خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 33
    1. Top | #16
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط A_sK_99 نمایش پست ها
      منظورش از تفریح نداشتن و استرس داشتن عالی خوندن نیس ما هممون تفریح نداشتیم کنج ی اتاق با اینترنت
      تفریح بیرونیم که داشتیم ی فکرمون تو خونه استرس کلی کتاب نخونده ولی میرسیدیم خونه با همون استرس هرکاری میکردیم الا درس
      فک کنم همینه که میگین چون واسه اغلب آدمای اطرافم همین بود...مرسی

2. Top | #17
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Pa__r__sa نمایش پست ها
      ولی حاضرم ققسم بخورم اگه پیوسته روزی 8 ساعت هم بخونی دنباله بهونه نباشی تو حاشیه نری موقع درس خوندن فکرت جایه دیگه نباشه ازمون که میری بجایه بهونه اوردن اشتباهاتتو پیدا کنی و برطرفش کنی تو همون ازمونا درست خوندنو یاد بگیری نتیجشو میبینی هیچکی نیستش که بگه خوندمو نشد مطمعن باش اون فرد یا توهم خوندن داشته یا اشتباه خونده و تو اشتباهش پافشاری کرده هیچوقت تلاشتون زحمتتون بی نتیجه نمیمونه
      دیگه فک کنم امروز خیلی شبیه بابابزرگا شدم نصیحت کردم ولی جون بچه نداشتتون (یا داشته)بیاید با پیوستگی و نورمال بخونید
      منم یه چیز دیگه به حرفای پارسا اضافه کنم جوگیری و کمال گرایی...برنامه های نجومی میچیدم که بتونم چندتا منبع واسه هردرس کار کنم آخرش حتی یه دونه هم کامل کار نشد اون برنامه هام روزای بعد بهم میریخت و میرفت تو سطل زباله و بازم عین احمقا واسه شنبه هفته بعد برنامه جدید میریختم...انقد درگیر حاشیه شده بودم که فک میکردم اگه همه ی این منابع و کار نکنم نتیجه نمیگیرم درحالی که یه نفر همین امسال با وجودی که واسه هردرس یه دونه منبع کار کرد دندون بهشتی قبول شد...به من گفت که خرج تموم کتاباش ۳۰۰تومن شده ...بخاطر وضع مالی ضعیف حتی بورسیه قلم چی بوده ...دوست خودم الان ترازش ۷۲۰۰...کسی که واقعا منو قبول داشت و با من رقابت میکرد...فرقش با من این بود فقط خوند...بدون توجه به هرچیزی ...بدون اینکه هی منبع عوض کنه و هزارتا منبع کار کنه ...واقعا درد داره وقتی به جایگاه خودم و اون نگاه میکنم...کسی که پابه پای هم درس میخوندیم و هیچ وقت جلوش کم نیوردم....الانم یه معدل داغون دارم و یه رتبه افتضاح تر که هفته بعد رقم میخوره...منی که دوسال قبل معدلم ۲۰بوده...ولی در کنار تموم اینا بزرگترین عامل شکستم شرکت تو آزمونای تابستون قلم چی و نداشتن یه مشاور درست و حسابی بود که فقط همون اوایل راه و بهم نشون بده...آخرین ترازم تابستون بود که ۶۴۰۰شدم یادمه فیزیک ۹۰ زده بودم زیست ۸۰ ریاضی ۶۰ شیمی ۸۰ هه ...خیلی سخته خیلی اونقد که تا اسفند ماه هرشب به خودکشی فکر میکردم ...دروغ نگفتم اگه بگم حتی تیغم تو اتاقم بود ولی هیچ وقت جراتشو نداشتم...کاش یکی باشه همه چیو بگی بلکه یه ذره سبک شی...ولی نیس و تنهایی باید جور تموم حماقتام و بکشم

3. Top | #18
      در انتظار تایید ایمیل

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      بذارید یه چیزیو بهتون بگم
      هیچ کس زندگیش شبیه اون یکی نیست
      هرکسی شرایط خودشو داره
      یکی 2سال پشت کنکور موندنم واسش زیاده یکی دیگه ممکنه4سال پشت کنکور بمونه و اخر موفق بشه
      تنها خواهشی که ازتون دارم اینه
      بدونید چرا میخواید پشت کنکور بمونید
      اصرار خودتونه یا خانواده یا فامیل یا اجتماع
      دنبال چی هستی
      بابا بخدا من کلی ادم میشناسم با مدرک معمولی موفقن
      از اون طرف میشناسم که طرف با مدرک دکترا بیکار نشسته
      هدفتونو مشخص کنین انگیزتونم ببینید در چه حده
      اگه هدف داشتی با انگیزه بالا از اسمون سنگم بریزه شما موفق میشی
      اگه هدف و انگیزه نداری بدون داری وقت تلف میکنی
      ابرو باد و مه خورشیدم در کار باشن با کوچیکترین چیز از هم می پاشی و رسما هیچی نخواهی شد
      بازم اگه چیزی مونده سوالی داشتین هستم درخدمتتون

4. Top | #19
      کاربر انجمن

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Narvan نمایش پست ها
      بذارید یه چیزیو بهتون بگم
      هیچ کس زندگیش شبیه اون یکی نیست
      هرکسی شرایط خودشو داره
      یکی 2سال پشت کنکور موندنم واسش زیاده یکی دیگه ممکنه4سال پشت کنکور بمونه و اخر موفق بشه
      تنها خواهشی که ازتون دارم اینه
      بدونید چرا میخواید پشت کنکور بمونید
      اصرار خودتونه یا خانواده یا فامیل یا اجتماع
      دنبال چی هستی
      بابا بخدا من کلی ادم میشناسم با مدرک معمولی موفقن
      از اون طرف میشناسم که طرف با مدرک دکترا بیکار نشسته
      هدفتونو مشخص کنین انگیزتونم ببینید در چه حده
      اگه هدف داشتی با انگیزه بالا از اسمون سنگم بریزه شما موفق میشی
      اگه هدف و انگیزه نداری بدون داری وقت تلف میکنی
      ابرو باد و مه خورشیدم در کار باشن با کوچیکترین چیز از هم می پاشی و رسما هیچی نخواهی شد
      بازم اگه چیزی مونده سوالی داشتین هستم درخدمتتون
      به قول خودم: کنکور آخر دنیا نیس

5. Top | #20
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      های بچها
      تجربه ی ما کنکوریا اشتباه پشت اشتباه بوده و همه از ته دل واقعا اینو میخوایم که حسرتمون حسرت بقیه نشه منظورم حسرت قبول نشدن نیست منظورم حسرتیه که قبل از کنکورم هست حسرت دبیرستان تو تابستون سال اخر ، حسرت تابستون تو مهر، حسرت مهر تو ، عید حسرت عید تو خرداد و حسرت همون ماه اخر که میتونستیم تلاش کنیم و نکردیم و وقتمون شد ی هفته و بازم اگه بخوایم برای سال بعد شروع کنیم میذاریم برای بعد کنکور و از همون ی هفته شروع نمیکنیم

و بعد یاد نصحیتایی که شد و ساده از کنارشون گذشتیم و حالا میخوایم ی کاری کنیم ک بقیه اشتباه مارو تکرار نکنن و این چرخه ادامه داره حتی بعضیا مثل من سال دومم ادم نمیشن سال سومم هدر میدن و تو یکی دو ماه اخر سال سوم بالاخره به خودشون میان ولی ایندفه با اراده بی قید و شرط اوچن ماه رو درس میخونن و اشتباهات تکراریشونو تکرار نمیکنن
      امیدوارم این ماه که هرچی پراکنده تو دو سال خونده بودمو جمع کردم بتونم تو کنکور بهترین خودم باشم حالا هرچی که شد تو خونه که خوبه ایشالا بعد کنکور نتیجه رو میگم اگه خوب شد انگیزه برای سال های بعد و اگه بد شد درس عبرت
      دوسال قبل رو واقعا بی استرس کنکور دادم چون تقریبا هیچی حالیم نبود حالا که ی ماه تلاش کردم طبیعیه از هدر رفتنش و هدر رفتن 3 سال عمرم میترسم چون قطعا واسه سال بعد نمیمونم چون میدونم درس خوندنم همون ی ماه اول و تحت تاثیر جو کنکوریه دوباره از سرم میپره و تکرار اشتباهات دوباره میرسم به کنکور و بدبختی ماه اخر (اینو واسه اونایی گفتم که تعدادشونم کم نیس و تحت تاثیر جو پرقدرت شروع میکنن و پرقدرتم سقوط میکنن) وقتی شروع میکنین به هوساتون نه بگین و فک کردن به رشته و تخصص و فلان جز یکبار برای تعیین هدفتون بقیشو بذارین برای بعد کنکور اگه هدفتون پزشکیه 7 سال وقت دارین به تخصص فک کنین و بقیه ارزوهاتون بقیه رشته ها هم همینه وقت واسه فک کردن زیاده الان وقت درسه حتی ازمون تعیین سطح تابستونم از دست ندین به بهونه خستگی و یا اینکه چه فاید داره ما که کنکورو خراب کردیم تعیین سطحم خراب میکنیم یا کنکوریای جدید بگن هنوز تابستونو خودمون کار کنیم از مهر با قلمچی مطمئن باشین 90 درصدتون تابستونو از دست میدین و مهر که شد با همون سطح تو کانون شرکت میکنین
      تو ازمونا شرکت کنین و تو تک تک ازموناتون جدی باشین و اگه ترازتون تو ی ازمون 4000 هم شد وقت واسه جبران زیاده تمرکز رو ازمون بعد بذارین( کری که من هیچوقت نکردم ) از سختیه ازمونا و اینکه به درد کنکور نمیخوره و کنکور ساده تره گله نکنین تلاش کنین هرجور که هست پیشرفت کنین و ازمونو جدی بگیرین هر دفه فک کنین کنکوره بد شد تو ازمونای اینده که تکرار شد مباحث جبران کنین نه اینکه وقت ازمونو بعدو برای درست کردنش بذارین و اگه خوب شد ازش غافل نشین پیوسته و تو بازه های مشخص مرورش کنین که فراموش نشن مرور پیوسته و همزمان باعث میشه 10 بار از اول شروع نکنین و فک کنین مطالب یادتون میره و توهم نزنین
      راجب استرس هم به نتیجه و حرف دیگران فک نکنین چون میگذره حتی پدر و مادرتونم هم ی هفته سرکوفت بزنن بگن تو هیچی نمیشی و انتخاب رشته کن ی هفته بعد دوباره پشتتن چ موندن چ رفتن
      شرایط ازمونو و تعداد سوالاتی ک قرار جواب بدین منطقی تعیین کنین و اگه به هدفتون تو ی درس نرسیدین فدای درسای دیگتون نکنین کنکورم یه ازمونه مث ازمونای ازمایشی هیچ فرقی نداره سطحشم از قلمچی خیلی نرمال تره ، نه به اینکه امسال قبول میشین یا نه فک کنین ، نه به اینکه سال بعد بمونم یا انتخاب رشته کنم فقط تمرکزتون رو بذارین رو شرایط ازمون دادنتون نه حواشی کنکور گردو ببرم یا نه پسته یا میوه یا خرما نمیگم نبر لازمه که قند طبیعی خونتو ببری ولی اگه به این چیزا فک میکنی قطعا تو حاشیه ای ذهن وقتی میخاد 270 سوالو تو ی زمان میانگین فک کنم 250 دقیقه جواب بده قطعا باید بدونین قراره تو هر ساعت سر ازمون چیکار کنین با خودتون چند بار مرور کنین همه چیو که سر ازمون به جای فک کردن به این چیزا رو سوالاتون تمرکز کنین
      الانی که این مطلبو مینویسم کلی درس دارم که باید بخونم ولی استرس ندارم و تا حدی که بتونم ازشون جمع میکنم و الان واقعا توان درس خوندن به معنای واقعی نداشتم خیلی خستم و مغزم نمیکشید یکم ورزش کردم بعدم به ذهنم رسید که ی مطلب راجب کنکور بخونم و نهایتا تو سایت ثبت نام کردم و باعث شد این تاپیک و بزنم
      منی که کل عمرم بیشتر تو ی روز از چن ساعت درس نخوندم از اوایل خرداد تا امروز روزانه نمیدونم دقیقشو ولی از ساعت 8 صبح که بیدار میشم تا 1 شب بی قید و شرط با تمرکز رو تست و مباحث پر شانس و ی تورق سریع میخونم ازین 17 ساعت 1 ساعت واسه ناهارو شام ی ساعتم ی دوش بعد از ظهر ک کلا ریکاوریم میکنه شاید بگم 1 ساعتم تحلیل شرایط کنکورو اینکه تا حالا چند تا تست جمع کردم از هر درس و این کارا
      امیدوارم تلاشم نتیجه بده و شمام ازین 10 روز غافل نشین به جا فک کردن و زیاد کردن استرستون تلاش کنین حتی شده ی قدم برا هدفتون بردارین ک اگه تونستین نسبت به درصدای اخر قلمچیتون ی ذره پیشرفت کنین بدونین ک نشدنی نیس و میتونین ب هدفتون با ی سال موندن برسین
      و اینکه اونایی که ازمون دارن روز ازمون به جای منتظر موندن واسه شروع و بیشتر شدن استرستون خیلی عادی ک انگار فرصت دارین بشینین تا میتونین درسا رو تو ذهنتون مرور کنین یا شرایط ازمون رو، اگه چیزیم یادتون نیومد فکرتونو درگیرش نکنین چون قطعا قرار نیس ک دقیقا از چیزی ک اون لحظه حضور ذهن ندارین سوال بیاد احتماله اگه اومدهم ازش رد شین و سعی نکنین فرمولشو ب یاد بیارین چون تا ب خودتون بیاین چن دقیقه صرف اون سوال کردین
      موفق باشین و خدانگهدار تا بعد این مصیبت
      دمت گرم

6. Top | #21
      کاربر انجمن

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Arash.ye نمایش پست ها
      منم یه چیز دیگه به حرفای پارسا اضافه کنم جوگیری و کمال گرایی...برنامه های نجومی میچیدم که بتونم چندتا منبع واسه هردرس کار کنم آخرش حتی یه دونه هم کامل کار نشد اون برنامه هام روزای بعد بهم میریخت و میرفت تو سطل زباله و بازم عین احمقا واسه شنبه هفته بعد برنامه جدید میریختم...انقد درگیر حاشیه شده بودم که فک میکردم اگه همه ی این منابع و کار نکنم نتیجه نمیگیرم درحالی که یه نفر همین امسال با وجودی که واسه هردرس یه دونه منبع کار کرد دندون بهشتی قبول شد...به من گفت که خرج تموم کتاباش ۳۰۰تومن شده ...بخاطر وضع مالی ضعیف حتی بورسیه قلم چی بوده ...دوست خودم الان ترازش ۷۲۰۰...کسی که واقعا منو قبول داشت و با من رقابت میکرد...فرقش با من این بود فقط خوند...بدون توجه به هرچیزی ...بدون اینکه هی منبع عوض کنه و هزارتا منبع کار کنه ...واقعا درد داره وقتی به جایگاه خودم و اون نگاه میکنم...کسی که پابه پای هم درس میخوندیم و هیچ وقت جلوش کم نیوردم....الانم یه معدل داغون دارم و یه رتبه افتضاح تر که هفته بعد رقم میخوره...منی که دوسال قبل معدلم ۲۰بوده...ولی در کنار تموم اینا بزرگترین عامل شکستم شرکت تو آزمونای تابستون قلم چی و نداشتن یه مشاور درست و حسابی بود که فقط همون اوایل راه و بهم نشون بده...آخرین ترازم تابستون بود که ۶۴۰۰شدم یادمه فیزیک ۹۰ زده بودم زیست ۸۰ ریاضی ۶۰ شیمی ۸۰ هه ...خیلی سخته خیلی اونقد که تا اسفند ماه هرشب به خودکشی فکر میکردم ...دروغ نگفتم اگه بگم حتی تیغم تو اتاقم بود ولی هیچ وقت جراتشو نداشتم...کاش یکی باشه همه چیو بگی بلکه یه ذره سبک شی...ولی نیس و تنهایی باید جور تموم حماقتام و بکشم
      خودکشی یعنی ضعف اونی ک قوی باشه از اشتباهاش درس میگیره

7. Top | #22
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خودکشی یعنی ضعف اونی ک قوی باشه از اشتباهاش درس میگیره
      دقیقا تنها چیزی بود که مانعم شد...ولی خیلی دوران بدی بود خیلی

8. Top | #23
      کاربر انجمن

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Arash.ye نمایش پست ها
      دقیقا تنها چیزی بود که مانعم شد...ولی خیلی دوران بدی بود خیلی
      واسه همه سخت بوده شاید خیلیا سختتر از تو خیلیا مشکلاتی دارن که مشکلات ما در مقابلشون هیچی نیس ولی تسلیم نمیشن

9. Top | #24
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      چه تاپیک سنگینی بود با قلبم همشو حس کردم و تا مغزاستخونمو سوزوند
      منم سال97اولین کنکورم بود الان واسه سال دیگه شروع کردم بخونم 97و98ام که همش به گوشی بازی و تنبلی گذشت فک میکردم وقت زیاد دارم تا به خودم اومدم دیدم نزدیک کنکوره
      کاملا بیخیال بودم حتی امسال تا این که یکی از شبای ماه رمضون تو دلم دلهره و استرس بود نمیدونستم دلیلش چیه و واسه چی استرس دارم سر سفره سحری نفهمیدم چی خوردم بعدشم نتونستم بخوابم تازه فهمیدم این استرس کنکوره که مثل خوره یهو افتاده به جونم.کم کم به مامانم گفتم میخوام واسه سال سوم بمونم خیلی دعوا کرد خیلی تحقیرم کرد ولی بعد که دید شروع کردم و میخونم تشویقم کرد(بنده خدا تو این12سال یک بارم ندید من بشینم پای درس به قران شاید تو یک روز1ساعتم درس نخونده باشم تو این12سال.حتی واسه امتحانات نهایی بدون اینکه لااای کتابو باز کنم امتحان میدادم معدل کتبیم شد14واقعا پشیمونم اگه میخوندم19میاوردم لاقل)خواهرم که اول سال منو واسه پزشکی تهران تشویق میکرد چند هفته پیش بهم میگفت لاقل یکم بخون پرستاری ازاد بیاری
      همه اینا منو متحول کرد جالبه که این دوسالم که پشت کنکور موندم اصرار خودم بوده و هدفمم پزشکی بوده اما فک میکردم دیر نمیشه ولی شد
      امیدوارم اینا همش درس عبرت بشه واسمون تا امسالو هم حروم نکنیم
      ویرایش توسط sis.b : 11 تیر 1398 در ساعت 12:36

10. Top | #25
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      منم 2 سال پشت کنکور و امسال هم بازم فک کنم مثل سال قبلم باشه
      تو از همین مرداد بیا روزی 6 ساعت بخون (بقران 6 ساعت دیگه فک کنم چیزی نباشه واستون 2 ساعت صبح . 2 ساعت بعد از ظهر . 2 ساعت هم شب ) ولی لله 6 ساعت رو بخون نه اینکه حالا یه دیقه پاشم برم ببینم توی انجمن چخبره بعدش برم توی اینستا ببینم رفیقم استوری چی گذاشته بعد بری توی تلگرام یه دو ساعت فقط دنبال فیلتر شکن بگردی تا updating... واست بیاد بعدش یه چند ساعت با رفیقت بری بیرون..نه اینجوری اگه میخوای بخونی که اصلا قید کنکور رو از بیخ بزن...6ساعت برا درس گذاشتی خب..دیگه الان هر کاری میخوای بکن...من خودم به عینه دیدم که یارو با 6 ساعت دندون آورد اونم دولتی

فقط اینجارو دریاب : از مرداد تا تیر سال 99 یازده ماه هست >>>> تعداد فصول شیمی : 12 تا>>>> تو ماهی یک فصل فقط یک فصل بخونی 95 درصد شیمی رو بستی رفته..حالا دیگه یه فصلایی مثل 1-2-3 دوم رو که توی 3 هفته میشه بست ولی اینو میخوام بگم کنکور همین روزای از دست رفتس که روی هم جمع میشن و اخرش میشه 2-3 سال پشت کنکور موندن

من خودم بشخصه نظرم اینه که کنکوری های سال اول بلد نیستن بر اساس منابعشون اینکه توی یک روز چی بخونن بزار بهتر بگم بعنی بلد نیستن(حالا خیلیا هم سال اولشون رتبشون1 شد نمیگم همه بلد نیستن)تعداد درسنامه یا حالا تعداد تستشون رو تقسیم بر روزهای بین ازمونشون کنن..یهو میشینن 4 ساعت فیزیک میخونن بعدش خسته میشن ... حالا جالب اینجاست که پا میشین میرن پیش مشاور و اون مشاور واسشون روزی 12 ساعت برنامه مینوسه در حالی که اوشون اصن تا حالا 3 ساعت درست حسابی نخونده و اینه که از درس زده میشه
      Lɪғᴇ ɪs ʟɪᴋᴇ Mᴀᴛʜ .. ɪғ ɪᴛ ɢᴏᴇs ᴛᴏ ᴇᴀsʏ .. sᴏᴍᴇᴛʜɪɴɢ ɪs ᴡʀᴏɴɢ <₃

11. Top | #26
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من امسال دلیل اصلی موفق نشدنم (هنوز کنکور ندادم البته ولی نتیجش رو میدونم و ناراحت هم نیستم چون واقعا مشکل داشتم) بیماری ای بود که گرفتم و چندماه نمیتونستم روی صندلی بشینم، شایدم اصلا نتونم 4 ساعت روی صندلی کنکوربشینم ولی بازم تجربه ی امسالم رو میگم :
      اگه تا الان درس نمیخوندید و سال کنکورتون قراره شروع بشه خواهش میکنم خودتون رو با بقیه مقایسه نکنید. اگه میبینی هم کلاسیت صبح داره ساعت 7 میاد کتابخونه و شب ساعت 11 برمیگرده و واقعا هم میخونه، هیییییییییییییییییییییییچ چچچچچچ دلیلی وجود نداره که اون از تو جلو تر باشه یا اینکه خیلی آدم عجیب و غریبی باشه!! نمونش رو دارم میبینم که این همه میخونه و واقعا هم تلاش و پشتکار داره و خودمم شخصیتش رو میشناسم و آدم درستیه و دنبال وقت تلف کردن نیست، ولی ماکزیزم ترازش فکر کنم 6100 بوده در حالی که من با تمام کم خوندنا ولی معقولانه خوندنام به مراتب نتایجم بهتر و معقول تر بوده! اونم بخاطر تمام اشتباهاتی که توی درس خوندنش داشت. از استراحتش میزد، بجای اینکه بره 2 ساعت عین آدم توی نمازخونه بخوابه میومد 20 مین سرشو میزاشت رو میز و وقتی بلند میشد انگار نه انگار که استراحت کرده! و تا آخر شب رو هم میخوند ولی چه کیفیتی؟؟؟ از آزمون میومدیم بیرون بجای اینکه فقط یه تحلیل بکنه و استراحت داشته باشه شب، میرفت دوباره خر میزد. در حالی که همکلاسی خودم با تراز 7300 ، توی همه ی تفریحات با ما بود، درس خوندنشم اینجوری بود که صبح میومد، درسشو میخوند استراحتشو میکرد، گپشم میزد، شبم تا 11 نمیموند! وقتی بهش گفتم چرا با اینکه خیلی وحشتناک نمیخونی ولی نتیجه ی خیلی خوبی میگیری گفتش که : من میدونم ظرفیت درس خوندنم چقدره، وقتی میبینم دیگه سرم داره درد میگیره و میفهمم به حدم رسیدم چرا ادامه بدم؟!
      منظورم این نیست که تلاش زیاد اشتباهه، نه خیر! تلاش زیاد بسیار عالیه، درصورتی که شما بر اساس ظرفیتت عمل کنی. اگه تا الان یه تست ام نزدی ولی میای تو تابستون میخوای روزی 12 ساعت بخونی و ترازت هم همیشه 7 هزار باشه، باید بگم که سنگ بزرگ نشونه ی نزدنه!بر اساس ظرفیتت شروع کن، اگه تازه کاری من میگم با روزی 5 ساعت شروع کن و سعی کن زیادش کنی، به مرور زمان که تایمت رو زیاد کنی برات خیلی معمولی میشه و میشه جزوی از زندگی روزمرت، ولی وقتی یهو بخوای 12 ساعت بخونی، بعد سه روز(قول میدم بیشتر از 3 روز نمیشه) با سر میخوری تو زمین، جوری که دیگه حوصلت نمیکشه لای کتابو باز کنی. پس اشتباهیو که خیلیا میکنن نکن و سعی کن با ظرفیتت هماهنگ باشی و خودتو نمراتت رو با بقیه اصلا و ابدا مقایسه نکن ! همه شرایط تورو ندارن و همه مثل تو نیستن، هر کسی راه و روشی برای خوندنش داره. درس خوندن کنکور مثل کاشتن یه درخته، بعد از یه مدت طولانی نتیجه میده، فکر نکن الان این هفته مثلا 70 ساعت خوندی، یعنی اینکه آزمونو میترکنی! رسیدن به سطح بالا زمان بر هست و ماه ها طول میکشه. پس به خودت ایمان داشته باش و زیاده روی و کم روی نکن.
      چیزی که من ازش خیلی ضربه خوردم مثل پارسا این بود که دو سه روز زیاد میخوندم و یهو دو روز کلا نمیخوندم! هرکاری میکنی بکن، ولی ناموسا هر روز درس بخون! شده 15 تا تست هم بزنی، فقط همونارو بزن ولی روزتو خالی ول نکن.
      اگر جایی حس کردی خیلی کم کار شدی و نیاز داری کسی بهت روحیه بده، حتما یه مشاور(ترجیحا جوان تر باشه تا تورو درک کنه) برای خودت بگیر تا روی درس خوندنت نظارت کنه که قسر در نری و بیخیال نشی. درسته اگه هدف داشته باشی قطعا دلسرد نمیشی، ولی بعضی موقع ها بعضی مشکلات آدمو میکشه پایین و اینجوری موقع ها باید کسایی باشن که بتونن به تو کمک کنن.
      در آخر اینکه در کلاس های گوناگون و عجیب و غریب خودتونو گم نکنید. تنها در صورتی کلاس برید که دبیرش براتون بازی نکنه و واقعا سطحش کنکوری باشه، تایمش کم باشه و مسیرش دور نباشه. در غیر اینصورت دورشو خط بکش چون به هیچ دردی نمیخوره و بدتر خستت میکنه و گولت میزنه.
      از تمام حواشی( تقلب در آزمون، تقلب در کنکور، تاثیر معدل، کمپین های عجیب، چرا بقیه سهمیه دارن و من ندارم و... ، دبیرمون بده، پول ندارم فلان همایشو برم و...) دوری کن چون ناخودآگاه زمینت میزنه و حواستو پرت میکنه.
      در کل، سرتو بنداز پایین، یک سال معقولانه ولی پیوسته و بدون حاشیه برای آیندت بخون، مطمئن باش نتیجه میگیری.

12. Top | #27
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Narvan نمایش پست ها
      چه تاپیک خوب و مفیدیه برای کسایی که میخوان تصمیم بگیرن پشت کنکور بمونن
      عبرت بگیرید
      کسی سوالی داره میتونه رو من حساب کنه
      به عنوان کسی که 3سال پشت کنکوره و امسال سال آخرش خواهد بود
      امسال ۴ مین کنکورتونه؟
      کاش فردا ی فردای بهتری باشه

13. Top | #28
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ببینید دوستان اگه میخواید پشت کنکوری بشید لطفا هر روز درس بخونید جان خودتون پیوسته بخونید نزارید یه روز فاصله باشه بین مطالعتون اگه میخواید بمونید گوشی خاموش کنید اگه میخواید بمونید روزی 9ساعت برید تو اتاق درس بخونید بقیش تفریح کنید نه 13ساعت تو اتاق باشی بعدش 6ساعتم نخونید چشاتونم داغون بشه اگه میخواید پشت کنکور باشید لطفا درگیر حاشیه ها نشید فقط درس بخونید به خدا هرسال شایعه هست فقط برای اینکه بعضیا از دور خارج بشن اگه میخواید بمونید این حرف های بچه هارو جدی بگیرد و شروع کنید اگرم جدی نیستی امسال هرچی آوردی برو دانشگاه نشید مثل من که اول مهر رفتم سایت مهروماه تخمین رتبه خودمو زدم 800 الان ترسم از اینکه امسالم مثل پارسال پرستاری آزاد میارم یا یه شهر دور روزانه

14. Top | #29
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      یکی نقل قولم کنه بعد کنکور بیام این تایپیکو بخونم ممنون

15. Top | #30
      در انتظار تایید ایمیل

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Baran_98 نمایش پست ها
      امسال ۴ مین کنکورتونه؟
      نه سومی

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن