خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11
    1. Top | #1
      کاربر فعال

نمایش مشخصات

Question *با این خصوصیات پیش این مشاور برم یا نه ؟؟؟

سلام . دوستان مشاوری توی شهر شیراز هست که اسمش زیاد فراگیر نیست ولی مشاور خیلی از رتبه برتر های شیراز بوده مثل سالاری کیا یا دو قلو های رتبه برتر شیراز و یه عالمه رتبه برتر دیگه. ایشون خیلی زیاد آدم مستبدی هست و مثلا اگه بگه فلان کتاب رو بخر نباید بپرسی چرا این کتاب یا اگه میگه فلان آزمون آزمایشی برو نباید بگی چرا این . چون میگه اگه بپرسی چرا یعنی به من بی اعتمادی. روزی 12 ساعت برنامه می ریزه تا قبل عید و 13 یا بیشتر بعد عید. فقط جمعه ها دو ساعت استراحت. مثلا برای شیمی 3 تا کتاب رو کار میکنه برای زیست 2 تا و... . اگه با هاش ادامه بدی بی شک پزشکی میاری. حالا کدوم دانشگاه به استعداد خودت ربط داره. بعد این طوریه که برای یه دو هفته برنامه میده بعد دو هفته که رفتی پیشش آزمون میگیره اگه دو بار رخ بده که آزمون رو بد بدی اخراجت میکنه. بهانه رو اصلا قبول نداره. مگه بگی پام شکست که یه دو روز استراحت بده. خدایی نکرده
      به نظرتون من چی کار کنم که به ساعت مطالعه بالا عادت کنم که باهاش ادامه بدم؟ به نظرتون مشاور خوبیه؟؟؟؟ جشن و عروسی و تولد و اینا رو که کلا قبول نداره.

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      سلام عزیزم ببین من خودم شیرازیم پارسال که دانش آموز بودم با یکی از خانم هایی که خیلی هم معروف بودن و رتبه هایی مثله آقای دانشمندی داشتن مشاوره گرفتم نمیگم بد بود یا چیزی مسلما اگه من چیزی که میخواستم پارسال نیوردم 80% کم کاری خودم بود نه چیز دیگه ولی ببین اینکه تو بخوای بگی فلانی با این شخص مشاوره گرفته بعد تک شده نمیدونم دو رقمی شده یا هرچیزی اینا ملاک نیس مطمئن باش اونی که تک شده خودشم عالی بوده و اینکه میگی کلا استراحت تعطیل مگه تو رباتی؟! استراحتا کمتر میشه مخصوصا دانش آموزا که حجم کار بیشتری هم دارن ولی اینکه یه سال همش فقط بخونی یکم کاراییتو میاره پایین در کل من نمیدونم دقیقا کیو میگی ولی به نظرم اول راجب اکثر مشاورا تحقیق کن بعد یکیو انتخاب کن، من از خردادی که رفتم پیش گفتم من فقط خانم فلانی رو میخوام چون رتبه زیاد داره تو این اشتباهو نکن

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      مشاور استبدادی که مشاور نیست. مشاور باید کمکت کنه که قلق خودت دستت بیاد.

4. Top | #4
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      ترس من از این هست که اگه پیش ایشون نرم شاید دو باره کاهلی بکنم . خودم هم نمیدونم باید چی کار کنم؟؟ چون سال 99 میشه کنکور سوم من. میگم شاید اگه با ایشون مشاوره بردارم چون مستبد هست شاید اجازه نده که تنبلی کنم.
      یه ترس دیگه ام هم اینه که شاید با این حجم ساعت مطالعه اذیت بشم و بعد چند ماه کنار بکشم . واقعا سردرگم هستم.
      دوستان کسی هست که تجربه مطالعه با ساعت بالا برای 7 ، 8 ماه رو داشته باشه؟؟؟ امکان عادت کردن به ساعت مطالعه بالا برای طولانی مدت هست؟

5. Top | #5
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      لطفا مشارکت کنید دوستان. میخوام تصمیم گیری کنم.
      ممنون

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط melodii نمایش پست ها
      سلام . دوستان مشاوری توی شهر شیراز هست که اسمش زیاد فراگیر نیست ولی مشاور خیلی از رتبه برتر های شیراز بوده مثل سالاری کیا یا دو قلو های رتبه برتر شیراز و یه عالمه رتبه برتر دیگه. ایشون خیلی زیاد آدم مستبدی هست و مثلا اگه بگه فلان کتاب رو بخر نباید بپرسی چرا این کتاب یا اگه میگه فلان آزمون آزمایشی برو نباید بگی چرا این . چون میگه اگه بپرسی چرا یعنی به من بی اعتمادی. روزی 12 ساعت برنامه می ریزه تا قبل عید و 13 یا بیشتر بعد عید. فقط جمعه ها دو ساعت استراحت. مثلا برای شیمی 3 تا کتاب رو کار میکنه برای زیست 2 تا و... . اگه با هاش ادامه بدی بی شک پزشکی میاری. حالا کدوم دانشگاه به استعداد خودت ربط داره. بعد این طوریه که برای یه دو هفته برنامه میده بعد دو هفته که رفتی پیشش آزمون میگیره اگه دو بار رخ بده که آزمون رو بد بدی اخراجت میکنه. بهانه رو اصلا قبول نداره. مگه بگی پام شکست که یه دو روز استراحت بده. خدایی نکرده
      به نظرتون من چی کار کنم که به ساعت مطالعه بالا عادت کنم که باهاش ادامه بدم؟ به نظرتون مشاور خوبیه؟؟؟؟ جشن و عروسی و تولد و اینا رو که کلا قبول نداره.
      مشاور باید بهت امید و انگیزه بده و منطق داشته باشه والا این اینطوری پیش بره من پیش بینی میکنم یه شلاق بگیره دستش صدا ازتون در بیاد بزنه
      ببین عزیزم تو اگه فکرمیکنی نمیتونی با این روش کنار بیای و برات سنگینه خب مشخصه بعد یه مدت میذاریش کنار یوقتم میبینی از درس زده شدی
      برای تو مشاور خوبه اما این مشاور بعید میدونم کمک زیادی بهت بکنه
      آخه این چه منطق بی منطقیه که بپرسی چرا میگه بی اعتمادین :/
      اگه من بودم نمیرفتم پیش ایشون اما بازم بستگی به خودت داره
      حالتی از تیمارستان را در زندگی خودم احساس میکنم ؛ بی گناه و در عین حال خطاکار ، نه در یک سلول بلکه در این شهر زندانی ام...

#کافکا

7. Top | #7
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط invinciblegirl نمایش پست ها
      مشاور باید بهت امید و انگیزه بده و منطق داشته باشه والا این اینطوری پیش بره من پیش بینی میکنم یه شلاق بگیره دستش صدا ازتون در بیاد بزنه
      ببین عزیزم تو اگه فکرمیکنی نمیتونی با این روش کنار بیای و برات سنگینه خب مشخصه بعد یه مدت میذاریش کنار یوقتم میبینی از درس زده شدی
      برای تو مشاور خوبه اما این مشاور بعید میدونم کمک زیادی بهت بکنه
      آخه این چه منطق بی منطقیه که بپرسی چرا میگه بی اعتمادین :/
      اگه من بودم نمیرفتم پیش ایشون اما بازم بستگی به خودت داره
      عزیزم حقیقت اینه که من سال گذشته یه یک ماهی پیشش رفتم ولی چون صفر بودم دیگه نتونستم ادامه بدم. الان پیش خودم میگم که خودمو به ساعت مطالعه بالا عادت بدم تا دوباره برم پیشش. خودم هم نمیدونم چی کار کنم؟ یه جا میگم شاید دوباره زده بشم یه جا هم میگم شاید دوباره مثه امسال درس نخونم. یادمه بهمون گفت گزینه دو ثبت نام کنین من بهشون پیام دادن چرا ؟ به حدی ازم ناراحت شده بود که خدا میدونه
      ویرایش توسط melodii : 25 خرداد 1398 در ساعت 23:06

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      عزیزم حقیقت اینه که من سال گذشته یه یک ماهی پیشش رفتم ولی چون صفر بودم دیگه نتونستم ادامه بدم. الان پیش خودم میگم که خودمو به ساعت مطالعه بالا عادت بدم تا دوباره برم پیشش. خودم هم نمیدونم چی کار کنم؟ یه جا میگم شاید دوباره زده بشم یه جا هم میگم شاید دوباره مثه امسال درس نخونم. یادمه بهمون گفت گزینه دو ثبت نام کنین من بهشون پیام دادن چرا ؟ به حدی ازم ناراحت شده بود که خدا میدونه
      ببین عزیزم بنظر من مشاور خوب اونیه که تو حتی اگه منفی هم باشی یه جوری راهنماییت کنه و راه و چاه بهت یاد بده که خودتو بکشی بالا وگرنه هر مشاوری میتونه کسی که خودش درصداش بالاستو به پزشکی برسونه
      درواقع بنظرم مهارت یه مشاور همینجا معلوم میشه وقتی که بتونه اونایی که ضعیف بودنو به بهترینا برسونه نه اونایی که خودشون پتانسیلشو داشتن
      این مشاور وقتی نتونسته تو رو راغب به درس خوندن کنه و بدتر زدت کنه بنظر من مشاور کاربلدی نیست این نظر شخصی منه ولی اینم در نظر داشته باش مشاور یه راهنماست و قرار نیست جای ما درس بخونه
      براشون آرزوی شفای عاجل میکنم دیگه شورشو درآورده
      بنظرم بیشتر تحقیق کن و یه مشاور دیگه پیدا کن
      بعدم اینکه بگو درس نخوندنت واسه چی بود؟ من نظرم اینه چون احساس ضعیف بودن و عقب افتادن از بقیه رو میکنی نمیتونی بخونی درسته یا نه؟ اگه آره که صد در صد به مشاور احتیاج داری بعدم اینکه سعی کن از فضای مجازی خیلی دور باشی
      خودتو به تفریحای زیاد عادت ندی چون ترکش سخته
      موفق باشی
      حالتی از تیمارستان را در زندگی خودم احساس میکنم ؛ بی گناه و در عین حال خطاکار ، نه در یک سلول بلکه در این شهر زندانی ام...

#کافکا

9. Top | #9
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط invinciblegirl نمایش پست ها
      ببین عزیزم بنظر من مشاور خوب اونیه که تو حتی اگه منفی هم باشی یه جوری راهنماییت کنه و راه و چاه بهت یاد بده که خودتو بکشی بالا وگرنه هر مشاوری میتونه کسی که خودش درصداش بالاستو به پزشکی برسونه
      درواقع بنظرم مهارت یه مشاور همینجا معلوم میشه وقتی که بتونه اونایی که ضعیف بودنو به بهترینا برسونه نه اونایی که خودشون پتانسیلشو داشتن
      این مشاور وقتی نتونسته تو رو راغب به درس خوندن کنه و بدتر زدت کنه بنظر من مشاور کاربلدی نیست این نظر شخصی منه ولی اینم در نظر داشته باش مشاور یه راهنماست و قرار نیست جای ما درس بخونه
      براشون آرزوی شفای عاجل میکنم دیگه شورشو درآورده
      بنظرم بیشتر تحقیق کن و یه مشاور دیگه پیدا کن
      بعدم اینکه بگو درس نخوندنت واسه چی بود؟ من نظرم اینه چون احساس ضعیف بودن و عقب افتادن از بقیه رو میکنی نمیتونی بخونی درسته یا نه؟ اگه آره که صد در صد به مشاور احتیاج داری بعدم اینکه سعی کن از فضای مجازی خیلی دور باشی
      خودتو به تفریحای زیاد عادت ندی چون ترکش سخته
      موفق باشی
      از راهنمایی های دلسوزانت خیلی ممنونم. من اهل فضای مجازی و تفریحات و کافی شاپ و .... اصلا نیستم. دلیل عضویتم توی انجمن هم تنها این بود که سؤالاتم رو بپرسم و بعد خارج بشم. دلیل درس نخوندم اینه که من خیلی وقته هیچ مطالعه ایی نداشتم و تا بخوام یه مبحث رو بخونم وقت زیادی ازم گرفته میشه و برنامه ایی که ریخته بودم باطل میشه. برای همین انگیزم رو از دست میدم یا اینکه موقع مطالعه زیاد پرش ذهن دارم. البته نه به این شکل که رویا پردازی کنم یا به یه موضوع دیگه فک کنم . به این شکل هست که زود خسته از مطالعه میشم و دلم میخواد مطالعه رو بزارم کنار.
      من تا سوم دبیرستان بهترین دانش آموز بودم . معدل دیپلمم 19/58 هست. نمیدونم این دو سال آخر چرا این جوری شدم. من توی زندگیم هیچ وقت هیچ مسئله ایی هم نداشتم که بگم به خاطر اونه . فقط میدونم معلم های بدی که داشتم باعث و بانی این قضیس.
      ویرایش توسط melodii : 26 خرداد 1398 در ساعت 00:47

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

Ashegh
      نمایش مشخصات
      از راهنمایی های دلسوزانت خیلی ممنونم. من اهل فضای مجازی و تفریحات و کافی شاپ و .... اصلا نیستم. دلیل عضویتم توی انجمن هم تنها این بود که سؤالاتم رو بپرسم و بعد خارج بشم. دلیل درس نخوندم اینه که من خیلی وقته هیچ مطالعه ایی نداشتم و تا بخوام یه مبحث رو بخونم وقت زیادی ازم گرفته میشه و برنامه ایی که ریخته بودم باطل میشه. برای همین انگیزم رو از دست میدم یا اینکه موقع مطالعه زیاد پرش ذهن دارم. البته نه به این شکل که رویا پردازی کنم یا به یه موضوع دیگه فک کنم . به این شکل هست که زود خسته از مطالعه میشم و دلم میخواد مطالعه رو بزارم کنار.
      من تا سوم دبیرستان بهترین دانش آموز بودم . معدل دیپلمم 19/58 هست. نمیدونم این دو سال آخر چرا این جوری شدم. من توی زندگیم هیچ وقت هیچ مسئله ایی هم نداشتم که بگم به خاطر اونه . فقط میدونم معلم های بدی که داشتم باعث و بانی این قضیس.
      خواهش میکنم عزیزم
      اینا عالیه و این نشون میده تو یه پله از خیلیای دیگه جلوتر هستی
      ببین عزیزم دقیییقا درکت میکنم چون مثل خودت بودم هرچند الآنم خیلی خوب نیستم چون روش مطالعه م خیلی غلط بود و میخوام بعد کنکور بکوب بخونم واسه 99
      اینا همه ش حقه های مغزته که نذارن درس بخونی اینکه همه ش بهت میگه تو خیلی وقته درس نخوندی تو نمیتونی تو خیلی کندی تو دیر یاد میگیری تو تنهایی نمیتونی خودتو بکشی بالا و...
      دقیقا وقتی دلت میخواد دیگه نخونی باید بخونی یا مثلا باید واسه خودت تنبیه بذاری مثلا وقتی که درسو میذاری کنار باید بری دقیقا کاری که واست از درس خوندن سخت تره انجام بدی تا مغزت بفهمه که وقتی نذاره تو درس بخونی تنبیه داره و میری یه کار سخت تر انجام میدی
      امیدوارم خوب منظورمو رسونده باشم
      عیبی نداره مهم اینه که الآن میخوای پر قدرت بخونی و قراره تا خانم دکتر نشدی تسلیم نشی

#کافکا

11. Top | #11
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      مشاور چیز خوبیه اما دیگه نه هرچیزیش
      شما مطمئن باش همون روز اول نه هفته اول کم میاری چون دیگه واضحه که همه میگن یه شبه آدم به ساعت مطالعه بالا نمیرسه
      حالا بر فرض هم که رسیدی! میخوای تمام روز حواست پیش این یارو باشه که نکنه یه چیزی بهت بگه! بنظرم مشاور باید سخت گیر باشه اما متانسب با دانش آموزش نه اینکه همه رو به یه چوب برونه. همه که نباید 12 ساعت بخونن. یکی ده ساعت میخونه یکی 12 ساعت اما یکی با هشت ساعت مفید از اینا جلوتره. شما بنظرم اول خودت یه هفته براساس انتظارات ایشون ببین میتونی عمل کنی بعد برو پیشش حالا ببین چی میشه

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)