خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11
    1. Top | #1
      همکار سابق انجمن
      مدیر برتر

نمایش مشخصات

##مولف فیزیک گاج و یه درآمد باور نکردنی ##

فعال‌ترين سهامدار حقيقي بورس يك استاد كنكور و المپياد فيزيك است كه200 ميليارد تومان سهام را مديريت مي كند و با سرمايه شخصي 100ميليون توماني، سهامدار 100 شركت بوده و سالانه 15 ميليارد تومان گردش مالي دارد. وي بورس ايران پول سازترين بازار دنيا مي داند، در عين حال از انتقاد به برخي نارسايي‌ها نيز چشم پوشي نمي كند.

بهروز نادري نژاد يكي از سهامداران حقيقي است كه به گفته خودش يكبار هم به تالار حافظ نيامده اما درعوض سهام بيش از 100 شركت بورسي را در سبد سهام خود جاي داده و حتي در مدت فعاليت حرفه اي 9-8 ساله خود موفق به جذب سرمايه هاي ايرانيان مقيم كشورهاي خليج فارس نيز شده است. اين سهامدار كه علاوه بر مديريت مالي يك شركت خصوصي مدرس كنكور فيزيك است، بورس و بازار سهام را به مثابه آزمون كنكور مي داند كه پيش بيني در آن نقش بسزايي دارد. نادري نژاد كه به گفته خودش با 100 سهم متفاوت گردش سالانه 15 ميليارد توماني دارد بر روال گذشته و حال بازار سهام انتقاداتي دارد اما بر اين باور است كه بورس از زمان مديريت سال 84 با شرايط بسياري بهتري اداره مي شود. يكي از آروزهاي اين سهامدار حقيقي كه بورس ايران را پولسازتربن بورس دنيا مي داند، نگارش كتابي از روي تجارب و يافته هاي چند ساله و در اختيار گذاشتن آن براي همه سهامداران است .نادري نژاد اميدوار است با بهبود فرهنگ سهامداري روزي همه يرانيان سهامدار شوند

حالا گفتگوی جالب با این دبیر فیزیک کنکور!!!!!!

چطور شد بازار سهام را انتخاب كرديد و وارد اين بازار شديد؟
      سال72-71 و اوايل دوران دانشجوي ام با 19 - 18 سال سن بود كه يكي از دوستان وارد بازار سهام شده بود و از اين بازار تعريف مي كرد. من هم اول ديد منفي داشتم چون شنيده بودم بورس همه زندگي‌ها را بر باد داده و قمار بازي است و ... اما بهرحال حدود 8 - 7 ميليون تومان سرمايه داشتم

اين حجم از سرمايه را آن هم در سن 19 - 18 سالگي آن دوران چطور به دست آورديد؟
      از همان سال‌هاي اول دانشجويي در آموزشگاه‌هاي متعددي به تدريس دروس كنكور مشغول بودم و درآمد نسبتا خوبي داشتم. آن زمان از طريق يكي از شركت‌هاي تعاوني آپارتماني را جنوب تهران پيش خريد كرده بودم كه حدود 9 - 8 سال طول كشيد تا به ما تحويل دهند .اما در برابر ارزش20 ميليون توماني واحد آپارتماني ما آن هم در طول 9 - 8 سال ، دوستم كه در بورس سرمايه‌گذاري كرده بود ميلياردر شده بود. اصلا آدم ديگري شده بود.

رشته‌ تحصيلي شما چه بود و در چه شركتي كار مي كرديد و مي‌كنيد؟

مـهندسي طراحي فرايـند و مديرمالي يك شركت خصوصي. چـون با شركت‌هاي وابسته به رشـته كاري‌ام مانند پتروشيمي ها، پالايشگاه‌ها، نفت و مواد شيميايي و شوينده‌ها مرتبط بودم ، اطلاعات سود و زيانشان را پيگيري كردم و وارد بازار شدم. الان روزانه سه چهار ساعت بر روي سايت‌ها مطالعه مي‌كنم و به حدود 10 شركت هم اطلاعات خريد مي دهم. من مدرس كنكور و المپياد هم هستم. از اين لحاظ كارم هم دائما پيش‌بيني است. مؤلف كتاب‌هاي فيزيك. و مدرس اين درسم.

مگر چند جا كار مي‌كنيد؟
      سه روز در هفته آموزش دارم، سه روز هم در كار بورس و شركت هستم اما هر روز بدون استثنا از 20ساعت تا 24 بازار را تحليل مي‌كنم

يعني به نوعي مشاوره؟
      بله. شركت‌هايي كه خواهان سرمايه‌گذاري هنگفتي در بازار سهام هستند ما به آنها مشاوره مي‌دهيم

اولين سهامي كه خريداري كرديد يادتان هستيد؟
      حدود سال 80 يا 81 بود كه يكي از سهامداران توصيه كرد براي خريد سهام يك شركت سرمايه‌گذاري. آن موقع سرمايه اوليه ام حدود 800 هزار تومان بود و نمي‌دانستم كه بايد سبد سهام بدهم. ظرف دو سه سال قيمت سهامي كه خريداري كرده بودم به شدت افت كرد از حدود و 600 - 500 تومان هر سهم آن موقع به 150 تومان در دو سه سال پيش رسيد. با اين اتفاق ضرر خيلي زيادي دادم و پولم نصف شد تا اينكه از اين سهم خارج شدم . در اين اثنا پول جديدي تزريق و سعي كردم تنوع سهام را بيشتر كنم يعني 10 سهم ديگر هم خريداري كردم.

در اين مدت چه مقدرا پول وارد بازار كرديد؟
      حدود سه چهار ميليون تومان

آيا سرمايه مازادتان بود؟
      بله . پس‌انداز حقوق‌ام بود. به هر حال ضمن مطالعه دقيق و بررسي‌هاي مالي شركت‌ها از هر سهمي كه 40 - 30 درصد سود مي‌كردم سريع مي‌فروختم و در عوض سهامي كه افت زيادي كرده بود را مي‌خريدم.

از كلاس‌هاي آموزشي هم استفاده كرديد؟
      نه از طريق سايت‌هاي آموزشي و تالارهاي گفت‌وگو آخرين وضعيت بازار و شركت‌ها را رصد مي‌كردم. اين را هم بگويم كه تا حال يكبار هم تالار حافظ نرفته‌ام و حضور فيزيكي نداشته‌ام. نمي‌دانم اين تالار چگونه است.

آيا شركتي هم تاسيس كرده‌ايد يا در همان شركتي كه كار مي‌كنيد، مديريت سبد سهام مي‌كنيد؟
      در همان شركتي كه در صنعت تجهيزات فعال است اين تيم را تشكيل داده‌ايم.

روش خريد و فروش‌تان چگونه است و بر چه مبنايي معامله انجام مي‌دهيد؟
      در يك سبدگرداني مناسب ، سرمايه را بايد به 4 قسمت كرد .مثلا اگر10 ميليون تومان سرمايه در دست باشد بايد يك چهارم سرمايه براي ديدگاه بسيار بلند مدت و مثلا 3 ساله كنار گذاشت و اقدام به خريد به اصطلاح سهام مرده اي كرد كه الان در برابر ارزش دارايي‌هايي مثلا 300 توماني هر سهم داراي قيمت 50 توماني در تابلو هستند. يك چهارم ديگر را براي سرمايه‌گذاري ميان مدت و بخش ديگر را هم براي شركت‌هايي كه تازه از مجمع آمده و با كاهش قيمت مواجه شده‌اند. يك چهارم آخر هم براي كوتاه مدت و دوره يكماه بايد كنار ‌گذاشت.

حال با توجه به تجربه 9 ساله‌اي كه داريد آيا مايل هستيد كه در ديگر بورس‌ها هم فعاليت كنيد؟
      من ديگر بورس‌ها را هم بررسي كرده‌ام اما بورس خودمان را پول‌ساز‌ترين و بهترين بورس دنيا مي‌دانم. چون فكر مي‌كنم اققصاد ايران پر رونق‌ترين اقتصاد دنيا است و اگر كسي شامه اقتصادي داشته باشد مي‌تواند به خوبي از مزاياي اين اقتصاد استفاده كند. به شخصه 15-14 ايراني سرمايه‌گذار مقيم كشورهايي چون آمريكا و انگيس را مي‌شناسم كه در برابر وضعيت نامناسب اقتصاد جهان حاضرند در ايران سرمايه‌گذاري كنند. اگر سازمان بورس با همكاري وزارت امور خارجه برنامه‌اي براي جلب ايرانيان مقيم كشورهايي چون تركيه و امارات داشته باشد، شايد باورتان نشود كه حدود 30 ميليارد دلار را مي‌توان به اقتصاد كشور تزريق كرد

فكر مي‌كنيد تا چه زمان در بورس فعال باشيد؟ آيا تا آخر عمرتان همچنان در اين بازار پر افت و خيز و پيچيده حضور خواهيد داشت ؟
      واقعيت اين است كه پدرم بازنشسته بود و هم اكنون چندين خانواده از اقوام با حقوق بازنشستگي هستند كه اگر سهام و بورس نبود الان زندگي‌شان فلج بود. به همين علت صرف سود و زيان به اين بورس نگاه نمي‌كنم. آرزويم اين است كه روزي به جايگاهي برسيم كه بازار سالمي داشته باشيم. خيلي برايم دردناك است كه در مجمع شركتي مديرعاملي بگويد در برابر تحقق سود 40 توماني، 13 ريال سود توزيع مي‌كنيم و در برابر اين تصميم سهامداري را ببنيم با رنگ و رخ پريده. اينگونه اتفاقات برايم دردناك‌ترين خاطره بورس است. براي همين دوست دارم قوانيني گذاشته شود كه منافع سهامداران خرد را تامين كند. چون سهامدار حرفه‌اي همه راه و چاه‌ها را مي‌داند. اصلا يكي از پيشنهاداتي كه دارم اين است كه شركت بيمه‌اي براي بيمه كردن سهام سرمايه‌گذاران خرد ايجاد شود.

زماني كه وارد كار تدريس كنكور شدم دوست داشتم كتاب فيزيكي بنويسم كه هر دانش‌آموزي در هر جاي ايران كه باشد بتواند با خواندن آن بيش از 90 درصد را بزند. الان هم دوست دارم در آينده كتابي در رابطه با روش‌هاي علمي خريد و فروش بنويسم تا سرمايه‌گذاران با مطالعه آن كمترين ضرر و بيشترين سود را داشته باشند. دوست دارم يك شركت مشاوره‌اي داشته باشم تا به همه سرمايه‌گذاران حقيقي مشاوره بدهم. اميدوارم روزي برسد كه هر ايراني يك سهامدار حرفه‌اي باشد تا اقتصاد ما شفاف‌تر از هميشه باشد.

درپایان این رو هم بگم این مصاحبه رو خبرگزاری فارس از استاد نادری نژاد کرده بود منم سعی کردم تا اونجا که ممکنه خلاصه اش کنم ___این هم تعجبی نداره که ایشون وارد بورس شدنه چون اگه ما دور و بر خودمون هم بگردیم دبیر های کنکوری زیادی رو میبینیم که چندین شغل برای خودشون دارن و از راه های مختلف درآمدزایی میکنن و فقط ایشون نیستن!!!

فعلن ...!!!
      ویرایش توسط پاپا پوریا : 03 مهر 1392 در ساعت 20:27

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام کسی کلاساشا میره

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      کسی کلاسا اینا نمیره

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      دمش گرم .ن.ش جونش .مث بعضی ها نی که ملت رو بچاپن .داره نونه فکرشو میخوره .ولی خداییش کتاب بسیار بسیار خفنی هم نوشته .خیلی خوشحال شدم که همچین گردش مالی عظیمی داره .حقشه

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      بورس چیز خیلی باحالیه .... یکم زرنگ باشی خیلی میتونی پول دربیاری ! نوش جونش / خوش حال شدم

هرروزی که بهترازروزهای قبلت باشه،تکه ای ازپازل رویاهای توست که سرجاش قرار میگیره، سعی کن هرروز بهترازروزقبل باشی تاپازل رویاهات روهرچه سریعتر کامل کنی

Sina
      CEO of Iramrich

by the way here's my channel : @MrRich

ویرایش توسط SonaMi : 09 مهر 1393 در ساعت 23:27 دلیل: میتونی رو نوشته بودم میتونم !

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      کسی کلاسا اینا نمیره

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      نوش جونش، خدا بیشترش کنه واسش

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط poorya94 نمایش پست ها
      کسی کلاسا اینا نمیره
      من امروز عصر ساعت چهار باهاش كلاس دارم چطور؟

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      به قول بچه ها نوش جونش .تو بورس فعالیت کرده درآمد میلیاردی داره

*looking for..
      **in niz bogzarad

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      ولي جالبه تو سن ما ك بوده هشت نه تومن پس انداز شخصي داشته!

11. Top | #11
      کاربر اخراجی

Romantic
      نمایش مشخصات
      حلـــــــــــــا لش ! از مسعودی که با اون ریخت و قیافش بهتره

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن