خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12

موضوع: برزخ 99

1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

برزخ 99

سلام...
      من دوازدهم تجربی بودم و امسال اولین کنکورم بود...
      من زیاد برای کنکور نخوندم.... نه اینکه سعیم رو نکنم ، نه ولی انگاری بی فایده بوده و بد خوندم... مثلا ی مبحثی از شیمی (درصد خلوص ) رو میخوندم و وقتی متوجه نمیشدم ولش میکردم! فکر میکردم وقت هست... بعد از عید هم تقریبا درس برای کنکور رو رها کردم و البته نهایی رو هم خراب کردم! و بعد از نهایی دیگه کلا دست کشیدم...
      کنکوری رو که همه میگن اسون بوده خراب کردم... درحدی که فکر میکنم رتبم 40 هزار ب بالا بشه:/یا شایدم بد تر!

احساس میکنم درس خوندنم بی فایدست... مثلا من امسال خیلی روی فیزیک و ریاضی وقت گذاشتم اما اخرش کمترین نمره هام از همین دو تا بود!من از اول این دو درس رو خیلی مشکل داشتم... وحالا هم کلا خیلی مشکل دارم! واقعا درس خوندنم بی فایدست!
      راستش هدف اصلی این تایپکم راهنمایی خواستنه...
      به نظر شما، من ک انقدر ضعیفم در این درسها... بمونم برای سال دیگه؟ با توجه ب اینکه اصلا از شهریور پارسال تا الان پیشرفتی نداشتم و اینکه کتابا عوض شده... مثلا برای دینی ایات زیادی اضافه شده یا اشکال زیست تغییر کرده و...
      از اون گذشته به خودم اعتماد ندارم که ایا مثل پارسال رفتار میکنم؟!
      از ی طرف دیگه دوست ندارم ی رشته ی چرت بخونم که تهش هیچ در امدی نداشته باشم!
      من نمیدونم چیکار کنم.... میشه راهنماییم کنین.....؟؟؟؟
      اصلا با این شرایط که من نمیتونم تست فیزیک و ریاضی بزنم (تو کنکور فقط 3 تا زدم از هر کدوم! ) ، به نظرتون اگر بمونم میتونم پیشرفت داشته باشم و به یک درصد خوب برسم؟؟

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zahra_aa نمایش پست ها
      سلام...
      من دوازدهم تجربی بودم و امسال اولین کنکورم بود...
      من زیاد برای کنکور نخوندم.... نه اینکه سعیم رو نکنم ، نه ولی انگاری بی فایده بوده و بد خوندم... مثلا ی مبحثی از شیمی (درصد خلوص ) رو میخوندم و وقتی متوجه نمیشدم ولش میکردم! فکر میکردم وقت هست... بعد از عید هم تقریبا درس برای کنکور رو رها کردم و البته نهایی رو هم خراب کردم! و بعد از نهایی دیگه کلا دست کشیدم...
      کنکوری رو که همه میگن اسون بوده خراب کردم... درحدی که فکر میکنم رتبم 40 هزار ب بالا بشه:/یا شایدم بد تر!

احساس میکنم درس خوندنم بی فایدست... مثلا من امسال خیلی روی فیزیک و ریاضی وقت گذاشتم اما اخرش کمترین نمره هام از همین دو تا بود!من از اول این دو درس رو خیلی مشکل داشتم... وحالا هم کلا خیلی مشکل دارم! واقعا درس خوندنم بی فایدست!
      راستش هدف اصلی این تایپکم راهنمایی خواستنه...
      به نظر شما، من ک انقدر ضعیفم در این درسها... بمونم برای سال دیگه؟ با توجه ب اینکه اصلا از شهریور پارسال تا الان پیشرفتی نداشتم و اینکه کتابا عوض شده... مثلا برای دینی ایات زیادی اضافه شده یا اشکال زیست تغییر کرده و...
      از اون گذشته به خودم اعتماد ندارم که ایا مثل پارسال رفتار میکنم؟!
      از ی طرف دیگه دوست ندارم ی رشته ی چرت بخونم که تهش هیچ در امدی نداشته باشم!
      من نمیدونم چیکار کنم.... میشه راهنماییم کنین.....؟؟؟؟
      اصلا با این شرایط که من نمیتونم تست فیزیک و ریاضی بزنم (تو کنکور فقط 3 تا زدم از هر کدوم! ) ، به نظرتون اگر بمونم میتونم پیشرفت داشته باشم و به یک درصد خوب برسم؟؟
      ببین یه خاطره میگم برات از زمانی که داییم تو مدرسه تدریس میکرد
      میگفت یه دانش آموز داشتیم که همیشه نمره هاش زیر 10 بود یه بار ازش پرسیدم چرا درس نمیخونی که یهو زد زیر گریه و گفت بخدا خیلی درس میخونم اما خنگم هیچی یاد نمیگیرم
      گفتم بهش اون دفتر تمرینی که داری بیار نگاش کنم
      راست میگفت خیلی تمرین کرده بود اما با روشهای غلط
      چون کسی بهش نگفته بود اینطوری غلطه پس به همون روشش ادامه میداد
      بعد از اینکه داییم روشهاشو تغییر داد و درست کرد و مسئله رو با معلمای دیگه در میون گذاشت اون پسر شروع کرد به پیشرفت واتفاقا خیلیم باهوش بود
      همون پسر که نمره هاش زیر 10 بود الان ژاپن داره درس میخونه و یه اختراع بزرگ در زمینه قلب و عروق داره(رشته ش مهندسی پزشکیه)

شما هم میتونی
      روشهای درس خوندنتو درست کن
      جاهایی که بلد نیستی فیلم ببین
      وقتهای مرده تو کم کن
      تکرار تکرار و بازم تکرار تا زمانی که یاد بگیری
      شما یه سال وقت داری پس قطعا میتونی

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Shah1n نمایش پست ها

روشهای درس خوندنتو درست کن
      جاهایی که بلد نیستی فیلم ببین
      وقتهای مرده تو کم کن
      تکرار تکرار و بازم تکرار تا زمانی که یاد بگیری
      شما یه سال وقت داری پس قطعا میتونی
      ممنونم از راهنمایی هاتون...
      خب اصلا نمیدونم چطور باید درست کنم!
      با فیلم دیدن درست میشه؟

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      ممنونم از راهنمایی هاتون...
      خب اصلا نمیدونم چطور باید درست کنم!
      با فیلم دیدن درست میشه؟
      فقط فیلم دیدن نیست
      وقتی جوابو بلد نیستی به پاسخنامه نگاه کن اما سرسری رد نشو و دقیق ببین چیکار کرده حالا دوباره با توجه به اینکه پاسخنامه رو دیدی دوباره همون سوالو حل کن اگه نتونستی معلومه که خوب به جواب نگاه نکردی و یا نفهمیدیش
      اگه نفهمیدی پس در آموزش مشکل داشتی اول درسنامه رو بخون اگه متوجه نشدی فیلم ببین خوندن درسنامه قبل فیلم خیلی کمک کننده س
      منابعت رو هم بررسی کن که منابع درستی باشه و منابع به درد نخور با پاسخها عجیب نباشه
      کتاب درسی هم باید خوب خونده بشه
      کتاب درسی رو ساده نگیر و تمریناتشو حل کن
      خلاصه نویسی هم همراه درس خوندنت داشته باش که خیلی کمک کننده س حتی اگه بعدا نتونی بخونیشون

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ​برزخ کجا بود رفیق بشین برنامه بریز درس بخون ترس برادر مرگه یا شاید تنها عاملی کمه باعث موفق نشدن خیلیا میشه...تو هر مبحث اول مطالبشو بخون بعد تستای کنکور زن اگر به حد تحلیلی و حل قدرت درکش رسیدی یعنی یاد گرفتی اگر نه جوابشو نگاه کن تا نتیجه گیری یعنی برای خودت تحلیلش کن نترس از چی میترسی؟محکم باش هیچی نشده رفیق بعدشمن کنکور فقط ریاضی فیزیک نیست فقط زیست شیمی عمومیب هارو رعایت کن
      ما دوباره سبز میشویم

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      من از سال 94 تو جو کنکور بودم انواع اقسام داوطلب هارو دیدم انواع منابع رو هم دارم شاید باورت نشه نزدیک 40میلیون محصول بازار دارم ...از نظر من ریاضی فیزیک با تهیه مبحثی از دی وی دی ها میتونی نتیجه بگیری
      ما دوباره سبز میشویم

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Shah1n نمایش پست ها

فقط فیلم دیدن نیست
      وقتی جوابو بلد نیستی به پاسخنامه نگاه کن اما سرسری رد نشو و دقیق ببین چیکار کرده حالا دوباره با توجه به اینکه پاسخنامه رو دیدی دوباره همون سوالو حل کن اگه نتونستی معلومه که خوب به جواب نگاه نکردی و یا نفهمیدیش
      اگه نفهمیدی پس در آموزش مشکل داشتی اول درسنامه رو بخون اگه متوجه نشدی فیلم ببین خوندن درسنامه قبل فیلم خیلی کمک کننده س
      منابعت رو هم بررسی کن که منابع درستی باشه و منابع به درد نخور با پاسخها عجیب نباشه
      کتاب درسی هم باید خوب خونده بشه
      کتاب درسی رو ساده نگیر و تمریناتشو حل کن
      خلاصه نویسی هم همراه درس خوندنت داشته باش که خیلی کمک کننده س حتی اگه بعدا نتونی بخونیشون
      نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_habibi نمایش پست ها
      من از سال 94 تو جو کنکور بودم انواع اقسام داوطلب هارو دیدم انواع منابع رو هم دارم شاید باورت نشه نزدیک 40میلیون محصول بازار دارم ...از نظر من ریاضی فیزیک با تهیه مبحثی از دی وی دی ها میتونی نتیجه بگیری
      خیلی ممنونم از راهنمایی هاتون

پس به نظرتون بمونم؟؟

ببخشید خیلی میپرسم... میخوام ی جورایی امید داشته باشم.. اگر بمونم به چه رتبه ای میتونم برسم؟! از رتبه 40 هزار!!!!

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_habibi نمایش پست ها
      ​برزخ کجا بود رفیق
      نترس از چی میترسی؟محکم باش هیچی نشده رفیق بعدشمن کنکور فقط ریاضی فیزیک نیست فقط زیست شیمی عمومیب هارو رعایت کن
      راستش از پشت کنکور بودن خیلی میترسم!
      از اینکه سال بعد همین موقع دوباره همین حسو داشته باشم!
      از شبایی که برنامه بریزمو صبحش دیر از خواب بیدار شم و تهش ب هیچ کدوم از برنامه ها نرسم...
      از نگاهای مامانم! از یکسالی که هدر میشه...
      از کتابایی که عوض شده! از رقیبا
      از نتیجه نگرفتن از اینکه بمونمو و سال بعدم دوباره همین آش و همین کاسه...
      و....

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      از شبایی که برنامه بریزمو صبحش دیر از خواب بیدار شم و تهش ب هیچ کدوم از برنامه ها نرسم...
      و....
      سلام.اگه واقعا هدف داشته باشی واسش تلاش میکنی.من خودم سال دهم معدلم ۱۷ بود و حتی ۱ کلمه هم درس نمیخوندم ولی از اول مهر یازدهم(امسال) با پایه ضعیف توی همه درسا و تراز ۵۲۰۰ تونستم خودمو بکشم بالای ۷۴۰۰.تنها دلیلش هدفم بود.من به برنامه نویسی علاقه دارم و دوست دارم توی بهترین دانشگاه مدرکشو بگیرم.ولی دیدم با این وضع درس خوندنم به هدفم و رشته ای که لیاقتشو دارم نمیرسم.پس شروع کردم و خوندم.چون پایم ضعیف بود تا ۳ ماه ترازم بالای ۶۲۰۰ نمیومد ولی کم کم امدم بالا و بعد ۳ ماه شدم ۷۱۰۰.اگه این ۳ ماه با تراز کم ناامید میشدم الان مطمئنم وضعم خراب بود.پس تو هم نباید به هیچ عنوان ناامید شی درسارو شروع کن بخون روش درس خودن مخصوص خودتو پیدا کن و بعد از یه مدت پیشرفتت رو ببین.شاید اولا تراز کم بیاری ولی مطمئن باشی میای بالا.موفق باشی

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

پس به نظرتون بمونم؟؟

ببخشید خیلی میپرسم... میخوام ی جورایی امید داشته باشم.. اگر بمونم به چه رتبه ای میتونم برسم؟! از رتبه 40 هزار!!!!
      ببین وقتی میتونی یبار دیگه شانستو امتحان کنی ، از دستش نده.
      الان با رتبه ای ک امسال میاری چیز خاصی قبول نمیشی، چیزیو از دست نمیدی همین رشته ها سال بعدم هست...
      منطقی برنامه بریز سنگ بزرگ نشانه نزدنه. کم کم خودتو بالا بکش جو گیر نشو از روزی ۳ ۴ ساعت شروع کن کم کم ساعت مطالعتو ببر بالا جوری نشه تا بهمن بخونی بعد ببری.
      الان پسراشم چند سال پشت کنکور میمونن تو که دختری مشکل سربازی و اینام نداری عجلت برای چیه.

11. Top | #11
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

پس به نظرتون بمونم؟؟

به هر رتبه ای که بخوای میتونی برسی هیچ محدودیتی نداره
      من خودم اوایل به 2000 هم راضی بودم اما کم کم پیشرفت کردم و رتبه هام تو آزمونهای سنجش خیلی بهتر شد
      شما هم یه رتبه و رشته و هدف تعیین کن و برو دنبالش قطعا از هدفت هم جلو میزنی اگه بخونی

12. Top | #12
      کاربر انجمن

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      و....
      چقدر خوب که ترسشو داری اینجوری بیشتر مواظب کارهات هستی و عواقب و روشهاتو کنترل میکنی ولی مثل یه شمشیر دو لبه (!) ممکنه از اون طرف یادت بره باید راهو بری و با بالا و پایین هاش رشد کنی پس زیاد درگیر روش نشو درسته مهمه ولی فهمیدن روش مناسب مطالعه برای هر کسی توی مسیر اتفاق میوفته البته اگه با تمام وجودش موفقیت رو بخواد ...!
      نه حرف عقل بزن با کسی نه لاف جنون
      که هر کجا خبری هست ادعایی نیست...

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن