خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 7 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 94
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

مشورت در مورد کنکور 99

می خواستم بدونم برای تابستان درسی را کلاس برم یا نه. دوازدهم خواهم رفت.بعضی از کلاس ها معارفه رفتم مدرسانی هم که خیلی طرفدار دارن اما من چیزی نفهمیدم. در کل میشه با کتاب تست به تنهایی درصد های بالا گرفت.مثلا من در شیمی مدرسه مشکلاتم قابل حل هستند اما وقتی به کلاس کنکور ها می رم اصلا چیزی که بلد بودم هم یادم می ره.با اینکه مدرس‌سعی داشت مفهومی درس بده اما سرعتش نسبت به من سرعت نور بود.
      من می خواهم که توی تابستان تخصصی های پایه را کامل کنم چون تا حالا تستی کار نکردم
      ویرایش توسط SSalehi : 05 تیر 1398 در ساعت 23:53

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      تا خودت نخونی کلاس کمکی بهت نمیکنه
      مشکل بچه ها اینه که کلاس کنکورو برای یادگیری میرن در حالی که باید برای رفع اشکال برن
      اول از رو کتاب بخون و تست بزن بعدا هر چیو نفهمیدی چند جلسه کلاس برو هرچند الان با این همه فیلم های تدریس زیاد نیازی به کلاس نیست

3. Top | #3
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط SSalehi نمایش پست ها
      می خواستم بدونم برای تابستان درسی را کلاس برم یا نه. دوازدهم خواهم رفت.بعضی از کلاس ها معارفه رفتم مدرسانی هم که خیلی طرفدار دارن اما من چیزی نفهمیدم. در کل میشه با کتاب تست به تنهایی درصد های بالا گرفت.مثلا من در شیمی مدرسه مشکلاتم قابل حل هستند اما وقتی به کلاس کنکور ها می رم اصلا چیزی که بلد بودم هم یادم می ره.با اینکه مدرس‌سعی داشت مفهومی درس بده اما سرعتش نسبت به من سرعت نور بود.
      من می خواهم که توی تابستان تخصصی های پایه را کامل کنم چون تا حالا تستی کار نکردم
      دوست عزیز جواب سوالات شما بسیار بسیار گسترده هست و نیاز به یک دوره کامل مشاوره و برنامه ریزی داره
      در حد خلاصه، یه سری مطالب رو ذکر می‌کنم شاید براتون مفید باشه (بنده خودم مشاور نیستم و بر اساس تجربیات شخصی حرف میزنم)
      دلایل زیادی وجود داره که شما روی کلاس های کنکوری بازده خوبی نداشته باشید ولی اگر مطمئن هستید که مدرس کلاس، فرد کاربلد و مسلطی هست، شاید مهم ترین عامل نتیجه نگرفتن شما، ضعفتون در مباحث کلاس باشه. کلاس های کنکوری به ویژه در تابستان سال دوازدهم، به گونه ای برگزار میشن که اکثر و چه بسا همه مطالب رو در کمترین بازه زمانی جمع کنن. طبیعیه که بعضی از داوطلبان کنکور نتونن با برنامه کلاس پیش برن. اینکه شما کلاس برید یا نرید و کدوم کلاس ها رو برید، باید با کمک پیگیر آموزشیتون (مشاور یا پدر و مادر یا...) و تصمیم حود شما صورت بگیره. شخصا نمی‌تونم از راه دور برای شما نسخه بپیچم و خدایی ناکرده اگر بعدا نتیجه نگرفتید، گناهش گردنم باشه (سوءتفاهم نشه. قصدم منت گزاری نیست ولی چیزی رو که به نظرم درسته گفتم)
      در مورد سوال دومتون بگم که مشکلی نیست. شما می‌تونید دروس پایه رو در تابستون جمع کنید. اگر بخواین فقط اختصاصی ها رو جمع کنید که راحت تره. نگران تست نزدنتون نباشید. بعد از یه مدت تست زدن، میفتین رو غلتک!

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      سلام من یه مشاور داشتم میگفت این کلاسا به درد نمیخورن اگه خودت بخونی بهتره یا از همین فیلمای الا مشکلاتت رو حل کنی.
      میگفت فقط خسته میشی وقتی میری و میای.
      هرکی یه نظری داره دیگه..
      اون اینجوری میگفت..

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط NimaHdp نمایش پست ها
      دوست عزیز جواب سوالات شما بسیار بسیار گسترده هست و نیاز به یک دوره کامل مشاوره و برنامه ریزی داره
      در حد خلاصه، یه سری مطالب رو ذکر می‌کنم شاید براتون مفید باشه (بنده خودم مشاور نیستم و بر اساس تجربیات شخصی حرف میزنم)
      دلایل زیادی وجود داره که شما روی کلاس های کنکوری بازده خوبی نداشته باشید ولی اگر مطمئن هستید که مدرس کلاس، فرد کاربلد و مسلطی هست، شاید مهم ترین عامل نتیجه نگرفتن شما، ضعفتون در مباحث کلاس باشه. کلاس های کنکوری به ویژه در تابستان سال دوازدهم، به گونه ای برگزار میشن که اکثر و چه بسا همه مطالب رو در کمترین بازه زمانی جمع کنن. طبیعیه که بعضی از داوطلبان کنکور نتونن با برنامه کلاس پیش برن. اینکه شما کلاس برید یا نرید و کدوم کلاس ها رو برید، باید با کمک پیگیر آموزشیتون (مشاور یا پدر و مادر یا...) و تصمیم حود شما صورت بگیره. شخصا نمی‌تونم از راه دور برای شما نسخه بپیچم و خدایی ناکرده اگر بعدا نتیجه نگرفتید، گناهش گردنم باشه (سوءتفاهم نشه. قصدم منت گزاری نیست ولی چیزی رو که به نظرم درسته گفتم)
      در مورد سوال دومتون بگم که مشکلی نیست. شما می‌تونید دروس پایه رو در تابستون جمع کنید. اگر بخواین فقط اختصاصی ها رو جمع کنید که راحت تره. نگران تست نزدنتون نباشید. بعد از یه مدت تست زدن، میفتین رو غلتک!
      خیلی ممنون مفید بود.
      من رشته ریاضی هستم. بیشتر که فکر کردم دیدم اگر گسسته و هندسه را کلاس برم بهتره چون اگر یک سوال را جواب بدم معادل دو تا شیمی هست....با اینکه مدرس شیمی خیلی خوب وبود مرادی بود فکر کنم علامه حلی هم هست اما چون خیلی سریع درس داد به هر حال مشکل داشتم.حالا به نظرتون چه کتابی خوبه برای شیمی برای اینکه خودم بخونم؟

6. Top | #6
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      خیلی ممنون مفید بود.
      من رشته ریاضی هستم. بیشتر که فکر کردم دیدم اگر گسسته و هندسه را کلاس برم بهتره چون اگر یک سوال را جواب بدم معادل دو تا شیمی هست....با اینکه مدرس شیمی خیلی خوب وبود مرادی بود فکر کنم علامه حلی هم هست اما چون خیلی سریع درس داد به هر حال مشکل داشتم.حالا به نظرتون چه کتابی خوبه برای شیمی برای اینکه خودم بخونم؟
      اگر تشخیص میدین که کلاس رفتن براتون سودمند هست، میتونید شرکت کنید (فرقی نداره برای چه درسی باشه. مهم اینه که اوضاع شما رو بهتر کنه)

کتاب های کمک درسی شیمی موجود در بازار، اغلب کیفیت خوبی دارن
      میزان بازده یک کتاب برای شما، بستگی به کیفیت و فن بیان کتاب و سطح علمی خودتون داره. ممکنه یک کتاب برای من مفید باشه در حالی که برای شما خوب نباشه. یه بررسی کوتاه نظری از کتاب ها میگم براتون ولی خودتون باید برید همه کتاب هارو ببینید و اونی که براتون قابل فهم تر و مفید تر هست رو انتخاب کنید
      به نظرم کتاب های پایه به پایه شیمی خیلی سبز روان ترین و ساده ترین درسنامه رو دارن و برای افراد ضعیف و متوسط خیلی مناسبن. تست های تالیفی زیادی هم دارن که کمک میکنه یادگیری اولیه شما کامل بشه. کتاب های شیمی نشر الگو هم کتاب های خوبی هستن و تست های تالیفی زیاد و مناسبی دارن. البته سطحشون تقریبا در حد خیلی سبز هست. من از ترکیب این دو کتاب خیلی نتیجه گرفتم ولی کامل ترین گزینه، کتاب های شیمی مبتکران (بهمن بازرگانی) هست که علاوه بر درسنامه مفید، تست های تالیفی و شناسه دار زیادی داره. اغلب تیپ تست های شیمی، در این کتاب وجود داره که به شما کمک می‌کنه درصدتون رو به صد نزدیک کنید. اخیرا خودم دارم با این کتاب پیش میرم و تا فعلا راضی بودم. اگر قصد تهیه یک منبع جامع و با کیفیت رو دارین، من بهتون کتاب های شیمی مبتکران رو پیشنهاد می‌کنم

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خیلی ممنون مفید بود.
      سلام و خسته نباشی خدمت دوست عزیز. من خودم کلا کلاسای بیرون رو نمی پسندم و مخالفم و اگه قرار باشه برم آنلاین میرم. الان هندسه و گسسته کلاسینو رو بهرام جلالی واسه ۹۹ تدریس می کنه. واسه شیمی هم اگه یه درسنامه کاملا خودآموز می خواین ، همون طور که آقا نیما گفت مبتکران خیلی خوب کار کرده ولی باید توجه که بعضیا از درسنامش خسته میشن. من خودم بدون یه تدریس خوب ، کتاب های سال به سال خیلی سبز رو استفاده کردم و الان هم شیمی پایشو گرفتم و مشکلی ندارم. البته شما که میگی مشکل داری بهتره اول سال به سال بگیری

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      آ
      اگر تشخیص میدین که کلاس رفتن براتون سودمند هست، میتونید شرکت کنید (فرقی نداره برای چه درسی باشه. مهم اینه که اوضاع شما رو بهتر کنه)

کتاب های کمک درسی شیمی موجود در بازار، اغلب کیفیت خوبی دارن
      میزان بازده یک کتاب برای شما، بستگی به کیفیت و فن بیان کتاب و سطح علمی خودتون داره. ممکنه یک کتاب برای من مفید باشه در حالی که برای شما خوب نباشه. یه بررسی کوتاه نظری از کتاب ها میگم براتون ولی خودتون باید برید همه کتاب هارو ببینید و اونی که براتون قابل فهم تر و مفید تر هست رو انتخاب کنید
      به نظرم کتاب های پایه به پایه شیمی خیلی سبز روان ترین و ساده ترین درسنامه رو دارن و برای افراد ضعیف و متوسط خیلی مناسبن. تست های تالیفی زیادی هم دارن که کمک میکنه یادگیری اولیه شما کامل بشه. کتاب های شیمی نشر الگو هم کتاب های خوبی هستن و تست های تالیفی زیاد و مناسبی دارن. البته سطحشون تقریبا در حد خیلی سبز هست. من از ترکیب این دو کتاب خیلی نتیجه گرفتم ولی کامل ترین گزینه، کتاب های شیمی مبتکران (بهمن بازرگانی) هست که علاوه بر درسنامه مفید، تست های تالیفی و شناسه دار زیادی داره. اغلب تیپ تست های شیمی، در این کتاب وجود داره که به شما کمک می‌کنه درصدتون رو به صد نزدیک کنید. اخیرا خودم دارم با این کتاب پیش میرم و تا فعلا راضی بودم. اگر قصد تهیه یک منبع جامع و با کیفیت رو دارین، من بهتون کتاب های شیمی مبتکران رو پیشنهاد می‌کنم
      ممنون.اما فکر می کنم مقداری خوب منظورم را منتقل نکردم.من به کتاب شیمی مسلط هستم اما مدرس شیمی بدون اینکه هیچ پیش زمینه ای بسازه یک دفعه سطح بالا کار کرد.اما من کتاب مدرسه را بلدم.یک کتاب می خواستم که از سطح کتاب شروع کنه و به بالا بره.کتاب های بهمن بازرگان یک عیبی که داره خیلی درسنامه طولانی داره اما مطلب خوب درک میشه.با خیلی سبز زیادن نیجه نمی گیرم کلا در هر درسی.اما نشر الگو و گاج(کلا در همه درسها)باهاشون مشکلی ندارم.به نظرتون کدوم بهتره؟
      در ضمن در مورد کلاس های انلاین این رو باید بگم یکی از مدرسان ریاضی را که به صورت حضوری دیدم گفت که به هیچ وجه برنامه های تلوزیونی، دی وی دی ها و کلاس های آنلاین خودم رو ببینید چون به من می گن مطلب رو توی چند جلسه توضیح بده من هم نمی تونن اینکار رو تام بدم مجبورم بعضی مطالب را سطحی بگم

9. Top | #9
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      اگه نیاز به اموزش داری سایت آلا و دکتر iq دبیرای خوبی داره

10. Top | #10
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      آ
      ممنون.اما فکر می کنم مقداری خوب منظورم را منتقل نکردم.من به کتاب شیمی مسلط هستم اما مدرس شیمی بدون اینکه هیچ پیش زمینه ای بسازه یک دفعه سطح بالا کار کرد.اما من کتاب مدرسه را بلدم.یک کتاب می خواستم که از سطح کتاب شروع کنه و به بالا بره.کتاب های بهمن بازرگان یک عیبی که داره خیلی درسنامه طولانی داره اما مطلب خوب درک میشه.با خیلی سبز زیادن نیجه نمی گیرم کلا در هر درسی.اما نشر الگو و گاج(کلا در همه درسها)باهاشون مشکلی ندارم.به نظرتون کدوم بهتره؟
      در ضمن در مورد کلاس های انلاین این رو باید بگم یکی از مدرسان ریاضی را که به صورت حضوری دیدم گفت که به هیچ وجه برنامه های تلوزیونی، دی وی دی ها و کلاس های آنلاین خودم رو ببینید چون به من می گن مطلب رو توی چند جلسه توضیح بده من هم نمی تونن اینکار رو تام بدم مجبورم بعضی مطالب را سطحی بگم
      خواهش می‌کنم
      بله شاید بشه گفت بزرگ ترین عیب کتاب های نظام جدید آقای بازرگانی حجم زیاد هست. توجه داشته باشید که شما یک تابستون کامل وقت دارین. تموم کردن کتاب های آقای بازرگانی در این بازه زمانی کار سختی نیست. به ویژه، مطمئن خواهید بود که بهترین گزینه رو استفاده کردین
      عرض کردم که به نظر من، روان ترین و ساده ترین درسنامه بین کتاب های شیمی بازار رو خیلی سبز داره که کمک می‌کنه به تسلط نسبی برسید. حجم زیادی هم نداره. منظورتون از نتیجه نگرفتن، بدفهمی مطالب درس‌نامه هست یا تست های ضعیف؟
      میکرو شیمی نظام جدید کیفیت خوبی نداره (برخلاف نظام قدیمش). نشر الگو بهتر از میکرو کار کرده

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      آ
      کلاس ریاضی آریان حیدری ۴۰ جلسه ۴ ساعته هست. به نظرت تو این زمان مطالبو سطحی میگه ؟؟؟
      بعد اینکه اگه به کتاب کامل مسلطی شیمی پایه خیلی سبز رو کار کن و اگه می خوای بازم ۱۰۰ درصده مطالبو دوباره بخونی پایه به پایه خیلی سبز

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خواهش می‌کنم
      بله شاید بشه گفت بزرگ ترین عیب کتاب های نظام جدید آقای بازرگانی حجم زیاد هست. توجه داشته باشید که شما یک تابستون کامل وقت دارین. تموم کردن کتاب های آقای بازرگانی در این بازه زمانی کار سختی نیست. به ویژه، مطمئن خواهید بود که بهترین گزینه رو استفاده کردین
      عرض کردم که به نظر من، روان ترین و ساده ترین درسنامه بین کتاب های شیمی بازار رو خیلی سبز داره که کمک می‌کنه به تسلط نسبی برسید. حجم زیادی هم نداره. منظورتون از نتیجه نگرفتن، بدفهمی مطالب درس‌نامه هست یا تست های ضعیف؟
      میکرو شیمی نظام جدید کیفیت خوبی نداره (برخلاف نظام قدیمش). نشر الگو بهتر از میکرو کار کرده
      راستش من از ریاضی خیلی سبز فقط استفاده کردم.به نظرم درسنامه و تست ها اختلاف سطح زیادی باهم داشتند.یعنی با اون درسنامه نمی تونستم تست های کتاب رو بزنم.البته همچین مشکلی رو با گاج نداشتم.حالانمی دونم سطح تست های گاج پایین بود یا نه.البته جالب بود برام چون توی همین انجمن دیده بودم که میگن گاج سطحش بالاست .اما اینجا شما گفتید خوب کار نکرده.از بین نشر الگو و خیلی سبز کدوم بهتره برای شیمی؟موج ازمون چطوره؟ درضمن توی این کلاس ها یکسری نکات تستی می گفتن اینها توی کتاب ها قابل دستیابی هست؟
      من پایه غربی ضعیفی دارم.شاید دهم و یازدهم جمعا50یا60%را بلد باشم.اما بعضی از قواعد و نکات ریز را بلد نیستم.یک کتاب کامل از لحاظ درسنامه در عربی هم می خواستم
      ویرایش توسط SSalehi : 07 تیر 1398 در ساعت 17:53

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      ببین خودت تا با تست سروکله نزنی هیچی سر در نمیاری واسه بعضی درسا حالا یه توضیحی میدم
      شیمی : اصلا و ابدا نیاز به کلاس نیاز نیست مبتکران عالی عمل کرده حالا واسه نظام قدیم که اینجور بود
      فیزیک : اصلا و ابدا به کلاس نیاز نیست . میکرو نقره ای گاج دیگه نمیدونم نظام جدید اسمش چیه ولی اون که عالیه یعنی محشره..مبتکران هم هست که دیگه اینقد از فرمول دوری کرده و روشای مسخره روی تستا پیاده کرده که ادم میگه 4 تا فرمول بلد باشم بهتره از این !!! ( ولی پیشنهادم گاجه )
      ریاضی:اگه پایت ضعیفه اگه قویه اگه متوسطی حتما برو چون ریاضی که درس کاملا فهمیدنیه
      نمیدونم تجربی هستی یا نه ولی زیست که دیگه مایع خنده س اگه بری :/ - فقط کتاب درسی بعدش تست .... درسنامه نخون براش...تو کتاب رو حفظ باشی دیگه طراح حالا هر چی رو میخواد با بقیه ترکیب کنه تو روی تک تک جملات 3 کتاب مسلطی
      این تجربه 2 سال کنکورم بود امیدوارم اشتباهات من و پیشنیان من رو انجام ندی
      بعدشم گول این موسسات بدرد نخور رو نخور..اقا بیا ما یه پکیج 70 درصدی شیمی بهت میدیم در طی 3 ساعت یک سوم کنکور را ببندید ... کنکور یعنی زحمت یعنی بدبختی یعنی رنج

بعدشم کلاس اصلا وقتت رو میگیره ..
      Lɪғᴇ ɪs ʟɪᴋᴇ Mᴀᴛʜ .. ɪғ ɪᴛ ɢᴏᴇs ᴛᴏ ᴇᴀsʏ .. sᴏᴍᴇᴛʜɪɴɢ ɪs ᴡʀᴏɴɢ <₃

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MehranWilson نمایش پست ها
      ببین خودت تا با تست سروکله نزنی هیچی سر در نمیاری واسه بعضی درسا حالا یه توضیحی میدم
      شیمی : اصلا و ابدا نیاز به کلاس نیاز نیست مبتکران عالی عمل کرده حالا واسه نظام قدیم که اینجور بود
      فیزیک : اصلا و ابدا به کلاس نیاز نیست . میکرو نقره ای گاج دیگه نمیدونم نظام جدید اسمش چیه ولی اون که عالیه یعنی محشره..مبتکران هم هست که دیگه اینقد از فرمول دوری کرده و روشای مسخره روی تستا پیاده کرده که ادم میگه 4 تا فرمول بلد باشم بهتره از این !!! ( ولی پیشنهادم گاجه )
      ریاضی:اگه پایت ضعیفه اگه قویه اگه متوسطی حتما برو چون ریاضی که درس کاملا فهمیدنیه
      نمیدونم تجربی هستی یا نه ولی زیست که دیگه مایع خنده س اگه بری :/ - فقط کتاب درسی بعدش تست .... درسنامه نخون براش...تو کتاب رو حفظ باشی دیگه طراح حالا هر چی رو میخواد با بقیه ترکیب کنه تو روی تک تک جملات 3 کتاب مسلطی
      این تجربه 2 سال کنکورم بود امیدوارم اشتباهات من و پیشنیان من رو انجام ندی
      بعدشم گول این موسسات بدرد نخور رو نخور..اقا بیا ما یه پکیج 70 درصدی شیمی بهت میدیم در طی 3 ساعت یک سوم کنکور را ببندید ... کنکور یعنی زحمت یعنی بدبختی یعنی رنج

بعدشم کلاس اصلا وقتت رو میگیره ..
      رشته ریاضیم.
      راستش من هم به همین نتیجه رسیدم که کلاس ها را کاهش بدم.قصدم این بود فقط حسابان و هندسه گسسته برم.اما معارفه فیزیک اقای نادری نژاد نویسنده گاج رو که دیدم حس کردم اونقدری که فکر می کردم روی فیزیک مسلط نیستم به خصوص دهم.حالا تصمیم گرفتم فیزیک و حسابان رو کلاس برم

15. Top | #15
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ssalehi نمایش پست ها
      راستش من از ریاضی خیلی سبز فقط استفاده کردم.به نظرم درسنامه و تست ها اختلاف سطح زیادی باهم داشتند.یعنی با اون درسنامه نمی تونستم تست های کتاب رو بزنم.البته همچین مشکلی رو با گاج نداشتم.حالانمی دونم سطح تست های گاج پایین بود یا نه.البته جالب بود برام چون توی همین تاپیک دیده بودم که میگن گاج سطحش بالاست .اما اینجا شما گفتید خوب کار نکرده.از بین نشر الگو و خیلی سبز کدوم بهتره برای شیمی؟ درضمن توی این کلاس ها یکسری نکات تستی می گفتن اینها توی کتاب ها قابل دستیابی هست؟
      بله خودم هم خیلی سبز ریاضی جامع نظام جدید رو کار کردم و کاملا حرف شما رو قبول دارم. متاسفانه تطابقی بین درسنامه و تست ها وجود نداره ولی شیمی خیلی سبز کاملا برخلاف ریاضیش هست. اکثر تست هاش تالیفی هستن و کاملا مطابق با درسنامه، به‌این صورت که اگر شما درسنامه ها رو خوب بفهمید، تقریبا همه تست هاش رو جواب میدین. بازم میگم که سطح متوسط اغلب تست ها و سازگاری کامل اونها با درسنامه ای که بسیار روان و ساده نوشته شده میتونه شما رو برای شروع کار راه بندازه. اگر به درصد های بهتر فکر می‌کنید باید دنبال یه منبع سطح بالاتر مثل نشر الگو و مبتکران باشید
      همون‌طور که گفتم میکرو نظام قدیم (همون گاج نقره ای) برای اغلب درس ها پیشنهاد میشد و خیلی با کیفیت بود ولی برای نظام جدید تقریبا هیچکدوم از کتاب های میکرو و میکرو طلایی خوب نیستن. اگر میخواین خودتون مطمئن بشید کافیه یه سر بزنید به کتاب فروشی ها و تست هاش رو بررسی کنید (تعداد بسیار زیادی تالیفی و فاقد ارزش هستن)
      کتاب های خیلی سبز عمدتا آموزش محور و کاب های نشر الگو عمدتا تست محور هستن. طبیعتا اگر درس‌نامه بهتری نیاز دارید باید خیلی سبز تهیه کنید ولی اگر دنبال یه منبع چالشی تر هستید نشر الگو رو کار کنید. هر دو کتاب نسبتا سطح یکسانی دارن و انتخاب یکی از این دو با تصمیم شماست. تنها چیزی که میتونم با قطعیت بگم اینه که مبتکران یه سر و گردن از باقی کتاب های شیمی بالاتره
      بله هست ولی نه در هر کتابی. یه مثال بزنم بهتر متوجه بشید. یادم هست اعتبارسنجی یکی از آزمون های قلمچی در شهر ما، یه سوال شیمی از عدد اتمی و عدد جرمی داده بود (فکر کنم آزمون 20 مهر 97 بود). نمونه اون سوال رو در هیچ کتابی (چه خیلی سبز، چه نشر الگو و ...) ندیده بودم و ندیدم تا اینکه هفته قبل چند نمونه از اون رو توی مبتکران حل کردم. یه مثال دیگه هم بزنم: یادم هست زمانی که فصل اول شیمی دوازدهم رو از روی خیلی سبز تموم کردم و رفتم سراغ نشر الگو، چند تا سوال از جدول مربوط به انحلال پذیری صابون و چند مسله هم از ثابت تعادل داده بود که فکرشو هم نمی‌کردم سوال اینطوری طرح بشه! در مقابل، نکات مربوط به مسائل ph در خیلی سبز کامل تر و قابل فهم تر بود. تا فعلا که هر نکته ای در سایر کتاب ها، آزمون های آزمایشی، فیلم ها و... دیدم توی مبتکران شیمی بوده و به نظرم سرامد هست

صفحه 1 از 7 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن