خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 6 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 82
    1. Top | #16
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Unfriendly نمایش پست ها
      سلام
      مرسی بابت توضیحات
      ولی از نظر من چندین نقد به این متن وارده...

درحالت کلی هرکس اعتقاد داره رشته خودش سخت ترینه و ... (همونطور که هرکسی رو میبینی میگه سالی که ما کنکور دادیم بدترین سال کنکور بود )

دربحث علوم پایه بی شک سبک ترین علوم پایه رو تو رشته های دکتری پیوسته دندون داره.
      بخوام مثال بزنم در مورد درس فیزیولوژی ، بچه های پزشکی حدود 9 واحد ، بچه های دامپزشکی 10-12 واحد (بسته به چارت دانشگاه) و بچه های دندون 6 واحد درسی دارند.
      یا در مورد آناتومی که بچه های پزشکی دگیر اناتومی کل بدن ، بچه ها دامپزشکی اناتومی مقایسه ای که طی ان باید اناتومی چندین گونه حیوانات را یاد بگیرند و بچه های دندانی که تمرکزشون صرفا روی اناتومی فک و صورت است...
      یا درس های سنگین حفظی بچه های دارو...

در انتهای پیامتون هم حرفتون برام خنده دار بود.
      در حد یک معاینه ساده؟! شما یک سر به بچه های پزشکی بزنید و کشیک های وحشتناک سنگینی (بعضا دیدم که بعد از 30-40 ساعت طرف تازه مرخص میشه و میاد خونه که دوباره از فرداش همین آش و همین کاسه... ) که توی انترنی میدن رو ببینید و فشار و استرسی که روشونه .
      یا شما ی نگاه به بچه های بخش ارژانس بندازید بعدش از کار انجام دادن و استرس صحبت کنید.
      توی پزشکی شما با جون یک ادم سر و کار دارید نه صرفا سلامت دندان ، پس مشخصه که سطح فشار ها زمین تا آسمون اختلاف داره.

ممنون

تو علوم پایه آناتومی عمومی میخونیم و کلا درسا دیگه اش هم درباره کل بدنه.

اون معاینه هم برا فارغ تحصیلا گفتم....یه پزشک عمومی رو با یه دندونپزشک مقایسه کردم.

من نگفتم دندون سختتر از پزشکیه....هر رشته سختی های خودشو داره.

اگر اخبار دندانپزشکی رو ببینید مفهمید حتی با یه تزریق بی حسی ساده هم چندین بیمار مخصوصا اطفال زیر دست دندانپزشکان مرده اند!

درباره دام هم که اصلا حرفی نزدم و درباره ش نمیدونم.
      ویرایش توسط Noo$hin : 27 تیر 1398 در ساعت 13:47

2. Top | #17
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط V_buqs نمایش پست ها
      بعد کنکور میبینید پزشکی قبول نمیشید هی تخریب میکنین میگید همش پزشکی نیست و اونایی که پزشکی خوندن بدبختن الان و ...

موقع عید داشتید میشه نمیشه میکردید و دنبال حداقل درصد قبولی بودید

واقعا دنیای عجیبیه

البته اینم بگم اینارو برید به مامان باباتون بگید که چیزی بهتون نگن نه به این بچه ها

موفق باشید
      لطفاً این بحث رو به حاشیه نبر واقعا کافیه تو تاپیک های دیگه جا برای این حرفاتون هست.

دوستان کلاً درباره ادامه تحصیل داروسازی در خارج از کشور اطلاعات زیادی در دسترس نیست کسی تجربشو داشته با بقیه هم به اشتراک بگذاره؟؟

3. Top | #18
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Noo$hin نمایش پست ها
      زهرا آذین

داروسازی
      دانشگاه شهید بهشتی
      ورودی سال 92

یه دید کلی که متأسفانه وجود داره راجع به دارو اینه که مثلا پزشکی خیلی سخته و طول میکشه و اینا، پس بریم دارو! ولی متاسفانه یا خوشبختانه اصلاً اینجوری نیست! حجم درس ـا واقعاً زیاده و حتی شاید درس ـای خوندنی ش از پزشکی هم بیشتر باشه. کسی که دارو رو انتخاب می کنه باید واقعاً با علاقه بیاد تا بتونه موفق باشه.
      ولی برای کسی که این رشته رو دوست داره، مخصوصا اگه به مباحث شیمی علاقه داشته باشه، واقعا دوست داشتنی ه و جای پیشرفت داره. به نظر من این رشته خیلی جای کار داره و اگه کسی واقعاً علاقه مند باشه، جا برای تحقیق و پژوهش خیلی بازه. مخصوصاً بعد از تخصص.

دانشجوهای داروسازی بعد از دوره عمومی دو راه دارن: یا اینکه مدرکشونو بگیرن و برن تو داروخانه ها مشغول بشن و به عنوان مسئول فنی کار کنن. یا برن تخصص بگیرن و تو حوزه تخصصی خودشون فعالیت کنن.
      کارهایی که الان تو ایران برای داروسازا وجود داره،علاوه بر داروخانه،اکثراً توی کارخونه ها و شرکت های دارویی ه. کارخونه ها بخش های مختلفی دارن (کنترل کیفیت، تحقیق و توسعه، بازاریابی، مسئولیت فنی و...) که تقریباً تو همشون داروسازا نقش دارن. مخصوصا تو بخش تحقیق و توسعه جا برای تحقیقات بیشتر هست. البته در مورد جزئیات کار و اینکه چقدر واقعا داره تو هر کدوم این بخش ـا کار میشه اطلاعات زیادی ندارم.
      داروسازهای بالینی هم توی بیمارستان کار می کنن و برنامه ی دارویی بیمارا رو تنظیم و نظارت می کنن و بهشون مشاوره دارویی میدن.
      در مورد خارج از کشور هم اطلاع دقیقی ندارم.

سیما طلایی

داروسازی
      علوم پزشکی همدان - واحد بین الملل
      ورودی سال 92

میشه گفت کسایی که نه خیلی دنباله درس حفظی مثل دروس پزشکی هستن نه درسای مهندسی طور میتونه بهترین گزینه باشه به شرط اینکه قدرت تحلیل بالایی داشته باشن و البته علاقه به شیمی! خیلی از دروس داروسازی با رشته های پزشکی و دندون تا علوم پایه یکی هستن مثل فیزیولوژی، آناتونی که البته نه به تفضیل اون ۲ رشته دیگه، ویروس شناسی باکتری شناسی انگل شناسی و .... تفاوت اصلی توی درس های شیمی آلی و تجزیه تا علوم پایه است و بعد از علوم پایه که کاملا مسیرشون جدا میشه و میفته تو مسیر فارماکولوژی و سیوتیکس که درواقع همون دارو شناسی و سم شناسی هستن. اینجا دیگه باید آماده بود برای حجم عظیمی از اطلاعات دارویی از فرمول شیمیایی و روش ساخت آزمایشگاهی و اثرات فیزیولوژیک. از شیرینیای این رشته آزمایشگاشو نباید فراموش کرد مخصوصا آزمایش روی موش و رت و ساخت دارو که وااققعااا لذت بخشه.

این رشته هم مثله بقیه رشته های دکترای حرفه ای در حاله اشباع شدنه ولی میشه گفت که درحاله حاضر ۸۰ درصد فارق التحصیلان مشغول به کار میشن که اکثرشون در داروخونه ها جذب میشن و سایرین توی شرکت های دارو سازی یا لوازم آرایشی بهداشتی که بستگی به مدرکتون و تخصصتون داره.
      درمورد بازار کار رشته در خارج از ایران اطلاعات چندانی ندارم ولی میدونم که برای ادامه تحصیل تو این رشته تو کشور های دیگه راه سختی مثل پزشکی و دندون پزشکی ندارین اطلاعاتی که من خودم دارم درمورد کشور استرالیا اینه که مدرک داروسازی ایران رو قبول دارن ولی قبل از ادامه تحصیل ازتون ازمون گرفته میشه و با توجه به سطحتون براتون قبل از شروع دوره جدید یه دوره آموزشیه فشرده میذارن.

ازونجایی که من واحد بین الملل علوم پزشکی همدان میخونم گفتم که بد نیس درمورد هزینه ش هم اطلاعاتی بهتون بدم:
      هزینه به این شکل بود امسال که طبق نامه ای که از وزارت خونه ابلاغ شده هر واحد دروس اختصاصی حدود ۴۰۰ تومن و آزمایشگاه ۵۰۰ تومن و هرواحد عمومی ۳۵۰ تومن هست که اگه هر ترم رو ۲۰ واحد درنظیر بگیریم یچی حول و حوش ۸ تا ۱۰ میلیون در میاد که هرسال ممکنه کمی افزایش داشته باشه.
      دیدگاهی که خیلی ها درباره بین الملل دارن ماله ۴ . ۵ سال پیشه و دیگه رونق نداره.و باید بدونین الان خیلی از بچه ها با رتبه های ۳۵۰۰ و ۴۰۰۰ قبول شدن و کم تر دیدم کسی با رتبه ی بیشتر از ۷۰۰۰ قبول شده باشه. بین الملل همدان که تا ۵۰۰۰ گرفته اما از سایر شعبه ها خبر ندارم.

مه زاد حاجي وليلي

داروسازی
      علوم پزشکی تهران
      ورودی سال 92

مسلما به نظر من داروسازي بهترين رشته بين رشته هاي علوم پزشكي خصوصا براي دختر خانم هايي كه خب شايد به خاطر روحيه ي بيش از حد لطيف ترجيح ميدن كمتر با مريض و شرح حال گيري از او برخورد داشته باشند.

راستش اينده كاري در مورد ادم هاي مختلف و اهدافشون با هم فرق داره ،
      افرادي كه داروسازي ميخونن از نظر هدف آينده اي كه دارن معمولا دو دسته اند : كساني ك قصد كار در داروخانه و يا تاسيس دارو خانه دارند، و كساني كه قصد كار در شركت ها و كارخانه تحقيقاتي داروسازي دارند
      در مورد دسته اول كه قصد كار در دارو خانه يا تاسيس آن را دارند ، بايد بگم كه در ايران تقريبا اگر توقع خيلي زيادي نداشته باشيم اينده شغلي تقريبا خوبي خواهند داشت . البته اين موضوع بيشتر درباره كساني است كه مي خواهند در داروخانه كار كنند ؛ در مورد كساني كه ابتدا قصد تاسيس داروخانه را دارند لازم است بگويم كه با توجه به اشباع شدن داروخانه ها در تهران ، تقريبا در تهران شرايط بسيار بسيار سخت و البته پشتوانه مالي بسياري مي خواهد.

در دو سالي كه در اين دانشكده تحصيل ميكنم هم از نظر سطح سواد و پيگيري اساتيد دانشكده راضي بوده ام ، هم از نظر شرايط آزمايشگاه ها و وسايلي كه در اختيار دانشجو ميگذارند.
      با توجه به تعاريفي كه از دوستان ديگر شنيده ام به نظرم دانشكده اين اختيار را به دانشجو ميدهد كه طرح ها و ايده هايي كه در ذهن دارند مطرح كرده و در صورت مقبول واقع شدن به آن ها عمل مي شود ، كه با توجه به اينكه جوانان ايراني از باهوش ترين جوانان در سطح جهان هستند اين ويژگي دانشكده و اساتيد بسيار حائز اهميت است.

ترانه زوار

از داروسازی
      علوم پزشکی مشهد
      ورودی سال 92

رشته داروسازی، رشته ای است بسیار کاربردی که با رشته پزشکی مکمل یک دیگر اند و به درمان و پیشگیری از ابتلا به بیماری ها می پردازند. توصیه میکنم کسانی این رشته تحصیلی را انتخاب کنند که به کارهای آزمایشگاهی و نیز علوم پایه علاقه مند باشند.

در رابطه با آینده شغلی این رشته می توان به کار در داروخانه های شهری و بیمارستانی، داروسازی صنعتی، مراکز تحقیقاتی و آزمایشگاه ها اشاره کرد. موقعیت های شغلی که در داخل کشور وجود دارند در خارج کشور نیز برای این رشته مطرح می باشد.

دانشگاه داروسازی مشهد از دانشگاه ها مادر در کشور است و اساتید توانمند و فعالی دارد به خصوص در بعضی حوزه های تخصصی که در سطح جهان مطرح می باشد.

مهسا

داروسازی
      ورودی سال 92

علاقه به این رشته خیلی مهمه من خودم هیچ علاقه ای به پزشکی و دندون نداشتم وندارم تنها گزینه انتخابیم داروسازی بود واسه یه خانم کار توی داروخانه خیلی راحتره در واقع کار خاصی انجام نمیده در واقع مشاوره دارویی و تجویز داروهای بدون نسخه و دستور زدن داروها و در نهایت ساخت داروهای ترکیبی. مثل یه پزشک نیاز به کار شبانه روزی نداره و این موضوع روی زندگی ایندش تاثیر زیادی داره به هر یه خانم حداکثر باید یک سوم زندگیش رو صرف کار بیرون کنه و بقیه انرژیش رو بذاره واسه زندگیش خب اینکه فقط بشینی تو داروخانه و یه کار روتین وخسته کننده انجام بدی جالب نیست اما یه جورایی ارزش داره هر چند اگه علاقه و سواد خوبی داشته باشی میتونی توی داروخانه خیلی مفید باشی مریضا رو راهنمایی کنی و مشاوره بدی.

در مورد درس خوندن باید بگم که حسابی باید بخونی چون بیشتر درساش حفظی هست البته ازمایشگاه هم تا دلتون بخواد داره واز انواع علوم از شیمی و فیزیک و پزشکی و داروشناسی و گیاه شناسی و غیره توش هست و وقتی درستون تموم شه اگه حسابی توی این 6 سال تلاش کرده باشی واسه خودت یه پا علامه میشی بر خلاف پزشکی که بعد از علوم پایه کار توی بیمارستان شروع میشه داروسازی تقریبا تمام طول تحصیل توی دانشگاه و ازمایشگاهی.
      و اینکه تو دانشگاه درس های مشترک با پزشکي راحت ميشه پاس کرد ولی درس های تخصصی مثل شيمي تجزیه شيمي الی رو به سختی ميشه پاس کرد.

خوندنش سخته اما کار شیک و تمیزی داره و تقریبا بی دردسر از نظر درامد هم اگه مسئول فنی باشه تقریبا قانع کننده است. هر چند این رشته هم در حاله اشباع اما اگه بخواهیم اینجوری نگاه کنیم ادمیت هم در حال اشباعه دیگه باید خط ادم هم تعطیل بشه...!
      درآمدش چجوره؟

4. Top | #19
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sina1421 نمایش پست ها
      بعد از پایان اولین سال پزشکیم و همچنین تجارب سایر دوستان سال بالایی میتونم بگم که:

اولین موردی که در مورد رشته پزشکی وجود داره اینه که بچه ها فکر میکنن بعد کنکور دیگه همه چیز تمومه و دوران دانشجوییشون به راحتی و آسودگی میگذره که خب اینطور نیست و زیاد دیده میشن دانشجویانی که کلا بیخیال درس خوندن میشن بعد از ورود به این رشته...

حجم دروس پزشکی بالاست و هم میشه با روزی ۳-۴ ساعت مطالعه جمعشون کرد و هم این که در بعضی موارد شب امتحانی .

یه سری مطالب غیرکاربردی در دوران علوم پایه وجود داره که دانشگاه رو تبدیل میکنه به پاسگاه ! و صرفا اون دروس رو پاس میکنی در حالی که جز در موارد خیلی خاصی برات کاربرد نخواهند داشت.

درآمد این رشته هم از دور خوب بنظر میرسه ولی خب شما یه پزشکی رو نگاه می کنید که مثلا ۴۰ سالشه و جوونیش رو گذاشته تا تونسته به این درآمد برسه و شما هم قرار نیست به این زودیا درآمد قابل توجهی از پزشکی داشته باشید

ولی خب رشته تکراریی هم نیست و تنوع خیلی زیادی در اون وجود داره
      در کل باید علاقه خیلی زیادی به پزشکی داشته باشید و آماده پذیرفتن مسئولیتاش هم باشید اگر میخواهید در این رشته موفق باشید چه از لحاظ مادی و چه معنوی..

کسی که صرفا بخاطر پول سمت این رشته میاد احتمالا پشیمون خواهد شد...
      یعنی همه برا علم آموزی رفتن؟ :/

5. Top | #20
      نفر برتر کنکور

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Lara27 نمایش پست ها
      یعنی همه برا علم آموزی رفتن؟ :/
      کم نیستن کسایی که الان پشیمونن از پزشکی رفتنشون...

6. Top | #21
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Letsgo نمایش پست ها
      لطفاً این بحث رو به حاشیه نبر واقعا کافیه تو تاپیک های دیگه جا برای این حرفاتون هست.

دوستان کلاً درباره ادامه تحصیل داروسازی در خارج از کشور اطلاعات زیادی در دسترس نیست کسی تجربشو داشته با بقیه هم به اشتراک بگذاره؟؟

عمو من دارو سازی خوند شانس زد لاتاری برد رفت آمریکا خیلی وقت پیشا حدود 15 سال پیش
      اونورم ادامه شو خوند الان مشغول به کاره
      من واسش حرف آخر بودم اما اون آلاء دوست داشت

7. Top | #22
      کاربر فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      مفیدترین تاپیکی که تو انجمن دیدم واقعا همینه .
      ممنون ازعزیزانی که وقت گذاشتین وتوضیح دادین...

8. Top | #23
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      سلام
      در مورد دامپزشکی شیراز
      رشته سخت و متنوعی هس که ته نداره
      از لحاظ درامد قطعا خوبه و برای دخترا هم یادگیری سادس و دخترونه پسرونه نداره اگه که به دام علاقه دارید در انتخاب خودتون شک نکنید
      خیلی رشته خوبیه
      به نظرم از فیزیوتراپی و پرستاری خیلی بهتره
      اگه بتونید یه داروخونه دام بزنید نونتون تو روغنه جهت اطلاع اونایی که میگن درامد نداره

9. Top | #24
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ALI-LEGEND نمایش پست ها
      پاراگراف آخرتون و اصن نپسندیدم
      اصلا اینطوری که شما فکر میکنید نیس
      مهم ترین چیز پزشکی اینه که مستقیما با جون مریض سرکار دارید نه صرفا پر و خالی کردن دندون.. پس اهمیت کارش خیلی زیاده
      اصن یه نسخه نویسی ساده نیس
      رشته های جراحی هم که دگ گفتنش از حوصله این بحث خارجه
      یه عمل دیسک ۱۵ ساعت طول میکشه .. که اونم دیگه کمر برای پزشک نمیزاره
      بعدشم جراحی بینی یا راینو پلاستی اصولا برا جراحای پلاستیک و ent هستن نه جراح فک و صورت .. کار جراح ماگزیلوفشیال بیشتر همون ناهنجاری های فک هست
      چون برای یه فلپ ساده به جراحای ent مراجعه میکنن
      دندانپزشکی صرفا پر و خالی کردن دندون نیست(این فقط یه بخشی از رشته ترمیمیه فقط یه بخشش و تخصص های دیگه که بماند)....خیلی وسیعتر از این حرف هاست.

من نگفتم پزشکی کمر درد نداره! دندون نو همون عمومیش هم آرتروز و مشکل گردن و مچ دست و ... داره اگه ورزش نکنی و استاندارد و ارگونومی کار رو رعایت نکنی.

من درباره نسخه نویسی منظورم پشت میز نشینی پزشک عمومی بود! و یه بخشی از زمان کاری بعضی از تخصص هاش( یه بار دیگه بخونیدش متن رو)

درباره عمل بینی هم برید حیطه کار جراح فک و صورت رو مطالعه کنید خودتون ببینید...
      برای یه تومور دهان یه مریض رو ارجاع داده بودند به دانشکده که به خاطر اینکه دیگه ent دیگه کاری از دستش برنمیومد. استادمون هم که هم دندونپزشکی خونده هم پزشکی و جراخ فک و صورت شواکی بود که چرا هنوز مریضا نمیدونن برا هر مشکلی پیش کی بیان و اصولا دانشکده ها محل جمع جور کردن کیس هایی که بقیه بیرون هر کاری روشون انجام دادن و جواب نداده...
      خوب هم فلپ میزنن اونم چه فلپ هاییی!
      خانم دکتر محمدی-استاد دانشگاه تهران و جراح فک و صورت- از بهترین ها توی شکاف کام و لب هستند.
      یا عمل های دکتر عیرضا پرهیز و محمد بیات رو ببینید.
      یه سری به بخش جراحی فک و صورت بیمارستان سینا و شریعتی بزنین ببینید چه مواردی جزء حیطه کارشون هست.
      البته آسون ترش اینه که چندتا پیج جراح فک و صورت رو تو ایستاگرام ببینید با عمل هاشون آشنا میشید.
      ویرایش توسط Noo$hin : 27 تیر 1398 در ساعت 17:31

10. Top | #25
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sina1421 نمایش پست ها
      کم نیستن کسایی که الان پشیمونن از پزشکی رفتنشون...
      شما اگر به عقب برگردید بازهم این رشته رو انتخاب می کنید تو همین دانشگاه یا چیز دیگه ای مد نظرتونه؟

11. Top | #26
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      راجع به مکانیک ، برق و کامپیوتر خیلی حرفا هست ، مخصوصا مکانیک خیلی کامل تر
      از اونجا که زمان زیادی میگیره و و نمیخوام بدون نفع باشه بچه های ریاضی اگه کسی طالب هست بگید که بگم .
      .Human, Developer, Innovator

12. Top | #27
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Noo$hin نمایش پست ها
      من سال چهارم دندانپزشکی ام.
      کلا به جز یه ماه آخر لازم نیست زیاد تئوری بخونی و وقت برا کارای دیگه داری اما ۵ روز هفته اغلب ۷ صبح تا ۴ ظهر دانشگاهیم.تازه دو ترم پنچ شنبه صبح ها هم چندتا کلاس داشتیم.اما باز نسبت به پزشکی اوقات فراغت بیشتری داریم.

از رشته م راضیم اما این رضایت بعد دو سال به دست اومد چون دوسال علوم پایه پزشکی خیلی خسته کننده ست مباحث.

بدی ها یا سختی ها: خیلی با مریض سروکار داریم از ترم ۶ ناگهانی میری دندون تراش میدی و استرس زاست و من خودم سومین مریض ترمیمیم ۶ساعت کارش طول کشید به خاطر استرس و ترسم و مریض زیر دستم خوابید و کار با فرز و... میتونه برا مریض خطرناک باشه. بعد از یه سری کارا مثلا دستیار جراحی دندان عقل بودن حسابی کمر درد سراغتون میاد.
      نمره عملیتون به کار شما ربطی ندارد!!!!! تو روزانه که خرجش اونقدر زیاد نیس اما باز باید یه سری وسایل و دندون کشیده شده بگیرین که همین طوری قیمتاش روبه افزایشه.
       توی رشته هایی که با کار کردن و عمل کردن گره خورده مثل علوم پزشکی صرفا علاقه ملاک نیست، باید بدونی با چه چالش هایی سال های بعد رو به رو میشی و ببینی تحملشو داری یا نه.
      علاقه هم مهمه اما شاید عدم علاقه ما به یه رشته عدم آگاهی از اون باشه. مثلا کسی که به جراحی زیبایی صورت مثل عمل بینی و ترمیم شکاف کام و لب رو دوست داره دو راه وجود داره یکی پزشکی و یکی دندون که دومی مسیرش حداقل یه سال کمتر و مقداری آسونتره.

مقایسه پزشکی و دندون

سختي دروس:
      دو سال اول تقريبا مشابهن، اما بعدش:
      پزشكي : بيشتر تئوريه در نتيجه حفظ كردن اون حجم بالا از مطالب ممكنه واستون سخت باشه، از اون گذشته شما مجبوريد كه واقعا همه اون مطالب رو حفظ كنيد، چون توي كار به همش نياز داريد.
      دندانپزشكي: اكثر درس ها كارگاهي هستن، يعني درس تئوري حين كار عملي تدريس ميشه. در نتيجه يادگيري بهتره و ميدونين چيا مهمن. مطالب خوندني كمتره اما ساعات درگيري با دانشگاه کم نیست، واحدهای کم رو ساعت های زیادی رو باید براش وقت بزاری.

سختي ها کار:
      پزشكي : توي دوره دانشجويي شيفت هاي شب هست، خيلي ها بودن توي محيط بيمارستان رو دوست ندارن . از طرفي اگه جزو طرح پزشك خانواده بشيد شايد مجبور شيد كمي از شهرتون دورتر بشيد و اين هم سخته يكم. مستقيما با جون بيمار در ارتباطه و يك تشخيص اشتباه ممكنه با جون شخص بازي كنه.
      دندانپزشكي: در اثر كار غير اصولي و زياد آسيب بدني توش خيلي رايجه، درد انگشتان، گردن و كمر جزو مريضي هاي شايع همچين دندانپزشكاني هست. دائما با مريض و فراورده هاي خوني در تماسيد، لذا اگه مراقب نباشيد خطر نيدل استيك شدن و ابتلا به بيماري درش بيشتره. واقعا تو ۲۱ سالگی مسئولیت کامل یه مریض رو بپذیری آسون نیست کارش استرس زا تر از پزشکیه به نظرم.

آخرش:
      پزشك: بعد از اينكه شروع به كار كرد، عموم مريضاش در حد يك معينه ساده و نوشتن يه سري نسخه هاي روتين و مشخص هستن، كار بدني سختي نداره . به هر بخشي علاقمند باشيد جا براي كار درش خيلي زياده، ميتونيد در اون مورد پيشرفت كنيد!
      دندانپزشك: برا مریض واقعا کار انجام میدین ، نه مثل پزشک عمومی فقط یه نسخه بنویسید و فکر کنید یه چشم پزشک پشت میزش میشینه به جز مواقع جراحی ولی دندانپزشک همش درحال کار عملیهکه البته یه سریا همین خصوصیت دندون رو دوست دارن.
      من به این رشته علاقه ی خاصی دارم اونم به خاطر تلفیق هنر و علمه...!
      بنده از یه شهر کوچیکم و خواستم از یکی از دندونپزشکای خوب شهرمون از اوضاع این شغل باخبر بشم
      یه سری سوالات پرسیدم و در جوابش خیلی چیزا شنیدم یکی ازینا این بود که میگفت دندونپزشکی دیگه درامد چندانی نداره اونم به خاطر اینه که تا دلت بخواد دندونپزشک هست و اصلا فرصتی برای شناخته شدن نداری شهر ما خیلی کوچیکه با این وجود ۲۰_۳۰تا دندونپزشک داره... منطقه محروم هم هستیم بازم دندونپزشکاش زیادن
      توی این رشته دو راه داری یا خیلیییی خوب کار کنی و بعد از ده سال کمردرد گردن درد بگیری(میگفت بعد ۹ سال من هنوزم بعضی شبا از درد نمیخوابم)
      یا همینجوری کارتو سرسری انجام بدی که خب پولتو میگیری ولی زیادم شناخته نمیشی چون همه میدونن کارتو تمیز انجام نمیدی!!!
      جالب بود که میگفتن باوجود این دردسرای کار هنوز هم از انتخابم راضی ام و اگه برگردم عقب بازم همین کارو انتخاب میکنم

13. Top | #28
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      بیشتر در مورد عموتون توضیح میدید ؟ که چجوری بود ؟

14. Top | #29
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط V_buqs نمایش پست ها
      عمو من دارو سازی خوند شانس زد لاتاری برد رفت آمریکا خیلی وقت پیشا حدود 15 سال پیش
      اونورم ادامه شو خوند الان مشغول به کاره
      توضیح میدید عموتون چجوری وسط درسش رفت ؟ خیلی ممنون

15. Top | #30
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      من كه يك ترم از تحصيلم ميگذره و شايد فرد مناسبي براي مقايسه نباشم
      ولي صرفا از تجربه شخصيم و صحبت هايي كه با دوستان در دانشگاه داشتم ميخوام يه مقايسه اي بين سه رشته تجربي داشته باشم
      پزشكي:سنگين ترين رشته از لحاظ حجم تئوري و فشار رواني، هرچند خيلي ها ميگن وارد اين رشته بشي ديگه زندگييت فقط درس ميشه و جونيت رو نمي فهمي (تا حدودي هم درست ميگن) ولي از نظر من تا علوم يايه اونقدر ها هم سنگين نيست و ميشه با حتي داشتن تفريح زياد معدل معقولي داشت (معدل خودم نزديك ١٧ با اينكه كاملا به تفريخاتم هم ميرسم) (اصلا هم نميگم كه باهوشم و اين حرف هاي مسخره) از مزيت هاي جالب اين رشته كه شايد كسي بهش توجه نميكنه آشنا شدن با ادم هاي جالب و با استعداد كه از بعضي هاشون خيلي حيز ها ميشه ياد گرفت
      به نظرم اگه از درس خوندن هاي طولاني خسته نميشيد ، روحيه لطيفي نداريد و از دير با زده بودن اين رشته نميترسيد(٧ سال عمومي ٢ سال طرح عمومي ٤_٦ سال تخصص ٢_٣ سال ضريب كا) و بنيه مالي بدي نداريد (كل پولي كه از اين رشته به دست مياد در حين تحصيل ٤٠٠_٦٠٠ اينترني ، حقوق سرباز طرح ١٣٠٠_٢٠٠٠ رزيدنتيه)
      اين رشته بهترين گزينه براي شماست
      دندان پزشكي (ملقب به هتل ) :از لحاظ تئوري سبك ترين رشته بين سه رشته اصليه و اگر كسي دوست داره طي يه مدت معقول به پول معقولي برسه بهترين رشته اس (جمله معروف در مورد دندون پزشكا اينه كه مينيموم يه دندون پزشكي خيلي بيشتر يه پزشكي ولي ماكسيمومشون هم خيلي كم تر از يه پزشكه)
      مطلبي كه اكثر فارغ از تحصيلاي اين رشته بهش توجه نميكنن و بعد از ١٠ سال فرسوده و بيمار ميشن اصول درست كار كردن و توانايي مهار عطشون براي پول در أوردته (اگه ميخوام هميشه سالم بمونن) از مزيت هاي اين رشته تعداد دروس غير مرتبط و مضحك بسيار كم بعد از علوم يايه هستش و به طور كلي دندون پزشكي كلا يه هنره تا علم (تنها رشته اي از علوم پزشكي كه در خارج از كشور كه افراد تجربي و نه اكادميك هم ميتونن مطب بزنن و اتفاقا بعضي اوقات سر دندون پزشكاي تجربي شلوغ ترم هس )
      داروسازي: خسيس ترين قشر خدمات در ماني كشور
      معمولا دانشجو هاي اين رشته با ** ناله هاشون از دروس سخت شون شناخته ميشن (كه اصلا هم اينطوري نيست براي مثال بيو شيمي براي پزشكي ترم يك و دو ارائه ميشه بدون هيك مقدمه اي براي داره ترم شش و هفت)
      كلا رشته شيك و تميزي هست و حداقل در دانشگاه ما تنبل ترين دانشجو ها رو شامل ميشن (حدود دو سوم ترم يكي هاشون بافت مقدما تي رو افتاده بودن) به نظرم از نظر جاي پيشرفت كم ترين ظرفيت رو در بين اين سه رشته داره)
      ولي اگه كسي به يه كار روتين و خسته كننده با درآمد نچندان بد راضي باشه دارو ميتونه گزينه خوبي باشه
      براي جمع بندي نهايي به نظرم براي خانم ها پزشكي رشته حمدان مناسبي براي انتخاب نيست (در صورت تمايل براي داشتن فرزند)
      و اگه كسي دنبال يه درآمد مناسب در يه زمان معقول باشه دندون گزينه خيلي خوبيه(شايد خودم هم اگه برميگشتم نيم نگاه بيش تري به اين رشته در موقع انتخاب داشتم)
      پزشكيم كلا بدونيد دوستان به درد زن گرفتن ميخوره ولي جداي از شوخي اگه از حجم. زياد تيوري كه اكثرش رو هم بايد بتوني به كار ببري و مهم تر از اون روحيه نه چندان حساس برخورداريد و از كم پولي حداقل تا سي و خورده اي سالگي (تازه اگر زرنگ باشيد) نمي ترسيد اين رشته جاي پيشرفت فوق العاده اي داره
      موفق باشيد

صفحه 2 از 6 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن