خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 5 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 68
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

کسانی که میخوان کنکور سال بعد(99) انتخابی باشه

اول اینو بگم اصلا سر صحبتم با نظام جدیدی ها نیست
      اون نظام قدیمی ها هم که دوست دارن سال بعد کنکور نظام قدیم بدن هم براشون فرقی نداره چون میتونن نظام قدیم کنکور بدن و لزومی نمیبینیم قانعشون کنیم

هر کی دوست داره از الان باید اعتراض کنه وگرنه چند ماه بعد تا تکلیف مشخص بشه وقت بسیاری از دست رفته.

در مورد درسها بعضی مطالبو جای دیگه نوشتم اینجا میذارم

تفاوت امتحان در نظام قدیم و جدید برای سال 99

1- قسمتهای زیادی از بحث ها حذف شده مثلا تو زیست . مجبوری تو یه رقابت سنگینی مثل کنکور که هر لحظش مهمه بری قسمت های حذف شده را بخونی و این مطالب هم با کل بحثهای دیگه زیست قابل ترکیب هست. و اونوقت میفهمی وقت بیشتری هم باید صرف کنی برای ترکیب مطالب.

2- قسمتهای مشترک هم خیلی بحثها قابل طرح هست که تو زیست جدید بهتر باز کرده و توضیح داده.و خیلی ابهامات کتابهای زیست نظام قدیم برطرف شده تو کتاب های جدید.
      کتاب زیست نظام قدیم کتابی که ازش ترجمه شده 2008 به عقب ترهست میره تا 1995 و ... . کتاب های جدید ترجمه جدیدتر و بهتر هست برین دانلود کنین و چند مبحثو بخونین.

3- دروس پایه قابل تغییر نیست. و مثلا تو شیمی حفظی اضافه کردن مسئله کمتر شده.
      و از ریاضی و فیزیک حذف شدن مباحثی.

4- قواعد عربی هم قابل تغییر نیست.و کلی از لغات مشترکه.
      آرایه و قرابت و زبان فارسی و .. هم قابل تغییر نیست صرفا میتونن تعدادی لغت اضافه کنن و بعضی لغاتو حذف کنن.و تاریخ ادبیات هم چی بگم
      دینی هم کمتر شده و کتاب بهتر هم شده.
      قواعد انگلیسی هم نمیتونه تغییر کنه.و اکثر لغات هم مشترکه
      5- اگه حداقل سه بار مطالب اضافه تر نظام قدیمو بخونین و تست بزنین کمه کم 2 تا 3 ماه بیشتر از نظام جدید وقتتون گرفته میشه شایدم بیشتر و تو این مدت اونا دارن مرور میکنن

6- همینطور به دلیل حجم بیشتر مطالب فاصله خوندنها بیشتر میشه و فراموشی مطالب بیشتر میشه

7- میرسیم 2 ماه قبل کنکور که باید مطالبو مرور و جمع کنین که باز باید یک بار اضافه رو به دوش بکشین و مطالب اضافیو مرور کنین و تست بزنین

8- مجبور میشین برای اینکه محکم کاری کنین برین بعضی کتاب ها مثل زیست نظام جدیدو بخونین و کلی وقت هم برای اون بذارین

9-مهمترین موضوع
      دغدغه اینکه سوال چطور باشه و تراز و ... رو به هیچ وجه نداریم و هر کی بیشتر بخونه نتیجه بهتری میگیره

حالا هر چی خودتون فکر میکنین درسته انجام بدین و فریب چند تا نظام جدیدی که خودشونو نظام قدیمی جا میزنن نخورین و به من هم اعتماد نکنین . برین کتاب ها را ببینین و تحقیق کنین و فقط با عقل خوتون تصمیم بگیرین

تحلیل زیست دوازدهم و مقایسه با پیش دانشگاهی

تحلیلی از 2 فصل اول زیست دوازدهم و مقایسه با پیش نظام قدیم.

زیست دوازدهم با یکسری مطالبی که ما تو زیست سال سوم خوندیم شروع میشه مثل آزمایش گریفیت.
      یکسری مطالب هم برده تو بیشتر بدانید.
      از کتاب سال دوم مطالب در مورد آنزیم هم توش هست.
      از مطالب مشترک که بگذریم آزمایش مزلسون و استال رو از بیشتر بدانید سال سوم بیرون آورده و در حد 1 صفحه توضیح داده. که مطلب جدیدی محسوب نمیشه و اتفاقا مطلب خوبی هم حساب میشه برای یکسری ابهامات.
      مطلب جدیدی که تو این فصل دیدم " سطوح مختلف ساختاری در پروتئین ها " صفحه 16 هست که یک شکل هست و یک صفحه توضیح که بسیار مطلب خوبی هست برای رفع ابهام از ساختار هموگلوبین که
      شکل ساختارو دیده بودیم ولی توضیحی ازش نداشتیمو مطلب حفظی هست.(اصلی ترین چیزی که اضافه شده همین 2 صفحه هست 16 و 17)

یک شکل در صفحه 26 آورده که دلیل اینکه چرا اینترون ها به وجود میانو توضیح داده. و 2 خط توضیح داره.
      گفته انتقال آمینو اسید به tRNA توسط آنزیم هایی صورت میگیره و یه شکل داده.
      تنظیم رونویسی در پروکاریوتها رو به تنظیم مثبت و منفی تقسیم کرده منفیش همون چیزی هست که ما درباره لاکتوز خوندیم و مثبت اضافه کرده و چند خط توضیح داده و عکس گذاشته که برای مالتوز هست.
      و نصف صفحه آخر به " تنظیم بیان ژن در مراحل غیررونویسی" هست مطلب حفظی وجالبی هست.

کلا میشه گفت تغییرات کوچک و تغییراتی که گفتم به 4 صفحه هم نمیرسه.

اما اصلی ترین چیزی که حذف شده
      بیماری آلکاپتونوریا وآزمایش روی کپک نوروسپوراکراسا هست که بچه های نظام قدیم میدونن مطلب مهمی هست و با بخش تولید مثل جنسی و غیر جنسی قارچ ها قابل ترکیب هست و خوندنش وقت گیر.
      یعنی 3 صفحه مهم از این بخش حذف شده همینطور ترکیبش با قارچها که مجبور میشدیم بریم دوباره اون تولید مثلو بخونی. و میتونین متوجه بشین چقدر وقت تلف میشه.
      مطالب اپران لک هم خیلی کمتر تو نظام جدید بهش پرداخته شده و خیلی کوتاه تر بهش اشاره شده.
      چیزی از جهش ها نگفته و 2 صفحه اینطوری کم شده.

کلا میتونیم بگم مطالب کمتری گفته ولی بهتر بیان کرده و ابهامات رو بهتر رفع کرده تو متن درس.

تعداد صفحه: 36 صفح
      ه
      تایم خوندن: بین 2 تا 3 ساعت

تحلیل فصل 3 زیست دوازدهم و مقایسه با پیش نظام قدیم.

دلیل خوندن این فصل دقیقا همون دلایلی هست که دردلایل شماره 2 و 8 مطرح کردم.

این فصل با نام "انتقال اطلاعات در نسل ها" به مطالب گروه خونی و الل ها پرداخته.
      مطالب این فصل در کتاب سال سوم ما بهش اشاره شده ولی در اینجا توضیح بهتری در موردش داده شده و قابل طرح در سوالات مشترک هست.
      به کسانی هم که سال بعد می خوان در کنکور نظام قدیم شرکت کنن خوندن این فصل حتما توصیه میشه.
      تعداد صفحه : 10 صفحه
      تایم خوندن: کمتر از 1 ساعت

تحلیل فصل 4 زیست دوازدهم و مقایسه با پیش نظام قدیم

فصل 4 زیست دوازدهم شامل 3 گفتار هست
      گفتار اول
      مباحث مربوط به زیست سوم هست با عنوان "تغییر در مادۀ وراثتی جانداران" که در مورد جهش هاست و 6 صفحه هست و فقط چند خطش مطلب جدید داره.
      یعنی ما الان صفحه 53 کتاب هستیم نزدیک به نصف کتاب اما هنوز تو مباحثی از سوم و فصل اول پروتئین سازی هستیم و جلوتر نرفتیم

گفتار دوم و سوم
      که شامل 10 صفحه از بخشهای ساده و قسمت های کوچک و ساده از فصل های 4 و 5 کتاب زیست نظام قدیم هست.
      فصل 3 و 6 هم بطور کامل از کتاب حذف شده.
      یعنی از 103 صفحه سنگین فقط 10 صفحه ساده مونده

فصل 9 و 10 و 11 هم بطور کامل از کتاب حذف شده.
      که شامل 64 صفحه پر نکته هست

فصل 2 کتاب پیش رفته فصل آخر کتاب نظام جدید

اگه وقت شد بعدا تحلیل می کنم.

تعداد صفحه فصل 4 زیست دوازدهم: 16 صفحه
      تایم خوندن: 1ساعت و نیم

__________________________________________________ _________

حمایت از کمپین زیر پا گذاشتن حق دانش آموزان نظام قدیم در طراحی سوالات کنکور سراسری سال 98
      https://my.farsnews.com/c/9545

::: مهم و فوری ::: کنکور سراسری 99 ::: پویش تأثیر مثبت و حق انتخاب :::
      حمایت از کمپین #تاثیر_مثبت و #حق_انتخاب کنکور سراسری 99
      https://my.farsnews.com/c/6465

ویرایش توسط sina_u : 26 تیر 1398 در ساعت 09:52

2. Top | #2
      کاربر فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      مرسی دقیقا میخواستم همین تاپیکوبزنم...
      ببخشید شما به دیوان عدالت شکایت کردین؟؟
      آخه این تنهاراه باقیمانده هستش
      اینازبون خوش حالیشون نمیشه

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط SARA_J نمایش پست ها
      مرسی دقیقا میخواستم همین تاپیکوبزنم...
      ببخشید شما به دیوان عدالت شکایت کردین؟؟
      آخه این تنهاراه باقیمانده هستش
      اینازبون خوش حالیشون نمیشه
      خواهش میکنم.
      دیوان عدالت کسانی که خودشونو از قبل برای آزمون نظام جدید شرکت کردن ، طبق اعلام سال پیش سنجش برای 99 آماده کردن باید شکایت کنن.

برای مایی که نظام قدیم خوندیم باید افرادی که موافق هستن اعتراضشون به تعدادی برسه که حق انتخاب داده بشه.
      بچه ها مناسفانه زیادی مثبت گرا هستن. از قبل کنکور که گفتن سوالا مشترکه مشخص بود سنجش تراز جدا نمیده. امید کاذب داشتن.
      الان هم امید دارن بعد اعلام نتایج اعتراض بکنن و نتیجه بگیرن که خیلی بعیده سنجش نظرش تغییر کنه.
      و اون موقع به تکاپو میفتن سال بعد انتخابی بشه که خیلی دیره.
      این موضوع رو برای این زدم تا یه سری بچه ها از بی اطلاعی بقیه سوء استفاده نکنن.
      امیدی ندارم به موقع اینکار انجام بشه و خودم اگه نشد اجبارا برای محکم کاری نظام جدید هم میخونم.
      به شما هم توصیه میکنم به امید بقیه یا عدالت سنجش و ... نباشین و شروع کنین به خوندن.

ویرایش توسط sina_u : 22 تیر 1398 در ساعت 01:47

4. Top | #4
      کاربر فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sina_u نمایش پست ها
      خواهش میکنم.
      دیوان عدالت کسانی که خودشونو از قبل برای آزمون نظام جدید شرکت کردن ، طبق اعلام سال پیش سنجش برای 99 آماده کردن باید شکایت کنن.

برای مایی که نظام قدیم خوندیم باید افرادی که موافق هستن اعتراضشون به تعدادی برسه که حق انتخاب داده بشه.
      بچه ها مناسفانه زیادی مثبت گرا هستن. از قبل کنکور که گفتن سوالا مشترکه مشخص بود سنجش تراز جدا نمیده. امید کاذب داشتن.
      الان هم امید دارن بعد اعلام نتایج اعتراض بکنن و نتیجه بگیرن که خیلی بعیده سنجش نظرش تغییر کنه.
      و اون موقع به تکاپو میفتن سال بعد انتخابی بشه که خیلی دیره.
      این موضع رو برای این زدم تا یه سری بچه ها از بی اطلاعی بقیه سوء استفاده نکنن.
      امیدی ندارم به موقع اینکار انجام بشه و خودم اگه نشد اجبارا برای محکم کاری نظام جدید هم میخونم.
      به شما هم توصیه میکنم به امید بقیه یا عدالت سنجش و ... نباشین و شروع کنین به خوندن.

من فقط جدیدمیخونم .
      ته دلم امیدوارم که انتخابی بشه نمیدونم چرا ولی ایشالا که بشه

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط lamirhoseinl نمایش پست ها
      حق انتخاب برای افرادی هستش که برای کنکور 99 خودشون رو اماده میکردن با دیپلم نظام قدیم و فکر نمیکردن سال 99 هم دوباره دو کنکور برگزار میشه
      تقریبا همه افرادی که دنبال حق انتخاب هستن تو انجمن این شرایط رو ندارند
      من که نظام قدیمم همین کتاب هامو دوباره از فردا شروع میکنم به خوندن.کافیه به ازمون امروز قلمچی نگاه کنید که نظام جدید چه طوفانی داره میخونه ولی نظام قدیم افتضاح!
      باید حق مونو از کنکور بگیریم.با این پست هایی که میزارید تا اخر شهریور درگیرید.
      باید دید تعریفتون از حق چیه؟
      حق این هست
      کسانیکه کتاب های جدیدتر زیستو برای نظام جدید ترجمه کردن مباحثی که در نظام قدیم بوده هم ترجمه کنن. و در بقیه درسها هم به همین شکل.
      بعد میشد درباره حق صحبت کرد.
      حالا که اینکارو انجام ندادن حق میگه "حق انتخاب" بدن تا خودشون صلاح خودشونو در نظر بگیرن.

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      مطمئن هستم خیلی از نظام قدیمیها نمیدونن دارن با کیا کنکور میدن.
      کتاب زیست پیش نظام جدید از 124 صفحه درس ، 36 صفحه اش مربوط به فصل پروتئین سازیمون هست.
      یعنی بیشتر از یک چهارم کتاب فقط فصل یک ما هست. که در کمتر از 3 ساعت میشه خوندش.
      یعنی یه فرد کند خون هم کمتر از 2 روز کل کتابو میخونه.
      یکم به خودتون بیاین.

8. Top | #8
      کاربر فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      مطمئن هستم خیلی از نظام قدیمیها نمیدونن دارن با کیا کنکور میدن.
      کتاب زیست پیش نظام جدید از 124 صفحه درس ، 36 صفحه اش مربوط به فصل پروتئین سازیمون هست.
      یعنی بیشتر از یک چهارم کتاب فقط فصل یک ما هست. که در کمتر از 3 ساعت میشه خوندش.
      یعنی یه فرد کند خون هم کمتر از 2 روز کل کتابو میخونه.
      یکم به خودتون بیاین.

الان شماچه راهی به ذهنت میرسه؟؟به نظرتون بایدچیکارکنیم؟؟
      من واقعا نمیدونم بایدچیکارکنم

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      الان شماچه راهی به ذهنت میرسه؟؟به نظرتون بایدچیکارکنیم؟؟
      من واقعا نمیدونم بایدچیکارکنم
      اگه در سطح متوسط هم زیست نظام قدیمو خوندین یعنی مطالبو در حد معمولی بلد هستین برین کتاب نظام جدیدو بخونین میفهمین چقدر ساده هست.
      ما تا بخوایم تکون بخوریم اینا تا اتمام تابستون زیستو میتونن بارها تموم کنن.
      نمیدونم ترس بچه ها از چیه سر جمع 5 صفحه لغت معادل سازی شده که ته کتاب 3 تا کتاب زیست آورده.

درمورد اینکه چکار کنیم اعتراض بچه ها باید به حدی برسه تا بشه ترتیب اثر داد.
      خیلی از بچه ها هنوز تو فاز بیشتر تلاش می کنیم جبران میکنیم هستن.

ویرایش توسط sina_u : 22 تیر 1398 در ساعت 23:51

10. Top | #10
      کاربر فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      اگه در سطح متوسط هم زیست نظام قدیمو خوندین یعنی مطالبو در حد معمولی بلد هستین برین کتاب نظام جدیدو بخونین میفهمین چقدر ساده هست.
      ما تا بخوایم تکون بخوریم اینا تا اتمام تابستون زیستو میتونن بارها تموم کنن.
      نمیدونم ترس بچه ها از چیه سر جمع 5 صفحه لغت معادل سازی شده که ته کتاب 3 تا کتاب زیست آورده.

درمورد اینکه چکار کنیم اعتراض بچه ها باید به حدی برسه تا بشه ترتیب اثر داد.
      خیلی از بچه ها هنوز تو فاز بیشتر تلاش می کنیم جبران میکنیم هستن.

عزیزمن یه ساله که نظام جدیدمیخونم! میدونم چجوره... ولی واسه اعتراض گفتم چیکارکنیم

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      عزیزمن یه ساله که نظام جدیدمیخونم! میدونم چجوره... ولی واسه اعتراض گفتم چیکارکنیم
      عجب این مدت زیر آبی میرفتی
      راهش اعتراض با تعداد نفرات بالا هست مثل همین کارهایی که سجاد و بقیه دارن انجام میده ولی وقتی اکثر نظام قدیمی ها شل و ول هستن. حتی نمیرن یه بار کتابشونو نگاه کنن میخوای چیکار کنی.

12. Top | #12
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      1504 امضاء
      دوستان عضو سامانه فارس من شوید، پویش را امضاء بزنید و امضاء جمع آوری کنید

تــوجــه » نحوه شرکت در پویش، حمایت و ثبت امضا
      ـــ روی لینک https://my.farsnews.com/c/6465 کلیک کنید
      ـــ روی عبارت «حمایت می کنم» کلیک کنید
      ـــ شماره «تلفن همراه» خود و «عدد سه رقمی امنیتی» را وارد کنید
      ـــ سپس کد پیامک شده را وارد کادر مربوطه کنید
      ـــ امضاء شما با موفقیت ثبت شد
      ـــ هر سیم کارت = 1 امضاء و حمایت
      ـــ برای حمایت با سیم کارت های دیگر خود ابتدا از سامانه خارج شوید و مراحل را از ابتدا طی کنید
      ـــ پویش را امضاء بزنید و امضاء جمع آوری کنید تا زودتر به 10k امضاء برسیم

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      بچه ها اشتباه نکنید
      ریاضی فیزیک کاملا مشابه هست
      زیست سه چهار فصل اخر پیش معادل 30درصد نمره آور کنکور هست همینهم از دست میدید
      آخر شهریور بعد از اعلام نتایج نهایی تکلیفتان یکسره خواهد شد(یا نظام جدید با تاثیر قطعی یا قدیم با تاثیر مثبت)
      با سپاس

14. Top | #14
      کاربر فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      عجب این مدت زیر آبی میرفتی
      راهش اعتراض با تعداد نفرات بالا هست مثل همین کارهایی که سجاد و بقیه دارن انجام میده ولی وقتی اکثر نظام قدیمی ها شل و ول هستن. حتی نمیرن یه بار کتابشونو نگاه کنن میخوای چیکار کنی.

خیرزیرابی کجابودبرادرهمه توانجمن میدونن من چه گلی به سرم گرفته شده
      من ازکنکور98محروم بودم وطبق گفته سنجش ****** ! نشستم ازابانماه نظام جدیدخوندم حالا سنجش دبه کرده!!
      ببین من توپویش سجاد توگروه تلگرامی تواینستا و...هررررفعالیتی بگی کردم به سنجش زنگ زدم به دیوان شکایت کردم به نماینده هاپیامک زدم و.....
      گفتم ببینم شمادقیقاچه پیشنهادی داری؟؟ ایاواقعا راهی مونده که انجام نداده باشم اگربقیه هم همینقدر فعالیت کرده بودن تاحالاصدبارررحق انتخاب گرفته بودیم!

15. Top | #15
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      خیرزیرابی کجابودبرادرهمه توانجمن میدونن من چه گلی به سرم گرفته شده
      من ازکنکور98محروم بودم وطبق گفته سنجش ****** ! نشستم ازابانماه نظام جدیدخوندم حالا سنجش دبه کرده!!
      ببین من توپویش سجاد توگروه تلگرامی تواینستا و...هررررفعالیتی بگی کردم به سنجش زنگ زدم به دیوان شکایت کردم به نماینده هاپیامک زدم و.....
      گفتم ببینم شمادقیقاچه پیشنهادی داری؟؟ ایاواقعا راهی مونده که انجام نداده باشم اگربقیه هم همینقدر فعالیت کرده بودن تاحالاصدبارررحق انتخاب گرفته بودیم!
      شماکه از ابان داری نظام جدید میخونی؟
      کتاباش چطوره با زیستش راحت از کتابای خودمونی؟

صفحه 1 از 5 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن