خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 20 از 20
    1. Top | #16
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saj8jad نمایش پست ها
      درود بر شما
      یعنی چی جدا جدا تراز میدن؟! متوجه منظورتون نشدم اما من صحبت های جناب سبطی رو نشنیدم که چی گفتن
      اصلا هم بگیم جدا جدا قراره تراز بدن ، که من شخصا بعید میدونم اینطوری باشه
      اگر قرار بود جدا جدا تراز بدن اون وقت طرح سوالات مشترک و هم سطح دیگه بی معنی هستش
      سازمان سنجش برای این اومد
      سوالات مشترک از مباحث مشترک و سوالات تقریبا هم سطح از مباحث غیر مشترک طرح کرده چون قراره نمرات دو گروه با هم تراز بشن و گزینش رقابتی بر اساس نمره کل باشه

به هر صورت مهم ترین مسئله اینه که در نهایت گزینش رقابتی هستش و کسی که نمره کل بالایی کسب کنه دست برتر رو داره
      صحبتاي هامون سبطيو در اين باره گوش بدين

file

نميگم كارشناس سنجشه يا از همه بيشتر حاليشه ولي خب تجربش از ما بيشتره و حرفاش هم منطقيه واقعا نميشه به درصداي يكسان تراز يكسان بدن!اصلا با عقل جور درنمياد

2. Top | #17
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط reza2018 نمایش پست ها
      اینکه حجم کتابای نظام جدید کم شده کاملا حق با شماست...ولی سوال اینه که آیا طراح نمی تونه از همون حجم کم سوالای دشوار طرح کنه؟
      طراح 100% میتونه سوالات مفهومی و چالشی و دشوار از مباحث نظام جدید بده و ایضا برای نظام قدیم ها و من اصلا منکرش نیستم
      موضوعی که مطرح میکنم اینه که یک داوطلب کنکور نظام جدید زودتر مطالب رو تموم میکنه، بیشتر میتونه تست بزنه و بیشتر میتونه مرور داشته باشه هر چند که طراح تست سخت بده
      از اون طرف هم یک داوطلب نظام قدیم به دلیل حجم گسترده و زیاد مباحث، مطالب و سرفصل ها رو دیرتر تموم میکنه، بخاطر کمبود وقت تست کمتری میتونه بزنه و مرور کمتری داره هر چند که طراح تست سخت بده

به این نکته توجه داشته باشید که سطح سختی و آسونی سوالات برای نظام قدیم و جدید یکسان است
      یعنی اینطور نیست که چون نظام قدیم مباحثشون زیاد و سنگین تره بیان سوالات ساده و آبکی بدن
      و از اون طرف چون نظام جدیدا مباحثشون کمتر و به نسبت ساده تره بیان سوالات سخت و دشوار بدن
      اصلا اینطوری نخواهد بود

بنابراین نتیجه گیری اینه که برد با نظام جدیدی هایی که واقعا خوندن و تلاش کردن هستش
      ....
      ویرایش توسط Bffensive : 08 تیر 1398 در ساعت 21:07 دلیل: لطفا به دیگران توهین نکنید

3. Top | #18
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saj8jad نمایش پست ها
      طراح 100% میتونه سوالات مفهومی و چالشی و دشوار از مباحث نظام جدید بده و ایضا برای نظام قدیم ها و من اصلا منکرش نیستم
      موضوعی که مطرح میکنم اینه که یک داوطلب کنکور نظام جدید زودتر مطالب رو تموم میکنه، بیشتر میتونه تست بزنه و بیشتر میتونه مرور داشته باشه هر چند که طراح تست سخت بده
      از اون طرف هم یک داوطلب نظام قدیم به دلیل حجم گسترده و زیاد مباحث، مطالب و سرفصل ها رو دیرتر تموم میکنه، بخاطر کمبود وقت تست کمتری میتونه بزنه و مرور کمتری داره هر چند که طراح تست سخت بده

به این نکته توجه داشته باشید که سطح سختی و آسونی سوالات برای نظام قدیم و جدید یکسان است
      یعنی اینطور نیست که چون نظام قدیم مباحثشون زیاد و سنگین تره بیان سوالات ساده و آبکی بدن
      و از اون طرف چون نظام جدیدا مباحثشون کمتر و به نسبت ساده تره بیان سوالات سخت و دشوار بدن
      اصلا اینطوری نخواهد بود

بنابراین نتیجه گیری اینه که برد با نظام جدیدی هایی که واقعا خوندن و تلاش کردن هستش
      اینکه کسایی رو که نظرشون مخالف شماست بی خرد مغز فندقی بنامی کار درستی نیس
      شما داری بر اساس داده هایی نتیجه گیری میکنی که درستیشون مشخص نیست. مثلا همون قسمتی که قرمز کردم..از کجا اینقدر اطمینان داری؟!
      بحث سر این موضوع بی فایدس کنکور 98 همه چیز رو مشخص میکنه.
      ویرایش توسط Bffensive : 08 تیر 1398 در ساعت 21:08

4. Top | #19
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Sadaf122 نمایش پست ها
      صحبتاي هامون سبطيو در اين باره گوش بدين

file

نميگم كارشناس سنجشه يا از همه بيشتر حاليشه ولي خب تجربش از ما بيشتره و حرفاش هم منطقيه واقعا نميشه به درصداي يكسان تراز يكسان بدن!اصلا با عقل جور درنمياد
      درود بر شما
      ببینید من منکر تجربه سبطی و امثال ایشون نیستم اما حرف من چیز دیگری است

بزارید یک مثال بزنم خدمتتون ؛
      فرض کنید سوال 75 دفترچه داوطلبان نظام قدیم با سوال 75 دفترچه داوطلبان نظام جدید که سوال اول زبان هم هستش از مباحث مشترک طرح شده باشه
      بسیار خب، اگر من داوطلب نظام قدیمی این سوال رو درست جواب بدم همون ترازی رو کسب میکنم که شمای داوطلب نظام جدید اون سوال رو درست جواب دادید
      این مسئله رو برای سایر سوالات مشترک که ممکنه 50 تا 70 درصد سوالات دروس مختلف دفترچه عمومی و اختصاصی رو شامل میشه، مشترک باشه و صادقه و قابل تسری هستش

اما برای مباحث غیر مشترک، طراح های سازمان سنجش قطعا از مباحث غیر مشترک هر دو نظام سوالاتی با درجه سختی بسیار مشابه هم و یکسان سوال طرح کرده اند
      به طوری که اگر فرضا سوال 76 دفترچه من داوطلب نظام قدیم با دفترچه شما داوطلب نظام جدید فرق داشته باشه در نهایت درجه سختیشون کاملا مشابه هم باشه

من متوجه نمیشم که یعنی چی با عقل جور در نمیاد که درصدهای یکسان تراز یکسان بدن؟!

شما فرض کنید در درس ادبیات من نظام قدیمی 8 تا تست مشترک زدم درصد خام به من داده 32 درصد
      از اونور هم یه داوطلب نظام جدیدی پیدا شده که 8 تا تست مشترک زده و درصد خام بهش داده 32 درصد
      الان منطقی نیست که تراز ادبیات این دو داوطلب مشابه هم باشه؟!

5. Top | #20
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      دیدید که بحث نمیتونه بی حاشیه پیش بره ؟

بسته شد. تا بعد از کنکور

موفق باشید

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)