خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 5 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 69
    1. Top | #16
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      يك فيلم اموزش سريع محاسبات رياضي هست اما مترجمش تا 3 قسمت رو ترجمه كرده و مجموعه كلا 12 قسمت هست من با مترجم صحبت كردم ميگفت 16هزار تومن برا هر قسمت ميگيره اون سه قسمت رو نگاه كردم واقعا رو محاسباتم تاثير داشت من حاضر هستم چندقسمت هزينشو بدم اما طرفدار نداره متاسفانه و كسي هم نيست كمك كنه مجموعه كامل ترجمه بشه
      اينم لينكش
      آموزش ویدیویی گام به گام انجام محاسبات ریاضی به طور ذهنی با TTC Video – Secrets of Mental Math

2. Top | #17
      کاربر اخراجی

Ashegh
      نمایش مشخصات
      من اين مجموعه رو كامل ديدم به زبان اصلي. به هيچ وجه سطح زبانش اونقدر نيست كه به ترجمه مياز باشه. ميشه به راحتي فهميد. اصولا در كنكور ميشه راحت ضرب و تقسيم كرد... حتي استوكيومتري! بايد تقريب بزنيد و تقريب ياد بگيريد.... وقتي حرفه اي شيد در حد ٠/٢٥ ممكنه اشتباه بشه . روش هايي هست ، پروفسور پژمان اكبري تو ايميل توضيح دادن برام. خواستيد ميگم.

3. Top | #18
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amir James نمایش پست ها
      من اين مجموعه رو كامل ديدم به زبان اصلي. به هيچ وجه سطح زبانش اونقدر نيست كه به ترجمه مياز باشه. ميشه به راحتي فهميد. اصولا در كنكور ميشه راحت ضرب و تقسيم كرد... حتي استوكيومتري! بايد تقريب بزنيد و تقريب ياد بگيريد.... وقتي حرفه اي شيد در حد ٠/٢٥ ممكنه اشتباه بشه . روش هايي هست ، پروفسور پژمان اكبري تو ايميل توضيح دادن برام. خواستيد ميگم.
      ارزش دانلود داره دانلود کنم؟

اگه چند تا از بدرد بخوراشو بگی به جون خودم تا اخر عمر یادت را در زهنم گرامی میدارم (برگرفته از فیلم خوب بد زشت)
      ..
      ..
      ..

4. Top | #19
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      اگر بگین ممنون می شیم

5. Top | #20
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amir James نمایش پست ها
      چه کاریه...خب همون روش عادیه بالایی و پایینی ضرب استفاده کنن که سر 5 ثانیه به جواب می رسن که..بالایی رو تو 5 ضرب کنن پایینی رو تو 3...یه تقسیم می خواد بعدش...!!!! الکی سخت نکنین کار خودتون رو با فرمول اینا..این روشی که دوستمون گفتن و عکسشو گذاشتن همون روش کرامره..اگه نگاه کنین و دقت کنین همون کرامره فقط یه منفی ازش فاکتور گرفته میشه و زده میشه..همین..ولی الکی واسه خودتون فرمولیش نکنین...بعدا گیج میشین بیشتر
      یه اتاق تاریک...یه سیگار و یه سردرد قد تموم دردهای دنیا
      ویرایش توسط Alfredo : 04 آبان 1392 در ساعت 01:13

6. Top | #21
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      توی ایران هم شخصی به نام آقای علی بیات موحد هست که یه سوپر مغز در محاسباته که روش های زیادی داره و کتاب براشون نوشته
      ولی سال کنکور فقط همون جمع و ضرب های ساده رو کافیه بلد باشید
      با همون قوانین اتحاد ها به خیلی هاشون می رسید

7. Top | #22
      کاربر اخراجی

Ashegh
      نمایش مشخصات
      @سایر دوستان:چشم@AMIR BEKAM :نه،‌دانلود نکن. به جاش بشین همین روش های خودمون (اینایی که تو مدرسه یاد میگیریم) رو تمرین کن!@pimimessi:این روش کاملا (البته با تغیرات جزئی) مشابه دترمینان گرفتن هست، اگر کسی دترمینان نتونه بگیره (و رشتش ریاضی باشه) و دترمینان گرفتن رو فرمولی حفظ کنه (در صورتی که در هندسه تحلیلی باید مثل هلو بلد باشه) خب به نظرم دیگه +روش معمولی، در خیلی از موارد از این روش بیشتر طول میکشه، دلیلشم مشخصه،‌ اگر شما عبارات کسری داشته باشید که هر ۲ تا مخرج عامل اول باشن، مثلا ۳ و ۷ ، خب باید ضربدر ۲۱ کنید تا لا اقل کسری نباشه، حالا باید بیاید ضریب مناسب بدید و ... به هر حال، من خودم هیچ وقت از روش اینکه ضریب های یکی از معادلات رو با اون یکی یکی کنیم تا کم/جمع کنیم استفاده نکردم(حتی تو راهنمایی) و همیشه از روش بدست آوردن متغیر ها نسبت به هم میرفتم (‌که آخر عکسی که گذاشتم از همون رفتم) و برای من این روش شبه دترمینان خیلی راحت تر بود

8. Top | #23
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      تقسیم اعداد بر 5
      صورت رو جدا در 2 ضرب کنین مخرج رو هم جدا در2 بعد صورت بر مخرج تقسیم
      مثال:
      18/5 = 36/10=3.6

مـــــــــــا آزمـــــــــوده ایمــــــ در این شهــــــــــــــر

بختــــــــــــــــــــ خویش

بیــــــــــــــرون بایــــــد کشیـــــــــد از این ورطــــه

رختـــــــــــــــــ خویش

9. Top | #24
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      یه روشی بود که میگفتن واسه تقسیم بر 5 عددو دو برابر میکینم و بعد ممیزو یه عدد میاریم عقب! این روش بهتره!
      مثلا 23/5 میشه 23*2=46 و ممیزو یه عدد میاریم عقب میشه 4.6!
      ویرایش توسط Masood11 : 04 آبان 1392 در ساعت 21:22

10. Top | #25
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      همونه دیگه فقط بجای ممیز گفتن همون تقسیم بر10 میگیم که معنیش همون ممیزه

مـــــــــــا آزمـــــــــوده ایمــــــ در این شهــــــــــــــر

بختــــــــــــــــــــ خویش

بیــــــــــــــرون بایــــــد کشیـــــــــد از این ورطــــه

رختـــــــــــــــــ خویش

11. Top | #26
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      یه روشم هست واسه ضرب چند رقمی در چند رقمی:
      ۱- عدد ۲۱ از ۲ و ۱ تشکیل شده پس ابتدا ۲ خط در بالا و ۱ خط در پایین آن به صورت افقی رسم کرده ایم.
      ۲- عدد ۱۳ از ۱ و ۳ تشکیل شده پس ابتدا ۱ خط و سپس ۳ خط به نحوی رسم کرده ایم که خط هایی که قبلا به صورت افقی رسم کرده بودیم را قطع کنند.
      ۳- به ترتیب از چپ به راست ابتدا در راس مربع سپس در قطر آن و بعد در راس سمت راست تعداد نقطه هایی را که خط ها در آنها یکدیگر را قطع کرده اند، شمرده ایم و ارقام به دست آورده را به همان ترتیب از چپ به راست به عنوان صدگان، دهگان و یکان عدد قرار داده ایم تا به پاسخ برسیم.
      روش این کار بسیار ساده بود ولی اجازه بدهید با دو رقم بزرگتر آنرا تکرار کنیم، این بار قصد داریم عدد ۱۲۳ را در ۳۲۱ ضرب کنیم :
      این بار با بالا رفتن ارقام کار کمی سخت تر شد. روش دقیقا مثل قبل است با این تفاوت که این بار بجز قطر مربع دو قسمت دیگر هم میبایست شمرده شوند که برایتان دور آنها خط کشیده ام. اما یک نکته وجود دارد، اگر تعداد نقطه هایی که میشمارید دو رقمی شود، همانطور که میبنید باید دهگان آن را به رقم قبلی بسپارید، دقیقا مثل جمع و ضرب عادی.
      تا اینجا اعدادی که در هم ضرب کردیم دارای ارقام برابر بودند یعنی هر دو سه رقمی یا هر دو دو رقمی بودند. اگر اینطور نباشد چه میشود؟ اجازه بدهید این حالت را هم با یک مثال با هم بررسی کنیم :
      خوب در این مثال دو نکته وجود داشت، اول اینکه اگر تعداد ارقام دو عددی که در هم ضرب میکنیم برابر نباشند چه کار کنیم و دوم اینکه اگر در عددمان رقم ۰ وجود داشته باشد ضرب به چه شکل صورت میپذیرد. اگر توجه کرده باشید دو دایره ی آبی رنگ در شکل بالا وجود دارد. اگر در این عدد، رقم صفر وجود نداشت در آن دو نقطه هم خطوط با یکدیگر برخورد میکردند و دو تا از ارقام پاسخ را در اختیار ما می گذاشتند. به هر حال نکته ی مهم این است که جای خالی آنها را نباید فراموش کنید، وگرنه محاسبات غلط از آب در می آید.
      یک مثال دیگر در مورد اعداد صفر دار را با یکدیگر بررسی می کنیم:

منبع

12. Top | #27
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام اگه روششو بگین ممنون میشم.

13. Top | #28
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط s.a.m.i.n نمایش پست ها
      سلام اگه روششو بگین ممنون میشم.
      من!؟
      خیلی راحته! اونجوری که گفته خطا رو میکشیم بعد تعداد نقاطی که خطا همدیگه رو قطع کردن تو هر قسمت مینویسیم و بعد به فرض اینکه شکلو مث یه مربع(یا مستطیل) درست کشیدی و کجکی( کج و معوج) نیست رو شکل خطای مورب(کج) می کشیم! به این صورت که مثلا فرض میکنیم 2 تا عدد 5رقمی هستن! خط اول یه عددو شامل میشه! خط دوم 2تا عدد وسوم 3تا عدد! و بعد خط چهارم دوباره 2تا عدد و خط پنجمم که یه عدد!
      اگه کافی نبود بگین تا با تصویر توضیح بدم!!(البته فک کنم عکسای خودش کافی باشه!!)

14. Top | #29
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      [QUOTE=House M.D;108799]مشاورا معمولا توصیه میکنند که مراحل حل سوالات رو با دقت انجام بدید به مرور زمان با تمرین و تست زیاد محاسبات هم قوی میشه ... البته یه سری تکنیک هایی هم هست که میشه باهاشون توی بعضی حالت های خاص ضرب و تقسیم رو سریع و ذهنی انجام داد

خوب چندتاشون به ماهم بگو

15. Top | #30
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      [QUOTE=ss501;120078]
      نقل قول نوشته اصلی توسط House M.D نمایش پست ها
      مشاورا معمولا توصیه میکنند که مراحل حل سوالات رو با دقت انجام بدید به مرور زمان با تمرین و تست زیاد محاسبات هم قوی میشه ... البته یه سری تکنیک هایی هم هست که میشه باهاشون توی بعضی حالت های خاص ضرب و تقسیم رو سریع و ذهنی انجام داد

خوب چندتاشون به ماهم بگو
      روشاشو آقای موحد تو کتابش گفته! یه بار نمایشگاه کتاب بوشهر اومده بود مردم عدد میدادن اونم همینجوری بدون اینکه فک کنه جوابشو می نوشت بعد با ماشین حسابم میزدن که مطمئن شن!!
      با ممیز بدون ممیز و...!!! ولی 4 5 تا جلد کتاب داشت که تا آدم بخاد تمومشون کنه دو تا کنکور رد شده!!!!

صفحه 2 از 5 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن