خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 6 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 76
    1. Top | #31
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      میدونید بنظرمن عاقبت اونا نیست که جالبه؛اتفاقا عاقبت ماها که قراره 8سال دیگه فارغ التحصیل بشیم تازه؛جالبه!
      نمیخام منفی نگاه کنم!اما ازین افزایش ظرفیت رشته های پزشکی که اعلام شده بوهای خوبی نمیشنوم؛یعنی هروقت همچین چیزی تو طول تاریخ اتفاق افتاد(چندسال بعد تازه عواقبش شروع کرد به ظاهر شدن!)فک میکنم فقط چن سال پی نخود سیاه فرستادنه برای آروم کردن وضعیت فعلی؛همین؛ حالا اینه که میبینم چ کنکور قبول بشی چه نشی آینده جالبی خاهی داشت:/

2. Top | #32
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      رتبه سه انسانی ۸۹ رو من از نزدیک میشناسم !!
      و اتفاقا کلی هم از موقعیت و کارش راضیه
      نمیدونم چقدر هست درآمدش ولی اقوام میگفتن ماهی ۱۵ تومن اینا در میاره !
      Great men are not born great but they grow great

3. Top | #33
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saj8jad نمایش پست ها
      ــ آرش غضنفری؛ رتبه ۷ كنكور تجربی‌ سال ۸۶، در دانشگاه تهران ۷ سال پزشکی خوانده، تخصص خود از دانشگاه شیراز گرفته و آماده می‌شود برای گذراندن طرح به مناطق محروم برود.
      آرش می‌گوید: دانشگاه با آن چیزی که فکر می‌کردم متفاوت بود و اگر به گذشته برگردم، درس نمی‏‌خوانم و مهاجرت می‏‌کنم.

پ.ن : شدیدا دیگه حرفی ندارم برای گفتن!!
      شما دوست عزیز مشت رو نمونه خروار میدونید ؟ حالا ی نفر ب هر دلیلی این حرف رو زده بولد میکنین و بسط میدید ک این که تک رقمی ! بوده این حرف رو زده دیگه شما ک چیز اونم نمیشید ؟ طرف میشناسم دانشگاه خودمونه پزشکی میخونه تست هم طراحی میکنه کتابم داره چاپ میکنه ماهی سه تومنم کم کم میگیره تو دوران دانشجویی !! مهاجرت پاک کردن صورت مسئله است و بس

4. Top | #34
      کاربر حرفه ای

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط rkomm نمایش پست ها
      شما دوست عزیز مشت رو نمونه خروار میدونید ؟ حالا ی نفر ب هر دلیلی این حرف رو زده بولد میکنین و بسط میدید ک این که تک رقمی ! بوده این حرف رو زده دیگه شما ک چیز اونم نمیشید ؟ طرف میشناسم دانشگاه خودمونه پزشکی میخونه تست هم طراحی میکنه کتابم داره چاپ میکنه ماهی سه تومنم کم کم میگیره تو دوران دانشجویی !! مهاجرت پاک کردن صورت مسئله است و بس
      مافیای پزشکی که درست شده همیشه سعی دارن رشته پزشکی بکوبونن تا هجوم به سمتش کم کنن به قول یکی ایران بهشت پزشکاست و این درامد زایی از همون بدو ورود به دانشگاه شروع میشه با اینکه نسبت به جمعیت و مهاجرت پزشکا باید ظرفیتا زیاد کنن ولی بهانه امکانات میگیرن و انحصار درست کردن و ازون ور از پزشکی مدام بد میگن در صورتیکه رشته های دیگه باید تا دکترا ادامه داد تا یک حقوق بخور نمیر دراورد

5. Top | #35
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط rkomm نمایش پست ها
      خیر ، منظور من هم تقریبا همینی بود که شما بیان کردید عزیز
      به لحن تعجبی
      پ.ن که نوشتم دقت کنید، برای خود شخص من هم جای تعجب داشت که طرف پزشک متخصصه و این حرف رو زده!
      اصلا منظورم برداشتی که شما کردید که اینکه تک رقمی بوده هیچی نشده وای به حال شما که چیزم نمیشید نبود

اما من شخصا با این تیکه از دیدگاه شما مخالفم، به نظر من مهاجرت اصلا و اصلا پاک کردن صورت مسئله نیست (اونم در این شرایط فعلی) و ابعاد و زوایای مختلف و متفاوتی داره که جای بحثش متأسفانه اینجا نیست!

6. Top | #36
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      اینا دقیقن قبل کنکور چه انتظاری از دانشگاه داشتن که میرن میگن دانشگاه اونجوری که فکر میکردم نبود ؟!

7. Top | #37
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      ــ یاسمن فرازان، ‌رتبه یک كنكور هنر سال ۹۰، رشته طراحی صنعتی در دانشگاه تهران خوانده و حالا دوره كارشناسی‌ارشد را در یكی از دانشگاه‌های آلمان می‌گذراند.
      ...بچه های طراحی صنعتی( از هنر تهران) که ایران موندن هم یا کافه دارن یا بوتیک : )

8. Top | #38
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      این سیستم چیکار کرده با این مملکت
      که از 10 نفر رتبه برتر کنکور اغلب قصد مهاجرت دارن یا مهاجرت کردن. اونیم که نرفته ناراضیه
      خداوند آن خویش خویش است

9. Top | #39
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Blue Girly.N نمایش پست ها
      ــ یاسمن فرازان، ‌رتبه یک كنكور هنر سال ۹۰، رشته طراحی صنعتی در دانشگاه تهران خوانده و حالا دوره كارشناسی‌ارشد را در یكی از دانشگاه‌های آلمان می‌گذراند.
      ...بچه های طراحی صنعتی( از هنر تهران) که ایران موندن هم یا کافه دارن یا بوتیک : )
      نقل قول نوشته اصلی توسط meysam.aziziani نمایش پست ها
      این سیستم چیکار کرده با این مملکت
      که از 10 نفر رتبه برتر کنکور اغلب قصد مهاجرت دارن یا مهاجرت کردن. اونیم که نرفته ناراضیه
      از کشوری که توش سگ صاحابش رو نمیشناسه انتظاری هم جز این نباید داشت

10. Top | #40
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات
      واقعا قبل اینکه وارد پزشکی بشیم چه مدینه ی فاضله ای برای خودمون تصور کرده بودیم.در حالی که روز به روز نا امید تر و افسرده تر شدیم تو این رشنه و دانشگاه.
      کاش زودتر تموم شه

11. Top | #41
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      بعد تموم کردن تازه اول بدبختیاست.باید بین یه مشت مافیا و هیولا سری توسرا دربیاری که اونم مثل همیشه پول میخواد.
      ?

12. Top | #42
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      * نوید نادری علی زاده از قائم شهر: نفر اول کنکور ریاضی در سال 86 که در آن زمان ریاضی خود را 100% زده بود در حال حاضر در مقطع دکترای مهندسی برق دانشگاه کُرنل در نیویورک آمریکا تحصیل می کند. او کارشناسی خود را در برق شریف با معدل 18،93 به پایان رسانده بود و پس از آن تحصیل در خارج از کشور را انتخاب کرد.

* سلمان فرجی از شمیرانات: رتبه سوم دانشگاه برق شریف پس از اتمام دوره کارشناسی کشور سوئیس را برای ادامه تحصیل خود انتخاب کرده است. او به تازگی فوق لیسانس خود از دانشگاه تحقیقاتی EPFL با نمره 6 از 6 به پایان رسانده و در حال حاضر مشغول تحصیل در رشته دکتراست و در همین دانشگاه نیز مشغول به کار شده است.

* سیامک زمانی دادانه از سنندج: او جزو آن دسته از دانشجویان برق شریف است که فعلا تحصیل در ایران را انتخاب کرده و در حال حاضر مشغول گذراندن کارشنی ارشد در این دانشگاه است.

* احسان مشایخ از تهران: نفر پنجم رشته ریاضی در سال 86 هم ماندن در ایران را به تحصیل در کشورهای خارجی ترجیح داده است. او بر خلاف نفرات رتبه های برتر کنکور ریاضی، رشته مکانیک شریف را انتخاب کرده و در حال حاضر در مقطع ارشد این دانشگاه در همان رشته مکانیک در حال تحصیل است.

* سید شهاب الدین میر جلیلی از یزد:  دانشگاه استنفورد آمریکا جایی است که او در حال حاضر مشغول تحصیل در آن است. او هم رشته مکانیک را انتخاب کرده بود و برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس به این دانشگاه رفت و در حال حاضر هم دانشجوی مقطع دکترا در رشته مکانیک همان دانشگاه است.

* محمد علی آذرخش از تهران: دانشجوی شریف دانشگاه تهران ترجیح داده فوق لیسانس را نیز در ایران بگیرد و پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه شریف، تحصیل در دانشگاه مدیریت دانشگاه تهران را انتخاب کرده و به تازگی از آن فارغ التحصیل شده است.

* میلاد تجویدی از تهران: رتبه 8 کنکور سراسری سال 86 کانادا را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب کرده است. او در حال حاضر دانشجوی ارشد رشته مهندسی کامپیوتر دانشگاه Calgary کاناداست.

* مریم اسلامی از شیراز: تنها دختر حاضر در میان ده نفر برتر کنکوری های سال 86 هم کانادا را به عنوان محل ادامه تحصیل خود انتخاب کرده است. او در رشته مهندسی مکانیک تحصیل می کرد و فوق لیسانس را هم در همین رشته در کانادا ادامه می دهد.

* علی جوادی ابهری از شمیرانات: مهندسی برق دانشگاه پرینسون آمریکا جایی است که او در حال حاضر مشغول تحصیل در ان است. جوادی پس از پایان دوره کارشناسی خود به آمریکا رفته و پس پایان مقطع فوق لیسانس در حال حاضر مشغول تحصیل در سال دوم مهندسی برق مقطع دکترای پرینسون است.

*بهاران قوامي، رتبه ششم علوم انساني سال ۹۰، روانشناسي باليني دانشگاه تهران

رتبه دوم كارشناسي ارشد رشته روانشناسي باليني خانواده را هم كسب كرد و در دانشگاه شهيد بهشتي ادامه تحصيل داد
      «من دبير روانشناسي دبيرستان هستم و روانشناس و مشاور مدرسه هم هستم و مشغول كارهاي پايان‌نامه دوره ارشد.» مي‌گويد تدريس يكي از كارهايي است كه به اندازه مشاوره آن را دوست دارد. درگير خواندن براي امتحان زبان و پذيرش گرفتن براي ادامه تحصيل در مقطع دكترا است: «در دوره ليسانس برايم اين امكان پيش آمد كه بروم امريكا و دانشگاه‌هاي مختلفي را ببينم.جو علمي آنجا خيلي جذبم كرد، آزمايشگاه‌هاي روانشناسي و فعاليت‌هايي كه در اين حوزه انجام مي‌شد خيلي عالي‌تر از آن چيزي بود كه ما در دوره ليسانس ديده بوديم. آن موقع ترم دو ليسانس بودم و زمينه علمي كافي نداشتم و تصميم گرفتم برگردم و بخوانم و بعد هم چون امكان كمك‌هاي مالي در دوره دكترا بيشتر بود تصميم گرفتم ارشد را هم در ايران بخوانم.» حالا خيلي خوشحال است كه به خاطر جو كنكور به سمت حقوق نرفته و انتخابي را كرده كه حالا به نظرش مناسب‌ترين انتخاب براي او بوده است: «خيلي خيلي خوشحالم از جايي كه هستم.»

* سعيد مفيدي، رتبه دوم رشته رياضي سال ۹۰

مهندسي برق، دانشگاه شريف

او حالا مشغول كار برنامه‌ريزي است و بلافاصله پس از دوره ليسانس وارد بازار كار شده است. مي‌گويد كه پيدا كردن كار برايش آسان بوده: «من كارم را با كارآموزي شروع كردم و ادامه دادم و براي همين راحت بود كار برايم. » در حال حاضر هم در همان دانشگاه مشغول تحصيل در رشته كارشناسي ارشد فلسفه علم است. در دوره كارشناسي‌ارشد هم همان رتبه دوره كارشناسي را تكرار كرده؛ رتبه دوم.   همچنان ترجيح مي‌دهد كه در كشور بماند: «من از اول هم قصد رفتن نداشتم با توجه به شرايط كاري و شخصي هم كه بعدتر پيش آمد اين تصميم جدي‌تر شد.

* كيميا كاظمي، رتبه چهار رشته تجربي سال ۹۰

پزشكي دانشگاه اصفهان

كيميا كاظمي برخلاف انتظاري كه از رتبه تك رقمي كنكور تجربي مي‌رود، تن به اسم دانشگاه تهران نداد و همان سال ۹۰ و پس از كمي مشورت و پرس و جو تصميم گرفت كه در زادگاه و همراه خانواده‌اش بماند. ۶ سال از آن انتخاب گذشته و حالا مشغول گذراندن دوره اينترنشيپ است و مي‌گويد كه با اين حجم از درس و كاري كه در رشته پزشكي هست بهترين تصميم همين ماندن در كنار خانواده بوده. بعضي وقت‌ها به رفتن خارج از كشور هم فكر كرده اما مي‌گويد كه شرايط فعلي را ترجيح مي‌دهد: «الان رفتن در ذهنم نيست. البته نمي‌توانم آينده را پيش‌بيني كنم.»

* ياسمن فرازان، رتبه اول رشته هنر سال ۹۰

طراحي صنعتي، دانشگاه تهران

از يكي دو سال بعد ورودش به دانشگاه رو به حوزه ديگري آورده كه حالا هم در همان حوزه مشغول به كار است: طراحي بازي‌هاي ديجيتال. تقريبا سه سال است كه مشغول همين كار است: «اگر برگردم دبيرستان شايد مي‌رفتم سمت رياضي و بعد در نرم‌افزار و برنامه‌نويسي ادامه تحصيل مي‌دادم.» خودش از بچگي اهل بازي كامپيوتري بوده و حالا فكر مي‌كند روحيه‌اش بيشتر به همين كار مي‌خورد تا طراحي صنعتي.الان با تيم ۶ نفره‌اي كار مي‌كند، جايزه‌هاي بسياري برده‌اند و قرار است به زودي شركت‌شان را به ثبت برسانند: «دوست دارم تيم‌مان را به يك شركت درست و حسابي تبديل كنيم و بازي‌هايي بسازيم كه كيفيت حضور در بازار‌هاي بين‌المللي را داشته باشند.»

* الهام احساني‌مقدم، رتبه سه علوم رياضي سال ۹۱

مهندسي برق، دانشگاه صنعتي شريف

همچنان در همين دانشگاه مشغول به تحصيل است، ارشدش را در رشته مخابرات سيستم تحصيل مي‌كند. از همان زمان ورود به دانشگاه تنها برنامه درس خواندن بوده و هنوز به سراغ بازار كار نرفته است.

* مهدي سليمان‌زاده، نفر سوم رشته تجربي، سال ۹۱

پزشكي، دانشگاه علوم پزشكي تهران

حالا فكر مي‌كنم فقط در صورتي مي‌روم كه بخواهم به يك جايگاه علمي مشخص برسم كه در ايران امكانش نيست اما در اين حالت هم هيچ‌وقت فكر ماندن در آنجا را نمي‌كنم، هر جا هم بروم برمي‌گردم. با عقايد و مذهبي هم كه دارم به نظرم اينجا خيلي براي زندگي كردن بهتر است.» ما به هر حال تا رسيدن به نقطه به ثمر رسيدن شغلي مجبوريم به هر نحوي گذران زندگي كنيم. خيلي از اطرافيان من همزمان با تحصيل، كار هم مي‌كنند. اغلب در زمينه مشاوره و تدريس براي كنكور فعال هستند يا مثلا كارهاي جمع‌آوري اطلاعات براي كارهاي پژوهشي ديگران انجام مي‌دهند. تا دوره عمومي تمام نشود نمي‌توان كار ديگري كرد.»

* پويان مينايي، رتبه چهارم رشته رياضي سال ۹۲

فيزيك دانشگاه صنعتي شريف

مثل تمامي رتبه‌هاي برتر كنكور او هم اول از همه رشته برق دانشگاه شريف را انتخاب كرد اما از سال دوم رفت سراغ همان رشته‌اي كه بيشتر دلش مي‌خواست؛ فيزيك. درسش تمام شده و حالا بعد از قبولي در كارشناسي ارشد هم قرار است همان رشته فيزيك را ادامه دهد: «هر كدام از ما بايد برويم آنجايي كه بهش علاقه داريم، بيشترين توانايي آدم در همان زمينه است.
      خانواده‌ام بعد از قبولي گفتند كه برق را انتخاب كنم و بعد از تحقيقات بيشتر اگر دلم خواست تغيير رشته بدهم، حرف‌شان منطقي بود و من هم همين كار را كردم. وقتي بعد از سال اول مطمئن شدم علاقه‌ام به فيزيك گذرا نيست، تغيير رشته دادم. اهميت علوم پايه براي كشور خيلي زياد است و مورد نياز است آدم‌هايي باشند كه با جرات و علاقه‌مندي سراغ اين حوزه بيايند.» تا الان وارد بازار كار نشده، اما مي‌گويد هم زمينه تدريس و هم كار كردن در شركت‌هاي دانش‌بنيان مهيا است اما يكي از وظايف اصلي دانشجوها كارآفريني است.

* ياسمن سعيدي، نفر اول رشته رياضي، سال ۹۳

مهندسي برق دانشگاه صنعتي شريف

آنچه در اين رشته پيدا كرد آن چيزي نبود كه دنبالش مي‌گشت: «من و خيلي از كساني كه مي‌شناسم تصور ديگري از دانشگاه و رشته‌ها داشتيم و نتيجه‌اش براي خود من اين شد كه تصميم دارم بعد از تمام شدن ليسانس، براي دوره ارشد رشته‌ام را عوض كنم.
      مي‌گويد كه خودش با ديد اشتباه وارد رشته مهندسي شده و حالا گرايش بيشتري به سوي علوم انساني دارد: «دارم كنار درسم اقتصاد مي‌خوانم.
      مي‌گويد از بچه‌هاي برق شريف خيلي‌ها براي ادامه تحصيل به سمت اقتصاد و مديريت مي‌روند.بدم نمي‌آيد در مقطعي براي ادامه تحصيل به خارج از كشور بروم اما فعلا زود است براي رفتن، شايد هم اگر ببينم مي‌شود مطالعات را در ايران ادامه داد كلا همينجا بمانم.»

* سرنوشت نفرات اول کنکور ایران در سال ۱۳۸۰ :

ندا ناطق (نفر اول رشته رياضی): استانفورد، آمريکا

اشکان برنا (نفر دوم رشته رياضی): برکلی کاليفرنيا، آمريکا

احسان شفيعی پور‌فرد (نفر سوم رشته رياضی): ايلينويز، آمريکا

محمد فلاحی سيچانی (نفر اول رشته تجربی): ميشيگان، آمريکا

پيمان حبيب اللهی (نفر سوم رشته تجربی): هاروارد، آمريکا

محمدرضا جلايی‌پور (نفر اول رشته انسانی): آکسفورد،انگلستان
      ویرایش توسط Noo$hin : 22 تیر 1398 در ساعت 01:39

13. Top | #43
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Noo$hin نمایش پست ها
      * نوید نادری علی زاده از قائم شهر: نفر اول کنکور ریاضی در سال 86 که در آن زمان ریاضی خود را 100% زده بود در حال حاضر در مقطع دکترای مهندسی برق دانشگاه کُرنل در نیویورک آمریکا تحصیل می کند. او کارشناسی خود را در برق شریف با معدل 18،93 به پایان رسانده بود و پس از آن تحصیل در خارج از کشور را انتخاب کرد.

* سلمان فرجی از شمیرانات: رتبه سوم دانشگاه برق شریف پس از اتمام دوره کارشناسی کشور سوئیس را برای ادامه تحصیل خود انتخاب کرده است. او به تازگی فوق لیسانس خود از دانشگاه تحقیقاتی EPFL با نمره 6 از 6 به پایان رسانده و در حال حاضر مشغول تحصیل در رشته دکتراست و در همین دانشگاه نیز مشغول به کار شده است.

* سیامک زمانی دادانه از سنندج: او جزو آن دسته از دانشجویان برق شریف است که فعلا تحصیل در ایران را انتخاب کرده و در حال حاضر مشغول گذراندن کارشنی ارشد در این دانشگاه است.

* احسان مشایخ از تهران: نفر پنجم رشته ریاضی در سال 86 هم ماندن در ایران را به تحصیل در کشورهای خارجی ترجیح داده است. او بر خلاف نفرات رتبه های برتر کنکور ریاضی، رشته مکانیک شریف را انتخاب کرده و در حال حاضر در مقطع ارشد این دانشگاه در همان رشته مکانیک در حال تحصیل است.

* سید شهاب الدین میر جلیلی از یزد: دانشگاه استنفورد آمریکا جایی است که او در حال حاضر مشغول تحصیل در آن است. او هم رشته مکانیک را انتخاب کرده بود و برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس به این دانشگاه رفت و در حال حاضر هم دانشجوی مقطع دکترا در رشته مکانیک همان دانشگاه است.

* محمد علی آذرخش از تهران: دانشجوی شریف دانشگاه تهران ترجیح داده فوق لیسانس را نیز در ایران بگیرد و پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه شریف، تحصیل در دانشگاه مدیریت دانشگاه تهران را انتخاب کرده و به تازگی از آن فارغ التحصیل شده است.

* میلاد تجویدی از تهران: رتبه 8 کنکور سراسری سال 86 کانادا را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب کرده است. او در حال حاضر دانشجوی ارشد رشته مهندسی کامپیوتر دانشگاه Calgary کاناداست.

* مریم اسلامی از شیراز: تنها دختر حاضر در میان ده نفر برتر کنکوری های سال 86 هم کانادا را به عنوان محل ادامه تحصیل خود انتخاب کرده است. او در رشته مهندسی مکانیک تحصیل می کرد و فوق لیسانس را هم در همین رشته در کانادا ادامه می دهد.

* علی جوادی ابهری از شمیرانات: مهندسی برق دانشگاه پرینسون آمریکا جایی است که او در حال حاضر مشغول تحصیل در ان است. جوادی پس از پایان دوره کارشناسی خود به آمریکا رفته و پس پایان مقطع فوق لیسانس در حال حاضر مشغول تحصیل در سال دوم مهندسی برق مقطع دکترای پرینسون است.

*بهاران قوامي، رتبه ششم علوم انساني سال ۹۰، روانشناسي باليني دانشگاه تهران

رتبه دوم كارشناسي ارشد رشته روانشناسي باليني خانواده را هم كسب كرد و در دانشگاه شهيد بهشتي ادامه تحصيل داد
      «من دبير روانشناسي دبيرستان هستم و روانشناس و مشاور مدرسه هم هستم و مشغول كارهاي پايان‌نامه دوره ارشد.» مي‌گويد تدريس يكي از كارهايي است كه به اندازه مشاوره آن را دوست دارد. درگير خواندن براي امتحان زبان و پذيرش گرفتن براي ادامه تحصيل در مقطع دكترا است: «در دوره ليسانس برايم اين امكان پيش آمد كه بروم امريكا و دانشگاه‌هاي مختلفي را ببينم.جو علمي آنجا خيلي جذبم كرد، آزمايشگاه‌هاي روانشناسي و فعاليت‌هايي كه در اين حوزه انجام مي‌شد خيلي عالي‌تر از آن چيزي بود كه ما در دوره ليسانس ديده بوديم. آن موقع ترم دو ليسانس بودم و زمينه علمي كافي نداشتم و تصميم گرفتم برگردم و بخوانم و بعد هم چون امكان كمك‌هاي مالي در دوره دكترا بيشتر بود تصميم گرفتم ارشد را هم در ايران بخوانم.» حالا خيلي خوشحال است كه به خاطر جو كنكور به سمت حقوق نرفته و انتخابي را كرده كه حالا به نظرش مناسب‌ترين انتخاب براي او بوده است: «خيلي خيلي خوشحالم از جايي كه هستم.»

* سعيد مفيدي، رتبه دوم رشته رياضي سال ۹۰

مهندسي برق، دانشگاه شريف

او حالا مشغول كار برنامه‌ريزي است و بلافاصله پس از دوره ليسانس وارد بازار كار شده است. مي‌گويد كه پيدا كردن كار برايش آسان بوده: «من كارم را با كارآموزي شروع كردم و ادامه دادم و براي همين راحت بود كار برايم. » در حال حاضر هم در همان دانشگاه مشغول تحصيل در رشته كارشناسي ارشد فلسفه علم است. در دوره كارشناسي‌ارشد هم همان رتبه دوره كارشناسي را تكرار كرده؛ رتبه دوم. همچنان ترجيح مي‌دهد كه در كشور بماند: «من از اول هم قصد رفتن نداشتم با توجه به شرايط كاري و شخصي هم كه بعدتر پيش آمد اين تصميم جدي‌تر شد.

* كيميا كاظمي، رتبه چهار رشته تجربي سال ۹۰

پزشكي دانشگاه اصفهان

كيميا كاظمي برخلاف انتظاري كه از رتبه تك رقمي كنكور تجربي مي‌رود، تن به اسم دانشگاه تهران نداد و همان سال ۹۰ و پس از كمي مشورت و پرس و جو تصميم گرفت كه در زادگاه و همراه خانواده‌اش بماند. ۶ سال از آن انتخاب گذشته و حالا مشغول گذراندن دوره اينترنشيپ است و مي‌گويد كه با اين حجم از درس و كاري كه در رشته پزشكي هست بهترين تصميم همين ماندن در كنار خانواده بوده. بعضي وقت‌ها به رفتن خارج از كشور هم فكر كرده اما مي‌گويد كه شرايط فعلي را ترجيح مي‌دهد: «الان رفتن در ذهنم نيست. البته نمي‌توانم آينده را پيش‌بيني كنم.»

* ياسمن فرازان، رتبه اول رشته هنر سال ۹۰

طراحي صنعتي، دانشگاه تهران

از يكي دو سال بعد ورودش به دانشگاه رو به حوزه ديگري آورده كه حالا هم در همان حوزه مشغول به كار است: طراحي بازي‌هاي ديجيتال. تقريبا سه سال است كه مشغول همين كار است: «اگر برگردم دبيرستان شايد مي‌رفتم سمت رياضي و بعد در نرم‌افزار و برنامه‌نويسي ادامه تحصيل مي‌دادم.» خودش از بچگي اهل بازي كامپيوتري بوده و حالا فكر مي‌كند روحيه‌اش بيشتر به همين كار مي‌خورد تا طراحي صنعتي.الان با تيم ۶ نفره‌اي كار مي‌كند، جايزه‌هاي بسياري برده‌اند و قرار است به زودي شركت‌شان را به ثبت برسانند: «دوست دارم تيم‌مان را به يك شركت درست و حسابي تبديل كنيم و بازي‌هايي بسازيم كه كيفيت حضور در بازار‌هاي بين‌المللي را داشته باشند.»

* الهام احساني‌مقدم، رتبه سه علوم رياضي سال ۹۱

مهندسي برق، دانشگاه صنعتي شريف

همچنان در همين دانشگاه مشغول به تحصيل است، ارشدش را در رشته مخابرات سيستم تحصيل مي‌كند. از همان زمان ورود به دانشگاه تنها برنامه درس خواندن بوده و هنوز به سراغ بازار كار نرفته است.

* مهدي سليمان‌زاده، نفر سوم رشته تجربي، سال ۹۱

پزشكي، دانشگاه علوم پزشكي تهران

حالا فكر مي‌كنم فقط در صورتي مي‌روم كه بخواهم به يك جايگاه علمي مشخص برسم كه در ايران امكانش نيست اما در اين حالت هم هيچ‌وقت فكر ماندن در آنجا را نمي‌كنم، هر جا هم بروم برمي‌گردم. با عقايد و مذهبي هم كه دارم به نظرم اينجا خيلي براي زندگي كردن بهتر است.» ما به هر حال تا رسيدن به نقطه به ثمر رسيدن شغلي مجبوريم به هر نحوي گذران زندگي كنيم. خيلي از اطرافيان من همزمان با تحصيل، كار هم مي‌كنند. اغلب در زمينه مشاوره و تدريس براي كنكور فعال هستند يا مثلا كارهاي جمع‌آوري اطلاعات براي كارهاي پژوهشي ديگران انجام مي‌دهند. تا دوره عمومي تمام نشود نمي‌توان كار ديگري كرد.»

* پويان مينايي، رتبه چهارم رشته رياضي سال ۹۲

فيزيك دانشگاه صنعتي شريف

مثل تمامي رتبه‌هاي برتر كنكور او هم اول از همه رشته برق دانشگاه شريف را انتخاب كرد اما از سال دوم رفت سراغ همان رشته‌اي كه بيشتر دلش مي‌خواست؛ فيزيك. درسش تمام شده و حالا بعد از قبولي در كارشناسي ارشد هم قرار است همان رشته فيزيك را ادامه دهد: «هر كدام از ما بايد برويم آنجايي كه بهش علاقه داريم، بيشترين توانايي آدم در همان زمينه است.
      خانواده‌ام بعد از قبولي گفتند كه برق را انتخاب كنم و بعد از تحقيقات بيشتر اگر دلم خواست تغيير رشته بدهم، حرف‌شان منطقي بود و من هم همين كار را كردم. وقتي بعد از سال اول مطمئن شدم علاقه‌ام به فيزيك گذرا نيست، تغيير رشته دادم. اهميت علوم پايه براي كشور خيلي زياد است و مورد نياز است آدم‌هايي باشند كه با جرات و علاقه‌مندي سراغ اين حوزه بيايند.» تا الان وارد بازار كار نشده، اما مي‌گويد هم زمينه تدريس و هم كار كردن در شركت‌هاي دانش‌بنيان مهيا است اما يكي از وظايف اصلي دانشجوها كارآفريني است.

* ياسمن سعيدي، نفر اول رشته رياضي، سال ۹۳

مهندسي برق دانشگاه صنعتي شريف

آنچه در اين رشته پيدا كرد آن چيزي نبود كه دنبالش مي‌گشت: «من و خيلي از كساني كه مي‌شناسم تصور ديگري از دانشگاه و رشته‌ها داشتيم و نتيجه‌اش براي خود من اين شد كه تصميم دارم بعد از تمام شدن ليسانس، براي دوره ارشد رشته‌ام را عوض كنم.
      مي‌گويد كه خودش با ديد اشتباه وارد رشته مهندسي شده و حالا گرايش بيشتري به سوي علوم انساني دارد: «دارم كنار درسم اقتصاد مي‌خوانم.
      مي‌گويد از بچه‌هاي برق شريف خيلي‌ها براي ادامه تحصيل به سمت اقتصاد و مديريت مي‌روند.بدم نمي‌آيد در مقطعي براي ادامه تحصيل به خارج از كشور بروم اما فعلا زود است براي رفتن، شايد هم اگر ببينم مي‌شود مطالعات را در ايران ادامه داد كلا همينجا بمانم.»

* سرنوشت نفرات اول کنکور ایران در سال ۱۳۸۰ :

ندا ناطق (نفر اول رشته رياضی): استانفورد، آمريکا

اشکان برنا (نفر دوم رشته رياضی): برکلی کاليفرنيا، آمريکا

احسان شفيعی پور‌فرد (نفر سوم رشته رياضی): ايلينويز، آمريکا

محمد فلاحی سيچانی (نفر اول رشته تجربی): ميشيگان، آمريکا

پيمان حبيب اللهی (نفر سوم رشته تجربی): هاروارد، آمريکا

محمدرضا جلايی‌پور (نفر اول رشته انسانی): آکسفورد،انگلستان

جلایی پور ( رتبه اول انسانی 80) چند بار در زندان اوین بازداشت بود.
      خداوند آن خویش خویش است

14. Top | #44
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      UP
      !LOSE YOURSELF IN SCIENCE

15. Top | #45
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      %DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B0%DB%B0%DB%B1%DB%B2%DB%B5_%DB%B1%DB%B8%DB%B3%DB%B6%DB%B3%DB%B6.jpg
      %DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B0%DB%B0%DB%B1%DB%B2%DB%B5_%DB%B1%DB%B8%DB%B3%DB%B6%DB%B5%DB%B6.jpg
      %DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B0%DB%B0%DB%B1%DB%B2%DB%B5_%DB%B1%DB%B8%DB%B3%DB%B7%DB%B1%DB%B3.jpg

اندکی تفکر
      فرار مغزها یا فراری دادن مغزها؟؟

استوری ها از یکی از نخبه ترین دانشجویان دانشگاه تهران هست که چند نوبت پژوهشگر برتر شدن و دوستی باهاشون برام افتخاره...
      استوری ها در زمان سقوط هواپیمای اوکراینی گذاشته شدند

صفحه 3 از 6 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 2 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن