خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 5 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 69
    1. Top | #31
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      برای تقسیم ها و مخصوصا تقسیم های اعشاری چیکار کنیم ؟

2. Top | #32
      کاربر اخراجی

Ashegh
      نمایش مشخصات
      تست كنكور، بايد تست باشه( و هست) ، يعني چي؟ يعني با خلاقيت بشه تقسيم هاي اعشاري، ضرب و ... رو دور زد! تو همين استوكيومتري، شما هيچوقت ضرب ى تقسيما رو نكن، آخرش اغلب خط ميخورن با هم! حالا بياد و مثلا در تعادل، به معادله درجه ٣ برسي، خب بايد ردش كني! شما شيوه خاص امسال ياد نگير، همين شيوه هارو تمرين كن تا مث من ٢+٠.١ رو در نياري ٢.٦

3. Top | #33
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط House M.D نمایش پست ها
      مشاورا معمولا توصیه میکنند که مراحل حل سوالات رو با دقت انجام بدید به مرور زمان با تمرین و تست زیاد محاسبات هم قوی میشه ... البته یه سری تکنیک هایی هم هست که میشه باهاشون توی بعضی حالت های خاص ضرب و تقسیم رو سریع و ذهنی انجام داد
      سلام دوست عزیز..تنها راه حل اینه که شما بیشتر تمرین کنید..تمرین بیشتر باعث میشه هم سرعت شما بیشتر بشه و هم دقت که یکی از مهمترین راه حل مشکلات هست..اگه متوجه نشدی بهم خبر بده تا ببیشتر برات توضیح بدم
      وقتی داری یواشکی یک غلطی میکنی
      علاوه بر چپ و راست
      به بالا هم یک نگاهی بنداز

4. Top | #34
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      kheyli mamnon,motvajjeh shodam.

5. Top | #35
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hamid95 نمایش پست ها
      برای تقسیم ها و مخصوصا تقسیم های اعشاری چیکار کنیم ؟
      تقسیم اعشاری داریم تا تقسیم اعشاری...بستگی داره خودت چجوری تو حل کردن راحتی..من خودم به شخصه تو استوکیومتری شیمی همه اعشاری ها رو تقسیم بر مضرب 10 می نویسم.. مثلا تو سوال میگه 2.36 گرم فلان..می نوسم 236/100 و میزارم..یا اگه تو مخرج باشه می برمش صورت ضریب 10 رو..اینجوری دیگه اعداد اعشاری نیست تو سوال ها..همه عدد های گندن که ساده میشن با هم..
      یا تو تقسیم دو تا عدد اعشاری هم همین کار جواب میده..تو تقسیم 1.25 بر 26.68 کافیه اولیه رو بنویسی 125/100 و دومی هم میشه 2668/100 ...100 با 100 خط می خوره و یه تقسیم عادی میمونه ..می دونم بدیهی هستش ولی با انجام دادنش یه خورده از گیجی حل مسئله کم میشه
      یه اتاق تاریک...یه سیگار و یه سردرد قد تموم دردهای دنیا

6. Top | #36
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام. من فکر می‌کنم اگر هر روز یه‌کم ضرب و تقسیمو کار کنید٬ به مرور زمان راه‌های میانبر و ساده‌تری رو می‌فهمید (یعنی خودتون٬ اتوماتیک!). ولی به عنوان یه مرجع کامل و «خارج از کتاب و غیر کنکوری»٬ اینو پیشنهاد میکنم: فیلم مستند آموزشی « TTC - Secrets of Mental Math »که مدرسش پروفسور « Arthur T.Benjamin » هستن تمام فنون ضرب و تقسیم و توان رسانی و جذر سریع رو آموزش داده. با کاغذ و قلم؟! نه بابا از ضرب ۲ رقم در ۲ رقم تا مجذور گرفتن از یه عدد ۵ رقمی همه رو به صورت ذهنی میتونی انجام بدی!!! البته تمرین می‌خواد٬ ولی کلا راه‌های میانبر و ترفنداشو گفته که با یکم تمرین ملکه ذهن میشه. فقط زبان اصلیش انگلیسیه و زیرنویس چند قسمت اولشو میشه پیدا کرد٬ ولی بقیه رو باید خودت ترجمه کنی! اما یه اتفاق جالب برام افتاد و اون اتفاق این بود که کتابی به چشمم خورد با همین موضوعات و ترفند‌ها از انتشارات گاج به نام «آموزش فنون محاسبات سریع ریاضی» با جلدی زرد رنگ با تصویر انیشتین٬ اندازه متوسط و حجم ۹۶ صفحه‌ای. مشخصا همچین کتابی (بهتره بگم کتابچه‌ای) قیمت آنچنانی نداره. خلاصه خریدمش (جدیدا متوجه شدم یه جلد دیگم داره مخصوص تمرین). تقریبا همه اون مطالب مستند مزبور رو پوشش داده + تمرین‌هایی که برای هر قسمت آورده خیلی مفیده. دوستان از یکی از اینا استفاده کنن و تمرین کنن تا دیدشون نسبت به ریاضی عوض بشه! البته من هنوز همشو یاد نگرفتم ولی یه قسمتایی رو خوندم و خیلی ترس و اضطرابم از ضرب و تقسیم اعداد بزرگ و یا اعشاری کمتر شده... فقط یادتون باشه حتی اگه خیلی سریع محاسبه کنید باز هم نمی‌تونید از نکات سوالات کنکور در امان بمونید! ولی کمکتون می‌کنه نگرانیتون کم و اعتماد به نفستون بیشتر بشه٬ مگر نه اینست که از قدیم گفته‌اند یک مو از خرس کندن غنیمت است؟!! این مستندا رو به هرکسی که مشکل محاسبات ریاضی داره معرفی کنید لطفا (یا اگه تهیه کردید بدید بقیه هم استفاده کنن!) و اگرم خواستید یه دعای خیری هم درحق کسی که اون مستند رو بهم معرفی کرد بکنید! (کار سختی نیست! فقط بگید: خدا خیرش بده!!!) چون اگه بهم معرفی نکرده بود منم کنجکاو نمی‌شدم و اصلا اون کتابم جلب توجه نمی‌کرد که بخوام بخرمش. بابت اینکه همه متنو تو یه پاراگراف نوشتم معذرت میخوام٬ مرورگرم مشکل داره. موفق باشید.
      در عجبم که چرا...؟
      دنیا، برای نماندن... بهشت، برای نرفتن... آرزوها، برای نرسیدن...
      و این‌ها حرف‌هایی برای نگفتن
      و دل نوشته‌هایی برای نخواندن هستند!

یک جای کار می‌لنگد!... در کتاب "دین و زندگی" این را فهمیدم

--------------------------------------

سلام! ما اومدیم

7. Top | #37
      کاربر نیمه فعال

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      بچه های عزیز میتونید همه ی این نکات رو در این سایت مشاهده کنید اگر نفهمیدید!!:روشهای محاسبات ذهنی ریاضی در کنکور فیزیک توسط پژمان آرام فر
      زندگی زیباست، تماشاییست!
      چرا زیبا نمی بینیم؟
      چرا گاهی به پای این همه خوبی نمی شینیم؟
      چرا با هم نمی خندیم؟
      مگر دنیا چه کم دارد؟
      ببین این آسمان آبی ست
      ببین دنیای ما آکنده از پاکی ست
      و خوبی تا ابد پاینده می ماند...
      تو باور کن
      همین کافیست...!

8. Top | #38
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط drougba نمایش پست ها
      سلام ما که نمیتونیم (فیلم مستند آموزشی « TTC - Secrets of Mental Math »که مدرسش پروفسور « Arthur T.Benjamin)اصلا اینترنت ما نمیکشه زیر 20 مگ رو دانلود کنیم شما که دارید میتونید ضربش رو بگید اقای SAeeD_TDS
      متاسفانه امکانش نیست (بنا به دلایلی تا ۵ ماه آینده نمیتونم این کارو انجام بدم...). منبع دوم رو برای همین معرفی کردم دیگه! (کتابه رو میگم). زبونشم فارسیه و توضیحات روونی داره. اونو تهیه کنید.

ولی اگه فقط تو ضرب اعداد حداکثر ۳ رقم در ۳ رقم مشکل دارید با تمرین درست میشه (به خدا میشه!!!). هر روز یه کاغذ بردارید ده تا ضرب از عددای دلخواه بنویسید و با همون روش سنتی که تو ابتدایی یاد گرفتیم حل کنید. بعد دو سه هفته ذهن هم راه میوفته و هم ممکنه یه راه‌هایی برای ضرب راحت‌تر متوجه بشید. کار سختی نیست باور کنید...

نکته مهم اینه‌ که به ذهنتون اعتماد داشته باشید٬ اگر مدام آیه یاس بخونید هیچوقت باد نمی‌گیرید.

موفق باشید.
      در عجبم که چرا...؟
      دنیا، برای نماندن... بهشت، برای نرفتن... آرزوها، برای نرسیدن...
      و این‌ها حرف‌هایی برای نگفتن
      و دل نوشته‌هایی برای نخواندن هستند!

یک جای کار می‌لنگد!... در کتاب "دین و زندگی" این را فهمیدم

--------------------------------------

سلام! ما اومدیم

9. Top | #39
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام
      دوستان کسی از این کتابها استفاده کرده برای محاسبات سریع ضرب و جمع و جذر و ... برای کنکور
      گاج:
      فروشگاه انتشارات بين المللي گاج&

و یا این: کتاب اقای علی بیات موحد
      سرعت انتقال و محاسبات ذهنی کاربردی (مرحله اول)- فروش کتاب - کتب - ناشر کتب - کتاب - خرید کتاب - فروش تلفنی خرید کتاب آنلاین -خرید و ارسال کتاب boo

کدومش بهتره؟برای اینکه سرعت عملم بالا بره؟
      منبع بهتری سراغ دارید؟
      لطفا راهنمایی بفرمایید
      ممنونم

10. Top | #40
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اقایون و خانمها شما میدونین که بعضی افراد در کنکور سراسری در درسهای فیزیک و ریاضی بدون خواندن سوال درصدی بالای 50% میگیرن.میدونین؟؟؟؟؟؟؟

11. Top | #41
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      سلام
      دوستان کسی از این کتابها استفاده کرده برای محاسبات سریع ضرب و جمع و جذر و ... برای کنکور
      گاج:
      فروشگاه انتشارات بين المللي گاج&

و یا این: کتاب اقای علی بیات موحد
      سرعت انتقال و محاسبات ذهنی کاربردی (مرحله اول)- فروش کتاب - کتب - ناشر کتب - کتاب - خرید کتاب - فروش تلفنی خرید کتاب آنلاین -خرید و ارسال کتاب boo

کدومش بهتره؟برای اینکه سرعت عملم بالا بره؟
      منبع بهتری سراغ دارید؟
      لطفا راهنمایی بفرمایید
      ممنونم

12. Top | #42
      کاربر باسابقه

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      من گاج را از يكي دوستام گرفتم
      زياد چيز جالبي نبود ولي بعضي محاسباتش واقعا معركه بود
      البته كلشا نخوندما چندتا صحفه شا خوندم
      اگه كسي ديگه نظري داره بگه

13. Top | #43
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط e.beheshti نمایش پست ها
      من گاج را از يكي دوستام گرفتم
      زياد چيز جالبي نبود ولي بعضي محاسباتش واقعا معركه بود
      البته كلشا نخوندما چندتا صحفه شا خوندم
      اگه كسي ديگه نظري داره بگه
      ممنون
      کلا چند صفحه است.تمام عملیات ضرب و تقسیم و جذر و ...گفته؟

14. Top | #44
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      فایل دکتر افشار رو گوش کن شاید موثر باشه
      mohasebat sarie riyazi (alirezael.ir)
      mohasebat sarie 2 (alirezael.ir)

15. Top | #45
      کاربر فعال

Na-Omid
      نمایش مشخصات

تکنیک محاسبات سریع ریاضی مهر و ماه

سلام
      نظرتون رو راجع ب این کتاب بگید
      ایا می تونه مفید باشه؟
      tm.php.jpg

صفحه 3 از 5 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن