خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 15 از 15
    1. Top | #1
      کاربر فعال

نمایش مشخصات

مطالعه و افکار مزاحم

سلام وقت بخیر
      من مدتی هست که درس خوندن رو شروع کردم اما مدام افکار منفی توی ذهنم میاد . مثلا این برنامه درسی خوب نیست ، من نمیتونم ایده سوالات رو بفهمم ، یا اینکه موقع مطالعه پرش ذهنی دارم . دلم میخواد درس رو بزارم کنار و این جور مسائل
      کسی تا به حال این طور بوده ؟ چیکار کردین که خوب شدین ؟ بعد یه مدت درست میشم ؟ کلا همه این طوری میشن یا عده ایی؟
      ممنون

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط melodii نمایش پست ها
      سلام وقت بخیر
      من مدتی هست که درس خوندن رو شروع کردم اما مدام افکار منفی توی ذهنم میاد . مثلا این برنامه درسی خوب نیست ، من نمیتونم ایده سوالات رو بفهمم ، یا اینکه موقع مطالعه پرش ذهنی دارم . دلم میخواد درس رو بزارم کنار و این جور مسائل
      کسی تا به حال این طور بوده ؟ چیکار کردین که خوب شدین ؟ بعد یه مدت درست میشم ؟ کلا همه این طوری میشن یا عده ایی؟
      ممنون
      مدتی برو کتابخونه بهتر میشی
      برنامه هم مهم نیست چه جوریه همین که همه درسها رو پوشش بده کافیه کم کم دستت میاد
      سعی کن وقتی وقتت آزاده مثلا شبها قبل خواب یه ساعت به همه شون فکر کنی معمولا دیگه توی روز اون سوال سراغت نمیاد
      اگه سوال خاصی به ذهنت اومد هم یادداشتش کن و شب جوابش رو بده

3. Top | #3
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Shah1n نمایش پست ها

مدتی برو کتابخونه بهتر میشی
      برنامه هم مهم نیست چه جوریه همین که همه درسها رو پوشش بده کافیه کم کم دستت میاد
      سعی کن وقتی وقتت آزاده مثلا شبها قبل خواب یه ساعت به همه شون فکر کنی معمولا دیگه توی روز اون سوال سراغت نمیاد
      اگه سوال خاصی به ذهنت اومد هم یادداشتش کن و شب جوابش رو بده
      خیلی ممنون
      ممکنه بعد از یه مدت دیگه از بین برن یا کمرنگ بشن ؟

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام وقت بخیر
      ممنون
      سلام
      خیر همه اینطور نمیشن
      من چند چیزو که از مشاورم شنیدم میگم تشخیص خوب بودن یا نبودنش با شما
      میگفت برای جلوگیری از پرش ذهنی و رفتن به هپروت
      قبل از خوندن درس تیترا رو نگاه کن
      و اونا رو به یه سوال تبدیل کن که چی هست چطوریه
      ناخوداگاه موقع خوندن متن ذهنت دنبال جواب میگرده و روی اون تمرکز میکنه
      وقتی داری میخونی مداد دستت بگیر و زیر بخشای مهم خط بکش
      و اخر هر صفحه هرچی اون صفحه یاد گرفتی یه گوشه خلاصه بنویس

اما برنامه درسی
      به مرور زمان ثابت میشه بهت که خوبه یا نه
      اگه اصولی و منطقی باشه نباید نگرانی از بابتش داشته باشی

اما اینکه دلت میخواد درسو بزاری کنار

خب هممون اینطور هستیم

مثلا فکر میکنی من خیلی کشته مرده ی دین و زندگی ام که هر روز میخونم ؟
      نه !!!
      اما هدفم برام مهمه
      به هدفم فکر میکنم
      به چیزی که میتونم از طریقش بهش برسم و بخاطر اون تحمل میکنم و گاهی لذت میبرم از خوندن
      چون بعد از این تلخی شیرینی های زیادی هست

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      خیلی ممنون
      ممکنه بعد از یه مدت دیگه از بین برن یا کمرنگ بشن ؟
      بله من خودم همینطوری بودم با کتابخونه رفتن تقریبا رفع شد و بهتر شدم دیگه نهایتا هفته ای یکی دوبار فکر میکردم که به راحتی کنترلشون میکردم و به درسم ادامه میدادم

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام وقت بخیر
      ممنون
      سلام.مطالعه رو با دروس عمومی وبا ساعت مطالعه پایین شروع کن..محیط مطالعت رو عوض کن مثلا برو کتاب خانه.
      اگر کنکور اولت هست،این مسایل عادی هست..کمی که با تجربه تر بشی حل میشن.

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      سلام وقت بخیر
      ممنون
      سلام
      شما موقع درس خوندن یه کاغذ بزارید کنار دستتون هر فکری که به ذهنتون اومد و اذیتتون کرد روی اون بنویسید.
      و اخر شب یه تایمی رو به فکر کردن به همون موضوعات اختصاص بدید..
      اینطوری مشکلتون کم کم حل میشه.

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام ، برای تمرکز بیشتر میتونین بازه های مطالعاتیتون رو به جای یک ساعت به نیم ساعت کاهش بدین که ذهنتون خسته نشه و مطالعه متنوع باشه ، گوشیتون رو صبح چک نکنید که خبر یا حرف افراد فکرتون رو در طول مطالعه درگیر نکنه ، به افکار منفیتون پر و بال ندید ، برای اطمینان خاطر برنامه تون رو به یه فرد باتجربه یا یه مشاور خوب نشون بدید که اگر ایرادی داره رفعش کنید ، کار رو توی خود کار یاد بگیرید ، نیازی نیست از همون ابتدا بدونید قراره دقیقا هر روز و هر ساعت چه کاری انجام بدید ، سعی کنید منعطف باشید و برنامه ی انعطاف پذیری هم داشته باشید ، اگر مشکل خاصی دارید به لحاظ روحی یا جسمی روش کنترل کردنش رو یاد بگیرید که در حین درس فکرتون رو درگیر نکنه ، تمرکز پیدا کردن نیاز به زمان داره ، با تمرین کردن و مسلط شدن به افکار اوضاع بهتر میشه . موفق باشید.
      stars can't shine without darkness

9. Top | #9
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      وقته ازادتو بیشتر کن و یه مدت استراحت کن و تنهایی نخون

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      من گاهی اینطوری میشم و فکر ذائد زیاد میاد تو سرم.
      ولی اولین چیزی که بهش فکر می کنم هدفمه، هدفمو توی ذهنم بزرگش می کنم اینطوری انگیزه میگیرم.

11. Top | #11
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      از راهنمایی هاتون واقعا ممنونم

12. Top | #12
      کاربر انجمن

Mariz
      نمایش مشخصات
      یکی از درس های بزرگی که من از ریکی یاد گرفتم، این بود که تنها *حال و اکنون* وجود دارد.
      وقتی این افکار که غالبا به صورت فکر در مورد اینده و نگرانی هاش هستن، به خودت بگو و تلقین کن که آینده وجود نداره، گذشته هم وجود نداره. همه چیز، به جز لحظه ی حال، یک توهم و تصوره. من لازم نیست ۱۲ماه درس بخونم. من فقط هر روز و فقط همین امروز و فقط همین الان، درسم رو می خونم، پس جای نگرانی نیست فقط همین امروز وجود داره. و من بهترین امروز خودم می شم.
      اگه افکار منفی هم در مورد گذشته به سراغت اومد، باز هم به همین صورت.
      بهترین راه اینکه بهش فکر نکنی و هیچ راه حل دیگه ای هم نیست!
      یکم استرس هم عادیه فقط در صورتی که به اضطراب تبدیل نشه.
      اگر هم وسواس فکری داری که منم دارم، به خودت و مغزت قول بده الان وقتش نیست ولی نیم ساعت قبل خواب در مورد این چیزا فکر می کنم، نگران نباش و...
      موفق باشی!!!

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      زمانی که حس نا امیدی داره سمتت میاد
      بگو حالا میخونم ببینم چی میشه
      دنیا همه هیچ و اهل دنیا همه هیچ
      ای هیچ برای هیچ بر هیچ مپیچ
      دانی که پس از از عمر چه ماند باقی
      مهر است و محبت است و باقی همه هیچ

14. Top | #14
      کاربر اخراجی

Mamoli
      نمایش مشخصات
      بچه ها دقیقا کجا باید تاپیک جدید بزنم؟کدوم قسمته؟یادم رفته میشه بگین؟

15. Top | #15
      کاربر انجمن

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      سلام وقت بخیر
      ممنون
      عزیز افکار مزاحم کلا دو دسته ان - یکی درسی یکی غیر درسی- این افکار شما درسیه از نوع کامل گرا بودن..ینی همه چیز و با هم میخواید..ینی بهترین منبع بهترین ازمون و ... راه حل منطقی گرفتن یه مشاور برای ی مدته--و راه حل خودمونیم اینکه خودتونو قانع کنید که منابع شما بهترینن-و رتبه برتر های پارسال از منابع شما استفاده کردن و ... خلاصه یه کاری کنید که به ممابعتون ایمان کامل پیدا کنید- به امید موفقیت شما❤

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن