خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 20
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

مقایسه ای ابتدایی میان مهم ترین درس رشته ی تجربی بین دو نظام آموزشی

سلام دوستان
      حقیقتن به عنوان کسی که قصد داره سال ۹۹ کنکور بده به موضوع جالبی برخوردم که احتمالن خیلیاتون میدونید
      مجموع تعداد صفحات سه کتاب زیست نطام جدید:۳۵۰ صفحه مجموع تعداد صفحات سه کتاب زیست نظام قدیم:۶۵۰ صفحه
      این اختلاف زمانی مشهود میشه که شما بخواید به صورت مفهومی مرور داشته باشین (درسی مثل زیست به اعتقاد اکثر رتبه های برتر نیاز به مرور های فراوان داره)
      شاید نطام جدیدا معتقد باشن که سوالات کنکور میتونه خیلی به نظام قدیما کمک کنه اما باید توجه داشت که نکات این سوالات به صورت شاخ و برگ داده شده و با بسط دادن های بسیار زیاد در کتابای کمک اموزشی جدید ارائه شده
      تنها منبعی که در زیست نطام قدیم شبیه سبک کنکورای جدید نوشته شده iq گاج هست
      این درحالیه که به اعتقاد اکثر رتبه های برتر زیست به خاطر ضریب بالاش باید تنها درس چند منبعی (حتی ۳ منبع) باشه.
      حالا کافیه به منابع جدید بازار نگاه کنیم که به نظر من میکرو بسیار حرفه ای کار کرده در کنارش میشه از کتابای نردبام خیلی سبز بهره برد و حتی کتاب ازمونی که گاج منتشر کرده هم بسیار ایده دار هستش و در کنار همه ی این ها کتاب زیست پایه گروه ماز در انتشارات خیلی سبز هم ایده های فوق العاد ه ای به ویزه برای بازیابی با تست داره
      همه ی اینا رو نوشتم تا بگم واقعن چرا نباید یه داوطلب مثل من که ۵ سال از درس دور بوده در کنکور ۹۹ حق انتخاب داشته باشه؟
      من تا آخرش می‌جنگم شروعی برای فردا نیس چه خوب چه بد خیلی وقته که شروع کردم ادامه میدم و به مردم اجازه ی سخنرانی در مورد خودم نمی‌دم ادامه میدم و تحلیل میکنم می‌فهمم و بهش سرعت میدم و و فنی سرعتی شد تثبیتش میکنم
      ویرایش توسط Sarbaz khasre : 08 تیر 1398 در ساعت 10:32

2. Top | #2
      کاربر فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      من خودم 9ماهه نظام جدیدخوندم باید بگم درسته کلا یه سری فصلهامثل آغازیان وقارچها حذف شده ولی یه جاهایی مثل فصل پروتین سازی یه چیزایی اضافه شده یا مثلا در فصل دوم فقط شکل اندامکهای غشاروکشیده و ردشده درحالیکه باید بریم خودمون درموردشون بخونیم(همون چیزایی که توقدیم بودن ) پس درسته یه چندفصلی ازش حذف شده ولی بعضی جاهاهم به ظاهرکم شده ودرواقع باید بریم خودمون به صورت جانبی بخونیمشون ! بعدشم واقعا شما ازروی تعدادصفحات قضاوت میکنید؟؟؟!!!! باید بگم اگه اینجوره خب چون نظام جدیدتعدادفصل کمتری داره دست طراح برای طرح سوالات متنوع ترازیه مبحث بازتره درنتیجه عملا دهن داوطلب سرویس میشود!
      من خودم چون محروم بودم از98نشستم جدیدخوندم اما باید بگم اگه توهنوزشروع نکردی وپول واسه منابع خرج نکردی همون قدیموبخون...موفق باشی

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام.حتی اگر کتاب نظام جدید 100صفحه باشه و نظام قدیم 1000 صفحه،چون هر گروه جداگانه تراز بندی میشه (وتراز ها در نهایت همسان سازی میشه)مشکلی پیش نمیاد.

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط reza2018 نمایش پست ها
      سلام.حتی اگر کتاب نظام جدید 100صفحه باشه و نظام قدیم 1000 صفحه،چون هر گروه جداگانه تراز بندی میشه (وتراز ها در نهایت همسان سازی میشه)مشکلی پیش نمیاد.
      اگه تراز بندی جدا باشه و بعدا همسان سازیش کنن مثل این میمونه که ظرفیت دانشگاه رو ۵۰درصد ب نظام قدیم و ۵۰درصد به نظام جدید داده باشن.مثلا یکی تو نظام قدیم ترازش شده ۱۱هزار مثلا رتبش شده صد.یکی دیگه هم تو نظام جدید شده یازده هزار رتبش شده ۱۵۰ چجوری میتونن این دوتارو همسان سازی کنن؟قطعا نمیتونن سوالات رو تو ی سطح بزارن حداقل ۱۵ تا ۲۰درصد متفاوت خواهد بود.یا نظام جدید رقابت سنگینتره خیلی سخت میشه ب تراز بالا رسید ولی احتمالا نظام قدیم اینجوری نباشه.کلا معلوم نیست چ آشی برامون پختن باید منتظر جوابا موند

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط reza2018 نمایش پست ها

سلام
      دوست گرامی همه داوطلبان چه قدیم چه جدید به واسطه طرح سوالات مشترک از مباحث مشترک و طرح سوالات هم سطح از مباحث غیر مشترک با هم سنجیده میشن و تراز جداگانه ای در نظر گرفته نمی شود
      همچنین از همسان سازی ترازی خبری نیست گرامی
      بنابراین با توجه به توضیحاتی که عرض کردم و ایضا توضیحات استارتر به نظر من نظام جدیدی ها قطعا به نفعشون تمام خواهد شد و به ضرر نظام قدیمی هاست

6. Top | #6
      کاربر حرفه ای

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      این موضوعا برای کسی مهم نیست جز چند نفر دقت کرده باشی هزاران نفر نظام قدیم چند وقته شروع کردن دارن میخونن بقیه هم بعد کنکور یا نتایج اضافه میشن خب اگه چند سال از درس دور بودی یه سال دیگه هم صبر کن 1400 جدید بده دعوا واسه چیه

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Sarbaz khasre نمایش پست ها
      سلام دوستان
      حقیقتن به عنوان کسی که قصد داره سال ۹۹ کنکور بده به موضوع جالبی برخوردم که احتمالن خیلیاتون میدونید
      مجموع تعداد صفحات سه کتاب زیست نطام جدید:۳۵۰ صفحه مجموع تعداد صفحات سه کتاب زیست نظام قدیم:۶۵۰ صفحه
      این اختلاف زمانی مشهود میشه که شما بخواید به صورت مفهومی مرور داشته باشین (درسی مثل زیست به اعتقاد اکثر رتبه های برتر نیاز به مرور های فراوان داره)
      شاید نطام جدیدا معتقد باشن که سوالات کنکور میتونه خیلی به نظام قدیما کمک کنه اما باید توجه داشت که نکات این سوالات به صورت شاخ و برگ داده شده و با بسط دادن های بسیار زیاد در کتابای کمک اموزشی جدید ارائه شده
      تنها منبعی که در زیست نطام قدیم شبیه سبک کنکورای جدید نوشته شده iq گاج هست
      این درحالیه که به اعتقاد اکثر رتبه های برتر زیست به خاطر ضریب بالاش باید تنها درس چند منبعی (حتی ۳ منبع) باشه.
      حالا کافیه به منابع جدید بازار نگاه کنیم که به نظر من میکرو بسیار حرفه ای کار کرده در کنارش میشه از کتابای نردبام خیلی سبز بهره برد و حتی کتاب ازمونی که گاج منتشر کرده هم بسیار ایده دار هستش و در کنار همه ی این ها کتاب زیست پایه گروه ماز در انتشارات خیلی سبز هم ایده های فوق العاد ه ای به ویزه برای بازیابی با تست داره
      همه ی اینا رو نوشتم تا بگم واقعن چرا نباید یه داوطلب مثل من که ۵ سال از درس دور بوده در کنکور ۹۹ حق انتخاب داشته باشه؟
      با سلام و درود
      در رابطه با حق انتخاب که عرض کردید با توجه به مصوبه ی 26 شهریور 97 شورای سنجش قانون حرف شما میرسه و همین الانش هم تعداد زیادی از بچه ها پیگیر همین موضوع حق انتخاب کنکور سراسری 99 هستند
      خبرگزاری ها این موضوع رو بازتاب دادند و حتی دیده بان شفافیت و عدالت و همچنین دکتر سلیمی هر کدام جداگانه به وزیر علوم نامه زدن که به بچه های پایبند به مصوبه شهریور ماه حق انتخاب نوع دفترچه سوالات نظام قدیم یا نظام جدید رو بدید
      به احتمال بسیار زیاد بعد از برگزاری و اتمام پروسه کنکور 98 ، تکلیف حق انتخاب کنکور 99 هم مشخص میشود و با حق انتخاب موافقت میکنند

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      اولا برای هزارمین بار قرار شد دیگه پست های من رو نقل قول نگیری!
      ثانیا مؤدب و باشخصیت باش!

بر طبق مصوبه ی سیزدهمین جلسه ی شورای سنجش و پذیرش دانشجو، در سال 98 دو کنکور برای متقاضیان نظام قدیم و جدید برگزار خواهدشد. همچنین در این جلسه در مورد سهمیه نظام قدیم و جدید در کنکور 98 توضیحاتی ارائه شده است که کلیه ی شایعات و سوالات دانش آموزان را پاسخ می دهد. متن مصوبات به شرح ذیل می باشد:
      1- در سال 1398، سنجش با دو آزمون جداگانه (دو مجموعه سوال) مطابق موارد ذيل انجام مي‌شود، ضمناً از مباحث مشترک دو نظام آموزشی قدیم و جدید (3-3-6) ، سوال یکسان طرح خواهد شد.
      • يك آزمون (يك مجموعه سوال) براي دانش‌آموزان نظام‌ قديم
      • يك آزمون (يك مجموعه سوال) براي دانش‌آموزان نظام‌ جديد (3-3-6)
      توجه: داوطلبان با توجه به اينكه فارغ‌التحصيل نظام قديم يا نظام جديد آموزشي هستند لزوماً بايد در آزمون مربوط به نظام آموزشي كه در آن فارغ‌التحصيل شده‌اند، شركت نمايند.
      2- نمرات دو گروه داوطلبان نظام قديم و نظام جديد تراز شده و گزينش به‌صورت رقابتي براساس نمره‌كل‌نهايي در زيرگروه مربوطه و ساير شرايط و ضوابط آزمون سراسري انجام مي‌شود. به عبارت ديگر ظرفيت مجزا براي داوطلبان نظام قديم و نظام جديد تخصيص داده نمي‌شود.
      ویرایش توسط Bffensive : 08 تیر 1398 در ساعت 17:45

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saj8jad نمایش پست ها
      اولا برای هزارمین بار قرار شد دیگه پست های من رو نقل قول نگیری!
      ثانیا مؤدب و باشخصیت باش!

بر طبق مصوبه ی سیزدهمین جلسه ی شورای سنجش و پذیرش دانشجو، در سال 98 دو کنکور برای متقاضیان نظام قدیم و جدید برگزار خواهدشد. همچنین در این جلسه در مورد سهمیه نظام قدیم و جدید در کنکور 98 توضیحاتی ارائه شده است که کلیه ی شایعات و سوالات دانش آموزان را پاسخ می دهد. متن مصوبات به شرح ذیل می باشد:
      1- در سال 1398، سنجش با دو آزمون جداگانه (دو مجموعه سوال) مطابق موارد ذيل انجام مي‌شود، ضمناً از مباحث مشترک دو نظام آموزشی قدیم و جدید (3-3-6) ، سوال یکسان طرح خواهد شد.
      • يك آزمون (يك مجموعه سوال) براي دانش‌آموزان نظام‌ قديم
      • يك آزمون (يك مجموعه سوال) براي دانش‌آموزان نظام‌ جديد (3-3-6)
      توجه: داوطلبان با توجه به اينكه فارغ‌التحصيل نظام قديم يا نظام جديد آموزشي هستند لزوماً بايد در آزمون مربوط به نظام آموزشي كه در آن فارغ‌التحصيل شده‌اند، شركت نمايند.
      2- نمرات دو گروه داوطلبان نظام قديم و نظام جديد تراز شده و گزينش به‌صورت رقابتي براساس نمره‌كل‌نهايي در زيرگروه مربوطه و ساير شرايط و ضوابط آزمون سراسري انجام مي‌شود. به عبارت ديگر ظرفيت مجزا براي داوطلبان نظام قديم و نظام جديد تخصيص داده نمي‌شود.
      من هم از خود سنجش هم هامون سبطي پرسيدم گفتن جدا تراز ميدن
      اينجا هم گفته نمرات "دو گروه" تراز ميشه

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

سلام
      دوست گرامی همه داوطلبان چه قدیم چه جدید به واسطه طرح سوالات مشترک از مباحث مشترک و طرح سوالات هم سطح از مباحث غیر مشترک با هم سنجیده میشن و تراز جداگانه ای در نظر گرفته نمی شود
      همچنین از همسان سازی ترازی خبری نیست گرامی
      بنابراین با توجه به توضیحاتی که عرض کردم و ایضا توضیحات استارتر به نظر من نظام جدیدی ها قطعا به نفعشون تمام خواهد شد و به ضرر نظام قدیمی هاست
      فکر نمی کنم در نهایت به ضرر نظام قدیم ها باشه، فرض کنید سوال مشترک از مبحث حرکت شتاب ثابت طرح بشه،بنظرت حل این تست برای داوطلب نظام قدیمی که حرکت شناسی رو بطور گسترده تری مطالعه کرده راحت هست یا داوطلب نظام جدیدی که حرکت شناسی رو در حد کتابای دوم دبیرستان نظام قدیم خونده؟
      به هر حال برای این موضوع کاری از دست ما بر نمیاد...فقط میتونیم دعا کنیم سازمان سنجش کارش رو درست انجام بده.

11. Top | #11
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Sadaf122 نمایش پست ها
      من هم از خود سنجش هم هامون سبطي پرسيدم گفتن جدا تراز ميدن
      اينجا هم گفته نمرات "دو گروه" تراز ميشه
      درود بر شما
      یعنی چی جدا جدا تراز میدن؟! متوجه منظورتون نشدم اما من صحبت های جناب سبطی رو نشنیدم که چی گفتن
      اصلا هم بگیم جدا جدا قراره تراز بدن ، که من شخصا بعید میدونم اینطوری باشه
      اگر قرار بود جدا جدا تراز بدن اون وقت طرح سوالات مشترک و هم سطح دیگه بی معنی هستش
      سازمان سنجش برای این اومد
      سوالات مشترک از مباحث مشترک و سوالات تقریبا هم سطح از مباحث غیر مشترک طرح کرده چون قراره نمرات دو گروه با هم تراز بشن و گزینش رقابتی بر اساس نمره کل باشه

به هر صورت مهم ترین مسئله اینه که در نهایت گزینش رقابتی هستش و کسی که نمره کل بالایی کسب کنه دست برتر رو داره

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      درود بر شما
      یعنی چی جدا جدا تراز میدن؟! متوجه منظورتون نشدم اما من صحبت های جناب سبطی رو نشنیدم که چی گفتن
      اصلا هم بگیم جدا جدا قراره تراز بدن ، که من شخصا بعید میدونم اینطوری باشه
      اگر قرار بود جدا جدا تراز بدن اون وقت طرح سوالات مشترک و هم سطح دیگه بی معنی هستش
      سازمان سنجش برای این اومد
      سوالات مشترک از مباحث مشترک و سوالات تقریبا هم سطح از مباحث غیر مشترک طرح کرده چون قراره نمرات دو گروه با هم تراز بشن و گزینش رقابتی بر اساس نمره کل باشه

به هر صورت مهم ترین مسئله اینه که در نهایت گزینش رقابتی هستش و کسی که نمره کل بالایی کسب کنه دست برتر رو داره
      خب چرا این مسئله ب ضرر نظام قدیما تموم میشه؟

13. Top | #13
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mr_nobody1994 نمایش پست ها
      خب چرا این مسئله ب ضرر نظام قدیما تموم میشه؟
      دوست عزیز رجوع شود به پست استارتر
      اونجا چرایی و چگونگی این پرسش رو مختصرا در میابید

اینک کمتر کسی هست که به این موضوع اعتراف نکنه که حجم مباحث نظام جدید تفاله های مباحث نظام قدیم هستند که ساده و روان سازی شدند
      همین زیست شناسی که موضوع همین تاپیک بود رو در نظر بگیرید
      اختلاف 300 صفحه ای حجم سه کتاب نشان دهنده این هستش که یک داوطلب نظام جدید خیلی راحت تر و سریع تر درس رو تموم میکنه و به تعداد بیشتری این درس رو مرور میکنه و زودتر پرونده این درس برای کنکورش بسته میشه
      یا مثلا درس دین و زندگی که اکثرا باهاش مشکل دارن
      دین و زندگی نظام قدیم 42 درسه ولی نظام جدید 34 درسه، تازه کاهش حجم مطالب رو هم افزون کنید، کدوم داوطلب نظام قدیم یا جدید زودتر و سریع تر این درس کنکور رو تموم میکنه میبنده و بیشتر میتونه مرور کنه و تایم بیشتری برای سایر درس ها میتونه ذخیره کنه؟!
      یا باز مثلا درس ادبیات که حجیم ترین درس تو عمومی ها هستش
      ادبیات نظام قدیم بیش از 100 درسه (+زبان فارسی3) ولی کل فارسی نظام جدید فقط 48 درسه!
      کاملا مشخصه که یک داوطلب نظام قدیم باید زمان بیشتری برای یادگیری، مرور، تست، جمع بندی و ... قراره بده

14. Top | #14
      کاربر حرفه ای

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      این موارد وسط مرداد که نتایج میاد مشخص میشه چند روز به کنکور اومدن تایپیک زدن و ذهن نظام قدیما درگیر میکنن
      ویرایش توسط Bffensive : 08 تیر 1398 در ساعت 21:04 دلیل: لطفا به دیگران توهین نکنید

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      دوست عزیز رجوع شود به پست استارتر
      اونجا چرایی و چگونگی این پرسش رو مختصرا در میابید

اینک کمتر کسی هست که به این موضوع اعتراف نکنه که حجم مباحث نظام جدید تفاله های مباحث نظام قدیم هستند که ساده و روان سازی شدند
      همین زیست شناسی که موضوع همین تاپیک بود رو در نظر بگیرید
      اختلاف 300 صفحه ای حجم سه کتاب نشان دهنده این هستش که یک داوطلب نظام جدید خیلی راحت تر و سریع تر درس رو تموم میکنه و به تعداد بیشتری این درس رو مرور میکنه و زودتر پرونده این درس برای کنکورش بسته میشه
      یا مثلا درس دین و زندگی که اکثرا باهاش مشکل دارن
      دین و زندگی نظام قدیم 42 درسه ولی نظام جدید 34 درسه، تازه کاهش حجم مطالب رو هم افزون کنید، کدوم داوطلب نظام قدیم یا جدید زودتر و سریع تر این درس کنکور رو تموم میکنه میبنده و بیشتر میتونه مرور کنه و تایم بیشتری برای سایر درس ها میتونه ذخیره کنه؟!
      یا باز مثلا درس ادبیات که حجیم ترین درس تو عمومی ها هستش
      ادبیات نظام قدیم بیش از 100 درسه (+زبان فارسی3) ولی کل فارسی نظام جدید فقط 48 درسه!
      کاملا مشخصه که یک داوطلب نظام قدیم باید زمان بیشتری برای یادگیری، مرور، تست، جمع بندی و ... قراره بده

اینکه حجم کتابای نظام جدید کم شده کاملا حق با شماست...ولی سوال اینه که آیا طراح نمی تونه از همون حجم کم سوالای دشوار طرح کنه؟

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)