خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 22
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

این دانشجوهای پزشکی چرا اینجوری بودن ؟

سلام
      امروز یه بیمارستان رفته بودم دانشجوهای پزشکی دانشگاه تهران رو فرستاده بودن اونجا که استاد معاینه میکرد و به اونا توضیح میداد
      وقتی ازشون درباره پزشکی اونم پزشکی تهران پرسیدم خیلی بی انگیزه و بی رغبت دربارش صحبت میکردن

2. Top | #2
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      وقتی میری سراغ یچیزی صرفا بخاطر پول و بدون علاقه همینجوری میشه دیگ

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      پزشکی هم یه رشتس مثل بقیه رشته ها.خبری نیست.700 هزار نفر بدون تحقیق فقط میخوان پزشک شن.اول عاشق این رشته باش بعد انتخاب کن.وگرنه افسرده میشی.
      ?

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اون موقع که تا آدم دهن باز میکنه میگه پزشکی اونجورام که خیلیا فکر میکنن پول پاروکنی نیست میخوان آدمو بخورن نتیجه ش میشه همین من خیلی پزشک جوون دیدم که کاملا ناراضی ان چون میگن اونچیزی که فکر میکردیم از نظر درامد نبود حالا همینو بگو فکر میکنن دروغ میگی قورتت میدن

5. Top | #5
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      اخه خیلی ادم خودشو میخواد پزشکی..هر کسی که نباید بره اخه..من خودم متاسفانه یا خوشبختانه اصلا نباید برم پزشکی..خیلی دردسره بابا..کمتر و زودتر پول در بیار و به جاش هم کلی وقت ازاد داشته باش و هزار تا کار دیگه بکن!

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      دوستان پزشکی و دارو هر ۲ رشته های واقعا فرسایشی ای هستن .
      شما کلی کنکور درس میخونید و رتبه خوبی میارید و در نهایت این رشته ها رو قبول میشید و یه نفس راحت میکشید و با خودتون میگید چقد خوب که دیگه تمام شد و راحت شدم . اما وقتی وارد این رشته ها میشید متوجه میشید تازه وارد یه پروسه خیلی خیلی فرسایشی تر و سخت تر شدید که واقعا کنکور در مقابلش عددی نیست . قصد اغراق و ترساندنتان رو هم ندارم . فقط میخوام بگم قبل انتخاب این رشته ها همه جوانب رو در نظر بگیرید .

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      دوست عزیز کلا افراد تحصیل کرده افسرده هستن دلیلش هم تنهایی های مکرری هست که دارن ایضا حافظه ایی که تمام تلخکامی های زندگی رو در یاد داره
      بسته به میزان درک و فهم و حافظه ایضا تنهایی میزان افسردگی متغییره.
      ولی اینرو داشته باشید هرکسی حافظه اش قوی تر باشه افسردگیش هم بیشتره

8. Top | #8
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط erik911 نمایش پست ها
      سلام
      امروز یه بیمارستان رفته بودم دانشجوهای پزشکی دانشگاه تهران رو فرستاده بودن اونجا که استاد معاینه میکرد و به اونا توضیح میداد
      وقتی ازشون درباره پزشکی اونم پزشکی تهران پرسیدم خیلی بی انگیزه و بی رغبت دربارش صحبت میکردن
      یه تصوری واسه ما تجربیا ساختن ماهم توهم زدیم فک میکنیم هرکس پزشکی قبول میشه دیگه زندگیش گل و بلبله! کافیه از نزدیکانشون باشی بفهمی چه زجری دارن میکشن (هرچند همه به امید تخصص و...ادامه میدن)
      اونهمه درس،اونهمه کشیک واسه دهه ۲۰ افسردگی نمیاره؟
      ویرایش توسط Blue Girly.N : 27 تیر 1398 در ساعت 02:21

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      فقط رشته های پزشکی و دندان و دارو اینگونه نیستند بلکه اکثر رشته های دانشگاهی همینطورین چون متاسفانه در کشور ما، به افراد مهارت زندگی کردن یاد نمیدن و قبل دانشگاه فقط سرشون تو کتاب و درس و تسته و تازه خیلی از بچه ها هم نمی تونن در همین دوران بین درس و تفریح و کارهای دیگه شون تعادل برقرار کنن و وقتی وارد دانشگاه میشن مخصوصا دانشگاه غیرشهر خودشون اونوقت دیگه اصلا نمیتونن تعادل رو برقرار کنن ..... اگه توی دانشگاههامون به جای درسهای چرت و پرتی مثل اندیشه اسلامی و فارسی عمومی و تفسیر نهج البلاغه و کلی درس غیرمرتبط، بهمون یاد میدادن که چطور باید از رشته ای که داریم توش درس میخونیم کسب درآمد کنیم الان وضع اینگونه نبود ........
      باور کنید عمق فاجعه جاییه که حتی 90% اساتیدی که دارن به شما تدرسی میکنن هیچ اطلاعی از بازارکار رشته ندارن و اونام صرفا با درس خوندن و تک بعدی بودن و نمرات عالی، شدن استاد دانشگاه
      نقل قول نوشته اصلی توسط erik911 نمایش پست ها
      سلام

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      یه واقعیتی هست افسرده ترین قشر جوامع پزشکا هستن اینو طبق آمار گیری از همه قشر ها به این قشر رسیدن ولی یه واقعیت دیگری هم هست در ایران به پزشکان بیشتر از ارزششون بها داده شده
      گرچه درجوامع پیشرفته به شاخه های علوم انسانی و تربیت بیشتر بها میدن
      ایران لایق مقایسه با کشور های پیشرفته نیست چون مردمش لایق نیستن
      خواستی دلایق نالایقی ایرانیان فعلی میتونم برات توضیح بدم اونم مفصل در اساسی ترین چیز های یک انسان حتی از کشور های جنگ زده حتی از افغانستان بدتریم

11. Top | #11
      کاربر حرفه ای

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      تو کشوری زندگی میکنیم که درآمد اونی که تو اینستا میرقصه و استوری میزاره میگه لینکو بکشید بالا از درآمد پزشک متخصص بیشتره
      من واسش حرف آخر بودم اما اون آلاء دوست داشت

12. Top | #12
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

Khabalod
      نمایش مشخصات
      افسردگی برای دانشجوی پزشکیه
      تعریف من همیشه بلوا کنه
      مثه شیطانی که تنها شده

13. Top | #13
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سیستم آموزشی ما از پایه تا آخرش نابوده ، به رشته هم ربط نداره حتی دانشجو روانشناسی هم میگه تا دو سال درسا بسیار با چیزی که آدم توقعش رو داره فاصله داره و کلا آدم رو بی انگیزه میکنه.
      آدم با شوق میاد پزشکی تا ۳،۴ سال همش درسه و خبری از اون چیزی که میخوای نیس.
      بعدش هم تو بیمارستان از یه بهیار با یه اکسترن و انترن بدتر رفتار میکنن و سال بالایی ها حتی پرستارا بهشون زور میگن و میگن کاری رو کنن که جنبه آموزشی و افزایش مهارت نداره.

14. Top | #14
      کاربر انجمن

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      من فکر میکنم به این خاطر افسرده شدن که هدف رو قبولی پزشکی گذاشتن بعد ک بهش رسیدن خب همچی تموم شده دیگه انگیزه برای بقیه راه ندارن ...البته علاوه بر اینکه خیلی مسائل دیگه دخیل هست مثل اینکه چون پزشکی دیر بازده هست به فانتزی های قبل از کنکورشون نمیرسن !
      نه حرف عقل بزن با کسی نه لاف جنون
      که هر کجا خبری هست ادعایی نیست...

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      خوشی پزشکی همون علوم پایه ش هست بعدش دیگه فول تایم درس و درس حالا اگه میتونه کسی تحمل کنه بره دیگه همه میدونن پزشکی دیربازده و مثل سابق نیست پزشکی عشق میخواد فقط عشق بی انتهاااااا که قابل توصیف نیست

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن