خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 8 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 116
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات

نصیحتی برادرانه و بی طرفانه به نظام قدیم ها

سلام دوستان
      مدتیه که برای راهنمایی یکی از نزدیکانم دوباره از انجمن زیاد استفاده میکنم و خب شاهد یه سری مسائل و آشفتگی هایی بین بچه ها شدم
      ببینید من نه کنکوری ام (داروسازی میخونم) نه دبیر کنکورم نه مولف کتاب نه هیچ چیز دیگه ایی که از کنکور دادن یا ندادن شما سود یا ضرری بهم برسه
      خودم ۳ بار کنکور دادم و بالاخره ۹۷ به چیزی که میخواستم رسیدم
      نصیحت من به شما اینه که امسال بهترین رشته ایی رو که میتونید قبول شین رو برین ، من ۳ بار کنکور دادم و هر سری رتبم خیلی بهتر شد ، اما بین همه کسایی که میشناختم فقط من بودم که هر سال بهتر میشدم ، اونم در شرایط که فکرشو نمیتونید بکنید ، من چقدر به خودم سخت گرفتم....صادقانه بگم....شمایی که یکسال پشت کنکور موندی ، اگر قرار باشه پزشکی دندون دارو بیاری ، همین امسال باید میاوردی ، و ۹۹ درصدتون ( نه لزوما همه ) رتبه سال آیندتون بدتر میشه یا نهایتا همینی که امسال اوردی رو میاری ، امیدوارم این حرفا باعث ناامیدی شما نشه ، اما از این جهت دارم میگم که خودم سال سوم کنکور دادن رو تجربه کردم و خیلی از دوستام اطرافم بودن که این شرایطو داشتن و با چشم خودم دیدم که عاقبتشون چی شده....حتی اونایی که خیلی درس میخوندن.... برای کنکور خوندن از سال دوم به بعد شرایطش فرق میکنه نمیخوام بازش کنم اما خستگی ها و زدگی های خاص خودشو داره که اغلب باعث میشه نتیجه بدتری بگیرن بچه ها...همه اینا رو فارغ از بحث کاهش ظرفیت ها و سهمیه ها و .... گفتم ، حالا این وسط کنکور نظام جدید هم خودش مساله ایی شده و به نظرم رویکرد سازمان سنجش طوریه که به اون ها کمک بشه ( منطقی هم به نظر میرسه تا حدودی )
      نصیحت من به شما اینه که پشت کنکور نمونید و سعی کنید یک سال دیگه عقب نیافتید

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      ​والا این چیزی که گفتی از صد تا تاپیک دیگه بهتره .....
      ?why do we fall
      so that we can learn
      to pick ourselves
      up

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Old seyed نمایش پست ها
      ​والا این چیزی که گفتی از صد تا تاپیک دیگه بهتره .....
      راستشو گفتم به مولا

4. Top | #4
      کاربر فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      باشه ممنون سعی میکنیم بهش فکرکنیم

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      بی طرفانه رو خوب اومدی
      دادا از کجا خط میگیری؟! قصدت از این تاپیک چیه؟!
      بابا به خدا تو دانشگاه برای همه صندلی هست...کسی جای کسی رو نمیگیره!
      واقعا ناامید کردن یه عده جوون تو این شرایط خیلی گناه بزرگیه ... به خودت بیا...
      #چی_شد_که_اینجوری_شدیم؟!

6. Top | #6
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      خنک آن قماربازی که بباخت آن چه بودش
      بنماند هیچش الا هوس قمار دیگر

وقتی به پشت کنکور موندن چند ساله فک میکنم این شعر تو ذهنم میاد

7. Top | #7
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      خوب بعدش چی؟ بعد ۱۰ سال به خودم چی بگم به این روزایی که روش سرمایه گذاری کردم هیچی هم نشدم . اولا خود شما ضرر زیادی کردی تو داروسازی دندان دارو پول نیس عزیز وقتتو هدر میدی الان بهترین رشته ها همین فیزیوتراپی و رشته های توان بخشیه . تو یه فکری به حال خودت بکن منم عاشق داروسازی بودم یه دو هزارم ارزش نداره کافیه یه بار تحقیق درست حسابی کنی در ضمن ما که ضربشو خوردیم ماکه عمرمون رفت باید یه نتیجه ای ازش بگیریم من زمانی میکشم کنار که از صد درصد توانم استفاده کرده باشم سخت کشیدن نمیدونی چی هس داش هر وقت کار کردی همزمان درس خوندی اینطوری نقد کن

8. Top | #8
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mt_7777 نمایش پست ها
      سلام دوستان
      مدتیه که برای راهنمایی یکی از نزدیکانم دوباره از انجمن زیاد استفاده میکنم و خب شاهد یه سری مسائل و آشفتگی هایی بین بچه ها شدم
      ببینید من نه کنکوری ام (داروسازی میخونم) نه دبیر کنکورم نه مولف کتاب نه هیچ چیز دیگه ایی که از کنکور دادن یا ندادن شما سود یا ضرری بهم برسه
      نصیحت من به شما اینه که امسال بهترین رشته ایی رو که میتونید قبول شین رو برین ، من ۳ بار کنکور دادم و هر سری رتبم خیلی بهتر شد ، اما بین همه کسایی که میشناختم فقط من بودم که هر سال بهتر میشدم ، اونم در شرایط که فکرشو نمیتونید بکنید ، من چقدر به خودم سخت گرفتم....صادقانه بگم....شمایی که یکسال پشت کنکور موندی ، اگر قرار باشه پزشکی دندون دارو بیاری ، همین امسال باید میاوردی ، و ۹۹ درصدتون ( نه لزوما همه ) رتبه سال آیندتون بدتر میشه یا نهایتا همینی که امسال اوردی رو میاری ، امیدوارم این حرفا باعث ناامیدی شما نشه ، اما از این جهت دارم میگم که خودم سال سوم کنکور دادن رو تجربه کردم و خیلی از دوستام اطرافم بودن که این شرایطو داشتن و با چشم خودم دیدم که عاقبتشون چی شده....حتی اونایی که خیلی درس میخوندن.... برای کنکور خوندن از سال دوم به بعد شرایطش فرق میکنه نمیخوام بازش کنم اما خستگی ها و زدگی های خاص خودشو داره که اغلب باعث میشه نتیجه بدتری بگیرن بچه ها...همه اینا رو فارغ از بحث کاهش ظرفیت ها و سهمیه ها و .... گفتم ، حالا این وسط کنکور نظام جدید هم خودش مساله ایی شده و به نظرم رویکرد سازمان سنجش طوریه که به اون ها کمک بشه ( منطقی هم به نظر میرسه تا حدودی )
      من با همه حرفات موافقم ولی بشدت با بدتر شدن رتبه مخالفم
      من کنکور اولم 25 هزار شد کنکور دوم 7 هزار کنکور سوم که امساله نمیدونم چند ولی تو بدترین حالت زیر هفت هزارم
      کسی که تلاش کنه و تغییر ایجاد کنه رتبش بهتر میشه
      بقول نیچه احمق کسی است که یک اشتباه را بار ها به همان صورت انجام دهد و در انتظار نتیجه متفاوت باشد

من امسال اونقدر زجر کشیدم که حاضرم ابیاری گیاه دریایی دانشگاه ازاد تورقوزاباد رو قبول بشم ولی پشت نمونم.
      هربار هم به خودم نگاه میکنم از خودم بدم میاد که سه سال رو سر چی سوزوندم
      ویرایش توسط A.H.M : 21 تیر 1398 در ساعت 01:02

9. Top | #9
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط God_of_war نمایش پست ها
      خوب بعدش چی؟ بعد ۱۰ سال به خودم چی بگم به این روزایی که روش سرمایه گذاری کردم هیچی هم نشدم . اولا خود شما ضرر زیادی کردی تو داروسازی دندان دارو پول نیس عزیز وقتتو هدر میدی الان بهترین رشته ها همین فیزیوتراپی و رشته های توان بخشیه . تو یه فکری به حال خودت بکن منم عاشق داروسازی بودم یه دو هزارم ارزش نداره کافیه یه بار تحقیق درست حسابی کنی در ضمن ما که ضربشو خوردیم ماکه عمرمون رفت باید یه نتیجه ای ازش بگیریم من زمانی میکشم کنار که از صد درصد توانم استفاده کرده باشم سخت کشیدن نمیدونی چی هس داش هر وقت کار کردی همزمان درس خوندی اینطوری نقد کن
      مسئله اینه که ما منتظر یه نقطه عطف ایم تا یه روزی از صددرصد توانمون استفاده کنیم در حالیکه زمان نمی ایسته و میگذره و به ما میخنده
      اصلا حواسمون نیست سه سال از بهترین سال هامون رو سوزوندیم در حالیکه واقعا اگه این سه سال رو هر روز یک صفحه میخونیدم ولی واقعا میخوندیم درسو فول بودیم...
      میانگین عمر یه ادم تو ایران 60 ساله که نصفش یعنی 30 سال صرف خواب و استراحت و غذاخوردن میشه ، اگه روزی 6 ساعت فرضا کار کنی (میدونیم اینطور نیست و کار بین 9 تا 12 ساعته) 15 سال دیگه از عمرت هم رفته
      اگه تا مقطع فوق هم یه نفر بخونه 8 سال میره
      و از این عمره شصت ساله فقط 7 سال میمونه
      این 3 سال که تلف شد از اون هفت سال بود...
      ویرایش توسط A.H.M : 21 تیر 1398 در ساعت 01:55

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      منم ک امسال نمیدونم چ کردم کلا کنکور خراب کردم
      چک کردم سوالات اسون رو با بی دقتی تمام خراب کردم
      حال داغون حتی ب اینکه بخوام یک سال پشت کنکور بمونم هم نمیتونم فک کنم اگ امسال قبول نشم قید درس رو میزنم
      ای نقد نا امیدم حتی احتمال رتبه ۶۰۰۰۰ هم ب خودم نمیدم
      مرا به سخت جانی اینچنین گمان نبود....

11. Top | #11
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      واضحه حرفتون از روی دلسوزیه
      پشت کنکور موندن مزایا و معایب خودشو داره
      به نظرم اگه این تصمیم رو بدست خود فرد بدیم خیلی بهتره .
      خداوند آن خویش خویش است

12. Top | #12
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اسم كارهايي كه ميكنيم زندگي نيست
      اين كارها رو همه موجودات در روز انجام ميدن
      زندگي اون كاريه كه دوست داريم
      اما نميكنيم....
      ژان پل سارتر

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام دوستان
      لطفا کارت دانشجوییت بذار ممنون

14. Top | #14
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام دوستان
      اخه برادر من چرا منطقی به نظر میرسه تا حدودی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
      مثلا کنکور ۹۵ که دانش اموزای پیش دانشگاهی کنکور داشتن + پشت کنکوریای ۹۳ ۹۴ + دانشجوها و لیسانسه هایی که تو کنکور شرکت کردن ، ایا سنجش امتیازی برای دانش اموزا در نظر گرفت ؟؟؟ کمترین کمکی بهشون کرد؟؟؟؟
      این حرف هیچ حدودیش منطقی نیست.

از نظر من کنکور تجربی نظام قدیم کنکور مناسبی بود جز تو درس شیمی که باید مسئله کمتر یا اسونتر میداد.

ولی اینکه سنجش باید به نظام جدید کمی کمک کنه حرف درستی اصلا نیست.
      ما تو دهه ۶۰ ازمون نمیدیم ، الان دهه ۹۰ .
      ویرایش توسط reza333 : 21 تیر 1398 در ساعت 01:56

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط irani7878 نمایش پست ها
      بی طرفانه رو خوب اومدی
      دادا از کجا خط میگیری؟! قصدت از این تاپیک چیه؟!
      بابا به خدا تو دانشگاه برای همه صندلی هست...کسی جای کسی رو نمیگیره!
      واقعا ناامید کردن یه عده جوون تو این شرایط خیلی گناه بزرگیه ... به خودت بیا...
      #چی_شد_که_اینجوری_شدیم؟!
      والا ما از جایی خط نمیگیرم ، دوستان گفتن کارت دانشجویی بذار
      الان میخوام تو پاسخ بعدی بذارم
      ولی فک کنم شمایی که توهم توطئه داری وگرنه من دارم تجربمو میگم که مثه کسایی که دیدم زندگیت تباه نشه نمیخوای قبول نکن

صفحه 1 از 8 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن