خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 7 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 93
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

bazande
      نمایش مشخصات

Lightbulb تغییر نظام در کنکور ۹۹؛ اشتباهی مهلک یا همای سعادت؟!

سلام.امروز دیدم که یه سری از دوستان معتقد بودن که دانش آموزای نظام قدیم، اگه سال آینده بیان و توی گروه نظام جدید آزمون بدن، به نفعشون خواهد بود؛ در مورد اختیار انتخاب نظام آموزشی توسط داوطلبان، با این دوستان موافقم و اگه کسی فکر میکنه که میتونه توی نظام جدید، نتیجه بهتری بگیره، باید این امکان بهش داده بشه، ولی بیاین بررسی کنیم ببینیم آیا واقعا تغییر نظام آموزشی، دردی از پشت کنکوری ها دوا خواهد کرد؟!
      دوستان معتقدن که با توجه به ساده تر بودن و حجم کمتر منابع نظام جدید، نباید به خوندن منابع سخت تر و حجیم تر نظام قدیم تن داد و آزمون دادن در گروه نظام جدید، کار راحت تری خواهد بود؛
      این حرف زمانی درست بود که سنجش میومد میگفت بخش زیادی از ظرفیت برای نظام جدید هاست، اون موقع بود که همینطوری که دوستان گفتن استدلال میکردیم و میگفتیم که با توجه به حجم کمتر و ظرفیت بیشتر، سود در این هست که تغییر نظام بدیم...اما مسئله اینطوری ها هم که میگن نیست، ببینید، فرضا اگه یه دانش آموز نظام قدیم که توی دو الی سه سال اخیر کنکور داده، بخواد بشینه درسای نظام جدید رو بخونه، به عنوان مثال توی درسی مثل فیزیک، علاوه بر اینکه باید بخش زیادی از همون مباحث نظام قدیم رو بخونه، باید مباحث جدید و عجیبی رو توی فیزیک پایه ( بخصوص فیزیک دهم) بخونه که برای اولین بارش هست باید بخونه و به نسبه هم مباحث سختی هست، در مورد ریاضی و زیست هم( با توجه به لغات معادل)، وضعیت نه تنها بهتر نخواهد بود، بلکه بدتر خواهد بود.موضوع دیگه اینه که بخش زیادی از مباحث سخت همچنان وجود دارن و مثلا توی فیزیک،سوالات راحت نظام قدیم( مثل تیپ های زیادی از پیش دو و همچنین فیزیک یک) حذف شدن و در عوض با فیزیک‌ پایه به مراتب سخت تری در نظام جدید رو به رو هستیم...در مورد شیمی ولی حرف دوستان صادق هست و شیمی‌ نظام جدید راحت تر هست و تطابق زیادی هم داره و عملا موضوع جدیدی رو نمیبینیم، ولی با توجه به سوالات نظام قدیم کنکور امسال، به وضوح برای بچه های نظام قدیم هم آسونتر بود و ضرر نکردن....در مورد ادبیات و دینی و زبان تفاوتی نداره ولی عربی نظام جدید راحت تر، ولی عجیب تر از نظام قدیم خواهد بود چون از بیخ و بن ، شیوه آموزش تغییر کرده و به درد کسی میخوره که در طی سال و با دبیر، با این شیوه آشنا شده باشه....در کل، باید منتظر شیوه ترازدهی و رتبه ها با توجه به کارنامه بود...تغییر نظام آموزشی، اکر هم بخواد انجام بشه، به نفع داوطلبانی خواهد بود، که سال ها از درس دور بودن و یا مثلا دانشجوی کارشناسی در رشته های مهندسی هستن، و ۹۹ میخوان کنکور شرکت کنن که در این صورت،شاید به نفعشون باشه که در گروه نظام جدید آزمون بدن...

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

bazande
      نمایش مشخصات
      چون فضا به شدت غبارآلود هست، واقعا این مطلب هم مهم هست بررسی بشه، اینکه اگه بچه ها تغییر نظام بدن، به نفع مافیای کنکور و انتشارات ها خواهد بود یا به ضررشون؟ با توجه به اینکه همین امسال هم انتشارات مختلف، کتاب های نظام قدیم رو تقریبا چاپ نکردن و تمرکزشون رو بطور کامل بر روی نظام جدید گذاشتن، قطعا دوست دارن که این حجم داوطلب نظام قدیم هم به این گروه اضافه بشن و داوطلب نظام قدیمی که بخواد تغییر نظام بده، قطعا توی همه دروس نیاز به کتاب و دی وی دی و ... خواهد داشت...این عدد رو توی مقیاس بیش از دویست هزار نفر لحاظ کنید تا متوجه رقم بشید..در صورتی که داوطلبای نظام قدیم اگه بخوان توی نظام خودشون آزمون بدن، تقریبا نیاز به هیچ مجموعه کمک آموزشی نخواهند داشت...مراقب جهت دهی افکارتون باشید، قطعا توی این قضیه هم سهم مسائل مالی مافیای کنکور ، نقش مهمی خواهد داشت...

3. Top | #3
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      تحلیلت ناشی از عدم مطالعه و اشراف بر کتب نظام جدیده
      طرف بیاد 6 تا فصل پیش فیزسک رو بخونه که 4 تستو بزنه؟
      2 ماه وقت بذاری برا 4 تا تستی که تو جدید طرف با 1 ماه تموم میکنه؟
      بری انتگرال و ماتریس و بخش های سنگین مقاطع رو بخونی که آخرش بگن چون جدیدیا ندارن شاید تست بدیم
      شاید ندیم؟
      6 فصل زیست بیشتر بخونی؟ برا یکی دو تست؟
      اون همه مسءله شیمی سنگینی رو کار کنی که احتمال اومدنشون چون در نظام جدید نیست خیلی پایینه؟
      2000 تا لغت عربی حفظ کنی و اون همه متن رو ترجمه کنی که آخرش یه متن آبکی بدن که میشد با دایره واژگان 500 تایی و عربی 40 50 صفحه ای جدید زد؟

وقتی منبع تست کتاب نظام جدیده
      فقط یه آدم ترسو و متعصب میتونه معتقد باشه بری کنکور قدیم بدی
      خداوند آن خویش خویش است

4. Top | #4
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mr.Lambert نمایش پست ها
      یسری بیست ساله پشت کنکورن دیگه اینو بهونه نکنن چی بگن
      امیدوارم پشت کنکور نمونی
      وگرنه تلخی این حرفت 2 برابر به جونت میمونه
      خداوند آن خویش خویش است

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خیلی ها ادعا کردند که مباحث نظام جدید خیلی ساده و ابکی هست بچه های نظام جدید اصولا چیزی نمیخونند کتاباشون نصف شده ...
      سوالی که من از این عزیزان دارم مباحث نظام جدید ابکی راحت شما فول هستید این مباحث پس چرا کنکور ۹۰ یا ۸۰ درصد نمیزنید ؟!
      اخه ۸۰ یا ۹۰ درصد بعضی دروس تخصص سوالات مشترک بود یعنی مباحثی بود که هم تو نظام قدیم بود هم جدید و دوستان ادعا کردند نظام جدید آب خوردن هست خوب چرا ۸۰ درصد نزدید ؟!
      خیلی ببخشید ما دو دسته داوطلب داریم داوطلب که منتظر کنکور سوالات مرتب و از قبل مشخص شده بذارن جلوش و فکر میکنن هنوز امتحان نهایی و داوطلب که خودش برای هر اتفاقی هر سوال آماده میکنه دوستان کنکور همین مدیریت بحران شما ممکن سر جلسه کنکور ۴ تا سوال پشت سر هم سخت ببینید و روحیه خودتون ببازید کسی که خودش آماده هر چیزی کرده موفق تر همیشه شما مصاحبه نفرات برتر بخونید گواه این موضوع
      قبول دارم حذفیات زیاد داره نظام جدید ولی باز هم میگم شما اگر با نظام جدید خیلی راحت هستید ۸۰ درصد باید راحت بیارید ولی اگر رفتید و نظام جدید هم کنکور دادید و بازم همون آش و همون کاسه خوب دیگه ایراد کار از برنامه ریزی ضمن سال تو بوده
      دوستان فراموش نکنید خیلی ها بودند با همین منابع نظام قدیم اونم تو سال های پیش که کنکور وحشتناک تر از کنکور چند روز پیش بود رفتند و خیلی دروس ۱۰۰ زدند !
      خوب اونا از مریخ نیومدن بودند فقط برنامه ریزی داشتند مطالعه پیوسته و منظم داشتند همین
      اگر از من بپرسید کنکور نظام جدید برای کدوم دسته از داوطلب های نظام قدیم خوب هست برای کسی مثل من رشته ام ریاضی فیزیک بود مهندسی خوندم و راحت میتونم اشراف پیدا کنم به کل کتاب های نظام جدید و تازه حوصله خیلی از بخش ها زیست که تا حالا نداشتم ندارم تازه اونا هم حذف مسلما برای من و امثال من که فارغ التحصیل دانشگاه هستند خیلی خوب برای پزشکی قبول شدن

6. Top | #6
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      اینا همش بهونس!نظام قدیمی ک خونده پزشکیشو قبول میشه و میره پی کارش! اینایی هم که میگن ال بود و فلان بود همونایین که بعد چهار پنج سال پشت کنکور موندن به یه رشته پیام نوری رضایت میدن و میرن پیام نور!

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

bazande
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط meysam.aziziani نمایش پست ها
      تحلیلت ناشی از عدم مطالعه و اشراف بر کتب نظام جدیده
      طرف بیاد 6 تا فصل پیش رو بخونه که 4 تستو بزنه؟
      2 ماه وقت بذاری برا 4 تا تستی که تو جدید طرف با 1 ماه تموم میکنه؟
      بری انتگرال و ماتریس و بخش های سنگین مقاطع رو بخونی که آخرش بگن چون جدیدیا ندارن شاید تست بدیم
      شاید ندیم؟
      6 فصل زیست بیشتر بخونی؟ برا یکی دو تست؟
      اون همه مسءله شیمی سنگینی رو کار کنی که احتمال اومدنشون چون در نظام جدید نیست خیلی پایینه؟
      2000 تا لغت عربی حفظ کنی و اون همه متن رو ترجمه کنی که آخرش یه متن آبکی بدن که میشد با دایره واژگان 500 تایی و عربی 40 50 صفحه ای جدید زد؟

وقتی منبع تست کتاب نظام جدیده
      فقط یه آدم ترسو و متعصب میتونه معتقد باشه بری کنکور قدیم بدی
      فکر کنم توی ۱۵ خط حدود ۴۰ بار توهین کردی رفیق آرومتر، من اولش هم گفتم که موافق حق انتخاب هستم و اگه کسی فکر میکنه که توی نظام جدید میتونه بهتر نتیجه بگیره، حتما باید این امکان رو داشته باشه...
      اما این نکته رو بگم، توی نظام جدید،در مورد زیست و فیزیک، به هیچ وجه آسونتر نیست بلکه به عنوان یه کتاب جدید، قطعا باتلاق بزرگی خواهد بود...در مورد ریاضی و شیمی موافقم حدود ۲۰-۳۰ درصد آسونتر هست، ولی باید این نکته رو هم دید که اگر مسائل طرح شده از یه مبحث، آسون باشن، همون سوال آسون توی نظام قدیم هم هست پس عملا ضرر چندانی وجود نداره...در مورد عربی هم قطعا اشتباه میکنید، سوالات ترجمه عربی نظام قدیم هم نیاز به حفظ ۵۰۰ لغت نداره و تمام سوالات ترجمه رو میتونید با دو ساعت مطالعه، جواب بدید چون تکنیک های ساده ای داره، اما مبنای کتاب عربی نطام جدید تغییر کرده، درسته ساده تر هست اما نیاز به دبیر، برای نشون دادن این تغییر مبنا داره ..ادبیات و دینی و زبان هم که عملا تغییری ندارن...بنظرم اگر یه نفر، مباحثی رو که آشنایی کاملی باهاش داره رو ول کنه و بره از اول، یه سری مباحث جدید رو به صرف آسون شروع به خوندن بکنه، اشتباه بزرگیه...این یه باتلاقی خواهد بود که خیلی ها رو در خودش خفه خواهد کرد...نظام جدید، اون بهشتی که از دور دیده میشه نیست و قطعا سختی های خاص خودشو داره، بخصوص برای داوطلب نظام قدیم...بیینید، شما الان برید و کتابای پایه ششم و هفتم رو ببینید، با وجودی که این مباحث رو تا حدودی خودتون قبلا خوندید و خیلی براتون سخت خواهد بود و مباحث آسونی هم هست، قطعا خسته خواهید شد، این واقعیت ماجراست...هر تصمیمی که بخواید بگیرید، من بهش احترام میزارم...
      ویرایش توسط M.javaddd : 15 تیر 1398 در ساعت 23:37

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ​ب عنوان کسی ک سه بار کنکور دادم امسال نشد بدم ولی 99شرکت میکنم واقعا درسته اینا همش بهانه س یعنی چی سوال ندادن فلان کردن عزیزمن وقتی مشاورا میگن همه فصول بخون قوی باش صفر تاصد بخون تو نمیخونی گوش نمیدی ضرر میبینی...کسی ک خونده باشه میزنه میترکونه میره...ب عنوان کسی ک زیست از ده درصثد تو کنکور95 رسوندم به 70کنکور97 واقعا زیست امسال درحد 96یا جاهایی ساده تر بود نمیدونم بهونه چرا میگرید بخونید بره بابا
      ما دوباره سبز میشویم

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات

دیدگاه افراد متفاوت و هر کدوم هم از یه زاویه ای به موضوع نگاه میکنن
      به نظر من کسی که توانایی این رو داره و تمایل داره نظام جدید کنکور بده باید این حق انتخاب رو داشته باشه
      کسی هم که به قول دوستان حاضر به ریسک کردن نیستند می تونن همون نظام قدیم کنکور بدن و مشکلی هم وجود نداره
      همه بحث و مشکل سر
      #حق_انتخاب هستش که باید داده بشه

تو این مدت هم مد شده ، یه سری بچه ها کلماتی از قبیل
      #حاشیه ، #بهانه ، #توقع و از این دست حرفا زیاد زدن
      من نمیدونم این دسته از افراد دقیقا از چه منطق و اصولی پیروی میکنن حقیقتا
      اینکه بجای اقامه دلیل و ارائه استدلال بیایم بگیم اینا همش حاشیه اس یا بهانه اس یا توقع هستش نه منطقیه و اصلا جالب نیست و بیشتر خودشون رو زیر سوال میبرن

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      فاز اینایی که با فونت بزرگ می نویسن چیه؟ فقط الکی حجم اشغال می کنند و چشم ادم رو اذیت می کنند. این ادما همونایی هستند که توی اجتماع داد و بیداد می کنند و فکر می کنند هرکی صداش بلندتر باشه حرفش بیشتر خریدار پیدا میکنه.

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saj8jad نمایش پست ها

به نظر من کسی که توانایی این رو داره و تمایل داره نظام جدید کنکور بده باید این حق انتخاب رو داشته باشه
      کسی هم که به قول دوستان حاضر به ریسک کردن نیستند می تونن همون نظام قدیم کنکور بدن و مشکلی هم وجود نداره
      همه بحث و مشکل سر

اینکه بجای اقامه دلیل و ارائه استدلال بیایم بگیم اینا همش حاشیه اس یا بهانه اس یا توقع هستش نه منطقیه و اصلا جالب نیست و بیشتر خودشون رو زیر سوال میبرن

از نظر حق و حقوق واقعا اینو حق هر داوطلب میدونم که خودش سوالات خودش از بین دو دسته سوال انتخاب بکنه از دید سازمان سنجش هر دو سوالات در یک حد هستند ولی واقعا علت اجباری بودن این موضوع درک نمیکنم !

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      بعضی از دوستان گله و شکایت دارن واسه اینکه امسال بودجه بندی رو فیزیک و ریاضی رو چرا عوض کردن؟!
      خب اولا که مگه دست شماست که بری به طراح بگی 6 تا سوال از ماتریس بده اونم بگه چشم عزیزم یا بگی 10 تا سوال بده از فیزیک پیش 2 اونم بگه باشه به روی چشم ؟!
      این طراح,طراح سوالات رتبه 1 هم هستا !! اصن دلش میخواد احتمال نده اصن دلش میخواد ماتریس نده ... چیکار میتونی بکنی ؟ اون وقت که میشینی به امار و احتمال و ماتریس دل میبندی همینه برنامه های 4 هفته ای و 3 هفته و 1 روزه تهش همین در میاد... طراح یک ادمی رو میخواد بشینه از توی سوالات,سوالات اسون پیدا کنه و اینکه روی همه مباحث تسلط و اشراف داشته باشه نه فقط به صرف دونستن چند مبحث اسون !!!!!!!! دیشب هم به دوستان گفتم .. کنکور مثل میدون جنگ یهو دیدی قراره با تفنگی که خالیه بری نبرد تانک ! یا شاید هم با تفنگ پر بری نبرد یه نفر که چاقو دستشه !
      Lɪғᴇ ɪs ʟɪᴋᴇ Mᴀᴛʜ .. ɪғ ɪᴛ ɢᴏᴇs ᴛᴏ ᴇᴀsʏ .. sᴏᴍᴇᴛʜɪɴɢ ɪs ᴡʀᴏɴɢ <₃

13. Top | #13
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط SEYED.mjtf نمایش پست ها
      فکر کنم توی ۱۵ خط حدود ۴۰ بار توهین کردی رفیق آرومتر، من اولش هم گفتم که موافق حق انتخاب هستم و اگه کسی فکر میکنه که توی نظام جدید میتونه بهتر نتیجه بگیره، حتما باید این امکان رو داشته باشه...
      اما این نکته رو بگم، توی نظام جدید،در مورد زیست و فیزیک، به هیچ وجه آسونتر نیست بلکه به عنوان یه کتاب جدید، قطعا باتلاق بزرگی خواهد بود...در مورد ریاضی و شیمی موافقم حدود ۲۰-۳۰ درصد آسونتر هست، ولی باید این نکته رو هم دید که اگر مسائل طرح شده از یه مبحث، آسون باشن، همون سوال آسون توی نظام قدیم هم هست پس عملا ضرر چندانی وجود نداره...در مورد عربی هم قطعا اشتباه میکنید، سوالات ترجمه عربی نظام قدیم هم نیاز به حفظ ۵۰۰ لغت نداره و تمام سوالات ترجمه رو میتونید با دو ساعت مطالعه، جواب بدید چون تکنیک های ساده ای داره، اما مبنای کتاب عربی نطام جدید تغییر کرده، درسته ساده تر هست اما نیاز به دبیر، برای نشون دادن این تغییر مبنا داره ..ادبیات و دینی و زبان هم که عملا تغییری ندارن...بنظرم اگر یه نفر، مباحثی رو که آشنایی کاملی باهاش داره رو ول کنه و بره از اول، یه سری مباحث جدید رو به صرف آسون شروع به خوندن بکنه، اشتباه بزرگیه...این یه باتلاقی خواهد بود که خیلی ها رو در خودش خفه خواهد کرد...نظام جدید، اون بهشتی که از دور دیده میشه نیست و قطعا سختی های خاص خودشو داره، بخصوص برای داوطلب نظام قدیم...بیینید، شما الان برید و کتابای پایه ششم و هفتم رو ببینید، با وجودی که این مباحث رو تا حدودی خودتون قبلا خوندید و خیلی براتون سخت خواهد بود و مباحث آسونی هم هست، قطعا خسته خواهید شد، این واقعیت ماجراست...هر تصمیمی که بخواید بگیرید، من بهش احترام میزارم...
      عزیز جان من کتاب جدید رو خوندم
      با اطلاعاتی که از کتاب زیست خودم داشتم
      زیست جدید بسیار روون و قابل فهمه و مطالبی که ما خوندیم رو دسته بندی کردن با تغییر ادبیات
      واژگان معادل در حد 3 صفحه س که شما 1 روز وقت بزار حفظ میشی ضمن اینکه در کنکور واژه انگلیسی تست میاد
      فیزیک دوازده و یازده کتاب ماست با حذف شاخهپو برگ
      فیزیک ده صرفا تغییراتی داشته که در حد یکی دو فصله
      که نهایت 10 درصد فیزیک کنکور هم نیست
      خداوند آن خویش خویش است

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

bazande
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saj8jad نمایش پست ها

همه بحث و مشکل سر

بله سجاد جان منم بالا گفتم، قطعا حق انتخاب بین این دو موضوع باید به رسمیت شناخته بشه، ولی این موضوع تغییر نظام، بیشتر به درد افراد تغییر رشته ای و دانشجو هایی میخوره که میخوان بیان ۹۹ آزمون بدن، و دردی از بچه های پشت کنکوری دوا نخواهد کرد...

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

bazande
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Accident نمایش پست ها
      فاز اینایی که با فونت بزرگ می نویسن چیه؟ فقط الکی حجم اشغال می کنند و چشم ادم رو اذیت می کنند. این ادما همونایی هستند که توی اجتماع داد و بیداد می کنند و فکر می کنند هرکی صداش بلندتر باشه حرفش بیشتر خریدار پیدا میکنه.
      اتفاقا توی متن هایی که حجم به نسبت زیادی داره، فونت ریز بیشتر اذیت میکنه و اگه مثلا سایز نوشته رو ۳ قرار بدید، برای فردی که میخونه راحت تره...برای کسایی هم که با گوشی میان فرق نمیکنه چون این تغییر براشون تقریبا اعمال نمیشه...برچسب نزنیم بهتره رفیق‌....

صفحه 1 از 7 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)