خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 41
    1. Top | #16
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط امیررضا176 نمایش پست ها
      کاملترین پکیج های محصولات آموزشی نظام جدید از همه موسسات.ویژه کنکور ۹۸
      این پکیج رو با مشاوره از ۶ مشاور کنکور تهران تهیه کردم
      بنده مدرس هستم و این پکیج رو برای برادرم تهیه کردم که با همین پکیج دندون پزشکی قبول شد و همچنین برای ۱۵ نفردیگه ریختم که در کنکور ۹۷رتبه زیر هزار آوردن
      ۲۸ میلیون هزینه کردم
      همراه با برنامه ریزی جامع
      لیست دروس و موسسات:
      ریاضی = ۱_ استاد مسعودی(کنکور آسان است) ۲_ استاد منتظری (حرف آخر)۳_ریاضی آفبا
      فیزیک = استاد مسعودی (کنکور آسان است)
      ادبیات = شاهین زاد (آفبا) و (حرف آخر منتظری)
      شیمی=استاد شیروانی (حرف آخر)
      زیست=۱_عمارلو۲_فرهادیان۳_چل اجور(آفبا)
      زبان = شهاب اناری (ونوس)
      عربی = ۱_فیلی (آفبا) ۲_ونوس ۳ استاد احمدی عربی برتر و عربی صد در صد
      دین و زندگی = استاد (احمدی کنکور آسان است)
      و استاد یوسفیان پور (حرف آخر)
      قرابت معنایی استاد احمدی(کنکور آسان است)
      بعلاوه : جزوات خود ویدیو_جزوات خود موسسه_کتاب ها و منابع و کتاب هایی که داخل ویدیو معرفی میکنن
      هر یک درس تدریس صفر تا صد همراه با جمع بندی و روش تست زنی ۱۰۰

فایل پیوست 88301
      سلام
      یه آقایی تو سایت دیوار با یه قیمت نجومی منابع و سی دی میفروشه.و به گفته خودش صد درصد با خوندن اینا میتونه هر کسی پزشکی یا دندون پزشکی قبول بشه!!!!
      آیا واقعا حقیقت داره؟؟!
      ممنون میشم راهنمایی کنید.چون برای خواهرم میخوام این پکیجو بخرم. نمیخوام بعد خریدن بفهمم بدرد نخور بوده!
      اگه میخوای رتبت مثل شارژ سیمکارت باشه تعداد رقماش میتونی از اینا استفاده کنی و خودت نری هفته ای 1000 تا تست به بالا بزنی.

2. Top | #17
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      سلام
      پس چرا شبکه های ملی خودمون اجازه تبلیغ کنکور آسان است رو میدن.
      میدونم که همه درس هارو باید درک کرد.
      اما اینا واقعا عجیبه . مثلا فیزیک رو شاید جوری تغییر بدن اون راه حل جواب نده.چون ریاضی و فیزیک درکی هست.
      شاید برای شیمی و زیست خوب باشع
      شما مگه نمیدونی همین کرم حلزونی که صدا و سیما تبلیغش رو میکرد چه بلایی سر پوست ملت آورد؟ /:

3. Top | #18
      کاربر انجمن

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط امیر123 نمایش پست ها
      نمیفهمم چرا بدون دلیل بعضیا با دی وی دی مخالفن و وقت تلف کردن میدونن و بعضیا هم میپرستنش
      بابا دی وی دی یا درسنامه کتاب های کمک درسی فقط بخش اموزشیشه
      خوب معلومه اگه بعد اموزشت نشینی با تست زدن تثبیتش کنی و مثل سینمایی ببینیش از یادت میره.
      من امسال و پارسال از دی وی دی استفاده کردم البته معمولا از افبا و ونوس دیدم و از حرف آخر فقط دینیشو دیدم و بعدش کلی تست زدم الان درصدام تو همه درسا جز فیزیک بالای 70 عه
      منم با ایشون موافقم دی وی دی یا کتاب کمک آموزشی فقط وسیله ان برای رسیدن به چیزی که میخوای الزاما شما با دیدن دی وی دی یا خوندن یه کتاب عالم همه چیز دون نمیشی باید خودت با تست زدن بثبیتش برسی و اینو هم بدون هیچ دی وی دی کامل نیس ولی میتونه راهو برای رسیدن به اون چیزی که میخوای هموار کنه

4. Top | #19
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط امیر123 نمایش پست ها
      نمیفهمم چرا بدون دلیل بعضیا با دی وی دی مخالفن و وقت تلف کردن میدونن و بعضیا هم میپرستنش
      بابا دی وی دی یا درسنامه کتاب های کمک درسی فقط بخش اموزشیشه
      خوب معلومه اگه بعد اموزشت نشینی با تست زدن تثبیتش کنی و مثل سینمایی ببینیش از یادت میره.
      من امسال و پارسال از دی وی دی استفاده کردم البته معمولا از افبا و ونوس دیدم و از حرف آخر فقط دینیشو دیدم و بعدش کلی تست زدم الان درصدام تو همه درسا جز فیزیک بالای 70 عه
      چه جالب
      اگه بعد کنکور خواستی بفروشی یه اطلاع بهم بده
      راستی قبل تهیه دی وی مقدار درصد هات چقدر بود تو اون درسایی که گفتی؟
      یعنی قبلش 60 بودی الان بالای هفتاد؟
      یا تلرانس خیلی زیادی پیدا کرد درصدات؟

5. Top | #20
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Alirezad_031 نمایش پست ها
      شما مگه نمیدونی همین کرم حلزونی که صدا و سیما تبلیغش رو میکرد چه بلایی سر پوست ملت آورد؟ /:
      اگه بلا اورد چرا هنوز در تلویزیون ملی تبلیغ میکنه؟

6. Top | #21
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      دادا تو فک کنم با این ذهنیتت راضی نمیشی هر چی هم بچه ها بیان بگن اینا فایده نداره
      باید تجربه شون کنی تا دستت بیاد

7. Top | #22
      mmr
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      ساده نباشیم !

8. Top | #23

نمایش مشخصات
      برادر من تلوزیون ملی یه زمانی سیگار بهمن رو هم تبلیغ میکرد !
      چیتوز موتوری رو هم تبلیغ میکنه
      شما سود اینارو به من بگو =|
      ای بابا ای بابا ای بابا
      دلبر که جان فرسود از او ...

9. Top | #24
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MikMik نمایش پست ها
      برادر من تلوزیون ملی یه زمانی سیگار بهمن رو هم تبلیغ میکرد !
      چیتوز موتوری رو هم تبلیغ میکنه
      شما سود اینارو به من بگو =|
      ای بابا ای بابا ای بابا

دوست عزیز .من که اصلا خودمو در جایگاهایی نمیبینم بخوام برای خواهرم نسخه بپیچم.کنکور سال 97 یه زیستو بالا 50 زدم که اونم انقد وقت روش صرف کردم از ریاضی و فیزیک و شیمی درصدام داغون شد.یدونه هم دینی رو تونستم بالای 50 بزنم
      پس اصلا میشه گفت هیچم.اگه چیز زیادی بلد بودم که یوس شرکت نمیکردم.....!!!
      اما حرف آخر و آفبا و این موسسات خیلی روشاشون قشنگه ادم تو تلویزیون میبینه. مثلا صد یا دویست تا تست میزنی خودت تو خونه یه ماه بعد همش کم رنگ میشه تو ذهنت.اما این موسسه ها میگن یه کاری میکنیم بره تو حافظه بلند مدتت مطالب...
      در مورد آلا هم چیزی نگم بهتره... اوایل اومدن مثلا زیستو براش یه دبیر خیلی خوب مثل پوریا رحیمی آوردن ..رفته رفته کیفیتشون اومد پایین!
      به هر حال فکر نکنم کسایی که پزشکی دانشگاه خوب قبول میشن حتما هر درسیو نشسته باشن صد هزار تا تست زده باشن

10. Top | #25
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mmr نمایش پست ها
      ساده نباشیم !
      شما استفاده کردین؟!

11. Top | #26
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      وقتی یکی میگه تضمین میکنم مطمین باش دروغ میگه
      راه های جدید رو امتحان نکن..کنکور سال آزمون و خطا نیست..قبولی تو کنکور شکستن شاخ غول نیست....با یه ساعت مطالعه متوسط و منابعی ک همه دارن هم میشه به شدت موفق شد

12. Top | #27
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      لطفاً خودت را معرفی کن.

من سیده‌رویا محمودی‌نژاد، دانشجوی ترم 8 پزشکی دانشگاه علوم‌پزشکی دزفول هستم. 4 سال کانونی بودم. یک سال در رشته‌ی حسابداری در آزمون‌ها شرکت کردم و سه سال دیگر داوطلب رشته‌ی تجربی بودم.

چه سالی به کانون آمدی؟
      من در رشته‌ی حسابداری کارودانش تحصیل کردم و سال 90 در این رشته کنکور دادم و تربیت‌دبیر حسابداری دانشگاه شریعتی قبول شدم. من در درس‌ها قوی بودم و همه اصرار داشتند رشته‌ی تجربی را انتخاب کنم. خودم هم رشته‌ی تجربی را دوست داشتم؛ اما کم‌تجربه‌ بودم و چون یکی از دوستان صمیمی‌ام رشته‌ی حسابداری را انتخاب کرد، من هم این رشته را انتخاب کردم و به مدرسه‌ای رفتم که او رفت. سال دوم حسابداری از انتخابم پشیمان شده بودم اما نمی‌دانستم باید چه کار کنم. در این رشته هم تلاش کردم و همان سال اول قبول شدم. همان سالی که من حسابداری قبول شدم، برادرم در رشته‌ی پزشکی قبول شد. افراد زیادی از فامیل ما پزشک هستند و گرایش خانواده‌ی ما بیش‌تر به این رشته است. بعد از اعلام نتایج، خانواده‌ام باز هم اصرار کردند هنوز دیر نشده و می‌توانم رشته‌ی تجربی را ادامه دهم و از من حمایت می‌کنند. انتخاب رشته نکردم و از همان زمان تغییر رشته دادم و تصمیم گرفتم برای رشته‌ی پزشکی تلاش کنم.

کار سختی را در پیش گرفتی!
      کتاب‌های رشته‌ی تجربی را تهیه کردم و برای این‌که بتوانم در کنکور تجربی شرکت کنم مجبور بودم سال پیش‌دانشگاهی را پشت سر بگذارم. تصمیم گرفتم 8 ماه برای درس‌های تجربی وقت بگذارم و تابستان سال بعد در امتحان تغییر رشته شرکت کنم. برای همه‌ی درس‌های اختصاصی به کلاس تقویتی رفتم. همان سال در آزمون‌های کانون هم شرکت کردم و اولین ترازم 4600 شد. می‌دانستم که خیلی عقب هستم و باید تلاش کنم. در کنکور 92 شرکت کردم و رتبه‌ام 23هزار شد. کار سختی بود؛ اما می‌دانستم که می‌توانم. دوباره در کانون ثبت‌نام کردم. سال دوم، هم در عمومی‌ها و هم در اختصاصی‌ها وضعیت خوبی پیدا کرده بودم. شیمی نقطه‌ی ضعف من بود. همه‌ی درس‌ها را خوب می‌خواندم؛ اما برای شیمی زیاد وقت نمی‌گذاشتم. در کنکور همه‌ی درس‌ها خوب شد به‌جز شیمی و باعث شد در کنکور 93 رتبه‌ام حدود 7000 شود. آن سال هم رتبه‌‌ام برای پزشکی کافی نبود. هم‌چنان انگیزه داشتم و می‌دانستم می‌توانم به هدفم برسم. دوباره از مهرماه در آزمون‌های کانون شرکت کردم.

بار سوم چه روندی را طی کردی؟

در اولین آزمون ترازم 5800 شد. باز هم ترازی نبود که خیالم را راحت کند. بعد از آن تصمیم گرفتم زمان زیادی برای درس شیمی بگذارم و دیگر بهانه‌ای برای خودم نگذاشتم. کتاب‌های کانون را تهیه کردم و منابع دیگرم را کنار گذاشتم. از همان زمان از کتاب‌ آبی تست‌ شیمی کار کردم و تراز و نمره‌ام بالا رفت. در آزمون‌های عید و در اردبهشت‌ماه به 6700 رسیدم. در عید کتاب نوروز را تهیه کردم و از کتاب زرد عمومی هم برای عمومی‌ها استفاده کردم. تابلوی نوروزی را هم تکمیل می‌کردم. می‌خواستم در عید جمع‌بندی خوبی داشته باشم تا در اردیبهشت که وقت کم‌تری دارم کارم راحت‌تر باشد. برنامه‌ را کامل اجرا کردم و فقط روز سیزدهم را به خودم استراحت دادم. برای برخلاف بعضی از دانش‌آموزان که بعد از عید انگیزه‌شان را از دست می‌دهند، با پیشرفتی که داشتم انگیزه‌ام بیش‌تر شد و تلاش می‌کردم ترازم در هر آزمون بهتر شود. در هیچ آزمونی هم غیبت نکردم. وقتی به دوران جمع‌بندی رسیدم تمام کتاب‌های آبی را کار کرده بودم. هر هفته دو آزمون از کنکورهای گذشته را برای خودم شبیه‌سازی می‌کردم. وقتی تمام می‌شد بلافاصله آن را تصحیح می‌کردم و با توجه به آزمون، دو روز و نیم باقی‌مانده مباحث را می‌خواندم.

مهم‌ترین کارهایی که برای پیشرفت انجام دادی چه بود؟
      من سال‌های گذشته هم آزمون را تحلیل می‌کردم؛ اما برای کنکور 94 بلافاصله بعد از آزمون آن را تحلیل می‌کردم و خیلی برایم مهم شده بود. دلایل اشتباهاتم را ریشه‌یابی می‌کردم و چند ساعت طول می‌کشید. کارنامه‌ی آزمون را هم از سایت کانون دریافت می‌کردم و هم پیش پشتیبان می‌رفتم تا در مورد آزمون با او صحبت کنم. حرف‌های او به من انگیزه می‌داد و نکاتی که می‌گفت برایم مفید بود.

13980229pz7uxp7441.jpg

قسمتی از مصاحبه با یه فردی که به گفته خودش از یه رشته نامرتبط اومده پزشکی قبول شده!!!! (قلمچی)
      شما باور میکنید؟
      یعنی خودش تنهایی بی هیچ کمکی انقد پیشرفت داشته

13. Top | #28
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      لطفاً خودت را معرفی کن.
      فائزه محمدی‌دانا هستم از شهر قم. در سال ۹۶ برای اولین بار در کنکور شرکت کردم و رتبه‌ام ۵۱۰۷ تجربی منطقه‌ی ۲ شد. در سال ۹۷ دوباره کنکور دادم و این بار رتبه‌ی ۹۹۹ را کسب کردم و الان دانشجوی دندان‌پزشکی دانشگاه قم هستم.
      کی تصمیم گرفتی که دوباره در کنکور شرکت کنی؟
      سال ۹۶ مهارت آزمون‌دادن را بلد نبودم. با اینکه اختصاصی‌ها را خیلی خوب خوانده بودم، در جلسه‌ی کنکور از فشار استرس حالم بد شد و کنکور را خراب کردم.
      خرداد سال ۹۶ را به خاطر داری؟ در آزمون‌های جامع خرداد هم شرکت کردی؟
      در سال ۹۶ آزمون‌ها را جدی نگرفتم و در آزمون‌های جامع خرداد هم شرکت نکردم. فکر می‌کردم چون طبق برنامه‌ام جلو رفته‌ام آمادگی کافی دارم. وقتی نتایج اعلام شد، انتظارش را نداشتم و تصمیم گرفتم دوباره در کنکور شرکت کنم.
      برای سال دوم، چه تصمیمات جدیدی گرفتی؟
      تصمیم گرفتم در همه‌ی آزمون‌های کانون شرکت کنم، حتی اگر مریض شوم. مشکل اصلی من همین آزمون‌ندادن‌ها بود. کار دیگری که کردم تغییر منابع بود و تصمیم گرفتم از کمک مشاور هم بهره بگیرم.
      از چه زمانی به‌طور جدی درس‌خواندن را شروع کردی؟
      از اول مهرماه دوباره شروع کردم.
      سال ۹۶ میانگین‌ترازت چند بود؟
      حدود ۶۴۰۰.
      اولین آزمون سال ۹۷ را با چه ترازی شروع کردی؟
      با تراز حدود ۷۰۰۰ شروع کردم و شروع خوبی برایم بود.
      کسی را می‌شناختی که شرایط تو را داشته باشد و بتواند به تو کمک کند؟
      مشاورم دانشجوی دندان‌پزشکی بود و او هم شرایط من را پشت سر گذاشته بود و الگوی خوبی برایم بود.
      سال دوم چه فراز‌ها و نشیب‌هایی را تجربه کردی؟
      در دوران عید به دلایلی روحیه‌ام به هم ریخت و باعث شد ترازم افت کند. قبل از عید همه‌ی ترازم بالای ۷۰۰۰ بود؛ اما در عید به زیر ۷۰۰۰ رسید.
      بعد از این افت، چگونه خودت را پیدا کردی؟
      مشاور و پدر و مادرم سهم بسزایی در این موضوع داشتند. این اتفاق برایم زنگ‌خطر شد که جدی‌تر ادامه دهم. اواخر فروردین به حالت قبل برگشتم و این اتفاق را هم به‌خوبی از سر گذراندم.
      دوران جمع‌بندی چه‌کار کردی؟
      سال ۹۶، چون به مدرسه می‌رفتم، معدل برایم اهمیت زیادی داشت و بیشتر تشریحی می‌خواندم تا اینکه تست بزنم. دوران جمع‌بندی را هم دیر شروع کردم. سال دوم دوران جمع‌بندی را خیلی زود شروع کردم. اوایل اردیبهشت با روش‌ دو‌روز‌یک‌بار از خودم آزمون می‌گرفتم و کنکورهای متعدد را امتحان کردم. ماه آخر خیلی خسته شده بودم و ساعت مطالعه‌ام کم شده بود. شاید اگر بیشتر می‌خواندم رتبه‌ام بهتر از این می‌شد.
      در دوران جمع‌بندی هنوز مباحثی باقی مانده بود که نگرانشان باشی؟
      ریاضی و عربی نقطه‌قوتم بود؛ اما هر دو را مدتی رها کردم و برای بقیه‌ی درس‌ها وقت گذاشتم. بعد از مدتی متوجه افت در این درس‌ها شدم و نگرانم کرد؛ اما برای آن‌ها برنامه داشتم و توانستم دوباره به نقطه‌قوت تبدیل کنم. نمره‌ی عربی و ریاضی‌ام در کنکور ۹۷ بهتر از ۹۶ شد.
      در چه درسی ضعیف بودی و توانستی پیشرفت کنی؟
      در فیزیک خیلی پیشرفت کردم. دلیل آن تغییر روش مطالعه‌ام بود. فکر می‌کردم مثل ریاضی باید بیشتر تست کار کنم؛ اما روش مناسب برای من این بود که بیشتر درس‌نامه را بخوانم. نمره‌ام از حدود ۲۰ به ۷۰ رسید.
      در عمومی‌ها هم پیشرفت کردی؟
      در عمومی‌ها مثل قبل نتیجه نگرفتم و بین درس‌های عمومی بیشتر در زبان انگلیسی مشکل داشتم.
      ممکن است هرکسی در یک درس ضعیف باشد. برخی این ضعف را به مشکل بزرگی تبدیل می‌کنند و در نهایت آن‌ها را زمین می‌زند. تو چه برخوردی با این موضوع داشتی؟
      وقتی در آزمون‌های کانون شرکت کردم، متوجه شدم در دو درس زبان و فیزیک نمره‌ام کم می‌شود. بعد از مدتی متوجه شدم نمره‌ی کم فیزیک تأثیر زیادی در ترازم دارد؛ اما زبان این‌طور نیست. هرچند زبان را می‌خواندم به فیزیک اهمیت بیشتری دادم. در کنکور هم وقت زبان را به درس‌های دیگر دادم. پذیرفته بودم که در این درس ضعف دارم؛ اما می‌توانم آن را با درس‌های دیگر جبران کنم.
      قبل از کنکور، استراتژی خاصی برای عمومی‌ها داشتی یا در همان جلسه تصمیم گرفتی وقت درس زبان را به درس‌های دیگر بدهی؟
      از قبل می‌دانستم که وقتی به سؤالات زبان می‌رسم، نباید به سراغ ریدینگ و کلوزتست بروم؛ چون زمان زیادی می‌گرفت. برنامه‌ام این بود که فقط به تست‌های گرامر و لغت جواب بدهم. در ادبیات، سؤالات تاریخ‌ادبیات و شمارشی‌ها را جواب نمی‌دادم. برای دین‌وزندگی آن‌قدر تست کار کرده بودم که نگرانی نداشتم. عربی هم که نقطه‌قوتم بود.

در اختصاصی‌ها هم استراتژی خاصی داشتی؟
      ریاضی و فیزیک را در زمان خودشان جواب می‌دادم. وقت زمین‌شناسی را برای زیست‌شناسی می‌گذاشتم.
      روز قبل از کنکور چگونه گذشت؟
      در کنکور هنر شرکت کردم و برایم خوب بود که استرس کنکور را کم کنم و در عمومی‌ها هم خودم را بسنجم. وقتی در خانه آن‌ها را تحلیل کردم، روحیه‌ام خیلی تقویت شد.
      روز کنکور چه شد؟
      تنها نگرانی‌ام عمومی‌ها بود که با شرکت در کنکور هنر، کمتر شد. در جلسه‌ی کنکور از کارم راضی بودم. در اختصاصی‌ها هم کارم خوب بود و هر کاری در آزمون‌های کانون کرده بودم، در کنکور هم انجام دادم.
      13980401p3s1y73768.jpg

این خانم هم کپی همون صحبت های قبلی بود

دقت کنید چی گفت(تصمیم گرفتم در همه‌ی آزمون‌های کانون شرکت کنم، حتی اگر مریض شوم.)

یعنی کل قبولیش رو ربط داد به قلمچی

14. Top | #29
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      لطفاً خودت را معرفی کن.

من سیده‌رویا محمودی‌نژاد، دانشجوی ترم 8 پزشکی دانشگاه علوم‌پزشکی دزفول هستم. 4 سال کانونی بودم. یک سال در رشته‌ی حسابداری در آزمون‌ها شرکت کردم و سه سال دیگر داوطلب رشته‌ی تجربی بودم.

چه سالی به کانون آمدی؟
      من در رشته‌ی حسابداری کارودانش تحصیل کردم و سال 90 در این رشته کنکور دادم و تربیت‌دبیر حسابداری دانشگاه شریعتی قبول شدم. من در درس‌ها قوی بودم و همه اصرار داشتند رشته‌ی تجربی را انتخاب کنم. خودم هم رشته‌ی تجربی را دوست داشتم؛ اما کم‌تجربه‌ بودم و چون یکی از دوستان صمیمی‌ام رشته‌ی حسابداری را انتخاب کرد، من هم این رشته را انتخاب کردم و به مدرسه‌ای رفتم که او رفت. سال دوم حسابداری از انتخابم پشیمان شده بودم اما نمی‌دانستم باید چه کار کنم. در این رشته هم تلاش کردم و همان سال اول قبول شدم. همان سالی که من حسابداری قبول شدم، برادرم در رشته‌ی پزشکی قبول شد. افراد زیادی از فامیل ما پزشک هستند و گرایش خانواده‌ی ما بیش‌تر به این رشته است. بعد از اعلام نتایج، خانواده‌ام باز هم اصرار کردند هنوز دیر نشده و می‌توانم رشته‌ی تجربی را ادامه دهم و از من حمایت می‌کنند. انتخاب رشته نکردم و از همان زمان تغییر رشته دادم و تصمیم گرفتم برای رشته‌ی پزشکی تلاش کنم.

کار سختی را در پیش گرفتی!
      کتاب‌های رشته‌ی تجربی را تهیه کردم و برای این‌که بتوانم در کنکور تجربی شرکت کنم مجبور بودم سال پیش‌دانشگاهی را پشت سر بگذارم. تصمیم گرفتم 8 ماه برای درس‌های تجربی وقت بگذارم و تابستان سال بعد در امتحان تغییر رشته شرکت کنم. برای همه‌ی درس‌های اختصاصی به کلاس تقویتی رفتم. همان سال در آزمون‌های کانون هم شرکت کردم و اولین ترازم 4600 شد. می‌دانستم که خیلی عقب هستم و باید تلاش کنم. در کنکور 92 شرکت کردم و رتبه‌ام 23هزار شد. کار سختی بود؛ اما می‌دانستم که می‌توانم. دوباره در کانون ثبت‌نام کردم. سال دوم، هم در عمومی‌ها و هم در اختصاصی‌ها وضعیت خوبی پیدا کرده بودم. شیمی نقطه‌ی ضعف من بود. همه‌ی درس‌ها را خوب می‌خواندم؛ اما برای شیمی زیاد وقت نمی‌گذاشتم. در کنکور همه‌ی درس‌ها خوب شد به‌جز شیمی و باعث شد در کنکور 93 رتبه‌ام حدود 7000 شود. آن سال هم رتبه‌‌ام برای پزشکی کافی نبود. هم‌چنان انگیزه داشتم و می‌دانستم می‌توانم به هدفم برسم. دوباره از مهرماه در آزمون‌های کانون شرکت کردم.

بار سوم چه روندی را طی کردی؟

در اولین آزمون ترازم 5800 شد. باز هم ترازی نبود که خیالم را راحت کند. بعد از آن تصمیم گرفتم زمان زیادی برای درس شیمی بگذارم و دیگر بهانه‌ای برای خودم نگذاشتم. کتاب‌های کانون را تهیه کردم و منابع دیگرم را کنار گذاشتم. از همان زمان از کتاب‌ آبی تست‌ شیمی کار کردم و تراز و نمره‌ام بالا رفت. در آزمون‌های عید و در اردبهشت‌ماه به 6700 رسیدم. در عید کتاب نوروز را تهیه کردم و از کتاب زرد عمومی هم برای عمومی‌ها استفاده کردم. تابلوی نوروزی را هم تکمیل می‌کردم. می‌خواستم در عید جمع‌بندی خوبی داشته باشم تا در اردیبهشت که وقت کم‌تری دارم کارم راحت‌تر باشد. برنامه‌ را کامل اجرا کردم و فقط روز سیزدهم را به خودم استراحت دادم. برای برخلاف بعضی از دانش‌آموزان که بعد از عید انگیزه‌شان را از دست می‌دهند، با پیشرفتی که داشتم انگیزه‌ام بیش‌تر شد و تلاش می‌کردم ترازم در هر آزمون بهتر شود. در هیچ آزمونی هم غیبت نکردم. وقتی به دوران جمع‌بندی رسیدم تمام کتاب‌های آبی را کار کرده بودم. هر هفته دو آزمون از کنکورهای گذشته را برای خودم شبیه‌سازی می‌کردم. وقتی تمام می‌شد بلافاصله آن را تصحیح می‌کردم و با توجه به آزمون، دو روز و نیم باقی‌مانده مباحث را می‌خواندم.

مهم‌ترین کارهایی که برای پیشرفت انجام دادی چه بود؟
      من سال‌های گذشته هم آزمون را تحلیل می‌کردم؛ اما برای کنکور 94 بلافاصله بعد از آزمون آن را تحلیل می‌کردم و خیلی برایم مهم شده بود. دلایل اشتباهاتم را ریشه‌یابی می‌کردم و چند ساعت طول می‌کشید. کارنامه‌ی آزمون را هم از سایت کانون دریافت می‌کردم و هم پیش پشتیبان می‌رفتم تا در مورد آزمون با او صحبت کنم. حرف‌های او به من انگیزه می‌داد و نکاتی که می‌گفت برایم مفید بود.

قسمتی از مصاحبه با یه فردی که به گفته خودش از یه رشته نامرتبط اومده پزشکی قبول شده!!!! (قلمچی)
      شما باور میکنید؟
      یعنی خودش تنهایی بی هیچ کمکی انقد پیشرفت داشته
      چرا که نه
      برا همه دروس اختصاصی کلاس رفته سه تا کنکور داده تازه قبلش هم از درس دور نبوده ( ذهنش فعال مونده ) وکلی خرج و کتاب و تعویض منابع و ازمون و حمایت خانواده و مهمتر از همه مهمتر از همه مهمتر از همه تلاش و اراده...

15. Top | #30
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _Senoritta_ نمایش پست ها
      وقتی یکی میگه تضمین میکنم مطمین باش دروغ میگه
      راه های جدید رو امتحان نکن..کنکور سال آزمون و خطا نیست..قبولی تو کنکور شکستن شاخ غول نیست....با یه ساعت مطالعه متوسط و منابعی ک همه دارن هم میشه به شدت موفق شد
      شما تو قلمچی و اینا ترازت چقدر هست؟
      منم شک دارم به تنهایی با موسسه بشه قبول شد جایی

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن