خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

سوال درباره رابطه تراز بالای قلم چی و کتاب آبی

سلام
      دوستان یه سوالی برام پیش اومده درباره ارتباط تراز بالای قلم چی و کتاب های آبی. ممنون میشم دوستانی که ترازشون بالای 7000 هست هم، نظر بدن و ترازشون رو اعلام کنن در ضمینه پستشون.
      من تا ساعت 2 و نیم مدرسه هستم. 3 خسته و کوفته میرسم خونه و نمیدونم تکالیف و تست هایی که معلم داده رو حل کنم یا برم سراغ برنامه راهبردی قلم چی. خیلی وقتا اصلا مدرسه با قلم چی هماهنگ نیست. فکر میکنم عمق فاجعه رو بفهمید.

توی آزمونای کشوری ای که مدرسمون میگرفت مثلا من توی کلاس میشدم سوم و یکی از دوستانم پونزدهم! ولی توی آزمونای قلم چی ایشون ترازشون بالای 7000 بود و گاهی دو رقمی میشدن. ولی من رو 6000 و بعضی مواقع پایین تر بودم.
      خودم حس میکنم دلیلش این بود که من عمیق میخوندم مطالبو مثلا شیمی رو از نشر الگو یا ریاضی رو از آی کیو میخوندم و وقت نمیکردم درسارو به برنامه آزمون برسونم ولی ایشون تا جایی که یادمه از کتابای آبی استفاده میکردن.
      مثلا ایشون چرا توی آزمونی که سوالاش منطبق با تیپ تستای آبی نبود رتبش میشد پونزدهم کلاس؟ اینجا سوال پیش میاد که تراز قلم چی ملاکی بر یادگیری عمیق و مفهومی درس ها نیست؟!

اگه اینطوریه پس چرا رتبه های برتر کنکور تراز بالا های قلمچی هستن همه. اینا مگه همونایی نیستن که درسارو سطحی از روی کتاب آبی تست میزدن که به برنامه آزمون برسن؟ شایدم به خاطر اینه تیپ تستای کنکورو یه ماه قبل کنکور کار میکنن و پایشون قوی تره؟ http://www.kanoon.ir/Article/4865
      یه گنگی عجیبی ایجاد شده توی ذهنم. در آخر کتاب آبی برای قلم چی و کنکور؛ آره یا نه؟

1. در ضمن، دهم تجربی هستم میرم یازدهم
      2. یه بندی توی برگه ثبت نام قلم چی دیدم که گفته بود در صورت استفاده نکردن از کتاب های آبی ما مسئولیتی درباره رشد تحصیلی و تراز فرزند شما نداریم. این جمله یکی از عواملی بود که باعث شد این تاپیکو بزنم.
      3. در ضمن، این شرایطی که گفتم رو دو نفر تو کلاسمون هردو دارن نه اینکه یه نفر که بگیم شانسی یا اتفاقی باشه
      ویرایش توسط navidgh : 18 تیر 1398 در ساعت 17:27

2. Top | #2
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      یکی از دلایلی که فکر میکنم توی رشد این دوستان تاثیر داره اینه که مطالب رو سطحی میخونن ولی چون به برنامه آزمون میرسن؛ این مطالب بار ها و بارها براشون تکرار میشه و تسلطشون روی مباحث میره بالا
      ولی خب باز یه چیزی میلنگه اینجا. چرا میانگین رتبه پونزدهم؟

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      ببین
      اون دوستت شاید سوالا رو میخره(تهمت نمیزنم گفتم شاید)
      اشتباهت اینجاست که خودتو مقایسه میکنی
      دو نفر مثل هم نیستن
      شما یه مشکل دیگه که داری اینه که سوالاتی که کار میکنی از کتابهای سطح بالاست
      پیشنهاد میکنم از کتابهای سطح متوسط شروع کنی مخصوصا که هنوز کنکوری نیستی
      آبی قلمچی هم یکی از اون متوسط هاست که میشه باهاش شروع کرد
      شما اگه با کتابهای متوسط درس بخونی و تست بزنی یه پایه برا خودت میسازی مثل پی ساختمان
      سال کنکورت میتونی از آیکیوت استفاده کنی و راحت درصدهاتو بالا ببری
      من قلمچی شرکت نکردم بجز اولین سال کنکورم اما میتونم بهت بگم که الان لزومی نداره دقیق بر مبنای قلمچی عمل کنی و بهتره با مدرسه و برنامه خودت پیش بری

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ببین خیلی واضح بهت بگم
      سر در تمام اموزشگاه ها و کتاب ها و ...
      حله ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
      اولا هیچ کدوم نه خوبن ن بدن .

دوما تو تعیین میکنی تراز و رتبتو نه رتبه بقیه.

این حرفا رو بریز دور من رتبم فلان بود و نکنه کنکورم بد بشه.
      از هر دو سبک ادم هست یکی کسایی ک رتبشون با قلمچیشون نمیخونه یکی هم کسایی ک ربته قلمچی شون شبیه کنکور شده. همینطور بقیه اموزشگاه ها

من کسی رو میشناسم توی کل سال قلمچی شو 0 0 مطلق بود. توی جامع اخر 80 زد توی کنکورم 95 زد

کس میشناسم میانگین ترازش 7900 بود ولی بالای 1000 شد.

هیچ ربطی ندارن بستگی به خودت داره ک کنکورت چقد شبیه به ازمونای ازمایشی ت باشن.

نه خودتو بباز نه به خودت مغرور شو

سر قلمچی که اصلا اهمیت نده یه مشت ادم بدرد نخور برای پول ددر اوردن از کتابای خودشون سوال میدن کسی سوالو دیدخ باشه خوب جواب میده دیگه
      پس سخت نگیر به روندی ک فک میکنی مطالبو خوب یادمیگیری ادامه بده ولی از تست زدن هم غافل نشو

5. Top | #5
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ممنون از هر دو دوست گرامی
      این لینک رو اگه میشه مشاهده کنید:
      فرصت برابر 21 اردیبهشت :تناسب ترازهای فعلی دانش آموزان با رتبه های کنکور
      این لینک سندی هست که بین تراز و رتبه کنکور رابطه مستقیم هست و تراز قلم چی سطح دانش آموز و تواناییش در برابر حل سوالاتو نشون میده.
      حالا اینی که میگید فردی با تراز بالا چی شد و فردی با تراز پایین چی شد طبق این لینک جزء داده های پرت و استثناء قرار میگیرن و توی آمار محاسبه نمیشن
      پس کماکان کسانی که با مطالعه سطحی کتاب های آبی به برنامه همه آزمون ها میرسن جلوترن؟

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط navidgh نمایش پست ها
      سلام
      دوستان یه سوالی برام پیش اومده درباره ارتباط تراز بالای قلم چی و کتاب های آبی. ممنون میشم دوستانی که ترازشون بالای 7000 هست هم، نظر بدن و ترازشون رو اعلام کنن در ضمینه پستشون.
      من تا ساعت 2 و نیم مدرسه هستم. 3 خسته و کوفته میرسم خونه و نمیدونم تکالیف و تست هایی که معلم داده رو حل کنم یا برم سراغ برنامه راهبردی قلم چی. خیلی وقتا اصلا مدرسه با قلم چی هماهنگ نیست. فکر میکنم عمق فاجعه رو بفهمید.

توی آزمونای کشوری ای که مدرسمون میگرفت مثلا من توی کلاس میشدم سوم و یکی از دوستانم پونزدهم! ولی توی آزمونای قلم چی ایشون ترازشون بالای 7000 بود و گاهی دو رقمی میشدن. ولی من رو 6000 و بعضی مواقع پایین تر بودم.
      خودم حس میکنم دلیلش این بود که من عمیق میخوندم مطالبو مثلا شیمی رو از نشر الگو یا ریاضی رو از آی کیو میخوندم و وقت نمیکردم درسارو به برنامه آزمون برسونم ولی ایشون تا جایی که یادمه از کتابای آبی استفاده میکردن.
      مثلا ایشون چرا توی آزمونی که سوالاش منطبق با تیپ تستای آبی نبود رتبش میشد پونزدهم کلاس؟ اینجا سوال پیش میاد که تراز قلم چی ملاکی بر یادگیری عمیق و مفهومی درس ها نیست؟!

اگه اینطوریه پس چرا رتبه های برتر کنکور تراز بالا های قلمچی هستن همه. اینا مگه همونایی نیستن که درسارو سطحی از روی کتاب آبی تست میزدن که به برنامه آزمون برسن؟ شایدم به خاطر اینه تیپ تستای کنکورو یه ماه قبل کنکور کار میکنن و پایشون قوی تره؟ فرصت برابر 21 اردیبهشت :تناسب ترازهای فعلی دانش آموزان با رتبه های کنکور
      یه گنگی عجیبی ایجاد شده توی ذهنم. در آخر کتاب آبی برای قلم چی و کنکور؛ آره یا نه؟

2. یه بندی توی برگه ثبت نام قلم چی دیدم که گفته بود در صورت استفاده نکردن از کتاب های آبی ما مسئولیتی درباره رشد تحصیلی و تراز فرزند شما نداریم. این جمله یکی از عواملی بود که باعث شد این تاپیکو بزنم.
      3. در ضمن، این شرایطی که گفتم رو دو نفر تو کلاسمون هردو دارن نه اینکه یه نفر که بگیم شانسی یا اتفاقی باشه
      سلام من ترازم حدود 7400 هست.امسال دوازدهم ریاضی میرم
      اگه سطح ازمونی که ک مدرستون برگزار کرده پایین بود و ایشون پونزدهم شدن شک نکن یا تقلب میزنه یا اون مباحث رو مطالعه نکرده(احتمالش زیر 5 درصده چون قلمچی جلوتره برنامش)
      و راجب اینکه بعد مدرسه چیکار کنید من دقیقا با این مشکل مواجه شدم .چون خونمون روستا هستش مدرسمون با خونمون فاصلش زیاده باید روزی 2 ساعتم توی راه باشم واس همین کلا مدرسه رو(که مدرسمون هم چنگی به دل نمیزنه) رو گذاشتم کنار.و با برنامه راهبردی جلو رفتم.ولی خب اینطوری عمل کردم که مثلا امروز ریاضی یا فیزیک داشتم توی مدرسه همون روز توی برنامه روزانم فیزیک و ریاضی رو میزاشتم که حداقل وقتی که توی کلاس بودم هدر نرفته باشه.شما هدف اصلیت کانون باشه و برنامه ی مطالعاتی رو جوری بچین که درس های همون روز رو حدالامکان همون روز بخونی.اینطوری بازدت میره بالا و اگه واس امتحان های کلاس هم نخونی نمرت بالا میشه.من امسال با اینکه مدرسه رو کلا پیچوندم ولی معدلم شد 19.70(البته تاریخ و انشا کم شدم)
      راجب کتاب های ابی هم باید بگم که من اصلا کتاب های دهم و یازدهمشو قبول ندارم.فقط بعضی از کتاب های پایه خوبن(مثلا امار و گسسته جامع.هندسه پایه.ریاضی پایه.فیزیک پایه آبی رو دارم که اینا خوبن)
      و برای افزایش ترازت باید خیلیییییییی تست بزنی تا هم مفهوم رو کامل یاد بگیری هم سرعتت زیاد شه.و در اخر از کتاب های سه سطحی استفاده کن(برخلاف بقیه کتاب های کانون این سه سطحی ها عالین.)
      موفق باشی
      ویرایش توسط amoehsan : 18 تیر 1398 در ساعت 18:20

7. Top | #7
      نفر برتر کنکور

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اونقدر گفتن کتاب های آب بدن و کتاب های دیگه خوبن که معمولا بچه ها دید بدی نسبت بهشون دارن! کتاب های آبی ظاهر و گرافیک خوبی ندارن درست! ولی محتوای خوبی دارند البته تو همه درسا فقط مطالعه کتاب آبی جوابگو نیست اما خیلی میتونه کمکتون کنه مخصوصا کتاب های نظام جدید آبی خیلی منظم شدن و برنامه ریزی و مطالعشون خیلی راحت تر شده. من میانگین ترازم 7000 و اواخر به 7400 رسیدم و از تراز 6600 سال دوازدهم شروع کردم. اول هیچ کدوم از کتاب های آبی رو نداشتم ولی به مرور وقتی دست دوستای تراز بالام دیدم منم چندتاشو تهییه کردم و اولش فکر میکردم به درد نمیخورن ولی در طول زمان خیلی تاثیر خوبی دارن من خودم اینطوری ازشون استفاده میکردم: اول یه کتابی که درسنامه آموزشی تر و پاسخنامه بهتری داره میخوندم مثلا تو شیمی بازرگانی یا خیلی سبز بعد کتاب درسی رو میخوندم با تمریناتش و جزوه معلمم و نکاتی که گفته بعد از رو منبع اولم تست میزدم ولی تست هاشو تموم نمی کردم. اینطوری هفته اول آزمون سپری میشد تو هفته دوم برای مرور و بهبود سرعت از کتاب آبی و سه سطحی تست میزدم! درسته که خیلی از ایده های سه سطحی و آبی تو قلم چی تکرار میشه ولی این به نظرم کلاه برداری و فروش کتاب نیست و طبیعیه چون طراحا سالهاست یکی ان و بانک سوال قلم چی هم بالاخره یه تعداد سوال محدودی داره و بعضی ایده ها چندبار تکرار میشن دوما مولف کتب آبی هم طراحان آزمون هستن و سوالاتی که از کتاب نظام جدید و تمریناتش تالیف کرده بودن چند بار تو آزمون ها اومد! دوما تست هایی که تو این کتابا از آزمون های کانون انتخاب شده تست های خیلی خوبین واقعا. هفته دوم آزمون رو هم با کتابای آبی سپری میکردم و تو اون آزمون هایی که ایستگاه جبرانی یا مروری بود باز تست هایی که مونده بود تموم میکردم. توصیه من اینکه سعی کنید کتابای آبی رو تهییه کنید نمیگم همش رو ...در این برهه از سال احتمالا فکر میکنید حل تست های سخت تر باعث تقویت شما و جلو افتادنتون از رقبا میشه، من خودمم اینطوری بودم ولی آخرای سال تازه می فهمید باید اول تا حد ممکن تست های آسون تر رو حل میکردید بعد می رفتید سمت تست های سخت تر! مثلا من خودم رو با تست سخت شیمی خفه کرده بودم ولی خب اونجور تست ها هر 2 سال یک بار و اونم در حد یک تست تو کنکور سراسری مطرح میشن و اصل کنکور درک کلیات و یک سری مفاهیم ساده تکراریه! البته باز تاکید میکنم که تست های ساده و تکراری کنکور در اولویت هستند و بعد اگه وقت شد تست سخت نه که به عنوان مورد منبع اول از آی کیو یا نردبام استفاده کنید (در مورد همه صدق نمیکنه اما بالا 90 درصد افراد باید این کار رو بکنن) در ضمن حل سوالات جدید و ایده دار کنکور یه چیز جوششیه نه کوششی مثلا ممکنه کسی که آی کیو زده نتونه تست سخت کنکور حل کنه چون در اون لحظه به ذهنش نرسه اما کسی که اصلا سمت سوالات سخت نرفته اتفاقی ایدش به ذهنش برسه در کل انتظار نداشته باشید تست های سخت آی کیو تالیفی و دیگر منابع سخت رو عینا تو کنکور ببنید همونطور که گفتم این تست ها جوششی ان و شما باید در طول سال با یادگیری خودتون رو طوری تقویت کنید که بتونید تست های ندیده رو هم حل کنید نه اینکه برید یکی یکی ایده های تالیفی کتاب ها رو حفظ کنید یه تمرین خوب برای همین کار شرکت تو آزمون قلم چیه چون همیشه چندتا تست سخت که هیچ کجا ندید هست و شما بعد از حل تست های ساده و تکراری میتونید اونا رو هم حل کنید و ذهنتون رو شرایط محدود زمانی تقویت کنید
      موفق باشید

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام

اگه اینطوریه پس چرا رتبه های برتر کنکور تراز بالا های قلمچی هستن همه. اینا مگه همونایی نیستن که درسارو سطحی از روی کتاب آبی تست میزدن که به برنامه آزمون برسن؟ شایدم به خاطر اینه تیپ تستای کنکورو یه ماه قبل کنکور کار میکنن و پایشون قوی تره؟ فرصت برابر 21 اردیبهشت :تناسب ترازهای فعلی دانش آموزان با رتبه های کنکور

نظام قدیم - ترازم ۷۰۰۰ نبود اما از مجموعه سوالات قلم چی توی زیست شناسی استفاده میکردم ، نکات خوبی داشت برای تمرین و تثبیت مناسب بود(مناسب تر از آی کیو)
      اما سوالات سر آزمون برام جنبه‌ی حفظی پیدا کردع بود ینی انگار جوابو میدونستم ، واسه همین کنار گذاشتم این روشو
      ببین اگه دید رقابتی داری به آزمون که یکم مشکل میشه
      اگه نع اتفاقا خوبه با تمرین و تکرار هم توی خونه و هم تو آزمون به اون نکات مد نظر طراح قلم که قطعا مفید هستن مسلط میشی
      خلاصه استفاده کن
      ویرایش توسط HoSeiN.MD : 18 تیر 1398 در ساعت 21:13

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط سمانه بصیرت نمایش پست ها
      سلام میخواستم بدونم کسایی که امسال تابستون میرن یا سال پیش تابستون قلم چی میرفتن برنامشون چجوریه؟اخه حجم مباحث واقعا بالاست به نظرتون 6 روز اولو بزارم دهم و 5 روز واسه یازدهم خوبه؟دو روزم جمع بندی باشه جواب بدین لطفا
      قلمچی پیش فرضش اینه که دانش آموز از قبل فول فوله درسارو

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      سوالات کتاب ابی و زرد. رو عینا میاره. خیلی کار مضخرفیه واقعا.طراحان ازمون هم که دانشجو هستن و بی تجربه.

11. Top | #11
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام

دوست خوب من خیلی خوبه که از الان نگران هستی ولی جالبه بدونی مدارس مطرح ایران فقط سال آخر دانش آموزاشون حق شرکت کردن در آزمونایی مثل قلمچی رو دارن. مطمئن باش اگه از این سالی که هستی درگیر قلمچی باشی شکست میخوری. تا میتونی مفهومی درسارو درک کن و پیشنهاد شخصیم هم اینه که قلمچی رو انصراف بده. یکسری حرفارو نمیشه اینجا زد ولی شک نکن سال آخر بابت این تصمیم به خودت میگی دمم گرم.

12. Top | #12
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ممنون دوستان
      بقیه هم نظر بدن که کتاب های آبی رو در طول سال استفاده کنیم یا نه و اینکه چرا
      مخصوصا دوستان تراز بالایی

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ممنون دوستان
      بقیه هم نظر بدن که کتاب های آبی رو در طول سال استفاده کنیم یا نه و اینکه چرا
      مخصوصا دوستان تراز بالایی
      سلام تراز بالایی نیستم ولی نظر خودمو میگم
      کتاب های آبی تو بعضی دروس مثه ریاضی و فیزیک و زیست واقعا کتابای خوبی بودند

خودتون یه بررسی بفرمایید

موفق باشید

14. Top | #14
      کاربر انجمن

Mashkok
      نمایش مشخصات
      سلام

سلام
      ترازم ۶۷۰۰ هست میرم دوازدهم
      اولا که راجب کتاب‌های آبی و مصاحبه برترها:
      بیین اونا مجبورن ک کتب آبی و سه سطحی رو بگن توی مصاحبه‌هاشون و اینکه اگه یه نگاه به البوم روش مطالعه بندازی ۹۰٪ اسم این کتاب‌ها رو اوردن.و این البوم روش مطالعه هم که اکثرا روحشون خبر تداشته یا یه چیز کاملا متفاوت توشتن ولی دیدن این منابع توی روششون ثبت شده در حالی دربارشون حرفی نزدن
      درباره اون بند ک میگی توی ثبت‌نام هست:
      بهش توجه نکن یه تبلیغه ک میخواد ترغیب کنه شما رو ب خرید کتب آبی
      و در باره کتب آبی اینو ویژه خودت ک میری یازدهم میگم:
      ببین کتاب های آبی برای یازدهم فیزیکش واقعا برای منبع ثانویه عالیه.زیستش غلط‌هاش زیاده و برحسب نظام قدیم نوشته شده.شیمیشو ندیدم.ریاضیشم برای کار تو تابستون یا دانش آموزان متوسط رو به پایین مناسبه.کتب عمومیش خوبن.سه سطحی‌ها هم کتاب‌های خوبین من خودم شیمی و فیزیک دارم
      اون دوستاتم ک میگی احتمالا از قصد توی ازمونا پایین میشن یا اینکه
      در ضمن سرعت خوندنت ب مرور خوب میشه
      کتاب IQریاصی کتاب خوبیه البته من جامعش رو تست میزنم ب عنوان منبع دوم
      و این اشتباهو نکن ک قلمچی ملاکش سطحی خوندنه علی‌الخصوص زیست شناسیش

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن