خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 17
    1. Top | #1
      کاربر فعال

نمایش مشخصات

مشکل بزرگ خواب (لطفا راهنمایی کنید)

سلام دوستان . یه مشکلی دارم که به شدت به درس خوندنم داره لطمه میزنه
      من تو ماه رمضان معمولا واسه امتحانا یا چیزای دیگه تا 2 شب بیدار بودم . الان هرکاری میکنم تو این چند روزه میبینم اصلا نمیتونم زود تر از 2 شب بخوابم . قرص خواب هم وقتی میخوری منگ میشی تو طول روز .
      الان پریروز 6:30 صبح بیدار شدم و بیشتر از 12 ساعت درس خوندم. دیروز با وجود آلارم های زیاد و متعدد ساعت 10:30 صبح بیدار شدم با اون حال حدود 8 ساعت خوندم و تقریبا از خودم راضی بودم ولی نه زیاد .
      دیشب هم آلارم هارو 1 ساعت دیر ترگذاشتم زیاد هم بودن اما به زور 11 صبح بیدار شدم و تا الان هیچی نتونستم بخونم
      شما چه راه حلی دارید؟

2. Top | #2
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      یعنی یکی نیست مارو راهنمایی کنه؟

3. Top | #3
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      پاسخگو و راهنما

نمایش مشخصات
      مشکل از سرور های شماس شوخی کردم .

این بحث ساعت خواب و ریتم شب و روز تو بدن اگه تجربی باشین بر میگرده به اپی فیز . اینطور که مغز شما به طور نا خود اگاه تو اون بازه زمانی که مثلا از 12 شب تا 2 بوده بیشترین کارایی رو داشته و خوب این باعث اختلال در این هورمون ها و عملکرد طبیعی شما میشه .
      اما اینکه شما یه ریتمی بوجود اوردین طی 30 روز انتظار بازگشت به ریتم قبلی تون روبه این زودی نداشته باشین .

اما یه راهکار هایی هست که بتونه کمکتون بکنه :

- خب چون مشکل که نمیشه گفت این پروژه ما مربوط به مغز هستش پس از استفاده نیکوتئین/ کافیئین / وحتی تئین حداکثر در شب خودداری کنید.
      - شام رو یکم زود بخورین
      - بعد شام بجای زل زدن به تلوزیون که خود نور تلوزیون سبب بیخوابی میشه یه پیاده روی داشته باشین / در غیر این صورت لطفا برین اتاقتون لامپ چراغ مطالعه تون رو موقتا عوض کنین و لامپ حبابی با نور زرد (افتابی) بزنین و از دیگر نور محیط کم کنید شروع کنین به مطالعه یک رمان یا هر چیزی که متن داشته باشه خواهید دید که مقداری چشمهاتون سنگینی میکنه . ( لازم نیست این کار رو درست 9 شب شروع کید ها خییر ) نیم ساعت تو نور اینجوی و کتاب خوندن به حد کافی چشماتون رو خسته میکنه .
      - با استرس نخوابین توصیه من حداقل یک فنجون دمنوش گل گاو زبان با بهار نارنج هست 1 ساعت قبل خواب که استرستون رو پایین بیاره .
      - حالا یکی از علل سستی هم راکد موندن هست حداقل هفته ای یک جلسه شنا یا ورزش بزارین برا خودتون که بدنتون رو فرم بیاد
      - و در مورد الارم گوشی اپ Alarmy رو از گوگل پلی نصب کنید ویژگی این الارم اینه که برای خاموش شدنش طبق انتخاب قبلی شما از اپشن هاش یا باید بارکدی که قبلا گرفتید رو دوباره بگیرید / یا یک عملیات محاسباتی ریاضی انجام بدین / یا یک عکس سلفی از خودتون بگیرن و....
      -ضمنا خواب نیمروزی رو کم کنین تا شب خسته بشین
      - و اینکه خیلی درگیرش نباشین یکم زمان لازمه که به تنظیم بشه و مطمئن باشین که هر نوجوونی مشکل خواب تو برهه زمانی تحصیلش داشته .

موفق باشین
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬛⬜⬛⬜
      ⬜⬛⬛⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬜⬜⬜
      ⬜⬛⬜⬛⬛⬛⬜
      ⬜⬜⬜⬜⬜⬜⬜

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      یه لیوان آب بذار بالا سرت زنگ زد ساعتت بریز رو صورتت !جوری که اعصابت خورد شه نتونی بخوابی ! میخکم من از یکی از دوستان شنیدم امتحان کردم خوب بود صبح بو کن عمیییییییییییق!

ساعتو نزدیکت نذار اصلا...بذار یجا دورتر صداش هم بلند باشه اتفاقا آلارم متعدد میذاری خیالت راحته باز زنگ میخوره پس میگیری میخوابی.....یبار بذار نهایت دو بار

یکی دوبار زود پاشیصبح، تا شب خسته میشی و خوابت میبره
      در من چه میگذرد؟؟؟

آن زمان که جهان در گذر است.....
      ویرایش توسط AynazZ : 28 خرداد 1398 در ساعت 17:09

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      سلام.

یک بار! فقط یکبار سعی کن شیش و نیم بیدار بشی و نخوابی تا ساعت 12 و نیم! روز اول سخته ولی بعدش عادی میشه. صبح هم سعی کن وقتی صدای آلارم گوشی رو شنیدی بدون فکر از تخت خواب بیای بیرون. ترجیحا یکم راه برو تا خوابت بپره. من هرچی تکنیک نفس کشیدن و قهوه و کافئین و گاهی اوقات ده هزارتا گوسفند و شتر و.. میشمردم ولی همون که گفتم فقط جواب داد. انگار فقط همون راهشه...

انصافا تو ماه رمضون زندگیمون مختل شد.
      !Saved by Grace, through Faith, in the gift of God

6. Top | #6
      کاربر فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      آخر شب مراقبه انجام بده
      خداوند آن خویش خویش است

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      منم همين مشكلو داشتم چون كل امسال تا ساعت ٤ بيدار بودم و درس ميخوندم از اونور ديرتر بيدار ميشدم ..
      كه با قرص ملاتونين حل شد
      اگه رشتت تجربيه ميدوني كه ملاتونين به صورت طبيعي تو بدن ترشح ميشه و هورمون خوابه
      قرصشم هست ميتوني بخري ولي دوز بالاشو مصرف نكن قبلشم با دكتر يه مشورتي بكن كه مطمئن بشي ولي تا جايي كه من تحقيق كردم مصرف كوتاه مدتش هيچ ضرري نداره
      نيم ساعت قبل خواب ميخوري و بعد نيم ساعت شديد خوابت ميگيره و راحت ميخوابي
      صبحشم سرحالي و منگ نميشي
      من يه هفتس كه ميخورم (قرصش ٣ ميله من نصفشو ميخورم)شبا ١٢ميخوابم صبح ٦ بيدارم
      ویرایش توسط Sadaf122 : 29 خرداد 1398 در ساعت 00:18

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      با خوابت کل ننداز که بدکاری باهات میکنه
      قرص مرص هم که ریتالین و از این شر و ورا هست که عوارض دارن
      3 هفته طی یه تایم مشخص بیدار شو واست میشه عادت
      یعنی بدن خود به خود گوشیتو آلارم هم نزاری بیدار میشی

یه شات قهوه هم بزن از شدت تلخی خوابت بپره
      Lɪғᴇ ɪs ʟɪᴋᴇ Mᴀᴛʜ .. ɪғ ɪᴛ ɢᴏᴇs ᴛᴏ ᴇᴀsʏ .. sᴏᴍᴇᴛʜɪɴɢ ɪs ᴡʀᴏɴɢ <₃

9. Top | #9
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Sadaf122 نمایش پست ها
      منم همين مشكلو داشتم چون كل امسال تا ساعت ٤ بيدار بودم و درس ميخوندم از اونور ديرتر بيدار ميشدم ..
      كه با قرص ملاتونين حل شد
      اگه رشتت تجربيه ميدوني كه ملاتونين به صورت طبيعي تو بدن ترشح ميشه و هورمون خوابه
      قرصشم هست ميتوني بخري ولي دوز بالاشو مصرف نكن قبلشم با دكتر يه مشورتي بكن كه مطمئن بشي ولي تا جايي كه من تحقيق كردم مصرف كوتاه مدتش هيچ ضرري نداره
      نيم ساعت قبل خواب ميخوري و بعد نيم ساعت شديد خوابت ميگيره و راحت ميخوابي
      صبحشم سرحالي و منگ نميشي
      من يه هفتس كه ميخورم (قرصش ٣ ميله من نصفشو ميخورم)شبا ١٢ميخوابم صبح ٦ بيدارم
      خسته نباشد :/
      نگید این حرفا رو لطفا. قرص ملاتونین توی این سن؟! بعدا که این بنده خدا معتاد قرص شد شما می‌تونی جوابگو باشی؟ شما هم باید خودتون رو اصلاح کنید تا بیش از این اوضاع خراب نشده

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط NimaHdp نمایش پست ها
      خسته نباشد :/
      نگید این حرفا رو لطفا. قرص ملاتونین توی این سن؟! بعدا که این بنده خدا معتاد قرص شد شما می‌تونی جوابگو باشی؟ شما هم باید خودتون رو اصلاح کنید تا بیش از این اوضاع خراب نشده
      لطفا يه كم تحقيق كنيد بعد بپريد به ادم!
      من از دو تا دكتر پرسيدم و كلي هم تحقيق كردم گفتن مصرف كوتاه مدتش يعني كمتر از يكي دو ماه هيج ضرر و وابستگي ايجاد نميكنه
      در ضمن ربطي به سن نداره چون خيلي از دكترا برا بچه هاي كوچكتر هم تجويز ميكنن دوز كمشو
      من تجربه خودمو به ايشون گفتم مجبورش هم نكردم ادم عقل داره خود قبلش تحقيق كنه
      شما هم با يه سرچ ساده همه چي دستت مياد كار سختي نيست باور كن
      اعتياد به ملاتونين !!شوخي جالبي بود خسته نباشيد
      ویرایش توسط Sadaf122 : 29 خرداد 1398 در ساعت 16:17

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      یه چیز میگم تو کنکور نه خواب مهمه نه ساعت مطالعه نه ....
      فقط و فقط نتیجه مهمه اگه درصد نزدی باختی
      هرساعتی بیدار شدی بخون تا وقتی که از شدت خستگی خوابت برد بعدش بخواب و دوباره روز از نو روزی از نو
      اگه نتیجه بگیری و خودت از خوندنت راضی باشی همه اینا درست میشه

12. Top | #12
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      لطفا يه كم تحقيق كنيد بعد بپريد به ادم!
      من از دو تا دكتر پرسيدم و كلي هم تحقيق كردم گفتن مصرف كوتاه مدتش يعني كمتر از يكي دو ماه هيج ضرر و وابستگي ايجاد نميكنه
      در ضمن ربطي به سن نداره چون خيلي از دكترا برا بچه هاي كوچكتر هم تجويز ميكنن دوز كمشو
      من تجربه خودمو به ايشون گفتم مجبورش هم نكردم ادم عقل داره خود قبلش تحقيق كنه
      شما هم با يه سرچ ساده همه چي دستت مياد كار سختي نيست باور كن
      اعتياد به ملاتونين !!شوخي جالبي بود خسته نباشيد
      بله دیگه. اعتیاد نداره، منم تحقیق نکردم، دلفین ها هم پرواز می‌کنند :/
      درمرتبه مثال، پدر و عموی من دکترن و مادر و چند تا از خاله هام هم روانشناس هستن. لااقل با کمک همین چند نفر، میدونم که نیازی نیست راه دور برم. اتفاقا به خاطر پست شما هم اول ازشون پرسیدم که مطمئن بشم
      تحقیق ایشون فعلا همین پستش هست که نظرات من و شما رو می‌بینه. خواهشا اگر نمی‌تونید با روند طبیعی خوابتون رو تنظیم کنید، بقیه رو بدبخت نکنید. ظاهرا شما نیاز دارید بیشتر تحقیق کنید تا با عوارض اینجور قرص ها برای یه فرد معمولی آشنا بشین
      موفق باشید
      ویرایش توسط NimaHdp : 29 خرداد 1398 در ساعت 17:26

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط NimaHdp نمایش پست ها
      بله دیگه. اعتیاد نداره، منم تحقیق نکردم، دلفین ها هم پرواز می‌کنند :/
      درمرتبه مثال، پدر و عموی من دکترن و مادر و چند تا از خاله هام هم روانشناس هستن. لااقل با کمک همین چند نفر، میدونم که نیازی نیست راه دور برم. اتفاقا به خاطر پست شما هم اول ازشون پرسیدم که مطمئن بشم
      تحقیق ایشون فعلا همین پستش هست که نظرات من و شما رو می‌بینه. خواهشا اگر نمی‌تونید با روند طبیعی خوابتون رو تنظیم کنید، بقیه رو بدبخت نکنید. ظاهرا شما نیاز دارید بیشتر تحقیق کنید تا با عوارض اینجور قرص ها برای یه فرد معمولی آشنا بشین
      موفق باشید
      من كه تا تونستم سرچ كردم و هيچجا نديدم نوشته باشه مصرف كوتاه مدتش اعتياد اوره!
      شما اگه واقعا تحقيق كردي يه مقاله ي معتبري چيزي نشون من بده من حرفتونو بي چون و چراقبول ميكنم
      در غير اين صورت نقل نگير چون واقعا حوصله حرفاي بي سند و مدركو ندارم چون بابام و عمو و عمه داييم دكتره مدرك نميشه
      شما هم موفق باشيد!!!
      ویرایش توسط Sadaf122 : 29 خرداد 1398 در ساعت 17:44

14. Top | #14
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      من كه تا تونستم سرچ كردم و هيچجا نديدم نوشته باشه مصرف كوتاه مدتش اعتياد اوره!
      شما اگه واقعا تحقيق كردي يه مقاله ي معتبري چيزي نشون من بده من حرفتونو بي چون و چراقبول ميكنم
      در غير اين صورت نقل نگير چون واقعا حوصله حرفاي بي سند و مدركو ندارم چون بابام و عمو و عمه داييم دكتره مدرك نميشه
      شما هم موفق باشيد!!!
      یعنی قشنگ داری روی اعصابم یورتمه میری
      توقع داری من برم بگردم برات مقاله معتبر دانشگاهی رو کنم؟! هیچ عیبی نداره. شما به مصرفت ادامه بده. برای من و هیچکس دیگه هم مهم نیست. من برای شمام، شما برای کی هستی؟! نیازی نیست من برای شما ثابت کنم پدرم دکتره یا مادرم روانشناس. هرکس هم عقل و شعور داشته باشه خودش میفهمه راه درست چیه
      التماس تفکر

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Amirhossein0918 نمایش پست ها
      سلام دوستان . یه مشکلی دارم که به شدت به درس خوندنم داره لطمه میزنه
      من تو ماه رمضان معمولا واسه امتحانا یا چیزای دیگه تا 2 شب بیدار بودم . الان هرکاری میکنم تو این چند روزه میبینم اصلا نمیتونم زود تر از 2 شب بخوابم . قرص خواب هم وقتی میخوری منگ میشی تو طول روز .
      الان پریروز 6:30 صبح بیدار شدم و بیشتر از 12 ساعت درس خوندم. دیروز با وجود آلارم های زیاد و متعدد ساعت 10:30 صبح بیدار شدم با اون حال حدود 8 ساعت خوندم و تقریبا از خودم راضی بودم ولی نه زیاد .
      دیشب هم آلارم هارو 1 ساعت دیر ترگذاشتم زیاد هم بودن اما به زور 11 صبح بیدار شدم و تا الان هیچی نتونستم بخونم
      شما چه راه حلی دارید؟
      من خیلی اوضام خراب تره دیروز ۷ صبح خوابیدم ، ۲ ظهر پاشدم ، شبا بهتر درس میخونم ولی نگران فقط یه چیزم ، اینکه برا روز کنکور برنامم رو درست کنم ، تا حالا تو این ۳ ماه سه بار برنامم رو درست کردم ، هر روز ۶ نیم پامیشدم اما رفته رفته هی یه ساعت میره روش یه روز شیش فرداش ۷ تا دوباره مثل سابق میشه ، نمی دونم چیکار کنم فقط باید ۵ ۶ روز مونده به کنکور دوباره درستش کنم اما یکی دو روزم خراب میشه ، سری قبلی یه روز کامل نخوابیدم تا شب زود خوابم ببره در طول روزم اصلا هشیار نبودم درس که نمی تونستم بخونم هیچ اصلا نمی تونستم یه جا بشینم باید همش راه میرفتم تا خوابم نبره

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)