خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 6 از 6 نخستنخست ... 56
    نمایش نتایج: از 76 به 82 از 82
    1. Top | #76
      کاربر باسابقه

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      فیزیک: اراده آهنین و تلاش بی وقفه

سلام، فکر نمیکنم اینجا افرادی باشن که بخوان ریسک کنن برن سمت رشته فیزیک اما به اختصار توضیحاتی میدم خدمتتون

میشه گفت رشته فیزیک جذاب ترین و پایه ای ترین رشته ی علومه (همینطور هم میشه گفت ریاضی صرفا نقش ابزار رو داره)
      علمی که انتها نداره و هر لحظه ممکنه اتفاقی رخ بده که جهان رو دگرگون کنه، همینطور که پلانک نوبلیست زمانی که قصدش رو برای تحصیل فیزیک آشکار کرد بقیه با توجه به اینکه دیگه پایه های فیزیک استوار شده و ظاهرا کار بزرگی نمیشه توی فیزیک انجام داد سعی کردن منصرفش کنن اما پلانک خودش شد اون انقلابی بزرگ و پدر معنوی مکانیک کوانتومی و شد چراغ راه فیزیک قرن بیسستم...

مقدمه بالا رو صرفا گفتم تا بدونید علم انتها نداره، این داستان احتمالا توی بقیه رشته ها هم صادقه، با ترس اینکه نمیشه کار خاصی کرد از علاقه تون صرفنظر نکنید!

خب. برگردیم سر فیزیک اول یه مقدار راجع به دروسی که میخونید بگم خدمتتون
      توی سال اول بجز یکی دوتا درس تقریبا 95 درصد درس ها با تمامی رشته های مهندسی مشترکه و هدف بالا بردن اطلاعات دبیرستانه
      میشه گفت فیزیک تازه از ترم سوم شروع میشه و یهو درصد سختی درس ها حداقل 60 درصد افزایش پیدا میکنه و از این ترم به بعد شاید دیگه خیلی از همکلاسیاتون رو توی بعضی از کلاس های ترم بعد نتونید ببینید!
      ترم 3 و 4 سخت ترین ترم های تحصیلتونه
      اما اگر دووم بیارید از ترم 5 به بعد دوباره میشه نفس راحتی کشید...
      رفته رفته درس ها براتون آسون تر و قابل فهم تر میشه چون به میران قابل توجهی درس های مختلف باهم همپوشانی دارن و اگر به همین نسبت توی ترم های قبل ضعف داشته باشید همینطور تا ترم های آخر باهتون میاد.
      دو ترم آخر هم که تقریبا در تسخیر درس های اختیاریه که با گرایش های مختلف آشنا میشید.

*توی فیزیک به شدت استاد مهمه. نقش استاد توی یادگیری شما بسیار قابل اهمیته پس سعی کنید دانشگاه های سطح بالاتری انتخاب کنید (ترجیحا دانشگاه های شهر تهران)
      *بازار کار به شدت ضعیف به این دلیل که توی ایران به رشته های پایه ای اهمیتی داده نمیشه. کار هست اما نه برای همه. یا باید بسیار عالی باشی یا ایده مناسبی داشته باشی و خودت کاری شروع کنی یا در بهترین حالت تا دکترا پیش بری و بشی استاد دانشگاه.
      البته که کسی که میره سمت علوم باید به پیشرفت علم کمک کنه و پژوهشگر باشه. یعنی در خدمت علم. که متاسفانه این کارها تو ایران درآمد نداره.
      *ریاضیات به شدت مهم و اساسیه و باید سطح قابل قبولی توی اون داشته باشید(نمره و قبولی به کنار هرچقدر که فهمتون از ریاضی بیشتر باشه به همون نسبت فهم بهتری توی فیزیک دارید)
      *در پایان به نظرم اگر قراره که یک مدرک بگیرید و قاب کنید و بزنید به دیوار و میخواید صرفا یک مدرک داشته باشید من با تمام سختیا فیزیک رو پیشنهاد میدم چون توی مسیر پر خطرش ذهنتون به حد قابل توجهی رشد میکنه و دیدتون به دنیا کاملا عوض میشه.

جهت سوالات تخصصی تر و هر نوع پرسش درباره فیزیک میتونید پیام بدید.

2. Top | #77
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      آقا دارو چطوره؟یه دانشجوی دارو یکم بیاد یه توضیح بده درباره وضعیت الانش

3. Top | #78
      کاربر نیمه فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      اگه میخوای مهاجرت کنی کارشناسی بخون، بعد دکترا سخته اپلای کنی.
      Responsible for the MEMEs of the association

4. Top | #79
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      up
      +
      فکر کنم الان موقع مناسبیه برا تحقیق در مورد رشته ها.

کسی هست در مورد رشته اعضا مصنوعی و پروتز دندان . بینایی سنجی اطلاع داشته باشه؟بخصوص دو تای اولی. چندان اطلاعات کاملی ازش ندارم

ویرایش توسط ha.hg : 16 تیر 1401 در ساعت 15:18

5. Top | #80
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ha.hg نمایش پست ها
      up
      +
      فکر کنم الان موقع مناسبیه برا تحقیق در مورد رشته ها.

کسی هست در مورد رشته اعضا مصنوعی و پروتز دندان . بینایی سنجی اطلاع داشته باشه؟بخصوص دو تای اولی. چندان اطلاعات کاملی ازش ندارم
      من یه سری اطلاعات جامع دارم جمع اوری میکنم وی سری چیزام ازپارسال میدونم اگه خدابخوادازهفته دیگه میخوام راجب بعضی رشته هاچنتاتاپیک بزنم ولی اگه دونستنشون مهمه خصوصی توضیح میدم برات❤🙂

6. Top | #81
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      میخواد رقیبش نشی. زیاد اهمیت نده

7. Top | #82
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Daghon
      نمایش مشخصات
      سلام علیکم . بنده حقیر چگونه میتوانم این تاپیک را سیو بنمایم؟؟ اگر کسی اطلاعی دارد یاری برساند
      " دردا که بپختیم در این سوز نهان
      وان را خبر از آتش ما نیست که خامست "

صفحه 6 از 6 نخستنخست ... 56

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن