خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 8 از 9 نخستنخست ... 789 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 106 به 120 از 125
    1. Top | #106
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط TimeToSayGoodbye نمایش پست ها
      متوسط درصدهای 100 نفر اول تو درسای عموچی چقده؟ نگو ک چسبیده ب خود 100.
      میشه بپرسم چندسالتونه؟
      ?

2. Top | #107
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط bbehzad نمایش پست ها
      میشه بپرسم چندسالتونه؟
      31
      There is No Need for God as a Hypothesis

Pierre-Simon, marquis de Laplace

3. Top | #108
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      واسه عمومی ها کف درصد 70 البته بستگی به سختی آزمون هم داره هر سال تغییر میکنه

4. Top | #109
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      31
      من تو سن شما دندون قبول شدم.
      ?

5. Top | #110
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام مهربون. اگه طولانی میشه حرفم ببخشید.

خوب من ی بیست سی سالی هست از جو کنکور دور بودم. رشتم ریاضی بوده. مطمین نیستم اگه همین امشب ازمون تخصوصی 99 رو داشته باشم چقت میتونم تو وقت قانونی هر سه درس رو بیشتر از 50 بزنم. میشه گفت تخصوصی ها رو میدونم و تسلط دارم. ولی خب ب خاطر فرسایش زمانی کمی کندترم و بخش های حفظی هم کمتر یادمن. در مورد شیمی بخش های مفهومی شیمی رو کامل میدونم. مطمینم بخش حفظی شیمی دو و سه تقریبا کامل میدونم. ولی بخشی های حفظی شیمی پیش حفظ نیستم هرچند ک قبلا حفظ بودم. پس-پریسال میخاستم دباره ازمون بدم.. ی چند ماه هم از برج 5 تا واسط های 8 میخوندم. از تخصوصی ها تنها شیمی پیش مونده بود. من هیچ ازمون ازمایشی شزکت نکردم ولی اطمینان دارم توی اون سه ماه امادگی ریاضی و ب ویژه فیزیکم بیشتر از 80 بود و هنوز کلی وقت داشتم ک سرعت عملم رو واسه 100 برنامه ریزی کنم (حالا 100 ک ن، ممکنه یکی دوتا رو نخاسته درست نزنم ولی خب واسه حل کردن هر سوالی از تخصوصی اماده بودم). درست یا غلط وقتی اخرای تخصوصی ها بودم عمومیا رو شرو کردم. با تخصوصیا اون اواخر تا 18 ساعت در روز هم درس میخوندم. از بعد از تخصوصی ها هر هفته یک سوم از انرژیمو از دست میدادم. جوری شد ک پیش از برج 10 از ازمون سراسری منصرف شدم.

عمومیا رو چطور بخونم؟ چی پیش رومه؟ چ حجمی از حفظیات؟ کدوم کمک درسی؟ چ برنامه ای پیشنهاد میدی ب کسی ک تخصوصی رو میدونه و عمومیا رو خره؟ من نمیخام گزشته رو تکرار کنم. از عمومیا میترسم. کمکم کن عمومی بزنم. و لطفا اروم و شمرده توضیح بده. من بدیهیاتش رو هم نمیدونم.
      سلام

خب اینکه چند سال از کنکور دور بودید یکم زمان نیاز داره که به امادگی کامل برسید اما اینکه میگید واسه تخصصیا میتونید قوی شید، خیلی خوبه
      خیلیا هستن توی سن ۴۰ سالگی و حتی بیشتر برگشتن و یه سال تلاش کردن و پزشکی اوردن
      خب شیمی مفاهیمش که وضعتون خوبه، میمونه مسائل که واسه‌ی این مورد حتما روزی چند تا تست مسئله جدای از برنامه روزانه تون کار کنید و توی چند ماه تاثیرش رو میبینید که چقدر کمکتون میکنه
      خب ببینید واسه اینکه بتونید تا اخر کنکور پیوسته و منظم بخونید باید این نکته رو در نطر بگیرید که واسه ساعت مطالعه افراط نکنید چون همین مشکلی که براتون پیش اومده دوباره تکرار میشه. بجای این مدل خوندت سعی کنید یه برنامه منظم و منطقی بریزید و بر اساس اون پیش برید که بتونید نتیجه بگیرید. واقعا ۱۸ ساعت خوندن اشتباهه

واسه عمومیا توی این تابستون سعی کنید متن زبان و ترجمه و متن عربی و ارایه و قربات ادبیات رو کار کنید و یه برنامه بزیزید که بیشتر وقتتون واسه اختصاصیا باشه
      از مهر ماه هم به طور منظم توی برنامه تون به هر درس زمان خاص خودشو بدید و هیچ درسیو حتی واسه یکی دو هفته کنار نذارید و نظم داشته باشید
      حالا واسه عمومی بگید که تک تک بگم چیکار کنید

6. Top | #111
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      @Mr.amp98
      تموم روز درس میخوندم تازه بعدشم خابشو میدیدم.تخصوصیا اصلا خستم نمیکنن. ولی عمومیا ب کل ناامیدم میکنن. اره، عمومیا رو بگو لطفا. مسائل شیمی و ب ویژه انگلیش رو هم بلدم کامل.
      There is No Need for God as a Hypothesis

Pierre-Simon, marquis de Laplace

7. Top | #112
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      @Mr.amp98
      تموم روز درس میخوندم تازه بعدشم خابشو میدیدم.تخصوصیا اصلا خستم نمیکنن. ولی عمومیا ب کل ناامیدم میکنن. اره، عمومیا رو بگو لطفا. مسائل شیمی و ب ویژه انگلیش رو هم بلدم کامل.
      درسته اما باید جوری بخوانید که واسه این یه سال اصلا خسته نشید
      مطمئن باشد اگه با به ساعت مطالعه منطقی پیش برید و یه سال رو منظم بخونید نتیجه خیلی خوبی میگیرید
      خودم خیلی به این معتقدم که با نظم خوندن تاثیرش از زیاد خوندن و ساعت مطالعه نجومی بیشتره

واسه عمومیا اولا اینکه از اول مهر منظم بخونیدشون و واسه بعد عید نذارید
      از اول براش وقت خودشو اختصاص بدید یعنی مثلا ۳ ساعت در روز به عمومی اختصاص بدید و تا اخر هم همین باشه. البته این مقدار بستگی به ساعت مطالعه شما داره

واسه ادبیات. لغت و تاریخ ادبیات که حفظین و واسه یادگیری شون بهتره از اول مهر با یه برنامه منظم و دقیق بخونیدشون و بعد از سه چهار هفته کل مطالب قبلی رو مرور کنید. اینجوری روی هم جمع نمیشن و خوندنش سخت نیست
      ارایه هم توی این تابستون حتما یه دور از روی این کتابای موضوعی ادبیات، درسنامه های ارایه ها رو بخونید و سعی کنید در مرحله اول روی تک تک ارایه ها به صورت جدا مسلط شید و سپس برید سراغ تستای ترکیبیش که چند ارایه رو سوال کرده
      قرابت هم سعی کنید توی این تابستون یه دور بخونیدش و بیشتر تستای کنکور رو کار کنید

زبان فارسی هم فعلا نمیخواد بخونید و در از مهر به بعد روی یه سری مباحث که ارزش خوندن دارن و میدونید که تستشو میزنید کار کنید

واسه عربی
      ترجمه توی کتابای کمک اموزشی یه درسنامه داره. اول اونو بخونید تا کلیات و قواعد حل سوالات ترجمه رو یاد بگیرید. بعدش به طور منظم هر روز یا یه روز در میان ده تا ۱۵ تست ازش بزنید. همین قوی تون میکنه و هر وقت یه جایی ضعف داشتید برید اون قسمت درسنامه شو مطالعه کنید

متن عربی هم نیاز به تمرین داره و باید چند روز یه متن رو کار کنید و رفع اشکال کنید تا نقص هاتون برطرف شه و بعد از مدتی سطحتون بهتر شه
      قواعد هم به نظرم از مهر بخونید و منظم پیش برید که تا قبل عید تموم شه

دینی هم خب راحته. روی ایات تمرکز کنید و سعی کنید هم خود ایات و معنیشون رو حفظ باشید و هم روی مفاهیمش مسلط باشید و بتونید به متن کتاب ارتباطش بدید

زبان هم این تابستون روی ریدینگ و کلوز کار کنید و شبی یکی حل کنید و لغات و گرامر هم میتونید بذارید واسه مهر

8. Top | #113
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام
      خوبید؟
      پشت کنکوری هستم و مشکل من در دروس تخصصیه و عمومی هست
      مشکلم در نحوه ی مطالعه زیسته ....
      خیلی سخت میتونم مطالب رو بهم ربط بدم
      و در اکثر مطالب هم خوب یاد گیری کاملی نداشتم
      همیشه مداومتی در مطالعه ی زیست نداشتم چون همیشه منو خسته کرده اینکه نمیتونم تست درستی حل کنم (درصدم خیلییییی پاییینه)
      شر الگو کار میکنم ولی اینم بگم که کامل و مداوم کار نکردم ولی کتابمو خوندم نمیگم عمیق میخونم چون وقتی میبینم نمیتونم تستی رو کامل حل کنم ولش میکنم
      کتاب اموزش لازمه من مطالعه کنم یا باید شیوه ی خوندمو درست کنم؟

مشکل اساسی توی خوندن و برنامه ریزی کردن دارم
      و اینم میدونم که اگه مشاوره بگیرم واسه برنامه ریزی فقط بخاطر استرسی که دارم کارمو انجام میدم یعنی رفع مسئولیته
      و اینکه برنامه ریزی درست و صحیح هم نمیدونم به چه صورته ، دلم میخواد به موقع مرور کنم یا مرورهام بیشتر باشه ... کلا یه جور برنامه ای که منو راضی و قانع کنه

9. Top | #114
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa dr نمایش پست ها
      سلام
      خوبید؟
      پشت کنکوری هستم و مشکل من در دروس تخصصیه و عمومی هست
      مشکلم در نحوه ی مطالعه زیسته ....
      خیلی سخت میتونم مطالب رو بهم ربط بدم
      و در اکثر مطالب هم خوب یاد گیری کاملی نداشتم
      همیشه مداومتی در مطالعه ی زیست نداشتم چون همیشه منو خسته کرده اینکه نمیتونم تست درستی حل کنم (درصدم خیلییییی پاییینه)
      شر الگو کار میکنم ولی اینم بگم که کامل و مداوم کار نکردم ولی کتابمو خوندم نمیگم عمیق میخونم چون وقتی میبینم نمیتونم تستی رو کامل حل کنم ولش میکنم
      کتاب اموزش لازمه من مطالعه کنم یا باید شیوه ی خوندمو درست کنم؟

مشکل اساسی توی خوندن و برنامه ریزی کردن دارم
      و اینم میدونم که اگه مشاوره بگیرم واسه برنامه ریزی فقط بخاطر استرسی که دارم کارمو انجام میدم یعنی رفع مسئولیته
      و اینکه برنامه ریزی درست و صحیح هم نمیدونم به چه صورته ، دلم میخواد به موقع مرور کنم یا مرورهام بیشتر باشه ... کلا یه جور برنامه ای که منو راضی و قانع کنه
      سلام
      مرسی
      خب شما توی یادگیری اصل مطلب و پایه‌ی زیست مشکل دارید
      اگه براتون مقدوره یا کلاس برید یا دی وی دی بگیرید چون میتونه توی این کار کمکتون کنه
      فعلا هم واسه شما نشر الگو کتاب مناسبی نیست و باید از یه کتاب سطح پایین تر واسه شروع استفاده کنید

خب واسه برنامه ریزی بلند مدت و اینکه کِی زمان مناسب مرور باشه، حتی ما مشاورا هم از برنامه ازمونا مخصوصا قلم چی استفاده میکنیم و کمتر کسی برنامه چند ماهه و بلند مدت میریزه چون واقعا کار خیلی سختیه و به خوبی برنامه های ازمون ها نمیشه
      چون همین برنامه های ازمون ها رو چندین مشاور عالی و سطح بالا باهم نوشتن

این از برنامه بلند مدتتون. اما واسه برنامه کوتاه مدت اگه واقعا نمیتونید هودتون برنامه بریزید از یه مشاور کمک بگیرید و بعش بگید متناسب با نیازتون برنامه بریزه تا بتونید کامل انجامش بدید و فقط کار کردن الکی نباشه

10. Top | #115
      کاربر انجمن

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      سلام ببخشید میشه تجربیات و پیشنهاداتتون رو در مورد پشت کنکوری بگین؟خیلی ممنون

11. Top | #116
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mr.amp98 نمایش پست ها
      سلام
      مرسی
      خب شما توی یادگیری اصل مطلب و پایه‌ی زیست مشکل دارید
      اگه براتون مقدوره یا کلاس برید یا دی وی دی بگیرید چون میتونه توی این کار کمکتون کنه
      فعلا هم واسه شما نشر الگو کتاب مناسبی نیست و باید از یه کتاب سطح پایین تر واسه شروع استفاده کنید

خب واسه برنامه ریزی بلند مدت و اینکه کِی زمان مناسب مرور باشه، حتی ما مشاورا هم از برنامه ازمونا مخصوصا قلم چی استفاده میکنیم و کمتر کسی برنامه چند ماهه و بلند مدت میریزه چون واقعا کار خیلی سختیه و به خوبی برنامه های ازمون ها نمیشه
      چون همین برنامه های ازمون ها رو چندین مشاور عالی و سطح بالا باهم نوشتن

این از برنامه بلند مدتتون. اما واسه برنامه کوتاه مدت اگه واقعا نمیتونید هودتون برنامه بریزید از یه مشاور کمک بگیرید و بعش بگید متناسب با نیازتون برنامه بریزه تا بتونید کامل انجامش بدید و فقط کار کردن الکی نباشه

کتاب سطح پایین تر واسه زیست مثلا 8000 هزار تست گاج؟
      واسه درسنامه کتاب معرفی کنید.

ممنون بابت پاسخگوییتون

12. Top | #117
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط milad_bg80 نمایش پست ها
      سلام ببخشید میشه تجربیات و پیشنهاداتتون رو در مورد پشت کنکوری بگین؟خیلی ممنون
      سلام
      ببینید ممکنه توی دوران کنکور اطرافیان از نظر روحی شما رو اذیت کنن و طعنه های مختلف بزنن یا ناامیدتون کنن. این واسه اکثر پشت کنکوریا اتفاق افتاده
      یا مثلا اینکه یه سال باید توی خونه درس بخونید و از تفریحاتتون بگذرید و شرایط استرس زایی که وجود داره
      واسه مقابله با این مشکلات و مهم تر از اون، ساختن یه شگفتی برای موفقیت توی زندگی تون باید اونقدر انگیزه داشته باشید و واسه هدفتون مصمم باشید که هر وقت چنین مشکلاتی سراغتون اومدن، به راحتی کنارشون بذارید و فقط و فقط تمرکزتون روی هدفتون باشه و واسه اون تلاش کنید
      پشت کنکوری سختی های خودشو داره اما خب اکثر کسایی که سه رشته پرطرفدار تجربی رو قبول میشن، حداقل یه سال پشت کنکوری بودن رو تجربه کردن. الان توی کلاس خودمون شاید بالای ۷۵ درصد بچه ها کنکور اولشون قبول نشدن و دوباره موندن. حتی کسایی هستن که چند سال پشت کنکور موندن و اونقدر هدفشون براشون باارزش و مقدس بوده که تونسته اون خستگی و ناامیدی که درونشون بوده رو شکست بده و موفق شن

پس حتما حتما همین اول بشینید با خودتون تکلیفتونو مشخص کنید اگه میخواید پشت کنکور بمونید، تا اخرش با تلاش و پشتکار و انگیزه پیش برید و یه نتیجه عالی بگیرید

13. Top | #118
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa dr نمایش پست ها
      کتاب سطح پایین تر واسه زیست مثلا 8000 هزار تست گاج؟
      واسه درسنامه کتاب معرفی کنید.

ممنون بابت پاسخگوییتون
      به نظرم همون خیلی سبز رو بگیرید هم درسنامه داره هم تستاش مناسب شماست
      بهتره بجای ۸۰۰۰ تست ترجیحا از خیلی سبز یا گاج نقره ای استفاده کنید

14. Top | #119
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      دوستان عزیز کنکوریای گل
      یه گروه پرسش و پاسخ درس توی تلگرام زدیم که بیاید اونجا و به سوالاتتون پاسخ بدیم و چندتا از دانشجو های پزشکی دیگه هم بهمون اضافه میشن تا تجربیاتشون رو در اختیارتون بذارن

کم کم هم که درس خوندنتون جدی شروع شه یه گروه گزارش کار میزنیم که با دوستاتون رقابت کنید

پیام خصوصی بدید که لینک گروه رو بفرستم براتون

15. Top | #120
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mr.amp98 نمایش پست ها
      خب خب خب سلام
      امتحانای ما هم تموم شد و اومدیم در خدمت شما کنکوریای گل باشیم
      من امیر محمد پیرنیا از اعضای انجمن و دانشجویی پزشکی و رتبه ۱۴۹ کنکور و با سابقه دو سال مشاوره کنکور درخدمت شما هستم که کمکتون کنم. مصاحبه ام هم توی امضا هست میتونید مطالعه کنید
      دوستای عزیز یک سال تا کنکور ۹۹ مونده و میتونید این یه سال رو به بهترین و موفق ترین سال زندگی تون تبدیل کنید
      کسایی که واسه اولین بار میخوان کنکور شرکت کنن حتما حتما توی این تابستون باید تلاش کنن تا کازشکن راحت شه و همین سال اول کار رو یکسره کنن

دوستانی هم که کنکور دادن و میدونن به اون هدفشون نمیرسن، یه یا علی بگن و شروع کنن و یه شروع پر قدرت داشته باشن که حق خودشونو از این کنکور بگیرن

هر سوالی درمورد کنکور داشتید حتما بپرسید و در اسرع وقت جواب میدم.
      پس بریم...
      سلام
      من میخوام وقت باقی مونده رو با برنامه قلمچی پیش برم
      ولی فقط دروس یه پایه رو میبنده و منم واسه زیست سوم خیلی استرس دارم.
      واسه ریاضی دوم بجای ماتریس و دنباله حد و مشتق بخونم بنظرتون؟
      ♡Be your Own HERO

صفحه 8 از 9 نخستنخست ... 789 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن