خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 6 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 80
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

غلط بودن دو سوال زیست نظام قدیم

سلام دوستان روز بخیر
      من این دو سوال رو با توجه به کتاب درسی غلط میبینم
      سوال ۱۵۸:
      فایل پیوست 88443
      گزینه اول غلط:باکتری ها جنسیت و کرومزوم جنسی ندارند
      گزینه دوم غلط:فقط راجع به کرومزوم های دو کروماتیدی صادق هست و سلول هایی وجود دارند که کرومزوم هاشون تک کروماتیدی هست و وارد مرحله s چرخه سلولی نمیشن که بخواد کروموزوم هاشون دو کروماتیدی بشه مثل نورون
      پس نمیشه بگی کروماتیدهای هر کروموزوم غیر جنسی یک جانور نوع و ترتیب ژنهاشون یکسان تازه کروموزوم میتوکندری هم این موضوع رو نقض میکنه اون هم کروموزوم غیر جنسی هست ولی دو کروماتیدی نیست
      گزینه سوم:غلط راجع به جهش واژگونی صادق نیست
      گزینه چهارم غلط هست چون بعضی گونه های مختلف تعداد کروموزوم برابر دارن
      سوال بعدی سوال ۱۶۳ هست
      فایل پیوست 88444
      گزینه اول ص
      گزینه دوم ص
      گزینه سوم غلط:درسته کتاب درسی گفته که همه رفتارهای جانوری در جهت کاهش هزینه های مصرف انتخاب شده اند ولی چند خط پایینتر این موضوع رو نقض کرده و گفته برخی صفات چون شانس تولید مثل رو زیاد میکنن با وجود پر هزینه بودن انتخاب شدن
      فایل پیوست 88445
      شاید برخی دوستان بگن که چون خط کتاب درسی هست طراح حق داره درست بگیره و این گزینه قابل حذف نیست در جواب اون دوستان سوال ۱۵۶ کنکور ۹۵ طراح با استناد به خط کتاب درسی دوم که یک جا گفته همه مهره داران اسکلت استخوانی دارن این گزینه رو درست گرفت در حالی که چند خط پایینتر کتاب گفته ماهی های غضروفی استخوان ندارند و اون تست با توجه با اعتراضاتی که شد حذف شد

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      در مورد سوال 158 منظور طراح اون کروموزم های غیر جنسی بوده که کروماتید تشکیل میدن .
      مشکل من سوال 164 هست . به نظرم هر دو گزینه 2 و چهار میشه . ولی تاکید بقیه روی 2 هست . یکی به من بگه چرا گزینه چهار نمیشه .
      کتاب گفته در طول 50 سال بعد از پیدایش خزندگان یک دوره خشکی وسیع حاکم شد . یعنی از 350 میلیون سال تا 300 سال قبل .

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      میشه بگین کجای گزینه گفته در کروموزوم های دو کروماتیدی؟من خیلی نگاه کردم ندیدم!

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      چرا فایلهای پیوست رو مدریت حذف کرده؟فقط تبلیغات رو نشر میدین؟شماره حساب بدین پول بفرستم
      یک زمانی اینجا مامن کنکوریا بود الان دکان موسسات شده
      متاسفم

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط yasinius نمایش پست ها
      سلام دوستان روز بخیر
      سوال ۱۵۸:
      فایل پیوست 88443
      گزینه دوم غلط:فقط راجع به کرومزوم های دو کروماتیدی صادق هست و سلول هایی وجود دارند که کرومزوم هاشون تک کروماتیدی هست و وارد مرحله s چرخه سلولی نمیشن که بخواد کروموزوم هاشون دو کروماتیدی بشه مثل نورون
      پس نمیشه بگی کروماتیدهای هر کروموزوم غیر جنسی یک جانور نوع و ترتیب ژنهاشون یکسان تازه کروموزوم میتوکندری هم این موضوع رو نقض میکنه اون هم کروموزوم غیر جنسی هست ولی دو کروماتیدی نیست
      سوال بعدی سوال ۱۶۳ هست
      فایل پیوست 88444
      گزینه اول ص
      گزینه دوم ص
      گزینه سوم غلط:درسته کتاب درسی گفته که همه رفتارهای جانوری در جهت کاهش هزینه های مصرف انتخاب شده اند ولی چند خط پایینتر این موضوع رو نقض کرده و گفته برخی صفات چون شانس تولید مثل رو زیاد میکنن با وجود پر هزینه بودن انتخاب شدن
      فایل پیوست 88445
      شاید برخی دوستان بگن که چون خط کتاب درسی هست طراح حق داره درست بگیره و این گزینه قابل حذف نیست در جواب اون دوستان سوال ۱۵۶ کنکور ۹۵ طراح با استناد به خط کتاب درسی دوم که یک جا گفته همه مهره داران اسکلت استخوانی دارن این گزینه رو درست گرفت در حالی که چند خط پایینتر کتاب گفته ماهی های غضروفی استخوان ندارند و اون تست با توجه با اعتراضاتی که شد حذف شد
      من نظام جدیدم ولی دو تا سوال رو خوندم به نظرم مشکلی نداشت سوال 158 گزینه دو در مورد تمام جانوران درسته اول اینکه جانوران دیپلوئید هستن و اکثر سلول ها شون هم صدق میکنه
      سوال 163 هم گزینه 4 منطقی تره چون داره میگه همه

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط یار و غار تویی نمایش پست ها
      من نظام جدیدم ولی دو تا سوال رو خوندم به نظرم مشکلی نداشت سوال 158 گزینه دو در مورد تمام جانوران درسته اول اینکه جانوران دیپلوئید هستن و اکثر سلول ها شون هم صدق میکنه
      سوال 163 هم گزینه 4 منطقی تره چون داره میگه همه
      اینکه جاتوران دیپولوئید هستند که اشتباهه مثلا زنبور نر هاپولوئیده

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      میشه بگین کجای گزینه گفته در کروموزوم های دو کروماتیدی؟من خیلی نگاه کردم ندیدم!
      ببینید سوال گفته کروماتید های هر کروموزوم غیر جنسی یک جانور . خب منظورش کروموزوم های دو کروماتیدی ه دیگه . جز این منظورچی میتونه باشه .
      وقتی کروموزوم همانند سازی نکرده باشه به صورت رشته ی کروماتینی ه یعنی وقتی میگه کروماتید یعنی مضاعف شده وقتی مضاعف شده یعنی دو کروماتیدی شده .
      ویرایش توسط u30f : 16 تیر 1398 در ساعت 18:25

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط u30f نمایش پست ها
      اینکه جاتوران دیپولوئید هستند که اشتباهه مثلا زنبور نر هاپولوئیده
      منظور سوال اینه جانوران پر سلولی هستن پس تقسیم میتوز بالاخره دارن پس باید کرماتید خواهری رو جدا کنن همه جانوران درسته پس سوال درسته

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط یار و غار تویی نمایش پست ها
      سوال 163 هم گزینه 4 منطقی تره چون داره میگه
      همه
      دو کروماتیدی بودن با دیپلوئید بودن دو موضوع متفاوت هست

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ممنونم من نمی‌دونستم کروموزوم تک کروماتیدی وجود نداره و هر وقت بگه کروموزوم یعنی دو کروماتیدی
      یک نکته جدید دیگه هم توضیح شما داشت
      چون ماده وراثتی نورون ها همانند سازی مضاعف شدن دو کروماتیدی شدن و فشرده شدن نداره و همون حالت کروماتینی میمونه و پس میتونیم بگیم نورون ها کروموزوم ندارن
      درسته؟
      ویرایش توسط yasinius : 16 تیر 1398 در ساعت 23:28

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ممنونم من نمی‌دونستم کروموزوم تک کروماتیدی وجود نداره و هر وقت بگه کروموزوم یعنی دو کروماتیدی
      چون ماده وراثتی نورون ها همانند سازی مضاعف شدن دو کروماتیدی شدن و فشرده شدن نداره و همون حالت کروماتینی میمونه و پس میتونیم بگیم نورون ها کروموزوم ندارن
      درسته؟

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      درسته؟

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      چون ماده وراثتی نورون ها همانند سازی مضاعف شدن دو کروماتیدی شدن و فشرده شدن نداره و همون حالت کروماتیدی میمونه و پس میتونیم بگیم نورون ها کروموزوم ندارن
      درسته؟

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      متاسفانه اصلا زیست بلد نیستین

15. Top | #15
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام دوستان روز بخیر
      سوال ۱۵۸:
      فایل پیوست 88443
      سوال بعدی سوال ۱۶۳ هست
      فایل پیوست 88444
      گزینه اول ص
      گزینه دوم ص
      فایل پیوست 88445
      جواب 163 خیلی راحته
      تو فقط فرق رفتار و صفت رو نمیدونی همین
      رفتار یعنی استفاده از صفت
      ببین مثلا بلند بودن دم صفته و قطعا همه جانداران دارند ولی اینکه دم رو بلند کنند میشه رفتغر
      حالا وجود یک صفت ممکنه موجودیت یه موجود رو به خطر بندازه و شایستگی شو بیاره پایین اما رفتار یعنی استفاده از صفت رو فقط برای افزایش سود و کاهش هزینه است
      رفتار کاره ولی صفت تو ظاهر یه جانداره

صفحه 1 از 6 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن