خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 5 از 6 نخستنخست ... 456 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 61 به 75 از 82
    1. Top | #61
      کاربر نیمه فعال

Romantic
      نمایش مشخصات
      اگه خانواده پول‌داری دارین و یه زندگی آروم و بی‌دردسر می‌خواین برین داروسازی
      اگه سخت‌کوش و جاه‌طلب‌ین و پرستیژ براتون مهمه برین پزشکی
      اگه می‌خواین به‌ترین انتخاب دنیا رو داشته باشین هم برین دندان : ) شایداز دور جذاب به نظر نرسه اما واقعا هم دوران دانشجویی خیلی بهتری داره هم وضع شغلی مناسب‌تری.
      هرگز فراموش نکن که «چه‌کسی» هستی؛ چون"دنیا" فراموش نمی‌کنه. /

«رندی» دیدم نشسته بر خنگ زمین
      نه کفر و نه اسلام، نه دنیا و نه دین
      نه حق، نه حقیقت، نه شریعت نه یقین
      اندر دو جهان که را بود زهره این

2. Top | #62
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط V_buqs نمایش پست ها
      بعد کنکور میبینید پزشکی قبول نمیشید هی تخریب میکنین میگید همش پزشکی نیست و اونایی که پزشکی خوندن بدبختن الان و ...

موقع عید داشتید میشه نمیشه میکردید و دنبال حداقل درصد قبولی بودید

واقعا دنیای عجیبیه

البته اینم بگم اینارو برید به مامان باباتون بگید که چیزی بهتون نگن نه به این بچه ها

موفق باشید
      ببین رفیق مشخصه هیچی از متون تاپیکو نخوندی
      یه چیز دیگه هم مشخصه اینکه میخوای خودشیرینی کنی بقیه بگن اوفففف اینو چه باحاله
      یه موضوع دیگه اینکه هرکسی حق داره هرچیزیو انتخاب کنه
      مثلا من به شخصه پرستاریو دوست دارم ولی اگه رتبم به پزشکی یا دندون پزشکی بخوره حتما انتخابشون میکنم
      اگه کمی درک کنی متوجه میشی اکثرا از دوران راهنمایی تو آرزوی پزشکی بودیم که اومدیم رشته تجربی ولی بعدا هدفامون شاخه دار شدن
      شما خودتم تو همین دسته ای، شماهم هدف مشخصی نداری، شما هم از این اتفاقات ناراحت و سرخورده ای ولی به جای اینکه از صحبت دیگران که برای یکی مثل خود شما دارن نوشته میشن استفاده کنی اومدی یه پیام پست کردی که نشون میده چقدر مغرور و بیخودی
      این تاپیک ایجاد شده تا یکی مثل من و شما ازش استفاده کنیم نه اینکه این چرت و پرتارو تحویل این افراد بدی
      درضمن
      موفق باشی

3. Top | #63
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ممنون ازت @a.h.d گل اتفاقا میخواستم فوریت رو یه تاپیک معرفی براش بزنم
      اولی حرفی که دربارش میتونم این یه شغل ترکیبیه
      هیچ شغلی تو دنیا نیس که بتونه ترکیبی از مسئولیت یه پزشک ، زحمت پرستار ، مهارت راننده فرمول یک ، حوصله یک روانشناس و مدیریت یک مدیر رو یکجا داشته باشه جز رشته فوریت های پزشکی
      در مورد این رشته باید بگم این رشته تا پارسال کاردانی بود و برای رفتن به کارشناسی باید تو ازمون کاردانی به کارشناسی شرکت کنی و با توجه به ترازی که میاری تو یکی از دانشگاه ها بری کارشناسیشو بخونی البته خیلیم نیاز به رفتن به کارشناسی نداره چون حتی با کاردانی هم بازار کار خوبی داره و درامدشم بد نیست ولی از امسال قرار شده یسری دانشگاه های محدود مستقیما کارشناسی این رشته رو بپذیرن
      این رشته تا پارسال تک جنسیتی بود و فقط اقایون جذب میشدند ولی ازامسال قرار شده 30 درصد ظرفیت خانوم ها هم جذب بشن که به احتمال زیاد تو دیسپچ مشغول بشن نه نیروی عملیاتی
      یه توضیح کلی درمورد رشته بدم
      فرض کنیم خدای ناکرده یکی از اشنایان شما دچار مشکلی شدند که اورژانس پزشکی محسوب میشه و اگه تا چند دقیقه بعد این مشکل رفع نشه حیات بیمار به خطر می افته اولین کاری که شما میکنید به 115 زنگ میزنید و یه اپراتور به شما جواب میده و از شما میپرسه موضوع چیه این قسمت اسمش دیسپچ یا اتاق فرمانه که اکثرا خانوم های رشته پرستاری توش کار میکنن و شاید جدیدا خانوم های رشته فوریت و بر اساس الگوریتمی که اموختن و پروتکل های افلاینی که پیش روشون هست تشخیص میدن موضوع مربوط به اورژانسه یا خیر
      اگر تشخیصشون مثبت بود بعد از قطع تماس با کاربر یه تماس با پایگاه میگیرن و از اینجاست که کار ما شروع میشه
      ما بعنوان تکنسین فوریت پزشکی و خط اول درمان با استفاده از یک کد ( که میتونه امبولانس ، موتورلانس یا هلیکوپترلانس باشه ) به ادرسی که کاربر میگه مراجعه میکنیم و پس از رسیدن مجموعه تشخیص درمان و دارو رو اجرا میکنیم یعنی اصول پایه پزشکی و بیمار رو به بیمارستان برای ادامه درمان و بخش مراقبت میرسونیم
      ادامه تحصیلی رشته : راستش این رشته از سال 1383 و به همت دانشگاه مشهد ایجاد شده و رشته نویی هستش ولی اینده شغلی و تحصیلی بالایی داره چون قراره به زوی طبق اخبار رسیده از رییس اورژانس کشور فوریت پزشکی از دانشکده پیراپزشکی جدا بشه و یه دانشکده جدا برای خودش بشه که نیاز به هیئت علمی فراوان هم داره ولی فعلا تا کارسناسی با اسم رشته فوریت هست و البته ارشد تا 3 سال اینده ایجاد میشه ولی دوستان برا ادامه تحصیل میتونن ارشدشون رو پرستاری اورژانس بخونن که خیلی رشته پردرامد و پرطرفداری هست و دکتری شون هم در زمینخه پرستاری ها بگذرونن
      درامد : فعلا درامد ها بدین صورته که تو شهرستان ها پایه حقوق برای کسی که با مدرک کاردانی استخدام بشه 3 میلیون و 700 هزار که با اضافه کار و کارانه به 5 میلیون میرسه به ازای ده شیفت در ماه ( کار ما 24/48 عه یعنی یک روز کار میکنی و دو روز استراحت پس درامد به ازای ده روز کار 5 میلیون ) و برای کسی که با مدرک کارشناسی استخدام بشه پایه حقوق چهار و نیم میلیونه که با اضافه حقوق و کارانه به 6 میلیون میرسه البته تو تهران یک تا دو میلیون بالای این حقوقه
      بهترین دانشگاه ها هم میشه به دانشگاه مشهد و تهران بعنوان دانشگاه تیپ یک و کرج و شاهرود بعنوان تیپ دو در مقطع کاردانی و کرج یزد و شیراز در مقطع کارشناسی اشاره کرد

4. Top | #64
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خب واقعا دم استارتر گرم که ایدش خیلی خیلی کمک کنندس.
      ولی خب همه بچه ها تجربی ان. ریاضی هم مطئنن داریم.
      اگر دوستان بیان درباره رشته مهندسی کامپیوتر، علوم کامپیوتر و مهندسی برق صحبت کنن ممنون میشم.

5. Top | #65
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      یه موضوعیه خیلی ذهنمو مشغول کرده امیدوارم کمکم کنید
      بین علاقه به پزشکی و مهاجرت با داروسازی کدوم رو انتخاب میکنید؟؟
      این علاقه ای که میگم تا به حال چند تا تست دادم و اکثرا تیپ شخصیتیم رو متناسب دونستن
      از یه طرف از اواسط نوجوونی تا به حال به مهاجرت علاقه داشتم و دارم

پ.ن:سختی های دوتاشم تا حد زیادی میدونم و نیازی به گوشزدشون نیست(غربت و شیفت شب و سختی و... هنه اینا رو میدونم و قبولشون کردم)‌
      بودن یا نبودن
      مسئله اینست...

6. Top | #66
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      بچه ها ممنون از اطلاعاتتون....ولی همه یا ۳ رشته اول و گفتن یا پرستاری هوشبری اتاق عملو....در صورتی ک کسی مثل من ک رتبش بین این رشته هاس خیلی سردرگم تره....اگه کسی اطلاعاتی از اعضا مصنوعی و گفتار درمانی و کاردرمانی و شنوایی سنجی داره هم یه توضیحی بده....ممنون
      یِکی هَست اون بالا کِ خالِصانه باهاته

7. Top | #67
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام
      ممنون بابت پست خوبت@a.h.d

رشته علوم تغذیه
      تازه ترم 2 رو تموم کردم و نمیتونم کامل این رشته رو توضیح بدم
      و از مزایا و معایب بعد تحصیلش بگم ولی یکی از رشته هایی هست که رقابت بالایی توش هست نه تنها بین همکار و فارغ التحصیل های این رشته بلکه بین کسایی که این رشته رو نخوندن و دارن تو اینستا میلیونی از طریق رژیم نویسی درامد کسب میکنند
      نکته ای که باید بهش توجه کنید اینکه کسایی که بدون تحصیل میتونن چنین درامدی داشته باشند پس حتما با پشتکار و هوش تجاری و کلامی و تلاش و پشتکار میشه به درامد های خیلی خیلی بالایی از این رشته کسب کرد
      یکی از خوبی های این رشته اینکه با مدرک کارشناسی هم حق مطب به شما د
      اده میشه و شماره نظام پزشکی میدن که یه مزیت فوق العادست
      حاشیه این رشته متاسفانه زیاد داره و الان با اینکه ترم دو هستم ولی این مشکلات رو خیلی دیدم ، اینده رشته میتونه خییییلی خوب باشه یا اوضاش بدتر شه ، همه چی بستگی به این چند ماهه اینده داره که با مسئولینی که در برد این رشته هستند چه رفتاری خواهد شد
      پرستیژ این رشته در صورتی که ویژگی هایی که گفته باشم رو داشته باشید فوق العاده بالاست و تا مقطع دکترا هم میتونید ادامه بدید و بشید متخصص تغذیه و phd و ...
      اگه سوالی بود در خدمتم

8. Top | #68
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط B_m10m_O نمایش پست ها
      اگه خانواده پول‌داری دارین و یه زندگی آروم و بی‌دردسر می‌خواین برین داروسازی
      اگه سخت‌کوش و جاه‌طلب‌ین و پرستیژ براتون مهمه برین پزشکی
      اگه می‌خواین به‌ترین انتخاب دنیا رو داشته باشین هم برین دندان : ) شایداز دور جذاب به نظر نرسه اما واقعا هم دوران دانشجویی خیلی بهتری داره هم وضع شغلی مناسب‌تری.
      ببخشید دندون از دور جذاب به نظر نمیرسه؟!
      بذار بقیه خوش بگذرونن وقتی داری سخت تلاش میکنی
      بذار بقیه بخوابن وقتی داری کار میکنی
      تفاوت ها بالاخره مشخص میشه

9. Top | #69
      کاربر نیمه فعال

Romantic
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط irani7878 نمایش پست ها
      ببخشید دندون از دور جذاب به نظر نمیرسه؟!������
      برای بعضیا این‌طوریه.
      مثلا اون ایده‌ی قهرمانانه "نجات جان بیمار" و "کشف بزرگ علمی" و "کارهای خفن پژوهشی" که تو رویاهای دانش‌آموز-ترمک وجود داره، کمتر با رشته‌ای مثل دندان پزشکی هم‌بسته‌ست. تصوری که بیش‌تر ناشی از بی تجربگی و تجربه نکردن فضای دانشگاهه.
      هرگز فراموش نکن که «چه‌کسی» هستی؛ چون"دنیا" فراموش نمی‌کنه. /

«رندی» دیدم نشسته بر خنگ زمین
      نه کفر و نه اسلام، نه دنیا و نه دین
      نه حق، نه حقیقت، نه شریعت نه یقین
      اندر دو جهان که را بود زهره این

10. Top | #70
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      آپ
      به نظرم چیزای خوبی تو این تاپیک بود اطلاعات خوبی داشت.
      خود را به زندگی سپرده ام.
      فقط شروع به تلاش کرده ام.
      همین.

11. Top | #71
      کاربر نیمه فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      موضوع تاپیک و اطلاعات درونش به شدت مناسبه این موقع از سال هستش ، مرسی از دوستمون که آپ کرد تاپیک رو .
      اما میخوام درمورد دامپزشکی صحبت کنم ، رشته ای که خیلیا بهم گفتن انتخابش نکنم خیلیا هم موقع انتخابش از بین شنوایی سنجی و کار درمانی و سایر پیرا پزشکی ها پشتم بودن و دلمو گرم کردن ....
      رشته طول تحصیلش ۶ ساله ، دروس علوم پایش مشابه پزشکیه تقریبا ، ترم ۵ آزمون پیش درمانگاهی میدی و از اون به بعد هم دروس کاربردی میشه ....
      به جرعت میتونم بگم یکی از سه رشته ای هستش که اگه به کار با حیوانات علاقه نداشته باشی نابود میشی درونش ... اما اگه هم علاقه داشته باشی واقعا نه تنها با کار بلکه با زندگیت هم عشق میکنی ، متاسفانه این رشته توی ایران مسئولین درست درمونی نداره ! اما با علاقه و هدفمند مطالعه کردن میتونی یه فکری به حال خودت بکنی....
      کسی سوالی داشت درخدمتم

12. Top | #72
      کاربر برتر
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      Up
      سلام رفقا
      رفقای گل دانشجو اگر مایل هستید اینجا از رشته تحصیلی تان و تجاربتون برای ما بگین
      تا
      رفقامون که می خوان انتخاب رشته کنند با آگاهی بیشتری وارد رشته مدنظرشون بشن

انشاءالله که مفید واقع بشه...

عباس معروفی:

ما نسل بدبختی هستیم ؛
      دستمان به مقصر اصلی نمیرسد ،
      از همدیگر انتقام میگیریم !!

13. Top | #73
      کاربر برتر
      کاربر فعال

نمایش مشخصات

اگر هم بتونین از دانشگاهتون، خوابگاهاش و شهری که تحصیل میکنین بگین که دیگه دمتون حسابی گرم

عباس معروفی:

ما نسل بدبختی هستیم ؛
      دستمان به مقصر اصلی نمیرسد ،
      از همدیگر انتقام میگیریم !!

ویرایش توسط A.H.D : 11 مرداد 1400 در ساعت 05:38

14. Top | #74
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط A.H.D نمایش پست ها

اگر هم بتونین از دانشگاهتون، خوابگاهاش و شهری که تحصیل میکنین بگین که دیگه دمتون حسابی گرم
      این خیلی خوبه ولی به نظرم یه تاپیک جداگانه ای میخواد براش
      معرفی رشته جدا معرفی دانشگاه هم جدا
      ?why do we fall
      so that we can learn
      to pick ourselves
      up

15. Top | #75
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      اینکه بخوای یک شهر-رشته-دانشگاه-خوابگاه، رو از نظر یک نفر که یک دانشگاه بوده و یک خوابگاه بوده قضاوت کنی کار اشتباهیه. کاملا بستگی به نحوه دید داره، و حتی نحوه پیش رفتن اون فرد و خیلی چیزای دیگه.
      اما اگه تجربه شخصی بخواین:
      رشته من پزشکیه، و ترم ششم هنوز(البته تموم دیگه، میرم ترم هفت).
      پزشکی چند دوره داره، علوم پایه(درمورد سلول و فیزیولوژی و این صحبتا میخونین) فیزیوپات(درمورد پاتولوژی = عدم عملکرد صحیح ارگان های بدن میخونین، همون بیماری میشه) استیجر و اینترن(که دیگه وارد بخش و بیمارستان و کشیک و ...میشید)
      . بعدش هم اگه مازاد یا بین الملل نباشین، باید طرح برید که اونم بستگی داره کجا میفتین.
      در کل بعضی دانشگاه ها 13 ترمه، بعضی 14 و بعضی 15. عموما شما باید روی 14 ترم (=7 سال) حساب کنین، بدون احتساب طرح و تخصص و ... البته.

سه آزمون داره، یکیش ازمون علوم پایه که بعد از اتمام علوم پایه ازتون گرفته میشه.
      یکی ازمون پِرِه اینترنی، که از اسمش مشخصه قبل از دوره انترنی هست.
      و سومی هم تخصص

از مزایاش بگم خب اون ثبات کاری هست، که به احتمال بیشتری شاغل میشی.حالا اون پرستیژ و این صحبتا هم هست هرچند من خیلی روی اونا مانور نمیدم و عقیده دارم همه رشته ها محترمن به یک اندازه. درمورد مطالب کامل میخونین و خیلی جنرال و دقیق میخونین، اینجور نیست که یک موضوع رو همینجور بخونین و رد کنین اینقدر یک چیز رو بهتون میگن و جنبه های مختلفش رو میگن که مجبور میشین از بر شین.(البته این شمشیر دولبه اس، واقعا ممکنه اذیت هم کنه!)

معایب هم بگم: آینده کاری رو بخوام متصور شم، مثل همه رشته های دیگه ایران وضعیت چندان منسابی نداره. یعنی اون گل و بلبلی نیست که فک میکردین(میکردیم). اونقدر حقوق خاصی نداره که بخوای بگی "فرق داره" با بقیه، واقعا نه.خیلی معمولیه.
      خیلی مهمه که بدونین درسته همه رشته ها سنگینن، ولی این یه چیز دیگس تمایلی به توضیح دادن با توجه به جو فعلی فروم ندارم، ولی اگه خواستین هم میتونین بپرسین.
      15 ترم واقعا از ترم یکش فشار بسیار زیادی وارد میشه بهتون. که صد البته اگر علاقه داشته باشین فشارش خیلی کمتر حس میشه براتون.
      در کل بهتون پیشنهاد میکنم اگر که علاقه دارین، وارد رشتش شین که شیرینه و خیلی خوبه. ولی اگه علاقه تون حتی از 9/10 هم کمتره، واردش نشین که خیلی سخت و طاقت فرساس.
      (من دید منفی بهتون ندادم، من خودمم الان راضی هم نسبتا. فقط دید کلی رو براتون گفتم)
      در صورت تمایل برای "مشاوره خصوصی" پیام بدین.

مصاحبه کنکور:
      http://forum.konkur.in/thread64595.html

صفحه 5 از 6 نخستنخست ... 456 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن