خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 5 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 61
    1. Top | #16

نمایش مشخصات
      جدی دمت گرم که همیشه به بچه ها کمک کردی

پ ن : دستتو رو‌سر ماهم بکش دکی
      دلبر که جان فرسود از او ...

2. Top | #17
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط neginmp99 نمایش پست ها
      سلام
      کلاس کنکور چقدر میتونه تاثیر داشته باشه؟؟
      شرکت تو کلاس کنکور مفید هست برا کسی ک تو درسی ضعیفه یا نه؟؟
      اول بگم که این پستو با اجازه توی کانالم گذاشتم.
      سلام
      ببینین...کلاس کنکور اساسا بدردبخور نیس در اون حد.
      چرا؟ چون یه دانش آموز کلاس میره تا یه مطلب رو واسش جا بندازن دیگه.
      اغلب بچه های کنکوری همش واسه خودشون تلقین میکنن که "ما نمیتونیم یاد بگیریم"، "ما آیکیمون کمه" و...
      در حالی که اصلا اینجور نیس! شما بدون تلقیت و انرژی منفی به خودت دادن بخون. همچنین اصولی و طبق قاعده. محال ممکنه بعد ۳ ۴ دفعه خوندن حتی سخت ترین مبحث، یادش نگیری.
      مورد دیگه اینه که کلاسای کنکور توی سالای اخیر، تعداد زیادی دانش اموزو پذیرش میکنن بدون اینکه برنامه خاص و منظمی داشته باشن.
      و همون مسائل کتابای کنکوری رو در قالب "کلاس کنکور" به شما آموزش میدن! دقیقا همونجور. نمونه زیاد دیدم. اصلا گول این مسائلو نخورید. دقیقا همون سوال یا نکته توی کتاب مثلا میکرو گاج رو میان به شما میگن. کاری که شما تو خونه هم میتونین انجام بدید. و خیلی هم وقت گیره. عملا شما روزی کم کمش ۳ ساعت رو از دست میدید تا ریکاوری شید و این حرفا میشه ۵ ساعت که این اصلا عدد کمی نیس.
      در نهایت، فقط در یک صورت به نظرم کلاس نوشتن موردی نداره اینکه شما تمام تلاشتونو واسه جا انداختن یه مبحث کردید ولی نتونستید. بعدش فقط اون قسمت رو کلاس میرید.
      تازه، حتی کلاس رو هم میشه فاکتور گرف و فیلم های آموزشی از سایت هایی مثل آلا یا قلم چی دید.
      در صورت تمایل برای "مشاوره خصوصی" پیام بدین.

مصاحبه کنکور:
      http://forum.konkur.in/thread64595.html
      ویرایش توسط WickedSick : 31 تیر 1398 در ساعت 22:06

3. Top | #18
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام.خسته نباشید. ببخشید تست آموزشی و زمان دار و مرور باید به چه شکل باشه؟ منظورم چطور زده بشن و در چه زمانی. تشکر

4. Top | #19
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام ادرس کانالتون می فرستید؟

5. Top | #20
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Sina521 نمایش پست ها
      سلام.خسته نباشید. ببخشید تست آموزشی و زمان دار و مرور باید به چه شکل باشه؟ منظورم چطور زده بشن و در چه زمانی. تشکر
      سلام
      توی کانال جوابتونو دادم. بفرمایید:

#سوال
      دوستی گفتن دهمی بودن مهر امسال یازدهمی میشن و در ادامه پرسیدن "بهترین روش برای درس خوندن چیه؟" و "انواع تست به چه صورته؟"

#جواب
      سوال اول => پرسش شما خیلی کلیه و جوابش رو نمیشه اینجا کامل مطرح کرد ولی نکته ی مهمی که وجود داره اینه که شما باید شیوه ی درس خوندنتون از مدل تشریحی و مدرسه طور به تستی تغییر کرده باشه و اگه هم تا الان اینطور نبوده این مدت باقی مونده تا آغاز سال تحصیلی جدید فرصت خوبیه که رو این مورد کار کنید. شما اگه کتب تستی کنکور رو مشاهده کرده باشین متوجه میشین که چه نوع سبک و سیاقی دارن و سوالات چطور مطرح شدن. تو مبحثی که احساس میکنین بلد هستین ، تعدادی تست تالیفی و کنکور حل کنین. با توجه به شیوه ی طرح سوال کم کم متوجه میشین چطور باید برای حل کردن این تستا مطالعه کرد.
      طبیعتا برای هر درس شیوه های مطالعه ی مختلفی وجود داره. داده هایی زیادی توی اینترنت ، مشاورا و معلما ، دوستاتون و ... وجود داره که میتونین استفاده کنین. اما بهترین کار آزمون و خطا کردنه. همون طور که گفتم الان فرصت خوبیه برا اینکار. درس های مختلف دهم رو سعی کنین با روش های مختلف امتحان کنین و ببینین کدوم روش به شما جواب میده.
      سوال دوم => انواع تست! سوال خوبیه. وقتی یه مبحث رو تازه مطالعه کردین طبیعتا اول باید "تست های آموزشی" کار کنین تا مبحث براتون روشن شه و قلقش تا حدودی دستتون بیاد ، بعدش نوبت میرسه به "تست های تمرینی" که اینا هم باعث میشن رو موضوع بیشتر مسلط بشین و بعد هم نوبت می رسه به "تست های سنجشی" که میتونین ابتدا فقط درصد گیری بدون زمان و بعد درصد گیری با زمان محدود روش اعمال کنین‌.
      البته شاید بیشتر کتابا همچین دسته بندی ای به شما ارائه ندن. خودتون هر (چند) منبعی که دارین رو تقسیم بندی کنین و به زبون ساده ، تستای آسون تر رو اول کار ، متوسط و سختا رو بعدن بزنین.(البته بیشتر کتابا همین ترتیبو رعایت میکنن) برای تست های سنجشی ولی کتابای مختلفی وجود داره و حتی بعضی منابع آخر فصل ها یه قسمت دارن که مثلا ۳۰ تا سوال قرار دادن و گفتن اینا از کل فصله. در برخورد با اینا فکر کنین سر جلسه ی ازمونین و جدی باشین و دقیقا مثل بعد جلسه ی آزمون تحلیلش کنین.
      تو یه دسته بندی دیگه هم خب دو نوع تست داریم. یا تست کنکورن یا تست تالیفی. پیشنهاد اینه که تو اکثر درس ها مخصوصا عمومیا همیشه "اولویت"تون تست های کنکور باشه.

مصاحبه کنکور:

6. Top | #21
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط baraneh نمایش پست ها
      سلام ادرس کانالتون می فرستید؟
      سلام
      حتما, الان میفرستم واستون.

مصاحبه کنکور:

7. Top | #22
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام نظرتون در مورد مشاور کنکور چیه ؟
      اگه یه مشاور خوبی بشناسیم که خودش هم دانشجوی پزشکی باشه بنظرتون میتونه کمک کنه یا خودمون برنامه ریزی کنیم ؟
      من خودم چون آدمیم که دائما برنامه مینویسم و برنامه رو تغییر میدم ... میگم شاید کسی واسم بنویسه بهتر باشه ...

8. Top | #23
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام مرسی که پاسخگو هستی علی جان
      1-نحوه ی مطالعه ی زبان ؟ لغات کتاب کافیه؟
      2-کدوم ازمون شرکت کنیم ؟فاصله ی ازمونی چقدر باشه بهتره؟ برنامه و تستای کدوم ازمون استاندارتره ؟
      3-مدل برنامه ریزی روزانه و هفتگی به چه صورت باشه؟
      4-مطالعه ی کتاب درسی لازمه برای دروس تحلیلی؟
      5-تحلیل ازمون به چه صورت باید انجام بشه؟نکاتو باید نوشت؟
      6-واسه یک پشت کنکوری که مشکل اعتماد بنفس داره چطور باید خودشو حمایت کنه تا بتونه محکم بمونه؟
      7-خوندن تشریحی و حل تمرینات تشریحی مفیده؟ تشریحی در کنار تستی کار کنیم درسته؟
      8-واسه کسی که پایه زیستش ضعیفه وشاید صفر و میخواد همه چیو از اول شروع کنه باید چیکار کنه و چطوری مطالعه کنه؟
      9-نحوه ی برنامه ی ریزی شخصی باید چطونه باشد ؟چگونه کمال گرا نشویم در برنامه ریزی؟
      10-وقتی تست اموزشی کار میکنم چند روز بعد از تسلط روی همان مبحث ایا لازمه که از خودمون ازمون بگیریم؟
      11-ایا حل چند باره یک نمونه تست کار صحیحیه؟برای به تسلط رسیدن؟

ممنون @WickedSick
      ویرایش توسط mahsa dr : 03 مرداد 1398 در ساعت 13:52

9. Top | #24
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hamidam نمایش پست ها
      سلام نظرتون در مورد مشاور کنکور چیه ؟
      اگه یه مشاور خوبی بشناسیم که خودش هم دانشجوی پزشکی باشه بنظرتون میتونه کمک کنه یا خودمون برنامه ریزی کنیم ؟
      من خودم چون آدمیم که دائما برنامه مینویسم و برنامه رو تغییر میدم ... میگم شاید کسی واسم بنویسه بهتر باشه ...
      سلام و وقت بخیر.
      مشاور خوب اساسا خیلی کم گیر میاد. نمیگم خودم خوبم! خودمم ممکنه خوب نباشم.
      ولی به هر حال, کار مشاوره اونقدرا هم فرمالیته نیس. حتی میتونین بدون مشاور هم موفق بشید.
      برنامه ریزی کلی که با برنامه یکی از سازمان ها باید پیش برید! برنامه ریزی جزیی تره. که اون با خودتونه.
      الان تبلیغ خودمو نمیکنم که بگم بیاید پیش من! ولی اگه پیش منم نمیاید حتما حتما قبلش تحقیق کنین که پیش کدوم مشاور میرید.
      لزوما کسی که پول زیادی میگیره یا شهرتش زیاده, علم زیادی هم در زمینه مشاوره نداره.

مصاحبه کنکور:

10. Top | #25

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      آقا یه حرفی رو من همیشه شنیدم که همه میگن و منم بعضی اوقات با همون وجدانمو راضی نگه میداشتم(به خودت فشار نیار آخراش خسته میشی)

دوستان به خدا اگه خوب بخونید و نتیجشو توی آزمونای کانون و... ببینید هیجی که خسته نمیشید خیلی هم با انگیزه میشید.پس با هدف و برنامه بیشترین ساعت مطالعه رو داشته باشید حتی از تابستون
      HOLLYWOOD

11. Top | #26
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa dr نمایش پست ها
      سلام مرسی که پاسخگو هستی علی جان
      1-نحوه ی مطالعه ی زبان ؟ لغات کتاب کافیه؟
      2-کدوم ازمون شرکت کنیم ؟فاصله ی ازمونی چقدر باشه بهتره؟ برنامه و تستای کدوم ازمون استاندارتره ؟
      3-مدل برنامه ریزی روزانه و هفتگی به چه صورت باشه؟
      4-مطالعه ی کتاب درسی لازمه برای دروس تحلیلی؟
      5-تحلیل ازمون به چه صورت باید انجام بشه؟نکاتو باید نوشت؟
      6-واسه یک پشت کنکوری که مشکل اعتماد بنفس داره چطور باید خودشو حمایت کنه تا بتونه محکم بمونه؟
      7-خوندن تشریحی و حل تمرینات تشریحی مفیده؟ تشریحی در کنار تستی کار کنیم درسته؟
      8-واسه کسی که پایه زیستش ضعیفه وشاید صفر و میخواد همه چیو از اول شروع کنه باید چیکار کنه و چطوری مطالعه کنه؟
      9-نحوه ی برنامه ی ریزی شخصی باید چطونه باشد ؟چگونه کمال گرا نشویم در برنامه ریزی؟
      10-وقتی تست اموزشی کار میکنم چند روز بعد از تسلط روی همان مبحث ایا لازمه که از خودمون ازمون بگیریم؟
      11-ایا حل چند باره یک نمونه تست کار صحیحیه؟برای به تسلط رسیدن؟

ممنون @wickedsick
      سلام
      1)بفرما خدمتت:
      زبان هم 4-5 سوال واژگان داره. 4-5 سوال گرامر, 4 سوال کلوز و 8 سوال درک مطلب.
      سوالات واژگان 3 تارو به راحتی میشه جواب داد. 2 تا ,علی الخصوص سال های اخیر, خارج کتاب میان اما میتونین با رد گزینه به جواب درست برسید.
      اولا که اینو بگم لازم نیس شما تمام کلمات یه ریدینگ رو بلد باشید همونطور که بالاترم گفتم.
      شما صرفا کافیه کلمات آخر کتاب و داخل دروس کتاب درسی رو بلد باشید!
      اونا هم چون اکثرشون رو بلدید و نهایتا نصفشونو بلد نیستید, از جعبه های لایتنر یا خود کتاب جیبی ها یا نهایتا برگه های a5 استفاده میکنین.
      یادداشت میکنین کلماتی رو که بلد نیستید, و هروقت توی ماشین یا هرجایی بودید که وقت مرده حساب میشد اونا رو مطالعه میکنین.
      سوالات گرامر هم 3 تاشون راحتن و بقیه یه مقدار سختن که با کمی دقت میتونین اونا رو هم حل کنین.
      سوالات کلوز و درک مطلب میمونن. سوالات کلوز که چن سالی هست که گرامری شدن!
      پس نیاز به گرامر دارید واسشون. کلا کلوز بنظرم سخت ترین قسمت زبان هستنش.
      در مورد درک مطلب هم گرچه خیلی مهمه که دایره لغاتتون گسترده باشه ولی لازم نیست کل کلمات رو بفهمید. خیلی از کلمات نا آشنا رو میتونین بدون اینکه لطمه ای به مفهوم زده شه, بفهمید یا اینکه خیلیا رو خود متن تعریف میکنه.
      یه سری استراتژی های کلی هم داره درک مطلب. مثلا اینکه اول تیتر سوالات رو بخونین یا اینکه زیر کلمات مهم یا تاریخ های مهم خط بکشید که بتونین سریعتر پیداشون کنین.
      تمرین به مرور باعث میشه قویتر بشید و کم کم لِم دستتون بیاد.

2)در کل قلم چی بهتره! چون زمان بندیش اوکی تره و برنامشم منطقی تره. بعد اونم گاج میگن اوکیه.
      3) برنامه ریزی روزانه رو کامل توضیح دادم توی مصاحبم, اگه نیاز داشتی بگو بازم بفرستم.
      برنامه ریزی در کل هم اینجور باشه: هفته اول کلا خوندن مطالب جدید آزمون, هفته دوم تا روز چهار شنبه مرور کل مطالب(از قدیم به جدید) و روز آخر هم مرور کلی.
      4)تا حدی آره. تمرین هاشو حتما حل کنین چون چند سال اخیر نشون داده تمرین های کتاب درسی دارن مهم و مهم تر میشن.
      5) یس. کاملا اینجا توضیح دادم:
      رفع اشکال آزمون بسیار بسیار مهمه!
      شما هر آزمون رو که میدید 3-4 ساعت بعدش رو تا نتایج نهایی بیاد استراحت کنین.
      بعدش نتایج میان حالا تراز هرچیزی که باشه مهم نیس,
      شروع میکنین از همون تست اول میزنین.
      تمامی سوالات رو چه اونایی که درست زدید چه غلط ها چه نزده ها.
      چون ممکنه سوالات صحیح رو شانسی درست زده باشید.
      توجه کنین که هر سوال 4 گزینه داره و به فرض اینکه سوال رو درست هم زده باشید, 3 گزینه دیگه هست و اقلا 3 نکته جدید و یا نکته انحرافی طراح تست که همه اینا کمک میکنن به شما که کم کم راه بیفتید.
      بعد اینکه هر درس رو تحلیل کردید, میشینید عیب یابی میکنین. چه مباحثی رو بیشتر غلط زدید؟ مخصوصا توی درسی مثل ادبیات که موضوعی بودنش ملموس تر هستش.
      موقع تحلیل سوالات هم یه برگه کنار دستتون باشه. وقتی جلو میرید میبینید یه مباحثی رو خوب یاد نگرفتید یا ناقص یاد گرفتید. اینارو توی برگه یادداشت میکنین که بعد از اتمام تحلیل کل آزمون, برید و اون مباحث رو بخونین و یادگیری ناقصتون رو به یادگیری کامل تبدیل کنین.

این موارد بسیار بسیار مهم هستن و لطفا تا حد امکان رعایت کنین.

6) از پیج های انگیزشی استفاده کن. مشاور هم میتونه تا حدی کمک کنه!
      7) تشریحی واقعا نیازی نیس. چون کلا فرم تستی یه چیز دیگس! البته حفظیات به جای خودشون هستن.
      8)این قسمتم تو مصاحبم گفتم. ببینین از حد صفر معنیی نداره! من خودمم واسه سال اولم از حد صفر شروع کردم. و با کم کاری های زیاد بازم کنکورو 65 زدم.
      پس حد اولیه مهم نیس, روش مطالعه و تست زنیه که مهمه.
      9)راستش به شخصه برنامه ریزی شخصیو اصلا توصیه نمیکنم. و توصیم اینه که با برنامه ریزی یکی از موسسات پیش برید.
      10) آزمون نمیخواید بگیرید! ببینین:
      توجه کنین که ذهن آدم درسته که مطالب ازش میپرن، ولی نه اینطوره که یه مطلب تا ابد یادتون بمونه و نه اینکه خیلی سریع یادتون بره که نیاز به مرور پشت سر هم داشته باشید.
      در ضمن شما اگر که واقعا بخونین و مطابق برنامه ازمون پیش برین هر مطلبی از هر درسی رو اقلا 2 بار میخونین تا پایان سال و بلکه هم بیشتر(دوران جمع بندی دورانیه که مطالب رو به صورت سریع حداقل 2 بار مرور میکنین)
      این میشه 4 بار که قطعا کافیه.
      بهرحال, مرور بحثی بسیار مهمه.
      شما هر درسی که میخونین چیزی حدود % "10" سوالات رو علامت میزنین.
      +چه سوالاتی رو علامت بزنیم؟
      دو تیپ سوال رو علامت بزنین. یکی سوالاتی که قشنگ هستن. یعنی تیپ سوال قشنگی هستن و به نظرتون احتمالش هس تو کنکور بیاد.
      تیپ دوم سوالاتی هستن که مثلا 3-4 تا فرمول رو توی یک سوال به کار برده پس میشه این سوال رو سوالی مناسب مرور طبقه بندی کرد چون با زدنش چندین فرمول یا نکته یادتون میاد.
      +چه فایده ای داره؟
      خب شما دفعه های بعدی که میخواید مرور کنین برای بازیابی صرفا این 10 درصد سوال رو میزنین به جای کل سوالات. و اینطور توی وقتتون صرفه جویی میکنین.

11) توی همون قسمت 10 جواب دادم.
      بازم سوالی بود در حدمتم

مصاحبه کنکور:

12. Top | #27
      mlt
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      پس اصلا نیازی به ازمون دادن تو فرجه2هفته ای نیست؟یعنی به جای ازمون سوالای غلط و علامت دار خودمونو دوباره بزنم؟
      زیست درسنامه خوندی؟
      به نظرت لازمه؟چون من اصلا نمیتونم درسنامه بخونم کلا حال نمیکنم با درسنامه
      منابع نظام جدید تحلیل کردی؟

13. Top | #28
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط arash2001 نمایش پست ها
      پس اصلا نیازی به ازمون دادن تو فرجه2هفته ای نیست؟یعنی به جای ازمون سوالای غلط و علامت دار خودمونو دوباره بزنم؟
      زیست درسنامه خوندی؟
      به نظرت لازمه؟چون من اصلا نمیتونم درسنامه بخونم کلا حال نمیکنم با درسنامه
      منابع نظام جدید تحلیل کردی؟
      نه عزیزم نیازی به ازمون دادن نیس. تنها آزمونی که من میدادم اونم نه خیلی فرمالیته, ازمون غیر حضوری قلم چی بود اونم 5 شنبه(روز قبل آزمون).

والا نه! درسنامه اساسا نیازی نیس. صرفا واسه وقتاییه که کتاب درسی خوب توضیح نداده رو از روی درسنامه بخونین که بهتر جا بیفته.
      اونم نه, ولی اگه درخواست کنین چشم. حتما تحلیل میکنم.

مصاحبه کنکور:

14. Top | #29
      mlt
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      خب الان درخواست کردم
      نقل قول نوشته اصلی توسط WickedSick نمایش پست ها
      نه عزیزم نیازی به ازمون دادن نیس. تنها آزمونی که من میدادم اونم نه خیلی فرمالیته, ازمون غیر حضوری قلم چی بود اونم 5 شنبه(روز قبل آزمون).

والا نه! درسنامه اساسا نیازی نیس. صرفا واسه وقتاییه که کتاب درسی خوب توضیح نداده رو از روی درسنامه بخونین که بهتر جا بیفته.
      اونم نه, ولی اگه درخواست کنین چشم. حتما تحلیل میکنم.

15. Top | #30
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط arash2001 نمایش پست ها
      خب الان درخواست کردم
      حتما داداش
      منابع رو میگی فقط؟ یا خود کتابای درسی هم هس؟
      هروقت دستم برسه در اولین فرصت چشم

مصاحبه کنکور:

صفحه 2 از 5 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)