خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 7 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 93
    1. Top | #16
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_habibi نمایش پست ها
      ​ب عنوان کسی ک سه بار کنکور دادم امسال نشد بدم ولی 99شرکت میکنم واقعا درسته اینا همش بهانه س یعنی چی سوال ندادن فلان کردن عزیزمن وقتی مشاورا میگن همه فصول بخون قوی باش صفر تاصد بخون تو نمیخونی گوش نمیدی ضرر میبینی...کسی ک خونده باشه میزنه میترکونه میره...ب عنوان کسی ک زیست از ده درصثد تو کنکور95 رسوندم به 70کنکور97 واقعا زیست امسال درحد 96یا جاهایی ساده تر بود نمیدونم بهونه چرا میگرید بخونید بره بابا
      سلام حامد
      من تصور میکنم نظر شما و نظراتی اینچنینی هیجانی هستش دوست عزیز
      ببین من اصلا موافق این نیستم که هر مسئله ای رو به حاشیه و بهانه و ... ربط و بسط بدیم
      پرونده کنکور تموم شده و بسته شده و ما فعلا فقط در مقام گفتگو و ارائه دیدگاه هامون هستیم و نه بیشتر
      مسئله اینه که سنجش گفت
      از مباحث مشترک سوال مشترک و از مباحث غیرمشترک هم سوال غیر مشترک برای هر دو نظام داده میشه
      اما ما در کنکور چیزی خلاف این رو عینا دیدیم
      متأسفانه اکثریت سوالات کنکور نظام قدیم (حداقل در شاخه تجربی) تماما بر اساس کتب درسی نظام جدید (3-3-6) طراحی شده بود!
      بطوری که بودجه بندی، تیپ بندی و ساختار آزمون تماما تغییر کرده بود!
      از مباحث غیرمشترک به هیچ وجه یا اصلا سوالی نداده بودند یا کمتر مورد توجه قرار گرفته بود!
      داوطلبان نظام قدیمی که روی این مباحث کلی وقت سرمایه گذاری کرده بودند و کلی تست زده بودند عملا نابود شدند
      یک داوطلب نظام قدیم برای پاسخگویی به یک سوال اجبارا می بایست 60 صفحه کتاب نظام قدیم رو میخوند ولی یک داوطلب نظام جدید با خوندن 20 صفحه کتاب اون سوال رو به راحتی میتونست حل کنه!
      به نظر من این یعنی نابرابری و بی عدالتی علنی! و نه اینکه بگیم این حاشیه و بهانه هستش
      میگم کنکور تموم شده رفته پی کارش ولی واقعیت و حقیقت مسئله هیچ تغییری نمیکنه دوست عزیز

2. Top | #17
      کاربر باسابقه

bazande
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MehranWilson نمایش پست ها
      بعضی از دوستان گله و شکایت دارن واسه اینکه امسال بودجه بندی رو فیزیک و ریاضی رو چرا عوض کردن؟!
      خب اولا که مگه دست شماست که بری به طراح بگی 6 تا سوال از ماتریس بده اونم بگه چشم عزیزم یا بگی 10 تا سوال بده از فیزیک پیش 2 اونم بگه باشه به روی چشم ؟!
      این طراح,طراح سوالات رتبه 1 هم هستا !! اصن دلش میخواد احتمال نده اصن دلش میخواد ماتریس نده ... چیکار میتونی بکنی ؟ اون وقت که میشینی به امار و احتمال و ماتریس دل میبندی همینه برنامه های 4 هفته ای و 3 هفته و 1 روزه تهش همین در میاد... طراح یک ادمی رو میخواد بشینه از توی سوالات,سوالات اسون پیدا کنه و اینکه روی همه مباحث تسلط و اشراف داشته باشه نه فقط به صرف دونستن چند مبحث اسون !!!!!!!! دیشب هم به دوستان گفتم .. کنکور مثل میدون جنگ یهو دیدی قراره با تفنگی که خالیه بری نبرد تانک ! یا شاید هم با تفنگ پر بری نبرد یه نفر که چاقو دستشه !
      دقیقا چند روز پیش همین رو داشتم به دوستم میگفتم...مثلا توی کنکور ۹۴ و ۹۵، طراح زیست یهو دیوونه شد و فصل شارش انرژی رو معروف کرد و یه کلی تست ازش داد...اونایی که اون فصل رو خوب بلد بودن، رستگار شدن و اونایی که اون فصل رو حذف کرده بودن بیچاره....من خودم کنکور امسال امید زیادی به فیزیک پیش دو یا مباحث آسون ریاضی بسته بودم، و ضررش رو هم دیدم...
      واقعا گاهی این ترفند ها، هوش طراح رو نشون میده که داوطلبا رو سورپرایز کنه، اصلا شاید عشقش بکشه ده تا سوال از بخش یک زیست دوم بده، کسی نمیتونه بگه چرا....من خودم هم امسال از این موضوع سوالات ریاضی و فیزیک شاکی بودم، ولی بعدش که نشستم نگاه کردم، دیدم کوتاهی از خودم بوده....از مثال میدون جنگ بودن کنکورت هم خییلی حال کردم، دقیق ترین توصیفی که میشد از کنکور کرد همین بود؛ گاهی یه فصل رو یه کلی تست براش حل میکنی، ولی آسون ترین سوال اون بخش میاد، گاهی هم از یه مبحث آسون، یه سوال خیلی سخت میاد...باید برای هر سناریویی آماده بود، وگرنه قطعا نابود خواهی شد...
      ویرایش توسط M.javaddd : 16 تیر 1398 در ساعت 00:00

3. Top | #18
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saj8jad نمایش پست ها

دیدگاه افراد متفاوت و هر کدوم هم از یه زاویه ای به موضوع نگاه میکنن
      به نظر من کسی که توانایی این رو داره و تمایل داره نظام جدید کنکور بده باید این حق انتخاب رو داشته باشه
      کسی هم که به قول دوستان حاضر به ریسک کردن نیستند می تونن همون نظام قدیم کنکور بدن و مشکلی هم وجود نداره
      همه بحث و مشکل سر
      #حق_انتخاب هستش که باید داده بشه

تو این مدت هم مد شده ، یه سری بچه ها کلماتی از قبیل
      #حاشیه ، #بهانه ، #توقع و از این دست حرفا زیاد زدن
      من نمیدونم این دسته از افراد دقیقا از چه منطق و اصولی پیروی میکنن حقیقتا
      اینکه بجای اقامه دلیل و ارائه استدلال بیایم بگیم اینا همش حاشیه اس یا بهانه اس یا توقع هستش نه منطقیه و اصلا جالب نیست و بیشتر خودشون رو زیر سوال میبرن

آقای سجاد اگه امکانش هست فقط تبلیغ کمپین حق انتخاب رو انجام بدید!نه اینکه بیاید نظام قدیم رو بکوبید،خب اینجوری شاید یه نظام قدیم ببینه و ناامید بشه،درسته؟

4. Top | #19
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      باید منتظر باشیم کارنامه ها بیاد. کارنامه ها بیاد ، خیلی خیلی راحت میشه نظر قطعی داد ، بهتره بریم سمت جدید ، یا قدیم بمونیم ، یا فرقی نمیکنه. الان هر چی بگیم اعتباری نداره.

5. Top | #20
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Farvardin نمایش پست ها
      آقای سجاد اگه امکانش هست فقط تبلیغ کمپین حق انتخاب رو انجام بدید!نه اینکه بیاید نظام قدیم رو بکوبید،خب اینجوری شاید یه نظام قدیم ببینه و ناامید بشه،درسته؟
      درود گرامی
      من دیدگاهم رو عرض کردم همون اول گفتارم هم گفتم که افراد از زاویه های متعددی به موضوع نگاه میکنن و دیدگاه خودشون رو مطرح میکنن
      اصلا بحث کوبیدن نظام قدیم نیست، من خودم داوطلب نظام قدیم هستم
      من صرفا به بیان واقعیت هایی موجود پرداختم، آیا فهم هر واقعیتی باید منجر به ناامیدی من و شما بشه؟ مطلقا خیر
      و ایضا بحث تبلیغ کمپین نیست چون برای من هیچ سود و منفعتی رو به همراه نداره گرامی
      موفق باشین

6. Top | #21
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام حامد
      ببین من اصلا موافق این نیستم که هر مسئله ای رو به حاشیه و بهانه و ... ربط و بسط بدیم
      پرونده کنکور تموم شده و بسته شده و ما فعلا فقط در مقام گفتگو و ارائه دیدگاه هامون هستیم و نه بیشتر
      مسئله اینه که سنجش گفت
      از مباحث مشترک سوال مشترک و از مباحث غیرمشترک هم سوال غیر مشترک برای هر دو نظام داده میشه
      متأسفانه اکثریت سوالات کنکور نظام قدیم (حداقل در شاخه تجربی) تماما بر اساس کتب درسی نظام جدید (3-3-6) طراحی شده بود!
      از مباحث غیرمشترک به هیچ وجه یا اصلا سوالی نداده بودند یا کمتر مورد توجه قرار گرفته بود!
      داوطلبان نظام قدیمی که روی این مباحث کلی وقت سرمایه گذاری کرده بودند و کلی تست زده بودند عملا نابود شدند
      یک داوطلب نظام قدیم برای پاسخگویی به یک سوال اجبارا می بایست 60 صفحه کتاب نظام قدیم رو میخوند ولی یک داوطلب نظام جدید با خوندن 20 صفحه کتاب اون سوال رو به راحتی میتونست حل کنه!
      به نظر من این یعنی نابرابری و بی عدالتی علنی! و نه اینکه بگیم این حاشیه و بهانه هستش
      میگم کنکور تموم شده رفته پی کارش ولی واقعیت و حقیقت مسئله هیچ تغییری نمیکنه دوست عزیز
      ​نه بخدا میگم بهونه چون خودم تا دلت بخواد ازاین بهانه ها داشتم اما ممکنه ک تغییر بکنه سال 99این یشوه سوال دادن..من تموم حرفم اینه ک کنکور یک جنگ نا منظم حلوا خیرات نمیکنن زمین هوا رو باید مراقب باشی...ممکنه سال بعد 6تا تست از احتمال بدن یهو
      ما دوباره سبز میشویم

7. Top | #22
      کاربر باسابقه

bazande
      نمایش مشخصات
      سلام حامد
      مسئله اینه که سنجش گفت
      موافقم با این مسئله که گفتی، و قطعا سنجش امسال نظم مورد انتظار داوطلبای نظام قدیم رو رعایت نکرد و داوطلبای زیادی دچار شوک شدن، ولی، ولی، ولی....داوطلبای نظام قدیم، تقریبا نمیتونن بگن که فلان سوال رو ما نخونده بودیم و ... بلکه از یه مباحث تقریبا آسونی که خیلیا از جمله خودم براش برنامه داشتیم، یا سوال نیومد، یا خیلی کمتر از حد انتظار اومد...نا عدالتی وجود داشت، ولی داوطلبای نظام قدیم هم فرصت و آشنایی بیشتری به فضای کنکور نسبت به نظام جدید ها داشتن، در مجموع سنجش میخواد هر چه زودتر از دست این نظام قدیمای سیریش از جمله خودم، راحت بشه و قطعا سال دیگه، آخرین سال دو کنکوری خواهد بود، پس نظام قدیما روال درسی و ذهنیشون رو عوض نکنن بهتره، مگه اینکه به سال های آینده هم بخوان فکر کنن...

8. Top | #23
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_habibi نمایش پست ها
      ​نه بخدا میگم بهونه چون خودم تا دلت بخواد ازاین بهانه ها داشتم اما ممکنه ک تغییر بکنه سال 99این یشوه سوال دادن..من تموم حرفم اینه ک کنکور یک جنگ نا منظم حلوا خیرات نمیکنن زمین هوا رو باید مراقب باشی...ممکنه سال بعد 6تا تست از احتمال بدن یهو
      از این زاویه دید باهات موافقم دقیقا

9. Top | #24
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من خودم نظام جدیدم کتاب های شما و سوالات کنکورتون هم دیدم
      دوستان نظام قدیمی هم دارم
      انصافا من کمتر از اونها میخوندم ولی درصد هام بهتره مخصوصا زیستم من امسال 75 درصد زدم اونها با اینکه بیشتر میخوندن 60 زدن
      ولی نمیشه بگی برای همه تون درسته چون کسی که با کتاب های اونها وفق کرده خوب نیست
      ولی کسی که هنوز متوسطه یا ضعیفه در چند تا درس بهتره بیاد نظام جدید چون من امسال با 1 ماه و نیم درس خوندن درصد هام از انتظارم بهتر بود گرچه پشت کنکور میمونم اگر وارد کمپین تعویق و حاشیه های دگه در سه ماه آخر نشده بودم قطعا پزشکی قبول بودم چون میشد

10. Top | #25
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mr.Lambert نمایش پست ها
      یسری بیست ساله پشت کنکورن دیگه اینو بهونه نکنن چی بگن
      به امید خدا که پشت کنکور بمونی دردشم بچشی.

در کل برا بچه درس خون دارای پشت کار فرقی نداره نظام هرجور بشه ،اینا به نظر من همش حاشیست حالا فلا صبر کنین نتایج بیاد بعد برین دنبال این چیزا
      .
      ویرایش توسط Frigidsoul : 16 تیر 1398 در ساعت 00:20

11. Top | #26
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      من ک عمرا اینکارو بکنم
      مگه اینکه تراز بندی جدا بشه ک مثلا ظرفیت اونا بیشتر شده باشه
      بعد دو سال خوندم انواع اقسام منابع دارم ...دیگه پولشو هم ندارم منبع جدید بخرم
      زیست دوم سوم بلدم ولش کنم بیام جدید بخونم؟؟
      یا هر درس دیگه
      اینقدرام اوضاع وخیم نیست ک همچین تصمیمی بگیرم
      فقط باید مباحث مشترکو بیشتر خوند و وقت کمتری رو حذفیات نظام جدید گذاشت و یه نیم نگاهی هم به تمرینات اونا داشته باشیم کافیه
      #نظر_شخصی

12. Top | #27
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      خیلی آشفته بازار شده
      ولی دوستان گیر دادن فقط به درس ریاضی
      وگرنه بقیه دروس رو روال خودشون بودن
      یه سال یادمه از فصل احتمال ۵ سوال طرح شد(دقیق یادم نیست ولی بیشتر از حد معمول بود)
      امسال برعکس بعضی فصول طرح نشد
      ولی در کل هر سال دیدیم یه درس خیلی فضایی طرح میشه
      ♡Be your Own HERO

13. Top | #28
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط SEYED.mjtf نمایش پست ها
      دقیقا چند روز پیش همین رو داشتم به دوستم میگفتم...مثلا توی کنکور ۹۴ و ۹۵، طراح زیست یهو دیوونه شد و فصل شارش انرژی رو معروف کرد و یه کلی تست ازش داد...اونایی که اون فصل رو خوب بلد بودن، رستگار شدن و اونایی که اون فصل رو حذف کرده بودن بیچاره....من خودم کنکور امسال امید زیادی به فیزیک پیش دو یا مباحث آسون ریاضی بسته بودم، و ضررش رو هم دیدم...
      واقعا گاهی این ترفند ها، هوش طراح رو نشون میده که داوطلبا رو سورپرایز کنه، اصلا شاید عشقش بکشه ده تا سوال از بخش یک زیست دوم بده، کسی نمیتونه بگه چرا....من خودم هم امسال از این موضوع سوالات ریاضی و فیزیک شاکی بودم، ولی بعدش که نشستم نگاه کردم، دیدم کوتاهی از خودم بوده....از مثال میدون جنگ بودن کنکورت هم خییلی حال کردم، دقیق ترین توصیفی که میشد از کنکور کرد همین بود؛ گاهی یه فصل رو یه کلی تست براش حل میکنی، ولی آسون ترین سوال اون بخش میاد، گاهی هم از یه مبحث آسون، یه سوال خیلی سخت میاد...باید برای هر سناریویی آماده بود، وگرنه قطعا نابود خواهی شد...
      حرفت درسته .. حالا درسته امسال یکم شیطنت کرده بود از نظام جدید هم اورده بود ولی دیگه 100 درصدش رو که نیاورده بود
      حالا از 80 درصدی که از نظام قدیم بود رو اورده بود دیگه
      ما بعضی وقتا کوتاهی خودمون رو دیگه میندازیم تقصیر طراح ...
      Lɪғᴇ ɪs ʟɪᴋᴇ Mᴀᴛʜ .. ɪғ ɪᴛ ɢᴏᴇs ᴛᴏ ᴇᴀsʏ .. sᴏᴍᴇᴛʜɪɴɢ ɪs ᴡʀᴏɴɢ <₃

14. Top | #29
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      دوستان کم کاری خودتون رو لطفا گردن طراح نندازید ... خب میخواستی بشینی از اول تابستون از کار و انرژی رو بخونی تا فیزیک هسته ای !!!
      Lɪғᴇ ɪs ʟɪᴋᴇ Mᴀᴛʜ .. ɪғ ɪᴛ ɢᴏᴇs ᴛᴏ ᴇᴀsʏ .. sᴏᴍᴇᴛʜɪɴɢ ɪs ᴡʀᴏɴɢ <₃

15. Top | #30
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط SEYED.mjtf نمایش پست ها
      اتفاقا توی متن هایی که حجم به نسبت زیادی داره، فونت ریز بیشتر اذیت میکنه و اگه مثلا سایز نوشته رو ۳ قرار بدید، برای فردی که میخونه راحت تره...برای کسایی هم که با گوشی میان فرق نمیکنه چون این تغییر براشون تقریبا اعمال نمیشه...برچسب نزنیم بهتره رفیق‌....
      سایز نوشته مورد نظر 5 بود نه 3. فونت و سایز استاندارد سایت چشم رو به هیچ عنوان اذیت نمیکنه. این فونت چشم رو اذیت میکنه. 95 درصد افراد سایت با فونت طبیعی می نویسن و مشکلی برای خوندن وجود نداره. لزوما هرچی سایز فونت بزرگتر باشه به معنای این نیست که خوندن کلمه اسان تر میشه. تنها چیزی که باید رعایت کنید ایجاد فاصله بین کلمات و ایجاد پاراگراف بعد از هر سه چهار خط است. این تغییر در گوشی موبایل من هم کاملا محسوس است و باید مدام صفحه رو بکشیم پایین تا مطلب رو بخونم. خلاصه هیچ عقل سلیمی از کسی که یک صفحه با فونت 5 نوشته دفاع نمیکنه.

صفحه 2 از 7 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)