خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14
    1. Top | #1
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات

Exclamation ***اطلاعیه پیرامون حذف مبحث فاز اولیه از کتاب فیزیک سال چهارم***

سلام
      پیرو سوالات مکرر شما در ارتباط با حذف مبحث فاز اولیه از کتاب درسی فیزیک سال چهارم دبیرستان، توجه شما رو به موارد زیر جلب میکنم:

1. در صفحه‌ی
      78 کتاب رشته‌ی ریاضی و صفحه‌ی 55 کتاب رشته‌ی تجربی قید شده که در این کتاب فرض شده فاز اولیه صفره؛ لذا در امتحان‌های ارزشیابی دانش‌آموزان نباید از این مبحث سؤال طرح بشه ولی هیچ کجا هیچ ممانعتی برای طرح سؤال در آزمون سراسری نکرده!

2. در فصل موج‌های مکانیکی از مفهوم فاز اولیه نیز استفاده شده و برای درک بهتر مفهوم انتشار موج مکانیکی، دونستن فاز اولیه یه ضرورته، به‌گونه‌ای که در مثال مطرح شده برای مبحث
      اختلاف فاصله دو نقطه از محیط انتشار موج در صفحه‌ی 114 کتاب ریاضی و صفحه‌ی 89 کتاب تجربی، معادله نوسانی نقاط a و b همراه فاز داده شده و در حل مثال از اختلاف فاز نقاط استفاده شده، لذا توصیه می‌شه داوطلبان با مبحث فاز اولیه آشنایی پیدا کرده و مفهوم اون رو بدونن.

220px-standing_wave.gif
      ویرایش توسط MehD : 30 شهریور 1392 در ساعت 22:06

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      تو کنکو 92 تجربی که همه فازای اولیه صفر بود
      نه تو کنکور هم نمیاد دوست عزیز

3. Top | #3
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      بچه ها باور كنين اين في صفر خيلي بي اهميت تر از اين حرفاست كه بخوايم بررسي كنيم كه در كنكور مياد يا نه. خيلي آسونه پيدا كردنش فقط بايد سينوس كسينوس هاي چهارتا زاويه اصلي رو مسلط باشي وسلام ! ولي من قويا و اكيدا و شديدا توصيه ميكنم كه حتما في صفر رو ياد بگيرين چون اگه ياد نگيرين خيلي از تست هاي گاج و خيلي سبز رو نميتونين بزنين و به اين ترتيب از نكات آموزشي اونها كه مربوط به چيزهايي غير از في صفر هستن بي بهره ميمونين. پس حتما في صفر رو ياد بگيرين. ضمن اينكه دوست عزيزمون درست فرمودن كه منعي براي طرح اين موضوع در كنكور وجود نداره

4. Top | #4
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali_s9412 نمایش پست ها
      تو کنکو 92 تجربی که همه فازای اولیه صفر بود
      نه تو کنکور هم نمیاد دوست عزیز
      دوست عزیز من خودم کنکور 92 رو دادمو میدونم توش چه خبر بوده، من نگفتم که حتما از فاز اولیه سوال میاد، حرف من اینه که میگم مانعی برای طرح سوال از این قسمت وجود نداره و این قسمت به درد فصل بعدی نوسان یعنی موج هم میخوره

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MehD نمایش پست ها
      دوست عزیز من خودم کنکور 92 رو دادمو میدونم توش چه خبر بوده، من نگفتم که حتما از فاز اولیه سوال میاد، حرف من اینه که میگم مانعی برای طرح سوال از این قسمت وجود نداره و این قسمت به درد فصل بعدی نوسان یعنی موج هم میخوره
      منم با حرف اقا مهدی موافقم ..هیچ مانعی وجود نداره........بعدشم شما این همه وقت میگذارید واسه کاراتون یکم بیتر رو فیزیک کار کنید تازه کار زیادیم نداره.پس حتما با مبحثای فاز اولیه تست بزنید

6. Top | #6
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      ممنون

7. Top | #7
      کاربر فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      بنده از خود شخص مهندس مسعودی پرسیدم گفتن تو کنکور ازش تست نمیاد ولی بلد بودنش به درک بهتر سایر تستا کمک میکنه . البته واقعا حیف شد که ازش سوال نمیاد خیلی مبحث آسونی بود .
      اگر مهربان باشی تورا به داشتن انگیزه های پنهان متهم می کنند ولی مهربان باش ...
      اگر شریف و درستکار باشی فریبت می دهند ولی شریف و درستکار باش ...
      نیکی های امروزت را فراموش می کنند ولی نیکوکار باش ...
      بهترین های خود را به دنیا ببخش حتی اگر هیچگاه کافی نباشد ...
      در نهایت میبینی هرآنچه هست همواره میان تو و خداوند است نه میان تو مردم
      ( کورش کبیر )

8. Top | #8
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام تاپیک قدیمیه اوکی
      اما وقتی تو کتاب نی ، قاعدتا نباید بیاد دیگه!!!!!!ممانعتی ندارد یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟(روشنم کن میاد یا نه!!! نیست = پس یعنی نمیاد دیگه؟؟)
      ما دبیر فیزیکمون گفت حذف شده،اما تو کتاب آبی قلمچی 6 تا تست هست که اصلا نمیتونم بزنم.چیکار کنم؟؟؟؟

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      باید یاد بگیری و گگرنه هبچی از موج نمی فهمی
      و در گوش ان کس که در تسخیر شیطان است اما این را زمزمه می کنم همان به که شیطانت را بزرگی کنی که در این نیز تو را راهی است به بزرگی

10. Top | #10
      پاسخگوی ارشد

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بله! فاز اولیه را حتماً یاد بگیرید. در بخش موج مخصوصاٌ قسمتی که نمودار نقش موج (u-x) داده میشه، لازم میشه.

11. Top | #11
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mazjin نمایش پست ها
      بله! فاز اولیه را حتماً یاد بگیرید. در بخش موج مخصوصاٌ قسمتی که نمودار نقش موج (u-x) داده میشه، لازم میشه.
      خب دبیر فیزیکمون که درس نداد!کتاب درسی هم که توش نیست!از کجا یاد بگیرم؟:yahoo (2):

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بابا جان نمیاد ! چرا هی سرش بحث میکنید ؟؟؟؟
      هم توی مبحث مغناطیس هم توی موج فی ماهارو باید صفر بدن
      خود کتاب بنده خدا ورداشته حذف کرده سوالای مربوطشو از پارسال ! خودشم که توی پاورقی نوشته ! کتاب گاج هم اولش نوشته !!!!!

نمیاد مطمئن باشید
      ای تویی که با سهمیه رفتی جای من تو دانشگاه نشستی
      فقط بدون ازت نمیگذرم

یه روز همو ملاقات میکنیم
      اون روز ، روز خنده ی من و گریه ی توئه

13. Top | #13
      پاسخگوی ارشد

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط SepiSm نمایش پست ها
      بابا جان نمیاد ! چرا هی سرش بحث میکنید ؟؟؟؟
      هم توی مبحث مغناطیس هم توی موج فی ماهارو باید صفر بدن
      خود کتاب بنده خدا ورداشته حذف کرده سوالای مربوطشو از پارسال ! خودشم که توی پاورقی نوشته ! کتاب گاج هم اولش نوشته !!!!!

نمیاد مطمئن باشید
      حل سوال 192 کنکور 92 رشته‌ی ریاضی در مبحث موج لازمه‌اش دانستن فاز اولیه است. پس اونایی که میخوان همه‌ی سوالا رو جواب بدن، حتماً بخونن.

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mazjin نمایش پست ها
      حل سوال 192 کنکور 92 رشته‌ی ریاضی در مبحث موج لازمه‌اش دانستن فاز اولیه است. پس اونایی که میخوان همه‌ی سوالا رو جواب بدن، حتماً بخونن.
      من خودم کنکوری 92 بودم ! همچین چیزی چرا یادم نمیاد !!!!
      ولی اگر واقعا اینجوری باشه پس یاد میگیریم !
      ای تویی که با سهمیه رفتی جای من تو دانشگاه نشستی
      فقط بدون ازت نمیگذرم

یه روز همو ملاقات میکنیم
      اون روز ، روز خنده ی من و گریه ی توئه

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن