خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 59
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

چرا یک فارغ التحصیل نظام قدیم در سال ۹۹ باید در کنکور قدیم شرکت کند

سلام دوستان
      احتمال بسیار زیادی وجود داره که سال ۹۹ کنکور انتخابی شه اما...
      اما دلایلی دارم که تایید میکنه یه فارغ التحصیل نظام قدیم بهتره که در کنکور ۹۹ در کنکور نظام خودش شرکت کنه
      این دلایلی که ذکر میکنم مخصوص تمام فارغ التحصیلان نیست و قطعن فارغ التحصیلایی که سال ها به دور از کنکور بودن و صد البته فارغ التحصیلانی که طبق مصوبه ی قبلی سنجش از پاییز پارسال شروع به مطالعه ی کتب نظام جدید کردن رو شامل نمیشه و قطعن به این عزیزان توصیه میکنم کنکور جدید امتحان بدن
      ۱_همون طور که میدونید بحث یادگیری و تسلط دو بحث جدا هستن و شما برای پاسخ گویی به تمام تست های کنکور نیاز به تسلط به مبحث مربوطه دارید (تسلط باعث میشه حتی سوالات آسون تر زودتر زده شه و وقت برای مباحث وقت گیر محاسباتی ذخیره بشه) خب قطعن شناخت ذهنی قبلی شما نسبت به کتب قدیم بسیار بیشتره(شما با هر مجموعه از کتاب هاتون حتی اگه چیزی هم ازشون نخونده باشید یک سال سر و کله زدید) یادگیریِ بیش از ۲۰و چند جلد کتاب نظام جدید خودش وقت خیلی زیادی از شما میگیره و تازه بعد از یادگیری باید وارد مرحله ی تسلط بشید و تسلط چیزی نیست که یه شبه و با زدن یک مجموعه تست هر چند سنگین به دست بیاد همون طور که کیفیت بی پایانه تسلط هم حد نداره و دانش اموزای نظام جدید برتری که تکلیف کتب پایه شون رو سال قبل بستن در سال کنکورشون وقت بسیار زیادی برای افزایش تسلطشون در این دروس دارن در حالیکه ممکنه شما هنوز به بادکیری اون دروس هم نرسیده باشین
      ۲_خیلی از بچه ها حجم پایین تر کتب جدید رو بهونه ای برای انتخاب کنکور جدید قرار دادن ،کافیه شما pdf کتاب زیست دهم(رشته ی تجربی) رو دانلود کنید میبینید که اصلن بحث گوارش ۱۸۰ درجه با چیزی که قبلن خوندید در تناقضه و پاک کردن این تناقضات از ذهن شما و تطبیق ذهن با مطالب جدید که گاهن متضاد مطالب قدیمی ان بسیار وقت گیره
      ۳_شما با تسلط روی هر درس می تونید اون کتاب رو به درصد ۹۰ در کنکور برسونید حتی اگه سوالات هم سبک المپیادای مرحله اول کشوری طرح شده باشن (کافیه برید درصدای رتبه های برتر همین انجمنو ببینید برای مثال تو سالایی که یه درس بسیار سنگین و به اصطلاح تراز بیار طرح شده بعضی از دانش آموزان حتی تونستن به درصد صد برسن)
      ۴_برخلاف ادعای خیلی از دوستان تفاوت سطح سوالات بیشتر از ۱۰ درصد نیست از کجا معلوم سال بعد سوالات نطام جدید سنگین تر مطرح نشن
      دلیل اکثر این دوستان برای سخت تر بودن سوالات (قطعن کتمان نمیکنم قدیم سخت تره بوده اما نه به اون صورت که اغراق میشه) پاسخ گویی دبیران برتر در بعصی از سایتای داخلیه که کلید پیشنهادیشون تعداد غلط های بیشتری رو نسبت به سوالات جدید نشون میده اما این عزیزان از این غافل اند که بیش تر دبیران مطرح که سال های قبل تمام سوالات کنکور رو پاسخگو بودند به علت اینکه در طول سال با دانش آموزان کلاس داشتند و به نوعی مطالب نظام قدیم رو فراموش کرده بودند اصلن برای سوالات قدیم کلید ندادند
      نمونشو میتونید در درس زیست در سایت قلم چی ببینید تعداد افرادی که به سوالات نظام قدیم پاسخ دادند کم تر از ۵۰ نفر و تعداد عزیزانی که به سوالات جدید پاسخگو بودند بیش از ۲۰۰ نفره و دبیران مطرحی مثل آقای میرحبیبی ، اعتماد زاده ،کرامت و ...که تقریبن هر سال زیستو به صورت صد در صد پاسخ میدادند اصلن به سوالات قدیم پاسخ ندادند خب طبیعیه کسی که برای اولین بار وارد این سایت بشه و تعداد غلط بیشتر دبیران در درس زیست نظام قدیمو ببینه فکر میکنه زیست قدیم سخت تر بوده در حالیکه به این شکل نیست و درس زیست در هر دو نطام کاملن روان و البته ساده طرح شده بود به نوعی در دروس اختصاصی رشته ی تجربی شاید ریاضی سخت تر طرح شده بود(در حد ۱۰ درصد سنگین تر) اما فیزیک برای نظام قدیم حتی راحت تر بوده ،؛سوای از تمام این ها شما با تسلط بر دورس خودتون به راحتی میتونستین در هر درس درصد ۹۰ رو کسب کنید(چیزی که اهمیت داره تلاش و وقت گذاشتن شماست)
      ۵_یکی دیگه از دلایل دوستان برای آسون بودن سوالات جدید این بوده که بعضی از سوالات نظام جدید مستقیما از تمرین های کتاب مطرح شده
      خب میشه این طور جواب داد که قطعن در سوالات نظام قدیم هم سوالات بسیاری به خصوص در بخش مفاهیم شیمی و زیست از خط کتاب طرح شده و این فقط برای نظام جدید نبوده در ضمن کافیه پاسخ تشریحی دبیران مطرح رو یه نگاه بندازید میبیند که تمام سوالات با مفاهیم کتاب قابل پاسخ گوییه(تاکید میکنم تمام سوالات) و شما با تسلط و دقت لازم میتونستید پاسخ گو باشید
      ۶_اگه از الآن بخواید درگیر شید حتمن باید یه گوشه از ذهنتون درگیر حق انتخاب باشه و پیوسته اخبارو چک کنید(هر چند مطمئنن سنجش این حق رو خواهد داد) اما خب نمیشه از دغدغه ی ذهنی نگفت که این برای فردی که داره مطالعه میکنه مثل سم میمونه و باعث خراب شدن تمرکزش میشه
      ویرایش توسط Sarbaz khasre : 20 تیر 1398 در ساعت 22:51

2. Top | #2
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      دوست عزیز
      شما که نظام جدیدی نیاز نیست برا نظام قدیما دلسوزی کنی
      شما برو به درسای خودت برس یه نظام قدیم خودش میدونه چی به صلاحشه
      از نظام قدیمایی که میخوان جدید بدن
      نترس اگه خوب بخونی میتونی قبول شی
      خداوند آن خویش خویش است

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط meysam.aziziani نمایش پست ها
      دوست عزیز
      شما که نظام جدیدی نیاز نیست برا نظام قدیما دلسوزی کنی
      شما برو به درسای خودت برس یه نظام قدیم خودش میدونه چی به صلاحشه
      از نظام قدیمایی که میخوان جدید بدن
      نترس اگه خوب بخونی میتونی قبول شی
      خیر بنده نظام قدیمم
      و صد البته موافق حق انتخاب در کنکور ۹۹
      من تا آخرش می‌جنگم شروعی برای فردا نیس چه خوب چه بد خیلی وقته که شروع کردم ادامه میدم و به مردم اجازه ی سخنرانی در مورد خودم نمی‌دم ادامه میدم و تحلیل میکنم می‌فهمم و بهش سرعت میدم و و فنی سرعتی شد تثبیتش میکنم

4. Top | #4
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Sarbaz khasre نمایش پست ها
      خیر بنده نظام قدیمم
      و صد البته موافق حق انتخاب در کنکور ۹۹
      آره مموتی هم برمیگرده
      پنگوءن ها هم سال آینده توانایی پرواز پیدا می کنن
      خداوند آن خویش خویش است

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط meysam.aziziani نمایش پست ها
      آره مموتی هم برمیگرده
      پنگوءن ها هم سال آینده توانایی پرواز پیدا می کنن
      میتونین تاپیک های قبلی منو یه نگاه بندازین مربوط به سال ۹۷ هستش
      فک میکنم در مورد انتخاب منابع بود
      من تا آخرش می‌جنگم شروعی برای فردا نیس چه خوب چه بد خیلی وقته که شروع کردم ادامه میدم و به مردم اجازه ی سخنرانی در مورد خودم نمی‌دم ادامه میدم و تحلیل میکنم می‌فهمم و بهش سرعت میدم و و فنی سرعتی شد تثبیتش میکنم

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      با سلام
      دوست عزیز اینها اگر فهم و دانش لازم داشتند کارشون از کنکور های 93-4 به 99نمیرسید.
      لذا لمن تقول؟!
      با تشکر

7. Top | #7
      کاربر فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Juliette نمایش پست ها
      با سلام
      دوست عزیز اینها اگر فهم و دانش لازم داشتند کارشون از کنکور های 93-4 به 99نمیرسید.
      لذا لمن تقول؟!
      با تشکر
      ببخشیدشماخودتون دقیقا اینجاچکارمیکنید پس؟؟
      آخه تو مشخصاتتون زده فارغ التحصیل!!!!

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط SARA_J نمایش پست ها
      ببخشیدشماخودتون دقیقا اینجاچکارمیکنید پس؟؟
      آخه تو مشخصاتتون زده فارغ التحصیل!!!!
      برا بودن در اینجا باید جایی عوارض پرداخت کرد؟!بله فارغ التحصیلم
      بطور مثال شخص شما چند سال هست دنبال کنکوری؟
      این یک نمونه اش

9. Top | #9
      کاربر فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Juliette نمایش پست ها
      برا بودن در اینجا باید جایی عوارض پرداخت کرد؟!بله فارغ التحصیلم
      بطور مثال شخص شما چند سال هست دنبال کنکوری؟
      این یک نمونه اش
      خیر نباید عوارض پرداخت کرد ولی خداوکیلی خیلی هم کم روتشریف دارید جنابعالی!!! شخص من سه ساله پشت کنکورم ولی شخص شمافکرکنم ده سالی بشه! چون مدل بابابزرگاسخن میگویید

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من نظام قدیم دیپلم ریاضی بودم و امسالم دفه اولم بود کنکور میدادم و البته تجربی دادم حالا جزو کدوم دسته قرار میگیرم ؟ولی باز من ترجیح میدم همون قدیمو امتحان بدم ینی اشتب میکنم ؟

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zaaaahra نمایش پست ها
      من نظام قدیم دیپلم ریاضی بودم و امسالم دفه اولم بود کنکور میدادم و البته تجربی دادم حالا جزو کدوم دسته قرار میگیرم ؟������ولی باز من ترجیح میدم همون قدیمو امتحان بدم ینی اشتب میکنم ؟
      نه بابا اشتب نمیکنی.کاردرست همینه.یکی دوتا مبحث تو ریاضی هست مثل بهینه سازی بخون بقیش واسه تو اسونتره.این انجمنم نیا دیگه.لشگرشکست خورده کمکی بهت نمیکنه.یه مشاور خوب مثل پوردستمالچی خیلی میتونه کمکت کنه یا افشار.
      ?

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      موافقم بچه ها با اغراق کردناشون منم جوگیر کردن درحالی که اگه کسی درست خونده بود تا درصد 80 راحت میتونست بزنه....بچه های نظام قدیم که میدونین99 کنکور آخرتون هست خواهش میکنم بشینین به دور از این حاشیه ها روی کتاب های خودتون مسلط بشین وخودتون رو درگیر تغییر نظام وحذف مباحث نظام قدیم واین چیزا نکنین که تا به خودتون بیاین میبینین تابستون طلاییتون رو از دست دادین درحالی که رقیباتون(دوازدهمی های امسال) به دور از این بحث ها بهترین استفادشون رو از تابستون میبرن
      ویرایش توسط مینووو : 21 تیر 1398 در ساعت 06:39

13. Top | #13
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      حرف شما وقتی درست هست که در نظام قدیم و جدید تراز جداگانه صورت بگیره نه یهو داوطلب نظام قدیم بره سر جلسه ده تا صلوات بفرسته انگار جن دیده وقتی به سوالات نگاه میکنه.
      " God is that infinite All of which man knows himself to be a finite part "
      |
      خداوند ، آن بی نهایتی است که هر انسانی خودش را یک بخش محدود از آن میداند|

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      [QUOTE=WhiteWitch;1503913]حرف شما وقتی درست هست که در نظام قدیم و جدید تراز جداگانه صورت بگیره نه یهو داوطلب نظام قدیم بره سر جلسه ده تا صلوات بفرسته انگار جن دیده وقتی به سوالات
      مسلمن اگه کسی مطالبو مسلط باشه هیچ اتفاق ناگهانی براش اتفاق نمیفته
      و اتفاقن برعکس کسی که به مطلب مسلطه از خداشم هست با کندن از یه قسمت دیگه و دادن سوال بیشتر از قسمتایی که قبلن سوال نیومده حداقل میتونه از تعداد زیادی از کسایی که تو نظام خودش هستن جلو بزنه و مطمئن باش سوالات نظام جدیدم خیلی چالش بودن(حالا نتایج میاد متوجه میشید)
      دلیل اینکه میگم اگه رو یه قسمت تمرکز کنن داوطلب مسلط بهتر جواب میده اینه که دیگه لازم نیست از تمام کشوهای ذهنش استفاده کنه و به راحتی و با تمرکز رو همون قسمت جوابگوی سخت ترین مفاهیم هستش
      مطمئن باش عامل تسلط تعیین کننده ترین عامل برای کسب نتیجه هستش و شما برای حداقل یادگیری مطالب نظام جدید حتی در شرایطی که ذهنتون خیلی بیشتر از یه دانش آموز معمولیم آماده باشه به بیش از یک سال زمان نیاز داری و قطعن یک سالم باید صرف تسلط روی این مطالب کنی و این در حالیه که باید این دو سالو به شکل پیوسته بخونی

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      کاملا موافقم باهات نظام قدیمیها باید نظام قدیم کنکور بدن مخصوصا اینکه دیگه تیر آخرشون هم هست چون 99 دیگه آخرین کنکور نظام قدیم هستش و دیگه تموم میشه میره پی کارش وامثال همین کنکور سراسری 98 ثابت کرده که چقدر سوالات هم سطح بوده و هم اینکه عدالت کاملا رعایت شده و نظام قدیمیها نباید بهونه گیری کنن.واینکه حق انتخاب هم که احتمالا با حمایت گسترده داوطلبین در حال پیگیریه داده میشه و اونایی که میخوان نظام جدید کنکور بدن خیالشون راحت میشه و دیگه در حق کسی هم ظلمی نمیشه.

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن