماینده و فلان خوش نکنین !!
      مثل قضبه تعویق که خودم پیگیرش بودم
      یه سری نامه بازی و تذکر
      اخرشم هیچی به هیچی
      حتی به سبطی هم دل خوش نکنین

11. Top | #11
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      حتی سازمان سنجش هم برید.
      همین اقای حاجی بابایی عزیز این ششمواورد گند زد به همه چی

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      موضوع تعویق خیلی با این موضوع فرق میکنه.
      الان همه فک میکنن سطح سوالات یکی بوده با توجه به اطلاعیه ی سازمان سنجش.
      باز هم خواهش میکنم یه جای ناامیدی مجلس برید.

13. Top | #13
      کاربر حرفه ای

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نمیفهمم چرا همش یه عده بحث مسخره تعویق پیش میکشن این موضوعش کاملا حقه سنجش میگه سطح سوالات یکسان بوده که دروغ ساله و یه بچه دبستانی هم شکل سوالا ببینه متوجه میشه سعی کنین امتیاز همسانسازی ترازا بگیرین کاملا ممکنه

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سنجش اصلا براش اهمیتی نداره در حق گروهی ظلم بشه!!
      این در طول چندین سال اثبات شده ،حداقل برای شخص بنده

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad1397 نمایش پست ها
      نمیفهمم چرا همش یه عده بحث مسخره تعویق پیش میکشن این موضوعش کاملا حقه سنجش میگه سطح سوالات یکسان بوده که دروغ ساله و یه بچه دبستانی هم شکل سوالا ببینه متوجه میشه سعی کنین امتیاز همسانسازی ترازا بگیرین کاملا ممکنه
      مخاطبتون منم دیگه
      یه عده ؟؟؟؟

تعویق هم دست سنجش بود

Ok برین دست به دامن نماینده ها بشین ببینم چه گلی به سرتون میزنن

مشتاقانه منتظرم

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن