خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 5 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 62
    1. Top | #16
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mehrab98 نمایش پست ها
      فیزیوتراپی رشته خوبو و تاپیه ، اما وارد که بشی میبینی که یسری مشکلات خاص خودشو داره ، فیزیوتراپی تحت هجمه دکترای طب فیزیکی و توانبخشی هستن و این دکترا اجازه رشد رشته رو نمیدن و میخوان فیزبوتراپیستا استقلال نداشته باشن.
      کش مکش همیشه هست...
      از طرفی بازارکار روبه اشباعی داره ، خصوصا برای پسرا یکم کار پبدا کردن سخت تر شده .
      با این حال جز رشته های تاپه ولی من دانشکده توانبخشی هستم و خیلی از واقعیتازو از نزدیک دیدم و شنیدم
      پزشکی سختیای تحصیلش خب چند برابره ، دردسراش خیلی بیشتره اما کشور ما پزشک سالاره به هرحال...
      به هرحال برای یه ادم نرمال با روحیه معمولی اولویت اول با پزشکی بعد فیزیو.
      باسلام.دوست عزیز،من یکی از آشناهام دندون پزشکه وقتی باهاش سرانتخاب رشته مشورت میکردم میگفت آینده فیزیو ** دندون بهتره.ظرفیتهای فیزیو که کمه چطور درشرف اشباع هست؟من حقیقتش هدفم فیزیو بود،ولی بعد فیزیو پیشنهاد شما چیه؟(چون نمیدونم رتبه م چقدبشه؛هدفم صرفا فیزیو بود و اگر رشته دیگه بخام برم صرفا برام درامد و طول تحصیل کمتر مدنظره؛شایدحتابمونم پشت کنکود دوباره چون دلم رو فیزیوهست! مثلا پروتز دندون؛و..نمیدونم چی هستن حتا.برای فیزیو یعنی دختر باشیم بهتره تا پسر(از لحاظ فرصت شغلی که فرمویدن)ممنون میشم راهنمایی کنید.و اینکه دانشگاه آزاد هم فیزیو داره؟ یکجا زده داره یکجا زدع نداره؛

2. Top | #17
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      یا مثلا پرستاری محدودیت سنی نداره استخدامش؟یکی میگفت جاهای دولتی از یک سنی بیشتر نمیگیرن؛خصوصی هم عملا بیگاری هست.

3. Top | #18
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط امیر123 نمایش پست ها
      سلام. اول باید انگیزتو مشخص کنی (یاد پوارو افتادم)
      یجا خونده بودم تقریبا تمام داوطلبای تجربی یا میخوان دکتر (سه رشته تاپ) بشن یا نمیدونن میخوان چیکاره بشن.
      ببین اگه انگیزت صرفا اقتصادیه قطعا فیزیوتراپی که با 4 سال به پول خوبی میرسی بهتره تا پزشکی که بعد 17 سال (7 سال عمومی + 2 سال طرح عمومی + 4 سال تخصص + 4 سال طرح تخصص) به پول میرسی.
      اگه انگیزت علاقه است و کشته مرده پزشکی هستی مثلا انگیزت اینه روی تیروئید کار کنی تا بشه جلوی عقب ماندگی رو گرفت یا جلوی بیماری های صعب العلاج رو گرفت حتما دنبال پزشکی باش. رتبه ات هم نخوره از تعهد برو
      ولی یادت باشه پزشکی زجر خیلی داره زندگی دانشجویی به مدت 17 سال ، شیفت هایی که بعضا 18 ساعت در روزه و ... ولی رضایت شغلی خوبی داره
      یعنی زجر کشیدن در پزشکی ارزشش رو داره؟

4. Top | #19
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط WallE06 نمایش پست ها
      بیو تکنولوژی چی؟
      میگن رتبه زیر 200 میخاد >درست میگن؟

یامثللن میگفتن امسال پذیرش نداره ...

چیزی راجع بهش میدونی؟
      رشته خوبیه
      پذیرشش در مقطع دکتراش محدوده از ریاضی و تجربی با هم 50 نفر پذیرش دارند
      پذیرشش دو مرحله ایه. مرحله یک باید تراز بالای ده هزار باشی مرحله دو هم مصاحبشه
      خلاصش کنم رشته جدید و خوبیه و تقریبا تحقیقاتی کاربردیه بازار کارشم چون رشته تازه ای هستش یکم محدوده ولی اینده داره و توی کشور های پیشرفته و جهان اول یکی از کاربردی ترین رشته هاست ولی تو کشور وابسته به نفت و جهان سومی ایران تا جای خودشو پیدا کنه خیلی طول میکشه
      البته میتونی بری لیسانسش رو که به اسم زیست فناوری مشهوره بخونی بعد بری فوق بگیری و بری به سمت دکتراش
      ویرایش توسط A.H.M : 21 تیر 1398 در ساعت 15:23

5. Top | #20
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط فرهود نمایش پست ها
      یعنی زجر کشیدن در پزشکی ارزشش رو داره؟
      بستگی داره از چه لحاظ ببینیش
      میگم اگه مشتاق علم باشی زجر کشیدن ارزششو داره وگرنه صرفا بخاطر علاقه کاذبی که در وجود تک تک مون خانواده یا جامعه القا کرده بری فقط وقتت رو تلف کردی.
      طبق تحقیقات بیشتر از 80 درصد کسایی که پزشکی میخونن دچار افسردگی میشن ! میدونی چرا ? چون اینا فکر میکردند دوستش دارند و باهاش به پول میرسن ولی وقتی سختیاشو دیدن و بعدا فهمیدن این رشته اونی نیست که میخوان و بعدا مسیر طولانیشو دیدن افسرده شدند.

بهت پیشنهاد میکنم از الان تا روز اعلام نتایج بشین دفترچه انتخاب رشته پارسال رو دان کن و هر رشته که متناسب با روحیته و دوستش داری و اینده داره رو انتخاب کن و دربارش تحقیق کن
      فقط به پزشکی و فیزیو فکر نکن

6. Top | #21
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      از دید خودم وضع دندان پزشکی دارو سازی فیزیو بینایی خیلی بهتر از پزشک عمومی میتونه باشه درامد ی داروساز و پزشک عمومی همون 7 8تومنه اما پزشکی شیفت داره اقا بالاسری داره نمیدونم استرس داره دارو اینارو نداره تازه ی سکوی پرتاب ب اسم دارخونه زدنم داره ک شاید یهو ی سرمایه گذار پیدا شد دارخونه زدی اندازه ی متخصص پول دراوردی...درغیر این صورت بینایی فیزیو دندان بهترین گزینه ها هستن چرا ک درامد ی دندان پزشک ب زیر12تومن نمیاد ...تخصصم ک قبول شدنش کار حضرت فیله مخصوصا این نسل ک پشت کنکوریاش زیاد بوده طرف س سال پشت کنکور دکترا عمومی مونده بعد9سال خونده این شد 12سال بعد باید دوسال بخونه تخصص شرکت کنه بعد ک خوند تخصص شرکت کرد اگر قبول شد 4سال دیگه بخونه این یعنی 18سال ناقابل درضمن طراح تخصصم هست ک من نگفتم
      ما دوباره سبز میشویم

7. Top | #22
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط امیر123 نمایش پست ها
      بستگی داره از چه لحاظ ببینیش
      میگم اگه مشتاق علم باشی زجر کشیدن ارزششو داره وگرنه صرفا بخاطر علاقه کاذبی که در وجود تک تک مون خانواده یا جامعه القا کرده بری فقط وقتت رو تلف کردی.
      طبق تحقیقات بیشتر از 80 درصد کسایی که پزشکی میخونن دچار افسردگی میشن ! میدونی چرا ? چون اینا فکر میکردند دوستش دارند و باهاش به پول میرسن ولی وقتی سختیاشو دیدن و بعدا فهمیدن این رشته اونی نیست که میخوان و بعدا مسیر طولانیشو دیدن افسرده شدند.

بهت پیشنهاد میکنم از الان تا روز اعلام نتایج بشین دفترچه انتخاب رشته پارسال رو دان کن و هر رشته که متناسب با روحیته و دوستش داری و اینده داره رو انتخاب کن و دربارش تحقیق کن
      فقط به پزشکی و فیزیو فکر نکن
      خیلی ممنون.

8. Top | #23
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط nani87 نمایش پست ها
      باسلام.دوست عزیز،من یکی از آشناهام دندون پزشکه وقتی باهاش سرانتخاب رشته مشورت میکردم میگفت آینده فیزیو ** دندون بهتره.ظرفیتهای فیزیو که کمه چطور درشرف اشباع هست؟من حقیقتش هدفم فیزیو بود،ولی بعد فیزیو پیشنهاد شما چیه؟(چون نمیدونم رتبه م چقدبشه؛هدفم صرفا فیزیو بود و اگر رشته دیگه بخام برم صرفا برام درامد و طول تحصیل کمتر مدنظره؛شایدحتابمونم پشت کنکود دوباره چون دلم رو فیزیوهست! مثلا پروتز دندون؛و..نمیدونم چی هستن حتا.برای فیزیو یعنی دختر باشیم بهتره تا پسر(از لحاظ فرصت شغلی که فرمویدن)ممنون میشم راهنمایی کنید.و اینکه دانشگاه آزاد هم فیزیو داره؟ یکجا زده داره یکجا زدع نداره؛
      سلام ، فیزیوتراپی سالی ۶۰۰ ۷۰۰ نفر تو کل کشور ورودی داره ، و از طرفی این رشته یه رشته قدیمیه ، تعداد مطبای فیزیوتراپی تو شهرای بزرگ روز به روز داره زیاد تر میشه تا جایی که چند سال پیش یه محدودیت جمعیتی برای مطب زدن گذاشتن اما باز ورش داشتن. جمعیت ما داره رو به پیر شدن میره ، درسته اما فیزیوتراپیستا پخش جمعیتی مناسبی ندارن ممکنه هنوز شهرستانی باشه فیزیوتراپ نداشته باشه...
      از لحاظ مطب زدن ، مطب زدن تو شهرای بزرگ سخت تره اما اگه بخوای برای بقیه کار کنی کار هست . خانما بیشتر جذب بازارکار میشن چون فیزبتوراپ خانم هم با خانم میتونه کار کنه هم اقا اما اقایون بیشتر مبتونن با اقا کار کنن و ترجیح مردم بر فیزیوتراپ خانم هست.
      رشته خوبیه اما از دندون بهتر نیست. دندون پزشک عمومی خیلی از جهت درامد و پرستیژ بالاتره.

9. Top | #24
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط God_of_war نمایش پست ها
      فیزیوتراپی که هیچ حتی پرستاری هم از پزشکی بهتره . دیگه گندشو در اوردن نمیدونم چرا بعضی ها از رو هوا حرف میزنن کجا فیزیوتراپی اشباع شده مسخره ترین حرفی بود که شنیدم
      من شاید بالای ۱۰۰ تا فیزیوتراپ و دانشجوی فیزیوتراپی میشناسم ، دوسالم کلینیکمون کنار کلینیک فیزیو هاس ، قبل کنکورم ۳ ماه فقط خودم درباره رشته تحقیق کردم چون خودم خیلی علاقه داشتم بهش ...
      پس هرچی باشه بیشتر از شما ندونم که قطعا میدونم کمتر ازش نمیدونم...
      تو شهر بزرگ اشباعهه ، چ بخوای چ نخوای ، اگه راضی به درامد ۲ ۳ تومن هستی هم اشباع نیست تا دلت بخواد هست جاهایی که روزی ده ساعت ازت کاررمیکشن اخر ماهی دو نیم میزارن کف دستت.

10. Top | #25
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط nani87 نمایش پست ها
      فیزیو ازاد نداره فقط دولتی و یسری جاهاهم پردیس داره.
      قطب فیزیوتراپی کشور هم دانشگاه ایران هست که همه کله گنده های رشته اونجا جمعن.

11. Top | #26
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      من شاید بالای ۱۰۰ تا فیزیوتراپ و دانشجوی فیزیوتراپی میشناسم ، دوسالم کلینیکمون کنار کلینیک فیزیو هاس ، قبل کنکورم ۳ ماه فقط خودم درباره رشته تحقیق کردم چون خودم خیلی علاقه داشتم بهش ...
      پس هرچی باشه بیشتر از شما ندونم که قطعا میدونم کمتر ازش نمیدونم...
      تو شهر بزرگ اشباعهه ، چ بخوای چ نخوای ، اگه راضی به درامد ۲ ۳ تومن هستی هم اشباع نیست تا دلت بخواد هست جاهایی که روزی ده ساعت ازت کاررمیکشن اخر ماهی دو نیم میزارن کف دستت.
      اصلا اینطوری نیس شما شهر تهران و کرج و تبریز بزین دستتو میبوسن اصلا به حرف دانشجوها اعتماد نکن مگر اینکه رفیق یا اشنات باشه نه صرفا تو تلگرام با یکی چت کنی بعد بگی اشباع شده

12. Top | #27
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      اصلا اینطوری نیس شما شهر تهران و کرج و تبریز بزین دستتو میبوسن اصلا به حرف دانشجوها اعتماد نکن مگر اینکه رفیق یا اشنات باشه نه صرفا تو تلگرام با یکی چت کنی بعد بگی اشباع شده
      از کجا میگی من با چت تو تلگرام اینارو فهمیدم؟! من با استادای رشته حرف زدم دانشجو ارشد و لیسانس کمترینشون بوده...
      ببین حقیقت تلخیه که الان همه رشته ها رو به اشباعن .
      اگ فیزیو دوست داری برو کسی نگفته نرو ولی رویایی دربارش فکر نکن اصلا اون رقما و تصوری که تو ذهنت داری ازش نیست حداقل اول کار باید به ۳ ۴ تومن راضی باشی. تازه بعد که وارد رشته بشی میفهمی چقد فقط بار روانی از جهت انگولک کاریای پزشکای ارتوپد و طب فیزیکی داری ....
      ماهم مشکلات صنفی و بحث ک جدل با عینک ساز و چشم پزشک داریم ، که من قبل ورود به رشته بی اطلاع بودم چون واقعا چیزیه که تا نیای توش متوجه نمیشی.

13. Top | #28
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      از کجا میگی من با چت تو تلگرام اینارو فهمیدم؟! من با استادای رشته حرف زدم دانشجو ارشد و لیسانس کمترینشون بوده...
      ببین حقیقت تلخیه که الان همه رشته ها رو به اشباعن .
      اگ فیزیو دوست داری برو کسی نگفته نرو ولی رویایی دربارش فکر نکن اصلا اون رقما و تصوری که تو ذهنت داری ازش نیست حداقل اول کار باید به ۳ ۴ تومن راضی باشی. تازه بعد که وارد رشته بشی میفهمی چقد فقط بار روانی از جهت انگولک کاریای پزشکای ارتوپد و طب فیزیکی داری ....
      ماهم مشکلات صنفی و بحث ک جدل با عینک ساز و چشم پزشک داریم ، که من قبل ورود به رشته بی اطلاع بودم چون واقعا چیزیه که تا نیای توش متوجه نمیشی.
      به هر حال هر کس نظری داره ولی فک کنم در یه مورد موافق باشیم که پرستاری بیکاری نداره

14. Top | #29
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      به هر حال هر کس نظری داره ولی فک کنم در یه مورد موافق باشیم که پرستاری بیکاری نداره
      حاجی چرا نداریم
      طبق امار وزارت بهداشت 30 هزار پرستار بیکار داریم

15. Top | #30
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      اره پرستاری بازارکارش خیلی خوبه فعلا ولی جای پیشرفت خاصیم نداره ازین لحاظ یکم از تربیت معلم بهتره !
      یه عده معدود از پرستارا با مدرک فوق و دکترا و سابقه زیاد، میتونن بشن مترون بیمارستان که درامد و مزیتاش بهتر از پرستار عادیه.

صفحه 2 از 5 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن