خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    1. Top | #1
      کاربر فعال

نمایش مشخصات

حقیقت ؟؟؟؟.........................

راستش غرض از نوشتن این متن فقط یه توضیح راجع به مسئله ای هست که ممکنه گریبان گیر خیلیها بشه در زمان انتخاب رشته و منتها من چیزی که هست اینه که تازه اینو مشاهده کردم اونم برای یک چند روز صرفا و طبیعتا قبلا شناختی در بارش نداشتم . گفتم شاید بدرد کسی بخوره اینجا مینویسم شایدم نخوره ولی به هر حال من چیزیو تشخیص بدم درسته مینویسم شاید بدرد حتی یک نفر بخوره و کمک کنه.
      همیشه زمان انتخاب رشته که میرسه راههای مختلفی رو پیش روی داوطلبان میبینیم برای ادامه تحصیل مخصوصا با بالا گرفتن تب رشته پزشکی و دندانپزشکی و دارو سازی در سالهای اخیرو
      فارغ از بحث های تکراری و طولانی که قبلا شده صرفا میخوام چیزی رو که در مشاهدات شخصی خودم در مورد یکی از این راهها دیدم بنویسم.
      یکی از راههای معمول بعد از اعلام نتایج و قبول نشدن رفتن به خارج از کشور و مخصوصا کشورهایی که هست که پذیرششون صرفا بر اسا پول هست و شهریه یعنی ریختن شهریه به جساب همان و ورود و نشستن به روی صندلی پزشکی همان
      کشوری که یکی از بیشتری مراجهان ایرانی رو داره هم بلاروس و روسیه هستن.
      در مورد وضعیت وخیم بلاروس که همگی اطلاع دارند و فکر نمیکنم نیازی به بیان باشه. کشوری که 50 سال دیگه شاید به حد دانشگاه های درجه 10 ایران بتونه خودشو برسونه . اما واقعیتش در باره روسیه من اصلا انتظار دیدن چنین وضعیتی رو نداشتم
      برای راهی کردن یکی از آشناها ی نزدیک به همراه برادر ایشون راهی این کشور شدیم و چند روزی هم موندیم در اونجا بنا به علل شخصی هم کار خودمم داشتم من و باید میرفتم و سریع هم بر میکشتم
      این بنده خدا با شور و شوق تمام خودشو اماده کرده بود برای رفتن به کشوری متمدن و زیبا به نام روسیه جهت ادامه تحصیل و دکتر شدن
      اما فارغ از اینکه اونها فقط داخل عکس هستند و چیزی که در انتظارش هست یک محیط متعفن و در حد مسافرخناه های بین راهی ایران البته 10 برابر بدتر و کثیف تر و بد بو تر به نام خوابگاه دانشگاه پزشکی هست.
      محیطی که ما در این کشور دیدیم واقعا فاقد هرگونه استاندارد اموزشی و رفاهی و بهداشتی برای تحصیل بود
      محیط خوابگاه پر از افراد لا ابالی اهل کشورهایی مثل ازبکستان و تاجیکستان و برونئی و قرقیز و کشورهایی از این قبیل.
      به شهادت خود این آشنای ما که همین یدشبم با هم صحبت میکردیم هیچ گونه خبری هم از درس خوندن در این خواگباه نبود و خدا خودش عالمه با چه روشی این افراد نمره کسب میکنند و واحد پاس میکنند. که البته هممون میدونیم! با خرید یک شیشه.............. و هدیه به استاد و خدمه دانشگاه تمامی مشکلات خود به خودی رفع خواهند شد.
      از اون داغون تر محیط دانشگاه که شبیه ساختمان خرابه های چند صد سال پیش بود. دیوارهایی که رطوبت و کثافت تا نیمه اونها بالا اومده بود و بوی گندی که حقیقتا من موندم چه چیزی میتونه این بو رو از خودش ساطع کنه.
      چیزی هم که ما در حیاط این به اصطلاح دانشکده پزشکی مشاهده میکردیم اکیپ های دختران و پسرانی بود که به سرعت پس از خروج از دانشگاه و گلاس مشغول کشیدن سیگار و سرو انواع ............ بودند و سایر مسایلی که محیط عمومی و سایر مسایل اجازه نمیده اینجا نوشته بشه.
      از وضعیت زبان این کشور براتون بگم
      دکتر متخصصی که در آزمایشگاه این دوستمون رو برده بودیم تا آزمایشهای سلامت رو بگیره از گفتن یک جمله انگلیسی لباستاتو در بیار عاجز بود و با دست اشاره میکرد از فاصله دو قدمی!
      بعضا حتی نمیفهمیدن هاو ماچ ایز ایت )!!! هم چیه اصلا و شونه بالا مینداختند وقت خرید کردن در جاهای دیگه
      همینقدر براتون بگم که وضعیت این کشور در زمینه رشته پزشکی اینقدر داغون هست که رسما میفروشه صندلی هاشو یعنی بدون کوچکتریم فیلتری برای تحصیل شما با هر معدل و هر نوع دیپلم حتی انسانی و کاردانش! و خیاطی!!! و حتی معدل زیر 10!!!!!!!!!!!!!! میتونید پذیرش بگیرید.
      همکلاسهای عزیز هم 100% از ملیت هایی ذکر شده بودند! که من وقتی با کورسهای بالاترشون صحبت میکردم اونم دست پا شکسته به انگلیسی که بلد هم نبودن و به ناچار از اسپیک اند ترنسلیت بهره میگرفتیم. وقتی در مورد ساده ترین مسایل اناتومی ازشون سوال میشد از جواب دادن عاجز بودن.
      از محیط فرهنگی داخل خوابگاه که نگم بهتره
      به قول این برادر دوستمون که خیلی بچه آرام و ساکت و سالمی بود فقط من و چند نفر دیگه اتاقمون سفره مهمونی مختلط و ..................... و............ برپا نبود.
      ممکنه البته اینا برای یه عده تحریک کننده هم باشه ولی شنیدن کی بود مانند دیدن!
      من خودم در پستی منقد واحدهای بین الملل داخلی بودم ولی واقعا جا داره بگم واحد های بین الملل خودمون صدهاااااااااااااااااااااا اااااا برابر شرف دارند. حداقل یک تلاشی انجام شده براشون حداقل یه چیزی به نام رفرنس استاندارد علوم پزشکی تدریس میشه حداقل جدیدا جزوی از دانشگاهای اصلی شده و نظارتی روشون هست.
      وای به حال ما که سلامت جامعمون داره در دست کسانی قرار داده میشه البته برفض محال قبولی این دست افراد البته بیشترشون در آزمون ارزشیابی . افرادی که حتی توان آوردن رتبه ای در حد دانشگاهای دور افتاده خودمون که به صراحت میگم دانشگاه علوم پزشکی ایلام و زاهدان سالها جلوتر از دانشگاههای کشور روسیه بودن طبق مشاهدات من در همه چیز از دربان و در دانشگاه و محیط گرفته تا اساتاد و وضعیت علمی و دانشگاه و خوابگاه.
      وقتی آدم یاد سختی بچه ها میفته با چه مشکلاتی درس میخونن . شب نخوابی میکشن . زمت میکشن آخر سرم میبینی با چند نمره اختلاف به رشته بابا میلشون ممکنه نرسن فقط غصش میشه . و اون وقت یک مشت خوشگذران ودرس نخوان با دادن شهریه وپول و بدون هیچ گونه فیلتر خاصی ............................
      فقط میتونم بگم از وزارتخونه ای که دکتر عسکری درش نفوذ داره و توان اجرایی انتظار خیلی بیشتر از اینهاست
      دکتر خودش بارها بر وضعیت خوب پزشکی کشور خودمون اذعان داره و بارها اعلام کرد توی منطقه در وضعیت واقعا خوبی هستیم. شاید نسبت به آمریکا عقب باشیم شیاد نسبت به فرانسه ولی واقعا توی منطقه و نسبت به کشورهایی که فقط با پول میشه وارد شد مثل این روسیه و بلاروس و .... سالها جلو هستیم و این ظلمه در حق همه بچه ها چه اونهایی که قبلو میشن چه اونهایی که نمیشن اینکه این افراد رو به سیستم آموزش و هداشت کشور راه بدیم.
      امیدواریم عدالت ایشون توی حوزه های آموزشی و رفاهی که واقعا برای هممون مخصوصا دانشجوهای پزشکی در تهران که سنگ صبور هممون هست وقت مشکلات و مثل پدر مهربون و بزرگوار حرفامون گوش میده و با هامون درد و دل میکنه شامل این مسئله هم بشه
      امیدورام تونسته باشم چیزی رو که دیدم به درستی شرح بدم حداقل دید بازی رو به همه دوستان داده باشم
      بخدا همین دانشگاههای بین الملل خودمون صدها و بلکه هزاران برابر بهتر هستند از این کشورهای درب و اغون که در دوران تحصیل همه چی یاد میگیرید غیر از پزشکی!
      نکته جالب اینه که این دوستمون میگفت بچه ها به خانواده هاشون میگن دقت کنید پیش دکتری که میرید فارغ التحصیل این کشورها نباشه یا ایران یا جای خوب. حتما بپرسید ایران خونده یا نه
      .با وضعیتی که دیدم میشه گفت بخش عمده ای از انتقادات به واحدهای بین الملل رو کلا باید ندید گرفت کلا ها. بلکه باید حلوا حلوا هم بکنیم این دانشگهای خودمونو با این وضعیت واقعا مفتضیح این کشورها.
      همگی موفق باشید و بتویند مزد زحماتتونو بگیرید.

.............................................
      سلام
      این نوشته ها مربوط به یکی از اعضا انجمن هست!!
      آیا واقعا حرفای ایشون در مورد روسیه درسته؟
      یعنی سطح پزشکی اونجا پایین تره؟
      کشوری که جز بیست کشور قدرتمند حساب میشه!!

2. Top | #2
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      یکی از دوستای دبیرستانم رفت مسکو ی مدتی درس خوند به تازگی دانشجو پزشکی شده ولی اصلا از این صحبتا نکرد چند وقت پیشم ی سر اومد ایران کلا راضی بود
      هرجایی که بری چند تیپ دانشگاه داره
      صرف ***** خوردن و پارتی رفتن شخصیت ادما رو تشخیص میدین ?
      دانشگاه بین الملل ما رتبه نمیخاد??? کسی ک کنکور رو دور میزنه میره ی کشور دیگه
      این بحث ها معنی نداره
      الهی ...
      این بنده چه داند که چه می‌باید جُست ؟
      داننده تویی ، هر آنچه دانی ، آن ده ...
      مشاور کنکور سراسری

3. Top | #3
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط anis79 نمایش پست ها
      یکی از دوستای دبیرستانم رفت مسکو ی مدتی درس خوند به تازگی دانشجو پزشکی شده ولی اصلا از این صحبتا نکرد چند وقت پیشم ی سر اومد ایران کلا راضی بود
      هرجایی که بری چند تیپ دانشگاه داره
      صرف ***** خوردن و پارتی رفتن شخصیت ادما رو تشخیص میدین ?
      دانشگاه بین الملل ما رتبه نمیخاد??? کسی ک کنکور رو دور میزنه میره ی کشور دیگه
      این بحث ها معنی نداره
      بعد من شنیدم امتحان پادفک دارن و شرط معدل و اینجور چیزا
      سخته؟ یا راحته؟
      البته فکر کنم مسکو از همه سخت تره

4. Top | #4
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط امیررضا176 نمایش پست ها
      بعد من شنیدم امتحان پادفک دارن و شرط معدل و اینجور چیزا
      سخته؟ یا راحته؟
      البته فکر کنم مسکو از همه سخت تره
      اره مسکو پذیرشش سخته واقعا
      از همون اول که وارد دانشگاه نشد
      حالا اگ سوال داری میخای ازش بپرسم
      الهی ...
      مشاور کنکور سراسری

5. Top | #5
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      اره مسکو پذیرشش سخته واقعا
      از همون اول که وارد دانشگاه نشد
      حالا اگ سوال داری میخای ازش بپرسم
      اگه زحمتی نیست. از دوستتون در مورد دانشگاه پاولف و نواسیبریسک نحوه پذیرششون و ظرفیتش اطلاعات بگیر.و اینکه ایا مثل کنکور ایران رقابتیه؟
      بعد اینکه حتما باید پادفک رو تو روسیه بگزرونیم؟....
      چون اخه الان دیدم که حتی دانشگاه شهید بهشتی این دوره رو برگزار میکنه...
      در آخر سر از امنیت اونجا هم بپرس

6. Top | #6
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط امیررضا176 نمایش پست ها
      اگه زحمتی نیست. از دوستتون در مورد دانشگاه پاولف و نواسیبریسک نحوه پذیرششون و ظرفیتش اطلاعات بگیر.و اینکه ایا مثل کنکور ایران رقابتیه؟
      بعد اینکه حتما باید پادفک رو تو روسیه بگزرونیم؟....
      چون اخه الان دیدم که حتی دانشگاه شهید بهشتی این دوره رو برگزار میکنه...
      در آخر سر از امنیت اونجا هم بپرس
      چشم میپرسم ولی پادفک رو فک کنم باید گذروند حداقل برای اشنایی با لغات تخصصی اون رشته لازمه
      الهی ...
      مشاور کنکور سراسری

7. Top | #7
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      چشم میپرسم ولی پادفک رو فک کنم باید گذروند حداقل برای اشنایی با لغات تخصصی اون رشته لازمه
      مرسی واقعا...ممنون
      اره دوره پادفک ضروریه... متاسفانه نتونستم رفرنس پادفک رو پیدا کنم

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)