خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 5 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 62
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

پزشکی یا فیزیوتراپی

میخواستم بدونم به نظرتون بین پزشکی و فیزیوتراپی(مثلا تهران) کدومش انتخاب بهتری هست؟

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط فرهود نمایش پست ها
      میخواستم بدونم به نظرتون بین پزشکی و فیزیوتراپی(مثلا تهران) کدومش انتخاب بهتری هست؟

این بستگی به خودتون داره . اگه تحمل چند سال خوندن پزشکی و مشکلات رو به جون میخرید قطعا پزشکی
      ولی اگه تحمل شرایط بیمارستانی و پزشکی رو ندارید بهتره نظرتونو عوض کنید.چون ممکنه چند سال بعد دیگه نتونید ادامه بدید پزشکی رو

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      فیزیوتراپی رشته خوبو و تاپیه ، اما وارد که بشی میبینی که یسری مشکلات خاص خودشو داره ، فیزیوتراپی تحت هجمه دکترای طب فیزیکی و توانبخشی هستن و این دکترا اجازه رشد رشته رو نمیدن و میخوان فیزبوتراپیستا استقلال نداشته باشن.
      کش مکش همیشه هست...
      از طرفی بازارکار روبه اشباعی داره ، خصوصا برای پسرا یکم کار پبدا کردن سخت تر شده .
      با این حال جز رشته های تاپه ولی من دانشکده توانبخشی هستم و خیلی از واقعیتازو از نزدیک دیدم و شنیدم
      پزشکی سختیای تحصیلش خب چند برابره ، دردسراش خیلی بیشتره اما کشور ما پزشک سالاره به هرحال...
      به هرحال برای یه ادم نرمال با روحیه معمولی اولویت اول با پزشکی بعد فیزیو.

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      اگر منظورت اینه کدوم پول بیشتری داره ، پزشکی عمومی پولی نداره ، حقوق یه پزشک عمومی بسته به بیمارستان و شهری که مجبور هست خدمت کنه بین 3 میلیون تا 8 میلیون هست که این 8 میلیون هم واس شخصی هست که حداقل 10 سال سابقه کار داره و ضمنا دروس پزشکی خیلی سخت تر و پر استرس تراز فیزیوتراپی هست.
      البته تخصص پزشکی فرق داره و پولش زیاد تر هست و همینطور استرسش هم بیشتر و البته قبولیش هم خیلی خیلی سخت تر.
      اگر هم منظورت علاقه هست که دیگه نباید از ما بپرسی باید از خودت بپرسی
      " God is that infinite All of which man knows himself to be a finite part "
      |
      خداوند ، آن بی نهایتی است که هر انسانی خودش را یک بخش محدود از آن میداند|

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط WhiteWitch نمایش پست ها
      اگر منظورت اینه کدوم پول بیشتری داره ، پزشکی عمومی پولی نداره ، حقوق یه پزشک عمومی بسته به بیمارستان و شهری که مجبور هست خدمت کنه بین 3 میلیون تا 8 میلیون هست که این 8 میلیون هم واس شخصی هست که حداقل 10 سال سابقه کار داره و ضمنا دروس پزشکی خیلی سخت تر و پر استرس تراز فیزیوتراپی هست.
      البته تخصص پزشکی فرق داره و پولش زیاد تر هست و همینطور استرسش هم بیشتر و البته قبولیش هم خیلی خیلی سخت تر.
      راستشو بخوای اصلاً خودم نمیدونم به چه چیزی علاقه دارم.
      اینو به هر کی میگم بهم میخنده.

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط WhiteWitch نمایش پست ها
      خیلی ممنون، به نظر شما در آینده وضعیت فیزیوتراپی چطور خواهد بود؟

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      خیلی ممنون، به نظر شما در آینده وضعیت فیزیوتراپی چطور خواهد بود؟
      از اونجایی که آمار سکته و مشکلات عضلانی و شکستگی و غیره روز به روز داره زیاد تر میشه به دلیل خیلی از مشکلات اجتماعی ، فکر نکنم وضعیت بدی داشته باشه.
      البته هر شغلی قوانین مربوط به خودشون رو داره و باید مطالعه کنی مثلا پزشک عمومی حق احداث مطب نداره یا پزشک متخصص واس مطب زدن باید سابقه منطقه محروم داشته باشه یا لیسانس علوم ازمایشگاهی نمیتونه آزمیشگاه بزنه مگر اینکه با یه دکتر اینکارو کنه خلاصه واس کلینیک زدن فیزیوتراپیم یه همچین قوانینی هست دیگه.
      پزشکی عمومی که همین الان هم دیگه جایی نداره مگراینکه شخص بره توی شهر های کوچیک کار کنه یا بره منطقه محروم یا اینکه بره دوره ی پزشک خانواده یا آزمون تخصص بده ...
      بهتره بری با متخصصان همین رشته ها صحبت کنی ، توی بیمارستان ها یا کلینیک های فیزیوتراپی میتونی پیداشون کنی.
      " God is that infinite All of which man knows himself to be a finite part "
      |
      خداوند ، آن بی نهایتی است که هر انسانی خودش را یک بخش محدود از آن میداند|

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mehrab98 نمایش پست ها
      فیزیوتراپی رشته خوبو و تاپیه ، اما وارد که بشی میبینی که یسری مشکلات خاص خودشو داره ، فیزیوتراپی تحت هجمه دکترای طب فیزیکی و توانبخشی هستن و این دکترا اجازه رشد رشته رو نمیدن و میخوان فیزبوتراپیستا استقلال نداشته باشن.
      کش مکش همیشه هست...
      از طرفی بازارکار روبه اشباعی داره ، خصوصا برای پسرا یکم کار پبدا کردن سخت تر شده .
      با این حال جز رشته های تاپه ولی من دانشکده توانبخشی هستم و خیلی از واقعیتازو از نزدیک دیدم و شنیدم
      پزشکی سختیای تحصیلش خب چند برابره ، دردسراش خیلی بیشتره اما کشور ما پزشک سالاره به هرحال...
      من میترسم اگه پزشکی برم وسط کار کم بیارم(به خاطر کشیک و استرس زیاد) به خاطر همین به نظر شما جای پیشرفت تو فیزیوتراپی دارم؟

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      کش مکش همیشه هست...
      سلام ، ببخشید شما که دانشکده ی توانبخشی هستید راجع به رشته ی اعضای مصنوعی هم اطلاع دارید که به چه شکل هست ؟ (به لحاظ امکان پیشرفت و بازار کار و ...)
      stars can't shine without darkness

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      من میترسم اگه پزشکی برم وسط کار کم بیارم(به خاطر کشیک و استرس زیاد) به خاطر همین به نظر شما جای پیشرفت تو فیزیوتراپی دارم؟
      بله جای پیشرفت توی فیزیوتراپی هست ، همه چی بستگی به خودتون داره هرچقد برای رشتت مایه بزاری بیشتر میتونی موفق بشی تا دکترا تخصصی هم امکان تحصیل داره... منتها بعد فارغ التحصیلی باید از ماهی ۳ ۴ تومن شروع کنی و راضی باشی تا کم کم تجربه و درامدت بیشتر بشه.

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Ema نمایش پست ها

سلام ، ببخشید شما که دانشکده ی توانبخشی هستید راجع به رشته ی اعضای مصنوعی هم اطلاع دارید که به چه شکل هست ؟ (به لحاظ امکان پیشرفت و بازار کار و ...)
      اعضامصنوعی بین رشته های توانبخشی پایین ترین رنکو داره تقریبا ، و مدل کارش با بقیه توانبخشیا متفاوته ، متاسفانه انصرافی زیاد داریم تو این رشته... یه رشته صفر و یکی هست ، اگ کارت بگیره خیلی درامد داری نگیره خیلی معمولیه در حد ۲ ۳ تومن.
      من خودم بع شخصه اگ بودم سعی میکردم پیرا پزشکی برم جای اعضا ، که ریسک بازارکارشون کمتره.

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      اعضامصنوعی بین رشته های توانبخشی پایین ترین رنکو داره تقریبا ، و مدل کارش با بقیه توانبخشیا متفاوته ، متاسفانه انصرافی زیاد داریم تو این رشته... یه رشته صفر و یکی هست ، اگ کارت بگیره خیلی درامد داری نگیره خیلی معمولیه در حد ۲ ۳ تومن.
      من خودم بع شخصه اگ بودم سعی میکردم پیرا پزشکی برم جای اعضا ، که ریسک بازارکارشون کمتره.
      آخه شنیده بودم الان توی بازار جهانی روی بورسه و پیشرفتاش قابل توجه هست و امکان ادامه تحصیل در خارج از کشور هم براش فراهم هست ، نمیدونم تا چه حد درسته فقط در حد شنیده ها هستن حرفام ، یه مشاور معروف هم میگفتن درآمد خوبی خواهد داشت البته قطعا درآمد خوب مشروط به تلاش کردن درست و اصولی توی این رشته هست ، مرسی بابت پاسخگوییتون.
      stars can't shine without darkness

13. Top | #13
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام. اول باید انگیزتو مشخص کنی (یاد پوارو افتادم)
      یجا خونده بودم تقریبا تمام داوطلبای تجربی یا میخوان دکتر (سه رشته تاپ) بشن یا نمیدونن میخوان چیکاره بشن.
      ببین اگه انگیزت صرفا اقتصادیه قطعا فیزیوتراپی که با 4 سال به پول خوبی میرسی بهتره تا پزشکی که بعد 17 سال (7 سال عمومی + 2 سال طرح عمومی + 4 سال تخصص + 4 سال طرح تخصص) به پول میرسی.
      اگه انگیزت علاقه است و کشته مرده پزشکی هستی مثلا انگیزت اینه روی تیروئید کار کنی تا بشه جلوی عقب ماندگی رو گرفت یا جلوی بیماری های صعب العلاج رو گرفت حتما دنبال پزشکی باش. رتبه ات هم نخوره از تعهد برو
      ولی یادت باشه پزشکی زجر خیلی داره زندگی دانشجویی به مدت 17 سال ، شیفت هایی که بعضا 18 ساعت در روزه و ... ولی رضایت شغلی خوبی داره

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط امیر123 نمایش پست ها
      سلام. اول باید انگیزتو مشخص کنی (یاد پوارو افتادم)
      یجا خونده بودم تقریبا تمام داوطلبای تجربی یا میخوان دکتر (سه رشته تاپ) بشن یا نمیدونن میخوان چیکاره بشن.
      ببین اگه انگیزت صرفا اقتصادیه قطعا فیزیوتراپی که با 4 سال به پول خوبی میرسی بهتره تا پزشکی که بعد 17 سال (7 سال عمومی + 2 سال طرح عمومی + 4 سال تخصص + 4 سال طرح تخصص) به پول میرسی.
      اگه انگیزت علاقه است و کشته مرده پزشکی هستی مثلا انگیزت اینه روی تیروئید کار کنی تا بشه جلوی عقب ماندگی رو گرفت یا جلوی بیماری های صعب العلاج رو گرفت حتما دنبال پزشکی باش. رتبه ات هم نخوره از تعهد برو
      ولی یادت باشه پزشکی زجر خیلی داره زندگی دانشجویی به مدت 17 سال ، شیفت هایی که بعضا 18 ساعت در روزه و ... ولی رضایت شغلی خوبی داره

بیو تکنولوژی چی؟
      میگن رتبه زیر 200 میخاد >درست میگن؟

یامثللن میگفتن امسال پذیرش نداره ...

چیزی راجع بهش میدونی؟

15. Top | #15
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      فیزیوتراپی که هیچ حتی پرستاری هم از پزشکی بهتره . دیگه گندشو در اوردن نمیدونم چرا بعضی ها از رو هوا حرف میزنن کجا فیزیوتراپی اشباع شده مسخره ترین حرفی بود که شنیدم

صفحه 1 از 5 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 2 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن