خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Romantic
      نمایش مشخصات

Lightbulb :::: چطور با وجود تراز پایین به رشته مورد علاقم برسم؟ ::::

سلام بچه ها امیدوارم در این روزهای خوشگل پر از انگیزه و هدف واسه ایندتون باشید
      بنظرم بد نیومد که یه سوال چالشی رو مطرح کنم، سوالی که مطمئنم خیلیاتون باهاش دست و پنجه نرم میکنین و بارها از خودتون پرسیدین و در اخر هم به جوابی نرسیدین!
      امروز میخوام به این سوال پاسخ بدم که اگه تو هم تراز ازمونت کمه و هرکاری میکنی تکون نمیخوره ایا به این معنیه که امسال قرار نیست کنکور قبول شی؟یا نه هنوز هم امیدی هست و میشه یه کارایی کرد؟

یه اشتراکی که تقریبا بین تمام بچه های دوازدهمی و کنکوری وجود داره اینه که خیلی وقته به این باور رسیدن،اگه تراز ازمونم کم باشه در کنکور قبول نمیشم و نمیتونم به رشته ای که همیشه ارزوشو داشتم برسم!
      اما این باور تا چه اندازه درسته؟چقد میشه بهش اتکا کرد؟ایا اگر کسی هرکاری میکنه تراز ازمونش تکون نمیخوره یعنی دیگه رسیده ته خط و باید بمونه واسه سال بعد؟

آزمون آزمایشی ، چوبی بر سر بچه ها !

این روزها ازمون دادن واسه کنکوریا یه باید شده،بایدی که تخمش رو تبلیغات تلوزیون،موسسه ها،مشاورها و خیلی های دیگه داخل ذهن دانش اموز کنکوری و خونوادش کاشتن و میبینیم که چنان ریشه ای زده که نمیشه تکونش داد. ازمونی که پر از مشکل و تقلبه،ازمونی که یه برنامه ی غیر استاندارد رو داره به خورد دانش اموز میده و اون بیچاره هم از همه جا بی خبر فکر میکنه کنکور همینه که ازمون شرکت کنی،مطابق برنامه ش بخونی و اخر سال هم کنکور قبول شی و همه چی گل و بلبل.

هیچکس جرات نداره بگه چرا دانش اموز باید از تابستون و از مهر بره ازمون! هیچکس نمیاد بهت بگه قرار نیست 5 انگشت مثل هم باشن،و میبینیم که بعد از چند جلسه شرکت در ازمون تراز اکثر دانش اموزا میشه یه چیزی بین 4500 تا 5500،کنکوری هم هرچی زور میزنه میبینه نه بابا اصا تکون نمیخوره این تراز لعنتی و همینطور کشون کشون با هر سختی که هست خودشو میکشه تا عید نوروز به امید جمعبندی و ازمون جامع و خوندن همه ی درسا و بالا رفتن ترازش،همه ی هم و غمش میشه ازمون و تراز ازمون و کلا یادش میره ماجرای کنکور چیز دیگه ای بوده و اینه داستان دانش اموز کنکوری ما که از یه جایی به بعد دنیا رو سرش خراب میشه و نتیجه ش میشه روزی 40-50 پیام به ادمین کانال تلگرام ها فقط هم راجب این موضوع که استاد چیکار کنم؟ انگیزه ندارم،اصلا نمیتونم درس بخونم،هرکاری میکنم ترازم کمه،مامانم همش بهم سرکوفت میزنه،تو رو خدا کمکم کنید!

شما جزء کدوم یکی از این دو دسته هستی؟

بذار یه چیزو واست روشن کنم،ما دو دسته دانش اموز داریم،دسته ی اول که شاید 5% کنکوری ها باشن کلا با ازمون مشکلی ندارن،چرا؟
      چون همه ی درسا رو خوندن،مطالب واسشون جا افتاده،با برنامه ازمون فقط دارن تست میزنن و مطالب رو توی ذهن خودشون عمیق تر میکنن،اصوالا این دسته هیچ مشکلی واسه تراز ازمون و حوصله ی درس خوندن و انگیزه ندارن،چون درگیریشون مثل 3 نفر اول یه کلاسه که یکی 18 میشه یکی 19 و یکی هم 20 و تو هر امتحان هم با هم رقابت میکنن تا ببینن نمره کی بیشتر میشه.

اما دسته ی دوم که امان از دست کارایی که میکنن و فکرایی که میاد تو سرشون،
      دسته ی دوم حدودا 95% کنکوری های هر سال رو شامل میشه که از صفر مطلق شروع میکنن میرن ازمون و همون اول کار ترازی که میگیرن اینقد پایین هست که تمام ارزوهاشونو به باد بده،درست مثل بچه ی کوچیکی که تازه میخواد راه رفتن رو یاد بگیره و وقتی دو قدم بر میداره و میوفته رو زمین،بابا مامانش بزنن تو سرش که خاک تو سرت نمیتونی دو قدم راه هم بری!!!

دقیقا کاری که ازمون ازمایشی داره واسه 95% کنکوریا انجام میده همینه،همون اول مسیر با خاک یکسانشون و بعد هم کلی تبلیغ محصولات خودشو میکنه و کتاب صورتی و قرمز و قهوه ای معرفی میکنه تا دانش اموز هم بگه خب لابد مشکل از منه و باید برم اینا رو بگیرم تا مشکلم حل بشه و این یعنی بازاریابی ،یعنی ایجاد مشکلی که اصلا وجود نداره و ارائه ی راه حل واسه اون توسط همونایی که مشکل رو واست ساختن!

1111.jpg

خب تکلیف چیه،دقیقا باید چه کاری انجام بدیم؟

بحث بسیار گسترده ایه و میشه ساعت ها راجبش حرف زد اما مثل همیشه علاقه ای به طولانی کردن بحث و صغری کبری چیدن ندارم،یه راست میرم سر اصل مطلب و لب کلام که بدونین کجای کارین و باید چیکار کنین،به همین منظور چندتا راهکار موردی بهتون پیشنهاد میدم تا هرچه زودتر از این باتلاق خارج بشین،باتلاقی که دست و پا زدن بیشتر در اون دقیقا به معنی غرق شدن و از دست رفتن خودتون و تمام آرزوهاتونه...
      اما بپردازیم به بحث خودمون،خیلی صریح بهت میگم ، تراز کم توی آزمون آزمایشی
      هیچ دلیلی بر قبول نشدن تو در رشته ی مورد علاقه ت نیستو از همین الان هم اگه درست و اصولی،اونطوری که در مقالات و اموزش های قبلی بهت یاد دادم پیش بری به راحتی میتونی به رشته ی مورد علاقه ت هرچی که هست برسی،تاکید میکنم،هر رشته ای که دلت بخواد!

اما قبل از اون ازت میخوام این کارها رو انجام بدی:

1.گذشته ی خودت رو هرچی که بوده فراموش کن و فکر کن امروز تازه اولین روزیه که میخوای واسه کنکور شروع کنی و درس بخونی

2.به خودت قول بده که چیزی رو که میخوای هرطور شده بدست میاری

3.بدون توجه به برنامه ی ازمون و تراز اون پیش برو و تمام تمرکزت رو بذار روی افزایش تسلط نقات قوتت.

4.واسه هر هفته ی خودت برنامه ریزی کن.

5.درس هایی رو که میدونی مشکل زیادی توشون داری،بخش های اسون ترش رو سعی کن اول بخونی و به تسلط برسونی تا وقتی داری تستشون رو میزنی و جواب درست رو میدی کلی انرژی بگیری واسه خوندن بخش های دشوار تر همون درس و بگی دیدی از پسش بر اومدم؟!

6.فقط از یک منبع استفاده کن و اگه چند منبع داری و نمیدونی از روی کدوم کار کنی ببین با کدوم بیشتر حال میکنی،بهت این اطمینان رو میدم 80% مطالب همه ی منابع یکیه و اون 20% هم تست های تالیفیه که ارزش انچنانی نداره.
      7. تست زنی رو به هیچ وجه فراموش نکن،وقتی یه مطلب رو خوندی وبه تسلط 40-50 درصدی رسیدی،خوندن رو کلا کنار بذار و برو فقط تست بزن و اونها رو تحلیل کن،اروم اروم میبینی که چطور شرایطت بهتر میشه.

8.مرور شاید مهمترین جزء کنکوره و این قول رو بهت میدم هرچقدر دفعات مرورت روی یک مطلب بیشتر بشه،رتبه ی کنکورت هم به همون نسبت رقم هاش کمتر میشه.

رفیق اگه تا الان خوندی و ترازت پایینه کم نیار و ادامه بده ، مطمئن باش موفق میشی
      تراز مهم نیست .... مهم علم تو و تلاشت تا الانته

عشق را خواهی که تا پایان بری
      بس که بپسندید باید ناپسند

زشت باید دید و انگارید خوب
      زهر باید خورد و انگارید قند

خوشحال میشم اگر نظر خودت رو هم راجب این مقاله پایین همین صفحه واسم بنویسی …

دوستدار شما / ابوالفضل یوسفی
      1398/03/30

" دائما یکسان نباشد حال دوران ، غم مخور "
      - فقط شرکت در تاپیک های درسی.

ویرایش توسط im.awbol : 30 خرداد 1398 در ساعت 23:50

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      اخرشم میشی رفیق من که وسط سال کفت اه قلم چی فلانه اه ترازش بهمانه تقلب داره سوالش سخته برنامش اشکال داره نشست بدون ازمونو با برنامه خودش که یه سال اولی بی تجربس کار کرد روزی بالایه 12ساعت میخونه الان رسیده کنکورارو میزنه 10 درصد 20 درصد خوبه 30 40 درصد خودشم کنکوره نمیشه گفت سواله بی کیفیته دنبال حاشیه و اینا نیستم ولی برادر من اینو به عنوان یه تراز بالا نمیگم من خودمم میانگینم 5800 بهترین عمرم شیش وخورده ای بوده تا دلتم بخوای 5300_5400 داشتم بیا قبول کن نه تو نه من عین یکی که داره نتیجه میگیریم نخوندیم هردومون هیچوقت ساعت مطاعه 10 ساعتو یه ماه پیوسته نتوسنتیم اجرا کنیم چه برسه بالاتر ما هیچکدوممون حتی روزی میانگین 7_8 ساعت هم نتونستیم پیوسته 2 ماه بخونیم بعد بیایم بگیم نتیجه نگرفتیم هیچوفت تلاشو ساعت مطالعه بالا بی نتیجه نمیمونه اره خوب الان میگی چرا یه عده میخونن نتیجه نمیگیرن ولی 1_توهم زیاد خوندن دارن 2_هیچوقت پیوسته نتونستن بخونن (یه روز 14 ساعت خوندم فرداش چرت زدن تاخر هفته بعد قلمم قر زدن که ما نتیجه نمیگیریم)3_ اشتباه میخونن(این بحثش جداس خیلیا به عبارتی چرتو پرت محض میخونن شدیدا هم تو کارشون غیرت دارنو تغییر نمیدن)
      میدونی من مخالف چیم؟ مخالف یه فکرم! یه فکر که این حقو میده تحمیلش بکنی بهم.

تو طول روز عرض شب من به دنبال سه بخشم
      که ( آ ) اولش کلاهی رو سرش نباشه
      ( را ) دومش منو وصل کنه به بخش سومش (مش)
      من زنده میشم حتی با حضور ناقصش
      تو یه لکه نور نشونم بده
      تا من دنیایی بسازم با انفجارو تابشش

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Romantic
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Pa__r__sa نمایش پست ها
      اخرشم میشی رفیق من که وسط سال کفت اه قلم چی فلانه اه ترازش بهمانه تقلب داره سوالش سخته برنامش اشکال داره نشست بدون ازمونو با برنامه خودش که یه سال اولی بی تجربس کار کرد روزی بالایه 12ساعت میخونه الان رسیده کنکورارو میزنه 10 درصد 20 درصد خوبه 30 40 درصد خودشم کنکوره نمیشه گفت سواله بی کیفیته دنبال حاشیه و اینا نیستم ولی برادر من اینو به عنوان یه تراز بالا نمیگم من خودمم میانگینم 5800 بهترین عمرم شیش وخورده ای بوده تا دلتم بخوای 5300_5400 داشتم بیا قبول کن نه تو نه من عین یکی که داره نتیجه میگیریم نخوندیم هردومون هیچوقت ساعت مطاعه 10 ساعتو یه ماه پیوسته نتوسنتیم اجرا کنیم چه برسه بالاتر ما هیچکدوممون حتی روزی میانگین 7_8 ساعت هم نتونستیم پیوسته 2 ماه بخونیم بعد بیایم بگیم نتیجه نگرفتیم هیچوفت تلاشو ساعت مطالعه بالا بی نتیجه نمیمونه اره خوب الان میگی چرا یه عده میخونن نتیجه نمیگیرن ولی 1_توهم زیاد خوندن دارن 2_هیچوقت پیوسته نتونستن بخونن (یه روز 14 ساعت خوندم فرداش چرت زدن تاخر هفته بعد قلمم قر زدن که ما نتیجه نمیگیریم)3_ اشتباه میخونن(این بحثش جداس خیلیا به عبارتی چرتو پرت محض میخونن شدیدا هم تو کارشون غیرت دارنو تغییر نمیدن)
      داش گلم من نمیدونم دل تو از کجا پره
      ولی زندگی و برنامه و اراده خودتو به بقیه نچسبون
      تو از تراز و پیشرفت و ساعت مطالعه هیشکی خبر نداری
      پس حق نداری با این اطمینان خودتو با کسی قیاس کنی و پیرفت خودتو به همه نسبت بدی
      من خودم به شخصه ساعت مطالعه 15/30 هم تجربه کردم و همچنین یک ماه بالای 10 ساعتم خوندم پیوسته و ساعت مطالعم همیشه بالا بوده و روش هامو تغییر دادم و همیشه اصولی کار کردم ولی هنوز نتیجه دلخواهمو نگرفتم ، البته نتیجم خوبه ، منه زیاده خواه رو قانع نمیکنه ولی هیچوقت ناامید نشدم و نمیشم . من تلاشمو کردم مردونه و وجدانم راحته مهم اینه!!!! ، بقیش دیگه با اون بالاسریه که نتیجشو بده یا صلاح ندونه و نده
      پس قضاوت ممنوع
      بازم ممنون بابت نظرت

پ.ن : مگه تو توی یه تاپیک نگفتی 11 ام هستی و میخوای زمین بخونی چطوری حالا شدی کنکوری و رفع انگیزه میکنییی؟؟؟ زیاد تغییر شخصیت میدیا ن ؟

ویرایش توسط im.awbol : 30 خرداد 1398 در ساعت 22:41

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط im.awbol نمایش پست ها
      داش گلم من نمیدونم دل تو از کجا پره
      ولی زندگی و برنامه و اراده خودتو به بقیه نچسبون
      تو از تراز و پیشرفت و ساعت مطالعه هیشکی خبر نداری
      پس حق نداری با این اطمینان خودتو با کسی قیاس کنی و پیرفت خودتو به همه نسبت بدی
      من خودم به شخصه ساعت مطالعه 15/30 هم تجربه کردم و همچنین یک ماه بالای 10 ساعتم خوندم پیوسته
      پس قضاوت ممنوع
      بازم ممنون بابت نظرت
      من از ارداه و توانایی هر فرد واسهپیشرفت حرف نزدم فقط میگم بهونه نیارید خوندن (که احتمالا شما همون سومی رو رعابت نکردی)هیچوقت بی نتیجه نمیمونه دلمم از هیجا پر نیست فقط امروز واقعا دلم سوخت واسه رفیقم به این وضع افتاده معدود کسایی هستن که ازمون نرنو از خودشون ازمون بگیرن تو خونه نتیجش میشه یکی که به اینجا میرسه میبینه از پس کنکور 93 هم برنمیاد سر لج بازی
      میدونی من مخالف چیم؟ مخالف یه فکرم! یه فکر که این حقو میده تحمیلش بکنی بهم.

تو طول روز عرض شب من به دنبال سه بخشم
      که ( آ ) اولش کلاهی رو سرش نباشه
      ( را ) دومش منو وصل کنه به بخش سومش (مش)
      من زنده میشم حتی با حضور ناقصش
      تو یه لکه نور نشونم بده
      تا من دنیایی بسازم با انفجارو تابشش

5. Top | #5
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      دوستان من سال بعد دوازدهمی هستم و 99 کنکور دارم. سال یازدهم هم فقط تلاش میکردم. اما حتی در رشته خودم یعنی ریاضی که کلا در قلم چی کم تر از 10 هزار نفر شرکت کننده داشت نتایج مزخرفی کسب میکردم و با خودم میگفتم آزمون بعدی میشه 7000 ! میخواستم هر دو هفته از 5500 به 7000 برسم . دیدم واقعا نمیشه برنامه سنگین میریختم و اجراش هم میکردم اما با این دیدگاه که باید 7000 بشه ترازم آزمون میدادم و دلم رو خوش میکردم که من تلاشم رو کردم . نه چه فایده داره تلاشی بکنی که نتیجه نده . اون تلاشی ارزشمنده که نتیجه بده . شاید یازدهم دیدگاه غلطی داشتم . اما دیگه میخوام فقط تست بزنم و خسته شدم از خوندن بیش از حد درسنامه های بی نتیجه تکراری! هرروز هم مطالعه ام رو اینجا ثبت میکنم البته یه سه روزی بنابه مشکلی نشد درس بخونم اما جبران میکنم. دوما اینو بگم اشتباه من رو تکرار نکنید . بلکه تمام سعی خودتون رو بکنید فقط و فقط واسه این که سرعتتون بره بالا . درسنامه ها رو چندین بار نخونید . من اول سال هر تست حسابان رو 5 دقیقه میزدم آخر سال هم همین شد .بعد آزمون بدون وقت گرفتن میدیدم میتونستم نزدیک 70 درصد سوالها رو بزنم اما چون کند بودم نمیشد سرجلسه اینکارو کرد . سرعت رو بالا ببرید.
      ویرایش توسط Amir_H80 : 30 خرداد 1398 در ساعت 23:02

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      من خودم جز کسانی بودم که از ازمون دادن میترسیدم !( هنوزم اینجوریم تا حدودی) و نمیرفتم ازمون بدم !
      تا حدودی قبول دارم
      آزمون نتیجه کنکور و پیش بینی نمیکنه
      چه خوب بدی چه بد صد در صد تضمینی نیست که کنکور هم همین مدلی شی !!!
      اما چیزی که روشنه شما ازمون میدی تا ضعف هاتو پیدا کنی ! مدیریت ازمون داشته باشی !
      Great men are not born great but they grow great

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      عالی بود مقاله ت ممنون بابت تگ یه پا مشاور شدی واسه خودت
      حتما به توصیه هات عمل میکنم
      واقعا اینایی که نوشتی عین حقیقته بعضیا بزرگترین ضربشونو از همین وابستگی به آزمون و تراز و دیدگاه های غلطشون میخورن
      موفق باشی
      حالتی از تیمارستان را در زندگی خودم احساس میکنم ؛ بی گناه و در عین حال خطاکار ، نه در یک سلول بلکه در این شهر زندانی ام...

#کافکا

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      806625428_178587.jpg
      اینم از وضعیت مشاوره کشور

9. Top | #9
      کاربر اخراجی

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Insidee نمایش پست ها
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 806625428_178587.jpg
مشاهده: 211
حجم: 52.0 کیلو بایت
      اینم از وضعیت مشاوره کشور
      جدی برا استاد عماریه؟؟؟ خیلی تعریفش رو شنیده بودم

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Z_H.. نمایش پست ها
      جدی برا استاد عماریه؟؟؟ خیلی تعریفش رو شنیده بودم
      پ ن: برا منه

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amirhossein0918 نمایش پست ها
      دوستان من سال بعد دوازدهمی هستم و 99 کنکور دارم. سال یازدهم هم فقط تلاش میکردم. اما حتی در رشته خودم یعنی ریاضی که کلا در قلم چی کم تر از 10 هزار نفر شرکت کننده داشت نتایج مزخرفی کسب میکردم و با خودم میگفتم آزمون بعدی میشه 7000 ! میخواستم هر دو هفته از 5500 به 7000 برسم . دیدم واقعا نمیشه برنامه سنگین میریختم و اجراش هم میکردم اما با این دیدگاه که باید 7000 بشه ترازم آزمون میدادم و دلم رو خوش میکردم که من تلاشم رو کردم . نه چه فایده داره تلاشی بکنی که نتیجه نده . اون تلاشی ارزشمنده که نتیجه بده . شاید یازدهم دیدگاه غلطی داشتم . اما دیگه میخوام فقط تست بزنم و خسته شدم از خوندن بیش از حد درسنامه های بی نتیجه تکراری! هرروز هم مطالعه ام رو اینجا ثبت میکنم البته یه سه روزی بنابه مشکلی نشد درس بخونم اما جبران میکنم. دوما اینو بگم اشتباه من رو تکرار نکنید . بلکه تمام سعی خودتون رو بکنید فقط و فقط واسه این که سرعتتون بره بالا . درسنامه ها رو چندین بار نخونید . من اول سال هر تست حسابان رو 5 دقیقه میزدم آخر سال هم همین شد .بعد آزمون بدون وقت گرفتن میدیدم میتونستم نزدیک 70 درصد سوالها رو بزنم اما چون کند بودم نمیشد سرجلسه اینکارو کرد . سرعت رو بالا ببرید.
      منم دقیقا همین مشکلو داشتم و دارم . فکر میکنم تنها راه چارهش اینه که بعد از رسیدن به تسلط توی درس باید از خودمون ازمون بگیریم که متاسفانه من هیچ وقت انجامش ندادمحرف دلمو زدی)

12. Top | #12
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

Khabalod
      نمایش مشخصات
      سلام
      تراز بالا عامل موفقیت نیست ب هیچ وجه!!!
      نمونه هاش در قبولی پارسال قلمچی !
      با میانگین های زیر 6500رتبه های خوب
      دانشگاه های خوب
      رشته های خوب
      ناامید نباشین
      تعریف من همیشه بلوا کنه
      مثه شیطانی که تنها شده

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

Romantic
      نمایش مشخصات
      Up

14. Top | #14
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      منم هر کاری میکنم ترازم بالا نمیاد واقعا نمیدونم چکار کنم روزی ۱۲ ساعت دارم میخونم فایده ای نداره دلم میخواد زیست رو به ۷۰ برسونم الان تقریبا ۵۵ هستم

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)