خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: سطح سختی سوالات زیست از نگاه شما ؟

رأی دهندگان
    23. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
    • سخت تر از حد انتظار

2 8.70%
    • در حد انتظار

7 30.43%
    • آسون تر از حد انتظار

14 60.87%
    صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 32
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات

تعیین سطح سختی زیست کنکور 98 اینبار از نتیجه دبیران کنکور ( پارت 1 - نظام جدید )

فایل پیوست 88468
      به نام خدا

با سلام خدمت همه ی دوستان عزیز کنکوریم ... امیدوارم که حاتون خوب باشه

معیار های مختلفی برای سنجش میزان سختی یک آزمون وجود داره ... رایج ترین این معیار ها ، نظر سنجی از شرکت کنندهای اون آزمون هستش ؛ اما امشب با یه دید متفاوت میخوام سختی آزمون زیست کنکور 98 رو در دو گروه نظام جدید و قدیم برسی کنم . اینکه آیا سوالات نظام قدیم سخت تر از نظام جدید بوده ؟ و یا حتی بلعکس ...
      اینکه کدوم سوالات چالشی باعث سخت بنظر رسیدن کلیت آزمون شدند و موارد مقیاسی دیگه که با هم برسی میکنیم
      یه توضیح ابتدایی :
      توجه داشته باشید که جامعه ی آماریم رو برخلاف تمامی مقایسه های صورت گرفته که از داوطلب های کنکور داره صورت میگیره ، من اومدم بین دبیران کنکور برسی کردم . همون طور که میدونید هر ساله دبیران کنکور تهران و شهرستان ها و همینطور رتبه های برتر که ادعا زیست دارند ، میان و یکی دو ساعت بعد کنکور که دفترچه ها میاد ، کلید های پیشنهادی خودشون رو در سایت کانون ثبت میکنند . این کلید ها بدون اطلاع از کلید سنجش و حتی بدون اطلاع از کلید سایرین داره ثبت میشه و چون بعد از ثبت ، امکان تغییر نداره ، یه جورایی معتبرترین مقیاس برای تعیین سطح آزمون بعد از کنکوره ...
      خب حالا من اومدم کل کلید های دبیران و رتبه برتر ها رو در درس زیست برسی و با کلید سنجش مقایسه شون کردم . نتیجه های خیلی جالبی گرفتم که در ادامه باهم برسی شون میکنیم .
      تنها نکته ای باید حتما بهش توجه کنیم ، اینکه اسامی دبیرانی که میارم ، برای تخریب و یا حتی تبلیغ شخصیت خاصی نیست !! صرفا برای دقیق تر کردن مقایسه هام هستش .... از همین جا از همشون و از همه ی دانش آموزان این دبیران زحمت کش و محترم پیشاپیش عذرخواهی میکنم که شاید باعث دل چرکین شدن شون بشم ... اما این اسامی همه بصورت معلوم در سایت کانون وجود داره .
      خب بریم که شروع کنیم

از نظام جدید شروع میکنم

اسامی دبیران رو به 6 دسته تقسیم میکنم :
      رنگ سبز ==> دبیران تهران
      رنگ نارنجی ==> دبیران شهرستان
      رنگ آبی ==> رتبه برتر ها

+ در مورد دبیران شهرستان و رتبه برتر ها صرفا افرادی که بدون غ و یا نهایت 1 غلط رو داشتند ، اسامی شون رو آوردم .... ولی در مقایسه نهایی ، تعدادشون برابر با همون اسامی سایت کانون هستش ...

1- بدون غلط : بهرام میرحبیبی - یاسر و رضا آرامش اصل - علی پناهی شقایق - احمد حسنی - محمد کریم اذرمی - مهدی کمایی - رتبه بر تر نداریم

2- 1 غلط :
      اسفندیار طاهری - محمد عیسایی - پوریا آیتی - آرش فتاح زاده - حسن محمد نشتایی [ 2 نزده ] - سجاد عبیری - موسی بیات [ 2 نزده ] - اشکان زرندی [ 2 نزده ] - محمد رضا کمالچی - محمد امین میری- محمدرضا شاندیز - محرم گنجی - علی بابایی - وحید قاسمی - سعید افضلان - محمد رضا شریعتی - محمد نصرت ناهوکی - حسین اصفهانی - امیر رضا پولادی - مجتبی نظاری - علیرضا ذاکر - امی حسین قاسم د بگلو - امیر محمد پیرنیا - نازگل اکبری - بهروز شهبایی

3 - 2 غلط :
      محمد رضا فروهرمنش - کیوان نصیر زاده - بهروز ندری - میثم شایعی [ 1 نزده ] - امیر مردانی - مازیار اعتماد زاده - محمد مهدی روزبهانی - سالار هوشیاری - مهرداد محبی - امیر رضا پاشاپور یگانه -امیر حسین بهروز فرد - مالک اشتر اسفندیاری - حمیدرضا زارع - مجتبی عطار

4 - 3 غلط : رضا بهرام - حسین غلامی - محسن پیروز نژاد - ایمان یدالهی - پوریا احمدی - محمود امیری - رامین معصومی

5 - 4 غلط : برادران رسولی - مهدی شیخی - حسین کرمی

6 - 5
      غلط یا بیشتر: محمد رضاییان ( 5 غ ) - رضا خورسندی ( 11 غ ) - حمید ابراهیمی ( 8 غ ) - روخ اله امرایی ( 7 غ - 1 نزده )

خب تموم شد
      بعضی ها میگن باو علافی مگه ؟

در جواب باید بگم که صد درصد
      اما این همه اسم و .. برای چی بود ؟ ببینید شما که داوطلب کنکور هستی ، مینیمم بعد از 100 تست ( یک ساعت و ربع ) ، در شرایط عادی بعد 155 تست ( عمومی و زمین و ریاضی ) و در بدترین شرایط بعد از 220 تست ( یعنی آخرین درس رو زیست بزنی ) ، به تست های درس زیست میرسی .... همه این خستگی در کنار فشار و جو کنکور هستش ... اما نکته ی مهم تر اینکه تو نهایتا یک دانش آموزی ... خب وقتی دبیران تهران و شهرستان ها که در خونه شون زیر باد کولر بدون هیچ محدودیت زمانی ، اکثرا کتاب به دست و مهم تر از همه ، بدون هیچ استرس و فشاری ، حتی یک سوال غ بزنه ، برابری با 5 تا 10 غ یک داوطلب کنکوره که حتی خطا های مخلفی جوی رو هم داره ! پس وقتی اکثریت دبیران مطرح کنکور نتونستند نتیجه خوبی بگیرند ( اکثریت با دو الی سه غلط بوده .... ) ، از تو دانش آموز توقع بیشتری نمیره و
      این یعنی زیست کنکور نظام جدید آسون که نبوده بلکه حتی میشه گفت سخت هم بوده !

در کل :
      از 47 دبیر شهرستان ، 11 دبیر کمتر از 1 غ یا بدون غ بودند که میشه کمتر از 24 درصد
      از 41 دبیر تهران ، 13 دبیر
      کمتر از 1 غ یا بدون غ بودند که میشه 31 درصد
      و از 24 رتبه برتر ، 8 نفر
      کمتر از 1 غ یا بدون غ بودند که میشه کمتر از 34 درصد

+ نکته ای که باید بگم ، اینکه دبیران مطرح مثل دکترعمارلو ، دکتر آرامفر ، دکتر فرهادیان ، استاد کرامت و .... ، بطور رسمی کلید هایی که دادند هیچکدوم پاسخ 100 درصدی نبوده ! ولی چون در مقایسه ، من نیاز به کلید های اثبات شده داشتم ( و نه ادیت شده ! ) ، صرفا از سایت کانون استفاده کردم .

سوالات چالشی :

سوال 164 ( بین 3 و 4 ) - سوال 173 ( بین 1 و 3 ) - سوال 185 ( بین 2 و 4 ) - سوال 188 ( بین 3 و 4 ) - سوال 202 ( بین 2 و 3 )
      خوبه که توی کامنت ها ، این چالش ها رو از دید خودتون بنویسید و یه تحلیل هم از این سوالات داشته باشیم

خب نظام جدید تموم شد

ایشالله فردا شب با مقایسه " سخت ترین آزمون زیست کنکور ادوار مختلف " یعنی کنکور نظام قدیم 98 در خدمتتون هستم .... همینقدر بگم که هیچ دبیری نه تنها پاسخ 100 درصد نداشته ، بلکه هیچ کدوم هم حتی با 1 غلط نبوده .... کف ماجرا تازه از دو غ شروع میشه و دبیری با 21 غ هم خواهیم داشت
      بچه های نظام جدید شرکت کنید توی نظر سنجی تا یه امار هم از بچه های خودمون داشته باشم

شب خوش

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سخت ترین ؟زیست ادوار کنکور نظام قدئیم
      ما دوباره سبز میشویم
      ویرایش توسط hamed_habibi : 19 تیر 1398 در ساعت 02:37

3. Top | #3
      کاربر حرفه ای

نمایش مشخصات
      دبیری با ۲۱ غ
      دبیرش فک کنم تایلندی بوده

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      اصلاً واسه خوندن همین پست‌های جالب عضو انجمن شدم منتظرم فردا شب !

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      اون 21غلطرو من دیدم اتفاقا درصد گرفتم شد44%:-|

6. Top | #6
      کاربر فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      ممنون ازتاپیکتون .
      اما خداییش دیگه زیست 98 سخت ترین زیست نبود درحدهمون97بودش یه ذره سخت تر
      هنوززیستی به سختی 94 طرح نشده ونخواهدشد!!!

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      از روح الله امرایی توقع نداشتممم :-/// 7 تا غلط و یک نزده!
      طرف از پیشکسوتای تدریس زیسته.

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      در مورد زیست کنکور نظام قدیم چند نکته جالبه ...

1. همه دارن میگن متن و شکل های کتاب درسی بسیار مهمه ولی هیچ دبیری رو ندیدم که بیاد و متن کتاب رو تحلیل کنه و ابهاماتش رو کامل بگه .... (اگه هست لطفا معرفی کنین)

2. از هر رتبه برتری هم که میپرسی با ابهامات کتاب چیکار کنیم میگه به ابهامات توجه نکنین.

3. کنکور هم که از ابهامات سوال طرح میکنه: نشون به اون نشون که تفاوت کلید دبیران کنکوری با سابقه و رتبه های برتری که دارن پزشکی میخونن حداقل در 18 سوال متفاوته.

4. با این وضعیت ابهام چطوری عده ای زیست رو 90 به بالا میزنن؟!!

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      واقعا خودشونم موندن چی بگن دیگه
      نقل قول نوشته اصلی توسط mehrab98 نمایش پست ها
      از روح الله امرایی توقع نداشتممم :-/// 7 تا غلط و یک نزده!
      طرف از پیشکسوتای تدریس زیسته.

10. Top | #10
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      خیلی ممنون بهنام جان بابت تگ و توضیحات خیلی خوبی که دادی واقعا کامل و جالب بود و قطعا کلی استفاده کردن بچه‌ها

فقط من یک نکته رو بگم
      به طور کلی عدم توانایی در جواب دادن به یک سوال ، الزاما دلیل بر سخت بودن اون سوال نیست ، چه بسا سوال ، سوال غیراستاندارد باشه ، یا اصلا دارای ابهام باشه که نشه جواب داد بهش
      من خودم به شخصه سوالات زیست امسال رو بررسی نکردم چون به خاطر دوری از جو کنکور بخشی از مطالب از یادم رفته بود و نمی تونستم چیزی بگم در موردش ، ولی می‌خوام بگم با توجه به نظرات بچه های مختلف بعد کنکور ، یا این بخش از تحلیلت که گفتی سخت ترین آزمون زیست کنکور بوده در کمال احترام کاملا مخالفم و معتقدم در سال های پیش با توجه به اینکه اکثر نکات مخفی کتاب های درسی از دید طراح های آزمون های آزمایشی پنهان مونده و شما در سرجلسع کنکور با اون ها مواجه میشدی به مراتب سخت تر از زیست کنکور امسال بودن
      در هر صورت ممنون کلی بابت تحلیلت کاملت
      پ ن : یکم از حالت رسمی بودن در بیایم خودت چطوری عزیزم ؟ امتحان ها رو قشنگ خراب کردی یا نتونستی کامل خراب کنی ؟؟
      موفق باشین همگی

سلام!

حال همه‌ی ما خوب است

ملالی نيست جز گم شدنِ گاه به گاهِ خيالی دور،

که مردم به آن شادمانیِ بی‌سبب می‌گويند

با اين همه عمری اگر باقی بود

طوری از کنارِ زندگی می‌گذرم

که نه زانویِ آهویِ بی‌جفت بلرزد و

نه اين دلِ ناماندگارِ بی‌درمان!

11. Top | #11
      همکار سابق انجمن
      کاربر برتر
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط God_of_war نمایش پست ها
      دبیری با ۲۱ غ
      دبیرش فک کنم تایلندی بوده
      اگه منظورتون محمد صادقی کمالچی هست باید بگم اکثرغلط هاش یه جابهجایی ساده بوده....همون جایی که چند تا سوال 3 میشه این یه 3 اضافه گذاشته و عقبمونده
      همونجوری هی ادامه میده چندتای آخررو درست میزنه!!در واقع فقط یه سوال اشتباه زده!!!
      بچه ها اون 3 سوالی که کلا با کلید قلمچی مغایرت داشت چی میشه؟؟؟
      ویرایش توسط Wonderland : 19 تیر 1398 در ساعت 11:49

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      چقدم زود قضاوت میکنید
      تعداد افراد پاسخگو به نظام جدید :بالای ۲۰۰ نفر
      تعداد افراد پاسخگو به نظام قدیم:به ۵۰ نفر نمیرسه
      در کنار اینا باید از اسامی ای همچون استاد میرحبیبی عزیز و خیلی از دبیرای مطرح دیگه که هر سال زیست کنکورو کامل پاسخگو بودن ولی به علت تغییر نظام و صرف وقت در طول سال برای دانش آموزا قادر به پاسخگویی به سوالات نظام قدیم نبودن فاکتور گرفت(تقریبن اکثر کسایی که به نظام قدیم پاسخ دادن ناشناخته هستن)
      خب همین میشه که شما میای کنکوری که همتراز ۹۵ و جز آسون ترین زیستای ده سال اخیر بودو ثقیل به حساب میاری
      تقریبن به جز یک مورد مربوط به کبد که شانسی میشد زد
      و دو گزینه که البته نکتشون تو کتاب بود (البته جالبه که با خوندن کتابای جدید میشد این دو گزینه رو به راحتی رد کرد) اما خب به سختی میشد استنباط کرد، سایر سوالات به شدت متن محور بودن و تمام مفاهیم تو کتابای تاپ بازار موجود بود واقعن هر کس بالای ۹۵ نزده به خودش ظلم کرده

13. Top | #13
      کاربر اخراجی

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      نتیجه گیری تون غلطه در خصوص سخت بودن
      میشه گفت ۵ سوال دام دار بودن
      و بقیه جوک بودن

پس در کلیت کنکور زیست یکمی از جوک این وَر تر بود

این که دبیرا نسبت به سالای گذشته غلط زیاد تری داشتن دلیل نمیشه سخت بود

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام تحلیل خوبی بود زحمت کشیدن
      منتظر تحلیل نظام قدیم هستم

ممنونم از زحماتتون

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط HiGh-lEvEl نمایش پست ها
      نتیجه گیری تون غلطه در خصوص سخت بودن
      میشه گفت ۵ سوال دام دار بودن
      و بقیه جوک بودن

پس در کلیت کنکور زیست یکمی از جوک این وَر تر بود

این که دبیرا نسبت به سالای گذشته غلط زیاد تری داشتن دلیل نمیشه سخت بود
      شما نظام جدیدی ؟ من نظام جدید بودم و به نظرم ۴-۵ تا سوال چالشی و رو مخ بودن یعنی سخت نبود سلیقه ای بود ، ۳-۴ تا دشوار هم داشت اون سوالات جوک که شما میگفتن کلا ۵-۶ تا بود لطفا با دلیل بگو که چه جوری میگی همش جوک بود

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)